+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  VEGYES CSAPATOK
| | | |-+  Fényes Kompánia
| | | | |-+  Dakota (Moderátor: Dakota Bourgh)
| | | | | |-+  Dakota Bourgh
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Dakota Bourgh  (Megtekintve 2665 alkalommal)

Dakota Bourgh
[Topiktulaj]
*****


az indiános lány

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 03. 06. - 17:25:13 »
+2

Az előtörténet felújítás alatt



Alapok
jelszó || "It's So Fluffy"
teljes név || Dakota Paloma Bourgh
becenév || Dakota
nem ||
születési hely, idő || 1981. május 27. Matlock, Anglia
horoszkóp || ikrek
kor || 17
vér || félvér
iskola || Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
évfolyam || hatodik


A múlt
  Lenyomtam a nehéz fa ajtó kilincsét, majd nagy levegőt vettem és beléptem a szobába. Végignéztem a halvány barackszín, nyomott mintás falon, a gyönyörű, hozzá illő baldachinos ágyon, a többi sötét bútoron, és a játékaimon. Lizzy, a szöszke porcelánbaba búsan nézett rám az oldalsó falra szerelt polcról. Aki rendet tett a szobámban, nem tudhatta, hogy gyűlöli a magányt…
  Utazótáskámat ledobtam az ajtó mellé, ott állt már az iskolai ládám is, valaki bizonyára felhozta, amíg anyuval beszélgettünk. Levettem Lizzyt a polcról és átvittem az ágyam melletti kisszekrényhez. Ott már várt rá Mackó Úr, és a szép balerina Seraphin. Amint leraktam, arcára mosoly ült. Elvarázsolt baba…

  Kopogtak a nyitott ajtón. Mrs. Bauer lépett be, a nevelőnőnk. Akkor végzett a Roxforton, amikor mi születtünk. Még azon a nyáron alkalmazták. Azóta természetes férjhez ment, és most már csak a nyári szüneteket tölti velünk.
Némán legyintett a varázspálcájával, mire a ládám elkezdte kipakolni magát.
-   Na, mi az Dakota? Eltökélted, hogy néma duzzogásban töltöd el itt az időt? Kérlek drágám, ez csak két hét, aztán utazunk Amerikába!
Széles mosolya hamar lehervadt az arcáról, mikor látta, hogy némán, érdektelenül hátravetem magam a gyönyörűen megvetett ágyamra. Szemem sarkából láttam, ahogy a pakolást befejezve kilép az ajtón. Végre teljesen átadhatom magam az önsajnálatnak… Vagy mégsem. Kopogás nélkül bevágták az ajtót.
-   Idenézz, mit találtam! Ez valójában a tied, nem is tudom, hogy kerülhetett hozzám! – Ikertestvérem lehuppant mellém. Két kezét magasba emelte, hogy hanyatt fekve is jól lássuk, mit hozott. Azonnal felismertem a díszes borítóról és cikornyás betűkről; Képes Naplóm. Kivettem Jada kezéből, hasra fordultam és fellapoztam az első oldalt.
  A két szomszédos kép beállítása szinte egyforma volt, de míg az egyiken álló család mozgolódott, integetett és mosolygott, addig a másikat fogságba ejtette a mugli fotók mozdulatlansága. Ez utóbbin a középső fiúgyermek, édesapám. Nem voltak túl gazdagok, de mindennél jobban szerették egymást és ez boldoggá tette őket. Apám tehetséges kosárlabdázó volt. Ezt hamar kamatoztatta és híres sportolóvá vált. Ma kitűnő üzletemberként, kosárlabda egyesületet vezet, de még mindig féltő szeretettel csüng szerettein. Pontosan ezért is nézzük el neki élete legnagyobb hibáját… anyát.
  A másik fotón három fiúgyermek integet és vigyorog, az egyik néha-néha meghúzza a középen álldogáló kislány göndör fürtjeit. Anya családja nagybecsű tagjai voltak a varázslótársadalomnak. Nem rendelkeztek a leghíresebb felmenőkkel és nem voltak aranyvérűek sem, de tehetségesek voltak, és ezt bőségesen ki is használták. Anyám, mivel egy szem leánygyermek volt, kissé el lett kényeztetve. Örültek a kviddicsben elért sikereinek és nem foglalkoztak egyéb kicsapongásaival…

Lapoztam egyet.
-   Te tudod, melyikünk melyik? – Kérdezte Jada, miközben a képen látható két csecsemőre mutatott.
-   Én vagyok apa ölében.
-   Biztos? – Emelte közelebb arcához a képet.
-   Egészen biztos. Nem emlékszel? Anya kijelentette, hogy mivel te hasonlítasz rá jobban, téged kíván pártfogásába venni.
-   De. Igen. Szörnyű, hogy már a születésünk napján azon civakodtak melyikünket ki nevelje fel.
  Lássuk be, valóban nem volt egy könnyű menet. Szüleink kapcsolata, apa részéről egy aprócska hiba, anya részéről pedig újabb kicsapongás, egy kaland. Meghódított egy mugli hírességet, majd nem lévén eléggé óvatos, teherbe esett. Apa örült a kis trónörökösöknek, anya pedig beletörődött. Összeházasodtak, hogy születésünk törvényes keretek között történjen, de pár hónapra rá el is váltak.
  Ekkor jött a képbe Mrs. Bauer (az akkori Miss Clayton) és ekkor kezdődött ingázó életmódunk.
  A következő oldalakon a különböző utazásainkon készült fényképek kaptak helyet. Apa révén, sokféle vidéken jártunk, Mrs. Bauer pedig megmutatta mindezeknek a mágikus oldalát is. Az én kedvenceim az indiánok voltak a maguk különleges kultúrájával, szokásaikkal és legendáikkal. Oda is lapoztam az ott készült fotókhoz. Több is belekerült az albumba, mert szinte minden évben elmentünk. Náluk kezdtem ugyanis először érdeklődést mutatni a mágia iránt. Sokat segédkeztem a Sámánasszonynál és játszottam a törzsbéli gyermekekkel, akiket az angoloktól eltérően nem béklyóztak meg a kiskorúsági törvények.

Jada lapozott.
  Mindkettőnk szeme könnybe lábadt. Az amerikai mugli barátainkat ábrázolta.
  Úgymond Kaliforniában kezdtük az életünket, hiszen anya sosem ért rá így, amint tehette lepasszolt apunak. Nála nőttünk fel, csak a Roxfort miatt költöztünk vissza Angliába.
  Apunál, abban a tengerparti kis utcában sok-sok gyermek élt. Azonnal megszerettem a szőke, kék szemű Thomast. És ez azóta sincs másképp. Hiába látom keveset, a mai napig ő a legjobb barátom…
  Ezen a képen nagyjából kilenc évesek lehettünk. A már akkor is jó magas srác hanyagul átvetette vállamon a karját, másik kezével pedig Jadát ölelte magához.
  A másik oldalon újabb kép. Alatta felirat: Jada és Dakota tizenharmadik születésnapja. Egy kosárpályán készült. Amíg nem jártunk a Roxfortba, mi is játszottunk. Óriási tehettségem volt hozzá, mindenki ezt mondta, de persze a varázslóvilág mindent megbolygatott… A szokásos nyári kosárgálát pont a szülinapunkra szervezték, így ott köszöntöttek fel minket. Thomas engem ölelgetett. Jada legjobb barátnőjének Weekonak a kezét fogta. Mögöttük a török származású Garrad ikrek vigyorogtak, mellettük a másik jó barátom, a mindig szolid, kedves és nyugodt Kike állt.
  Tőle kaptam ezt a naplót, hogy mindig emlékezzek minden fontos pillanatra, és, ami a legfőbb, hogy emlékezzek őrá… Halála nem volt hirtelen, de lélekben felkészülni az eljövendő rosszra, tán még nehezebb, mint egyszerűen csak beletörődni a múltba.
Becsuktam a könyvet.
-   Azért a Roxfort sem olyan rossz! – jelentette ki Jada és ismét a hátára fordult.
-   Ja… elsőben mindenki tiszta para volt a baziliszkusztól. Másodikban jöttek a rémes dementorok…
-   És a barátaink? Most úgy sorolod fel, mintha csak rossz történt volna! De Mennyit nevettünk Geben a vacsoráknál… és a csínytevések órán… na és Umbridge!

Kopogtak. Mrs. Bauer ismét belépett.
-   Kész a vacsora! Gyertek kérlek! – Nővérem azonnal felpattant. Én komótosan felültem.
 Kezembe vettem a könyvet, majd beraktam a kincseimet őrző fiókba. Ott volt néhány iskolai csecsebecse, és egy bekeretezett kép, amin a Roxfort Expressz előtt vigyorgunk gólyaként.
Azóta mennyi mindenen mentünk keresztül… és valószínűleg negyed annyin se, mint Harry  Potter.
Nagyszájúak vagyunk. Igen. És tudunk gonoszkodni. De amikor igazán szükség volt rá, úgy érzem megtettünk mindent a társainkért. Ez az év a főinspektor és a különítménye miatt borzalmas volt. De a mostani, háborús körülmények között a következőtől sem várhatunk semmi jót.
Újra a képre néztem és elmosolyodtam.
  Akkor alig bírtam eltitkolni a félelmem, úgy remegtem. De Jada megfogta a kezem, és magabiztosan fellépett a vonatra. Tudtam, hogyha ő mellettem áll, minden rendben lesz. Ez a mai napig így van. Mondanám, hogy másra nincs is szükségem… de az nem volna igaz. A barátaim, akár muglik, akár varázslók. Na, ők még kellenek!


Jellem
   Dakota tipikus iker jegy. Amolyan kettős természetű. Hangulata változékony és megjósolhatatlan. Egyszerre barátságos, segítőkész lány és fellengző modorú kiskirálynő.  Igen mozgékony, gyors és éles eszű. Viszont szeszélyes, sok minden érdekli, ami miatt felületes, hamar más tevékenység után néz. Legfontosabb tulajdonságai a kreativitás, a kalandvágy és a kíváncsiság. Ez utóbbi miatt gyakran tolakodó és tapintatlan. A diákok többsége tipikus amerikainak tartja őt, mert rendkívül jó beszélő készsége és gyors észjárása miatt jó irányító, amolyan méhkirálynő típus. Néha kicsit makacs és dirigens, de az életét kockáztatná egy-egy jó barátért. Nehezen kiismerhető, de a barátai tudják, hogy a felszín mögött igen érzékeny szív lapul.
Erősség || éles eszű, sokoldalú, mozgékony
Gyengeség || felületes, meggyőzhetetlen, hullámzó kedélyű


Apróságok
mindig
 mindenféle mugli sport
csokoládé
rajzolgatás
történetmesélés
testvér
utazás
felfedezés
soha
anyja
Edevis tükre
Petrificus totalus
mindenféle tojásos étel
csend
igazságtalanság
hobbik ||
Nagyon szeret kosárlabdázni és a természetben járni-kelni, új dolgokat megismerni és felfedezni. A számára érdekes dolgokat lejegyzi, lerajzolja és ha megteheti le is fényképezi. Ezeket később egy képes naplóban összegyűjti.
dementorok || Kikének, Dakota egyik mugli barátjának halála.
mumus || halott Jada
Edevis tükre || Önmagát látja tökéletes feleségként és anyaként, de ezt még önmagának sem merné beismerni…
százfülé főzet || Az íze olyan, mint a cukrozott citrom, állaga azonban egy krémes kakaóra emlékeztet
titok || Szívesebben maradt volna a mugli világban, de túlzottan ragaszkodik Jada közelségéhez.
A mugi világban van egy fiú, akibe szerelmes, de erről még Jadának sem mesélt.
rossz szokás || ha rossz kedve van rágyújt, szájának oldalra húzása gondolkozásnál és körömrágás


Család
apa || George Bourgh (42) amerikai kosárlabdázó, rajong az édesapjáért, nagyon-nagyon szereti és felnéz rá

anya || Kiara Bolton (38)félvér, volt kviddics játékos,kapcsolatuk eléggé viharos, nem igazán értik meg egymást ezért állandóan civakodnak

testvér || Jada Natalie (ikertestvér, 17)
nem ||
családi állapot || egyedülálló
állat || Hosszú szőrű, ezüst foltos cirmos: Anat


Külsőségek
magasság || 179cm
tömeg || 54kg
szem || barna
haj || sötétbarna
különleges ismertetőjegy || Indián szimbólum a bal csuklóján, és felirat a nyakán
kinézet || Szinte azonnal kiszúrható a tömegben modell alakja és magassága miatt. Bár rendkívül sokféle mugli sportot űz, ez alkatán és izomzatán a legkevésbé sem látszik. Megkülönböztető jegye a rövidre vágott sötétbarna haja (ikertestvére hosszú hajú), amit olykor gyöngyökkel, fonatokkal díszít. Öltözködésben próbál egyediségre, mégis egyszerűségre törekedni. Szereti a különlegesebb ruhadarabokat, kiegészítőket.
egészségi állapota || egészséges


Tudás
varázslói ismeretek || imád seprűn lovagolni és szinte osztályelső átváltoztatástanból, de amúgy nem kenyere a tanulás. Mindent csak épphogy átolvas egyszer…
Az indiánoknál hamar elsajátította a patrónus használatát, mert ott korán tanítják a gyermekeknek. Alakja: kolibri.
Ezenkívül eltanulta néhány hallucinogén főzet készítését is.
felvett tantárgyak || Legendás lények gondozása, Rúnaismeret
mugli képzettség || több évig kosárlabdázott, jó eredménnyel, zongorázik, több nyelven beszél (francia, spanyol, néhány indián dialektus és egy nagyon kevés kínai)
pálca típusa || 11 hüvelyk, galagonya, főnixtoll mag



Szerepjáték példa
 Végre egyedül maradtam. Késő volt, a csarnok kiüresedett. Minden porcikámmal a palánkra összpontosítottam…
-   Váááá! Na, ki a király? – kérdeztem magamtól hangosan, miután a labda csont nélkül átrepült a hálón.
-   Úgy látom, még mindig te!
  Ijedtemben, mintegy villámreakcióként azonnal a váratlan hang irányába fordultam. Láttam elsuhanni előttem sötétbarna haját, éreztem finom karamellaillatát. Már a palánk alatt állt. Kihívó önbizalommal dobott egy tempót. Követtem. Bedobtam a labdát, de a lepattanót nem tudtam leszedni, mert egy erős kéz elhúzott. Ott álltam, szemtől-szemben Roberttel.
-   Miért kellett elmenned? – kérdezte.
-   Már mondtam. Családi okok.
-   Imádod Amerikát! És egy bentlakásos suliba jársz, ahelyett, hogy itt… - hirtelen elhallgatott és elkapta rólam tekintetét. Zavarában körbenézett a pályán, majd visszafordult hozzám.
  Pont azon a nyáron ismertem meg Robot, amikor megkaptuk a roxforti értesítőnket. Már akkor kislány szemmel is vonzott a gyönyörű barna szeme és érdekes arcvonásai. Minden nyáron egyre többet vagyunk együtt, és amikor el kell válni, egyre jobban fáj.
-   Tudom, hogy Angliában nem vagy boldog! – jelentette ki pár pillanatnyi néma csönd után.
-   Ez, azért merész kijelentés.
-   De, itt a kosár, Thomas, a többi barátod… és én!
  Lássuk be, ezzel elemébe vágott. De erősnek kell lennem. Ha Angliában eluralkodik a káosz, és kitör a háború, a legelső, amit féltened kell a saját életed után, az egy halom mugli családtag és barát.
- Sajnálom, mennem kell! – finom csókot nyomtam a szájára és könnyeimmel küszködve kisiettem a csarnokból. Hátrahagytam a fiút, akit igazán szerettem, azzal a tudattal, hogy ha Mrs. Bauer betartja a nekem tett ígéretét, akkor néhány nap múlva, már semmire se fog emlékezni belőlem…


Egyéb
avialany ||Freja Beha Erichsen


Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 03. 06. - 20:04:38 »
0


Hey, Dakota!


Nagyon szép és érzelmes az előtörid,
látszik, hogy sokat foglalkoztál a karakterrel,
meghálálja még a játékok során.
Hamarosan kapsz tőlem egy PM-et,
amiben a további teendőidet olvashatod!
A Házad pedig nem más, mint aaa


• • •
Griffendél
• • •

Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 12. 07. - 13:33:27
Az oldal 0.142 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.