+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Clémence Ella Fitzroy
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Clémence Ella Fitzroy  (Megtekintve 1036 alkalommal)

Clémence Fitzroy
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 08. 11. - 12:08:53 »
0

CLÉMENCE EllA FITZROY


          alapok

jelszó || egyébként: "Volt családja?" "De még milyen...!"
teljes név || Clémence Ella Fitzroy
becenév || Ella
nem ||nő
születési hely, idő ||1981. augusztus 30. Linkenholt
kor || 16
faj || ember
vér || félvér
évfolyam ||ötödik


          a múlt

Clémence Ella Fitzroy mindenkit megbotránkoztatott anyja temetésén. Mint egy a muglitársadalomban élő filmcsillag, úgy nézelődött a sír mellett álló tömeg előtt, a szemét eltakaró napszemüvegben.
Platinacsíkokkal művészien melírozott hamvas szőke haja a fél szemére lógott. A bazsarózsa elragadó árnyalatára festett nedves, telt ajka enyhén szétnyílt, míg a szénfekete matt koporsót nézte.
Ez volt a negyedik alkalom, hogy visszatért a muglik közé azok után, hogy édesapja felkereste és magával vitte egy olyan helyre ahol az egész élete megváltozhatott volna…de nem így történt. Az a ház akkor se, és azóta se hozott megnyugvást lelkének. Kiderült, hogy van egy bátyja…
Akik itt körül vették, mind varázstalan emberek voltak, egyedül édesanyja tudott halála előtt a mágusok birodalmáról. Kitagadták volna a városból? Csalódtak volna benne?
Nem…
Hiszen Ő csak egy nagy bukás mindenki szemében.
A bukásban pedig nem szokás csalódni, csak elfogadják, hogy van, néha olykor azonban még meg tudnak botránkozni egy-egy cselekedetén.
Az első alkalom:
14 éves korában történt.
Akkor, amikor elmerült az élet sötét oldalában…
A bulik, a pia és a drog na meg a cigi.
Apja uralma alatt ilyen dorbézolásban nem lehetett része, így anyjához menekült egész nyárra. El az arisztokraták, az unalmas estélyek, a sablonos fickók elől.
Oda ahol minden éjjel mással smárolhatott felelőtlenül, ahol annyit ihatott amennyit akart és ahol Ő volt a falucska bombanője.
Egy héttel a vakáció befejezte előtt, apja hazarángatta és majdnem kitagadta.
A második alkalom:
Pia … Party … Pasi …
A 3P.
Ekkor szökött meg úgy igazából életében először. Nem anyjához ment, viszont tudott róla, hogy ott van. Barátnőjénél szállt meg és mai napig, emlékszik azokra az éjszakákra.
Apja őrjöngött, mikor nem találta otthon. Ekkor már igazán elgondolkodott azon, hogy bezárja előtte a csilivili dolgok házának ajtaját.
A harmadik alkalom:
Fürdőruhás képek készültek róla egy mugli tini magazinnak, s egy-két erotikusabb fotó, amik nem aktok.
A negyedik alkalom:
Mindenki azt szeretné, ha a gyermeke később halna meg, mint az, aki szülte. Ebben a családban azonban nem így történt. Ella anyja előbb halt meg mint a nagymamája.
Utolsó pillanatban minden az öröksége lett, így a kis falucskába már gazdag kudarcként érkezhetett a temetésre.

Szegény Én… Mikor találok rá önmagamra? Talán, mikor megértem, mit miért teszek.

Tehát.
Kezdjük talán a legelején:
London melletti kis falucskában születtem, anyám mugli, apám aranyvérű.
Amikor megláttam a napvilágot, Nathan úgy döntött, hogy Ő mégsem kér belőlünk, így ott hagyott minket a kórházban. Túl erős volt benne a szép aranyvér és mint kiderült, Jessy is csak egy kaland volt neki. A bökkenő annyi, hogy akkor már ott voltam én is.
Kár mi?
Kell néha egy kis izgalom, nélküle iszonyatosan unalmas lenne minden.
Elkaptad már a lényeg fonalát?
Próbálkozz hátha sikerül, addig én magyarázok mindent amit csak kell és lehet. Sok olyan dolog lesz, amire egyszerűen nincs magyarázat.
Mint ahogy arra se volt mikor egészen gyermekkoromban olyan dolgokat produkáltam, amire anyám csak rémálmaiban gondolt. Apám addig a percig imára kulcsolta a kezeit, hogy ez ne történjen meg.
Boszorkány vagyok.
És talán nincs ennél nagyobb átok az én életemben, mert apám aranyvérű és az Ő világában minden teljesen más, mint amilyen az enyémben lenne. Olyan bélyeggel ajándékozta meg az életemet, ami örökké perzselni fog. A mágiával.
Ez az én örökségem tőle, na meg persze annyi galleon, amiből bármit megvehetek magamnak, miután egyszer feldobja a lábát.
Térjünk vissza oda, ahol abbahagytam.
Apám magával vitt a kúriájukba, ezzel felvállalva, hogy félrelépett, de valamiért neje megbocsájtott neki. Garyvel egész érdekes viszony lett közöttünk. Olyan se veled se nélküled. Szükségünk is van a másikra, és sokszor nincs.
 A birtokon nagyon sok minden történt velem. Táncolni taníttattak, különböző nyelvekre oktattak, és rengeteg unalmas könyvet kellett elolvasnom. De talán megérte.
Már akkor lázadtam minden és mindenki ellen. Benne van a véremben. Legalább annyira tagadom az egész világot, ahogy apám tagadta meg anyámat a bizonyos éj után. Az eredményeim mindig messze túlszárnyalták a többiekét, és ezt nem tudta megemészteni a gyomruk. Pedig egyszerű a képlet.
Mégsem vagyok buta liba.
11 évesen felvételt nyertem a Roxfortba. Az életem egyik fordulópontjának nevezhetem a nagy almamatert. Hogy mit gondolnak rólam a többiek? Tudom, de nem érdekel. Hogy tudnak- e a képeimről és a botrányaimról? Hát persze. És figyelemre méltatom őket? Jól gondolod.
NEM.
Pörgök, a vérem forr és egyedül vagyok. Egyes egyedül ebben a büdös életben.
Barátoknak lehet-e nevezni azokat az embereket, akikkel együtt iszunk, veszítjük el a talajt a lábunk alól? Vagy esetleg egészen mások lennének?
Hm…
Pontosan annyi „barátot” szereztem, mint ellenséget az évek során. Azonban történt velem valami a 16. születésnapom előtt. Egy ittas alak nekem rontott.  „Éreztem a sima padlót a térdem alatt, aztán a tenyeremen, és amikor az arcbőrömhöz nyomódott, abban reménykedtem, hogy elájulok. De nem, legnagyobb csalódásomra nem veszítettem el az eszméletemet. A fájdalom hullámai, amelyek idáig csak körbemostak, most feltornyosultak, átcsaptak a fejem fölött, lerántottak a mélybe.
És nem is jöttem föl a felszínre többé.”
Egy sikítás rázza meg a falakat, egy elhalt nyöszörgés, könyörtelen zokogás, s egy magára hagyott kis gombóccá zsugorodott teremtés. A véres és hideg padlón. Egy lány, akit tönkretettek, akiből kitéptek egy darabot, s aki elvesztette a hitét az életben. Aki talán sohasem fog bízni senkiben.
Ez a lány én voltam…
Azon az éjjelen megerőszakoltak. Egy részeg fiú, akiről a mai napig nem tudom, hogy kicsoda volt. Megtette. Ott hagyott. Magamra. A sötétségben. Egyedül voltam, s nem tehettem semmit. De elhatároztam magam, hogy ezt soha senki nem fogja megtudni, hogy megőrzöm a titkomat halálomig, mert nem engedhetem meg, hogy bárki felhasználhassa ellenem. Abba belehalnék…
Mit beszélek? Hiszen akkor már meghaltam. A lényem egy része eltűnt, egy egészen új költözött a helyére…abba az űrbe, amit soha nem fogok tudni kipótolni.
Azóta egy visszahúzódó lány lettem, aki már nem tekinti a férfiakat és a fiúkat játékszernek. Megváltoztam, de vajon hisznek nekem majd a többiek?
Védekezek.
De ki ellen? Mitől tartok?
Hiszen…
Boszorkány vagyok.
        jellem

Igaz, hogy gyönyörű, de az, hogy roppant intelligens, senkit nem érdekelt, hiszen Ella az a fajta lány, akit ritkán ítélnek meg más alapján, mint a külseje. Enyhe egzotikus tónus adódik rekedtes hangjához, és ezt általában mások bájolására használt fel az elmúlt évek során, most azonban már csak szimplán megszokásból használja így. Visszahúzódóbb lett, azonban ha kell, még mindig harcol igazáért, s a gyengébbekért kiáll. A férfiaknak nehezen tud hinni.

          apróságok

mindig || Csokoládé, könyv,romantika, ölelés, bátyó
soha || bátyó,hideg, eső, hó,fájdalom
dementorok || A megerőszakolásának éjszakája
mumus ||Sötét kicsi szoba
titkok || A születésnapja előtti éjszaka. Van egy mugli szerelme. Csináltatott az egyik kilógása során egy tetoválást a csípőjére, hogy mit kért érte a tetováló? Egy csókot.
rossz szokás || Ha ideges vagy fél, akkor remegni kezd, mostanában keveset beszél.

          a család

apa || Nathan Fitzroy (41) / aranyvér
anya || Jessy Wallen (halott)
testvérek || Gary Fitzroy 17 arany
családi állapot || egyedülálló
állatok || Bagoly

          külsőségek

magasság || 168 cm
tömeg || 53 kg
rassz || európai
szemszín ||zöldes barna
hajszín || szőke
különleges ismertetőjel || tetoválás a csípőjénél
kinézet || Karcsú dereka és vékony formás lábai vannak, a melle és a csípője viszont kerek és nőies. Rosszlány teste van. Haja platinacsíkokkal melírozott szőke, ajka bazsarózsa színű és telt, amolyan mélytenger szeme van.
egészségi állapot || allergiás a macskaszőrre


          a tudás

varázslói ismeretek || Az évek alatt kiderült, hogy jól ért a gyakorlati dolgokhoz, és imádja például a bájitaltant. Szeret repülni, és tehetséges is. Pálcáját ügyesen és gyorsan használja ha szükséges.
mugli képzettségek || balett
pálca típusa || cseresznye sárkányszívizomhúr, és 12 hüvelyk
különlegesség || -

          szerepjáték-példa
A karakter az enyém. Tya


          egyéb

A történetben van egy idézet, az Alkonyat című könyvből vettem.
Naplózva

Vikitria Mirol
Eltávozott karakter
*****


Hetedév - Haláltfaló Iskolaelső Prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 08. 11. - 14:04:30 »
0

Eme írás fennkölt és magasztos hibát benne nem leletem.
Rendelkezik kellő izgalmas tulajdonággal karaktered.
Okos és bátor, fejjel megy a falnak, kalandokat keres,
Ezért házad a Griffendél legyen, boldogítsad becses személyeddel.

Eme történet elbírálásra került, admin mivoltom által.
Nyomás tüstént játszani a mágusok iskolájába!
Panaszt ne halljak rólad, becsüld meg magad!
A Staffhoz bármikor fordulhatsz, ha problémád akad.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 08. 30. - 12:14:46
Az oldal 0.139 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.