+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Seth Calahan
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Seth Calahan  (Megtekintve 1606 alkalommal)

Seth Calahan
Eltávozott karakter
*****


VI. Mr. Alkohol

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2013. 05. 20. - 19:50:23 »
+1

SETH CALAHAN



         Alapok

jelszó || "...S a csókot gyakorold, s ne magyarázd."
így ejtsd a nevemet || Szet Kelehen                              
nem || férfi
születési hely, idő || London, 1982. július 7.
horoszkóp || Rák
kor || 16
vér || félvér
évfolyam || V.


         A múlt


 Én vagyok a legidősebb gyerek a családban, rajtam kívül még van egy öcsém és egy húgom. Mindig is szerettem, hogy vannak testvéreim, csak nekik köszönhetem, hogy aránylag ép ésszel megúsztam eddig. Apám sosem volt egy mintaapa. Mikor édesanyámmal összeházasodtak még nem tudta, hogy anya boszorkány. Ez csak később derült ki, de látszólag nem lepődött meg, mindig is tudta, hogy van valami fura benne. A gyerekkorom nem volt valami vidám. Apám egy ingatlanértékesítő cég feje volt, sokat dolgozott, keveset láttuk, de nem a munka miatt. gyakran napokig haza sem jött és ha mégis, akkor teljesen részeg volt. Állandó veszekedések voltak, gyakran fajultak a dolgok odáig, hogy apám mindenkit megvert akit csak ért. Azzal magyarázta ezt mindig, hogy anyám félrelép, mi pedig fattyú gyerekek vagyunk mindhárman. Amúgy nem lehetett rá szavunk, mert mindenünk megvolt, amit csak akartunk. Szép rendezett és nagy kertes házban élünk London külterületén, mindenkinek saját szobája van, egy gyerek nem is álmodhat többről azt hiszem.
 Az állandó rettegés azonban megrontott valamit bennem. Mindig a várakozás, az, hogy míg más srácok vidáman mentek haza az utcai játék után én inkább kint maradtam volna, az, hogy egyedül kell hagynom anyát, amíg én a Roxfortban vagyok valamit elrontott bennem. Minden otthonról érkező levelet remegő kézzel bontottam ki feltéve magamban a kérdést: Vajon megint bántotta őket? Vajon megint hulla részeg volt? Hazament egyáltalán?
Mióta az eszemet tudom azt kívántam, hogy bár menne el vagy halna meg, biztos, hogy nem bánnám. Sokszor kérdeztem anyát mikor már idősebb voltam, hogy miért nem hagyja el. Ilyenkor csak odalépett hozzám és átölelt.
Sosem válaszolt.

- Nem érdekel Seth, betelt a pohár!Miért nem tudod elmondani, hogy miért nem láthatlak év közben?
Janine volt a barátnőm, legalábbis tavalyig, ekkor szakítottunk. Mugli volt és igaz, hogy csak gyerekszerelem volt az egész, szerettem, amennyire csak egy gyerek szerethet.
Felnőttként, de gyermeki lelkesedéssel.
Valami olyat adott, amit még addig soha senki. Elfelejthettem, hogy mi vár otthon, hogy mi van a suliban, úgy általában az egész világot. Természetes, hogy nem mondhattam neki, hogy nyugi, nem büntetésben vagyok, nem a szüleim nem engedik, csak nem mondhatom meg, hogy varázsló vagyok. Elvesztettem és egész nyárra csak a magány és a rettegés maradt.

Váratlanul ébredtem aznap éjjel. Az idő már jócskán elmúlt éjfél, pedig úgy éreztem, mintha egy percet sem sikerült volna aludnom. Kint óriási csörömpölés volt és azonnal tudtam, hogy mi történt. Sikolyok, a szomszéd szobából sírás.
Apám hazajött.
Mióta nagyobb vagyok gyakran vártam én a nappaliban, hogy ne a kicsiken vagy anyámon csattanjanak a pofonok. Én már kibírtam és már kaptam annyit, hogy ne érdekeljen. Felkeltem és átmentem a testvéreimhez a szomszéd szobába.
- Nyugi, nyugi! Csak én vagyok. - mosolyogtam, hogy megnyugtassam őket. Semmi sem húzta fel jobban az öreget, mint mikor gyengeséget mutattunk és a sírás az volt. Ne sírjatok, nem lesz baj, maradjatok itt és csendben rendben?- szinte suttogva mondtam és betakargattam őket. Természetes, hogy egy ágyba menekültek.
Együtt könnyebb. Együtt minden könnyebb.
Az ajtóban még a hüvelyk ujjam felmutattam nekik, hogy tudják nem lesz baj, mosollyal viszonozták. Becsuktam az ajtót és leindultam a lépcsőn. Fura volt a csönd. Mikor leértem akkor megdöbbentem. Apám egy pisztolyt tartott anyám fejéhez, a szokásos alkohol szag már átjárta a teret.
Tudom, hogy csalsz...De most vége lesz...És a kis korcsaidat is elintézem..azthitted az én pénzemen nevelheted más szarát? - csak suttogott, de minden szava korbácsütésként csapott le mindkettőnkre.
Szerencsém volt, hogy nem vette észre, hogy lejöttem. Nem volt időm gondolkozni, nem volt időm semmire sem, csak ösztönösen cselekedtem. A pálcám a szobámban volt, anyámét nem láttam sehol. Nekirontottam teljes erőmből. A tv állványnak dőltünk mindketten, a tv ledőlt és betört nagy füst mellett. Apám elejtette a fegyvert az anyám mellett landolt. Ahogy fel akartam kelni azonnal éles fájdalmat éreztem az arcomon. Apám ökle telibe talált hátraestem és úgy éreztem rám nehezedik a világ összes súlya majd jött a néhány perces sötétség.
Mikor felébredtem, egyből felültem.
- Látod micsoda korcsot csináltál? Látod? Rám támadt, de most megtudjátok... - és ütötte, teljes erejéből. Néhány ütés után anyámnak már nyöszörögni is alig volt ereje, tiszta vér volt az arca. Körbenéztem és láttam, hogy a fegyver nincs nála, nem láthatott, mert nekem háttal voltak. A pisztoly mellettem feküdt.
Valami belém bújt, valami fura érzés, tudtam, hogy nem szabad, de a testem és a szívem együttesen legyőzte a józan eszemet és cselekedtem. A fegyverért nyúltam, felálltam és kibiztosítottam.
Mosolyogtam.
Remélem a pokolra jutsz!- nyugodtan mondtam, hangomban öröm bújkált és meghúztam a ravaszt. A hátán találtam el, azonnal lefordult anyáról, én pedig csak mentem felé és újra meg újra tüzeltem. Addig lőttem, míg az összes lőszer el nem fogyott. Még akkor is a ravaszt húzogattam, mikor a tár már csak kattogott...
Megbántam? Nem.
Hogy mi bántott? Az, hogy vidáman gyilkoltam meg a saját apámat, semmi rosszat nem éreztem. Csak örömöt, csak azt, hogy ezentúl minden jobb lesz...

 A történtek után természetesen értesítettük a rendőrséget. Engem még a nyáron minden vád alól felmentettek, jogos önvédelem miatt. Anya felépült, az én arcom is szépen begyógyult. Testvéreim szerencsések, mert nem kellett végignézniük az egészet. Tudják, hogy valami rossz történt, de úgy döntöttünk, hogy megkíméljük őket az igazságtól és megkímélünk engem attól, hogy meggyűlöljenek. Akármennyit is szenvedtek megviselte őket az apjuk halála. Őket igen, engem nem és ez megijesztett.
Élveztem amit tettem. Vajon újra örömmel gyilkolnék?
 A család élete ezután pozitív irányba változott. Anyával azóta nem beszéltünk az esetről, de tudom, hogy hálás, amiért megmentettem mindannyiunk életét. A házat, ami sok évnyi rosszra emlékeztetett minket eladtuk és London belvárosában kezdtünk új életet. Anya életében először munkát vállalhatott, már nem volt a zsarnoki uralom alatt, barátokat szerzett. Egy mugli éttermet nyitott a belvárosban és azt vezeti. Nem panaszkodhatunk, jól megélünk belőle. A testvéreim is sokkal vidámabbnak tűnnek, mégis csak más úgy lefeküdni, hogy biztosak lehetnek a nyugodt álomban.

 A Roxfortot imádtam. Hálás voltam az iskolának azért, mert kiszakított a terrorból, ugyanakkor gyűlöltem magam azért, mert jól érzem magam itt. Tudtam, hogy otthon meg szenvednek azok akiket szeretek, de túl önző voltam ahhoz, hogy otthon maradjak, hogy megvédhessem őket. Úgy éreztem nekem is jár egy szelet a boldogságból, mint sok társamnak, akik folyton vidámak voltak és a rettegést csak hírből sem ismerték.
Az iskolában mindig szorgalmas voltam. Tudtam, hogy anyát büszkévé kell tennem, ezért igyekeztem mindig a maximumot kihozni magamból tanulás terén és azt hiszem ez majdnem minden tárgynál sikerült is. Nekem az átlagon felüli eredmény már örömnek számított. Csínytevésben mindig benne voltam, de csak óvatosan, nem akartam átlépni a határokat soha. Nem mertem kockáztatni, hogy kicsapjanak egy jó nevetésért, mert akkor vissza kellett volna mennem a félelem házába.
A háború hozott valamit mindenkinek, amit én már jól ismertem. Meghozta a félelmet, a szerettek féltését, hogy bárki bárkit elveszíthet. Ez bennem csak a családom és a barátaim iránti ragaszkodást sokszorozta meg. Beléjük kapaszkodtam a családi szörnyűségek miatt is és a háború szörnyűségei miatt is. Féltem a rossz oldaltól. Mindig vonzott a fekete mágia, mindig vonzott a rossz, de nem adtam magam át neki. Féltem, hogy olyan leszek, mint apám, olyan aki bántani tud másokat. Mióta megöltem és örömmel tettem, attól félek, hogy nem tudnám abbahagyni. Tudom, csak olyanokat tudnék bántani, akik mást bántanak, de mi van, ha nem állnék le, ha már egy idő után nem tudnám meghúzni a határt?
Mi van, ha rossz ember leszek?






         Jellem

Seth kettős egyéniség. A szeretteiért bármit megtenne, de nagyon fél, hogy tudna rosszat tenni bárkivel gond nélkül, ha akarna. Igyekszik elnyomni a benne lévő gonoszságot és ez eddig jól sikerült. Lelkiismeretes és vidám jellem, a feladatait örömmel, megfelelési vággyal igyekszik teljesíteni. Néha magányosnak érzi magát, még akkor is, ha sok ember veszi körül. Ekkor rendszerint elvonul és egyedül érzi jól magát. Jajj annak, aki ilyenkor zavarja.
Néha minden ok nélkül kiakad és beleköt mindenbe és mindenkibe. Így tudja a legjobban levezetni a feszültségét. Szinte megszállottan keresi a szerelmet, de már annak is örül ha valaki csak egy kis időre van mellette. Mindig tartozni akar valahová, de igyekszik mindig a háttérben maradni. Nem vezéregyéniség, de a hiánya érezhető.
Jó magatartású az idősekkel mindig tiszteletteljes. Az otthoni dolgok miatt megtanult nagyon szeretni. Ha valakit egyszer megszeret igyekszik örökre megtartani.
Gyakran kapja magát azon, hogy elbambult, vagy elkalandoztak a gondolatai akár akkor is, mikor valakivel beszél. A barátai problémáit még gyakran a saját dolgainál is előrébb helyezi. Ha valamiért cselekedni kell nem fél semmit megtenni, ami úgy gondolja, hogy helyes. Szeret viccelődni, de csak ízléses formában. Ami a szívén az a száján, ebből sokszor kerül konfliktushelyzetbe.
Nem szereti ha mások a cuccait használják engedély nélkül, gyűlöli kölcsönadni a cuccait. Gyűlöli a nagyképű embereket.

Erősség || szeretetteljes, vidám, humoros, szorgalmas, nem pánikol szorult helyzetben
Gyengeség || nem mérlegel, mindent kimond amit gondol, néha gonosz gondolatai vannak, néha hazudik, kicsit önző


         Apróságok

mindig || lányok, kutya, tanulás, vidámság, szerelem
soha || alkohol, macskák, menő emberek, nagyképűség, túró
hobbik || olvasás, haverok, kviddics, gitár, alvás
merengő || A legrosszabb és a legjobb ugyanaz. Mikor apja kilépett az életükből.
mumus || Újra meggyilkol valakit.
Edevis tükre ||  Belátni, hogy jó ember és nem lesz gonosz.
százfűlé-főzet ||  Citrom ízű, sötétkék
Amortentia || puskapor, pergamen, tinta
titkok || Az, hogy gyilkos. Nem reklámozza.
azt beszélik, hogy... ||
- Mostanában egyre több lányt környékez meg.
- Valami nincs náluk rendben otthon, mikor az öccsével sugdolózik az olyan fura...


         A család

apa || Joseph Calahan; 48; mugli ; meglehetősen rossz volt a viszony
anya || Selena Calahan; 41; félvér ;  baráti a viszony
testvérek ||  Fabian Calahan; 11 ; szeretem az öcsém
Chelsea Calahan ; 11; nagyon szeretem, az öcsémmel ikrek
állatok || Snoopy a kutya. Öcsém kapta tőlem 7. születésnapjára
Darius a saját kutyám. 5 éve van meg, keverék, közepes termetű.

Családtörténet ||

Apám mugli, anyámmal egy bálon ismerkedett meg Londonban. Ott szerettek egymásba, és ezután jöttem én. Házasság előtt még csak együtt sem éltek. Meg is lett az eredménye...




         Külsőségek

magasság || 175cm
testalkat || milyen a testalkatod? átlagos
szemszín || barna
hajszín || barna
kinézet || Mindenki azt mondja, hogy helyes srác, mindig divatosan öltözködik és nem fél az újításoktól. Hangja dallamos, fülbemászó. Először kicsit távolságtartónak tűnik, de ha megismerik rájönnek, hogy ez nem igaz.



         A tudás

varázslói ismeretek || Jelenleg ötödéves a Roxfortban. Igyekszik mindent megtenni évközben a sikeres RBF vizsgák letételéhez, nyilván a háború felülírja a prioritási sorrendet. Az első négy évben rendszerint várakozáson felüli eredményeket ért el, kivéve átváltoztatástanból, ahol az átlagos szintet súrolta alulról. Egyszerűen sose ment neki. kedvenc tantárgya a sötét varázslatok kivédése.
felvett tantárgyak ||
                      a fakultatív órák; rúnaismeret, számmisztika                    
pálca típusa || 9 hüvelyk , fenyő, unikornis szőr mag
RBF || Még várat magára.




         Egyéb

avialany||  David Archuleta
Naplózva

Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2013. 05. 20. - 22:13:31 »
0

Kedves Seth!

Azt hiszem, azzal kell kezdenem, hogy imádom a nevedet! Mosolyog Bár ezt már említettem. Az előtörténetet olvasva több helyen is összeszorult a szívem, és mivel nemrégiben írtam egy hasonló jellegű sztorit, teljesen át tudtam érezni. Tetszik, ahogy a mondatokat és az egész írást magát formálod, mert érdekes hatást tudsz vele kiváltani. A lövöldözéses történetbe itt-ott bele tudnék kötni, de úgy döntöttem, hogy nem teszem.

Mivel nagy hibát nem találtam benne,

az előtörténetedet



házad pedig a...



Gratulálok, remélem, hogy sok-sok élvezetes játékban lesz részed (szemmel foglak tartani Bibíí)! Mosolyog



Kérlek, a játék megkezdése előtt mindenképp jelentkezz az alábbi topikokban:











Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 06. 24. - 16:36:35
Az oldal 0.124 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.