+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Egyéb
| | | |-+  Vale Walker
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Vale Walker  (Megtekintve 1602 alkalommal)

Vale Walker
Manifesztálódott Művészetek Mágikus Magasiskolája
***


Pretty boy

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2022. 04. 19. - 07:11:30 »
+1

VALERIE "Vale" WALKER

        Alapok

jelszó || "Elliocentrikus világkép"
nem ||
születési hely, idő || Dundee; 1983. március 18.
kor ||  20
vér || Sárvérű mugli születésű
munkahely || Életművész
 


        A múlt

A Szükség Szobájában kapom kézbe a levelet. Abe varázsló születésű - semmi extra, de legalább őt nem üldözik érte. Amikor körülöttem elkezdett forrósodni a helyzet - meg úgy iskolaszerte - ő írt Anyának, hogy ha bármi fontosat üzenni akar, Abe-en keresztül jobb eséllyel jut el hozzám, mint ha nekem címezné.
Valószínűleg napokkal ezelőtt érkezett már a levél. Lassan egy hete bújkálunk itt, egyre többen. Valaki járt kint, és be tudta csempészni, más dolgokkal együtt - levelek, üzenetek fecniken, vagy csak hírek egyáltalán kintről. Félve nyitom fel a borítékot.
Újabb "földrengés" volt valamerre, sűrűn lakott területen és kirendelték Apáékat is a katasztrófavédelmiseknek segíteni a civil áldozatok mentésében. Egy részben beomlott épületből evakuálták épp a túlélőket, amikor az teljesen összeomlott. A romokat még kutatják - vagy kutatták, amikor Anya ezt írta - de néhány személy sorsára már fény derült. Köztük egy, bizonyos, minket érintőre. Lachlan Walker, Apa, szolgálatban az életét adta katasztrófaáldozatok mentése közben.
Ez persze a hivatalos verzió. Ahogy Anya ismeri. Ahogy a muglik ismerik, vagy magyarázzák meg maguknak, felfogható okokkal. Mi, idebentről, mind tudjuk, ilyen eseményeknek kik állhatnak a hátterében. Van egy gyanúm, hogy az az épület sem csak a sors fintorából adta meg magát a gravitációnak pont a legrosszabbkor.
Egy ideig csak bámulok a levélre. Majd a kezem ökölbe szorul, a papír csomóba gyűrődik, az a része is, ami nem volt az ujjaim között. Nekiindulok a kijárat felé, de mire a többiek elállják az utamat, már én sem próbálok áttörni rajtuk. Nem tehetjük meg. Végül csak tehetetlenül összebőgöm valakinek a mellkasát.
Nem véletlen vagyunk lassan egy hete a Szükség Szobájában. Tettrekész, temperamentumos fiatalok, akik szembe akartak szállni, szemébe köpni Tudjukki elnyomásának, és végül túl nagy volt a szájuk. És már csak idebent vagyunk biztonságban. Már Longbottom sem merészkedik ki az iskolába. Legfeljebb az újonnan nőtt alagúton ételért, az akárhova vezet is. Egyre többen látják úgy, hogy senkinek nem kéne már kilépnie innen.

- - -

-Atkins, Hargreave, nem vitatéma! Magának sem, Walker!- McGalagony rendíthetetlen, ahogy a harcolni akaró koron aluliakat zavarja a házaik után a nagyteremből, ahogy a Roxfort csatára készül. De nem csak ő az.
-De én éppenséggel tudom is, mit csinálok! És tudok vigyázni magamra- erősködök, egy tapodtat sem mozdulva, ahogy a professzor közelebb lép, minden bizonnyal nyomást gyakorolni. Nem én fogok mozdulni. Tudom, hogy feltartom, tudom, hogy véges idő van ilyen makacskodásra, de ha mindenki mást is el akar zavarni, aki tizenhét alatti létére még nem indult el a házával együtt, tőlem tovább kell lépnie.
-Walker, most nem ellenállásra buzdító szlogenekkel fog falakat dekorálni. Nem rendbontó példával fog előljárni a diáktársai örömére. És nem olyan csekélységeket fog ezúttal kiharcolni vele magának, mint testi fenyítésből, netán kínzóátokból álló "büntetőmunkák". Fiatal még ehhez, menjen, amíg szépen kérem!
-És pont ezért számít most minden önkéntes- tartok ki az igazam mellett.
-Megértem, hogy haragszik, elhiheti. De most az lesz a legnagyobb győzelme, ha épségben visszatérhet az édesanyjához.
Tovább erősködnék, de elszorul a torkom a szavaira.
-Igen, én is hallottam a hírekről, amiket kapott- erősíti meg a professzor a gyanúmat, hogy mire utalt, talán felismerve, hogy mennyire szíven talált vele. -Na de most menjen, sipirc!
Eltart még pár pillanatig, hogy tényleg megmozduljak, de utánairamodok a menetoszlopnak. Tovább dacolnék, de abban igaza van McGalagonynak, így is elég, hogy Apát elvesztettük egy hete - talán kettő - nem akarnám Anyát egyedül hagyni, nélkülem is...
A Dumbledore Seregének nem hiszem, hogy valaha rendesen tagja voltam, de lelkesen feleltem a buzdításukra, és ragadt is rám az identitásukból. Nemegyszer kicsit túl lelkesen is, ami a mugli származásommal együtt azt jelentette, végül el kellett engem is rejteni a Szükség Szobájában, mielőtt valami visszafordíthatatlant kiharcolok magamnak. Nos, így nekem is hazai terep a Szoba, és magaménak vallom ugyanazt a tettvágyat. Még mindig segíthetek az evakuálásban, a nálam kisebbeknek, talán előőrsként az alagút túlvégén. Újult akarattal török a menet éle felé.

- - -

Őszintén szólva a pálcakészítői szakra jelentkezés hirtelen ötlet volt. Talán kellett a változás. Kellett valami kihívás. Valami hasznos kihívás, a változatosság kedvéért. És valahol mindigis lappangott annyi művészi vénám, hogy ne teljesen légbőlkapott ötlet legyen.
Nem jöttünk ki túl jól a háborúból... Anyával mindkettőnket megviselte Apa elvesztése. Nekem nem is volt egészen felhőtlen vele a kapcsolatom és negyedév elején is borúsan váltunk el egymástól. Aztán nem adódott következő alkalom kibékülni vele. Vagy rendesen elbúcsúzni... Anyával ellentétben soha nem tudott egészen napirendre térni az egész mágia téma meg az én boszorkányságom fölött. Nem bízott meg benne, abban hogy bármi jó származna belőle. Nos, bizonyos szempontból végül igaza is lett... Hogy arról az évről a Roxfort falai közt, mugli származásúként, ne is beszéljünk. Azok az élmények nekem sem épp jót tettek.
Mind az a felgyülemlett fájdalom és veszteség, végül célját vesztő dac, elindították a tizenöt éves fejemet egy keresetlen lejtőn. Kicsapongás, a pillanak élés, a Carrow-rendszer által olyan jól megtanított lázadó hozzáállás, és nem is voltam ebben egyedül. Azelőtt se éltanuló voltam, de meglátszott a változás a jegyeimen is.
Azon nem panaszkodok, izgalmas és eseménydús élet feszegetni a szabályokat házirendszerte, később felfedezni a Zsebpiszok közt a legpiszkosabbik proverbiális zsebeiig, vegyes kalandokba és bonyodalmakba keveredni, vagy az utóbbi évben főleg alkalmi, és legálisan szürkébe hajló munkákból élni meg. De egy a Roxfort utáni elzüllött év végére vágytam már valami proaktívabb kihívásra is.
És egy sétabotnyi faág fölött görnyedve, ahogy egy kísérleti munkához felkutatok és újraalkotni próbálok egy feledésbe merült, talán ki se teljesen alakult koncepciót egy alternatív varázseszközre, magamban is felszínre hozok egy elfeledett kíváncsiságot, és alkotási vágyat. Anyagokkal mindig jó voltam, legyen az tárgyakba öltött kreativitás, vagy az átváltoztatástan, amiben a teljesítményem kivételes módon átvészelte az elhanyagolt iskolaéveimet is. Persze óriási pálfordulásra azért nem számítok magamtól, de új energia rátalálni valami megnevezhető célra.


        Jellem

Vale elvitathatatlanul önálló és szabadszellemű egyén. Hajlamos a saját szabályai szerint játszani, és nem rejtegeti a véleményét, de nem feltett szándéka szembemenni a tekintéllyel - a céljaik és talán egyes bolygók együttállása esetén még közreműködni is hajlandó. Talpraesett, kitartó, és ezeket az önállóságával együtt nagyra értékeli magában. Nagyhangú és kihívó, gyakran kemény külsőt mutat, de nem titkolja egy lágyabb, gondoskodó oldalát - csupán az nem a leggyakrabban kerül a felszínre.
Rosszabb formájában hajlamos nihilizmus felé húzó, önpusztító életmódra, és nehézségekbe fejest ugrani, csak hogy lefoglalja, szórakoztassa vele magát. Változó mértékben cinikus, egy alapszintet jellemzően nem hagy el az enyhébb esetekben sem.


        Apróságok

mindig || Szabadság, vad bulik, alkohol, természet, kutyák (pláne nagyobb fajták), nem vet meg egy jó bunyót alkalomadtán
soha || Elnyomás, terror, Halálfalók, megkötések, kötöttségek, unalom, seprűn repülés
hobbik || Bajkeresés, baj találás keresés nélkül, túrázás
merengő ||
-Jó: A lazára vett évei egy-két emlékezetesebb kalandja, de semmi kiemelkedő
-Rossz: Élet a Voldemort uralma alatti Roxfortban
mumus || Halálfaló, a jellegzetes, személytelenné tevő maszkban
Edevis tükre || A teljes család együtt, boldogan
százfűlé-főzet || Fakó kék, pikáns mértékben csípős, kissé füstös ízű
Amortentia || Erdei friss levegő, teafű
titkok ||
-Alsóhangon bele volt zúgva a Dumbledore Serege élére álló Neville Longbottomba
azt beszélik, hogy... ||
-Igazán csinos fiú


        A család

apa || Lachlan Walker, 38 †, mugli; rögös, hullámzó kapcsolatuk volt - Vale-t bántja, hogy nem békében váltak el, és ezt mostmár nincs módja jóvátenni
anya || Hester Walker (née Bate), 43, mugli; szerető kapcsolat, bár az utóbbi időben kicsit távoli
testvérek || -
gyermekek || -
állatok || Cú, németjuhász-közeli keverék kutya - (otthon)

Családtörténet ||

A Bate család Amerikából származik, Hester gyerekkorában költöztek Skóciába. Egy említésreméltó felmenőjük az amerikai polgárháborúban szolgált Charles Bate Úniós lovassági ezredes - ismeretlen további részlet, hogy Scourer felmenők miatt az ezredest szemmeltartotta a korabeli MACUSA, valamint volt a családban elvétve egy-két varázsló a generációk során.


        Külsőségek

magasság || 178 cm
testalkat || Sportos, szívós alkat
szemszín || Fakó kék
hajszín || Sötétbarna - alkalomadtán színezett
kinézet ||

Magasságával és rövid hajviseletével karakterisztikus jelenség. Nem idegen tőle, hogy néha ferfinak álcázza magát, vagy csupán rájátsszon a bizonytalansági faktorra. A nem megalapozatlanul keménynek mutatkozó külső alatt rejlik egy lágyabb énje - ezt nem rejtegeti a világ elől direktben, de kellhet egy közelebbi ismeretség a felismeréséhez. A bőrét hagyományos és mágikus tetoválások alkalmilag gyarapodó albuma dekorálja.


        Tudás és karrier
pálca típusa || Kőrisfa, sárkányszívizomhúr, 13 hüvelyk
végzettség || Roxfort
- RBF
Átváltoztatástan - K
Bájitaltan - V
Bűbájtan - V
Sötét Varázslatok Kivédése - K
Gyógynövénytan - V
Mágiatörténet - V
Asztronómia - E
Legendás Lények Gondozása - V
Jóslástan - E
- RAVASZ
Sötét Varázslatok Kivédése - V
Bűbájtan - E
Bájitaltan - E
Átváltoztatástan - K

foglalkozás || Tanuló
iskola || Manifesztálódott Művészetek Mágikus Magasiskolája
szak || Pálcatervezői szak
varázslói ismeretek ||

Az átváltoztatáshoz mindigis jó tehetsége volt, beleértve a megidézés területét is. Nem áll szörnyen más varázslatterületeken sem, de ezekkel észrevehetően rugalmatlanabb, hajlamos csak néhány, jól bevált varázslatra hagyatkozni, vagy nem mágiára bízni a problémamegoldást, ha egy helyzetben gyorsan kell gondolkozni. Recept mellett egész megbízhatóan főz bájitalt.

        Egyéb

avialany || Ruby Rose
Naplózva

Sophie Flynn
Boszorkány
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2022. 04. 19. - 08:48:15 »
+1

Kedves Vale!

Téged sem kímélt a háború, nehéz sors jutott neked. Nem könnyű tehetetlenül kimaradni egy olyan ostromból, ami romba döntötte a gyerekkorod. Biztos vagyok benne, hogy önmagadhoz képest mindent megtettél, amit csak tenni lehetett. Bölcs dolog megfontolni egy ilyen viharos időszakban egy felnőtt tanácsát, és visszafogni azt a bizonyos dacot. Sajnálom, ami édesapáddal történt, és remélem, hogy idővel fájdalom helyett megszépül az emléke.
Az előtörténetedben mindent rendben találtam, szépen megragadtad a karaktert és az érzéseit is, így nincs is más dolgom hátra, mint hogy az utadra engedjelek.


az előtörténeted:



A házad pediiiiiiiiig a....



Játsz vadakat és szépeket!

Sophie
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 06. 24. - 03:02:48
Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.