+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Fergus O'Brian
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Fergus O'Brian  (Megtekintve 1561 alkalommal)

Fergus O'Brian
Eltávozott karakter
*****


III. Little Boy

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 07. 13. - 23:38:45 »
+3

FERGUS SETH O'BRIAN



         Alapok

jelszó || "Látom, amit látok, Potti!"
teljes név || Fergus Seth O'Brian
becenév || Fergie, Ferg, Sethy
nem || férfi
születési hely, idő || Donagal; 1985 április 01. (
kor || 12
vér || félvér
iskola || Roxfort
évfolyam || Második

         A múlt


- A sors akarta, hogy ne Watson legyen. Ha már így alakult maradjon. Nem kell kijavítani.- Hát ezzel a mondattal indult a kis történetem. Mert bizony már a születésem után adminisztrációs hibák léptek fel. A nevem elírták a kórházban, de ha már így történt édesapám Fergus Watson úgy döntött, hogy maradjon. Eléggé hisz minden ilyen sors cuccban. Nem bánom. Még jobban is tetszik ez így. Anya is könnyen beletörődött a kis bakiba. Anyát Elena Collins Watsonnak hívják. Apa ír, anya angol. Anya ilyen idegenvezetőként dolgozik, és akkor találkoztak, mikor épp felénk volt dolga. Még az sem szegte kedvét apától, hogy elmondta neki, hogy varázsló. Sőt! Ebből lettem én. Az ír földet hamar elhagytuk, apa ragaszkodott hozzá, hogy mindenképpen itt szülessek meg, de a továbbiakhoz már nem. Amúgy is anya hordja a gatyát otthon és ha ő egyszer kitalál valamit, akkor az úgy is kell, hogy történjen. Nos, ő Londonba szeretett volna költözni, így hát oda is költöztünk 1 éves koromban.
 Boldog gyerekkorom volt, azt hiszem ezt bátran és büszkén állíthatom. Testvérem nem született, úgy voltak vele, hogy legyen egy gyerkőc, de annak mindent megadnak. Így is volt, sosem szenvedtem hiányt semmiben. Szeretetből meg nagyon nem. Nagyon odafigyeltek rám már kiskoromtól fogva, mindenféle készségfejlesztő foglalkozásra hurcoltak. Valami kis zsenit akartak belőlem faragni. Hat évesen már jól olvastam, nagyon érdekelt minden, otthon is sok könyvünk volt, így idő kérdése volt csak, hogy mikor veszek egyet a kezembe. Miután az elsőt elolvastam, nem is volt megállás. Sok minden érdekelt, mikor magányos óráimat töltöttem a szobámban. Olvastam mugli és mágikus dolgokról is. Persze a varázsvilág jobban lekötött mindig is. Persze érdekeltek a normális fiús dolgok is, mint a barkácsolás meg ilyesmi. Állítólag  kiskoromban folyton egy kalapáccsal jártam a és amit értem szétvertem. Káoszművészetnek nevezem azóta is. Ha anyáék valamin kiakadnak, mindig előhozom ezt az aduászt, hogy ideje lenne folytatni a dolgot. Persze csak viccelődök, de az arcukból ítélve ők komolyan veszik. Minek is mondanám el nekik, hogy nem gondolom komolyan?
 Apával gyakran mentem mindenfele. Horgászni, sétálni, mindent folyton együtt csináltunk. Azt hiszem nem az átlagos apa-fia kapcsolat a miénk. Hanem olyan igazi barátság. Tulajdonképpen az vele a legjobb, hogy minden csínytevésben benne volt. Gyerekes dolgok voltak, de sose mondta, hogy nem kéne, vagy ez túl erős. Persze mindig mindketten tudtuk a határt. Anyához akkor fordultam, ha lelki gondom volt. Azért az ember előbb fordul ilyen dologgal az anyjához, mint a barátjához. Legalábbis én biztosan.
 Kedvenc időtöltésem mire kilenc éves lettem azonban az éjjelbe nyúló olvasások lettek a kertben. Nem nagy házban élünk, de nem is kicsi. A kert pedig mesés. Rengeteg fa díszíti, de amit igazán szerettem, az a kis halastavunk volt. Nincs is annál jobb, mint a tökéletes nyugalomba kifeküdni egy jó teával és hallgatni az éjszaka koncertjét. Meg persze Charlie horkolását. Charlie a kutyám, akit nagyon szeretek. Öt éves koromban hoztuk el egy menhelyről, akkor még kölyök volt. Bár belsőleg azóta is az a szeretet és játékéhes eb. Ha kint vagyok, le sem lehet rázni rólam. Szerintem, ha kútba ugranék is utánam ugrana.
 
 Varázserőm már kiskoromban kibontakozott. Volt repülő asztal, éneklő wc és minden hasonló a házban. Apa nagyon örült neki, hogy nem lettem kvibli. Ennek köszönhetően, amit csak lehetett már korán elmondtak nekem a varázsvilágról. Anya igaz nem él benne túlságosan, de apa azért rendesen kioktathatta, mert meglepő módon néha többet tudott varázs dolgokról, mint apa. Az is lehet igaz, hogy titokban olvasta a könyveimet. Ami még említésre méltó, hogy sokat repültem apával. Korán kezembe került egy seprű, sokszor még lelőni se lehetett róla. Apa szerint jó vagyok, de szerintem van még hova fejlődni.
 Tíz éves lettem. Kétszeresen is vízválasztó volt ez a kor. Egyrészt megkaptam a várva várt levelet. Ez még nem is volt nagy meglepetés, de azért alig vártam, hogy elolvashassam, pláne miután apa mesélt róla, hogy ő mikor és hogy kapta meg. Ezzel egyik nagy vágyam teljesült. A másik pedig inkább bonyodalmakat indított be. Ugyanis egy szép napon sok-sok év után elmentünk apa testvéréhez Danielhez. Ekkor láttam meg őt, ekkor ismertem meg Sunny-t, az unokatestvéremet. Csak a gond az, hogy azonnal, teljesen elbűvölt. Az  a mosoly, az a helyes tekintet...
 Nem is telt el sok idő, mikor elszántam magam a cselekvésre. Szilveszter volt én pedig megcsókoltam! Miután összeszedtem minden bátorságom és megtörtént azonnal elfutottam. Nagyon égő volt. Igaz utána megbeszéltük a dolgot. Most biztos egy gyáva kukacnak tart. Azt mondja szeret. Én is szeretem őt.

 A Roxfortba úgy érzem sikerült hamar beilleszkedni. Egyrészt mert legalább Sunny-t ismertem másrészt mert néhány emberrel megtaláltam a közös hangot. Nem sokkal, mert nem szeretek a középpontban lenni, másrészt igyekszem mindenkire kellő időt fordítani. A sulit imádom. Minden óra nagyon érdekes számomra. Sokszor nem elégedek meg azzal, amit az órán hallok, így visszajáró vendég vagyok a könyvtárba. Már csak azt kéne kitalálnom, hogy a tiltott szekcióba hogyan tudok észrevétlenül beosonni. Különösképp szeretem a SVK órát. Főleg azért, mert a jelen helyzetben fontos, hogy meg tudjuk magunkat védeni, hogy meg tudjam védeni Sunny-t, ha úgy adódik. Ezért erre a tantárgyra kétszeres energiát fordítok! Igyekszem megfelelni az elvárásoknak és a szüleim szeretném, ha büszkék lennének rám. Elvégre az álmuk, hogy jó jegyeket szerezzek és szép vizsgaeredményeket érjek el. Ez az első évben sikerült is. Alig várom már a másodikat...

Ez az én történetem.
 


         Jellem

 Egy nagyon érdekes figura. Kissé elvontnak hathat, pedig igazából egy nagyon szerethető, egyszerű lélek. Mivel még Ő is gyerek jellemében még nem teljesen teljesedett ki, ám a korához képest mégis néha bizonyos dolgokban érettebben gondolkozik, mint az átlag. Akár csak Sunny. Igazán értelmes, okos fiú, és remek kézügyességgel áldották meg az égiek. Rossz tulajdonsága, hogy hajlamos tiszteletlen lenni azzal szemben, aki nem nyerte el a szimpátiáját. Sőt, hajlamos látványosan átnézni azon akit nem szívlel valami oknál fogva. Nem sok embert enged közel magához, de akit egyszer a bizalmába fogadott nem ereszti. Szeret kimaradni a középpontból és csak a háttérből figyelni a dolgokat. Azonban, ha úgy alakul, hogy ő áll a reflektorfényben, akkor igyekszik emlékezetessé tenni az előadást. Csupaszív fiú, kiskorában megtanították, hogy milyen szeretni és milyen szeretve lenni. Ennek rendjén nagyon sok szeretetet ad azoknak, akik fontosak számára, ám akit utál, arra legalább ilyen nagy mértékű utálatot képes szórni.


         Apróságok

mindig ||
+ rajzolás
+ Sunny
+ éjjeli séta a tóparton
+ olvasás
+ sütemény
+ szeretet
+ szereti a cuccait rendben tudni
soha ||
+ halálfalók
+ töklé
+ izgulás
+ rendetlenség
+ csalás
dementorok ||  Mikor édesanyja 2 hétig korházban feküdt és attól félt, hogy elveszítheti.
mumus || Óriáskígyó.
Edevis tükre ||  Nem rokona Sunny-nak és nyíltan szerethetik egymást.
százfűlé-főzet ||  Halvány zöld színű, zöld tea izű
titkok ||
- Első csókját unokatestvérétől kapta.
- Gyakran csen el dolgokat.
- Fontosnak tartja a házirend betartását, még ha lépten, nyomon, ő is megszegi , nehezen nézi el tétlenül, ha mások olyat csinálnak, ami pontlevonással járhat.
- Izgulós.
rossz szokás ||
- Sokat izgul pl. egy dolgozat előtt.
- Folyton csavargatja a haját olvasás közben.
- Ha valaki vana  közelben mindig fülel, hogy nem-e róla beszélnek.

         A család

apa || Fergus Watson (39)  (fél)
anya || Elena Collins Watson (35) (mugli)
testvérek ||  nincs
családi állapot || Titkos kapcsolatban M. Summer Watson-al
állatok || egy kutya Charlie, de nincs vele a Roxfortban.

Családtörténet ||

Apai ágon hígult vért örököltek a Watson csemeték. A Watson dinasztia ugyanis régóta nem tartozik a nagy múltú, és nemes varázsló famíliák közé. Ám Watsonéknál erőteljes a Kelta vérvonal. A család ősei ugyanis bizonyítottan Druida –Kelták.


         Külsőségek

magasság ||160 cm
tömeg || Annyi elég, hogy vékony?
szemszín || barna
hajszín || fekete
különleges ismertetőjel || Mindig magán hordja az apjától kapott ezüst gyűrűt.
kinézet || Korához képest kicsit idősebben néz ki, ugyanakkor megvan a szemében és a mosolyában a kisfiús báj. Öltözködése egyszerű, nem ugrik ki a tömegből. Éjfekete haja azonban sok mindenki érdeklődését felkelti.
egészségi állapot || Egészséges.


         A tudás

varázslói ismeretek || Az első évet szinte tökéletesen sikerült zárnia. Szorgalmas, sokat jár ő maga dolgok után. Sokat kérdez a tanároktól. Év végi vizsgái is mind kitűnően sikerültek.

felvett tantárgyak || Majd később, de már alig várja!                    
mugli képzettségek || Rajz, biciklizés.
pálca típusa || 12 hüvelyk , egyszarvú szőr , cseresznyefa
különlegesség || N/A



         Szerepjáték-példa

 - Menj csak fel és keltsd fel azt a hétalvót!- kaptam az utasítást nem sokkal azután, hogy megérkeztünk az unokatestvéremékhez. Szerény mosollyal vettem tudomásul, hogy be kell törnöm egy idegen lány, aki mellesleg az unokatestvérem, szobájába. Az időt húzva, lassan mentem fel a lépcsőn, mintha minden egyes fok előtt bizonytalankodnék. Így sem nyerhettem többet egy két percnél, így mikor felértem nagy levegőt vettem és benyitottam. A szoba otthonosnak hatott. Már a sötétítőn is rendesen átvágták magukat a napsugarak, így kellemes fényáradat szökött be a szobába. Pont ideális fényviszonyok voltak egy kis sziesztához. Az ágyon csak egy nagy takarót láttam ami feldudorodott illetve két kilógó lábat alóla.
 Finom léptekkel, lábujjhegyen elindultam, hogy megkeressem a lábak gazdáját. Ahogy az ágyhoz értem leültem arra és finoman kiszabadítottam a takaró fogságából a lány fejét.
Jó,jó kelek már!!!- kissé hangos választ kaptam, de a lány arcáról azonnal látszott, hogy nem rám számított. - Én, én...temeg kivagy?
Mosolyra húztam a szám. Igyekeztem magabiztosságot mutatni, de belül hihetetlenül elgyengültem. Azok a szemek, az a gyönyörű arc azonnal letaglózott. - Fergus vagyok. Az unokatestvéred. Szóltak, hogy ébresszelek fel. Nem is zavarok tovább. Lent találkozunk.- még mielőtt bármit is mondhatott volna felálltam és most már határozott gyors léptekkel kisiettem a szobából. Ahogy az ajtót becsuktam azonnal rádőltem. Éreztem, hogy elpirulok, de nem időzhettem itt sokat. Lesiettem és alig vártam, hogy Sunny megjelenjen lent a nappaliban.
 Előbb elkészült, mint gondoltam. Egyszerűen abban a pillanatban újra elvarázsolt ahogy lejött. Megvolt a szokásos bemutatkozás és velem szemben ült le. A szülők beszélgettek én pedig csak lopva mertem Rá nézni, mikor úgy éreztem, hogy nem figyel. Így is sokszor kaptam magam azon, hogy bámulom, ő pedig elmosolyodik. Újra és újra elpirultam, de tudtam, hogy nem helyes ez így. Ki kell verjem valahogy a fejemből. Muszáj.
 Hát így ismertem meg Őt.

         Egyéb

avialany||  Declan Galbraith

Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 07. 14. - 00:49:34 »
0


Lám, ez egy nagyon-nagyon kedves történet, végig
mosolyogtam az olvasása közben (: Igazán élővé és szerethetővé írtad Fergie-t, a jelleme és az SZJP
különösen tetszett. Máris kapsz tőlem egy PM-et, amiben a további teendőidről olvashatsz.
A Házad pedig nem is kérdéses;


• • •
Hollóhát
• • •

Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 09. 06. - 13:25:37
Az oldal 0.147 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.