+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Zoey Cleve
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Zoey Cleve  (Megtekintve 1714 alkalommal)

Zoey Cleve
Eltávozott karakter
*****

Hatodéves ex-mardis szökevény

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 06. 29. - 12:37:06 »
0

Zoey Cleve


          Alapok
teljes név: Zoey Gabrielle Cleve
becenév: Zoey  (A Gabrielle és becézései kerülendők!!) 
nem:  nő
születési hely, idő: Sheffield, 1980. október 31.
kor: 16
faj:  ember.
vér: Fél
évfolyam: ötödik


          A múlt

Sheffieldben születtem angol, aranyvérű apától, és francia, félvér anyától. Gyerekkoromban sok időt töltöttem mind angol, mind francia nagyszüleimnél, így mindkét nyelvet anya (illetve apa) nyelvi szinten elsajátítottam. Sheffield külvárosában lakunk, apró, de lakájos házban, három gyerekből én vagyok a középső. Ennek ellenére nem éreztem magam elhanyagoltnak és az ellenkező végletnek sem- anyu, apu és főleg a nagyszüleim gondoskodtak erről. Legjobban a francia nagyi nőtt a szívemhez. Nagydarab, fekete hajú, napbarnított, csupa kedvesség, melegség, bár néha forrófejű... Nővéremmel nem rossz a viszonyom (ő most a Gringotts átoktörője), de ami az öcsémet illeti... Első pillanattól fogva utáltam, amint megláttam- és ebben csak annyi változott, hogy egyoldalúból kölcsönös lett ez az ellenszenv. De ő segített előhozni belőlem először a mágiát... Épp felmásztam a francia nagyi vidéki házának cseresznyefájára, mikor ő megragadta az ágat, amin álltam még elég alacsonyan voltam, így elérte), és én majdnem leestem... De esés közben megpördültem, így a talpamra érkeztem, jóval lassabban és puhábban, mint kellett volna. Ekkor lehettem olyan nyolc éves, ő pedig hat. Nem tudtam, miért kell emiatt ekkora hűhót csapni- hisz a családunban szinte mindenki varázshasználó, miért ne lettem volna én is az? De azért az a sok lelkendezés, bevallom, jól esett... Nagyobb ajándékot csak tizeneg évesen, a Roxfortba való bevásárlás közben kaptam egy később Gingernek elnevezett macska és a gondozásához szükséges dolgok képében.
Első roxfortos évemben akkor még itt tanuló nővérem segített sokat, de egyedül is viszonylag könnyen boldogultam, annak ellenére, hogy a süveg meglepetésemre a Mardekárba osztott. Sötét varázslatok kivédéséből, átváltoztatástanból és bűbájtanból igen tehetségesnek mondtak, bájitalfőzői képességeimet közepesnek titulálták. Harmadévtől legendás lények gondozását, rúnatant és számmisztikát vettem fel, eddig azokból is jól teljesítettem- bár a legndás lényekkel aligha tudok bánni. Bár nővérem a kviddicscsapat tagjaként vált ismertté, én semmi késztetést nem éreztem, hogy nyomdokaiba lépjek. Ugyan elsőben megtanultam én is repülni, de az a fajta ösztön, ami nővérem játékának része volt, belőlem hiányzott. Egyszerűen nem volt érzékem hozzá, és kész. Még az iskolai bajnokság sem hozott annyira lázba, mint a többieket, bár azért megnézni én is kijártam a meccseket. A birtokon belül kedvenc helyem a tópart- mindig is szerettem a tavakat és úszni is, bár ebbe a tóba egész ötödikig nem merészkedtem. Azon a délután ismerkedtem meg Amy Joyjal, griffendéles évfolyamtársammal, akivel hamar jó barátnők lettünk. A tótól való félelmem nem bizonyult teljesen laptalannak, ugyanis a vízi fogócskázás közben barátnőm majdnem megfulladt egy hínár jóvoltából. Később a parton ránktört egy vihar, és a gyengélkedőn kötöttünk ki egy agyrázkódás miatt... Kíváncsi leszek, mit szól a klub, ha kiderül a barátságom Amyvel, bár a véleményük nemigen érdekel. Eddig se volt túl sok barátom köztük...
Nem. Nem igaz, hogy nem érdekel, legalábbis nem teljesen. Ugyanis nem sokkal a tavi akand után, mikor egyszer az északi udvarban jártam, összefutottam Lucas Wahlberggel... és mondhatni azonnal egymásba szerettünk. Épp ezért most, a háború kiéleződése miatt kicsit kényes helyzetben vagyok- tartok tőle, hogy anyuék otthon fognak, hogy biztonságban legyek, és jövőre nem jöhetek vissza. Ha ez megtörténik, ki tudhatja, mikor és milyen körülmények között találkozunk ismét Lucasszal... ráadásul a nővérem miatt is aggódom. Hazajött ugyan nemrég, de mintha ideges lenne és titkolna valamit.
Elsőben, mikor először kellett vizsgáznom (tudtam, hogy minden év végén kell majd, hisz nővérem eleget mesélt az iskoláról) szívesebben vetettem volna le magam a csillagvizsgáló-toronyból, minthogy bármelyik vizsgára bemenjek. Ez azóta sem változott, de hát mit lehet tenni... Felkészültem, ahogy tudtam, és jól vettem az akadályokat. A nyaraim felét Sheffieldben, szüleimnél töltöttem, a másik felét a francia nagyszüleimnél- tavaszi és téli szünetre angol nagyszüleimhez mentem Oxfordba. Roxfortos korom előtt sokszor kirándultunk, vidéken és városban egyaránt. Ezen kirándulások egyikén is galibát okoztam: idegenvezetőnk ruháit mind fakószürkévé változtattam, mintha kimosták volna belőlük a színt... Szerencsére nem volt mugli a környéken (az idegenvezetőnk a család egyik régi barátja, varázsló volt), tettem pedig még nem minősült "kiskorú engedély nélküli bűbájgyakorlásának" (ugyebár a roxfort előtt senki sem tudja kordában tartani a varázserejét...), így szüleim gyorsan elrendezték az affért, és nem is kaptam érte büntetést- bár később sok "vicces" megjegyzés alapját szolgáltatta az eset.             


          Jellem

Kibírható- kedves, enyhén zárkózott, de barátaival közvetlen. Könnyen megsértődik viszont, és ilyenkor (bár eleinte nyugodt marad, legalábbis megpróbálja) nem csak visszaszól, hanem még egy jó ártással is gazdagabb lehet az illető. Általában kitartó, órán dolgozik, de a vizsgákat utálja. Enyhe vizsgadrukk, ám nem a gátló fajtából. Szereti a finom illatokat és a zenét, jól táncol. Gyakran álmodozik, néha történeteket gyárt, párat a barátainak is megmutat, bár csak a legközelbbieknek.   


          Apróságok

Mindig:
-nyaralás a francia nagyinál
-francia konyha
-Lógni a barátokkal
-Úszkálni (nem feltétlenül a birtok tavában...)
-Ginger macsesz
-Walpurgis Lányai zene... Mosolyog
-mandulaillat


Soha:
-öcsike
-Celestina Maggica dalai...
-füstölt lazac
-vizsgák
-kutyák
- a keserű íz.


dementorok: az egyik kirándulás, Franciaország, Párizs, mikor elveszett az Eiffel-toronyban és majdnem leesett...
mumus: hogy egy karókkal teli verembe zuhan...
titkok:
-Titkolja, de szerelmes a Walpurgis Lányai frontemberébe...
-Mindig magánál tart egy knútot kabalának
-Valójában irigyli öccsétől a baglyát, bár nagyon is elégedett Gingerrel. 

rossz szokás: ha dühös, először az orra vörösödik el, aztán csak az egész arca; félelmében/idegességében kezét tördeli.


          A család

apa : Frank Cleve, 42, angol (aranyvér)
anya : Francoise Bourbon, 41, francia (félvér)
testvérek : Liza "Lizzie" Cleve (23), Damian Cleve (14)
családi állapot: egyedülálló.
állatok : Ginger (macska, 6 éves)


          külsőségek

magasság: 165 cm
tömeg : 45 kg
rassz: europid, némi latinos jelleggel- barna bőrszín.
szemszín: sötétbarna
hajszín: fekete
különleges ismertetőjel: jobb csuklóján ezüst karkötő (szüleitől kapta), hajában narancsszínű gumi (a szín állandó)
kinézet : Hátközépig érő, mindig lófarokban hordott haj, közepes termet és alkat. Barnás bőrszínét leszámítva semmi kirívó.
egészségi állapot: mogyoróallergiát leszámítva kitűnő.


          A tudás

varázslói ismeretek: ötödéves. Átváltoztatástanhoz, bűbájtanhoz, sötét varázslatok kivédéséhez, rúnafordításhoz, számmisztikához ért, bájitalfőzéshez és legendás lények gondozásához nem annyira, gyógynövénytanhoz még annyira sem.
mugli képzettségek: valamennyire tud gitározni, meg persze a francia, ha nyelvtudás is ide számít... 
pálca típusa : 12 hüvelyk, dió, egyszarvúszőr mag.
Patrónus: tavaly óta tud megidézni, vadmacska alakja van.


          Egy darabka belőled- A levél megérkezése

Szokásos reggel. Ásítva kikászálódik az ágyból, felöltözik, és lemegy reggelizni.
-Sziasztok. -köszön szüleinek. Anyja a tűzhely mellől hozzá fordulva puszit nyom az arcára.
-Mindjárt kész a reggeli. Virslit főzök, hozzá a kedvenc mártásodat. -kacsint. Zoey ettől azonnal felvidul, és lehuppan apja mellé, aki kíváncsian nézi az ablakot a Reggeli Prófétát kézbesítő bagolyra várva, és tölt magának egy csésze teát az asztal közepén álló kannából. Majd elővesz egy tányért meg villát, vesz a már felszeletelt kenyerek közül, és vár. Anyja nemsokára el is készül a reggelivel, Damian épp most esik be kócosan, pizsamában, ásítozva (Lizzie per pillanat külföldön tartózkodik Gringottsi átoktörő mivoltából kifolyólag). Jókedvűen eltűntetik tányérükról az ételt, majd Zoey anyja a mosogatóba lebegteti a tányérokat, ahol azok egy intésére komótosan mosogatni kedik önmagukat. Nemsokára fel is tűnik a láthatáron egy pötty, amiről tudják: a Reggeli Prófétát hozza. Francoise, Zoeny anyja ki is nyitja az ablakot, hogy beröpülhessen- ám mikor közeledik, kiderül, hogy nem egy, hanem két bagoly érkezik.
-Vajon ki küldhet levelet? Marie mamától Franciaországból tegnap érkezett, és még nem válaszoltunk... Frida nagyiék pedig inkább a nappali nakdallóját használják, ha üzenni akarnak... -töpreng Zoey a bajsza alatt. A két bagoly leszáll az asztalra. Egyikük Frankhez, Zoey apjához fordul, leejtve a férfi tányérja mellé a Reggeli Prófétát, és lábát nyújtva a viteldíjért, amit Frank készségesen ki is fizet. A másik azonban Zoey poharához támaszt egy borítékot, azzal elszáll. Zoey még jobban meglepődik- senkivel nem áll levelező viszonyban, mégis, ki küldhette akkor? Aztán hirtelen feldereng benne egyik beszélgetésük, amit szülevel folytatott, nem sokkal azután, hogy először adta jelét varázserejének. "Csak nem... AZ a levél??" gondolja izgatottan, miközben szíve hevesen ver. Fogalma sincs, miért lett ilyen felspanolt- hisz már rég tudta, hova fog kerülni. Mégis... a tény, hogy tényleg megkapta a levelet, hogy neki, csak neki szól... Szülei és Damian hirtelen ránéznek.
-Nem nyitod ki? -kérdi apja tréfásan. Zoey felriad álmodozásából, elveszi a levelet. A borítékon ott a bizarrul pontos címzés, amin nem csak az utca-házszám, hanem még a szoba is szerepel, a másik oldalon pedig a jól ismert pecsét- amit most feltör. Elolvassa először az értesítőt, majd a felszerelések listáját, és mindkettőt körbeadja. Halványan felsejlik, hogy mindnki tudja, mi áll bennük, de mégis büszkeséggel tölti el, hogy ő is megkapta.       

Egyéb
Egyszerűség kedvéért úgy írtam, hogy Zoey nem tud a nővére Rend-tag mivoltáról- Liz nem mondta el a családnak, hogy minél kevesebb bajt hozzon rájuk.
Naplózva

Úgy is ki lehet szívni az élet velejét, hogy nem akad meg a csont a torkunkon.
(Holt Költők Társasága, John Keating/Robin Williams)

Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 06. 29. - 15:11:34 »
0

Hali!

A karaktered nevét a Profil | Azonosító beállítása menüpontban tudod megadni, a Név: résznél. A Titulus: részhez írd be az évfolyamodat!
Avatarnak válassz egy képet (ami lehetőleg nem anime Vigyorog), és a Profilodban azt is be tudod állítani (Fórum profil információ). Figyelj rá hogy a mérete 150*250 px legyen Mosolyog

A karid 16 éves, mivel még csak '97 áprilisa van.

Egyébként szép előtörit írtál, ügyes Mosolyog

MARDEKÁR!
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 09. 07. - 04:49:08
Az oldal 0.259 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.