+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  A 97/98-as tanév
| | | |-+  London
| | | | |-+  London mugli része
| | | | | |-+  Knightsbridge Street, a Hellsing-lakás
| | | | | | |-+  Alsó nappali
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Alsó nappali  (Megtekintve 2835 alkalommal)

Serpenrosa Hellsing
Eltávozott karakter
*****

Cuki gyógyítóhölgyemény,enyhe szadista beütéssel

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 09. 10. - 15:52:43 »
0

Naplózva

Craig Nicholls
Eltávozott karakter
*****


''The Mad Rune Mage'

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 02. 15. - 23:59:41 »
0

*Furcsa érzés keríti hatalmába Craiget, amint álldogál, és nézelődik hallgatva a lány válaszait. A helyszínt méregetve egyre több emlék elevenedik fel benn, az a tipikusan különös érzés járja át amit az ember akkor érez, ha minden kis részletről emlékfoszlányok törnek elméjébe. Egészen otthonosan érzi magát, így a biztatás sem hiába való, és hogy tényleg képes is a srác erre ez külön boldogítja. Egy szóval gondolattal úgy tudná kifejezni.. igen már jártam itt.. igen ez otthonos.. de hogy miért ilyen furcsa ez a srác számár? Nos elég elveszett volt az első találkozása alkalmával.. nos ez most sincs másképp, ha csak nem még elveszettebb. Persze a rengeteg hasznos begyűjtött tapasztalat nem múlt el nyomtalanul.. A lányt hallgatva, s közben engedve az érzelmeinek, és persze a szép szónak is lassan kibújik a kabátjából, ami a nyomában a levegőben marad, mintha csupán egy láthatatlan szobor viselné. Majd miután Craig tesz pár lépést a kabát, és a sapkája is, mely időközben szintén lebegni kezdett a fogasra vándorol, és takarosan felakasztják magukat. Craig kissé megrázza magát, majd mielőtt maga is megindulna a nappali felé lenéz, és a száját elhúzva csettint egyet, melynek hatására a cipő a lábáróla semmibe vész, és hamarosan a fogas alatt jelenik meg ismét.

Craig időnként megvakarja a fejét, és közben kíváncsian figyel. Tulajdonképen egyetlen percig sem kételkedett benne, hogy a lánynak bármi baja lenne, nem olyannak ismerte meg, mint aki nem tud vigyázni magára. Nem véletlenül nem is kérdezett  semmi efelől. A költéssel is is inkább saját bizonytalanságára próbált utalni. *
- Hát igen eltűntünk.. *Kezd bele kissé lemondóan, mintha sajnálná a dolgot, miközben a nappali felé haladnak.*
- De azt mondhatom tulajdonképen egész kellemesen elbeszélgettünk, aztán elváltak útjaink.. valóban egy lenyűgöző erejű varázsló.. *Kalandozik el Craig a szokott módon, mellyel a lány anno szembesülhetett nem is egyszer. Bár jelen esetben a témához való ilyesfajta hozzáállás kissé ijesztő is lehet annak számára, aki nem tudja, hogy Craig egy teljesen más kultúrkörből érkezett. Ennél fogva kissé furcsán viszonyul az úgynevezett "Nagyúrhoz". Na de a kalandozásnak vége is és időközben megérkeznek a nappaliba. Craig lassan leereszkedik a hófehér kanapéra, és miután kissé megforgatja fejét így szól.*
- Örülök, hogy minden rendben van veled bár igazából nem aggódtam.. *Mondja, s közben a lányra sandít kissé hasonlatos módon, mint ahogy azt tette párszor találkozásuk estéjén. Serpenrosa pedig pontosan tudhatja, hogy Craig tisztában van vele, milyen határozott, és talpraesett lány is valójában.

Rossz hírű..? Teszi fel a kérdést magában Craig kissé ízlelgeti ezt a dolgot, de nem forszírozza egyelőre nem. *
- Köszönöm vagyok! és Te? *Válaszol, és kérdez kurtán Craig, de közben a pattogó kandalló tüzébe bámul, mintha erről anyira nem szeretne beszélni. De ami igaz, hogy egészségügyileg valóban jól van, most jól van.. de a beilleszkedés, és az álláskeresés nem megy a legfényesebben.. bár ilyen időkben az vesse rá az első követ aki hatékonyban el tud helyezkedni.*
- Igen köszönöm teázol esetleg velem? *Kérdez vissza Craig*
- Nem baj ha nem, de akkor én sem kérek köszönöm. *Magyarázza csendesen, és közben nézelődik. Valóban nem változott sokat, egy dolog azonban feltűnhet a lánynak. Craig a legutóbbi alkalomtól eltérően most tökéletes természetességgel használja a varázserejét, sőt mi több sugárzik belőle, mely kissé szokatlan is lehet, mintha valami felerősítené az egészet. Craig közben ha úgy alakul kérdéseket is feltesz.*
- Még most is gyógyítóként dolgozol..?
- A macskád megvan még?
- Mostanában is egyedül laksz itt? *Talán sok is lesz a kérdés egyszerre.*
Naplózva

Serpenrosa Hellsing
Eltávozott karakter
*****

Cuki gyógyítóhölgyemény,enyhe szadista beütéssel

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 02. 16. - 19:49:14 »
0

Serpenrosa ismét csak nevet, jókedvűen. Sanda pillantást vet Craigre, majd ismét csak mosolyog magára.
- Szerencsés vagy, remélem felfogtad. A Nagyúr nem szokott csak úgy trécselni, főleg nem személyesen és semmiképpen nem szokta elengedni a beszélgetőpartnerét, Jegy nélkül. Zseniális és hatalmas varázsló, kár hogy átlépte az őrület küszöbét, és hogy ki akarja nyírni a varázslótársadalom háromnegyedét, a muglikat meg szolgasorba akarja hajtani valószínűleg egy gyerekkori trauma miatt.
Megvárja míg Craig válaszol, közben arrébb pakol néhány Reggeli Prófétát és Szombati Boszorkányt.
-Azt látom, hogy vagy. Ám ezek szerint nem túl sikeres a beilleszkedés, sajnos megértem. Amit akkor is említettem, nem épp a legkedvezőbb alkalom belevágni az itteni életbe most. A Minisztériumban vagy az egyetemeken próbálkoztál már? Most már csak aranyvérű varázslókat vesznek fel, főleg ha az embert aranyvérű. A külföldieket még mindig nem túlzottan kedvelik, de pár ajánlólevél és rögvest kinyílnak az ajtók.
Elővesz egy doboz cigarettát, majd kiteszi az asztalra. Kivéve egy szálat, rágyújt, egy intéssel jelzi, hogy Craig szolgálja ki magát ha akarja.
-Én most tanítani fogok, illetve azt is, felkértek a régi egyetemem, hogy tanítsak ott. Sajnos alig maradtunk gyógyítók. A legtöbb medimágus elmenekült az országból…Erről jut eszembe.- Hirtelen elégedetten elmosolyodik, majd kifújja a füstöt.- Dolgozhatnál nekem is. Van egy teázó, amit a szüleim hagytak itt nekem. Eddig be tudtam járni és intézni a dolgokat, de így nem lesz rá időm. Nemrég hirdettem, hogy keresek önállóan dolgozni tudó, helyettes vezetőt. Ám eddig nem felelt meg semmit, ne tudd meg milyen népek jelentkeztek. Te megbízható vagy, legalábbis, amennyit eddig megtudtam rólad az nagyon pozitív, plusz jó emberismerő vagyok. Gondold át.
Előröptet egy hamutálcát és beleszórja a leégett cigarettavéget. Aztán kisétál a konyhából, de közben még hozzáteszi.
-Angliába felesleges feltenni ezt a kérdést, mi mindig teázunk. Milyen teát szeretnél? Én jázminosat iszom, de van rooibos, green powder, fekete, almás, cseresznyés, citromos, mentás, kakukkfüves, fura teakeverék, amit most importáltattunk be nemrég, öhm maracujás, mangós, epres, szőlős, ginzeng, gyömbéres ééééééés kókuszos.
Amíg Craig választ a lehetőségek közül, addig a lányka vizet melegít a teának, és tesz cukrot, tejet és citromot egy tálcára, majd nekitámaszkodik a nappali ajtófájának és még mindig mosolyogva válasz.
-Még mindig csak Maxi cicával éldegélünk kettecskén. Nincs időm egyéb tevékenységekre. Néha még élni is alig. Három napra szabadságot vettem ki, hogy meg tudjam írni a tanterveket. Soha nem tanítottam még, ráadásul egyetemistákat, hát nem lesz egyszerű feladat. Amúgy cicus is valahol itt leledzik, de még mindig nem szereti a vendégeket.
Naplózva

Craig Nicholls
Eltávozott karakter
*****


''The Mad Rune Mage'

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2011. 02. 17. - 10:04:36 »
0

- Igen hellyel közzel azt hiszem sikerült! *Helyesel Craig fejét ide oda forgatva.*
- Bár nem értem miért tiltakozott, mikor a varázslatról kérdeztem.. mérget mernék venni rá.. hogy a tisztátalan visszatérést használta.. de én se tudhatok mindent.. *Na de ezzel a leginkább magának szólóló gondolatmenettel zárja is a témát.*
- Nem ott még kivételesen nem.. csak jó pár másik helyen.. nem is nagyon halottam semmit az itteni felsőoktatásról.. kb az egyetemeket se tudom hol vannak.. *Magyaráz Craig kissé lemondóan.*
- A minisztérium pedig szerintem nem nekem való, annyit mondjuk megtudtam, hogy ott nem alkalmaznak külföldieket jelenleg.. pedig a követelményrendszer nem halálos megnéztem..
- Igazából úgy vettem észre alapból elutasító mostanában mindenki, a származásomig gyakran el se jutottunk.. de igazából értem én a lényeget.. tényleg nem csodálkozok semmin. *Avatja be a lányt a tapasztalataiba, s közben helyesel is némiképp.*
- Ami az ajánlást illeti az meg nem az én világom.. tekintve, hogy nem vagyunk beszélőviszonyban a szüleimmel..
- Köszönöm igyekszem leszokni! *Utasítja vissza e közbevetett gondolattal, és egy kézmozdulattal udvariasan a cigarettát. Eztán hátradőlve a kanapén kissé elgondolkozik. Közben azonban figyelemmel kíséri a lány mondókáját fellelkesülő tekintettel mikor a tanításról hall. Ő maga is szívesen tanítana, de erről talán anno beszéltek. Csendesen figyel, majd a teafelsorolásnál kissé el is veszti a fonalat.*
- Igazad van.. jobb lenne ha végre észbe kapnék.. hogy tényleg hol vagyok.. *Reagál, de dönteni nem igazán tud. Mondhatni nagy a választék.. *
- hm hm izé.. Legyen mangós! Volt olyan..? Ne haragudj nem tudtalak követni teljesen. *Szabadkozik kissé az ausztrál, s miközben egyre közlékenyebb lesz az akcentusa a szavak fura íze egyre inkább előtérbe kerül. Időközben nyugtázza, hogy a számára korábban is szimpatikus házi kedvenc is rendben van. A hosszabbra nyúló hallgatást pedig csupán a tea megérkeztével, egy "köszönöm", és egy nagyobb korty után töri meg.*
- Köszönöm szépen megfontolom az ajánlatodat.! Mindig olyan rendes vagy velem... pedig eléggé ritkán találkozunk ami azt illeti.. lekötelezel..
- Azszem így szoktátok itt mondani ugye? *Kérdezi Craig érdeklődően. Igazából zavarban van, hisz teljesen váratlan az ajánlata számára, és annál is inkább kellemetlen a dolog, mert egy kérése, kérdése lett volna, melyet még maga sem döntött el feltesz e.. azonban nem tudja ezek mellett, hogyan kérjen még pluszban bármit.. ráadásul elmondása alapján elég gondja van a lánynak így is. Az igazsághoz azonban hozzá tartozik, hogy Craig nem igen ismer gyógyítókat.. gyakorlatilag egyet sem ismer.. személyesen Serpenrosa-n kívül*
Naplózva

Serpenrosa Hellsing
Eltávozott karakter
*****

Cuki gyógyítóhölgyemény,enyhe szadista beütéssel

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2011. 02. 17. - 18:58:33 »
0

-Jogos, nos vonattal lehet legkönnyebben megközelíteni, a városka neve Hertfordshire, Londontól északra. Hatfieldnél kell leszállni. Igazából gyorsan ott van az ember, van Aurorképzőnk, ahol meglehetősen kevés a tanár, de a Prófétákban szokták is hirdetni. Ügyesen bánsz a pálcával is, meg hogy másfajta tudásod is van tanárként jól ki tudnád használni. Tudod keresik a jól képzett előadókat, tekintve, hogy a kikerülő aurorok, hogy is mondjam, nem a legfelkészültebbek. Ez persze nem az ő hibájuk.
Magyarázza Serpi szokásához híven hosszan és alaposan kifejtve gondolatmenetét. Kérdően pislog Craigre, a cigarettát illetően, de aztán csak mosolyogva vállat von.
-Ahogy gondolod.-Ő a maga részéről kifújja a füstöt és a füle mögé reguláz egy hajfürtöt. Majd ismét csak nevet, de magán inkább.
-Van mangós, sajnálom igyekszem lassítani, mert elég gyakori, hogy gyorsan sorolok vagy mondok valamit, és mások nem tudják követni. Ám sajnos a pörgés az életem megkívánja.
A lány kiperdül vissza a konyhába, majd a kívánt teát vízzel leforrázza, s a forró italos tálcával tér vissza, lerakja az asztalra, majd lehuppan az ausztrál mellé. A csészéjébe tölt a tejből, majd hátradőlve lehunyja egy percre a szemét, ahogy a jázmin zamata végigsimogatja a nyelvét, és lassan elsiklik a torka felé.
-Nem azért mondtam, ne értsd félre. Nem lekötelezés. Jó srác vagy, kicsit fura életúttal. Tudod, tudom milyen amikor körülötted semmi nem olyan, amilyen kéne, hogy legyen és nem érted miért, de azért még próbálkozol, hátha. Szóval nem, ez nem lekötelezés, csak egy lehetőség.
Kicsit zavartan mosolyog, hiszen tényleg nem vár cserébe semmit, csak így gondolta helyesnek a dolgot, ha már adott a hely és úgyis keres valakit aki vezeti az üzletet. Kis csend áll be Serpi teljes nyugalommal iszogat a teájából.
-Szóval azóta merrefelé élsz? Zenélni nem zenélsz?
Naplózva

Craig Nicholls
Eltávozott karakter
*****


''The Mad Rune Mage'

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2011. 02. 18. - 01:45:21 »
+1

*A kanapén hallgatva csendesen talán kissé meg is feledkezve magáról Craig eljátszadozik egy pillanat erejéig a katedra gondolatával, majd a cigarettafüst jellegzetes illata egy dejavu élménnyel karöltve húzza vissza a gondolatok világából, melyben oly sokszor elkalandozik, de az üres tekintet nem lehet újdonság a lány számára. A dejavu élményt nem más váltotta ki, mint maga a cigaretta illata, mely megcsapva az ausztrál orrát egy másik illatot csalt elő emlékei közül. A lány hajának nedves illatát legutóbbi találkozásukról. Ez a löket tökéletesen elég volt ahhoz, hogy újból visszakapaszkodjon a jelenbe.  Még mindig csak üldögél csendeb, de van tea így nagy baj nem érheti. Ebben most szinte biztos. Aztán a lány lassan eltűnik, de mire Craig észbe kap az már mellette van, és átadja magát az aroma minden jótékony hatásának. Craig kissé el is bizonytalanodik, és míg a lány hátradől, ő előre, és mélyen belekortyol a teájába, mintha zavartságát a csésze mélyére kívánná száműzni, vagy csupán az ital mélyére rejtőzni. Pár heves korty után azonban lassan ő is nyugodtabbá válik, és visszadől.*
- Újságot sem nagyon olvasok az az igazság, de akkor majd utána nézek.. te tényleg úgy gondolod lehet esélyem ilyesmire?? * Kérdezi kíváncsian, miközben szürcsölget kicsit amolyan ausztrál módra.*
- Nem semmiképp sem.. igyekszem kizárni az életemből.. csak fájdalmat okozna azt hiszem.. ráadásul ebben az országban nem igen lehetne összeegyeztetni a két világot.. különösen most.. *Halkul el, s tekint körbe.*
- Arról nem beszélve, hogy a mostani lelki állapotomban nem tudnék teljesen szakítani a mágiával.. *E gondolat után szünet.. ha csak a lány nem kívánja megtörni. Mintha kérdés lógna a levegőben megválaszolatlanul. Aztán Craig a semmiből rátér a válaszokra.*
- Hotelekben.. fogadókban.. pubokban nem sokat voltam egy helyben.. mióta nem láttalak tudod.. csak megyek, és megyek  aztán ma este idetévedtem.. annyit jártam már.. de igazából alig ismerek pár helyet.. nem marad meg a fejemben semmi.. csak céltalanul megyek ide oda.. de mintha itt sem lenék.. *Ecseteli érzéseit, és a történteket a fiú, ám a tőle megszokott velős őszinteség mellett ezek a gondolatok módfelett komoran hatnak, mintha teljesen ambíció vesztett lenne.. de mégsem teljesen letargikus.. Furcsa ez a kettősség, de Serpenrosa tudhatja, hogy Craig esetében ez a rendkívül szokatlan állapot tulajdonképpen bármilyen szomorú is természetesnek vehető..

Craig most is erősen vívódik szóba hozza e egészségügyi problémáját, de nem meri.. egyelőre nem.. ráadásul a képzetlen aurorok téma is érdekli.. nem beszélve a lány mindennapjairól.. kíváncsi.. egy ilyen kellemes beszélgetésért szinte bármire hajlandó lett volna az elmúlt hónapokban. Most pedig itt van, és lakat a száján nehezére esik megszólalni, így a teáscsészére kulcsolva ujjait az arca elé tartva azt lassan felhúzza a térdeit, és a csészét a térdére támasztva gubbaszt csöndben a kanapén.*
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 09. 08. - 05:25:05
Az oldal 0.732 másodperc alatt készült el 36 lekéréssel.