+  Roxfort RPG
|-+  Ősi tekercsek
| |-+  Hasznos információk
| | |-+  Archivumok
| | | |-+  Archivum 98/99
| | | | |-+  Előtörténettel kapcsolatos kérdések
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Előtörténettel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 13028 alkalommal)

Cain Angifilius
Eltávozott karakter
*****


Manservant

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #15 Dátum: 2015. 09. 06. - 22:17:20 »
0

Sziasztok!

Új vagyok az oldalon és van ami sajnos nem világos nekem pedig keresgéltem nagyon sokáig Szomorú .
1.) Ha szeretnék tanár lenni Roxfortban azt hogyan tudom indítványozni?
2.) Még olyan kérdésem lenne hogy a Harry Potterben szó esett vámpírokról is, lehetséges vámpír felmenőkkel vagy incubus/succubus vérvonallal élő karaktert alkotni?
3.) Ha lehet benned ilyen lénynek a vére akkor az aranyvérűnek számít ha mugli nem keveredett a vérvonalba?

Köszönöm a türelmeteket és a választ! :3
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #16 Dátum: 2015. 09. 06. - 23:00:39 »
+1

Szia!

1.) Itt találod a tanárok névsorát. Jelenleg az oldalunk szabályai szerint nem hozható saját magad által alkotott karakter a tanári karba, viszont vannak kiadó tanár karaktereink, akiket örökbe lehet fogadni és aztán tanítani velük, az ő nevük mellett vannak a csillagok. (Természetesen meg lehet próbálni, ha a Staff indokoltnak látja, megszavazza a cserét, és bekerülhetsz.)

2.) Nem lehet. Olyan lehetséges, hogy a gyermek vérében vámpírvér van, de nem közvetlen felmenőtől, hanem ha mondjuk az apja a terhesség során valahogy a magzatba juttatta. Tehát ilyen beteg kísérleteket lehet művelni, de mivel olyan keveset tudunk Rowling világának vámpírairól, hogy az körülbelül a nullával egyenlő, így nem engedélyezünk rendes vámpír karaktereket. Démonokat meg egyáltalán nem, tekintve, hogy ők nem tartoznak a HP univerzumhoz.

3.) Ha az általam említett módon kerül a vére a karakter szervezetébe, akkor attól még arany-/fél- vagy sárvérű marad az említett egyén.

Küldtem egy eligazító pm-et is. kacsint
Naplózva


Cain Angifilius
Eltávozott karakter
*****


Manservant

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #17 Dátum: 2015. 09. 06. - 23:09:08 »
0

Szia!

1.) Itt találod a tanárok névsorát. Jelenleg az oldalunk szabályai szerint nem hozható saját magad által alkotott karakter a tanári karba, viszont vannak kiadó tanár karaktereink, akiket örökbe lehet fogadni és aztán tanítani velük, az ő nevük mellett vannak a csillagok. (Természetesen meg lehet próbálni, ha a Staff indokoltnak látja, megszavazza a cserét, és bekerülhetsz.)

2.) Nem lehet. Olyan lehetséges, hogy a gyermek vérében vámpírvér van, de nem közvetlen felmenőtől, hanem ha mondjuk az apja a terhesség során valahogy a magzatba juttatta. Tehát ilyen beteg kísérleteket lehet művelni, de mivel olyan keveset tudunk Rowling világának vámpírairól, hogy az körülbelül a nullával egyenlő, így nem engedélyezünk rendes vámpír karaktereket. Démonokat meg egyáltalán nem, tekintve, hogy ők nem tartoznak a HP univerzumhoz.

3.) Ha az általam említett módon kerül a vére a karakter szervezetébe, akkor attól még arany-/fél- vagy sárvérű marad az említett egyén.

Küldtem egy eligazító pm-et is. kacsint


Szia!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Nagyon jó ötletet adtál az őrült kísérletet illetően! :D Ezer hála! Tehát ez azt jelenti hogy tanár nem lehetek, ha esetleg még olyan ambícióim is lennének hogy szeretnék tanárnak jelentkezni azt feltüntethetem az életrajzban ?

*Természetesen meg lehet próbálni, ha a Staff indokoltnak látja, megszavazza a cserét, és bekerülhetsz-> Ez azt jelenti van kiskapu ami által lehetek tanár? XD

Elnézést nem trollkodni szeretnék, csak a karakteremet fejben kitaláltam és rápörögtem hogy tanár leszek és most pukkad  a lufim!

Köszönöm szépen a választ!
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #18 Dátum: 2015. 09. 06. - 23:20:52 »
0


Mondjuk úgy, hogy vannak. Hááát
Naplózva


Alycia Remington
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #19 Dátum: 2015. 11. 15. - 12:07:08 »
0

Friss husi itt. Lenne néhány kérdésem az előtörténethez és némileg a játékhoz is kapcsolódóan.

1. Igyekeztem összerakni, hogy mik történtek a karakter múltjában, de mielőtt nekiesnék az előtörinek még át szeretnem futtatni ezt egy hozzáértőn. Most kezdtük a 98-99-es tanévet, tehát ha például ötödéves a karakterem, akkor ő elsőévesen látta a Trimágus Tusát, másodéves volt, amikor Umbridge a Roxfortba került. Ezután nem teljesen tiszta, mert láttam, hogy a DS támadás későbbi esemény, mint a könyvben. A legutóbbi év vége pedig akkor a Roxfort ostroma, azóta egy nyár telt el? Illetve akkor Harryék suliba járnak, mert valami olyat is olvastam valahol, hogy visszatértek befejezni.

2. Ha előtörténetben vagy a játéktéren egy varázslatot szeretnék használni, akkor az előző évfolyamok listájából kell választanom, vagy ennél szabadabb a dolog, amíg a realitások mezsgyéjén maradunk?

3. Láttam, hogy pl a mumusunk meg kell adni, de a patrónusunk nem. Ezt majd a staff határozza meg, amikor először varázsolunk, vagy beírhatjuk ezt is, a mintában szereplő példák csak a minimum kitöltendő adatokat jelölik?

Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva

sol
Vendég

« Válasz #20 Dátum: 2015. 11. 15. - 12:31:11 »
+2

Szervusz!

1. Igen-igen jól számoltál a 4. könyv évében voltál elsős! Mosolyog A DS támadás valóban korábban történt, de az nagyon zavaros az oldal múltjában, körülbelül IRL 6 éve lehetett :D Szóval nem harapjuk le a fejedet ha nem írod le pontosan az eseményeket, elegánsan ki is kerülheted Mosolyog

2. Nem vagyunk ilyen kötöttek! Ahogy írtad, maradj kérlek a realitás talaján de nyílván nem csak azokat a bűbájokat használhatod, amik fel vannak sorolva! Mosolyog

3. Ezt a részt szerintem félre értetted. A mumust azért kell megadnod, hogy Te magad és Mi is jobban megismerjük a karakteredet. Régebben volt egy patrónus-pont is az előtörténetben, de az sem az inkarnálódott alak leírására szolgált, hanem arra, hogy a karakter legjobb emlékét írjuk le - ez a rész eszkalálódott a merengő ponttá, ahol már kíváncsiak lettünk a legrosszabb emlékre is. Szóval hogy értsd, itt nem a karaktered skilljei a téma, hanem a személyisége!
Egyébként ötödévesen nem valószínű, hogy megtud idézni inkarnálódott patrónust! Ugye azt a Roxfortban jelenleg nem tanítják, mágusfelsőoktatási anyag. Csak Potter tanította meg DS tagonak - amikor a DS létrejött, Te másod éves lehettél - ugye csak Nigel-ről tudjuk hogy nagyon fiatalon lépett be. Én személyszerint nem ajánlanám, hogy előtörténeted szerint DS-tag legyél, de ha úgy látod jónak és megtudod indokolni a karakter szempontjából küldj egy PM-et és megbeszéljük! kacsint Mosolyog
Naplózva

Layla Moon
Eltávozott karakter
*****


● újranyílik ●

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #21 Dátum: 2016. 05. 08. - 19:28:23 »
0

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges-e médium karakter hozása?
Bevallom már régóta szemezgetek az oldallal és már láttam hogy vannak itt rúnamágusok, durvább fajta jósok meg minden egyéb kis bővítése a saga-nak, ezért is bátorkodtam megkérdezni : )

A lényege annyi lenne, hogy a karakter családja természetétől kezdve vonzza a szellemeket, megérzik ha a közelben van egy, segítenek elvégezni nekik a feladatukat ha tudják meg ilyen cukiságok. Illetve a mágiájuk része lenne, hogy képesek megidézni szellemeket ( mármint olyanokat, akik tényleg itt ragadtak) illetve a család öregebb tagjai képesek beszélni olyanokkal is, akik tovább mentek. Persze a család ezen képességének meg lenne az átka is, mindenki aki a vérvonalhoz tartozik rendeltetés szerűen visszatérne - kicsit ez is adná meg a karakter ízét, hogy úgy élni, hogy tudod, hogy visszatérsz. ( a család rezidenciájában és erdejében lennének a mooni szellemek).

Túlságosan is vad ötlet? Ígérem igyekeznék minél Rowlingosan kidolgozni! ^.^
Naplózva


Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #22 Dátum: 2016. 05. 08. - 20:22:06 »
+2

Kedves Lola!

Üdv közöttünk. Mosolyog Köszönjük a felvetésed, sosem árt egy kis vérfrissítés. A STAFF közös megegyezése alapján előzetesen engedélyezzük a karaktert, azonban tudnod kell, hogy nagyon jó munkát kell mutatnod ahhoz, hogy elfogadjuk a koncepciót. Kérlek, a karaktert a könyvekben szereplő szellemek természetének megfelelően alkosd meg. Alapos, átgondolt előtörténetet várunk majd. kacsint

Nagyon sok sikert kívánunk hozzá, ha elakadtál, fordulj hozzánk bizalommal, ha tudunk, segítünk. Mosolyog

Em
Naplózva


Mirabella Harpell
Boszorkány
*****


boszorkány

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #23 Dátum: 2019. 01. 14. - 08:18:08 »
0

Sziasztok! Először is köszönöm, hogy a játék részese lehetek! Mosolyog

Kb. az ősidőkben frpg-ztem egy keveset, de azt hiszem, kb mondhatjuk, hogy foggalmam sincs semmiről (kivéve a HP univerzumot, és némileg az írást). Megpróbáltam egy előtörténetet összehozni, de a technika részével eléggé megküzdöttem. Hogy tudom a képeket beilleszteni a szövegbe? CSatolmányként ott vannak, de a helyre tétel nem sikerül... Szomorú Illetve még nincs se bannerem, se olyan oldalsó csini képem, ami mindenki másnak, ha ezekben kapok egy kis segítséget, nagyon nagyon hálás leszek (képszerkesztés talán nem gond,  csak hogy mit hova töltsek fel, írjak be stb.). ^^

Illetve lehet hogy elkerülte a figyelmem, mert nem találtam ilyen topicot, de van olyan hely, ahol az újonc játékosok szoktak bemutatkozni?

Köszi a válaszokat előre is! Mosolyog
Naplózva


Mirabella Harpell
Boszorkány
*****


boszorkány

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #24 Dátum: 2019. 01. 14. - 08:21:54 »
0

A képekkel közben megküzdöttem, a többi design elem továbbra is homály... Vigyorog
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #25 Dátum: 2019. 01. 14. - 08:22:30 »
0

Kedves Mira!

Bár már írtam neked ennek kapcsán egy pm-et, de segítek mindjárt még egy kicsit. Mosolyog
Lesd meg a postaládád! Vigyorog

Azon kívül, amit abban írtam:

Profilkép feltöltés:
*méret: 150*250
*Profil / baloldalon kikeresed a fórum profil információt és rögtön az első helyen ott lesz, hogy feltöltöm a saját képem Vigyorog Aztán alulra görgetsz és mentesz.

Amit végül is bemutatkozásnak nevezhetünk és amit az elfogadás után használhatsz:
*Itt elmondhatod, hogyan találtál az oldalra
*Itt elmondhatod hogyan alkottad meg a karaktered
*Ezen kívül partnerkeresők is működnek az oldalon, illetve a chat használata megkönnyíti az ismerkedést a többiekkel. Mosolyog

Minden mást leírok neked pm-ben, ahogy említettem. Szóval várom a válaszaidat és a kérdéseidet. Illetve figyelmedbe ajánlom a kódolási útmutatónkat: Esztétikai kódex
Naplózva


Mirabella Harpell
Boszorkány
*****


boszorkány

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #26 Dátum: 2019. 01. 14. - 08:49:05 »
0

Nagyon szépen köszönöm, igyekszem utolérni magamat (meg beállítani a telefonomon , hogy kapjak értesítőt ha hozzászólás vagy pm érkezik...)  Vigyorog

Megyek, megnézem a postaládám meg mindent (kicsit hektikusan tudok jelen lenni, kisbabával vagyok itthon - a partnerkeresőre asszem nem fogok felnézni, de minden másra igen, amilyen gyorsan csak tudok)  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva


Dale Avery

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #27 Dátum: 2019. 07. 16. - 18:42:49 »
0

Sziasztok.

Remélem jó helyre írok gülü
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e Credencehez hasonló obskurálót indítani kezdésként? (Ha jól tudom így hívják magyarul)
Nem VP szeretnék lenni, csupán az ebben rejlő lehetőségeket szeretném kiaknázni, tehát csak szerepjátékosi szinten érdekel. ^^
Naplózva

Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #28 Dátum: 2019. 07. 16. - 19:59:37 »
0

Szia Dale! (Bár a chaten már köszöntöttelek Vigyorog) Először pár kérdést fogunk feltenni neked, amit majd pm-formájában szeretnénk elküldeni. Mosolyog

Naplózva

Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 12. 02. - 12:01:20
Az oldal 0.548 másodperc alatt készült el 43 lekéréssel.