+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  98/99-es tanév
| | | |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | | | |-+  Északi szárny
| | | | | |-+  Legendás lények és gondozásuk tanterem
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Legendás lények és gondozásuk tanterem  (Megtekintve 8574 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2015. 02. 27. - 13:51:53 »
0

A tanterem viszonylag tágas a többihez képest. A földszinten helyezkedik el, így az egyik oldala tiszta üveg, közepén egy kijárattal a szabadba. Az ajtóval szemben van a tanári katedra, és vele szemben találhatóak a padok, félkörívben elhelyezve. A falon legendás lények portréi találhatók és a sarkakban preparált élőlények.
Naplózva

Arabella Salamander
Tanár
*****


Bolondos Bőröndös LLG tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2018. 05. 06. - 19:06:21 »
+3

Miután írásbeli vizsgát hírdetett, a tanárnő a tanterem oltalmát választotta a szabad ég helyett. A besietők előtt már ott díszelgett a pergamen, rajta a kérdéssorral. Remélte külön senkinek nem kell pennát vagy tintát adnia, mert ilyesmikkel nem készült. Elnézte a diákokat és ő maga ugyanolyan izgatott volt mint annak idején, mikor a hugrabug színeiben vizsgázott. A nosztalgia ugyan elöntötte lelkét de tudta, erősnek kell maradnia és nem kimutatnia együttérzését a gyerekek felé. Mikor mindenki beért megsimogatta a ládáját, melyben kis kedvencei lapultak. Igen, mint mindig, most is ott voltak vele.
- Köszöntök mindenkit! A teszt önök előtt pihen. Másfél órájuk van kifejteni a választ. Sok sikert és jó munkát kívánok!
Szavait követően összecsapta a tenyerét. A zaj ugyan nem volt túlontúl hangos de a tanári asztal felett megbűvölten lebegő homokóra így is azon nyomban életre kelt és megfordult.
Ahogy a homokszemek peregni kezdtek megindult a pennák sercegése. Így kezdődött hát meg a Legendás lények és gondozásuk tantárgy év végi záróvizsgája.


Általános kérdéssor minden évfolyamnak:

1.   Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?
2.   Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?
3.   Mit nevezünk bestiának?
4.   Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!
5.   Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?
6.   Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?
7.   Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?

Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.

1.   Évfolyam: Kákalag vagy Padlásszörny
2.   Évfolyam: Imp vagy Kerti törpe
3.   Évfolyam: Doxy vagy Leprikón
4.   Évfolyam: Hipogriff vagy Orrontó Furkász
5.   Évfolyam: Főnix vagy Griff
6.   Évfolyam: Egyszarvú vagy Kentaur
7.   Évfolyam: Acromantula vagy Jeti
8.   Évfolyam: Kiméra vagy Sellő

Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!



Technikai információ: Minden reag +10 pontot ér az alany házának. A plusz feladatban aki kifejti az összes lényt darabonként +5 pontot kap! A legtartalmasabb dolgozatot külön honorálom!
IRL Reagálási határidő: Május 21.
Naplózva


Nolan Pye
Eltávozott karakter
*****


VI. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2018. 05. 11. - 14:27:41 »
+2

Legendás lények és gondozásuk vizsga


***

Már megint egy átkozott vizsga… – morgolódtam, amikor elém került az a csodálatos LLG-dolgozat. Nem volt elég az a múltkori Fawcettel, most itt volt egy újabb „kis probléma.” Végig néztem a többieknek, remélve, hogy más arcán is megjelenik a kétségbeesés, ahogy végig futtatja szemeit a vizsgakérdéseken. Némán nyeltem egy, mikor végre megtaláltam Margát… jó lett volna legalább egy bíztató mosolyt kapni tőle… ha már a dolgozatát nem láthattam az ülőhelyemről.
Franc… – sóhajtottam kissé talán túl hangosan is.
Megköszörültem a torkomat, ahogy a tanárnőre néztem. Igen, tudtam, hogy nem kellett volna felhördülnöm… de egész egyszerűen már elegem volt. Semmi kedvem nem volt a Roxfortban tovább rontani a levegőt. Jobb lett volna odakint, távol az emlékeimtől… nem akartam azon a helyen lenni, ahol annyi veszteség ért.
Nyöszörögve ragadtam meg a pennámat. A kezemet kicsit remegett a rengeteg gondolattól… megint lepergett a lelki szemeim előtt az éjszakai rémálmom. Egy újabb ostrom, ezúttal viszont Emmeline és Marga voltak azok, akiket elveszítettem, akiknek a hideg szemeibe kellett néznem. Minden oké. Bíztatni próbáltam magamat, miközben a tintába mártottam a pennám hegyét. Reméltem, hogy a senki sem vette észre a hirtelen elgyengülésem. Igyekeztem felvenni a mérges arcomat, aminek kíséretében lökdöstem félre az évfolyam társaimat, ha zavart a vihogásuk a folyosón.
Minden erőmet bevetve próbáltam a dolgozatomra koncentrálni. Tudtam, hogy nem fog menni, egy betűt sem tanultam, míg a klubhelyiségben voltam este. Valójában csak olyankor tudtam aludni rendesen, ha voltak mások körülöttem… így hát az egyik fotelben szunyókáltam el, kellő távolságban a könyvkupactól, amit magammal cipeltem.
Jó…jó… név… – koncentráltam a pergamenre. Nagy nehezen felvéstem a nevemet – azt legalább hibátlanul. Hirtelen persze valami furcsa keserűség is elfogott, hogy belőlem sem lesz aztán semmi. Evelyn már a szüleink orra alá dörgölte, hogy nem fogja a hagyományokat folytatni. Nem lesz tudós, sem medimágus. Azt hiszem, a jegyeim alapján hamarosan az is világossá válik nekik, hogy én sem…
Sóhajtva vetettem bele magamat a feladatokba, tudván: ez sem lesz életem nagy alkotása.

Általános kérdéssor minden évfolyamnak:

1.   Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?
Veszélyes és szőrös. A címe: Legendás állatok.
Szerző: Goethius Salamander. Ismert magizoológus, amiért díjakat is kapott.


2.   Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?
Jelentése: varázsállat-tan. Rendszerbe foglalja az állatokat és megfigyeli befogja rezervátumba zárja őket.

3.   Mit nevezünk bestiának?
Veszélyes lényeket.

4.   Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!
Veszélyesek a muglikra , mert
Remek Nolan! Remek! Már tőmondatokba tudsz csak fogalmazni. A megállapítás közben ásítottam egy rohadt nagyot. Sőt még azt is éreztem, ahogy az arcomat egy egészen kicsit összetintáztam a heves mozdulatsorban. Ez érdekelt persze a legkevésbé. Akármenyire is koncentráltam nem jutott eszembe egyetlen eset sem, amit valaha hallottam legendás állatokról és muglikról. Végül megköszörültem a torkomat, kihúztam magamat, mintha nagyon magabiztos lennék és folytattam a többi kérdéssel.

5.   Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?
Erre bizonyára a tanárnő jobb választ tudna, mint én.

6.   Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?
Varázslény-felügyeleti Főosztály.

7.   Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?
M.M. osztályzást alkalmaz. Besorolja a lényeket veszélyesség szerint. A legkisebb veszélyességgel rendelkező osztály az X, melynek jelentése unalmas. A legeszélyesebb XXXXXXXXXXX, legtöbb x-es osztály. Ezek már öltek varázslót.

Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.
Sóhajtva fúrtam bele az ujjaimat a hajamban. Kicsit megborzoltam az amúgyis mindig kuszán álló tincseimet. Valahol megnyugodtam az orrontó furkász láttán. Na ez az az állat, amiről még a legnagyobb hülye – azaz én, aki a fele kérdésre nem is válaszolt – is tud valamit. Az esetemben annyi mindenképpen mentőöv volt, hogy a furkász volt gyerekként a kedvenc állatom. Apám szakkönyveit bújva olvasgattam róla. Ezért még most is könnyedén fel tudtam idézni a legfontosabb jellemzőit.

4.   Évfolyam: Hipogriff vagy Orrontó Furkász
Orrontó furkász:
Származási hely: Nagy-Britannia
Lopkodásra mindig kész, fekete szőrű, hosszú orrú állat. Nagyon aranyos, de nem szabad otthon tartani, mert könnyen lelép a szajréval ellopja az ember értéktárgyait, amit aztán nehéz kiszedni belőle. Ezért a besorolása: XXX, azaz jó varázslóra nem jelent veszélyt.


Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!
Nem bajlódtam plusz feladatokkal. Belefáradtam a kérdésekbe. Még az SVK vizsga sem volt ilyen nehéz, pedig ott még meg is támadott valami és a végén a gyengélkedőn kötöttem ki. Sóhajtva csúsztattam át Salamandernek az összefirkált, hiányos pergament, remélve, hogy legalább értékeli a próbálkozásomat és nem jelenti be, hogy inkább járjak hozzá különórára.
Naplózva


Mathias Montrego
Adminisztrátor
***


elsőéves sárkánykutató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2018. 05. 11. - 17:23:19 »
+1

Lénykeresősdi vizsgásan




Az egyetlen dolgozat, amit vártam. Az egyetlen, ami tétre megy. Az egyetlen, ahol remélem, szívből nagyon remélem hogy nem bukom meg. Ha úgy lesz, akkor... talán van esélyem bekerülni a Godric lényszakára. Akkor talán teljesülhet egy álmom, ha már az aurorképző teljes mértékben elúszott. A remény ott csillog és lelkemben vegyes érzésekkel ülök le hogy az Arabella által összeállított feladatsort megírjam. Liftező gyomorral ragadok pennát és pillantok a lapra. A kérdéssort kétszer kell átfutnom, de az agyamban a válaszok tömege tolakodik elő, így muszáj egy pillanatra lehunynom a szemem hogy kiürítsem és elcsitítsam zsibongó elmém. Meglesz, tudom hogy meglesz. Magabiztosan vágok neki a körmölésnek, és nem foglalkozom az idővel mint ellenem dolgozó tényezővel.


1. Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?

Legendás Állatok és Megfigyelésük, szerző Göthe nemtudomegészpontosanhogyhívnak Salamander elismert Merlin-díjas lénykutató.

2. Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?

Varázsállat-tan. Csúnyább néven illetve, bestia-tan. A jelentősége megőrizni védelmezni és szaporítani azon varázslényeket melyek akár építő akár romboló hatással vannak életünkre és környezetünkre. A magizoológia célja hogy a jövő nemzedékének megőrizze és bemutassa ezen példátlanul különleges fajokat.

3. Mit nevezünk bestiának?

Nagy szőrös izét, aminek túl sok a lába...
Muglikra és mágusokra egyaránt veszélyes lények függetlenül intelligenciájuktól és temperamentumuktól.

4. Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!
   
A muglik, természetüknél fogva nem vagy kis mértékben képesek befogadni a mágiahasználók világának létezését, így varázslótársadalmi biztonság érdekében a lények titkoltak a varázstalanok világában. Sok mugli mítosznak hiszi a varázslények létezését, lásd sárkányok.

Példa:
A Loch Ness-i kelpi. Többen állítják hogy lefotózták, ami badarság.
A Fekete erdőben fészkelő Vasorrú bába. Elvileg gyerekeket eszik.
Vagy Ariel, a sellő. A mugli mesevilág egyik leghíresebb alakja.

4. Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?

A legtöbb lény magától észrevehetetlen a mugli szemnek, de akad amelyik a varázslók elől is rejtőzködik. A többi ösztönösen fél az idegenektől, pláne a mugliktól. A gond a többivel van. Ők rezervátuokban háborítatlanul élhetnek. Szintén a lények védelmét szolgálja a kereskedelmi és forgalmazási tilalom.
Ha valaki mágikus lényt tart, akkor a minisztérium kötelezheti hogy kiábrándító bűbájt alkalmazzon.

6. Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?

Varázslény felügyeleti Főosztály. Ritka alkalmakkor drasztikus esetekben ha egy mugli egy számára ismeretlen lényt akkor emléktörő bűbájt alkalmaznak. Esetenként a Félrevezetési ügyosztály is besegít, ők a mugli kormánnyal kapcsolattartók.


8. Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?

Osztályozás X-el jelölt rendszeren alapszik. Egytől ötig terjedő skálát alkalmazunk. Az egyes a legkisebb veszélyt hordozó, mondhatni ártalmatlan lények csoportja, az ötös a különösen veszélyes állatoké.

Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.

8. Évfolyam: Kiméra vagy Sellő


Sellő, azaz más néven szirén.
Világszerte előforduló lények, amelyek a mugli képzeletvilágban is előfordulnak. Besorolása XXXXX.
A sellők alapvető élettani tulajdonságairól keveset tudunk. Kinézetük változatos, területtől égtájtól és vízösszetételtől valamint hőmérséklettől függő. Azonos jegyeik a vízi életmód, a pikkelyes uszony deréktól lefelé és az ujjak közti hártyák. Kopoltyú-tüdő kombinációval képesek a víz alatti életmódra (azt kedvelik jobban) de a szárazföldi beszédre is képesek. Saját nyelvük van, mely kurzusként tanulható a felsőoktatásban.
Híres sellőkutató expedíciók indulnak évente rendszeresen.
A sellők imádják a zenét és a legtöbbje megáltalkodott. Egyes csoportok hobbija hogy vízbe fojtsa az alanyt, legyen az mugli vagy varázsló. Vannak köztük lenyűgözően szép példányok de akad kellően ronda népcsoport. Ennek okát az eltérő vízfelületeknek tulajdonítják illetve hogy a sellőpopulációk ritkán vagy egyáltalán nem képesek találkozni egymással így belterjesség lép fel.
A Fekete tóban is akad egy szirén csoport, nem érdemes velük ujjat húzni. Se szerelmibájital után szerelembe esni velük....

Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!

Sárkányok.
Szintén a mugli hiedelemvilág egyik legékesebb alakjai. Számtalan történetben, mondában, regében felelevenednek. A Minisztériumnak hosszú évtizedek és kemény együttműködés volt szükséges a mugli vezetőséggel világszerte, hogy misztikus homály övezze körbe őket a köztudatban. Nehéz ügy, mivel a sárkányok nagyok, nehéz őket elrejteni és alkalmanként vadak is. A nőstények magasabbak a hímeknél és párzási időszakban a legagresszívebbek.

Elsősorban rezervátumokban élnek, ahol a populáció fenntartása mellett a szelidítés a fő szempont. A sárkányok méretük és harciasságuk ellenére egészen jól idomíthatóak, de többnyire egy gazdásak. Rezervátum akad Romániában, Angliában, Amerikában több ponton is pl Yellowstone, illetve Afrika egyes lakatlan területein. Emlegetik hogy a japán szigetvilág mellett is kialakult egy bár esélyesebb hogy a kínai területekről megszökött példányok sajátítottak ki egy egész szigetcsoportot. Ezért menekült el mindenki nem pedig a nemlétező  vulkánkitörés miatt.
A sárkányok külleme változó. 10 fő fajtát különböztetünk meg, de létrejöhetnek hibridek is.
Állítólag a szabadban lezajló sárkánytánc a legszebb rituális nász, amit varázslószem valaha láthat!
Perui viperafogú, Antipoduszi opl opálszemű,, Kínai Gömblángsárkány, Norvég Tarajos, Welsi Zöld, Magyar Mennydörgő, Ukrán vashasú, Svéd Sróforrú, Román hosszúszarvú, Herbidai Fekete
Színük és pikkelyük keménysége változó lehet akárcsak a méretük a szárnyfesztávjuk vagy farkuk hossza. Rend szerint sárgás, feketés vagy barnás szeműek, de akad köztük fekete is. Húsevőek. Védekezés gyanánt tüzet okádnak. Olyankor fuss az életedért! A sákánytüzet nem oltja ki egy kis Aqua Eructo bűbáj. Csak felbőszíted hogy szembe köpöd...

A bőrük, húsuk, szerveik keresett cikkek, fontos alapanyagok a varázstársadalomban, így tilalom övezi a velük kapcsolatos kereskedelmet. A sárkánytojás pedig nem való Hagridnak!

Megkönnyebbülten dobom le a pennám a kész dolgozat mellé. Ujjaim tintásak de nem érdekel. Elégedett vagyok a művemmel és magabiztos vigyorral arcomon adom a tanárnő kezébe. Ugyan még korai inni a medve bőrére, de olybá tűnik csak Hetfordshire lesz az otthonom...

Naplózva


Merel Everfen
Boszorkány
*****


A Vérborz

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2018. 05. 11. - 23:17:43 »
+1

Legendás Lények Gondozása. A tárgy, amit biztos nem a tanárért szeretek. Mitöbb, igazából a tanár ellenére szeretek. Átfutnám a feladatokat, de az első kérdés elolvasása után nem lefele halad a szemem a következő sorra, hanem felugrik egyenesen, gyanakvóan a tanárra. Szóval ilyen fajta teszt, mi? Ezt biztos a tudásunk felmérésére írjuk? Lennének kérdéseim a dolgozat kapcsán de inkább leküzdöm, és rákoncentrálok a megírására, úgyse tudok elfogulatlan maradni.

1.   Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról? És mi valójában a célja ennek a kérdésnek?
Legendás állatok és megfigyelésük
Göthe Salamander (Merlin, ezüst)
Olyan, hogy még könyvet is írt belőle


2.   Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?
Varázslénytan
Ismerni a mágusvilág állatait, hogy mit érdemes és szükséges tudni róluk ahhoz, hogy megfelelően bánjunk velük az ő védelmükben, a mi védelmünkben, a muglik védelmében.


3.   Mit nevezünk bestiának?
Jogaik kommunikációval önálló érvényesítésére nem képes varázslények (a definíció jellegzetesen képlékeny).

4.   Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!
Jelenleg (elméletileg) nem tudnak róluk, vagy tündérmesének, mitológiának tartják őket.
-A klasszikus eset a Loch Ness-i kelpivel
-Ilfracombe
-Sok tavalyi incidens, ami érintett muglikat is (volt bőven, lehet válogatni).


5.   Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?
Elrejtő varázslatokat (pl. kiábrándító bűbáj) és módosító beavatkozásokat (crup farkának levágása) varázslényeken, vagy emléktörlő beavatkozások muglikon.

6.   Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?
Varázslényfelügyeleti Főosztály
Lásd fentebb. Meg rezervátumok és kereskedelmi, tenyésztési korlátozások.


7.   Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?
X-től (unalmas) XXXXX-ig (nem idomítható / varázslót ölt) terjedő kategóriák, (elméletileg) tájékoztatnak az adott bestia veszélyességéről.

Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.

3.   Évfolyam: Doxy vagy Leprikón

Doxy
XXX (képzett varázslóra nem veszélyes)

Apró emberszabású varázslény, hasonló a tündérhez, de fekete szőr borítja, és kétszerannyi végtagja van (két-két pár kar és láb), így minimális ismerettel elég nehéz összekeverni őket. A szájában is dupla sor méregfog van (úgyhogy ne harapjon meg), amik után meglepő módon, bogárszerű szárnyából csak egy párral rendelkezik. Észak-Európában és Amerikában él, földbe rakott petékkel szaporodik, és a kezeddel táplálkozik, de csak ha hagyod. Szóval ne hagyd (könnyen kiiktatható).


Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!
Viharmadár
XXXX (nagykorú felügyelete mellett nyugodtan rábízható vegyes korú diákokra)

Nagytestű madár, sashoz hasonlít, három pár szárnnyal rendelkezik. A főnix közeli rokona, Észak-Amerika déli részein honos, képes megérezni a veszélyt, viharokat kelteni (beltérben is, villámokkal), a faroktolla erős varázspálca-magként használható, bár ez hazánkban nem gyakori. Sajátos érzéke van lakberendezéshez.
Legközismertebb tulajdonsága, hogy egy egyszerű lumos kezesbáránnyá babonázza, mely annyira kézenfekvő, hogy ismerete említés nélkül elvárható minden korosztálytól, a faj minden egyes példányára kivétel nélkül igaz, és semmiképp sem lehet csak egy konkrét egyed sajátossága.


Ahogy elkészültem, leteszem a pennát, és hátradőlök a székemben kényelmesen, nézelődök a teremben, méregetem a tanárnőt. Nem viszem ki a kész dolgozatot, de azért csak nem illene itthagyni, miközben mások még írnak, szóval ha Salamander nem fárad ide beszedni, megvárom, hogy mindenki más végzett, utolsóként állva fel sétálok ki a teremből, nyilatkozatként hagyva a padon a kész dolgozatot, csak neki.
Buktasson meg, ha nagyon akar, róla fog árulkodni, mert én minden kérdésre adtam választ, és úgy érzem helyeset általában, ha bármi nem tetszik neki, az személyes dolog.
Ezeknek a vizsgáknak az a lényege, hogy arról adjunk számot, mit tanultunk. Én kérem odafigyeltem rá.
Naplózva


Jimmy Slinkhard
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2018. 05. 12. - 10:54:15 »
+1

Legendás lények és gondozásuk vizsga

Izgatottan vettem az irányt LLG (ahogyan sokan rövidítették már előttem) tanterem felé. Szerettem ezt a tantárgyat, érdekesnek találtam a varázslényeket, bár ez majdnem minden tantárgyra igaz.
Szokás szerint, erre a vizsgára is rengeteget készültem, bár most nem voltam oly elvetemült, hogy éjjel is tanuljak. A múltkor eléggé kitoltam magammal, hogy hulla fáradtan írtam meg a tesztet, nem mintha rosszul sikerült volna, de majdnem elbaltáztam egy egész feladatot.
Miután helyet foglaltunk, s a professzor üdvözölt bennünket, közölvén, hogy kezdhetjük a teszt kitöltését, én szép csendben kezembe vettem a tollat, és nekiláttam írni. Szépen kerekített betűkkel írtam fel a lapra a nevem, ahogyan azt kell.
Elolvasván a teszt kérdéseit egy pillanatra talán grimaszolhattam is, majd önelégült mosollyal arcomon választ adtam rájuk.


Általános kérdéssor minden évfolyamnak:

1.   Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?
Göthe Salmander: Legendás állatok és megfigyelésük. Göthe (Goethius) Salmander a varázsvilág egyik legnagyobb magizoológusa, kutatásaiért megkapta a Merlin-díj ezüst fokozatot, 1979-ben. Külföldön tett kutatásai végén megírta  „Legendás álülatok és megfigyelésük” című könyvét.
Nos igen, egy könyvben olvastam róla, meg persze eleve lett említve órán. Egész jó lehetett az élete, tele utazással és kalanddal, s végig azzal foglalkozhatott, amit szeretett. Jaj, ilyet szeretnék én is! – ábrándoztam, és visszatértem a többi feladathoz.
2.   Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?
A magizoológia az a tudomány, amely a varázslényekkel foglalkozik. A jelentősége az, hogy megismerjük a varázsvilág teremtményeit, ismereteinkkel védve őket, és távol tartani a mugliktól őket.
3.   Mit nevezünk bestiának?
Bestiának hívjuk azokat a mágikus teremtményeket, akiknek az intelligenciájuk túl alacsony ahhoz, hogy megértsék a rájuk vonatkozó szabályokat és jogaikat. A legtöbbjük még kommunikációra sem képes.
4.   Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!
A muglik nem tudnak a varázslényekről, mivel a minisztérium munkatársai azokat a muglikat, akik interakcióba lépnek varázslényekkel, emlékmanipuláció alá vetik.
Két példa:
– Nagyláb, a jeti és a turisták esete. (Mint tudjuk, a minisztérium több ember emlékezetéből törölte szőrös barátunkat, aki azóta is boldogan él a hegyekben.)
– Sárkányok. (A sárkányoknál néha megesett, hogy átrepültek egy város felett, ilyenkor egy-két mugli emlékei bánták.)
5.   Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?
Kiábrándító bűbáj, többnyire, de a legtöbb lény fél az idegenektől, tehát még a varázslóktól is elrejtőzködnek. A többi lény meg rezervátumban él.
6.   Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?
Varázslény-Felügyeleti Főosztály. Általában egyszerűen törlik a muglik emlékeit, néha más módszerhez folyamodnak, például félrevezetés.
7.   Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?
X(Unalmas)- XXXXX (Bizonyítottan varázslót ölt/ Szelídítésre teljesen alkalmatlan.)
Ebből állapíthatjuk meg, hogy egy lény mennyire veszélyes.

Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait, valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelídíthetőségére, illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra. 

1.   Évfolyam: Kákalag vagy Padlásszörny


Kákalag
XX besorolású. Vízi démon, halványzöld színű, hegyes szarvai vannak és apró halakkal táplálkozik. Többnyire Nagy-Britannia tavaiban élnek. Varázslók nem tudták megszelidíteni, de a sellőknek valahogy sikerült háziasítani őket. Apró, törékeny ujjaikkal védekeznek, mely törékenységük ellenére erősek. Ezzel képesek áldozataikat megragadni, és a víz alatt tartani. A Relaxo átokkal lehet őket arra kényszeríteni, hogy elengedjenek. A víz alatti növényágyakba rakják le tojásaikat.

Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!

Sárkány
Besorolás: XXXXX
A világon összesen tíz fajuk él. Pikkelyesek, és gyík, vagy kígyószerűek. A szívük, vérük, körmük és egyéb részeik hatalmas varázserővel bírnak. Rengeteg bájital alapanyagai. Többnyire tüzet okádnak, és képesek a repülésre. Ragadozók, előszeretettel fogyasztanak akár embert is, de az állatokat sem vetik meg. A nőstényeik nagyobbak és agresszívabbak a hímeknél.
A tíz faj: Antipoduszi opálszemű, Norvég Tarajos, Magyar mennydörgő, Hebridai Fekete, Román hosszúszarvú, Perui viperafogú, Svéd sróforrú, Ukrán vashasú , Közönséges walesi zöld és a Kínai Gömblángsárkány

Baziliszkusz
Besorolás: XXXXX
Hatalmas élénkzöld kígyó. Hímeket skarlát fejtollak különböztetik meg a nősténytől. A legnagyobb fegyvere a sárga szemeik. Ha valaki belenéz, azonnal meghal. Ezen kívül méregfogaik vannak. A párszaszájú mágusoknak engedelmeskednek egyedül. Tizenöt méter hosszúak is lehetnek. Hüllőkre és állatokra, sőt még emberre is vadászik. Elvileg a kakas kukorékolása megöli. Hosszú az élete, akár kilencszáz évet is élhetnek. Úgy jönnek létre, ha egy varangyos béka kelt ki egy tyúktojást, bármennyire is hihetetlen.

Vérfarkas
Besorolás: XXXXX
A vérfarkas-kórral küzdő emberek teliholdkor egy vérszomjas bestiává alakulnak, és így emberekre vadásznak. Hatalmas, medvéhez hasonlatos erősséggel rendelkező farkas a bestiális alakjuk. A legtöbben utálják magukat azért, mert olyanok, amilyenek.

Mantikór
Besorolás: XXXXX
Oroszlántestű, skorpiófarkú, emberfejű görög rémség. Rendkívül ritka állat, és borzasztó vérszomjas. Elvileg dudorászik, miközben áldozatát fogyasztja el. A skorpiófarkának mérge halálos.  A bőréről visszapattannak a bűbájok.
Amint vége lett a vizsgának, felfogtam a cuccaimat, és indultam folytatni tevékenységeimet.
Naplózva


Patrick McFly
Eltávozott karakter
*****


Mcröptű Patrick

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2018. 05. 14. - 08:24:14 »
+1

Legendás lények és gondozásuk vizsga



Mindig is izgatottan vártam minden vizsgát, de ennél a vizsgánál vegyes érzések fognak el. Egyszerre örülök, hogy végre a kedvenc tantárgyamból is vizsgázhatok, de közben félik is, hogy véletlenül el fogok rontani valamit.  Bár most is mint mindig, igyekeztem elsőként beérni a terembe, több kevesebb sikerrel. Még utoljára átnéztem a könyvem, majd reszketve ragadtam meg a pennát. Már az első kérdés is elgondolkoztat, hiszen olyan sokat tudnék írni, főleg Salamanderről, hiszen ha már ő a példaképem, akkor illik mindent tudni róla. Megpróbálom talán leírni az általános információkat.

1. Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?

Legendás állatok és megfigyelésük, Szerző: Göthe Salamander. Munkájáért Merlin díjat is kapott. A Mágiaügyi Minisztérium Varázslény-felügyeleti Főosztályán dolgozott, majd számos alkalommal külföldi kutató útra is járt, miközben megírta híres könyvét.

2. Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?

A magizoológia, vagy más néven varázs-állattan, a magibiológia résztudománya, mely a varázslények rendszerezésével, és azok megismerésével foglalkozik.

3. Mit nevezünk bestiának?

Azok a lények, akik képesek értelmezni a mágikus társadalom törvényeit és részt venni a törvények megalkotásában.

4. Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!

A muglik nem mindig zárkóznak el a varázslények létezésének elfogadásától, mint ez a középkori rajzok és említések is mutatják. Léteznek rezervátumok a lények elrejtésére és védett fajok megmentésére. A törvények szerint az általunk tartott lényeken kiábrándító bűbájt kell alkalmazni, de legrosszabb esetben emléktörlést kell végrehajtani a muglikon. A nagyobb incidenseket a Félrevezetési Ügyosztály intézi, általában a mugli miniszterrel együttműködve, általában varázslat nélkül.
Az egyik leghíresebb eset talán a Loch Ness-i kelpi, amit szintén a Félrevezetési Ügyosztály oldott meg.
Egy másik híresebb esett, amikor egy walesi zöld sárkány szállt le a fürdőzőkkel teli tengerpartra. Szerencsére egy nyaraló varázsló család közbelépésének köszönhetően, az incidens nem követelt halálos áldozatokat. Ekkor használtak az évszázad legnagyobb kiterjedésű kollektív felejtés-átkát.


5. Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?


Kiábrándító bűbáj és esetenként a muglikon felejtő átkot. Elrejtő varázslatot is alkalmaznak egy területeken.


6. Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?

Varázslény-Felügyeleti Főosztály. Az osztály feladati sokrétűek. Feladatköreikbe tartozik a lények elrejtése, muglik amneziálása, tanácsadás stb.


7. Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?

A lényeket öt csoportra osztva, veszélyesség szerint osztályozzák.
XXXXX - bizonyítottan varázslót ölt / idomításra, szelídítésre alkalmatlan
XXXX - veszélyes / kezelése szaktudást igényel / csak magasan képzett varázsló tud bánni vele
XXX - képzett varázslóra nem veszélyes
XX - ártalmatlan / szelídíthetõ
X - unalmas

Ez alapján el lehet dönteni, hogy egy lény mennyire veszélyes és igényel-e szakértőt, vagy akár mi magunk is "foglalkozhatunk" vele.


8. Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.


Padlászszörny (Besorolás: XX)

A padlásszörny egy ronda, de nem különösebben veszélyes. Külsőre ijesztő és nyálkás testű. Fogai elég kuszák. Általában varázslók padlásán, pajtáiban él. Pókokat és molylepkéket fogyaszt leginkább. Gyakran panaszos hangokat hallat és kisebb tárgyakat is hajigál céltalanul, de elég együgyű lény. A Padlásszörny Különítmény minden esetben eltávolítja a mugli otthonokból ezeket a lényeket.


Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!

Baziliszkusz (Besorolás: XXXXX)

Ha tyúktojáson varangy kotlik, akkor egy minden más hüllőnél veszélyesebb, hatalmasra megnövő kígyó kell ki belőle. A baziliszkusz teste fénylõzöld, hossza a 15 métert is elérheti. A hím példányok skarlátvörös fejtollaikról ismerhetõk fel. A baziliszkusz méregfogával is ölni tud, de legveszélyesebb fegyvere hatalmas, sárga szeme: aki belenéz, azonnal meghal. A baziliszkusznak csak párszaszájú tud parancsolni.


Vérfarkas (Besorolás: XXXXX)

Vérfarkas-kórral küzdő emberek, akik teliholdkór teljesen elfelejtik emberi mivoltukat és vérengző fenevadakká változnak, akik kimondottan emberre vadásznak. Kinézetük farkasszerű, de egyénenként változik. A tünetek enyhítésére van bájital és elvileg létezik egy bűbáj, amit Gilderoy Lockhart talált fel, ez a bűbáj emberi formába kényszeríti a vérfarkast.
Mantikór (Besorolás: XXXXX)
Mantikór emberfejû, oroszlántestû, skorpiófarkú görög szörnyeteg. Nagyon ritka és rendkívül veszélyes lény. A mantikór bõre visszaver szinte minden ismert bûbájt, szúrása azonnali halált okoz.


Sárkány (Besorolás: XXXXX)

A sárkányok családjába tíz faj tartozik. Ezek néha keresztezõdnek egymással, így ritka hibridek jöhetnek létre. A telivér fajok a következõk:
Antipoduszi opálszemű, Perui viperafogú, Norvég Tarajos, Hebridai Fekete, Román hosszúszarvú, Svéd sróforrú, Ukrán vashasú , Közönséges walesi zöld, Magyar mennydörgő  és a Kínai Gömblángsárkány
 A sárkánybõr, -vér, -szív, -máj és -szarv komoly varázserõvel bíró, keresett cikkek, de a sárkány tojással való kereskedés tiltott.
Naplózva




Marga Destain
Eltávozott karakter
*****


A pimasz

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2018. 05. 14. - 19:25:42 »
+2


l e g e n d á s  i z é b i z é k  é s  m e g n é z e g e t é s ü k


Na, ezen már fenn sem akadok. Miért is tenném? Újabb vizsga. Hű de meglepő a tanárok részéről az ilyesmi így közeledvén a tanév végéhez. Persze még mindig nem érzem a hatalmas erőt és motivációt arra, hogy igazán megízleljem a tudást, mint édes gyümölcsöt. De azért nem mondom azt sem, hogy most nem tettem semmit sem az ügy érdekében. Merthogy de, de nagyon is tettem, okulva a sötét varázslatok vizsgából. Nem mintha úgy érezném, hogy az rosszul sikeredett, csak gondoltam, most előzzük meg, amit meg lehet. Amíg Nolan Emmelinnel randizgat nekem úgysincs sokkal jobb dolgom a féltékenykedésen kívül… Szóval fogtam azt a kellemes tankönyvet és végigolvasgattam. Sőt! Amelyik állat érdekelt, annak még utána is néztem a könyvtárban. Bár amilyen a formám, nyilvánvalóan nem azok lesznek benne a kérdőívben, de ez már egy külön probléma. A lényeg, hogy ennyit még nem tanultam ebben a tanévben semmire sem.

Magam is meglepődtem micsoda koncentráltsággal csüccsentem be a vizsgára. Azért persze feltűnt, hogy Nolan viszont mekkora dekoncentráltsággal. Esküszöm, néha úgy tud kinézni, mint egy alvajáró vagy élőhalott. De azok a karikák néha kifejezetten aggasztóak a szeme alatt. Persze nem akarom zaklatni. Tudja jól, hogy ha valamit el akar mondani nekem, akkor itt vagyok. Legalábbis eddig nem akartam zaklatni, de mikor rápillantok vizsgalapjára és azt látom, hogy egyes helyekre alig írt, vagy ha írt is, marhaságot, akkor azért mégis elhatározom, hogy a körmöcskéjére nézek. Vigyázz Nolan, jön Marga néni!

Általános kérdéssor minden évfolyamnak:

1.   Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?
Azokból, amiket kötelezően elrendeltek nekünk. Ha a tanárnő felcsapja az egyik könyvet biztosan benne van a címe, de olykor a borítóra is ráírják.
Salamander: Legendás állatok és megfigyelésük.
Gondolom nagy szakmai tudása van, különben nem írhatott volna könyvet belőle, vagy ha írt volna, mi nem tanulhatnánk belőle.


2.   Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?
Mágikus lénytan. És az a jelentősége, hogy besorolást biztosítson a mágikus állatoknak a többi állat között.

3.   Mit nevezünk bestiának?
Minden mágikus lényt.

4.   Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!
A muglik meséket vagy mítoszokat gyártanak a nagy ritkán mugli szemek elé kerülő lényekről. Gondoljunk csak az összes sárkányos történetre. Vagy a mesebeli sellőkre. De a mai napig van, aki különös lényt lát. A jeti például a mai napig kifejezetten népszerű a keresési listán.

5.   Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?
Láthatatlanná teszik őket. Bár mi mágusok is alig látunk sokszor mágikus lényt, legalábbis nem épp megszokott az sem, hogy sárkény vagy tündérmanó süvít el a fejünk felett.

6.   Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?
Varázslény felügyeleti Főosztály. Előbb hatástalanítják az állatot, aztán befogják, majd megnézik mennyi mugli szemtanú volt és jöhet a memóriatörlés.

7.   Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?
X-ekkel jelöli az osztályokat a legkevésbé veszélyestől a bizonyítottan embert öltig.

Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.
Hippogriff: Sasfejű és lótestű mágikus lény.Mára az egész világon elterjedt. Rovarokkal táplálkozik, amiket éles karmaival kapar ki a földből, de kistestű madarakat vagy rágcsálókat is megeszik. Fészket épít. Egy nagy tojást rak, amiből nagyon hamar kikel a röpképes utód.
Orrontó Furkász: Angliában őshonos. Fekete, bolyhos szőre és hosszú orra van. Ásólábaival megtalálja a földalatti kincseket. Fészkét is a föld alá építi, ott ellik. Szereti az aranytárgyakat. Kedves állat lenne, ha nem rabolná el a családi örökséget.


jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt. Csak röviden és tömören!
Vérfarkas: Teliholdkor átváltozott ember mágikus lény alakjának neve. Mára mindenhol elterjedt, muglik és mágusok között egyaránt. A vérfarkasság kizárólag harapás útján terjed. Alanya egész hónapban normális ember, de teliholdkor vaddá változik. Ilyenkor eléggé veszélyes. Védekezni ellene védő és támadóbűbájokkal lehet.


Na… Ennyi értelme van tanulni… Morgok magamban, miközben leadom a lapomat. Nem érzem úgy, hogy jól sikerült volna. De talán mondjuk Nolanénél még így is jobban. Úgyhogy amint kilépek a folyosóra és amint biztos lehetek benne, hogy ő is végzett a nyomába eredek.
- Te meg én, elbeszélgetünk! És innentől együtt tanulunk! Bár előtte alszol egy napot!
Naplózva


Leonard Ruskin
Eltávozott karakter
*****


IV. - - borz(acska)

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2018. 05. 21. - 20:15:19 »
+1



Sose lesz vége, sose. Már nincs körme, amit lerághat, a pennákat meg nem lenne jó ötlet, így aztán saját nyelvét rágcsálja, de csak egészen addig, ameddig nem lesz sebes és képes lesz nyelni. Már nincs sok hátra, ezzel bátorítja magát, és lassan eljön az az idő is, amikor majd csak a lábát kell lógatnia és az eredményt várnia. Örül, hogy itt a vége és hazamehet, viszont valamennyire hiányozni is fog neki az iskola, hiszen idén már több kellemesebb dolog sikerült és történt, mint az eddigi évek során. Összesen. Ez az év az, amit már úgy igazán tudott élvezni, amit mindenki megérdemelte volna a múltban, amikre nem volt lehetősége a sok szörnyűség miatt. Legyen csak az egyetlen komolyabb gondja az életben a vizsgák hada.
Időben érkezve, nagyokat sóhajtva foglal helyet végül, és utolsóként, kissé hangosan ismétel át pár dolgot, majd az órára pillant. Eljött az idő, a pergamen elébe kerül és nekiesik. Kicsit recseg az ujjai között a penna, olyan hévvel szorítja elsőnek, de lelazul, és írni kezd.

Általános kérdéssor minden évfolyamnak
1. Milyen tankönyvekből tanultunk az elmúlt év során? Milyen szakmai tudása van a könyv szerzőjének a legendás állatokról?

Göte Salamander könyve, magizoológus, a történelem nagy alakja. Többször is kitüntették. A könyv címe: Legendás állatok és megfigyelésük.


2. Mi a magizoológia? Mi a jelentősége?

A varázslényekkel foglalkozó tudomány. Rendszerez, kategorizál, ápol és megőriz. Ha túlszaporodnak, vagy épp kihalás közelébe kerülnek, arra is figyelnek, illetve környezetükre, élőhelyükre, hogy a muglik ne találják meg.


3. Mit nevezünk bestiának?

Bizonyítottan muglit és varázslót ölt lények, vagy épp ha nem is ölnek, rettentően veszélyesek, és képzett mágusok bírnak csak vele. A kifejezetten veszélyes állatokról van itt szó.


4. Mit tud a muglik és a legendás állatok viszonyáról? Soroljon fel legalább 2 példát mikor be kellett avatkoznia a Mágiaügyi Minisztériumnak!

A legtöbbről fogalmuk sincs, mivel rejtőzködnek vagy épp olyan aprók, azonban az esetek másik részében legendákban, mesékben szerepelnek. Könyveket írnak róluk, és igazából azt hiszik, nem is léteznek, csak ők találták ki.
A sárkányoknál mindig be kell avatkozni, ha meglátják őket. Például ott van a Szent György és a sárkány, meg az összes hercegnős mese. Illetve ott van még a Loch-Ness-i szörny esete is, amelynek legendája mai napig él.


5. Milyen varázslatokat alkalmaznak a varázslények védelmében?


Exmemoriam – ezzel törlik az emlékeiket, ha olyasmit látnak. Elláthatják mugliriasztó bűbájjal a területet, ami vagy elrejti, vagy más helyszínnek álcázza a terepet. De olyan is lehet, amely egyenesen megijeszti őket. Egy jó Disaudio bűbáj egy sárkányfészek közelében mindig jól jön, vagy épp kiábrándító bűbájok. 
6. Melyik Ügyosztály felel a mágikus bestiák rejtőzködéséért? Milyen eljárásmenetet ismer?
Varázslény Felügyelei Főosztály, és annak altagozatai
Emléktörlés eljárása, álcázás vagy épp a terep felderíthetetlenné tétele. A bestia tagozat mindenképp megpróbálja teljes mértékben elérhetetlenné tenni egy-egy bestia élőhelyét.


7. Milyen besorolást alkalmaz a Minisztérium a mágikus lények kapcsán? Mi ennek a jelentősége?


Egy egytől ötig terjedő skálát, ahol az egy az ártalmatlan lény, az öt pedig a legveszedelmesebb bestia, akivel még szakképzett mágus sem képes minden esetben bánni.
Jelentősége az, hogy azok, akik nem ismerik annyira a lényeket, könnyen tájékozódjanak, illetve amikor rezervátumokba, vagy épp állatkereskedésbe mennek, tudják, mi az, amivel elbírnak, és mi az, amihez előbb továbbtanulás szükséges.




Jellemezze a saját osztályának megfelelő lényt! Válasszon a megadott lehetőségekből egyet. Írja le a külső megjelenését és egyéb ismertetőjegyeit, előfordulását, szaporodási és táplálkozási szokásait valamint a vele szemben fellépő összes ismérvet. Térjen ki a szelidíthetőségére illetve a támadás során alkalmazott védekezési metódusra.


4.   Évfolyam: Hipogriff vagy Orrontó Furkász

A hipogriff egy roppant büszke, erős állat. A feje sasé, a teste egy lóé, mellső lábai karmokban végződnek. Testén szőr és toll is borítja, és szárnyai is vannak, egy pár, melyet tollak borítanak. Színei változatosak, barnás-deresből a szürkén át a feketéig előfordulhatnak. A hipogriffet könnyű megsérteni, igen okos állat, és tartása engedélyköteles, mivel szakszerű szelídítésre van szükség. Ha meg akarjuk közelíteni, meg kell hajolnunk, miközben a szemébe nézünk, és csak akkor mehetünk közel, ha ő ezt viszonozza is. A lény húsevő, eszik emlősöket, madarakat is. Nem elevenszülő, tojásokat rak, amikből 2 nap után kel ki a fióka, és hamar megtanul repülni. Majdnem az egész világon lehet velük találkozni, elterjedt állat.
Besorolása: XXX

Lerakja egy kicsit a pennát, és átrágja a gondolatain magát. Talán nem is olyan szörnyű ez, talán mégsem kész katasztrófa, aminek érezte magát sokáig. Tekintete a plusz feladatokra siklik, és elmosolyodik.

Plusz feladat: jellemezheti a Sárkányokat, a Baziliszkusz, a Vérfarkast vagy a Mantikórt.

A sárkányok igen veszélyes lények. Senkinek nem ajánlott megközelíteni őket, a legmagasabb besorolásba tartoznak, ami XXXXX. Képzett mágusokat is simán legyűr.
A sárkányoknak sok alfalja él, de mindegyikükben az a közös, hogy hatalmas lények, testüket pikkelyes, vastag bőr borítja, amin nem fognak átkok. Egy fejük van, amin tarajok, vagy épp tüskék helyezkednek el. Hatalmas állkapcsukat kitátva tüzet okádnak, orrlyukaikból szinte folyamatosan füst gomolyog. Négy lábuk van, karmokban végződnek, testük vaskos, és hosszú farokban végződik, egyes fajoknál külön szarutüskékkel, vagy buzogányos véggel. Jellemző rájuk az egy pár, erőteljes szárny, amikkel repülni képesek. Tojással szaporodnak, és legfőképp a hegyekben élnek, rezervátumokban, mert különösen kell figyelni arra, hogy ne ártsanak mugliknak, illetve ők ne találjanak oda. A sárkányok sok „részét” használjuk fel, mint a bőrét, szívét, vérét és a szarvát.

Baziliszkusz élt a Titkok Kamrájában is. Az egy hatalmas kígyó, akinek mérge halálos, ha valaki a szemébe néz, szintén meghal, és sokáig élnek. Varangyos béka költi ki a tojását, és csak az tud neki parancsolni, aki beszéli a kígyók nyelvét.

Amint végez, még átfutja és kijavítja, amit érthetetlenül rondán írt, vagy épp nem helyesen. Pár apróbb pacafoltot hagy csak, azt is azért, mert nem emelte fel időben a pennát, amikor el-el gondolkodott. Mégis, egészen büszke erre a vizsgájára, láthatóan jó volt a döntés, hogy a lényekkel foglalkozzon és ne ködös jóslatokkal. Amint beadja és elhagyja a termet, nem fut válaszokat keresni, hanem az udvarra megy, ahol elfeküdve a fűben, bevárja azokat, akik vele együtt szenvedtek el idáig, hogy aztán jól kivesézzék az esélyeiket.
Naplózva


Arabella Salamander
Tanár
*****


Bolondos Bőröndös LLG tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2018. 05. 30. - 08:14:21 »
+2

Dolgozatjavítás. Melyik tanár szereti? Arabella épp olyannyira utálja, mint amennyire a diákok a magolást, a tankönyvek felett való napohosszat felölelő gubbasztást vagy magát a dolgozatok megírását. A másik oldal sem jobb, fikarcnyit sem. Ennek ellenére a tanárnő mély sóhajjal emeli fel a fekete lúdtol pennáját és mártja bele a piros festékbe. Arca az előtte tornyosuló papírhalomra pillantva grimaszba rándul, de csak megerőszakolja magát és erőt gyűjt hogy az elsőt maga elé húzva megkezdje az értékelést.


Destain, Marga:
Nagy elvárásai vannak a kisasszonnyal kapcsolatban. Arabella szereti a szabad szájú és kevésbé félős diákokat, a griffendéles lányka pedig nem ijed meg egykönnyen. Jobb is ez, mint mikor valaki a saját árnyékával küzd. A tanerő a kisatírozott részeken kuncogva tovaszalad, ujjai közt forgatva a pennát.
1.   Az első kérdés ugyan noha jó, de kevéske. Hiányjellel jelöli, hogy bizony érdemes pótolnia a tudásanyagot a gyermeknek.
2.   Pipa.
3.   Egyértelműen nem helytálló állásfoglalás. Ha minden mágikus lényt bestiának hívnánk valószínű mélységes sértődöttséget váltanánk ki egyes intelligensebb fajok körében. Ejj-ejjj, ez hiba.
4.   Pipa, bár ugyan két példát kért, de megadja a pontot a frappáns válaszadásért.
5.   Újabb felemás válasz. Arabella kissé csalódottan igazítja meg a szemüveget az orrnyergén. Szó mi szó, sokkal többet remélt a lánytól.
6.   Pipa
7.   Igyekszik nem szigorú lenni. Nem akarja egyenesen McGalagony rémhírét elnyerni így duzzogva de erre is pontot ad. Igaz csak minimálisat és rávágja a hiányzó jelet. A kisasszonynak alaposan utána kell olvasnia jópár dologgal kapcsolatosan, ez már biztos.
Elemzések: Igazából nem érti mi nem világos a válasszon egyet kérdésből, de már nem is foglalkozik vele. Helyette csak kipipálja a választ, mert a lány legalább a kifejtős kérdéseket ügyesen oldotta meg.
A kifejtős pedig egyenesen menti a helyzetet. Ez persze fejtörésre ad okot Salamandernek.

Az eredmény: V (várakozáson felüli)
Pont: +15



Everfen, Merel:
Ó igen, az a kicsi pöttöm, akinek legalább olyan nagy a szája mint a Destain lánynak. Homályosan él a kép benne, mikor a Nagyteremben Jonathan randarílozott. Talán Everfen is részt vett, bár amekkora volt a kavarodás nem igazán a jelen lévő diákok nevei érdekelték.
1.   Pimasz és szemtelen. De pipa.
2.   Pipa.
3.   Pipa. Halovány mosoly suhan át a tanárnő arcán. Végre valaki, aki úgy tűnik figyel is az óráin!
4.   Pipa
5.   Pipa
6.   Pipa
7.   Pipa
Elemzések: A Doxy frappáns összefoglalója igazán mulattató, a Viharmadár kielemzése azonban bosszantó. Azért persze a sajátos lakberendezésen jót kacag és végül fejcsóválva ráírja a jegyet a lap tetejére.

Az eredmény: K (kiváló) , a merész és szemtelen elemzésért pedig - 5 pont a házától!
Pont: +10



Mcfly, Patrick:
 McFly. Az a pici kis elsős a barátjával. Igazából nekik a vizsga nem tétre megy miután hivatalosan órára sem járhatnának. Ennek ellenére a tanárnő szereti ha valaki lelkes és érdeklődő. Ezek a fiúcskák pedig abszolút azok voltak!

1.   Pipa
2.   Pipa
3.   Pipa
4.   Pipa. Elégedett hümmögés mellé.
5.   Pipa
6.   Pipa.
7.   Pipa. Fantasztikus ez a gyerek!
Elemzések:
Boldogan olvassa Arabella a sorokat. Szinte hibátlan a felsorolás, és a részletezés. A külön feladat pedig szenzációs! Már -már megfordul a fejében hogy esetleg ennek a kisfiúnak nem a puskamentesítő lúdtollat adta de aztán csak meggyőzi magát hogy mégis. Magában eldörmögi kétszer a nevet hogy ne feledje, ezzel a gyerekkel a jövőben foglalkozzon!

A -nemhivatalos- eredmény: K (kiváló)
Gratulálok Mr. McFly! Gyönyörű munka!
Pont: +25



Montrego, Mathias:
Áh! Montrego! Na igen, neki nehezen kezdődött a tanév. Nulláról felépíteni mindent... hát, kétséges vállalkozás. Ehhez képest a fiú egész ügyesen vette az akadályokat. Arabellának pedig nem volt oka panaszra vele kapcsolatban, hisz látványosan szerette a gyerek az óráit. Érdeklődve veszi kézbe alkotását és kezd neki a javításnak.
1.   Pipa
2.   Pipa. Elégedett hümmögés. Tudta jól Arabella, hogy nem fog csalódni a fiúban.
3.   Nem ez a tényleges és pontos definíció, de a lényeget végtére is megragadta. Pipa
4.   Pipa
5.   Pipa
6.   Pipa
7.   Pipa
Elemzések: A Sellő osztályozása nem épp a legfényesebben sikerül, eggyel több az x, de ezt betudja a vizsgadrukknak. Maga a szöveg azonban hibátlan, és a plusz feladatokban sem talál semmi kivetnivalót.

Az  eredmény: K (kiváló)
Gratulálok Mr. Montrego! Szép munka! Ha valóban a felvételijét a Godric legendás állatok szakára kívánja benyújtani úgy számíthat ajánlólevelemre, bár azt hiszem erre nem lesz szükség!
Pont: +15




Pye, Nolan:
A Pye fiú. Hát igen, ő érdekes lesz. Ez biztos. Arabella nemegyszer azon kapta hogy vagy nem figyel vagy félig alszik az óráin. Inkább csak testben volt ott mint lélekben és kissé aggasztja vajon mit alkotott a vizsgán.

1.   Pipa, bár hiányosan.
2.   Pipa.
3.   Egyértelműen hiányos válasz. Nem túl boldog fejcsóválás.
4.   Újabb megválaszolatlan kérdés. A tanárnő morcosan firkant a papírra.
5.   Semmi válasz csak csupa satírnyom. Ejjj! Nem lesz ez így jó!
6.   A válasz megint felemás. Az eljárásmenetre semmi válasz és ez már bosszantó. Pye kezdi kihúzni a gyufát.
7.   Több x-es osztály! Kínjában felnevet és javít.
Elemzések: Plusz feladat híján azzal kell beérni, ami van. A furkász jellemzése helytálló de csakis álltalános tényekre szorítkozott, ami szintén nem sokat segít az értékelésének javításában.

Az  eredmény: H (hitvány)
Ajánlom a korrepetáló különórát, Mr Pye, ha valóban RBF-et szeretne a tantárgyamból! A vizsgát maga pedig külön megismétli! Ajánlom a tanulást, két hét múlva az irodámban várom az új vizsgasorral!
Pont: +10



Ruskin, Leonard:
Mr. Ruskin az a kicsinyke, elesettnek tűnő hugrabugos fiúcska. Azonban Salamander professzor jól tudja, a külcsíny könnyen csalhat. Őt is hóbortos öregasszonynak nézik, csak mert különc vagy nem épp... mágusvilágbeli viselkedésmóddal van megáldva. Pedig ebben nincs semmi rossz, sőt. Ruskin nem hülye. Ezt már több alkalommal is bizonyította. Inkább mondaná lustának vagy kedvetlennek. Azonban egy írásbeli dolgozat csak jobban tükrözi a tényleges tudást....

1.   Pipa
2.   Pipa. Jajjj de szép összefoglalás! Arabella szíve ellágyul, mint a vaj a serpenyőben.
3.   A kérdésre adott válasz ugyan helyes, de nem teljesen kielégítő. Odabiggyeszt egz piros hiányjelet hogy a gyerek kikereshesse a teljes választ ha érdekli.
4.   Pipa
5.   Pipa
6.   Pipa
7.   Pipa.
Elemzések: A hippogriff elemzése tökéletes. Bár szívesen olvasgatott volna az állat egyéb jellemzőiről, de megelégszik ezzel is, hisz ő kérte a diákokat hogy rövidek és tömörek legyenek.
A plusz feladat is szinte hibátlan. A sárkányok elemzése frappáns, a Baziliszkusznál bele lehetne kötni hogy a Titkok Kamrájának példája merül fel, de végtére is igen, Britanniában legutoljára azt a példányt látták így hát pipa és hiányjel. Erről lehetett volna kicsit bővebben is írni. Ejj-ejj.
Összességében a Ruskin fiú hozta az elvárt szintet, sőt, felette is teljesített!

Az  eredmény: K (kiváló)
Pont: +20



Slinkhard, Jimmy:
A McFly gyermek barátja. A két diák sülve-főve együtt van, és szép is ez... a gyermekkori barátságok a legszorosabbak. Arabella érdeklődve veszi kezébe az utolsó dolgozatot, ami Jimmyé és kezdi el javítani ujjai közt megpörgetve a vérpiros tintába mártott pennát.
1.   Pipa. Gyönyörű!
2.   Pipa
3.   Pipa. Tökéletes!
4.   Pipa
5.   Pipa
6.   Pipa
7.   Pipa
Elemzések: Olvasmányos és hibátlan. Úgy látszik csak figyelnek ezek a gyerkőcök az óráin. Elégedett mosollyal pipálja a helyes válaszokat.
A plusz feladatnál szintén elismerően hümmög. Úgy tűnik a sárkányos elég népszerűek, de a kis Jimmy vette a fáradtságot s a többiről is szót ejtett. Igazán imponáló!

A -nemhivatalos- eredmény: K (kiváló)
Gratulálok Mr. Slinkhard! Tartalmas és szép munka!
Pont: +30

Talán említeni sem kell, hogy a pergamenkupac végére érve Salamandert magába szívja a totális fáradtság. Azért mégis örömmel szívében teszi le a pennát és int pálcájával, mire mindegyik szép rendben összecsavarodik és felsorakozik. Ideje kiosztani a dolgozatokat, had örüljenek a diákok. Már aki persze tud.... Azzal összeszedi a cuccait hogy elinduljon kihirdetni a vizsgák végeredményét.


Köszönöm mindenkinek a részvételt!
A terem szabad!
Naplózva


Arabella Salamander
Tanár
*****


Bolondos Bőröndös LLG tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2018. 07. 09. - 18:08:26 »
+1

   
M C F L Y, Patrick




Nem szerette sosem ha hivatalos ügyeket kell intéznie, de hát a vizsgák közeledtével ezek a teendők jócskán megszaporodtak. Most is egy kupac könyvvel a hóna alatt süvített a folyosón, hogy kiossza az ott felejtett irományokat. Apja könyvének számtalan verziója megfordult már a kezében, sokadik kiadását ünnepelve pedig mondhatni, kívülről betéve fújta, pláne mivel jó pár történetet maga Göthe mesélt el neki. Mégis mindig tudott érdekességeket felfedezni, mondjuk például Potter kötetében. Az ugyanis telefirkálva ott pihent az orra előtt és bár a kis Túlélőnek a híre őt sem kerülte el, azért tetszett a humora a fiúnak. Valójában részben sajnálta, hogy Harry nem erősíti a legendás lények gondozóinak csapatát... Hagrid, a vadőr sok jót mesélt neki a fiúról és páratlan tehetségéről. Remek érzéke van a mágikus lényekhez, vegyünk csak Csikócsőr, a hippogriff esetét, vagy a Magyar Mennydörgő legyőzését. No igen, a sárkányok kemény diók. Weasley Romániában igen sikeres és ha ilyen színvonalat produkál, talán még a Montrego fiú is legendává válhat, akár az apja.
Arabella kifejezetten imádta ezt, okítani a fiatal generációt. Egyrészt úgy érezte, ő maga is hozzájárul a jövő alakításához, másrészt mégis csak részese egy olyan folyamatnak, ami hosszú távon meghatározó lehet egy ember életében. Nem mellesleg szerette a legendás lényeket és Montrego végzősként nem kihívás már neki. Majd az egyetemen megtanulja ami kell, neki mint roxforti tanár a kicsiket kell pátyolgatnia...
És így került újra a tanterembe a tankönyvek szétosztása után. Emiatt maradt bent elhalasztva az iskolai vacsoráját, mert bár a tantárgya csakis harmadévről felvehető különleges esetben azért egy vagy talán két diákot is oktathat.
Türelmesen firkantotta alá a Viharmadár tollával az előtte elterülő pergament. Szerette a hivatalos dokumentumokat ezzel a szépen fogó és számára különleges eszmei értékkel bíró tollal szignózni. Valahogy súlyt és egyben jelentőséget adott a dolgoknak.
Elnézte fél pillanatig a saját aláírását. Csöppet sem hasonlított az apja szép, hurkos betűire. Kissé sajnálta, hogy csak ilyen macskakaparás szerűt tud összehozni, de hát ez van... Nem mindenki ér Göthe Salamander nyomába... Még a tulajdon lánya sem.
A halk kopogás zökkentette ki a merengéséből. Mély sóhajjal hajtotta össze a pergament egy kör alapba és fogta a kezébe miközben kikiáltott:
- Szabad!
Tekintete az ajtóra szegeződött, várta az ismerős pufók kisfiú arcát, hogy eleinte csak a fél feje majd az egész alakja megjelenhessen az ajtó előtt. Ajkain már mosoly játszik. Nem tervez semmi különlegeset, maximum pár keresztkérdéssel szándékozik szórakoztatni magát és a gyermeket is, de ki tudja... most érdemes felmérnie a viszonyokat, hogy hamarjába tudja, a gyermek képességei mégis a skála mely fokán helyezkednek el s hogy azok mégis hova fejleszthetők. Mert ha valaki, hát jó pedagógusként Arabella tudta, a határ akár a csillagos ég is lehet...
Naplózva


Patrick McFly
Eltávozott karakter
*****


Mcröptű Patrick

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2018. 07. 16. - 08:44:36 »
+1

Arabella Salamander

A mágikus élőlények utáni érdeklődésem már kiskoromban jelen volt. Habár kapcsolódnak hozzá mind jó és rossz emlékek is, végül a rajongásom még mindig megmaradt. Otthon mindig is sokat foglalkoztam azokkal az élőlényekkel, amikkel a ház körül vagy az erdőben találkoztam. Mindig is imádtam megfigyelni őket saját környezetükben, hogy mivel táplálkoznak, hogyan kommunikálnak további külső és esetekben belső jellemeikről, mindezeket gyakran hosszasan le is jegyzetelem egy kis füzetbe. Persze a legtöbb információ a kedvenc könyvemben is fellelhető, de sokkal érdekesebb, ha én magam jegyzetelek, s ez egy fajta, gyűjtögetős játék. Hiszen, minden új állatfajjal, amivel találkozok, újabb oldalakkal bővül a kis füzetem. Kicsit sajnálom, hogy édesanyám korábban egyáltalán nem támogatott ebben, hiszen apám halála után volt egy igazán furcsa időszaka, de most az új házba költözés után, úgy tűnik, hogy kezd minden normalizálódni. Ráadásul e jövőre nézve igencsak nagyszabású terveim vannak, hiszen a házban található elbűvölt alagsor nagy részlét, szeretném lények „tárolására” használni, akárcsak kedvenc írom tette a bőröndjével. Természetesen mindehhez rengeteg változtatást kell végrehajtanom, de egyelőre még csak tervezgetem. Mindenesetre fontos megemlítenem, hogy iskola kezdéskor szembesülnöm kellett egy számomra igazán szörnyű dologgal, méghozzá, hogy varázslényismeret óra csak harmadik évtől van. Ez egy késdöfés volt számomra, méghozzá egyenesen a szívembe. Borzasztó, hogy nem tanulhatom azt, ami a legjobban érdekelne az össze tantárgy közül. Bármire képes lettek volna, hogy akár csak egy Legendás Lények és Gondozásuk órára bejussak, de tisztában voltam vele, hogy ez lehetetlen. Legalábbis addig a pontig, míg végül sikerült elintéznem, hogy mégis bejárhassak az órákra. Ezek az órák azért is voltak különösen izgalmasak, hiszen kedvenc íróm lányával töltöttük az óra minden percét. Bár gyakran megesett, hogy azoknál a részeknél, amit bár kívülről tudtam, a gondolataim csak akörül a bizonyos bőrönd körül jártak. Az órák alatt igazán érdekes személyiségnek ismertem meg, kissé különbözőnek az átlagos emberektől, s ebben kissé magamra is ismertem, hiszen az állatokkal foglalkozók minannyian furcsák, ahogy más varázslók mondják. Sőt, sokan inkább eszelősnek nevezik őket, hiszen nem sokan mernek akár a közelébe menni egy sárkánynak. Éppen ezért én inkább bátornak neveznem a varázslatos lényekkel foglalkozó varázslókat. Végső soron eléggé megrémített a dolog, mikor tudomásomra jutott, hogy a tanárnő látni kíván a tanteremben. Gyakran ilyenkor is túlgondolom a helyzetet, pedig egyáltalán nem kellene. Félelmeim az év eleji incidensben keresendők. Hiszen a vonaton egy fülkében utaztam a tanárnővel, amivel még semmi gond nem volna, hiszen jót beszélgettünk, de leszállásnál láttam, amint a tanárnő bőröndje résnyire nyitva maradt. Próbáltam volna szólni, de mire leértem a vonatról, a tanárnő már eltűnt, ezekután már egy tanárnak se mertem inkább jelezni a dolgot. Ez a dolog még mindig hasogatja a fejem néha, hiszen elég nagy kalamajkát okozott ez az egész és talán én ezt mind megelőzhettem volna, ha jeleztem volna valaki felé. Az ajtó elé érve, még gyors elszopogattam egyet a nyugtató hatású cukorkámból, majd bekopogtam.
- Szabad! – hallatszott vissza az ajtó mögül.
Így hát kissé kipirult arccal, de végül benyitottam az ajtón a nagy terembe, ami most valahogy még hangulatosabbnak és otthonosabbnak tűnt. Meg is állok az ajtó előtt, hiszen valahogy nem visz tovább a lábam.
Naplózva




Arabella Salamander
Tanár
*****


Bolondos Bőröndös LLG tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2018. 07. 18. - 16:22:54 »
0

 
M C F L Y, Patrick




A másodpercek töredéke alatt nyílik az ajtó és kémlel be a fiú. Arabella eleinte csak a barna kócos hajzuhatagot veszi észre, a rakoncátlan tincseket, ami a tizenéves kisfiú sajátja és aztán hozzá a homlokot, orrot, szemet, ajkakat. Nem kell kétszer mondania az invitálást és ennek örül. Nem szeretni noszogatni a diákokat, épp elég ezt az órán megejtenie, pláne ha azoknak kedvük sincs a tárgyát tanulni. Nem is érti sokszor miért is veszik fel a gyereke ha közük sincs az egészhez, de hát miután fakultatív a rendszer ők döntik el mi a jó nekik.
- Áh, Mr. McFly!
Kezdi egy mosollyal ajkain, azzal a jóságos félével, azonban az átható zöldeskék tekintete, mit apjától örökölt a fiút mustrálja. Nem szigorúan, de olyan... vesébe látóan. Nem célja elrettenteni magától a gyereket, mindössze kíváncsi, igazán kíváncsi.
Kíváncsi a fiú tudására, a hajlamára, a fogékony észjárására. Arra, hogy mennyi logika szorult belé, milye páratlan érzék és persze... mennyi szorgalom? Kérdéses ugyanis ez az utolsó, mégpedig azért, mert manapság abból van a legnagyobb hiány. Lehet bárki tehetséges, ha nem aknázza ki a maga lehetőségét megette a fene az egészet. Mondhatja persze a világ, hogy Arabella Salamandernek könnyű... de közel sem volt oly annyira tejföl az élete, mint ahogy azt a Reggeli Prófétában Rita Vitrol lefesti. Pont azért mert az az apja, aki kellett még inkább megfelelnie, nem másnak mint saját magának. És még is számtalanszor azt érzi, nem elég... nem elég jó, nem elég tapasztalt vagy talpraesett, ügyes.... Nem elég jó... tanár.
- Öröm látni, öröm látni! Már vártam magára.
A mosoly eltűnik, és dünnyögi a szavakat, de inkább közönyösség veszi át a helyét semmint harag. Nem a gyerek a hibás, ő nem tett semmit. Kissé magát korholja, és a kósza negatív gondolatokat. Meg kellene szabadulnia ettől, az önmaga generálta nyomástól, de oly nehezen megy... oly kétségbeesetten nehezen.
- Tudja, miért hívattam be magát?
Int a kezével a szék felé, ami egyenesen az előtte lévő súlyos tölgyfa asztal másik végén foglal helyet. Nem szereti ezt a tárgyaló pozíciót, de hát a tanterem berendezésén nem igazán akar módosítani, nehogy McGalagony megorroljon rá. Miután még új, inkább igyekszik alkalmazkodni a maga suta és esetlen módján.
Várakozóan néz a fiúra miközben egy újabb kissé bátorítónak szánt pillantást vet rá. Arcán átsuhan egy újabb mosolykezdemény, remélve, ez talán eloszlatja a gyermek feszültsége mellett a saját magáét is.
Naplózva


Patrick McFly
Eltávozott karakter
*****


Mcröptű Patrick

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2018. 08. 06. - 09:53:33 »
0

Arabella Salamander

Az ajtón belépve, illendően köszöntöm is a tanárnőt, miként ő is köszönt engem.
- Szép napot tanárnő!
Kissé azért még mindig izgulok, de a cukorkám hatására, kezd lassan elmúlni ez az érzés, s nyugodtan közelítek a tanárnő felé. A tanárnő tekintetével engem kémlel, mintha csak a lelkembe próbálni nézni, de én ezt igyekszem figyelmen kívül hagyni. Nem szeretnék rossz benyomást kelteni a tanárnőnél, mert bár találkoztunk a vonaton is, de sem akkor sem az órán nem tudott annyira kiismerni valószínűleg, hiszen az órák alatt csak egy vagyok a sok diák közül, persze igyekszem ez ellen tenni is, méghozzá példás viselkedéssel, munkával és a kérdések megválaszolásával. Ráadásul különösen fontos nekem a jó benyomás, mert be szeretném mutatni tudásomat a varázslényekkel kapcsolatban, hiszen varázslényekkel foglalkozni imádok, jobban, mint bármi mást csinálni. Nem is tudok elképzelni ennél érdekesebb és jobb tevékenységet, ráadásul a tanárnő a példaképem egyeneságú leszármazottja. Így hát minden szempontból nagyon izgalmas alkalom ez, persze csak, ha nem a bőröndös incidensről lesz szó. Talán a tanárnő segítségével kiemelkedhetek a többiek közül és azzal foglalkozhatok, amivel igazán szeretek, s beteljesíthessem nagyszabású terveim egyikét. A tanárnő szavai most is bíztatóan hatnak rám, a gond elszáll szavai hallatán, de a kétség még bennem marad, leginkább a tanárnő kérdése miatt is.
- Nem?
Félőn és bátortalanul válaszolok, amiből inkább kérdés lett a bizonytalanságom hatására. Tanárnő fel is kínál nekem egy ülőhelyet, majd kedvesen mosolyog, ami erősíti bennem a hitet, hogy nem kell félnem semmitől. A tanárnőt egyébként sem egy túlzottan szigorú professzornak ismertem meg, így kezdem azt hinni, hogy csak megint én reagáltam túl a dolgot és nem is arról lesz szó, hanem valami teljesen másról, mindenesetre remélem, hogy így lesz, nem szeretnék büntetést kapni, főleg nem olyat, ami a házamat is érintené. Le is huppanok az asztal végénél lévő székre, majd tekintetem a tanárnőre szegezem, hogy mégis miért hívatott ide. Nagyon remélem, hogy valami kellemes dologról lesz szó, mert nem mutatna jól egy szégyenfolt a tiszta taláromon. Eléggé szégyenletes lenne, persze bizonyára nem erről van szó, még ha így civódok is belül, mélyen érzem, hogy melyik felem állítása fog győzni, s ezért sem izgulok annyira vagy legalábbis nem mutatom ki, persze ebben a nyugtató cukorkám is közrejátszik.
Naplózva




Arabella Salamander
Tanár
*****


Bolondos Bőröndös LLG tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #14 Dátum: 2018. 08. 11. - 12:33:19 »
0

 
M C F L Y, Patrick




Hát persze hogy a tanulónak fogalma sincs miért is hívatta be. Talán nem ártott volna egy figyelmeztető cetlit küldenie vagy esetleg utalnia rá, hogy nincs oka a kételyre, mert elnézve az arcát olyan, mintha tartana tőle. Igazából ez még hasznos is lehetne, ha fegyelmeznie kellene. Ez azonban, mint oly sok más alkalommal, más kollegája tisztje marad és lesz is.
A gyermek köszönése ugyan bátor és élénk, hangjában örömmel vegyült kíváncsiság csendül ki, de azért Arabella így is tudja, hogy van benne tartás tőle. Még új itt, hiába az egy év, a diákok nem szokták meg eléggé. Nem olyan öreg bútordarab mint Minerva McGalagony vagy bárki más.... és még saját magának is időt kell szánnia.
- Nos Mr. McFly, nem kell aggódnia! - igyekszik rögvest leszögezni, hogy talán megenyhüljön a hangulat. - Nem szokásom büntetőmunkát kiszabni.
A suta felkacagás a fülében hamisan cseng hiába a sajátja.
- És gondolom rá sem szolgált, igaz-e?
Pillantása a diákra siklik, és megvillan. Nem szereti a szándékos rendbontókat, mert ő maga sem volt sosem egyszerű eset. Felnőtt fejjel tudja, micsoda veszélyek lestek rá, de hát bohó gyerekként ki törődik ilyesmivel?
- Minden esetre... amiért kértem, hogy jöjjön ma hozzám... az a tanulmányi eredménye.
Halk szünetet tartva belepislog a könyve melletti dolgozatkupacba és kis keresgélés után elő is húz egy pergament.
- Nem, nem az általános eredményeire gondolok, pont nem érdekel hogyan is szerepel bájitaltanon. - legyint. - Én a nekem megírt dolgozatára gondolok!
Egy pillanatnyi néma, vészterhes csend áll be. A drámai hatás kedvéért ez a perc elhúzódik és csak a gyerek szívdobogásával vegyes szaggatott lélegzetvételen tűnik igazán hangosnak, na meg a sarokban kattogó óra visszhangja.
- Brillinás, Pat... Mr. McFly! Egyszerűen brilliáns munka!
Mosolyogva néz a gyermekre, majd a szeme elé tolja a szemüvegét és belepilsog a lapba. Hümmög kettőt, talán hármat is, mire újra megszólal.
- Igen, igen... valóban. Tényleg remekmű!
Naplózva

Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 12. 28. - 19:18:04
Az oldal 6.883 másodperc alatt készült el 45 lekéréssel.