+  Roxfort RPG
|-+  Általános
| |-+  Három Seprű :: Társalgó
| | |-+  Társalgó :: Ajánló
| | | |-+  Könyvklub
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Könyvklub  (Megtekintve 485 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér

,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2019. 07. 29. - 10:33:42 »
+1

Engedelmetekkel megnyitnám ezt a témát, aminke célja, hogyha elolvastunk
egy jó könyvet, azt bemutassuk, ajánljuk másoknak, megbeszéljük a történéseket, és hasonlók.

Ha valaki valami fontos, spoilerhez hasonló részletet ír le természetesen
jól láthatóan hívja fel rá a figyelmet!
Naplózva

Elliot O'Mara
Moderátor

Mucipuma

Elérhető Elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2019. 07. 29. - 11:37:25 »
0

Sajnos mostanában elég keveset olvasok, az egyetemen az embernek csak az unalmas szakkönyvekre van ideje, legalábbis az én szakomon. Tavaly kezdtem bele egy új könyvsorozatba, V. E. Schwab: A mágia árnyalatai címet viseli. Sajnos a második részt még nem tudtam elolvasni, de rajta vagyok a témán most, hogy itt a nyár.

Az első kötet a következő: Egy ​sötétebb mágia

Személyszerint nekem nagyon tetszett. Izgalmas, élő karakterek vannak benne, nem csak párbeszédből áll az egész (ami nálam általában egy könyv halálát jelenti). Kifejezetten tetszetős elem volt az, hogy különböző dimenziók között utazgat a főhös. Na meg a kabátja sem semmi.

A hivatalos leírást is mutatom:

"A mágikus apokalipszis után több részre hasad az univerzum. Kell herceg egy különös utazó, egy antari, aki képes eljutni az egymástól elzárt világokba: Szürke, Vörös és Fehér Londonba. Ezek a városok akkor sem különbözhetnének jobban, ha más-más földrészen lennének, de igazából nem földrajzi távolság van köztük, hanem dimenzióbeli.

A trilógia első kötetében Kell herceg Vörös London vidám színekkel teli utcáit gyakran elhagyja Szürke London bűnözés fertőzte sikátoraiért és Fehér London hideg sivárságáért. Mágikus képességét sokan irigylik, miközben üzeneteket szállít a világok között. Egyik útja során veszélyes kalandba bonyolódik, és egy sötét mágia fenyegetésével kell megküzdenie. A pusztító erő abból a Fekete Londonból származik, melyet védekezésképp elzártak a mindörökre az emberi létezés terei elől. Kell nem menekülhet a gonosz hatalmától, de szerencsére társa akad a küzdelemben: a Szürke Londonból származó fiatal tolvaj lány, Lina."
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: