+  Roxfort RPG
|-+  Ősi tekercsek
| |-+  Hasznos információk
| | |-+  Archivumok
| | | |-+  Archivum 98/99
| | | | |-+  Mágia-filozófia!
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Mágia-filozófia!  (Megtekintve 2789 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2012. 08. 28. - 10:41:19 »
+4

Bennetek is felmerültek
már kérdések a Potter világról,
amire nem tudtatok magatoknak
teljesen biztos választ adni?


Szerettek belegondolni a logikátlan
fordulatokba és, hogy
mi hogyan működik?


Akkor ezt a topicot nektek találták ki!

Minden hónapban felteszünk három kérdést efféle logikátlanságokról, amelyre együtt kereshetjük a választ! Szabadon írjátok le a kérdésekkel kapcsolatban a véleményeteket a hónap végén pedig a Staff összegezve a véleményeket alkot egy leírást a kérdéssel kapcsolatban és az lesz az oldal hivatalos álláspontja!

Ha nektek is van kérdésetek ne habozzatok, küldjétek el a Staffnek és lehet, hogy jövő hónapban az kerül sorra!

Nem kell mindegyik kérdésre válaszolnod! Minden válasz elé tedd oda a kérdés sorszámát!





A Szeptember végéig tartó kérdéseink:


1.
Ki lehet-e játszani a Veritaserumot?


2.
Vajon hogy működik a felvételi rendszer? Meddig, hogyan kell leadni a papírokat? Ugyanúgy működne, mint nálunk, mugliknál? Ugyanúgy ponthatárok vannak, vagy aki X szinten teljesít egy adott RAVASZ-t, rögtön felvételt nyer? OKJ, ösztöndíj, külföldi egyetemek, minden, ami belefér!

3.
Ha van egy megszeghetetlen esküd, de újat kötsz, amiben kikötöd, hogy az előző eskü érvénytelen, akkor nem halsz meg? Vajon így ki lehet játszani?
Naplózva

sol
Vendég

« Válasz #1 Dátum: 2012. 08. 28. - 13:02:36 »
+2



1. Szerintem abszolút kilehet. Ahogy Sera is mondta, Rowling nem írja, hogy késztet is a beszédre. A hallgatás is jó módszer, de azt is lazán el tudom képzelni, hogy az "áldozat" nem a feltett kérdésre felel, hanem valami tök másról kezd el magyarázni, ami igaz. Tehát például "Ön megölt tíz embert" "Amikor kicsi voltam, mindig arra vágytam, hogy lovagolhassak..." na jó, ez így sarkítva van, de na. Meg ha nem lehetne kijátszani, miért nem használják minden egyes vallatáson? Akkor nem tudnák mondani, hogy az Imperiusszal irányították őket.

2. Ez érdekes kérdés. Én elég összetett rendszernek képzelem ezt el, tehát már ötödikben kiadják a papírokat, hogy hova milyen ravaszok kellenek, hogy a diák annak függvényében tanuljon már az RBF-re, amiből fel tudja venni hatodévben a kellő RAVASZokat. Elvégre nekünk is van fogalmunk arról, hova milyen érettségi kell. A papírokat szerintem kábé akörül kell leadni, mint nekünk, és van egy maximális létszám lista, ahova besorolják az embereket a RAVASZ minősége szerint. Mondjuk elég kis létszám lehet, ha csak arra gondoltok mennyi állás van, és csak egy középiskola. Áhh túl összetett kérdés O.o

3. Hát, véleményem szerint igen. Kell lennie valami kiskapunak, az biztos, és ez tetszetősnek tűnik. De szerintem megvannak a szabályok, tehát azzal kell megkötnöd az ellenesküdet, akivel az eredetit kötötted. Az más kérdés, hogy Imperiust használsz-e rajta.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 08. 28. - 07:17:17
Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.