+  Roxfort RPG
|-+  Ősi tekercsek
| |-+  Hasznos információk
| | |-+  Pletykafészek
| | | |-+  A Roxfort falain kívül...
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 3 ... 9 Le Nyomtatás
Szerző Téma: A Roxfort falain kívül...  (Megtekintve 36426 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2018. 10. 14. - 21:06:54 »
+2


LÁTTAD?
Avagy, így pletykál a mágus nép

Látni valamit… Hallani valamit… Feltételezni valamit… Igen. Így jönnek létre a pletykák itt vagy épp ott. Férfiak vagy nők, fiatalok vagy idősek, mind voltak már áldozatai vagy elkövetői izgalmas kis történeteknek. Persze ki tudja, mennyi volt az igaz, s mennyi a hamis, mindabból, mi szárnyra kelt valahol, valamikor. A lényege sosem ez, hanem maga a mag, az apró kis rosszindulatú mag elültetése, mely vagy elhal, vagy teljes történetté, messze reppenő sztorivá alakul át. De vigyázzon mindenki! Mert mi diákként talán még poénnak is számított, az felnőttként már talán sokkal, de sokkal komolyabbá válhat.


Szárnyaljanak hát a történetek! S hallja meg mindenki, ki mérlegelni képes! Vagy épp nem képes…

 


Hasznos kis tudnivalók:
- A megbízhatóság mérő segítségével, a hozzászólás végén, egy százalékos értékkel kell jelölni, hogy mennyi az adott történet igazságtartalma. De vigyázat! A mérő néha elromlik ám!
- A beküldött pletykák névtelennek számítanak. Hacsak nincs konkrétan jelölve, hogy a posztot beküldő karakter terjesztette, abban az esetben senki sem fogja tudni, hogy tőle ered.

Naplózva

Esmé Fawcett
Boszorkány
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2018. 10. 17. - 17:49:33 »
+3

Elliot galériájának a megnyitóján hallottam ezt, mikor a mosdóban voltam, és két kollégám ott beszélték meg a látottakat és hallottakat.
- Láttad kinek a képei vannak kiállítva? Mármint többségében.
- Láttam. Szerinted még mindig van közöttük valami?
- Biztos, különben miért támogatná ennyire?
- Ráadásul, ha jól tudom a szakításuk Esmé hibája volt. Szegény Mr. Forest, pedig látszik rajta, hogy mennyire szereti Elliotot.
- Én is ezt hallottam. Szerinted meggondolta magát?
- Remélem nem, mert már így sem szimpatikus. Ahhoz képest milyen fiatal, még főiskolás és többet elért, int más hatvan éves korára. Tuti, hogy nem a tehetsége miatt...
Ekkor untam meg a dolgot, és fedtem fel magam. El is hallgattak azonnal.



megbízhatósági mérő:35%
Naplózva


Kean R. Rowle
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2018. 10. 18. - 09:50:46 »
+1

- Láttad?
- Nem, mit kellett volna látni?
- Tillt behívták a Miniszter irodájába. Szerintem le fogják váltani a pozíciójáról.
- Miért váltanák? Kingsley nem feltétlenül találna helyette jobb embert.
- Akkor te nem tudsz róla? Az ő irányítása alatt súlyosan megsérült egy diák. Jelenleg is élet és halál között lebeg, és azt is mondják, hogy ez a diák a Miniszter úr egyik rokona.
- Persze, ezért nem fogják leváltani. Megróni talán, de nem váltják le.
- Pedig pletykálják, hogy te kerülnél abba a pozicióba.
- Kizárt.





megbízhatósági mérő: 5%
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2018. 12. 13. - 21:23:57 »
+5

Esmé Fawcett szerelmi élete
Helyszín: a Kalamáris Kiadó büféje

- Jaj…
- Mi a baj?
- Hallottad, mi történt szegény Esmével?
- Nem… ugye jól van?
- Lehet, hogy nincsen. Állítólag azért szakított azzal a Reginalddal, mert a fickó megcsalta… szerencsétlen lány!
- Én mondom manapság rengeteg férfi ilyen. Jobban meg kell nézni, kivel kezd az ember lánya!






megbízhatóság mérő: 151,5%
Naplózva


Nathaniel Forest
Varázsló
*****


Az író

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2019. 02. 28. - 20:15:23 »
+4



- Láttad? – Csapja oldalba az Abszol Úton sétáló lány Myrtill nevű barátnőjét.
- Mit? – Néz körbe amaz, de nem nagyon érti, mit is kéne látnia.
- Hát Dakota Bourghöt. Ott ni! – Mutat a teázó felé, amin épp akkor lép be a lány egy hatalmas csokrot szorongatva.
- Én azt hittem Amerikába ment.
- Én is. De már a múltkor is láttam itt. Akkor épp Christopher Cartwrighttal cseverészett önfeledten. Még a férfi homlokán is végigsimított a kezével… Most meg…
- Most meg? – Néz Myrtill hírre éhesen továbbra is a teázó felé.
- Hát az az alacsony fekete hajú férfi, egészen bizonyosan nem Christopher Cartwright…
- Hát nem. - Látja meg ő is az említettet. – Ez a fickó olyan, mint valami vámpír, vagy egy bukott halálfaló. Biztos csak ő a postás, aki Cartwright virágát hozta.
- Nézd, ahogy Dakota mosolyog, elpirul és csak pislog rá. Nem Myrtill… Ez nem csak a postás…




megbízhatósági mérő:50%
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2019. 03. 06. - 19:12:36 »
+4

- Cartwright majdnem meghalt... nem hiszem el, ember!
- Mi? Te meg mi a francról beszélsz?!
- Állítólag annyira leitta magát, hogy majdnem belehalt. Érted te ezt?
- A legjobbakkal is megeshet... khm.
- Még szerencse, hogy O'Mara megmentette. Hálásak lehetünk neki.
- O'Mara? Az a fickó csak magával törődik.
- Cartwright azért mégis csak érdekli.
- Remélem, ezt nem úgy értetted!
- Manapság miben lehet biztos az ember?!





megbízhatóság mérő: 71,3%
Naplózva


Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2019. 03. 25. - 19:26:51 »
+2


- Te, te tee… Hallottad? – Súgja kolleganőjének az ifjú titkárnő, mikor a Nárcisz kávézóban egymással szemben ülnek.
- Mit kellett volna hallanom? – Kérdezi amaz némileg érdektelenül.
- Hát hallottam, már nem is tudom honnan, hogy a drága Shirleynek csak úgy ki-be mászkálnak a férfiak a házából. – Pletykálja az ifjú titkárnő várva a döbbent reakciót, amit meg is kap.
- Na nee! – Nyújtja nyakát, megnézve magának jól a fiatal boszorkányt. – Nem is nézném ki belőle…
- Én se… De hallottam, hogy valaki valami ablakon kimászó fickót emlegetett vele kapcsolatban.
- Remélem kellemes okból. És nem azért, mert kirabolták az éjszaka…







megbízhatóság mérő: 43%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2019. 04. 08. - 19:57:01 »
+2


- Miért van az, hogy mindig Ginevra kapja a jó témákat? – Morgolódik az egyik szerkesztőségi firkász, miközben pennája vadul serceg a következő cikk átiratán.
- Gondolom csak. – Válaszolja egy a másolásba némileg belefeledkezett kollégája.
- Csak?
- Igen. Jól hallottad. Csak.
- Hát ez egyáltalán nem válasz. – Jelenti ki kissé türelmetlenül, ezzel még pennáját is összezavarva, aki abbahagyja inkább a munkát, mintha még kérdő is fordulna gazdája felé.
- Nos. Igen, a csak a rövidebb, inkább nem foglalkozom ezzel a kérdéssel válaszom. Csak elfogadom, ami van. Mégpedig azt, hogy ő olyasféle mecénást szerzett magának, amivel mi nem büszkélkedhetünk. De lássuk be, nem is csoda. Gondolom, akadnak bizonyos „adottságai” amiktől ő jobb író, mint mi. Ennyi.
- Bizonyos „adottságai”.
- Igen. Gondolom nem kell részleteznem.
- Hát nem…





megbízhatóság mérő: 39%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2019. 04. 23. - 12:00:16 »
+2


- Szóval neki nem elég ennyi szépség… - Bök a magazin lapjára a Mungó Plaszti-medimágiai osztályának egyik asszisztense. – Már így is a világ egyik legszebbjeként tartják számon, de nyilván van akinek ez sem elég…
- Miről dünnyögsz már megint Karla? – Kérdezi az osztály egyik medimágusa, mikor a pulthoz ér.
- Hát Elliot Forestről! – Mutatja fel a mágikus újságját. - A minap itt járt. Mr. Willbutch-nál. És ha jól tudom fiatalítást kért.
- Arra nem gondolsz, hogy esetleg az író szeszélye miatt kell a fiatalítás?
- Hm.. Kétlem… Amilyen előélete van ebben a kapcsolatban mindenkinek, előbb nézem ki belőle, hogy csábítani jött.
- És szerinted Mr. Willbutch könnyedén elcsábulna?
- Ti medimágusok megszállottai vagytok a szépségnek. Ez a fickó pedig az újságok szerint is a világ egyik legszebbje. Egy ilyennek nem tudtok ellenállni…
- Nem, lehet, hogy nem. Neked se tudott senki sem ellenállni és neked is egyre több és több kellett a szépségből… Fogadd el, hogy ezzel más is így van.






megbízhatóság mérő: 71%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2019. 05. 06. - 20:44:05 »
+3


- Hát hallod ez az Esmé Fawcett nem semmi! – Horkant fel a kiadóban dolgozó nő az Abszol úton, miután látta a „kis” jelenetet.
- Hát nem! – Háborog a másik is, mert szerinte azért ez az életforma nem épp erkölcsös. – Ki gondolta volna, hogy idáig fog eljutni… Ekkora perpatvart rendezni, éppen itt.
- Gyanítom Mr. Cobhamnek nem éppen tetszik, hogy a nő, akinek udvarolt, egyszeriben lecserélte őt, nem is akárkire, de rögtön Ginevra P. Jadislandra. Egy újságíró Nőre.
- Akkor sem kellene így összeveszni a nyílt utcán! – Háborog továbbra is a kávéja társaságában nyugodtságra vágyó irodista.
- Miért az a szemérmetlen flörtölgetés talán jobb volt?
- Nem… - Sóhajt fel és kortyol egyet. – De ha belegondolsz a pasija ott hagyta egy másik pasiért. Várható volt, hogy bekattan…
- Ez nem bekattanás. Ez pusztán dac. Azt hiszi ettől művésziesebb, vagy mi.
- Akkor az. Nekem mindegy. Ne kiabáljanak itt, az Abszol úton. Amikor épp kávéznék!







megbízhatóság mérő: 100%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2019. 05. 27. - 20:20:08 »
+3


Galárd (meg)csalás

Közismert tény, hogy aki egyszer megcsalt valakit, az sosem lesz képes leállni. Egy olyan embernek mit számít a hűség, aki bármit képes lehet elintézni akár egy csettintésével? Mit számít a hűség egy olyan embernek, akit több tucatnyian vesznek körül, akinek mindenki a kegyét keresi és aki olyan hírességek és elismert gyönyörűségek körében tölti a mindennapjait, akiknek szépségétől a legkeményebb szív is meglágyulna.
Nos. A válasz az, hogy semmit.
Ahogy Nathaniel Forestnek sem jelent semmit.
Számtalanszor röppentek már fel pletykák arról, hogy a híres álompár, nem is annyira álompár, mint inkább egy amolyan kényszer együttműködés. Amúgy is túl sok van Nathaniel Forest rovásán… Bár arra nég így is kevesen gondoltak, hogy végül visszatér régi szerelméhez. Elfelda Hallhoz… Bár a boszorkánnyal is közkedvelten tetszelegtek az álompár szerepében, később, közeli forrásból kiderült, mégsem volt annyira nagy a boldogságuk. A szakítás pedig elkerülhetetlen volt a híres író folyamatos félrelépései miatt. Most… Most azonban maga Elfelda játszhatja el a szerető jól rászabott szerepét. Vajon ezúttal bosszút állhat? És végre ő rúghat fel egy álompárnak titulált, szépnek mondott szerelmet?
Izgalmas  volna…





megbízhatóság mérő: 58%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2019. 06. 03. - 20:23:18 »
+5


- Hát ez a Sage Bolton igazán szégyentelen… - Sóhajtozik egy a Bolton családhoz közel álló asszony a barátnőjének. – Pedig az apja mindig próbálta nevelgetni. Ő jó ember volt. De gondolom az anyja vére járhatja át az ereit. Persze aranyvérű asszony volt. De leáldozóban volt már családjának csillaga. Elnézve a fiát bizonyára nem véletlen… Mert képzeld csak el… Állítólag kirúgták a munkahelyéről italozgatásért. És állítólag ezek után még volt képe beadni az önéletrajzát a Roxfortba. És ez még mindig semmi! A múltkor valami botrányos csókolódzós témába keveredett egy roxfortos diákkal. De, persze neki még ez sem elég. Kicsivel később egy másik nővel flörtölgetett. Valami Annával, ahogy hallottam. Aztán meg elment italozgatni valami szőke görög keverékkel, valami Athena Zervas-szal! Hát ehhez mit szólsz? És még csodálkozik rajta, hogy az a kedves kis Keith gyerek nem akarja neki adni csak úgy a birtokot… Hát az eszem megáll. Ennyi erővel az a másik erkölcstelen kis cafka, Dakota Bourgh is követelhetné magának… Na ha arról a lányról mesélnék! Sage Bolton, csak pepitában…





megbízhatóság mérő: 98%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2019. 07. 18. - 10:11:44 »
+2


- Miért van az, hogy mi minden jó buliból kimaradunk? – Nézi a Három Seprűbe betérő embereket az egyik helyi lakó.
- Talán nem vagyunk elég előkelőek, ismertek vagy fontosak az ilyesmihez. – Von vállat boltos barátnője.
- Kár. Sóhajt egy nagyot. – Állítólag a világ egyik legjobb illuzionistája tart épp kis előadást nekik. Szívesen megnéztem volna, de esélytelen volt bejutni…
- Á. – Legyint a boltos. – Ne is törődj vele. Lehet, hogy jó… De én nem hiszek az ilyesmikben. Már. A képességeiben. Az ilyen emberek mind közel állnak a sötét mágiához. És ki tudja, mire használják a tudásukat. Állítólag rengeteg rablás, még emberrablás is, előfordul a közelükben! Mindenfelé rémeket hagynak hátra, meg rossz érzést! Figyeld meg! Talán azok, akik betértek, más emberekként jönnek ki. És nem a jó értelemben! 






megbízhatóság mérő: 70%
Naplózva

Stella P. Campbell
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2019. 07. 28. - 16:10:58 »
+2

- Hallotátok! - ujjongva rohan két barátnőjéhez egy diáklány a Három Seprűben.
- Mit? Mit? - kérdeznek vissza azok felcsillanó szemmel.
- Vadmacska összejött egy tanár úrral. - mondja ki hevesen amaz.
- Hogy ki?
- Tudjátok. - válaszolja mérgesen az informátor, biztos benne, hogy mindenki ismeri a lányt. - Stella Campbell.
- Hogy ő! - eszmélnek fel a többiek rájővén, hogy ismerik. - Egy tanárral? - néznek rá elképedve.
- Egy tanárral. - nyomatékosítja a másik. - Most hallottam egy Hollohátastól odakint. - árulja el az információ forrását a lány.
- Stella egy tanárral? - kérdeznek még mindig elképedve vissza a többiek. - Az képtelenség. Az a lány olyan rideg, hogy senkivel nem jönne össze. Nemhogy egy tanárral - hitetlenkednek.
- De bizony. Biztos forrásból tudom. - bólint meggyőzően a másik.
- Hallatlan! - képednek el a többiek.




megbízhatósági mérő:75%
Naplózva

Charisma Belby
(N)JK
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #14 Dátum: 2019. 09. 10. - 09:55:59 »
+6


- Hallottad? Seamus Finnigan végre szerzett magának egy kis barátnőt! - Lelkendezett az idős házibanya a barátnőjének, miközben éppen egy piaci stand előtt állva, a szép, sárga krumplik között válogatott.
- Én mondom, Margaret drágám, megérdemelte az a szegény kölyök. Az anyja már évek óta rágja a fülét, hogy legyen belőle végre tisztességes varázsló. - Sóhajtotta szinte könnyezve-sajnálkozva a másikuk.
- Emmácska azt mondta, nagyon szép, szőke lány volt... bár egy kicsit bunkó. Megjegyzést tett az én drága Emmácskámra, hogy ne köpjön rágót a kávéjába! Borzalmasak ezek a mai lányok.
- Majd a Finnigan kölyök mellett megtanulja hogyan viselkedik egy igazi nő! - Legyintett a sírós hangú banya. - Fiatalság, bolondság!





megbízhatóság mérő: 57%
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 9 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 02. 21. - 03:10:04
Az oldal 1.715 másodperc alatt készült el 42 lekéréssel.