+  Roxfort RPG
|-+  2003/2004-es tanév
| |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | |-+  Nyugati szárny
| | | |-+  Csillagvizsgáló
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Csillagvizsgáló  (Megtekintve 5395 alkalommal)

Lola Miller
Mardekár
*


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #15 Dátum: 2021. 11. 17. - 21:54:18 »
+3

To Hugo & Alfie
 


all stars


Alfie úgy látszik, szereti a kihívásokat. Még én se értem, miért pont mellém ült le, de legalább megvívhatjuk a fensőbbségteljes pillantásokból álló farkasszem-csatákat. Nem maradtam adósa a szúrós visszanézéssel, de nem volt más hely, ahova elüldözhessem, szóval fintorogva beletörődtem a dologba, és onnantól ügyet se vetettem (volna) rá. Biccentettem az előttünk ülőnek, ha már ő is úgy köszönt, aztán kényelmesen felraktam a fél lábam a pad fedőlapja alatt a vázra, és keresztbe fontam a karjaimat magam előtt, úgy pislogtam a szép, fényes képekre a csillagok születéséről. Annyira el voltam foglalva vele, hogy elég lazának látszom-e, hogy az óra első felére igazából nem is emlékszem, nem hogy leírjak bármit a tananyagból. Mindegy, majd elkérem valaki nálam stréberebbnek a jegyzeteit. Mindig, minden osztályban akad egy lány, akinek jót tehetne, ha az eszéből egy keveset smink-technikákra cserélne.
– Te jegyzetelsz?
Felvont szemöldökkel néztem a mellettem ülőre.
- Úgy nézek én ki?
Halkan súgtam vissza, de aztán még elkaptam a tekintetét, ahogy csak a füzetemre néz időről időre. Most abban reménykedik, hogy én majd eljátszom a titkárnőt? Megadónak tűnő sóhajjal kezembe vettem a pennám, mint aki jegyzetelni készül, de közben rajzolni kezdtem a pergamenre. Nem vagyok egy nagy rajztehetség, de egy karikatúrát azért felismerhetően képes vagyok ábrázolni, főleg, ha az alany mellettem ül.
– Vajon milyen szagok lehetnek egy gázfelhőben…
Elfojtottam egy nevetést a kérdés hallatán, és kicsit majdnem elfelejtkeztem róla, hogy ez a gyerek milyen útálatos mindig velem. Mr. Nekifutásbóljobbvagyoknálad vicces is tud lenni, nahát… Szóval halkan prüszköltem, és rávigyorogtam.
- Van trágyagránátom, később megmutathatom.
Majdnem kedvesnek tűnt, ahogy ajánlottam. De hogy egyértelműsítsem, mire gondolok és hogy nem vagyok vesztesen kedves, a nyelvem kinyújtva halkan imitáltam egy bizonyos féle gázfelhő keletkezésének hangját. Ja, hogy mi itt közben egy tanórán vagyunk? Ezt nem árt észben tartani. Mindenki okosan és építően szól hozzá az órához, én meg...  bohóckodás közben még okosabban azt figyelem, kit kellene majd elbűvölnöm az édes pofikámmal a jegyzeteiért.
- ...Ahogy ritkul a gáz…
Csak ez a részlet üti meg a fülem, és halovány, ámde gonosz kis vigyor terül szét az arcomon. Alfie annyira el van foglalva az előttünk ülő stréber piszkálásával, hogy nyilván meglepi, mikor oldalról odahajolok hozzá, és halkan újra szinkronizálom az elhangzott folyamatot, az én értelmezésemben. Mivel lehet, hogy másk is hallanak ebből valamit, gyorsan elhajolok, és fennhangon suttogva nyávogok.
- Na de Alfieee…
Kíváncsi vagyok, a sértődős-mérgelődős, vagy a továbbpoénkodós típus, szóval majdnem kedélyesen vigyorgok rá, ha idenéz.
– Theron, arról beszél, ami az agyad helyén van…
Megint halkan prüszkölök, és hitetlenkedek egy kicsit. Ennek tényleg van humora! Elképesztő. De mivel lehet,hogy a célpontja jegyzeteit kellene elkérnem, nem adom jobban a lovat alá. Ahelyett inkább folytatom a “jegyzetelést”, ami abból áll, hogy a rajzolt emberke mellé egy fenyegető fekete lyukat is firkálok, és az emberkének ijedten gyáva arcot kanyarítok, mintha menekülne a lyuk elől.

Naplózva


Mirabella Harpell
Boszorkány
*****


boszorkány

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #16 Dátum: 2021. 11. 17. - 22:46:13 »
+3

Seb, Dominic és mindenki

 


*** counting stars ***


– Üdv! Szóval, most hogy szépen csendben megünnepeltük, hogy nem gyújtottam fel az iskolát, el is kezdhetjük a mai órát.
Egy picit késtem, de ezen mondat hallatán megtorpantam az ajtóban, és azt fontolgattam, hogy inkább visszafordulok. Vagy meglépek az egész nyavalyás iskolából. De lehet, hogy Cartwright mérges lenne, ami nem baj, mert olyankor nagyon viccesen vörös a feje, de ami a nagyobb baj, hogy nem hagyna élni az állandó piszkálódásával, szóval… A kezembe vettem a pálcám, és próbáltam a füstből egy aprót sem belélegezni, nehogy attól bevillanjon bármi a tűzesetek kapcsán szokásos rémkép.
- Hurrá… Szia, Seb! Minden oké?
Halk sóhajjal ültem le Bates mellé, és kedvesen suttogva érdeklődtem, mivel úgy tűnt, még kicsit fulladozik a füstől, vagy a hidegtől. Pedig rohadtul nem kéne lebetegedjen, mert akkor mi lenne a csapattal? Nincs kedvem pót-embereket megszokni a kviddics edzéseken. Mostanában minden apró változás is megvisel.
Elővettem a jegyzeteléshez a pennát meg a pergament. Meg a keresztrejtvényt, ami a táskámban lapult. Persze, azt nem a padra raktam, hanem az alatt az ölembe. Muszáj volt folyamatosan csinálnom még valamit, mert simán az órák nem terelték el eléggé a figyelmemet. Az asztronómia különösen nem.
Nekem az égitestek közül csak a Hold igazán kedves. Különösen a latin neve. A képekre nem szívesen néztem, mert ha mégis, a tűz jutott eszembe ezekről az izzó, fényes gömbökről, és egyéb képződményekről. Szóval hallgattam, jegyzeteltem, és ha nem ezt csináltam, akkor a pad alatt töltögettem a sima, mugli skandit.
Magamon éreztem egy pillanatra Seb pillantását, és láttam, hogy nagyon képletesen jegyzetelt - végülis a lényeg itt a csillagok, a többi csak sallang. De azért rákacsintottam, és kicsit megemeltem a jegyzetem, jelezve, hogy majd szívesen odaadom. Mondjuk nem biztos, hogy értelmes lesz, mert csak úgy mellesleg leírok mindent agy nélkül, amit hallok. Például azt is, amit ő mond. Kedvesen mosolyogtam rá, aztán leírtam, amit mondott, és visszafordultam a rejtvény felé.
- Mekkora pöcs ez a Monstro, nem?
Igazából félig címeztem Sebnek, de magamnak is jólesett - ha suttogva is - de hangosan kimondani, az orrom alatt. Az a kajálós magánszám… Remélem, a tanci elkobozza a kajáját. Valahol a teremben pukihangokat imitáltak a “gázos” témakörnél, meg piszkálódtak. Prefektusként ez pedig engem… Totál hidegen hagyott. Hát, nem voltam jó prefektus, na. Azért a tanci miatt kicsit szomorú voltam, látszott, milyen sokat készült, és hogy mekkora nagy a tudása. Olyan szeretettel is beszél a tárgyáról. Jobb életcél és hivatás, mint ami nekem jutott. Abban semmi szeretet nincs.
– Szerinted ez nem halál unalmas?
Erre ez a Monstro gyerek így beszél.  Nálam meg betelt a pohár, szóval lecsaptam a pennát az asztalra.
- Akkor ki lehet menni, Monstro, nehogy belehalj! Nem vagy már tanköteles, ott az ajtó! Van itt, akinek nem unalmas, mert tanulni jött, nem zabálni.
Dühös pillantással kísérem, amit mondok, bár biztos a tanár is megelégelte már ezt a bunkóskodást. Utána kezembe veszem a tollat, és egy kicsit mélyebben vésem a hegyével a pergamenbe a jegyzetem betűit.

Naplózva


Hugo Theron
Eltávozott karakter
*****


night owl

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #17 Dátum: 2021. 11. 18. - 10:21:04 »
+3

α ︱ e l i z a b e t h , a l f o n z︱ α

β︱I'm breathing in the chemicals︱β


Ω time 20021103beat: donuts Ω


Igazából erősen próbálom ignorélni némi kétségbeesett vörösséggel az arcomon, hogy a hátam mögött ücsörgő Alfonz már megint engem szekál. Igazából nem is tudom miért pont engem szemelt ki, és még szánalmasnak is tartom magam, amiért hagyom, hogy egy első éves tegye ezt, aki ráadásul Mardekáros. Még hosszú-hosszú éveink lesznek együtt, igazán találhatna magának mást. Megköszörülöm a torkomat, és próbálok nem hátrafordulni. Igazából nem is tudom, hogy mit is mondhatnék neki, nem vagyok egy agresszív fajta maximum elatatni tudnám a részecskegyorsulással, vagy valami ilyesmi. Inkább csak sóhajtok egyet Beth felé, és próbálok az órára koncentrálni.
- És Hugo második keresztneve. Orion. - dünnyögi Beth, mire megint csak zavartan megköszörülöm a torkomat. Igazából nem sokat tudjék a nevem, és valahogy furcsán különlegesnek is érzem. Még akkor is, ha a saját szüleim nem tartanak annak. Legaláb... talán másnak az.
- Hát...egyszer talán, csak kérdés mikor. De elmennék egy ilyen űrsétára! - sóhajt fel Beth én meg cska egyetértően hümmögök rá.
- Olyan jó lenne. Megnéznénk azokat az óriási csillagokat, és bolygókat - bólogatok, majd megint érzem Alf motozását a székemen. Közben elértünk a Macskaszem ködhöz, de mielőtt szólhattam volna, már Bates lecsapta a kezemről, mert ő gyorsabban jelentkezett nálam, de nem baj, majd akkor a következő kérdésnél jobban fogok villogni. AMikor befejezte én is felnyújtom a kezem, hogy a Bogár ködről mondjak valamit.
- A Bogár köd, más néven a NGC 6302 egy hatalmas planetáris köd, ami a Skorpió csillagképben található. A csillag külső rétegéből áramlik ki a hidrogén és a nitrogén, emiatt képződnek a szárny alakú formák. A közeoén pedig ott van a haldokló csillag is. A csillagból lassan fehér törpe lesz - okoskodtam, és büszkén ki is húztam magam.
A csillagok halála az egyik kedvenc témám, olyan rejtélyes és gyönyörű, miközben összeomlanak a hatalmas óriások a súlyuk alatt vagy pedig csak halovány képei maradnak önmaguknak. Vajon van máshol is még olyan, mint a Nap? Máshol is így fejlődött ki az élet? Vagy valahol messze egy bolygó a végét járja a haldokló csillaga közelében? Ezek mind olyan dolgok, amiket egyelőre csak a sci-fi történetben elérhetőek.
- Olyan drámaian szép a csillagok halála - suttogtam megint Beth felé, miközben valaki csikizni kezdte a nyakamat, én pedig morcosan Alfonz és a mellette ülő... Lala?...Lola felé fordultam. Ha miattuk von le tőlünk a tanárnő őpontot, nagyon dühös leszek.
- Mi az, mi az? - kérdezem idegesen, majd az üres, vagy éppen telerajzolt pergamenjeikre nézek - Nem adom oda a jegyzetem - húzom fel az orrom és morcos pillantásokkal visszafordulok a helyemre. DE persze ennek köszönhetően lecsúszok a neutron csillagok kérdésről, és már csak Beth-ben reménykedhetem. Ő is okos, biztos tudja is a választ. Viszont morcos pillantást vetek még a két elsős felé.
- A fekete lyukak mai napig izgalmas téma, úgyhogy róluk kicist többet beszélek. Ők olyan maradbányok, amiknek a tömege egy pontban sűrösödött össze, és belőlük semmi sem képes szabadulni. Még a fény sem. A kutatások szerint a fekete lyukak a nap tömegének háromszorosát hordozzák magukban, és ez a tömeg nem tűnik el belőlük. Így a csillagot szinte teljesen felemészti a gravitáció, és fekete lyuk lesz belőle. Ilyen fekete lyuk a jól ismert  Cygnus X-I- magyarázza a tanárnő, mire Alfonz megint megszólal, és én most már a tehetetlen dühömtől leszek piros, mintsem a zavaromtól.
– Theron, arról beszél, ami az agyad helyén van…
- A te agyad helyén még fekete lyuk sincs, Baldron - mormogom morcosan az orom alá, de már nem fordulok meg, csak próbálom összeszedni magam. Csak egy elsős piszkél, miért is számít ennyire a véleménye? Magam sem tudom. - Én legalább elnyelem a tudást, mint a fekete lyukak a közelükben lévő csillagokt - teszem hozzá, ezt már tényleg halkan. Itt van a nővére is, és nem akarom azt se, hogy megverjen, amiért visszaszólok az öccsének.
Naplózva


Aerith Baldron
Eltávozott karakter
*****


She's a Killer Queen

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #18 Dátum: 2021. 11. 18. - 15:11:48 »
+2

Don't worry

I ____ you too

MMII-XI-III

to;Dominic || zene: ribs || outmood: creme||


Dominic mellettem ül, ami azt jelenti, hogy nem csak az állandó unott dumája miatt, hanem már a puszta jelenléte miatt sem tudok EGYÁLTALÁN FIGYELNI AZ ÓRÁRA!! komolyan modnom megőrüklök, ez a srác teljesen az idegeimre megy, még akkor is, ha olyan szánalmasan bénán lányregényesen epekedem utána. Miért... miért nem tud legalább cska egy kicist is közönséges lenni a szememben? Az egész biztos azért van, mert lesmárolt, amikor gyenge voltam, és sebzett. Utálom a kamaszkort!!
Hiába érdekelt volna egy hangyányit is ez az óra, még a röhejes tanárnő sem vette el a kedvem tőle, csak ha DOm itt van, akkor... Az én naprendszerem közepe lesz én pedig körülötte akarok pörögni, mint egy elcseszett Föld. És még micsoda szánalmas hansolnatokra is kényszerít! Komolyan ha nem órán lennénk, már elkedztem volna csak csápolni a mellkasát feljebb úgysem érek fel, csak mert... idegesít.
– Biztosan csak szivatásból mondta egy felsőbb éves.
- Hülye vagy. Tudom, amit tudok - momrogom felé, jelentősségteljesen bámulva rá, hogy hagyjon már tanulni. legalébb egy picit hagyjon már. Miért ült mellém? miért nincs itt Merel, hogy mellé üljön? Bár akkor meg én akarnék mellé ülni, BAHH! DE persze elveszem a csokiból a kockát mai életem legnagyobb hibája... Még jó, hogy az öcsém most... túlságosan le van foglalva ahhoz, hogy engem bámuljon.
– Azért a következő órán mellőzétek a popcornt és az üdítőt.
– A tanárnőnek is jut, ha kér.
- Dominic, te hülye vagy, komolyan miattad fogok bajba kerülni, inkább tedd el... - magyaráztam neki elfojtott hangon, és már azt se tudom miről is szól ez az óra. Ha miattad szivatnak meg és még büntetőmunkát is kapok, esküszöm a golyóidat a hasadba fogom rúgni - teszem még hozzá. Nem mintha a tanulmányaim miatt aggódnék, csak... szerencéstlen így is szálka volt a tanárok szemében a béna bicskája miatt, tavaly, szóval... AHH, egyszerűen túl idióta.
- A fekete lyukak mai napig izgalmas téma, úgyhogy róluk kicist többet beszélek. Ők olyan maradbányok, amiknek a tömege egy pontban sűrösödött össze, és belőlük semmi sem képes szabadulni. Még a fény sem. A kutatások szerint a fekete lyukak a nap tömegének háromszorosát hordozzák magukban, és ez a tömeg nem tűnik el belőlük. Így a csillagot szinte teljesen felemészti a gravitáció, és fekete lyuk lesz belőle. Ilyen fekete lyuk a jól ismert  Cygnus X-I
Ahogy ide érünk, kezdek abban reménykedni, hogy lassan vége az órának és... tovább sírhatok a sarokban Louise-t hiányolva. Hol van ilynekor, amikor szükségem lenne rá?? Remélem nahgyon gyorsan előszedi az a hugrás csávó...
- Nem, nem unalmas, Monstro, szedd már össze magad! - magyarázom kicsit hangosabban a kelleténél, de közben mögöttünk is megszólal valaki. Harpell az, akivel együtt vagyunk prefektusok, yey... Nagyon yey...
- Akkor ki lehet menni, Monstro, nehogy belehalj! Nem vagy már tanköteles, ott az ajtó! Van itt, akinek nem unalmas, mert tanulni jött, nem zabálni.
Igazából igaza van, tényleg, de... csak én szidhatom össze Dominicet, szóval úgy érzem, hogy meg kell védenem ezt a gyökerek gyöngyét még akkor is, ha... Harpell telejsen jogosan készült ki tőle.
- Te is kimehetsz, ha ennyire zavar! - momorgom fléfordulva a lehető leglátványosabban, és legdrámaibban. Más se hiányzott, csak az, hogy összevesszek Monstro miatt egy csajjal. Ez is a te hibád! - Egyesek nem veszik ennyire véresen komolyan magukat.
Naplózva


Maria Fitzgerald
Tanár
*****


a Hollóhát házvezetője

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #19 Dátum: 2021. 11. 18. - 17:42:46 »
+2

to; kölkök
WHOA
look at the stars!



2002. 11. 03.


Az órán kezdtek elszabadulni az idnulatok. Igazából már az erején érezbnem kellett volna, hogy az irányítás nem csak a varázslás közben csúszik ki a kezemből, hanem az órák közben is. Mi sem igazolja ezt, hogy az emberek nagy része elunja magát az órán, a másik része unatkozás és figyelés helyett mondjuk csikizi tollal és zavarja  amásikat a koncentrálésban, vagy gáz hangokat eregetnek, és még sorolhatnám. Természetesen túlségosan is rajongok a téma iránt, hiszen a családom is a csillagászattal foglalkozott, de talán egy másik úton kéne megközelítenem a dolgot, és nem ilyen szárazon?
A válaszokra elmosolyodom, és elégedetten bólintok is.
- Nagyon helyes, Mr. Bates és Mr. Theron, újabb pontokkal gazdagították a házukat! - bólogatok elégedetten, és azért mégis csak jelez ez valamit felé, hogy nem szúrtam el anynira, hogy senki se fogyeljen rám. Azonban az óra utolsó szakaszát már képtelen vagyok rednesen megtartani, így kelletlenül, ám annál morcosabban szólalok meg, és akad meg a tekintetem Mr. Baldronon. Nagyon nem szeretnék kollektíven büntetni snekit, de nagyon érik bennem az, hogy irassak minden jelenlévővel egy öt kérdésből álló tesztet. DE azt talán a következő órára teszem. Most inkább valami más büntetést akarok kiszabni a delikvenseknek.
- Mr. Baldron, bármilyen szórakoztatónak is tűnik a számára, hogy tettel és szavakkal piszkálja a másikat, ha ennyire unatkozik, adok magának tennivalót. Úgyis a jelek szerint túl sok a felesleges energiája. Órák után itt marad teleszkópot takarítani. Úgy bizony, azt ott mögöttem, amit olyan nagyon belep a por. Miss Miller, meg legközelebb ne csak nézze mi történik maga mellett. Levonok négy pontot a házuktól - szólok a mellette ücsörgő kislányra is. Bűnös az is, aki hallgat, nem igaz?
Tekintetem aztán Mr. Monstro és Miss Baldron felé fordul, majd oda lpve elveszem az édességet az unatkozó Mr Monstro kezéből, és sóhajtva az asztalra dobom. A következő pillanatban pedig Miss Harpell is és Miss Baldron is összekapnak. te jó ég, ezek a kamaszok. Mennyivel nyugisabb volt az ovodásokat oktatni a planetáriumban!
Sóhajtok egyet, és megdörzsölöm a halántékomat.
- Elég legyen! - emelem fel egy kicsit tanárnősebbre véve a hangomat. - A nézeteltéréseket nem az órán szokás elintázni Miss Harpell, ez a fegyelmezés az én feladatom, és csak ugyan ha veszekedni óhajt, Miss Baldron, megteheti azt kint is. két-két pontot vonok le a házuktól. Na és, ön, Mr. Monstro. Sajnálom, hogy ennyire unalmas az órám, de hé! Csak a kedvéért úgy döntöttem jobban beleavatom a dolgokba. Három nap múlva kérek egy tíz oldalas beadandót a fekete lyukakról.
Felsóhajtok, majd  atekintetemet végigjáratoma  többi mozgolódó diákon, akik hirtelen elhallgatnak. Sosem szerettem fegyelmezni, de muszáj vagyok, hogy tudják nem engedhetnek meg mindent maguknak. Ha nem az iskolapadban ücsörögve tanuéják meg a fegyelmet a türelmet és a mésik felé való odafigyelést, akkor sehol máshol nem fogják.
- Az órának vége, Mr. Baldron pedig a megbeszéltek alapján maradjon a helyén, míg a többiek távoznak mondom aztán, és kikapcsolom a vetítőt, miközben útjukra engedem a diákokat. Még nekem se esik le, hogy a nagy szogorúskodásom közben senkinek a nevét se rontottam el. DE már alig várom, hogy kipanaszkodjam magam Page-nek, egy kis alkoholozás közben.

KÖSZÖNÖM A JÁTÉKOT!



Az óra véget ért, akinek van kedve még írhat, és reagálhat a többiekre.
Ezt megtehetik november 25-ig.
Naplózva

Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 07. 31. - 05:52:55
Az oldal 0.185 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.