+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Daniel Gerthson
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Daniel Gerthson  (Megtekintve 1802 alkalommal)

Daniel Gerthson
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2013. 11. 27. - 20:05:24 »
0

DANIEL GERTHSON


Mottó: A sárvérűek is emberek!



         Alapok

jelszó ||  "Sötétség nélkül nem létezik a fény sem."
így ejtsd a nevemet || daniel gertszon                              
nem || férfi
születési hely, idő || London 1983 December 20
horoszkóp || nyilas
kor || 15
vér || mugli származású (a sárvérű erős szó)
évfolyam || Ötödév


         A múlt

"Hideg őszi napnak indult az egész. Az iskolából hazafele elkapott az eső és otthonra jól eláztam. Hazaérve anya, apa és Mac, apa egyik barátja beszélni akartak velem. Átöltözve izgatottan vártam hogy mi lehet ez a fontos dolog. A kanapéra ülve apa el se kezdte a mondandóját, amikor a húgon Kate bejött a nappaliba, mire Mac azt mondta:
-Gyere ide kis csillag! Ez rád is tartozik!
Kicsit irigy voltam, velem akarnak beszélni, csak velem! Miért tartozik ez Kate-ra? Leült ő is az egyik kedvenc varázslókról szóló könyvét szorongatva, apa újra elkezdte:
-Fiam. Még csak 10 éves vagy, de ezt minél hamarabb tudnod kell.-gondolkoztam vajon mit. Kate-t csak örökbe fogadták? Vagy engem? Lesz egy kistesóm vagy egy kutyám? Apa folytatni akarta kissé dadogva mikor Mac közbevágott:
-Dan! Varázsló vagy!-azt hittem hogy csak szórakoznak velem, vagy anya gombapörköltjében volt valami, ezért visszakérdeztem:
-Hogy mi vagyok? Varázslók nem léteznek! Nem vagyok 4 éves hogy elhiggyem!-Mac elővett egy pálcát, elmondott egy varázsigét, itt azt gondoltam valami baja van, de akkor felemelte az asztalon levő poharat, majd letette. Ledöbbentem. Én is az vagyok? És Kate? Apa és anya is az? Azonnal kérdeztem volna, de Kate közbevágott:
-Jujj! Én is az vagyok Mac bácsi?
-Nem kiscsillag, te nem vagy az. -és akkor Kate féltékenyen felrohant a szobájába.8 éves volt. Rosszul viselte és irigy volt. Ügyet se vetettem rá, anya persze utánament, én Mac-et faggattam:
-Akkor én is tudok tárgyakat röptetni, embereket békává változtatni mint a mesékben? Kipróbálhatom most?-Mac mosolyogva felelt:
-Ez azért egy kicsit másabb mint a mesékben és nem, kiskorú nem varázsolhat amíg nem jár a Roxfortba.
Mac aznap elmagyarázta a vérvonalak jelentőségét, a varázslás foltosságát és hogy én vagyok az egyetlen varázsló ebben a családban és ez nem kis szó. Tudtam hogy mostantól más lesz az életem. fél évvel később a suliban egy diák dicsekedett azzal hogy milyen jó sportból és én nem bírtam ki, elmondtam hogy mi vagyok, ezt Mac szavaival szembeszállva egy kis bemutatóval bizonyítottam: eltüntettem az összes ablakot az osztályteremben, még az egyik osztálytársam ki is esett rajta, szerencsére a földszinten voltunk. Ez nem volt jó ötlet. Jól megdobáltak kövekkel, botokkal és egyéb csúfságokkal. Ezzel a tettemmel bajt is okoztam, amit Mac vitt el. Azóta egy barátom se lett a muglik világában"

Szerepjáték Példa
11-ik születésnapom boldog ünneplését egy bagoly szakította félbe, aki egy levelet hajított a tortámba. A borítóján a Roxfort boszorkány és varázslóképző állt feladónak. Boldog pillanat volt. 2 nappal később már a tanfelszereléseimet vásárolgattuk. A pálcaválasztás se ment zökkenőmentesen. 3 perce keresgéltem, amikor a bolt tulaja "a pálca választatja a varázslót" bölcselettel látott el. Én lázadóként oda se nézve felkaptam egy dobozt, kivettem egy pálcát és suhintottam. A virágcserép felrobbanása jelezte hogy ez nem a megfelelő pálca. Ijedten visszatettem a dobozába, a boltos pedig a kezembe adott egy másikat. Ez egy 8 és fél hüvelykes gesztenyefa pálca volt sárkányszívhúr maggal. Ez már elfogadott, aminek örültem, mert nem akartam hogy most is felrobbanjon valami. Már megvolt minden, de állatom az nem volt. Mac egy baglyot akart rám sózni "a bagollyal tudsz leveleket küldeni" szöveggel. Apa ebbe nem ártotta bele magát, éppen a seprűket nézegette, anya egy macskát akart adni nekem " a cicák aranyosak" dumával. Egyik se kellett és akkor megakadt a szemem egy denevéren.
-Azt kérem!-feleltem, Mac pedig úgy nézett rám mintha valami őrültséget mondtam volna.
-A bagoly, mint mondtam, hasznosabb. Tudod mennyi problémával jár egy denevér?-engem nem tudott kizökkenteni, a nézésemmel egyenesen meggyőztem őt és azt mondta:
-Jól van na! Akkor legyen ez az ostoba bőrszárnyú!


Gyerekkor
"A gyerekkorom? Átlagos addig a napig amíg meg nem tudom hogy mi vagyok. Fél év után elszóltam magam és ezzel kivívtam azt hogy megkövezzenek, utáljanak, ne legyenek barátaim és hogy magán tanuljak. Sok mindent nem tudok a gyerekkoromról mondani. Mondjuk egyszer, amikor Kate 2 éves volt a lépcsőnél felejtette a játékbabáját, én elcsúsztam benne, leestem a lépcsőn és betörtem a koponyámat. 1 évvel később akaratlanul bosszút álltam: Kate leesett a lépcsőn és miközben a segítségére siettem, leestem a lépcsőn a koponyámat ismét megrepesztve"

Roxfortos évek
Elsőévben a beosztások után nem éreztem elememben magam. El se mertem hagyni a suli területét, valamint megbélyegeztek a Mardekárosok. Senki se mert velem barátkozni ezért az első évet a tanulásba fektettem amiben a bájitaltan egészen jól ment. Az átváltozástan órákról rengetegszer ellógtam, kaptam is a fejemre miatta. Nem volt egyetlen egy barátom se. Sárvérűnek neveztek.
Másodévben ugyancsak nem változott a helyzet. Senki se barátkozott velem, de a bájitaltan tanár elhívott a különóráira ami nagyon tetszett. Másodévben már Sárvérű Daniel volt a nevem.
Harmadévben már Sáros Dan volt a gúnynevem. A bájitaltan ugyancsak jól ment, és ez hatással volt másokra is: egy Mardekáros banda kirabolt.
Negyedévben megpróbáltam jelentkezni a kviddics csapatba, de kérelmemet elutasították sárvérűségre hivatkozva. Ezt nem igazán értettem, mert azt hittem sokan megértőek nem pedig bunkók. Sikerült szereznem egy Rick nevű Griffendéles barátot is, akivel ugyanúgy lógtunk az órákról. bár ő félvér."

Háború
"A háború? A családom életveszélyben volt, én is veszélyben voltam. Mint kiderült míg én a suli padját koptattam, addig a családomat halálfalók támadták meg, de az erről küldött leveleimet sose kaptam meg.


         Jellem

Külsőleg átlag sárvérűnek tűnök, de belülről már egy kedves barátságos diák vagyok. Szívesen elbeszélgetek minden témáról, de a vérvonalakkal kapcsolatos dolgoktól a szőr feláll a hátamon. Az átlag tanulmányi témákról 10 percnél tovább nem vagyok képes beszélni, kivéve ha ez a bájitaltan. Boldog vagyok ha egyáltalán valaki szóba áll velem, de az tesz leginkább boldoggá ha bájitalokat főzhetek órákon keresztül. Utálom  ha valaki beleszól hogy mit, hogyan csináljak, főleg ha ez a bájitaltan. Nem tudom, de szerintem nem én leszek a jövő mágusa, inkább csak egy nyugodtabb varázsló.

Erősség || Bizalom
Gyengeség || Optimizmus, barátságos viselkedés idegenekkel szemben (hála a kiközösítésnek szúrós lettem)


         Apróságok

mindig || bájitaltan, denevér, tojás, Griffendél, gyönyörű téli napok
soha || Aranyvérű mardekárosok, átváltozástan, Kviddics, Voldemort, halálfalók, karfiol
hobbik || bájitalok főzése, bájitalokról tanulás
merengő || legjobb: amikor megszületett Kate. Legrosszabb: amikor megbélyegeztek sárvérűségre hivatkozva.

mumus || Skorpiók
Edevis tükre ||  A legnagyobb bájitaltan tanár lenni
százfűlé-főzet || Zöld, baconízű fogkrémmel dúsítva
Amortentia || Mentol, bacon, sajt, friss hó
titkok ||  Ricknek azt hazudtam hogy én is félvér vagyok. Ha megtudja akkor... inkább nem is akarom tudni. Mázli hogy a rólam terjengő híreket nem hiszi el.
azt beszélik, hogy... ||elátkoztam a húgomat(egyedül csak Rick nem hiszi el)



         A család



apa || William J. Gerthson; 45.; Mugli származás. Amióta a Roxfortba járok, azóta a nem igazán beszélünk egymáshoz.
anya || Natalie Farrel Gerthson; 42.; mugli származás. A kapcsolatom anyámmal eléggé erős. Ha otthon vagyok folyton beszélgetünk, ha a Roxfortban, akkor heti szinten küldi a leveleket.
testvérek || Kate Gerthson; 13. Amikor kiderült hogy varázsló vagyok és ő nem az, egy szót se szól hozzám. Ez nagyon rosszul esik nekem.
állatok || Rodrigo, a denevérem

idegesítő szokás//: ha valamit gyorsan kell csinálni, azt rendszeresen elbénázom


         Külsőségek

magasság ||182 cm
testalkat || Vézna de nem gyenge
szemszín || Kék
hajszín ||fszőkésbarna
kinézet || laza járású, kedves, aranyos arculatú diák, kiköpött olyan mint egy aranyvérű



         A tudás

varázslói ismeretek ||
Nagyon jól értek a bájitaltanhoz, ebből még különórákra is járok. Az átváltozástan nem az erősségem, ebből analfabéta vagyok, de az asztronómia elég jól megy. Ami a többit illeti: elmegy. Nem rossz, de nem is jó.
felvett tantárgyak ||
Repüléstan, legendás lények gondozása.
pálca típusa ||Gesztenyefa, 8 és fél hüvelyk, sárkányszívhúr maggal.

avialany|| Edward Furlong

Naplózva

Attól mert egy sárvérű vagyok, nem jelenti azt hogy nem létezem.

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2013. 11. 27. - 22:10:38 »
0

Köszöntelek köztünk, Daniel!

Én James lennék, és én bírálom most el az előtörténeted. Most még sajnos nem fogadom el, mert van benne pár hiba, melyeket mindenképpen javítanod kell annak érdekében, hogy a játékot megkezdhesd. A lentebb olvasottak kritikák, és tanácsok lesznek, egyik sem ellened szól, mind csak a fejlődésed szolgál segíteni, hiszen én azért vagyok, hogy segítselek. kacsint




Akkor nézzük is, hogy mik lennének a javítandóak.
1. Legelőször arra szeretnélek megkérni, hogy kérlek olvasd el a szabályzatunkat, melyben minden szépen le van írva, mind a játékról, mind az előtörténet alkotásról.
2. Ha már ott vagy, akkor azt is olvashatod, hogy az előtörténetet egy megadott minta alapján kell kitölteni, melyet ITT találsz meg. Ha legörgetsz, ott látni fogod, hogy mit kell kimásolni, és abba a kódolásba kell szépen beírogatnod az adataidat. Ha a kódolással kapcsolatban kéne segítség, nyugodtan írj nekem üzenetet. (Sőt, ha bármivel kapcsolatban lenne kérdésed, akkor is nyugodtan keress meg. kacsint )
3. A már fent említett törvények között fogod megtalálni a jelszót is, amit az előtörténetedben kell feltüntetned.
4. Nem te döntöd el, hogy melyik házba kerülsz, hanem mi, a megírt karaktered jellemét figyelembe véve, az előtörténet elbírálásakor.
6. Sok a helyesírási hiba is, kérlek figyelj oda az ismétlésekre, nagyon sokszor, és feltűnően használtad ugyanazt a szót egy mondaton belül, ami kevésbé élvezhető, mintha mondjuk kicsit választékosabban fogalmaznál.
7. A másik, hogy a "hogy" szó előtt vesszőt használunk.
8. Amikor más családok neveit írod az előtörténetedben, akkor nem kell feltüntetni, hogy hogyan is ejtjük azokat.
9. Azt írod, hogy Danielnek különleges képességei vannak, illetve, hogy nevelőapja segítségével fejlődött a varázsereje. Nem tudom, hogy ezt pontosan mire, és hogy értetted, de még most mondom, hogy a kiskorú mágusok otthon nem varázsolhatnak, csak a Roxfortban, sőt, varázsolni is csak akkor varázsolhatnak, ha elkezdték a Roxfortot. Addig nem, és ha otthon erre tanítják, akkor bizony a nevelőapuka pórul járhat, mert a Mágiaügyi Minisztérium bizony komolyan veszi ezeket a dolgokat.
10. Hektor barátod ötödévesen nem lehet animágus. Ez egy borzasztó nehéz tudományág a mágiában, és nagyon sok idő kell, hogy valaki rendesen elsajátítsa, sok felnőtt képtelen is rá.
11. A Roxfortban más osztályzatokat használnak, mint amit te írtál, erről itt olvashatsz bővebben.
12. Az idei tanévről itt van pár információ, és szeretném, ha ezt a kis szösszenetet is elolvasnád, mert még hasznodra válhat. kacsint





Mihelyst végeztél a javítással, dobj egy üzenetet, és megnézzük. Mosolyog

J.
Naplózva


Daniel Gerthson
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2013. 11. 28. - 11:50:27 »
0

Megnézheted az új adatlapot a minta alapján készült
Naplózva

Attól mert egy sárvérű vagyok, nem jelenti azt hogy nem létezem.

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2013. 12. 01. - 00:18:23 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Jelentősen jobb lett a dolog, ennek ellenére még mindig nem tudom elfogadni. Lentebb írom is, hogy még miket kell javítanod. kacsint





1. A jelszó még mindig nem jó, ha figyelmesen elolvasod a szabályzatunkat, egész biztosan meg fogod találni.
2. Vannak pontok, ahol szerintem félreértetted, hogy mit szeretnénk kérni, így például a jellem után lévő erősség és gyengeség részeknél olyan dolgokat írj, ami a karaktered jellemének legpozitívabb/legnegatívabb tulajdonságaihoz tartoznak. A bájitaltan például nem jellembeli erősség.
3. Miért titok az, hogy kedveled Pitont? Fejtsd ki. Egyébként a vezetékneveket nagy betűvel írjuk, így a Pitont is.
4. A család részt kérlek az előtörténet minta szerint csináld meg. (Tehát a kód, illetve a családtagoknál név; kor; származás (vér) viszonyod/kapcsolatod vele)
5. Ha egy sort nagybetűvel kezdesz, akkor az mondat, s mint olyan, a végére tegyél pontot, bármilyen rövidről is van szó. (Az egyszavas válaszokat kisbetűvel írd, kivéve ha nevekről van szó.)
6. A varázslói ismeretek részhez ne a jegyeid írd, hanem fejtsd ki, hogy mihez ért, mihez nem, mit miért, stb. A jegyek majd az RBF pontba jönnek, ahogyan az a mintában is látható.
7. A felvett tárgyak részt kihagytad, ezt kérlek pótold. Erről egyébként itt tájékozódhatsz.
8. A varázspálcákról itt olvashatsz pár hasznos dolgot. Ha benézel, látni is fogod, hogy szárlányszívhúrból nem, de sárkányszívhúrból gyártanak pálcát, és egy pálca átlagos hossza 8 és 15 hüvelyk között mozog.
9. Az egyéb részt is kérlek pótold, tudom, hogy ott csak az avataralany rész van, de majd azért azt is keress magadnak. kacsint
10. Az előtörténeted történeti részére térve, Kateről 4 évesen még nem lehet tudni, hogy boszorkány lesz-e, vagy sem. A gyerekeknél 8-10 éves kor körül mutatkoznak meg a mágia jelei, addig pedig a szülők csak reménykedhetnek.
11. Ha a dédnagyanyád varázsló volt, akkor félvér vagy, nem pedig sárvérű. És ha félvér vagy, akkor a családtörténet részt is írd meg kérlek.
12. Milyen bemutatót tartottál a muglik előtt, és mi az, hogy bibliai volt?
13. Ötödéves vagy, és öt éve még nem volt ilyen szigorú az iskola, ez csak az utóbbi két évben jött be (igen, az átnevelés óra is), egyre szigorodó, felmenő rendszerben. Tehát elhagyhattad az iskolát, a mugli származásod/félvérséged ellenére szünetekkor, illetve harmadévtől részt vehettél a roxmortsi kirándulásokon a szüleid beleegyezésével.




Ha kész vagy, írj egy üzenetet, és akkor újra megnézem. Mosolyog

J.
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2013. 12. 03. - 19:39:48 »
0

Köszönöm, hogy javítottál!

Így már elfogadom.
Házad pedig legyen aaaa



Gratulálok!
Hamarosan érkezik az eligazító-PM is. kacsint
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 01. 18. - 07:32:33
Az oldal 0.224 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.