+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Morrigan Summer Watson
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Morrigan Summer Watson  (Megtekintve 1513 alkalommal)

M. Summer Watson
Eltávozott karakter
*****

2.::Hollóhát::.PiciSunny

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 10. 01. - 11:33:21 »
+4


         Alapok

jelszó || "Minő sötét az emberi ármány."
teljes név || Morrigan Summer Watson
becenév || Sun; Sunny; Morri
nem || Nő. Men?
születési hely, idő || Donegal (Ulster tartomány – Észak Írország); 1985. Június. 6.
kor || 12.
vér || Félvérű.
iskola || A Roxfort??
évfolyam || 2.
szak || Én ehhez még kicsi vagyok…
munkahely || …és ehhez is.


         A múlt

Nem is igazán tudom mi vett rá, amikor eldöntöttem, hogy csinálok egy időkapszulát. Talán az a legkézenfekvőbb válaszom erre a kérdésre, hogy egy ideje szeretném összegezni mi is történt velem eddig. Akkor hát lássunk neki! :)Az első dolog, amit beleteszek a dobozkába az egy fénykép. Egy kisbabát, és boldog szüleit ábrázolja. De ez a kisbaba még nem én vagyok. Ő a tökfej Bátyám, Dylan. Két évvel előzött meg. A második fénykép már a szüleimet, és Engem ábrázol. Anyu elmondása szerint rögtön az után készült, hogy világra jöttem egy Írországi városban, Donegalban. Mindkét szülőm ugyanis törzsgyökeres ír családból származnak, így fontosnak érezték, hogy ír földön lássam meg a napvilágot Mosolyog. Érdemes lenne néhány szót pazarolni a neveimre is itt a kezdetek kezdetén. A Morrigan nevet a kelta hadistennő után kaptam. Származásomból adódóan. A családomban különösen az apai ágban ugyanis erőteljes a Druida- Kelta vérvonal. A Summert pedig, hogy ezzel is emlékezzek arra, hogy milyen szép nyári napon is születtem én meg. A dobozba kerül még egy pergamendarab is, amelyen a Watson-MacEnroe családfa látható. Amint rápillantok, nagyszüleim nevére megáll a szívem félelmemben. Hogy miért? Hát azért, mert Nagyszüleim ugyanis halálfalók. Nagyanyám, és Nagyapám pedig sosem örült annak-aranyvérű, és Voldemort hű szolgája lévén-, hogy egyetlen leánya, Odil egy félvér mágushoz ment férjhez, ráadásul gyerekeket is szült neki. Bőven elég indokok voltak ezek arra, hogy szívből utálja az unokáit. Úgy tíz esztendő jutott nekem a gonosz nagyszüleim nélküli életből. Egyik nap ugyanis elraboltak. A MacEnroe kúriába vittek. Hogy is mondjam nem bántak velem valami kesztyűs kézzel. Megkötöztek, és meg is kínoztak a tiltott Cruciatus átokkal. Soha többé nem éreztem akkora fájdalmat, mint akkor. Igazából nem is hittem, hogy az emberek képesek lehetnek ilyen gonoszságra. De tévedtem. Gonosz emberek márpedig léteznek. És a mai napig is szomorúsággal tölt el, hogy ilyen fiatalon meg kellett tapasztalnom milyen határtalan is az emberi gonoszság. És a MacEnroe nevet sem tudom lemosni magamról. Sosem. De túl vagyok ma már a megrázkódtatáson. Hála Merlinnek. Édesapám valahogy rájött, hogy ők raboltak el, és kimentett. De igazából részletekre nem emlékszem, hisz orvosi szóval élve sokkot kaptam. Végül a szüleim úgy döntöttek, hogy elhagyjuk Írországot. Nagyon sajnáltam, hisz Szerettem Írországot, és nehezen ment a beilleszkedés a Londoni mágustársadalomba. Jót is tett nekem a változás. Bár hiányzott Írország a gyönyörű tájaival, és úgy mindenestül, de Londonban legalább ismét megtanultam hogyan legyek újra önmagam. Szüleim szerencsére hamarosan munkát is találtak. Anyu a Czikornyai és Patzában lett eladó, Apu pedig veszélyes lényekkel foglalkozott eredetileg is. Anyu sokat foglalkozott velem. Zongorázni tanított, és Írül beszélt hozzám sokszor. Hála neki így szinte rögtön két anyanyelvem lett. Az Ír, és persze az Angol. Jól ment minden. Talán túl jól is. Londonban könnyebben találtak munkát, hisz ez a Brit varázs társadalom központja. A varázslásról jut eszembe. Mivel szüleim mindketten varázstudó emberek már kiskoromtól kezdve megszoktam a repülő tárgyakat a házban, vagy az önmagától megtisztuló koszos tányért…
 

A következő tárgy. Ismét egy fénykép, ami Fergit és engem ábrázol. Nos, igen. Mondhatnám azt is, korán szerelmes lettem. Tíz évesen bizony. Mégpedig nem is akárkibe. Az unokatesómba. Fergus O’Brianbe. Ők is Londonban élnek. Apukám testvérének a fia. Tudom, tudom a felnőttek világában ezt vérfertőzésnek hívják, de engem NEM ÉRDEKEL!! A magam kislányos módján én igen is szeretem Fergust. És tavaly ráadásul meg is csókolt. *Elpirul* De menjünk tovább…

Az időkapszula tartalma a Roxfortos levelemmel bővül. Ahogyan az várható volt előbb utóbb nálam is megmutatkozott a varázserő. Egy napon megvágtam magam ügyetlenségemben egy késsel, és a seb pár perc alatt begyógyult mintha ott se lett volna. Tavaly -pár hónappal azután hogy felfedeztem magamban a varázst- olyan büszkeség töltötte el a szívemet, mint még soha azelőtt. Megérkezett a bagoly a Roxfortos levelemmel. Két éve Tökfej Dylan még csak röhögött rajtam a vonat ablakából, de tavaly végre én is elkezdhettem tanulmányaimat a mágusvilágban. Anya ugyan tanítgatott engem otthon írni és olvasni, sőt kisebb varázsigékre, és még sok mindenre, de hát az nem volt ugyanaz. A Roxfort mégiscsak Roxfort. Nagy lelkesedéssel és szorgalommal vetettem bele magam a tanulásba és a Roxforti életbe. Őszintén szólva nagyon jól ment a tanulás. Fogékonynak, és nyitottnak bizonyultam valamennyi tárgy felé. De amilyen szépen indult sajnos olyan rémálommá vált. Egy éve körülbelül betörtek a halálfalók az iskolába. Dumbledore meghalt. Tudjukki egyre erősebb. Sajnos. A varázslóvilág harca pedig az óta, is dúl. Én ebből nem kérek! Nem akarok harcolni. Én csak élni akarok. Élni a kis életem és tapasztalatokat gyűjteni, barátokat szerezni. És itt el is érkeztünk ahhoz a ponthoz, amikor már nem tudok mit beletenni a dobozkába. Eddig ezek történtek velem kicsiny kis életem során. Tehát le is zárom a dobozt, pennát ragadok, és ráírom jó öles betűkkel, hogy „20 ÉV MÚLVA KINYITNI!!”, és eldugom a titkos rejtekemre… a szekrényembe, egy kis rekeszbe, amiről senki sem tud. Rajtam kívül.  



Jellem

Hát milyen is lehetne egy zsenge korú kislány, ha nem eleven és életvidám? Na meg olthatatlan tudásszomjjal bíró? Nos, ez mind igaz Sunnyra. Bár a két éve történtek alaposan megrázták, de kiegyensúlyozott jellemének, na és szüleinek hála mára kiheverte. Valójában még legbelül bántja a dolog, és valószínűleg sosem fogja elfelejteni a kazalnyi kínt, amit a tulajdon nagyszüleinek köszönhet, de ezt a belső lelki fájdalmát sosem mutatná ki. A világ felé egy mosolygós mindig vidám teremtés fordít arcot, aki megtestesíti a lelki békét, és kiegyensúlyozottságot. Korához képest meglepően mély lelki életet él, és vannak komoly gondolatai az életről. Ettől függetlenül Ő még gyerek. És ezt szereti is. Kedvét leli mindenben, amiben kiélheti a kreativitását, és szép érzékét kamatoztatja. A körülötte lévő dolgok is mind ezt a páratlan szépérzéket és kreativitást tükrözik. Szeret rajzolni. Gyakran a tanárok legnagyobb bosszúságára az órákon is előszeretettel „firkálgat” a jegyzetei közé ahelyett, hogy figyelne. Ám ettől függetlenül hanyagnak semmiképpen sem nevezhető. Tudásszomja nem ismer határt. Egyszerűen imád olvasni, és tanulni. Fogékony elméje ráadásul mindezt lehetővé teszi számára. Tudásával sosem kérkedik.



         Apróságok

mindig ||
+ Édességek,
+ Zongoraszó, éneklés
+ Tanulás.
+ A családja.
+ Fergi O’Brian
+ Időkapszulák.


soha ||
X A nagyszülei,
X Halálfalók, Tudodki,
X Buta dolgok, és emberek,
X Vérmánia...

dementorok ||  
Amikor fogságban tartották a nagyszülei, és megkínozták a Cruciatus átokkal…
mumus ||
Az anyai nagyszülei. Gondoltad volna? :D

Edevis tükre ||
Fergi nem az unokatestvére, és viszont szerethetik egymást legálisan.

százfűlé-főzet ||
Égszínkék színű íze pedig leginkább az őszibarackét idézi enyhe mentolos aromával.

titkok ||
°Első csókját a saját unokatestvérétől kapta, és azóta is szerelmesek egymásba. Mosolyog
°Időkapszulája, és a titkos rejteke létezése.
°A Nagyszülei halálfalók, és hogy két éve elrabolták és megkínozták.
°Nála van a családfát ábrázoló pergamen amit az időkapszulájába rejtett el.
°Gyűlöli az Anyját mióta halálfaló lett, de előtte nem mutatja ki, mivel igazából vívódik még azon, hogy most valóban gyűlölnie kellene e ezért az Anyját.

rossz szokás ||

°Sokat tanul. (ez valóban rossz szokás??)
°Ha valami butaságot mond beszélgető partnere nem rest kijavítani az illetőt. :D
°Ha zavarban van, vagy ideges (ez ritka) rágcsálni kezdi a haját.
°Ha egy kérdést feltett nehezen tágít mellőle, újra és újra megkérdezi, egészen addig, amíg nem válaszoltak rá, ám Ő maga elenged a füle mellett kérdéseket, főleg akkor, ha úgy érzi, hogy azok a lelkivilágára irányulnak.

 



         A család

apa || Daniel Watson; 34; félvér.
anya || Odil Watson-MacEnroe; 34; aranyvér.
testvérek || Dylan Watson; 14; félvér.
családi állapot ||Titkos szerelme van: az unokatestvére, Fergus.
állatok || Két törpegolymók, Lucy, és Dan szív

Családtörténet ||


Anyai ágon a nemes MacEnroe vérvonalat örökölte. A MacEnroe dinasztia Írország egyik legnagyobb aranyvérű nemesi dinasztiája. Akadtak köztük sötét varázslók is, akik szolgálták hatalomra jutásakor a Sötét Nagyurat, és akadtak olyanok, akik azt mondták: Köszönik szépen, ők nem kérnek Voldemortból. Ilyen volt Dorothea is. Dorothea szülei halálfalósága ellenére visszautasított mindent ami Voldemorttal kapcsolatos. Gyerekeit is végig eszerint nevelte. Apai ágon hígult vért örököltek a Watson csemeték. A Watson dinasztia ugyanis régóta nem tartozik a nagy múltú, és nemes varázsló famíliák közé. Ám Watsonéknál szintén erőteljes a Kelta vérvonal. Mindkét család ősei ugyanis bizonyítottan Druida –Kelták. Erre akkor jöttek rá, amikor előkerült a családfa, ami az óta is Morrigan időkapszulája mélyén hever.


         Külsőségek

magasság || 140cm
tömeg || Elég annyi, hogy sovány kislányka vagyok?
szemszín || Sötétkék.
hajszín || Barna.
különleges ismertetőjel ||
Egy Kelta mintázatú medalion amitől sose válna meg.
kinézet ||
Mindenkinek egy kis manó jut az eszébe, ha meglátja Sunnyt. Apró termetével, és keskeny arcával. Szabályos arcát sötétbarna, dús hajkorona keretezi. Kissé mandulavágású sötétkék szemeivel megspékelve az összehatást állítólag úgy néz ki, mint a kelták nézhettek ki egykoron, ami a család történetét ismerve nem is lenne furcsa. Hófehér bőre tökéletes kontrasztot képez sötét hajával. Még rengeteg gyerekes vonás van, amit csak kihangsúlyoznak a vidám, színes szoknyák. Bizony. Általában a szoknyákat részesíti előnyben a nadrágokkal szemben. Ruháit már most ő maga válogatja meg.Elmondhatjuk tehát, hogy kreativitását e téren is maximálisan kiéli.
egészségi állapot || Egézséges vagyok! Mosolyog



         A tudás

varázslói ismeretek ||
Az első év tananyagának 100%a. És ez nem túlzás! Szorgalmas vagyok. Legalábbis a tanárok ezt állítják rólam. Valóban sok könyvet olvasok mind a varázsvilágból, mind a mugli íróktól egyaránt. Csak úgy falom a könyveket. Általában nem válogatok. Jöhet szépirodalom, vagy akár varázsige-gyűjtemény. Egyre megy. Talán ennek a fajta széles látókörűségnek köszönhetően még olyan varázsigéket is ismerek, amiket általában másodikban vagy harmadikban tanul az ember.  

felvett tantárgyak ||
Ehhez én még kicsi vagyok!
mugli képzettségek ||
Hátőő. Rajzolok, énekelek, és zongorázok. Ezt mind anyutól tanultam + anyanyelvi szintű Ír nyelvtudás. (Anyu egész kicsi koromtól Írül beszélt hozzám) + Dylantől ellesetem pár gitár-fogást.
pálca típusa || 10 ¼ Hüvelyk; Egyszarvú szőr maggal; Eperfából.

különlegesség || NEM KELL!!



         Szerepjáték-példa


Este van, este van ki ki nyugalomban… Csak egy valaki nem. Morrigan Summer Watson. Már tizenegyet üt az óra. Szülei már nyugovóra tértek. Általában be szoktak hozzá nézni mióta elrabolták. Ma is így tettek. A kislány még megvárta, hogy szülei is visszavonuljanak végre valahára. Úgy fél tíz felé végre minden elcsendesedett. Summer egy mozdulattal félredobta a takaróját. Gondosan be volt takarva hogy szülei még csak véletlenül se vehessék észre, hogy utcai ruhában van pizsama helyett. Az íróasztalához kecmergett a sötétben, amin a levél hevert, amit ma reggel hozott neki Fergi baglya.


Drága Sunny!

Ma este a tónál várok Rád a parkban. TÍZ órakor.
Fergie


Tehát ez egyet jelentett. Még fél órája van odaérni a parkba a tóhoz. Nem késhetett el. A titkos kapcsolata várta. De Fergi nem egyszerű gyerekkori szerelem neki! Ő a lelki társa is amellett hogy az unokatestvére. Az íróasztalára mászva könnyen az ablakhoz fért. Feltolta könnyedén az ablakot résnyire, csak éppen akkorára, amin kifért. A hűvös késő esti szellő megcsapta a kislány arcát, és nem állta meg, hogy ne mosolyodjon el. Aztán az egyik tetőfelújítás alkalmával ottfelejtett létrán könnyedén lejuthatott az udvarra. A szép ház most csak egy hatalmas fekete valaminek tűnt a sötétben, noha egyébként egy kellemes hívogató hely. A liliombokrok közé rejtett biciklin már szinte csak egy lépés Fergi. Sebes iramban vág át az utcákon a pici halványkék járgánnyal. Öt perc múlva már a parkba ér a tóhoz. A tóhoz érve leszáll a bicikliről, és maga mellett tolva halad tovább. Hunyorogva néz szét a sötétben Fergus sziluettje után kutatva.* –Fergi? *Suttog bele a sötétbe vékonyka hangján. Válasz azonban nem jön. Vajon aggódjon? Vagy lehet, hogy Fergi felültette, és nem jött el? Vagy… Nem az nem lehet. Ebben a pillanatban karok fonódnak a dereka köré.* -Hát itt vagy Sunny? Már azt hittem, hogy nem is jössz el. *Amint megfordult Fergi gyönyörű sötétben is ragyogó íriszeivel találta magát szembe.* -A frászt hoztad Rám, Te hülye! * Pajkosan kis öklével Fergi arca felé üt, de aztán a végén elröhögi magát. Végre megnyugodhat nem valaki illetéktelen tőrt az életére, és tovább folytathatják útjukat a kaland felé, amit ma estére elterveztek…*  



         Egyéb

avialany||  Georgie Henley Men?


Szeretném, ha Emily bírálna el. <33 Persze az egyeztetés megtörtént. Mosolyog



Naplózva

Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2010. 10. 01. - 16:10:17 »
0

Sziaaa! kacsint

Köszönöm a felkérést! *-*

Nos, egy szép előtörténetet olvashattam az elmúlt percekben, jól szórakoztam! Ez a kislány hihetetlen édes, öröm látni, hogy ilyen típusú emberek is járkálnak manapság az iskolában. Mosolyog

Egyértelmű tehát, hogy az előtörténetet

,

a házad pedig mától aaaa...



(hiszen Sunny egy nagyon okos kislány! *-*)

Sok sikert kívánok a karakterhez, remélem rengeteg jó emlékkel gazdagodsz a vele játszott játékok során! Mosolyog Gratulálok! *-*



Kérlek, a játék megkezdése előtt mindenképp jelentkezz az alábbi topikokban:








Naplózva


M. Summer Watson
Eltávozott karakter
*****

2.::Hollóhát::.PiciSunny

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2010. 10. 01. - 16:48:39 »
0

Emii Puszi Én köszönöm. *.* És annyira örülök, hogy tetszik. szív Vigyorog
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 12. 01. - 20:57:34
Az oldal 0.234 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.