+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Esterhas-i merengő (Moderátor: Gordon Esterhas)
| | | | |-+  Esterhas birtok
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Esterhas birtok  (Megtekintve 1841 alkalommal)

Gordon Esterhas
[Topiktulaj]
*****


-=Defender of the Knarls=-

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2012. 07. 20. - 00:54:09 »
+2

Valahol a Roxfortban, éjszaka

A szívem a torkomban dobogott. Egész testemben remegtem. Gyorsan a farzsebemhez nyúltam. A pálcám. Szerencsére még a helyén volt. Anne mellettem legalább annyira rémült lehetett, mint én. Hirtelen valami zajt hallottam a folyosóról. Valakik jöttek. Gyorsan megragadtam a lány kezét, s berántottam egy sötétebb zugba, ahol már nem láthattak meg minket.
Szinte összeért az arcunk. Egy pillanatra elfelejtettem, hogy mit keresünk itt, s csak elvesztem a lány illatában, s közelségének vonzó izgalmában. Aztán kitisztult minden, mikor a mardekárosok elhaladtak előttünk. Csak percek kérdése, hogy megtalálják Malfoyt, aki valószínűleg még mindig eszméletlenül hever a földön, miután kiütöttem. Anne-nel voltam, amikor mögénk lopózott, s mint prefektus, ránk tört. Gondolom előre élvezte már, hogy - lévén egy új rendszer működött a suliban -, ezért megszivathat minket kedvére. Erre azonban nem került sor, mivel gondolkodás nélkül pofán vágtam. Egyrészt, mert mágiát nem akartam használni, nehogy felfigyeljenek ránk, másrészt, mert már rég érett ez a pofon. Csak Anne jelenléte fogott vissza attól, hogy elég rendesen hazavágjam a srácot, gondoltam egy hölgy előtt nem fogok megütni egy földön lévő alakot. Ezért is lepett meg, mikor Anne két olyan francos nagyot rúgott a fetrengő Malfoyba, hogy csak úgy nyekkent. Úgy is maradt.
Tehát futottunk, tudva, hogy ez az utolsó esténk Roxfortban. Eleve azért is találkoztunk, hogy kitaláljunk valamit, de ez csak megerősített minket abban, hogy az iskola már nem az, ami megvédene minket. Már csak idő kérdése, hogy halálfalók lepjék el teljesen. Eszméletlen düh kerített hatalmába az előttünk elhaladó mardekáros diákok láttán. Ők jelképezték most mindazt, amin a Roxfort keresztülment. Mindaz a tehetetlenség, ami jellemző volt ránk, elkeseredett dühvé változott. Mégis mit képzelnek ezek a retkes kis rohadékok magukról, hogy átveszik a hatalmat az iskolában? Hogy merészelik terrorizálni a többieket? És miért nem látszik az, hogy a jónak mindig győzedelmeskednie kell a gonosz felett? Anne ugrasztott ki a gondolkodásból.
-   Elmentek! – suttogta, majd húzni kezdett. Visszarántottam, újra az ölelésemben volt.
-   Hová mész?
-   A Szükség Szobájába, az az egyetlen menedék!
-   És ezt akarod csinálni az egész hátralévő évben? – kérdeztem – Bújdosni? Sutyiban kilógni kajáért, aztán vissza? Mit gondolsz mégis mennyi idő kell nekik, hogy rájöjjenek hogyan lehet bejutni oda?
Csöndben nézett maga elé. Hirtelen elfogott a vágy, hogy megsimogassam az arcát, s megnyugtassam, hogy nem lesz semmi baj. Elengedtem, és az ablakhoz léptem. A Hold ragyogott az égen. Lent, Roxmorts fényei halványan pislákoltak.
-   Tudok egy biztonságosabb helyet. – mondtam, majd Anne-re néztem. – Ott nem találnak meg! Velem jössz?
Életem talán leghosszabb tíz másodperce volt, míg a lány végiggondolta, amit mondtam s döntött. Megfogta a kinyújtott kezem, s pár perccel később már Roxmorts felé siettünk a Szükség Szobájából induló alagúton át. Próbáltak minket feltartani, de mind hiába. Desnek szóltam, hogy majd nyissa ki a szemét, mert valahogyan jelzek neki.  Mikor beléptünk a Szárnyas Vadkanba Tom azonnal ránk rontott.
-   Mi a fészkes francot kerestek itt? – förmedt rám – Tudjátok nagyon jól, hogy ha elkapnak titeket, azt nagyon megbánjátok. Én értem, hogy kell a huncutkodás a fiatal szerelmeseknek, de…
-   TOM! – állítottam le kikerekedett szemmel – Nem járunk, oké?
Zavartan Anne-re néztem, de ő csak kuncogott magában. Huhh, legalább jól veszi. Karon ragadtam a kocsmárost, s egy asztalhoz húztam.
-   Menekülünk. – mondtam, de mielőtt még Tom felháborodva félbeszakított volna, folytattam. – El kell tűnnünk az iskolából egy kis időre, most nagyon veszélyes lenne ott maradnunk.
-   Miért mi történt? – kérdezte sápadtan a kocsmáros – A halálfalók?
-   Nem, nem. – ráztam meg a fejem – Csak… na, szal kb. félholtra vertük Malfoyt, s azt hiszem nem lenne érdemes ott maradnunk. Egy ideig legalábbis...
Tom vigyorogva ingatta a fejét.
-   Értem én, no! – mondta – Kijárt már annak a büdös kölöknek!
Anne-re néztem, s mindketten elvigyorodtunk.
-   S mi a terv? – kérdezte Tom – Sajnos nekem csak egy vendégszobám van.
-   Nem, nem! – köszöntem meg – Nem maradunk itt. Azt találtam ki, hogy a családi birtokunkra menekülünk egy időre. Odáig még a Minisztérium keze sem ér el. Kicsit kijjebb esik a látószögükből.
-   De akkor miért ide jöttetek?
-   Egyrészt, mert csak innen lehet hopponálni oda. – fontam össze a karjaim – Másrészt pedig, mert lehet, hogy a segítséged kell.
Előhúztam egy kisebb zacskót a zsebemből, s Tom kezébe nyomtam.
-   Ezek itt zsupszkulcsok. Mind az otthonomhoz vezetnek. Elképzelhető, hogy pár diák ugyancsak felkeres téged, s segítséget kér. Akkor add nekik oda ezeket, szerintem van elég.
Tom elvette a zacskót, s megszámolhatatlan zsebeinek egyikébe rejtette.
-   Hallgatok róla, mint a sír, – mondta – ha esetleg olyanok kérdeznék, akik árthatnak nektek.
-   Köszönöm szépen, Tom! - mosolyodtam el, s megöleltem. – Nélküled…
-   Jól van, na, csituljál! – mormolta az öreg, s felállt. – Takarlak titeket, most senki sem lát. Most menjetek, akkor senkinek sem tűnik fel.
Megfogtam Anne kezét. Ohh, a jó öreg gyomorforgató érzés a hopponálások előtt. Elképzeltem az otthonom, a földeket, az épületeket, s kimondtam a varázsigéket. Pár pillanat múlva már a fűben hevertünk egy dombon.
Lágy szél simogatta az arcunk, s a friss föld illata teljesen betöltötte a levegőt. Feltápászkodtam, majd segítettem Anne-nek is felállni. Szélesen elmosolyodtam. Sikerült megmenekültünk. Alattunk ott hevert az Esterhas Birtok. A hatalmas főépület, a két mellékszárny, a Növényház és az állatkarám. A birtok keleti felén elterülő tó sötétkéken verte vissza az ég sötétségét. A Hold beragyogta a birtokot. Anne közelebb húzódott hozzám. Megfogtam a kezét.
-   Gyere! Itt biztonságban leszünk! – elindultunk az épület felé – A szüleim nincsenek itthon. Mindketten Kelet-Európában keresnek szövetségeseket, szóval hála az égnek, hogy nem Angliában vannak. Főleg most.
Már elég közel voltunk, amikor egy lángcsóva szökött fel az égre a főépület mögött, majd egy mély, dübörgő üvöltés hallatszódott. Anne megdermedt, én pedig elvigyorodtam.
-   Igen, én is örülök, hogy itthon vagyok, Akhos! – mormogtam szinte csak magamnak, majd a lányra néztem. –Mondtam, hogy van egy sárkányom!
Elértük a főbejáratot. A hatalmas ódon kapuk egy pillanat alatt kinyíltak, amikor megérintettem őket.
-   Ez egy bensőséges mágia. – magyaráztam Anne-nek – A ház „tudja”, hogy én vagyok az! Másnak nem nyílna ki. Aki nem családtag, annak soha. Bármivel is próbálkoznak!
Innen lentebbről sokkal szebb, és impozánsabb volt a főépület. Szívmelengető érzés járta át a lelkem. Otthon vagyok.
-   No, hogy tetszik? – fordultam büszkén Anne felé.
Naplózva

Joanne B. Martin
Eltávozott karakter
*****


° she's a rebel ° ll 5. ll prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2012. 07. 20. - 09:52:22 »
+2


Fogalmam sincs, mit csinálok. A magabiztosságom rövidnek számító életem során soha, egy percre sem hagyott el, ám ennek a pillanatnak is el kellett jönnie. Amikor nem érzem úgy, hogy két lábbal állok a földön, hogy az én kezemben van az irányítás. Bizony-bizony olyan időket élünk, amikor még én is képes vagyok elgyengülni. Talán ennek így kellett történnie. Eddig biztos voltam benne, hogy ha eljön ez a pillanat, akkor sem fogok meginogni, a döntéshozás nekem mindig egyszerűen és gondolkodás nélkül ment. Most azonban szívem szerint mindent újra meg újra megfontolnék, mielőtt elhamarkodnék bármit is. Legyen szó a legapróbb, vagy a legsúlyosabb döntésről. Aprókról sajnos most szó sincsen, elvégre a szökést tervezgetem, legyen az a kastélyon belül, avagy kívül. Itt hagyni a barátaimat, itt hagyni Elenát, akinek talán szüksége lenne rám. Aranyvérű révén nyilván nem fog bántódása esni, annál azért keményebb fából faragták, ennek ellenére nem tudom, hogy mi lesz velem a biztató szavai nélkül. Hiába mardekáros, a legjobb barátom az iskolában, és ezt senki sem veheti el tőlem. Még elköszönni sem volt lehetőségem…
Az egyetlen nyugtató tény az, hogy nem vagyok teljesen egyedül. Szövetségesre leltem Gordon személyében, ami igazán megkönnyíti a dolgom, mert képes meghozni helyettem is a fontosabb döntéseket, én pedig azt hiszem száz százalékig megbízom benne. Nem adott okot az ellenkezőjére, és amíg ez így is marad, nincs okom kételkedni benne. Persze egy kicsit tartok attól, hogy nem pusztán azért tartok vele, mert annyira kedvelem, mint ember, hanem … Lényegtelen. Valamit lépnem kellett, csak kapóra jött az ajánlata, miszerint segít nekem ebben. De mindezt az éjszaka kellős közepén? Persze, logikus meg minden, de valahogy még ez is rémisztően hat a számomra. Sohasem féltem a sötétben, vagy riasztott vissza az éjszaka, talán csak az adrenalin beszél belőlem.
Ismeretlen eredetű zaj a folyosóról… Mintha szőnyegként húznák ki a talajt a lábaim alól, tétlenül meredek magam elé. Ha egyedül lettem volna, nyilván már el is kaptak volna, de szerencsére Gord ezúttal is gondoskodott a biztonságomról. Sohasem hittem volna, hogy elvárom majd egy fiútól, hogy védelmezzen, vagy megóvjon bármitől is, a képzeletemben ez valahogy mindig úgy zajlott, hogy nekem nincs szükségem semmi ilyesmire. Vagyok annyira harcos és bátor természetű, hogy kiálljak magamért, és ha kell, másokért is. Most mégis szimplán törékenynek érzem magam, ami hidd el, nem valami kellemes érzés. Ami viszont ennél kellemesebb, az ölelése. Nyilván azért teszi, mert látja rajtam, hogy valami nincsen rendben, és nem azért, amiért én gondolom. Kinek is jutna eszébe a romantika szó rajtam kívül ebben a helyzetben? Csak egy pillanat erejéig nézek úgy rá, ami félreérthető lenne, aztán gyorsan le is sütöm a tekintetem. Nem akarom ennél is jobban megkavarni a dolgokat, egyelőre jussunk ki innen, aztán tisztázom majd magamban ezt az egészet.
A pillanat hevében talán kicsit mind a ketten elragadtattuk magunkat, tekintve minden egyes  húzásunkat, de mégis ki okolna minket ezért? Elvileg még mindig csak két diák vagyunk, akiknek hirtelen felnőttként kell viselkedniük. Azt hiszen meg fogok tudni barátkozni ezzel a szereppel is, ha már nem lesz ekkora nyomás a mellkasomon, mint ami most van. Ez csak a kezdeti drukk, amin majd hamar túljutok. Bár ezt még Gordon sem tudja garantálni nekem…
A döntő fontosságú kérdésre egyszerűen képtelen vagyok csípőből igent mondani. Talán csak bajba sodrom a jelenlétemmel, és sokkal könnyebb lenne neki kijutni nélkülem. Nem tudom biztosan, hogy nem fogom elszúrni az egészet, hogy nem fogom őt is bajba sodorni, amit bizony sohasem bocsátanék meg magamnak, még ha ő képes is lenne rá. Mindennek ellenére megint nem a józan eszemre hallgatok, és minden erőm, illetve hangom összeszedve adom meg neki a talán túl sok gondolkozást igénybe vevő választ.
-Igen.
Ha tehetném, most azonnal visszamennék a hálómba, és élném a vidám, felhőtlen, többnyire felelőtlen kis életem, ahogyan eddig is tettem. De tudom jól, hogy ha még vissza is mennék, erre az életre már nem lenne lehetőségem. Most kell felnőttként viselkednem, essen bármennyire is nehezemre, de nem, még véletlenül sem akarom cserben hagyni őt. Az igen most már visszavonhatatlanul cseng a fülemben: mintha a saját halálos ítéletem mondtam volna ki. De ha meg kell halnom, legalább bátran tegyem, és az ő társaságában, nem igaz? Na látod…
A kézfogás nálam mindig döntő fontossággal bírt, legyen bármennyire természetes is a mozdulat a maga nemében. Ha megfogom valaki kezét, az azt jelenti, bízom benne, és hagyom, hogy vezessen. Most mégis gondolkodás nélkül, ösztönösen fontam az ujjaim az övéi köré, szinte hezitálás nélkül. Ez csak jót jelenthet. Hamarosan megérkeztünk a Vadkanba. Megannyi kellemes emlék járt át a pillanat hevében, ám tudtam, amikor legközelebb erre a helyre fogok gondolni, már csak ez az este jut majd az eszembe. Szerencsére itt sem kellett sok fontos döntést meghoznom, mosolyogva hallgattam végig a családiasnak tűnő párbeszédet, és igyekeztem bátornak tűnni. Fiatal szerelmesek? Egy lopott pillantást vetek Gordonra, majd ismét elmosolyodom.
Fogalmam sem volt, hova igyekszünk ennyire, mégsem féltem az ismeretlentől. Biztos voltam benne, hogy nem szökne el anélkül, hogy ne lenne biztos a dolgában, így ezúttal sem tettem fel felesleges kérdéseket. Amint a lábam a földdel érintkezik, majd jobban érzem magamat, addig inkább bölcsen hallgatok.
Hát ez a pillanat is eljött. Mélyet szippantottam a levegőből, mit sem törődve a kissé talán fájdalmasra sikerült érkezéssel. Ismételten hagytam, hogy megfogja a kezemet, és felsegítsen. Neki nyilván most jót tesz, ha kicsit védelmezhet, nekem pedig jól esik, hogy törődik velem. Pedig az előzetes ismertségünk nem nyúlik vissza olyan régre, hogy biztos legyek benne: ismerem Őt. Hát, azt hiszem jobb alkalmat keresve sem találhattam volna erre.
-Kicsit aggódom a szüleimért… Ha megtudják, hogy elszöktem, kitérnek a hitükből. De azért örülök, hogy a tieid biztonságban vannak.
Felelem elcsuklott hangon, de gyorsan meg is köszörülöm a torkom, mielőtt elérzékenyülnék. Biztos rendben vannak, és attól nem fognak kevésbé aggódni értem, ha most itt elsírom magam. Egyébként sem szeretnék gyengének tűnni, előtte biztos, hogy nem.
Az üvöltés kicsit kizökkentett a gondolatmenetemből, megszeppenve torpantam meg egy pillanat erejéig. A legkisebb zaj is elég lenne most, hogy megijedjek, nem hogy ekkora decibelen.
-Hát persze, a sárkányod … Remélem kedvelni fog engem …
Továbbra sem vagyok valami biztos a dolgomban, ideje lenne kicsit összekaparnom magam a padlóról, mielőtt feltűnően kezdeném csinálni. Azzal hitegettem magam, hogyha majd megérkeztünk, jobban leszek, ennek ellenére csak egy millióval több kérdést fogalmazódott meg bennem. Talán ezzel Ő is úgy van, csak sokkal nagyobb pókerarc, mint hittem. Vagy csak szimplán férfi.
-Hát, nem mondanám, hogy igazán szerény és aprócska. Nem is mondtad, hogy ekkora birtokotok van. Biztos, hogy nem fogok… tudod, zavarni, vagy ilyesmi?
Naplózva


Gordon Esterhas
[Topiktulaj]
*****


-=Defender of the Knarls=-

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2012. 07. 20. - 16:34:51 »
+3

Csak figyelem, ahogy zavartan dicséri az otthonom, s szabadkozik, hogy reméli nem zavar, s újra elkap az az érzés, hogy meg akarom ölelni, s simogatni, hogy így mutassam meg neki, mennyire örülök, hogy itt van, és mennyire biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi baj. Tény és való, hogy kissé vakmerő ötlet volt, s ki tudja mi lesz a vége, de a lényeg, hogy biztonságban vagyunk, s Anne velem van. Velem. Próbáltam arra fókuszálni, hogy valami érdemlegeset találjak ki a „küldetésünkkel” kapcsolatban, hogy valami okosat mondjak, de egész végig csak az járt a fejemben, hogy milyen tündérien szép ez a lány, s hogy alig bírok uralkodni magamon. Remélem ez kívülről nem látszik meg. Mármint… csak nem folyik a nyálam.
Szélesen elmosolyodom.
-   De… zavarsz! legjobb lesz ha hazamész! – majd gyorsan hozzáteszem - Ugyanmár Anne! Itt legalább annyira otthon érezheted magad, mint magatoknál. Hidd el, hogy a legnagyobb örömmel osztom meg veled az otthonom. És abban is biztos vagyok, hogy a szüleidnek sincsen semmi baja, de ha akarod innen majd értesítheted őket.
Látva a tettetett morcos arcát, elvigyorodom.
-   Szarkazmus! – mondom – Tudom, már egyszer megkaptam, hogy imádlak húzni, de ez nagyon magas labda volt, bocsi…
A karom dörzsölöm ott, ahol megütött, csak úgy viszonzásképp, de legalább mosolyog. Miközben közeledünk a bejárathoz, még tudom, hogy mindenfélét fecsegtem neki a családomról, meg arról, hogy nyugodjon meg, mert egyáltalán nem zavar, de igazából nem is figyeltem arra amit mondtam. Csak néztem a lányt, miközben egymás mellett mentünk, s nem tudtam kiverni a fejemből. Mégis mi a fene van velem? Azt hittem, hogy tanultam a hibáimból. Főleg Norina után. ÚRISTEN, mekkora egy gyökér voltam, hogy elhittem, tud szeretni az a nő. Neki a vérében volt a szenvedés, és a bizonytalanság, egyszerűen nem érezte jól magát egy kapcsolatban, egy olyan helyen, ahol tudta, hogy biztonságban van. Őrület. No, én meg úgy gondoltam, hogy tudom szeretni annyira, hogy elfeledtessem vele ezt. Nos, tévedtem. Még egy seb. Kurva jó. Alig gyógyult be, mikor találkoztam Jo-val. Nem hazudok, ha megtetszik egy lány, akkor megtetszik, s eljátszadozom a gondolattal, hogy milyen lenne vele. Milyen lenne érezni a csókjait, az ölelését, forró sóhajait a nyakamon. De Anne-nál nem ez volt a helyzet. Nála nem képzeltem el. Szinte felrobbant bennem minden az első találkozás után. Nem elképzeltem, hogy milyen lehet vele lenni, hanem AKARTAM. Az első beszélgetésünk után, úgy éreztem, hogy ez nem lehet egy egyszerű lány. Hogy biztosan tudom, ez nem lehet a véletlen műve. Két ember nem találkozik csak úgy, akik között így forr a levegő. Persze mindezt csak az én részemről tudtam meghatározni, hiszen nem láttam az ő fejébe, bár sokszor szerettem volna. Volt mikor egy ideig nem beszéltünk, mert valahogy nem jött össze. Majd megőrültem. Egyszerűen ki voltam éhezve arra, hogy beszélgessek vele, hogy halljam a gondolatait. S most itt vagyunk. Az otthonomnál, minden veszélytől távol, s Ő velem van. Gondolataimból egy kiáltás ragadott ki.
-   Gordon úrfi!  GORDON ÚRFI! HÁT MAGA HOGY KERÜL IDE?
Felnézek, s mosolyogva integetni kezdek az elém rohanó házimanónak.
-   Slibb! Jajj, de örülök, hogy látlak! – mondom, s viszonzom a meghajlást, amivel a manó köszönt. – Figyelj, kérlek intézd el, hogy begyújtsanak a nappaliban, kicsit átfagytunk. Illetve jól esne egy csésze tea is.
-   De… - néz a manó Anne-re, s rám értetlenül – Mi folyik itt?
-   Menekülünk, Slibb! Majd mindent részletesen elmondok. Lényeg, hogy a Roxfort nem biztonságos többé.
Slibb kihúzza magát.
-   Értem, úrfi! – nagyon mókás, ahogy így haptákba vágja magát – Értesítsem a szüleit?
-   Nem kell! – mondom neki egy kis gondolkodás után – Még nem. Most intézd el, amit kértem, légy szíves.
-   Azonnal, Gordon úrfi! – feleli a házimanó, majd elrohan, be a házba. Nézem, ahogy az uniformisa lobog utána a szélben, és a fején még mindig ott van az az idétlen kalap.
Anne-re nézek. Kinyújtom a kezem, hogy így kísérjem be a házba. Mikor megfogja, s az ujjai az ujjaimhoz érnek, akkorát dobban a szívem, hogy lopva ránézek nem hallotta e meg. Miközben befelé megyünk, mesélek neki.
-   Igen, Slibb felszabadított házimanó, bár ez olyan ostoba kifejezés. Minden házimanó, aki 5 évet szolgált nálunk, az kap ruhát. Eldöntheti, hogy itt marad e, vagy azt kezd magával amit csak szeretne. És általában maradnak.
Közben beérünk az aulába. A hatalmas kristálycsillár sárgás fénnyel tölti be a teret. A csillár foglalata fekete azúrfából készült, mely kékesen csillog ha rávetődik a fény. Az egész egy marokhoz hasonlít, melynek szorításából kicsordul a csillár. Csodálatos látvány. Emlékszem gyermekkoromban mennyit ültem alatta, s csak néztem.
-   Ezt nagyon régen készítették.  – mesélem a lánynak – Még a 13. században. Képzelheted, hogy mennyire becsüljük.
Mikor beljebb lépünk egy szobával, elénk tárul a hatalmas nappali. Galéria ablak, mely mögött sötéten csillog az éjszaka, hatalmas könyvespolcok, egy kandalló, melyben már harsányan ropog a tűz,  kellemes meleget adva az érkezőknek. A szoba nyugati részén egy zongora, a kandalló előtt pedig egy megterített asztalka, melyen bőséges élelem, és persze a tea van. Slibb elégedetten húzza ki magát, mikor megérkezünk.
-   Remélem nem bánják, hogy egy kis vacsorát is készíttettem, gondolom rég ettek már!
-   Oh, egy angyal vagy Slibb! – mondom neki, s megpaskolom a vállát – Köszönjük szépen!
-   Megkaphatom a kisasszony kabátját? – emeli a kezét a manó, s lesegíti Anne-ről a ruhát.
A csendet újra betölti az a mély, és öblös üvöltés, mint ami fogadott minket. Slibb hozzámhajol.
-   Akhos, már nagyon várja magát, Gordon úrfi! – dörmögi. – Úgy látszik addig nem fog enni, amíg nem látja önt.
Egy bólintással jelzem neki, hogy értettem, s hellyel kínálom Anne-t.
-   Szerintem üljünk le! – kezdem – Vacsorázzunk meg, közben kitaláljuk, hogy mi tévők legyünk! Most egy pillanatra a szíves elnézésedet kérem, mert pár dolgot mondanom kell a többi házimanóknak, de te addig nyugodtan kezdj hozzá. Érezd magad otthon!
Sarkon fordulok, s Slibb-bel a hátam mögött kisietek a szobából. Mikor kiérünk, megölelem a manót.
-   Tényleg nagyon örülök, hogy végre látlak! – mosolyodom el – Iszonyat a roxfort-i helyzet.
Slibb vigyorogva bontakozik ki az ölelésből.
-   Tudjuk, Gordon úrfi! – mondja – A Roxfort házimanói már leadták a jelentést a Hálózatra.
-   Igen? – nézek meglepődve a mellettem sétáló manóra – Nektek van ilyen?
Slibb huncutul elmosolyodik.
-   Oh, önnek fogalma sincs…
Én is elvigyorodok. Kisvártatva beérünk a konyhába, ahol a házimanók összegyűltek. Úristen, de sok ismerős arc. Mikor belépek, az izgatott motyorászás, és suttogás abbamarad, s mindenki rám néz.
-   De jó újra itthon! – mondom ezt már ki tudja hanyadszorra – Örülök, hogy látlak titeket! Smorky, Dorky, Bibla, Vorge, Chevol, Bonky, Berrf és Gummor. – közben lassan végigsétálok köztük – Borrtu, Leggy, Botru, Wikley, ti megveszekedett csirkefogók, hát hogy vagytok?
A megszólítottak vigyorogva hajolnak meg. Viszonzom a meghajlást, majd megállok egy olyan helyen, ahol mind jól látnak.
-   Mint az kiderült, már értesültetek róla, hogy mi történt a Roxfortban. Bajban vagyunk, s ki tudja, hogy ez az őrület meddig fog elterjedni.  – manók izgatottan összesúgnak, majd újra rámnéznek – Nem tudom meddig leszünk itt, de Anne kisasszony nagyon fontos nekem, és szeretnék vigyázni rá.
Általános röhögés, vihorászás, kacagás és kacsintgatás tör ki a konyhában.
-   Még mielőtt gratulálnátok az esküvőhöz – jegyzem meg csípősen átharsogva a nevetést – Közlöm, hogy nem vagyunk együtt.
-   Még. – teszi hozzá Slibb, aki mellettem áll, s kacsint egyet.
-   A lényeg, hogy elképzelhető, hogy jönnek még ide menekültek. Szeretném, ha felkészültek lennék minden eshetőségre. Arra is, ha esetleg nem menekültek érkeznének.
Ezekre a szavakra, elcsöndesednek a manók, s komor arckifejezést vesznek fel.
-   Érvénybe lép a Sárkány Szíve protokoll – jelentem ki, mire újra izgatott suttogásban törnek ki. Slibb megkocogtatja a vállam.
-   Erre a hírre hazajönnek a szülei.
-   Nem! – felelem – Mert te írsz nekik, s elmondod, hogy mi a helyzet. Ezáltal azt is, hogy az ő legfontosabb feladatuk az, hogy folytassák a szövetségesek keresését.
Slibb bólint egyet hogy érti, majd elkiáltja magát.
-   Hallottátok, hogy mit mondott az úrfi! Mindenki irány a dolgára!
Meghajolok a távozók előtt, majd Slibbhez fordulok.
-   Rád bízom ennek az egésznek a koordinálását, tudom, hogy benned megbízhatok! – mondom, majd meghajolok előtte is – Most visszamegyek Anne-hez. Nem akarom, hogy azt higgye, hogy csak úgy ott hagytam. Azt hiszem számos magyarázattal tartozom neki.
-   Ne felejtse Akhos-t, úrfi! – mondja Slibb, majd egy pukkanással eltűnik.
Körülnézek a már üres konyhában, és elönt valami megmagyarázhatatlan, de fantasztikus érzés. Nyeregben érzem magam, úgy érzem, hogy az a fojtogató érzés, mely jellemző volt rám az elmúlt egy hétben, az most enyhülni kezd. Mert elkezdődött valami, valami, ami segíteni fog rajtunk. S talán a többieken is.
A visszaúton azon gondolkodom, hogy mit mondjak Anne-nek. Hogy nyugtassam, kell e egyáltalán nyugtatni? S egyáltalán hogyan tovább vele, velünk? A szívem a torkomban dobog újra, de ez más fajta izgalom, ez olyan izgalom, mely édes. A gyomrom liftezik. Nem tudom, hogy fogok tudni enni is bármit.
Belépek a szobába, és Anne-re mosolygok.
-   Minden rendben! – mondom neki.  - Szerintem együnk!
Felemelek egy szelet kenyeret, s megkenem vajjal.
Naplózva

Joanne B. Martin
Eltávozott karakter
*****


° she's a rebel ° ll 5. ll prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2012. 07. 24. - 01:49:12 »
+1


Egyre határozottabban rajzolódik ki a fejemben az a terv, amelyben még innen is elszököm. Ha már szökevény vagyok, akkor viselkedjek is úgy, nem igaz? Valamiért rossz érzésem van az ittléttel kapcsolatban. Már annyi ember fejére hoztam bajt, hogy igazán nem lepődnék meg, ha itt is valamit elbaltáznék, de rendesen. Elég egy rossz mozdulat, és oda a szép csillár, vagy tudom is én. Akármennyire is tűnik biztosnak a dolgában, én már kételkedem. Pusztán már abban is, hogy akarja-e egyáltalán, hogy itt legyek. Most nem vagyok valami szórakoztató társaság, és nem vagyok senkije, ami feljogosítana arra, hogy itt legyek. Ez az ő terve, az ő otthona, az ő élete, és én egy közönséges betolakodónak érzem magam. Mintha csak betrappoltam volna az életébe, és a rémálmom, hogy valahol egyszer nem szívesen látott vendég leszek. Nem szeretek senkire sem ráakaszkodni, olyan emberre meg pláne nem, akit még kedvelek is. Egyszerűen csak nem akarom elszúrni, annyira érthetetlen lenne? Nem vagyok valami profi a kapcsolatokban, éppen ezért mindig én mondom ki a végszót, hogy véletlenül se sérüljek. Nem olyan kegyetlen ez, mint ahogy hangzik, inkább fájdalom-takarékos. De mi van, ha ezzel pont őt bántanám meg? Nagyképűen hangozna, ha azt mondanám, jobban mondva gondolnám, hogy talán kicsit én is fontos vagyok neki? Ebben sosem lehetek elég bizonyos, addig legalábbis nem, amíg a fejébe nem látok. Mert még ha ki is mondja, talán csak egy jóindulatú hazugság. Engem pedig senki se akarjon megóvni, nagylány vagyok már, tudok vigyázni magamra! Kivéve, amikor nem …
-A legjobb talán mégis az lenne…
Mindezt csak az orrom alatt, alig hallhatóan, szinte biztos vagyok benne, hogy nem is észlelt ebből semmit. Persze lehet, hogy csak percek kérdése, és összegyűjtök annyi bátorságot, hogy hangosan is kimondjam, de egyelőre inkább megvitatom magammal a részleteket. Ameddig ő is ennyire el van varázsolva, addig meggyőzne a maradásomról, pusztán már dacból is. Talán csak a nap végére jön ő is rá, mennyire nem jó, hogy magával hozott. Mert bizony nem vagyok benne biztos, hogy ő ezt akarja, csak a szökés, jobban mondva szöktetés okozta adrenalin fűti a testét, és egyelőre mindenben a megoldandó problémát látja. Majd ha kiörülte magát, akkor felvetem neki a dolgot, addig lehet, hogy a hangom sem hallatom. Inkább ügyelek a látszatra, és vigyorgok, mint normál esetben. Mert bizony így ismert meg, egy teljesen más helyzetben, közegben, hangulatban, és nem akarok neki csalódást okozni. Szeretném, ha egy darabig még annak a vidám lánynak látna, aki akkor voltam, amikor először mentem oda hozzá. Fura, nem? Mármint hogy én szólítottam meg először. Vagyok annyira konzervatív, hogy azt akarjam, engem nézzen ki valaki, és nem fordítva. Már abban a pillanatban szimplán csak ráerőltettem volna magam? Udvariasabb fiú annál, mintsem nemet mondjon egy meghívásra, és ebből adódott az összes többi találkozónk is. Én voltam mindennek a katalizátora. Akkor nekem is kell megszabadítanom magamtól. Ameddig nem vagyok benne biztos, hogy az ellenkezőjét akarja…
Amikor meglátjuk a házimanót, szórakozottan intek neki, mintegy bemutatkozás és köszönés gyanánt, de szinte biztos vagyok benne, hogy meg se kell szólalnom ahhoz, hogy megtudja a nevem. Aminek persze örülök is, nem vagyok biztos, hogy most összefüggően tudnék beszélni. Örülök, ameddig hallhatom az Ő hangját, és nekem csak egymás mellé/elé kell pakolgatnom a lábaimat, addig tényleg nem ronthatok el semmit. Ennél monotonabb cselekvés a világon nincsen.
Egy kicsit aggódok Gordonért, biztos kimerült már. Remélem nem csak engem nem akar megijeszteni, vagy éppen megnyugtatni, az kellene még csak, hogy rosszul legyen. Mert ennyi stressz és izgalom nem csak egy nőnek árt meg, hanem bizony minden embernek. De tudom, hogy előttem egy percig sem fogja gyengének mutatni magát, ahogyan én is ezen vagyok ebben a szent minutumban is. Griffendél, mi?
-Tudod mit? Minden bútordarabról közöld, értékes-e, elég béna tudok lenni.
Felelem kissé megszeppenve, miközben tekintetemmel az emlegetett csillárt mustrálom. Valóban gyönyörű darab, bármelyik család büszke lehetne rá, ha egy ilyen díszíteni az auláját. Mi valamennyivel szerényebb körülmények között élünk, még csak birtokunk sincs, Londonban élünk, egy átlagos kis házban. Éppen ezért érzem úgy, mintha semmihez sem szabadna hozzá érnem. Minimum múzeum hatását kelti egy olyan embernek, mint amilyen én vagyok. Az iskola is egy kastély, de azt már volt időm megszokni, itt most vagyok először, és talán utoljára…
Hálásan nézek a manó után, nekem eszembe se jutott volna levenni a kabátom, pedig már eléggé belemelegedtem. Igazából semmi normális nem jut most az eszembe, elvagyok a filozofikus és önvádoló kis gondolataimmal, amiket ha valaki hallana, minimum a szánalmas mártír jelzővel illetne engem. Na látod, ez az oka, amiért nem mondom hangosan ki őket. Az én reszortom viccesnek lenni, nem pedig érzelgősnek. Mert nem így ismertek meg az emberek. Bezzeg ha tudnánk, hányszor voltam már ennyire bizonytalan, mint most. De szerencsére nem tudják, a rólam kirajzolódott képnek így nem is esett bántódása. Szeretem, ha mások felnéznek rám, ne adj Merlin csodálnak, éppen ezért sosem mutatom gyengének magam. Ettől van annyi barátom, ettől szeretnek a társaságomban lenni.
És akkor egyedül hagy…
Enni? Eszembe se jut, de még csak le se ülök. Először a plafont bámulom: képtelen vagyok leemelni a tekintetem a csillárról. Mindeközben azon gondolkozom, hogy mennyire nem illek ide. Mint amikor belépsz egy ékszerboltba, és rögtön kiszúrod, melyik darab bizsu. Nos, ebben az esetben minden más lehetőség kizárva én vagyok a bizsu. Ez a ház kivet magából, mint beteg test a donor szervet. Már nem szó szerint, én keltem ezt az érzést magamban, mert itt mindenki annyira… barátságos. Ha elutasítóak lennének, talán pont az ellenkezőjét váltanák ki belőlem, de nem, most határozottan nem érzem ide valónak magamat. Az ajtóra pillantok, és közben azon gondolkozom, kitalálnék-e innen. Annyira még nem rossz a koordinációs készségem, hogy ennyi helyiség átvágása közben eltévedjek, igaz? Igaz. De mégis mit tudnék kezdeni magammal? Elbújok a birtokon, vagy mi? Amekkora mázlim van, megesz a sárkánya, biztos, hogy észrevenné, mennyire félek. Nem akarok neki se feleslegesen rossz pillanatokat okozni, bár ki tudja, talán még meg is könnyebbülne. Én bizony megkönnyebbülnék most, ha kijutnék innen, mert akkor biztos lennék benne, hogy legalább Ő biztonságban van és jól érzi magát. Ne kérdezd, miért akarom ennyire megóvni magamtól, gondolom nem tudtam még hozzászokni ehhez a sok változáshoz. Ha mondjuk a mi házunkban lennénk, akkor minden bizonnyal neki lennének ilyen érzései, és én tökéletesen jól lennék, s azt akarnám, hogy maradjon. Persze most is mellette akarok lenni, kétség kívül, csak… az ellenkezőjében nem vagyok biztos.
Mielőtt bármit is tehettem volna, visszaér. Hirtelen a fejemhez kapok, és leülök egy székre, hogy még véletlenül se legyek nagyon gyanús. Az ételhez hozzá sem nyúlok, csak meredek magam elé, lopva rápillantok, és megirigylem a mosolyát. Sokkal őszintébbnek tűnik, mint az enyém.
-Nem, egyáltalán nincs rendben!
Fogalmam sincs, mikor határoztam el, hogy kimondom, amit gondolok, mindenesetre már megtörtént. Tudom, hogy meg kell majd magyaráznom, de egyelőre késleltetem. Csak dobolok az ujjaimmal, és gondolkozom. Felállok a székről. Annyira utálom magam, amiért ezt teszem, de képtelen vagyok tovább hazudozni.
-Nem érzem jól magam, és abban sem vagyok biztos, hogy helyes itt lennem. Nem kell sajnálatból meg szánalomból maradásra bírnod…
Nem akarom megvárni, hogy ő is felkeljen a székéből, mert még csak a szemébe se mertem nézni. Lelkiismeret furdalásom van, amiért ezt teszem, de az Ő érdekében. El is indulok a kijárat felé, és fogalmam sincs hová, de szinte már szaladok…
Mégis mi a francot művelek?

Naplózva


Gordon Esterhas
[Topiktulaj]
*****


-=Defender of the Knarls=-

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2012. 08. 04. - 20:38:00 »
+2

*trágár szavak, 16 éven felülieknek!



Már mikor belépek a szobába, érzem, hogy baj van. Főleg Anne-t meglátva. Atyaisten, mennyire sápadt! Vagy rosszul lett, vagy valami olyat tett, vagy fog tenni, amiről tudja, hogy ellene szól mindennek. Mekkora egy barom vagyok, hogy itt hagytam őt. Mégis mi a francot képzeltem? Hogy majd teljesen otthonosan berendezkedik, s mire visszaérek horgol egy terítőt?!  Azt a hülye pofád Gordon, bazd meg! Kellett neked arcoskodnod itt, meg elmenni kiskirályt játszani a manókkal! Hirtelen kikristályosodik a kép. Te, Úristen milyen helyzetbe hoztam! Iszonyat mennyiségű információt és lelki terhet zúdítottam rá. Nem elég megbarátkozni azzal a ténnyel, hogy szökevény lett, de most még ki is rángattam a suliból, hogy egy KIBASZOTT NAGY BIRTOKRA VIGYEM, AHOL KURVÁRA IDEGENNEK, ÉS KÉNYELMETLENÜL ÉREZHETI MAGÁT! GORDON, TE HÜLYE FASZ! Mégis mit gondoltál?
Mikor feláll, tudom, hogy idegességében, s zavarában már eldöntötte, hogy elmegy innen. Hogy hová? Vicces… azt még ő sem tudja! Igazából a birtokról sem tudna kijutni, de ez most nem is lényeg. Csak eltűnni ebből a fojtogató jómodorból, ebből a sznob nappaliból, valahová, ahol nem érzi magát életidegennek. Egyszeriben elönt a páni félelem. Mintha a lelkemet kiszívnák a mellkasomból, s a helyére a végtelen, üres űr költözne. Nem mehet el! Az nem lehet! Hiszen fontos nekem! Ő nagyon nagyon fontos! Szó sincs itt semmiféle hirtelen jött felindulásról. Nem azért hoztam magammal, mert nem volt jobb dolgom. Nem azért mondtam igent az első találkozásnál! Nem azért nevettem együtt vele, s nem azért vesztem el a szemeiben, mert úgy tartotta az illem. Elég egyenes embernek tartom magam ahhoz, hogy azt mondjam valakinek, aki nem jön be, hogy köszi elég volt. Nincs sértődés, nincs fájdalom! De mégis milyen ember lennék, ha csak azért tartanék fenn egy látszatot, mert az úgy jó nekem? Mégis mennyire rohadt lennék akkor, ha nem is érdekelne az egész, s csak a hecc, a gyönyör kedvéért lennék vele? Leköpném magam! Csak nem hiheti, hogy ez az egész csak egy színjáték! Miért nem látja, hogy odavagyok érte? Miért nem lehet észrevenni az apróbb jeleket? Nem érezte, hogy van amikor csak percekig nézem az arcát, meg a kezeit, vagy őt magát? Nem vette észre, hogy hogyan szólok hozzá, hogyan mosolygok, nézek rá? Így senki másra nem néz az ember, csak arra, aki nagyon fontos neki. Mégis mit kellett volna tennem, hogy tisztább legyen a kép? Álljak elé, s csak úgy simán mondjam meg neki? Így durr bele? Semmi felvezetés? Semmi udvarlás? Öntsem ki a lelkem, s aztán lássuk mi lesz belőle? Úgy tudtam, hogy ez csak megrémíti a nőket! Amúgy is az a tapasztalatom, hogy a szerelem gondolatára a mai nők megijednek, és olyan ez nekik, mint a mumus. Persze mindig vannak kivételek! De Anne-nel nem akartam kockáztatni! Ő olyan valaki, akit nem akarok elveszíteni. Akit meg akarok hódítani! De nem lehet csak úgy ajtóstul berontani valahová!

Igen, TUDOM! Romantikus vagyok, egyesek szerint egy kis naiv, romantikus bolond, aki elhiszi még a „Nagy Ő” mesét, és hiszi, hogy lehet igazán szeretni egy nőt! Igen, ilyen vagyok! MOST BASSZAM MEG?! Csináljam én is azt, mint a többi? Legyek egy farok, és csak dugjam meg? Mondjam azt neki, hogy kussoljon, amikor a bajairól akar beszélni? Legyek a macsó barom, akit csak a bicepsze érdekel? Tömjem ki ajándékokkal, hogy legalább lefoglalja magát, s ne akarjon azzal foglalkozni, hogy a kapcsolatunk egy rohadt posvány? Igazán ezt kéne csinálnom? Mert ezer ilyen nőt látok, ha szétnézek! Szerelem, romantika? Kell a francnak, az a gimibe való. 150-nel nyomsz fekve? Azta, vidd a testem!

Fogalmam sincs, hogy Anne e a Nagy Ő! És Istenemre még nem is érdekel! De mindent meg szeretnék tenni azért, hogy annak érezze magát! Mert minden Nő megérdemli, hogy Hercegnőként kezeljék. Nem haragszom rá! Egyáltalán nem! Nem ellene, s nem neki szóltak az előző gondolatok, ez már egy mélyen gyökeredző fájdalom kivetülései, melyekről mellette totálisan elfelejtkeztem. Anne olyan volt nekem, mint a szomjazónak egy pohár friss víz, az éhezőnek a puha, meleg kenyér. Fontos! Csak remélni tudtam, hogy Ő is hasonlóan érez! A legpokolibb kínok egyike, mikor a másik nem táplál hasonló érzelmeket, s csak állsz a szíveddel a kezedben, s érzed, hogy darabokra törik benned a láng. De nem. Érzem, hogy Anne is fontosnak talál engem. Talán nem annyira romantikus, talán nem annyira őrült mint én, de hát nem is kell! Csak az a fontos, hogy ne engedjen el! Mert én nem szándékozom!

Mikor elindul kifelé a szobából, egy pillanat alatt döntök. Nekem Ő kell! Nem kell a birtok, nem kell a csillár, nem kell a fényűzés! Csak Ő! Még mielőtt elérné az ajtót, elkapom a karját. Magamhoz húzom, és megcsókolom. Lágyan, de mégis szenvedélyesen. Szinte remegek attól, hogy vajon mit szólhat ehhez, de nem érdekel. Csak ebben a csókban tudom kifejezni, hogy mit érzek. Megfogom az arcát, s gyöngéden megsimítom. Nagyot dobban a szívem. Úgy érzem mintha viszonozná, persze lehet, hogy csak az érzékeim játszanak velem. Mikor elvállnak az ajkaink, a szívem olyan hangosan dobog a torkomban, hogy szinte nem is hallom a szavaim.
-   Nem te tehetsz róla! – átölelem, s belefúrom a hajába az arcom – Nem a te hibád! Az enyém! Annyi minden zúdítottam rád! Sajnálom! Csak játszottam a kiskirályt, közben meg elfeledkeztem arról, hogy vajon te hogyan érzel. Bocsáss meg!
Még mindig a karjaimban tartom, s mélyen a szemébe nézek.
-   Nagyon fontos vagy nekem, Anne! – elmosolyodom – Remélem, tudod! Ha el akarsz menni innen, akkor menjünk! De együtt menjünk! Bárhová követlek!
Egy villám hasítja ketté az eget. Valahol messze halkan megdördül az ég. Lassan kopogni kezd az eső az ablakokon. Kinézek, majd újra Anne-re.
-   Még esőben is! – mosolyodom el, s megint megsimogatom az arcát. Remélem nem bánja. – Mellesleg megjegyzem, hogy nem messze innen, vagy egy vendégház, mely jóval szolidabb. Lehet, ott otthonosabban éreznéd magad. Nincs felhajtás, nincs cicoma. Egyszerű. Kicsi. S persze a kanapén aludnék!
A vihar egyre jobban közeledik. Villámlik, s a mennydörgés is hangosabbá válik. Az eső már egyenletesen veri az ablakot.
-   Nem akarom, hogy elmenj! – mondom csöndesen – Nélküled egyedül vagyok!
Csak nézek abba a barna szemeibe, s átfut az agyamon, hogy újra megcsókolom. Az első íze még ujjong a számban, s ajkainak lágysága teljesen elvarázsol. Próbálom kivenni a tekintetéből, hogy mit érezhet. Ha visszacsókol, akkor megnyugszom. Ha nem, akkor nincs jogom többet várni tőle, mint amit adhat. Azt hiszem ennyire még sosem féltem.
Naplózva

Joanne B. Martin
Eltávozott karakter
*****


° she's a rebel ° ll 5. ll prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2013. 01. 30. - 04:06:17 »
+2



Menekülés. Ha valamihez, akkor aztán ehhez a mesterséghez esküszöm, értek. Helyiségekből ki, házakba be, kapcsolatokból el ... ha hiszed, ha nem, van benne gyakorlatom. Közhelyes, elcsépelt gondolat ugyan, de elfutni természetesen sokkal egyszerűbb, mint maradni, és dönteni. Bár, ha már a közhelyeknél tartunk, egyesek szerint az is döntés, ha úgy döntesz, hogy nem döntesz. Ezen felfogás alapján én is döntettem volna a döntetlenség mellett. De én nem eszerint a felfogás szerint élek. Szerintem valami vagy fekete, vagy fehér, a fenébe is az arany középszerrel, legalább magamat ne ámítsam ilyen otromba hülyeségekkel! Megkaphatok mindent, vagy kaphatom a nagy büdös semmit. Nincs köztes állapot, miért is lenne? Akkor mindenki tartózkodna a szélsőségektől. Talán éppen ezért menekülök előle ilyen hektikusan: mert olyan egyszerű lenne átengednem magam neki. Túl könnyű, túl szép, túl egyszerű, hogy élvezhetően igaz legyen. Inkább elűzöm magamtól a lehetőség legkönnyedebb felhőjét is, mint vihart idézzek a fejemre - a sors iróniája lehet, hogy odakint ömlik az eső. Azt sem tudom, mi elől menekülök, mert ha magam elől, akkor természetesen felesleges minden erőfeszítés. Akárhány mérföldet is teszek majd meg, a gondolataimnál nem lehetek gyorsabb, nem igaz? Úgy fest, ez a mai a frázisok és klisék világnapja, én pedig, ha minden a terv szerint halad, egyedül fogok ünnepelni. Hol lenne az igazságos, ha mi itt jól éreznénk magunkat, míg a többiek odabent szenvednek? Nekem ez egyszerűen nem megy! Nem tudom, mikor lettem ennyire empatikus és emberséges, de tagadhatatlanul bekövetezett. A világ legkönnyebb dolga lenne gondtalanul romantikázni ezen a gyönyörű helyen, hiszen ne hidd, hogy nem futott át az agyamon százszor, mi több, ezerszer ez a lehetséges jelenkép. De vagyok annyira mazochista, hogy az eszemre hallgassak. Pedig jobb szívem van, mint eszem, már ha hihetek az engem ismerők véleményének. Én mégis módszeresen a rossz utat választom, és szerencsére az emberek többsége nem kedvel annyira, hogy ebben megakadályozzon. Nem is okolhatom őket érte, én voltam az, aki a viselkedésével már megannyi embert eltaszított magától - hozzáteszem, szándékosan. Túl közel engedtem őket magamhoz.
Most így érzek. Ennek már köze sincs ahhoz a fiatalon bájos kis csevelyhez, amit az első találkozásunkkor folytattunk le. Annak nem voltak súlyosabb következményei. Elengedhettem magam, utat engedve az őszinte gesztusoknak, szavaknak, rezdüléseknek, jeleknek, anélkül, hogy gondolnom kellett volna bármi, vagy akár bárki másra. Pedig a tetteink bizony nem csak a saját életünkre vannak hatással, hanem el sem tudjuk, pontosabban el sem merjük képzelni, hány ember életére. Most nem csak arról van szó, hogy megfosztom magam a boldogságtól - arról is, hogy elrontom valaki más boldogságát. Aki tagadhatatlanul közel áll hozzám. Akit tagadhatatlanul szeretek. A kapcsolatunk ezen fázisában természetesen szerelemről bármilyen bátor griffendéles is vagyok, nem beszélhetek. Az valami ennél sokkal komplexebb kell, hogy legyen. Kezdőponttal, végponttal, hullámvölgyekkel, magaslatokkal. A szerelem egy utazás. Mi ketten túl rövid utat tettünk meg. Együtt legalábbis. De most, hogy nem lenne más dolgom, mint bepakolni abba a tetves bőröndbe, és nem darabokra szakítani a jegyet, mégis megteszem, ahogyan azt már megtettem nem egyszer, és nem is kétszer, amikor ilyen közel járt hozzám a boldogság. Én vagyok önmagam legrosszabb ellensége.

Az önvád azon pontján, ahonnan már nincs visszaút, tompa fájdalmat érzek a karomon - mintha valaki megragadta volna. Egy pillanatig azt hiszem, csak a képzeletem játszik velem, de amikor perdülök egyet a tengelyem körül, és a mellkasának ütközöm, nem kell tovább győzködnöm magam. Levegő után kapok, egy bocsáss meg szaladt volna ki a számon, ha nem csókol meg. Minden bizonnyal véget nem érő szabadkozásba kezdtem volna, és könnyekben török ki, mint valami foglyul ejtett vad, ám ő képes, és megcsókol! A tenyerem tüntetőleg a mellkasának feszül, ám ez a mozdulat nem elég határozott ahhoz, hogy végkép eltaszítsam magamtól, és jelet adjak valami olyannak, amit nem gondolok, nem gondolhatok komolyan. A csók rövid ideig tart, mikor feleszmélek belőle, már képtelen vagyok szóhoz jutni, pedig egy egész kis monológ volt a nyelvemen. Nyilván elorozta tőlem, volt is rá alkalma ... Csak úgy szaladnak ki belőle a szavak, mint egy azon peronra száguldó vonatok. Megelőz a bocsánatkérésben, elmosolyodom, mint valami kómából ébredt beteg. Mint egy félőrült, aki a téboly és a józan ész határán bicegve próbálja eldönteni, melyik irányba billenjen el. Ebben a helyzetben képtelem vagyok eldönteni, mi a nagyobb őrültség: ha ellököm magamtól, vagy ha közelebb húzódok.
-Én ... nem ... én ...  - habogok a lehető legnagyobb összeszedetlenséggel, én, vele ellentétben, nem találom meg a megfelelő szavakat. Nem tudom szavakba önteni az érzéseim és gondolataim alkotta zagyva masszát, ami a koponyámnak, mellkasomnak feszül, és amitől nem jutok lélegzetvételhez. Ezelől a kiszolgáltatottság elől menekültem.
-Csak ne mondd még egyszer, hogy sajnálod, rendben?!
Fakad ki belőlem, és máris megkönnyebbülök. Túl jó. Megfojt ezzel a jósággal. Még csak nem is érdemeltem ki! Miért én?  Csak ne lenne ennyire nagylelkű velem! Nem úgy értem, hogy azt kívánom, hogy levegőnek nézzen, és rúgjon belém, csak ne legyen ennyire fizikai fájdalmat okozóan tökéletes. Nem bírok el a tökéletességgel. Én, aki a diszharmóniát, a káoszt kedvelem! A nagy anarchia párti ...
-Nem a hellyel van a baj, hanem velem. Egyszerűen nem tudom elmagyarázni ...
Sóhajtok fel fájdalmasan, elfojtva fád hangom, mielőtt valami hazugságot mondanék, amivel végképp eltaszítom magamtól. Ennyire azért nem gyűlölöm magam.
Egy pillanatra se engedett el - mint amikor az ember attól fél, hogy bármilyen hirtelen mozdulat, hang elriaszthatja a madarat. Valahogy így érezhetek most én is, és attól tartok, legalább annyira ijedten is festhetek. Pedig ha valamire, akkor ijedelemre aztán nincs okom. Ha valaki mellett, akkor mellette biztonságban érzem magam, bár ennek eddig, szavai kétségbeeséséből észrevehetően egyetlen jelét sem adtam. Észre sem vettem, milyen hideg, kimért, és kegyetlen voltam ... Megkísérelem összeszedni minden valós, megcáfolhatatlan gondolatom és érzésem, és visszaadni neki az üzenetet. Igyekszem valami igazat üzenni a csókommal. Az övé, ha az érzéseim nem csaltak meg, szerelmet kínált. Hogy én ezzel mit közöltem, arra csak ő felelhet...


nesze neked a világtörténelem leghosszabb esője ><
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 06. 25. - 01:59:42
Az oldal 0.777 másodperc alatt készült el 36 lekéréssel.