+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Astoria Greengrass
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Astoria Greengrass  (Megtekintve 3065 alkalommal)

Astoria Greengrass r.
Eltávozott karakter
*****


6. évf.

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 10. 08. - 17:55:06 »
0

ASTORIA GREENGRASS


          alapok

jelszó || "Nocsak Lupin, sétára indultunk a holdényben?"
teljes név || Astoria Greengrass
becenév || As, Astoria, Ria
nem || nő
születési hely, idő || Anglia, 1982. január 10.
kor || 16
faj || ember
vér || arany
évfolyam || 6


          a múlt

Apja és anyja még, akkor ismerkedtek össze, amikor Voldemortot szolgálták. A szerelemből végül 2 kisgyermek született, Daphne és maga Astoria.
Mindig is jól élt, sosem volt gondja semmivel. Általánosságban megkapta azt a szeretetet, amire vágyott és azokat a "szolgáltatásokat" is, amelyek egy ilyen nagy múltú család sarja kíván.
A hely, ahol élnek sokkal inkább hasonlít egy palotára, mint egy otthonra. A ház kellemes helyen fekszik, valahol London külvárosában.
A nagy múltú család azt a neveltetést adta Astorianak és testvérének, hogy ne álljanak szóba, olyanokkal, akik nem érdemlik meg pl. sárvérűek és félvérűek.
Anyja Voldemort bukása után végül a Minisztériumban vállalt helyet, ahol is a Rejtély -és Minisztériumügyi Főosztály egyik tagjaként dolgozott, de az apja idő közben állítólagosan meghalt. Ezért Astoria félig árva lett, amely egy kicsit hatott a személyiségére; sokkal erősebb és ingerlékenyebb alak lett, mint volt, ugyanis a két fél közötti kapcsolat igen erős volt. Apja évekig bizonygatta, hogy lánya olyan lesz, mint ő. Astoria, ezért is szerette annyira. Albert Greengrass sokszor vitte a lányát, olyan helyekre, ahol néhány olyan varázslatot mutatott neki, amelyet saját maga fejlesztett ki. A lány, mivel akkor még elég kicsi volt, már nem emlékszik igazán a varázslatokra. De az apjával eltöltött időkre, mindig emlékezni fog.
Apja a többi halálfalóval együtt keresték a Sötét Nagyurat a bukása után, s tervüket leleplezték. Albert társait megölték, de neki sikerült elmenekülnie, így egészen Voldemort visszatéréséig bújkált. A Greengrass család még mindig úgy tudja, hogy Albert halott.
A varázsereje már nagyon kicsi korában megmutatkozott. Ez általában akkor volt, ha valamit nem kapott meg, vagy valami nem úgy történt, ahogyan ő akarta.
Ezt az állapotot nagy korára már kinőtte, de még mindig ugyanolyan akaratos tud lenni.
11 éves korában megkapta a Roxfortos levelet, amelyben az állt, hogy felvételt nyert. Az anyja és testvére örömére végül mindenki biztos volt abban, hogy As nem kvibli.
A Roxfortos levél megkapása után rögtön beszerezte a sulis dolgokat.

Roxfortos évei ösztönzőek voltak anyja számára. Sokszor jegyezte meg Astorianak, hogy pont olyan ügyes, mint az apja. As mindig felnézett apjára, s amikor elvesztette napokig gubbasztott az ágyán és rengeteg éjszakát sírt át.
Első évében látta meg először Draco Malfoyt, már akkor megtetszett neki a srác egyénisége. Első évében Dracón kívül, egy másik fiút is látott, akinek személyisége ugyanúgy megnyerte a lány tetszését. Bár a fiú nevét nem tudja, a Roxfort falai közt még mindig sokszor látja. Sokat tanult, de ez a második évében jelentősen változott, Astoria rengeteg gonoszságban benne volt, ami miatt sok pontlevonást kapott. Harmadik évében kárörvendően nézett Cedrick Diggory hullájára, s otthon elmesélte anyjának, hogy a Sötét Nagyúr visszatért, anyja ekkor rögtön eltűnt – dehopponált.  A lány később rájött, hogy anyja Voldemort Nagyúrhoz ment. A negyedik évében beállt a főinspektori különítménybe, de ekkor csalódottan vette tudomásul, hogy csapatuk nem bizonyult valami jónak. Végül az egész varázsló társadalom tudomásul vette, hogy a Sötét Nagyúr visszatért. Immáron Astoria az ötödik évét kezdi a Roxfortban, s évvégén vár rá az RBF.
Az évei alatt viszont Astoria és nővére, Daphne kapcsolata mélypontra került. Kiskorukban mindketten azt hitték, hogy egy rossz vicc az, hogy Astoriat jobban kedvelik a családban, de később Daphne rájött, hogy tényleg jobban kedvelik húgát, mint őt. Astoria, olyan eredményeket ért el, amilyeneket nővére korábban nem, ezért anyja még jobban dicsőíteni kezdte a lányt. Daphne és Astoria az utóbbi időben elég sokat veszekedtek, s mára már a helyzet állása az, hogy nővére úgy döntött nagyszüleihez óhajt költözni. A tervei eddig még sehol sem állnak, mert anyja nem egyezik bele a költözésbe. Daphne, olyan akárcsak a húga; akaratos, ezért csak idők kérdése és Daphne már nem a Greengrass család birtokán fog lakni.

A fiúk iránti kapcsolatairól híres Greengrass kisasszonynak igen sok barátja volt már. Sosem tartózkodott egy fiú mellett sokáig, mert nem nagyon bír másoktól függni. A legnagyobb szerelmi csalódása az életében egy Durmstrang-i fiúval való párkapcsolata volt. A fiúval való szerelem igazi volt, ezért is volt a lánynak akkora nagy csalódás, amikor a fiú egy bagollyal küldött levelében szakított a szőkeséggel. Astoriat ekkor ejtették először pofára, ekkor tudta meg, hogy mit csinál valójában ő is a fiúkkal.
Astoria mostanában egyetlen fiúra pályázik, akit ugyanúgy szeretne, mint a Durmstrang-i fiúját, a személy nem mást, mint Draco Malfoy. Akivel nővére miatt ismerik egymást, ugyanis Malfoy és Daphne egy évfolyamra járnak. A lányt nem zavarja, hogy a kettőjük közt lévő beszélgetést általában ő kezdeményezi. Azt szereti, hogyha Draco elküldi talpnyalóit és csak kettesben beszélgethetnek.

Ha valaki Astoria jelenlétében felemlíti a Sötét Nagyurat, esetleg csatlósait a lányt kezdi érdekelni a dolog. Mindig gondolkodott azon, hogy apja nyomdokaiba lépve, ő maga is halálfaló legyen. Fél attól, hogyha ez nem így lesz saját apját árulja el. Viszont szíve legmélyén még sem akarja követni apját, mert tudja egyetlen rossz lépés, s az életének annyi.



         jellem

Astoria az a tipikus vezető csaj, aki nem bírja, ha uralkodnak felette. Ez apja halála óta van így, s anyja szerint rá hasonlít a legjobban. Mindig tudja mit akar, általában nincs olyan, hogy ne tudná mit csináljon egyes helyzetekben.
Természete, amikor ismerkedni próbálkoznak vele, eléggé ellenszenves. De amikor már egy embert közelebbről is megismer sokkal inkább nyílt, mint zárkózott.
Egy olyan társasággal szemben, akiket jobban ismer igazi energia bomba. Néha napján sérteget embereket, ez általában akkor szokott lenni, hogyha rossz napja van.

          apróságok

mindig || Voldemort, sötét varázslatok, fekete mágia, halálfalók, pasik.
soha || Harry Potter, muglik, griffesek, cigaretta, emberi butaság.
dementorok || Amikor bejelentették, hogy az apja meghalt.
mumus || Apja gyilkosa.
titkok ||
- Tetszik neki Draco Malfoy,
- vágyik a szeretetre, kedvességre és a szerelemre is,
- látja a thestrálokat.
rossz szokás ||
- Megveti a fél és a sárvérűeket,
- harapdálja az ajkait, ha zavarban van.


          a család

apa || Albert Greengrass, 37, aranyvér.
anya || Catherine Greengrass, 35, aranyvér
testvérek ||  Daphne Greengrass, 16
családi állapot || egyedülálló
állatok || Goul, a denevér
rokonok||  unokatestvér: Endorius Samlard, 17.


          külsőségek

magasság || 167 cm
tömeg || 53,5 kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || szőke
különleges ismertetőjel || Szép hosszú szőke haja.
kinézet || Amikor megjelenik általában azt hiszik, hogy véla, mert elég fehér bőre van, s szőke haja. Az első benyomás sok mindenkit megtéveszt As ugyanis nem az az aranyos lány, akit az emberek többsége lát.
egészségi állapot || rendben van.


          a tudás

varázslói ismeretek || Eddigi éveiben kitűnően teljesített, testvérét is lekörözte egyes tantárgyakban.
Kedvenc tantárgya, nem kérdés, hogy az SVK. Szeretné, hogyha Piton professzor úr tartaná az órákat, mert szerinte a tanár úr a legalkalmasabb a feladatra.
mugli képzettségek || mugli képzettség? Vicceltek?
pálca típusa || 11 és ¼ , tiszafa, sárkányszívizomhúr
különlegesség || nincs.


          szerepjáték-példa

* Vígan mendegéltem a következő órámra, a barátnőim már biztos ott lehettek, amikor én egy párbeszédre lettem figyelmes. Eléggé kíváncsi személyiség vagyok, ezért beálltam az egyik szobor mögé. Először csak két srácot láttam, de utána megpillantottam pár mardekárost, s pár griffendélest. Felsőbb évesek voltak nálam, nem ismertem őket, hisz akkor még csak első éves voltam.
Inkább csak kívülről figyeltem a cselekményeket, kicsi voltam még ahhoz, hogy egy ilyen óriásinak hitt párbajba beálljak.
A szőke hajú, sármos fiú megállt. Arcáról tükröződött a gonoszság, felvont szemöldökkel fordult vissza a kis griffendéles kölyökhöz. *
- Mit mondtál? * kérdezte, s én próbáltam a szobor mögül jobban hegyezni a füleimet. Minden egyes mozdulatára odafigyeltem a nálam két évvel idősebb srácra.
A szánalmas kis griffes kihúzta magát, s büszkén vállalta mondatát. *
- Mocskos perverz vagy! * préselte ki a mondatot a fogai közül. Szemem vissza pillantott a mardekáros srácra, aki hirtelen előkapta pálcáját. *
- Stupor! * üvöltötte, s a piros fénycsóva már repült is a kisfiú felé. Nem volt reménytelen eset, mert elugrott, s csak kezét találta el az átok, amelynek következtében egy kicsit megremegett.
A kisfiú a remegés után elfutott, s a mardis srác hagyta elmenekülni. Utoljára kikandikált a fejem a szobor mögül, s nagyra nyílt szemekkel néztem tovább. Nem vett észre, elviharzott. Ekkor már a tömeg is feloszlott, ezért úgy döntöttem ideje lenne nekem is elindulni az órámra.*
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 10. 15. - 13:31:05 »
0

Üdv!

Elsőre nem rossz próbálkozás, sőt, a jellemére szerintem nagyon ráéreztél, de van még mit dolgozni rajta.

Először is találtam egy ilyet valamelyik oldalon:
"Astoria Greengrass. A nővére, Daphne Dracoék évfolyamtársa volt, szintén mardekáros. Astoria két évvel fiatalabb (...)"
Ennek a kor-kérdésnek utánanéznél? Mosolyog

Szeretném, ha kicsikét bővítenéd a múlt részt. Képzeld el például a viszonyát a nővérével! Hol éltek, milyen körülmények között? Milyen állása van az édesanyjának? Miért érintette olyan komolyan az apja halála? Annyira jóban lettek volna? Akar csatlakozni a Halálfalókhoz, vagy a szíve mélyén fél tőlük?
Milyen a kapcsolata Dracoval? (mint Draco usere, felhatalmazlak rá, hogy azt írj ide, amit akarsz, hátha ettől ihleted támad Vigyorog) És ki az a titokzatos szőke srác?

A jelleméről annyit, hogy úgy érzem, kicsit kétarcúra tervezted a karaktert, hogy más, mint amilyennek látszik illetve máshogy viselkedik, mint ahogy gondolkozik. Ha nem, akkor cáfolj rám, ha igen, ezt igazold!

A szerepjáték-példa szóljon kicsit jobban Astoriáról. Nem gond, hogy csak megfigyelője a jelenetnek, de sződd bele mondjuk a véleményét a dolgokról! Miért nem avatkozik közbe? Akar egyáltalán? És hogy került a folyosóra? És hová megy ezután?

Ha javítottál, szólj, és megnézem újra Mosolyog

Addig is minden jót,
Mrs. Norris rosszabbik énj(ei)nek földi menifesztálódása alias Draco Malfoy segédstafftag
Naplózva

Astoria Greengrass r.
Eltávozott karakter
*****


6. évf.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 10. 15. - 14:37:38 »
0

Üdvözletem Mrs. Norris ^^

Kész vagyok ^^ Remélem elnyeri a tetszésedet (a)
Amúgy igazad volt, így visszaolvasva tényleg furcsa volt a személyisége. Remélem így már többnyire megfelelő lesz Mosolyog
Ja, és a korkérdés. Mosolyog Igen, ezt én is olvastam, de konkrét dátumot nem találtam, hogy mikor született, de ha úgy vesszük, hogy a testvére 1980. szeptemberében született, akkor lehet 2 évvel idősebb évszám szerint Mosolyog Bár ez lehet, hogy csak az én bugyuta felfogásomnak felel meg :D
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 10. 16. - 20:49:04 »
0

Oké, haladunk, de én még többet szeretnék látni tőled. Törekedj arra, hogy ne tényeket sorolj fel, hanem mesélj el egy kerek történetet!

Daphné valószínűleg nem nagyon kedveli a húgát - ehhez mit szólsz? Gyerekkorukban nem vetekedtek az apa vagy épp az anya szeretetéért? És most?
Hogy és miért halt meg az apa? Mesélj még egy kicsit Astoria és az apja kapcsolatáról!
Ha Astoria szereti a pasikat, miért nem olvasható erről egy-két mondat az előtöriben? Vigyorog Szaftos sztorikat akarok Men?

Még, még, még.
Bocs, hogy megdolgoztatlak, de később adoptálni akarlak úgyhogy nem mindegy az alapanyag Men?

Draco
Naplózva

Astoria Greengrass r.
Eltávozott karakter
*****


6. évf.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2009. 10. 16. - 21:43:27 »
0

Egyáltalán nem zavar, hogy megdolgoztatsz. Mosolyog Sőt örülök neki, hogy nem unatkozok és különben is, imádok előtörit írni, főleg úgy, hogy egy kívül álló segít miben lehetne még tökéletesebb Mosolyog Szóval, ezért 1000 köszönet.
Ami a javítgatást illeti mindent megpróbáltam, mindent beleírtam, amit kértél. Remélem Astoria és az apja közti kapcsolatot észrevehetően mélyítettem a közös együtt léttel.
A tényeket pedig töröltem és próbáltam szöveg szintüvé varázsolni az előtörténetet.
Astoria és Daphne sajnos nem minta testvérek, de hát ez van Bibíí
A lány pasifalásáról pedig remélem elég bőven fejeztem ki abban a pár mondatban a tényeket.

Ezer bocsi, hogy ennyit rizsázok, de be nem áll a szám. Mosolyog
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2009. 10. 17. - 20:23:56 »
0

elfogadva!
házad - meglepő módon - a

mardekár!
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 02. 18. - 12:48:31
Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.