+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Norah J. Bucksworth
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Norah J. Bucksworth  (Megtekintve 1269 alkalommal)

Norah Bucksworth
Eltávozott karakter
*****


Griffendél \ VII.

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 04. 19. - 22:20:20 »
+2

NORAH JANINE BUCKSWORTH

"Csak a holtak nem térnek vissza..."



         Alapok

jelszó || "S fejtve titkot, szőve vágyat, fejem halkan hátrabágyadt"
teljes név || Norah Janine Bucksworth;
becenév || Jen, Nor
nem ||
születési hely, idő || London, 1979. március. 28.
kor || 18
vér || félvér
iskola || Roxfortban tanul
évfolyam || 7.
szak || -
munkahely || -


         A múlt

Gondolkozom, hogy mivel kezdjem. Azzal a sok jóval ami velem történt az életem során, vagy a vízválasztó vonallal ami mindent tönkre tett? Tudod milyen érzés az, hogy ha valaki miatt nem hogy csak elveszítesz egy igazán fontos embert az életedben, de a saját sorsod is megpecsételődik?

Mindig is vágytam arra, hogy boldog és kiegyensúlyozott életem legyen. Szerettem volna gyerekként, hogy mindent megkapjak. Igazából szerettem volna a szüleim kis hercegnője lenni. Hamar rá kellett jönnöm, hogy a nemesi származás nem rejti magában a tökéletességet. Igazság szerint épp ellenkezőleg. Vonzza magával a bajt. A gondokat.

Első gyermekként születtem a családomba. Vártak már nagyon. Többszöri próbálkozásra sikerült csak kiválasztanom angyalként őket. De a végén sikerült. Én voltam a legboldogabb. Mire édesanyám a hetedik hónapba ért velem, a kúriánkban a szobámat réges-rég berendezték, megvették a rugdalózókat és igen…mindenből a kislányosat. Annyira akarták azt, hogy leány legyek, hogy végül annak is születtem.

Az első pár évem csodálatos volt. Tényleg az. Vigyáztak rám, óvtak, segítették az első lépéseimet. Hagyták, hogy lassan, de bontogassam a szárnyaimat. Hagyták, hogy eltörjem azt a csúnya vázát a nappaliban. Persze megkaptam a magamét miatta, de nem a váza érdekelte őket, hanem Én. Ez volt a legszebb dolog.
Aztán megtéptem a babáimat, kihajigáltam őket az ablakon. Majdnem megvertem a házimanónkat, kitéptem a kertben a szép virágokat, békát fogtam, aztán a szemembe nyúltam, és sírtam és igen…sok sebem keletkezett.

Talán túl gyors tempóra váltottam. De tudnia kell, hogy ezek még elég lényegtelen dolgok. Nem ezek alakították a jellememet, a lelkemet. Bár a mugli pszichológusok azt mondják, hogy minden a gyermekkorban dől el, hogy milyen volt. Szerintem ez így nem igaz. Tudod, hol dől el az életed? A legelső tragédiánál, ami megtörténik veled.

De ennek még nincs itt az ideje. Addig még sok minden történt. A legfontosabb, hogy egy évre a születésemre, a megérkezett Andromeda. Ő, hozzám képest maga volt a kisördög. Míg én a babáimnak a haját bántottam, Ő maga a babáimat. Én csak a vázát törtem el, Ő mindent ami a keze ügyébe került. Belökött a kerti tóba, megfürdetett a hóban minden télen, meghempergetett a sárban és…és…szerintem ő tüntette el a legszebb babámat is. A mai napig nincs bizonyítékom rá. Majd egyszer…

Elkezdtünk felcseperedni. Azt mondják, hogy valaki akkor válik igazán felnőtté, amikor képes önálló döntést hozni. Nem…akik így gondolják, nagyon nagyot tévednek. Akkor válunk felnőtté, amikor az élet úgy hozza! Amikor a sors ránt egyet a vállán és azt mondja, hogy itt az idő! Igen. Akkor válunk igazán felnőtté.

Édesanyám ismét terhes lett.
Hat éves voltam. Csak egy gyerek. Akárki is írta meg a sorsomat, igazi szadista lehetett.
Igazából a várandóság alatt, minden úgy zajlott, ahogy nálunk. Minden rendben volt. De a szülés, maga volt a pokol. Anyukám meghalt.
Az Édesanyám meghalt. Nem volt tovább. Csak egy gyermek voltam…

Istenem…

Összetörtem. Nem volt aki átöleljen, aki úgy mosolyogjon rám, mint Ő. Nem volt aki csendes dúdolás közepette betakarjon és csókot nyomjon a homlokomra. Semmi se volt olyan, mint régen. És ezért Ő a hibás! Csak Ő a hibás! Senki más! A húgom a hibás! Bár sose született volna meg, bár a megfoganás pillanata se történt volna meg!

Gonosz dolgokat mondok ugye?
Igen. Gonosz dolgokat. De nem megy…Sajnálom, egy kicsit ki kell mennem.

Vékony testalkatú, hófehér bőrű, beesett arcú lány támolyog ki a szobából. Neki támaszkodik az ablakkeretnek és mélyet szippant a novemberi levegőből. Megrázkódik. Az emlékek gyorsan ellepik elméjét. Sose lesz vége…

Itt vagyok. Folytatom.

Apám Norvégiába küldött bennünket a nagyanyánkhoz. Életem legszebb és legtanulságosabb ideje volt ez. Kishölggyé váltam, mikor hazaértem. Meg tanultam zongorázni, megszerettették velem a balettot, amit mai napig szívesen csinálok. Belém nevelték, hogy nem elég ha szép vagyok. Intelligensnek is kell lennem. Rengeteg könyvet olvastam. Már nem törtem vázákat.

Megérkezett a levelem a Roxfortba. Boszorkány vagyok. Annyira vártam, hogy megjöjjön. El se hiszi, hogy mennyire. Az iskolában sok barátra tettem szert, akik a mai napig kitartanak mellettem, még így az utolsó évben is. Azok után is, hogy ilyen sok szörnyűség történik nap mint nap.
Gyógynövénytan órán egyszer valami furcsa növény megcsapkodott. Soha nem felejtem el, mindenki rajtam nevetett, de a nevére már nem emlékszem. Talán kiverte belőlem.
Aztán ott volt az első csókom Oliverrel. Fenn a toronyban. Harmadévesek voltunk. Nem is sejtettük, hogy évekkel később mik fognak történni.
Egyszer amikor hatodéves voltam, Andy rám talált a Vadkanban. Ittam. Megpróbáltam elfelejteni anyám halálának emlékét. De ugye ezt nem kell tovább tárgyalnom, hiszen ezért vagyok itt.

És most?
Most itt vagyunk. És ez a világ egyre rosszabb és rosszabb. Félnünk kell. Tőle és tőle és tőle. A világ tele van emberekkel, akik csúnya dolgokat művelnek. Miért viselkednek így? Néhányan hazudnak, hogy ne veszítsék el, amit szeretnek. Néhányan bezárkóznak, mert félnek a jövőtől. Néhányan falat emelnek maguk köré, mert megbánták tetteiket. Igen, mindenki talál okot rá, hogy csúnya dolgokat tegyen. És amint rájövünk, miért teszik, megpróbálhatjuk megállítani őket. De most ezt nem tehetjük…félek. Félek Tőle és tőle és tőle is. Rettegek.

Mintha írna valamit a papírra. Talán azt, hogy „visszamehet, épelméjű”. Norah lassan feltápászkodik a párnázott ülőkéről, kérdő pillantást vet a doktornőre, majd mikor az bólint, távozik. Dr. Halley Rose azonban még utána szól.
- Norah jövő héten ugyanitt…


Már három hónapja járok a doktornőhöz. De senki sem tud róla, hogy szükségem volt külső segítségre ahhoz, hogy legyőzzem az alkoholizmust. Andromeda ugyan sokat segít nekem lelkiekben, de egy profi talán kiűzi belőlem az akaratos démont. Igen...tudom...jövőhéten ugyanitt ugyanekkor. És még jó ideig így lesz.




         Jellem
Nagyon határozott, ösztönös, szenvedélyes és törekvő, gyakran nem az eredmény elérésére koncentrál, hanem csak önmagáért a cselekvésért cselekszik. Szereti a kihívásokat, bátran vállal kockázatot. Semmi sem nyomasztja jobban, mint az "állóvíz" és a tehetetlenség. Céltudatossága olykor kegyetlenségnek is tűnhet, mert nem mindig figyel arra, hogy min gázol át. Ez azt is jelenti, hogy önmagát sem kíméli. Vérében benne van a harci szellem, szüksége van a versenyhelyzetekre, a megmérettetésre, amelyek során mindig nagyon egyenesen, nyílt lapokkal játszik. A függetlenség és az önállóság nagyon fontos számára. Nagy energiákkal és akaraterővel rendelkezik, és nem túl érzelmes típus. A kezdeményezésben kétségtelenül ő a legjobb. Kalandvágya, bátorsága, gyors észjárása és optimizmusa miatt igen népszerű a baráti körében. Amennyire független és önálló az élet legtöbb területén, épp annyira képtelen az egyedüllétre. Szüksége van valamire, amit felégethet, amit átmelegíthet és megvilágíthat. A kapcsolatait is intenzíven éli meg, igen könnyen fellángol, szerelembe esik. Gyakran a gyors hódítások vonzzák, és bizonyos mértékben fél attól az önfeladástól, ami az igazi szerelemmel jár.



         Apróságok

mindig ||
Balett
Zongora
Csokoládé
Meleg
Hópehely
Régi könyvek
Versek
soha ||
Eső
Narancs
Halálfalók
Fiducia
Nagy varázslények - fél tőlük

dementorok ||  Édesanyja halálának hírére
mumus || Családja holtan
Edevis tükre ||  Megmaradni jónak ebben a szörnyű világnak
százfűlé-főzet ||  Eper, csokoládé és egy kis fahéj - enyhén alkoholos beütéssel
titkok ||
Egyszer ott állt a húga ágya felett és meg akarta ölni.
Majdnem terhes lett hatodikban.
Mai napig iszik, ha nem bírja tovább.
rossz szokás ||
Megmaradt gyerekkorából a törés-zúzás. Ha nagyon mérges, akkor elhajítja ami a keze ügyében van.
Néha tipikus szőke, ilyenkor hatalmas szemekkel néz.
Harapdálja az alsó ajkát.

         A család

apa || Harold Bucksworth; 42; félvér
anya || Malin Bucksworth; 40 lenne; aranyvérű (halott)
testvérek ||  Andromeda Victoria Bucksworth 17
családi állapot || egyedüálló
állatok || Van egy fekete cicája. Korom

Családtörténet ||
A néhai Malin Bucksworth Norvégiában született, és családja Andromeda születése után költözött át az Egyesült Királyságba. Régi nemesi aranyvérű családból származik. Édesapja pedig félvér, bár régen, több generációval ezelőtt aranyvérű család volt. Malin és Ő a Mungóban ismerkedtek meg. Szinte azonnal egymásba szerettek. Megismerkedésük után egy évvel össze is házasodtak, egy évvel később pedig megszületett Norah, majd két évvel később Andromeda, aztán öt évvel később pedig Fiducia, aki édesanyja életét követelte…  (By: Andy)
 



         Külsőségek

magasság || 173 cm
tömeg || 55 kg
szemszín || kékes zöldes
hajszín || szőke
különleges ismertetőjel || Van egy ezüst karkötő a csuklóján egy holló medállal.
kinézet ||
Rá nézel. Elsőre törékenynek tűnik, amolyan modell alkat. De látsz benne valami megmagyarázhatatlan tüzet, ami mégis erőssé teszi. Hosszú szőke haját szinte minden nap kibontva hordja, szemét pedig szívesen hangsúlyozza tussal. Van benne valami, ami furcsa. Nézegetheted, de talán sohase jössz rá, hogy a lelkéből árad a nyugtalanság, ami téged is feszélyezni kezd a közelében. Igazi porcelánbaba.
egészségi állapot || kilábalóban az alkoholizmusból



         A tudás

varázslói ismeretek ||
Talán az első olyan ember a Roxfortban aki imádja a mágiatörténetet, ugyanis kedveli a régmúlt eseményeit. Fontos számára az intelligencia, így próbál minden órán figyelni, de be kell látni, hogy van egy-két tárgy amiből rettentő béna, ilyen a bájitaltan. Azonban Andyval karöltve próbálják valahogy begyakorolni a dolgokat. Nagyon szereti a sötét varázslatok kivédését, mint sok diák az iskolában.

felvett tantárgyak ||
                      Rúnaismeret
                      Jóslástan
mugli képzettségek || balett, zongora
pálca típusa || 12 hüvely, cseresznyefa, sárkányszívizomhúr
különlegesség || -



         Szerepjáték-példa



Norina Mortal a karakter gazdija
         Egyéb

avialany||  Doutzen Kroes

A cicámat kéretik felvenni a macska maffiába *__*
Naplózva


Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 04. 19. - 23:02:27 »
0

     Kedves Norah!     

Nagyon tetszik az előtörténeted, szinte magam előtt látom őt,
GRATULÁLOK!

Házad ezennel legyen a

griffendél!




avatarfoglalás ˙ népszámlálás ˙ fakultatív tárgyak ˙ hogyan ejtsd a nevem ˙ kviddicsszekció ˙ meghirdetett órák ˙ így készült ˙ infok
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 01. 28. - 07:14:03
Az oldal 0.241 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.