+  Roxfort RPG
|-+  Ősi tekercsek
| |-+  Hasznos információk
| | |-+  Archivumok
| | | |-+  Archivum 98/99
| | | | |-+  Előtörténettel kapcsolatos kérdések
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Előtörténettel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 13030 alkalommal)

Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 03. 29. - 18:37:45 »
0

Előtörit írsz, és elakadtál? Kérdésed van az előtörténeteddel kapcsolatban? Írj ide, és azonnal válaszolunk! Mosolyog



FIGYELEM!
Játékosainkat kérjük, hogy válaszukat csak akkor küldjék el, ha a kérdés feltevésétől számított egy órán belül nem érkezik válasz az oldal valamelyik STAFF tagjától!
Köszönjük!*



*Ezzel csupán annyi a célunk, hogy megelőzzük az esetleges rossz, vagy éppen nem megfelelő válaszokat. Megértéseteket köszönjük.
Naplózva


Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 03. 29. - 19:58:57 »
+1

Korábbi kérdésekből:

Szeretném elküldeni a karakterem előtörténetét. Ha jól értettem, ti döntötök, hogy melyik házban lesz, de akkor hova írjam? Csak simán az előtörténet részlegbe?
Igen, simán az előtörténet alfórumba kell topikot nyitnod a karaktered nevével, majd az ellenőrzést és a beosztást követően a topikodat át fogjuk helyezni a kiválasztott ház alfórumába.

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy hol oszt be engem a Süveg?
Amikor elkészültél az előtörténeteddel, és felraktad az előtörténetekhez, a STAFF team egyik tagja (moderátorok, adminok, illetve A Macska) le fogja ellenőrizni azt, a jellemed alapján pedig kiválasztja, hogy melyik ház a legmegfelelőbb számodra. Ügyelj arra, hogy az előtörténetedben ne szerepeljen, hogy melyik ház tagja vagy!

A Potter könyvek hányadik részénél járunk most?
Jelenleg a 7. könyv utáni eseményeknél járunk, tehát Rowling története lezárult, innentől saját történetünk szerint haladunk. Erről bővebben itt olvashatsz.

Lehet animágus diákot regisztrálni az oldalra?
Lehet, de a STAFF team az előtöri függvényében dönt arról, hogy a karakter lehet-e végül animágus, vagy sem. Azonban vedd figyelembe: minimum hatodévesnek kell lenned ehhez.

Lehetek exhalálfalóként félvér származású? Vagy ahhoz mindenképp párosul az aranyvér?
Lehetsz, amennyiben van egy jó indokod arra, hogy miért van szüksége a Nagyúrnak épp rád.

Nézegetem a Törvénykönyvet képtelen vagyok megtalálni azt a bizonyos jelszót az előtörténethez.
Pedig ott van valahol, hidd el! Amennyiben régebben olvastad a Törvénykönyvet, olvasd át újra, mert a STAFF random időközönként nem csak a jelszót, hanem annak a helyét is megváltoztatja!


A varázsvilágban is létezik óvoda illetve bölcsőde a nem iskoláskorú gyerekeknek? Vagy inkább  a házimanókra, egyéb felvigyázókra hagyják a gyerekeket, és maguk tanítják meg őket írni, olvasni?
A bölcsőde, illetve az óvoda elég mugliszerű. Inkább - ahogy te is említetted - másokra hagyják a csemetéket, hogy tanítsák, különösen pl. az aranyvérű családokban.
Naplózva


Clarice Edevane
Eltávozott karakter
*****


VI. ※ Prefektus ※ A ℳardekár fogója

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2014. 06. 17. - 10:38:57 »
0

Sziasztok ^^

Végre rászántam magam, hogy nekiessek az előtörténetnek. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Lehet-e kitalálni valamilyen - a könyvekben nem szereplő - varázsbetegséget a karakternek? Természetesen mindenképpen olyat, ami azért beleillik a világba, és nem tér el hangulatilag tőle.
Naplózva


sol
Vendég

« Válasz #3 Dátum: 2014. 06. 17. - 11:11:35 »
+1

Szervusz!
Üdvözlünk köreinkben! :D

Igen, természetesen kitalálhatsz valami ilyesmit, semmi akadálya! Sőt, örülünk, amikor kreatívkodtok! :D  Arra kérlek, mielőtt beleírod, dolgozd ki szépen és küldd el valamelyik staff-tagnak Mosolyog Együtt átnyálazzuk és megbeszéljük veled, hogy mennyire reális a világunkban, esetleg segítünk kicsit "játszhatóbbá" tenni Mosolyog Az előzetes egyeztetés azért szükséges, mielőtt megírod az előtörténeted, hogy nehogy valami olyasmi legyen a bökkenő, ami később érintené az egész "múlt" részt Mosolyog
Naplózva

Clarice Edevane
Eltávozott karakter
*****


VI. ※ Prefektus ※ A ℳardekár fogója

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2014. 06. 17. - 11:17:24 »
+1

Remek, köszönöm. ^^ Összeírom az ötletem akkor, és elküldöm. *-*


Rendicsek, várjuk szeretettel :D
- Sol

Naplózva


Merel Everfen
Boszorkány
*****


A Vérborz

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2014. 08. 15. - 17:58:24 »
0

Helló
Nekem a számokkal nem akar stimmelni valami, vagy én néztem el:
Ha jól értem, 1998(?) van. Ez alapján a '85ös generáció 13 éves idén. A karakterlap sablonnál van linkelve egy táblázat, de az a 85ösöket első évfolyamba sorolja.

Másik irányból megközelítve: Ha 13 éves a karakter, melyik évben született, és hanyadikba jár most? (Ha valamit elszámoltam volna)
(Májusi születésű, ha ez beleszámol valamibe)

Valamint: van-e mágikus árvaház (a szülők varázslók voltak, de nem aranyvérűek)?
Naplózva


Owen Redway
Eltávozott karakter
*****


Hollóhát VI. Prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2014. 08. 15. - 18:50:49 »
0

Üdvözöllek az oldalon!

„Ha jól értem, 1998(?) van. Ez alapján a '85ös generáció 13 éves idén. A karakterlap sablonnál van linkelve egy táblázat, de az a 85ösöket első évfolyamba sorolja.”
A könyv szerint az kezdheti meg roxforti tanulmányait, aki az adott év szeptemberéig (azaz augusztus 31-ével bezárólag) betölti a 11. életévét. Ezáltal az a tanuló, aki 1986. szeptember 1-én született, kimarad, és csak 1998/99-es tanévben kezdheti meg mágikus tanulmányait.

„Másik irányból megközelítve: Ha 13 éves a karakter, melyik évben született, és hanyadikba jár most?”
A játékban jelenleg 1998. májusa van, azaz a karaktered éppen most ünnepli majd 13. születésnapját, azaz 1985-ben született, és másodévesnek számít.

„Valamint: van-e mágikus árvaház (a szülők varázslók voltak, de nem aranyvérűek)?”
Ezt meg kell beszélnünk a staff tagokkal. Kis türelmet kérek ez ügyben, hamarosan kapsz róla egy PM-et, amiben leírom, hogy döntöttünk.
Naplózva

Jackson Everfen
Eltávozott karakter.
*****


Exhalálfaló

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2015. 01. 10. - 11:18:15 »
0

20 évvel ezelőtt ki volt a Mardekár ház feje?
Naplózva


Owen Redway
Eltávozott karakter
*****


Hollóhát VI. Prefektus

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2015. 01. 10. - 12:28:16 »
0

Üdv!

1981-es nyugdíjazásáig Horatius Lumpsluck volt a Mardekár házvezetője.
Naplózva

Jackson Everfen
Eltávozott karakter.
*****


Exhalálfaló

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2015. 01. 10. - 12:37:02 »
0

Ó... Köszönöm szépen!
Naplózva


Evanna F. Lovell
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2015. 03. 04. - 15:52:02 »
0

Sziasztok!

Szeretnék egy Akadémiás diákot hozni, viszont arra vonatkozóan nem találtam információt (lehet, hogy csak vaksi vagyok, akkor bocsánat:), hogy hány évesen kezdhetik a felsőoktatást a Roxfortból kikerülve? 17 illetve 18, vagy várniuk kell 21 éves korukig? Köszönöm előre is a választ:)
Naplózva

B. Lizandra Kenneth
Eltávozott karakter
*****


VIII. GRIFFENDÉL ••

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2015. 03. 04. - 16:48:18 »
0

Szia!

A diákok Roxfortból kikerülve már a következő tanévben megkezdhetik a tanulmányaikat a felsőoktatásban! Mosolyog
Naplózva

Evanna F. Lovell
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2015. 03. 05. - 10:52:35 »
0

Nagyon köszönöm!
Naplózva

Evanna F. Lovell
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2015. 03. 05. - 13:29:37 »
0

Sziasztok megint,

igen, tudom, sokat kérdezek, bocsánat Mosolyog Szóval a második kérdésem az lenne, hogy a karakter gondolatmenetben, párbeszédben (tehát most ez konkrétan a szerepjáték-példámra vonatkozik) káromkodhat? És ha igen, ki kell esetleg csillagozni? Természetesen nem indokolatlan és nagyon ronda káromkodásokra gondolok, hanem olyasmire, ami a karakter beszédstílusát, jellemét hivatott hangsúlyozni. Köszi megint!
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #14 Dátum: 2015. 03. 05. - 14:15:34 »
0

Szia!

Persze, lehet, a biztonság kedvéért írd ki az elejére, hogy +16.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 03. 14. - 15:36:47
Az oldal 0.545 másodperc alatt készült el 44 lekéréssel.