+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Seraphin Austin Cameron Lamartin (Moderátor: Seraphin Lamartin)
| | | | |-+  Epic meeting
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Epic meeting  (Megtekintve 7013 alkalommal)

Shannon A. Minticz
Eltávozott karakter.
*****


Cukrosbácsi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #30 Dátum: 2011. 09. 13. - 15:42:50 »
+1

Testvér

*Másnak tűnik ez a világ, amikor valami olyan tükrön keresztül nézem, amelyik nem csak engem mutat, hanem mögöttem, körülöttem a világot, sőt, belőlem is inkább árnyakat jelenít meg önmagában, azokra fogékony, nem pedig a mutatott képre, a látványra, ami bárkinek olyan könnyedén elérhető és értelmezhető. Brayden szemébe meredni ilyen érzés, egy tükröt látok benne, túl azon, hogy voltaképpen a kígyó szeme, amelyik elnyelni készül, de előtte még mutat valamit, valami újszerűt, valami olyasmit, amit korábban soha nem láttam, vagy láttam és elfeledtem, ahogy azt mondja. Nem utalgat, nem, tisztán és nyíltan értem, érteni vélem a szándékait, a gondolatait, a mondatainak egyáltalán nem csapongó folytatásait, amiket nem azért hallgat el, mert nem volna érdekes, hanem mert értem. Értenem kell, vér a véremből, ismerem ezeket a gondolatok, születésem óta alkalmas voltam arra, hogy értsem őt, miért pont most ne sikerülne? Ennek ellenére nem hiszem, hogy különösebb értelemmel bámulok rá, csak azért nem tátott szájjal és döbbenten, mert egyszerűen nem merem még az állkapcsomat se megmozdítani, hallgatom, várok és hallgatok, a hatásszünetben lélegzem egyet, kicsit csak, pislogni se nagyon merek, amíg a végére nem ér, ki tudja mit tervez, mit gondol, tudnom kell…
Magamat se tudom követni, az obszidiántükörben ügyetlenül csúszkálok, jobbra és balra éppen olyan valószínűséggel botlom, mint előre vagy hátra, minden egyes megmozdulásom magában hordozhatná a teljes kudarcot, na ennek van már több esélye, mint a többinek, hiszen minden lefelé lejt. A gondolatok, az érzések, a félelmek, a remény, a hit, lefelé csúszik egy olyan pályán, amit én fektettem alá, Braydent, sötét, számonkérő, súlyos pillantását használva csúszdának ahhoz, hogy elveszítsem magamtól az összes olyan dolgot, ami rám vallhatna. Tükröződik, hiszen látom, ennek ellenére, a felismerés nem tesz boldoggá, ahogy még soha senkit nem tett átkozottul boldoggá, ha sejteni kezdte, hogy nincs igaza, de nemhogy igaza nincs, a jó út, amit maga elé tűzött éppen attól jó, mert nincs rajta semmi belőle. Belőlem. Shannonból. Shannon Alexiel Minticzből, az ifjabb Minticzből. Voltaképpen láthattam volna, hogy ez lesz a vége, nem illek senkihez és semmihez ezen a területen, ez a háború nem az én háborúm, ezek az oldalak-érdekek-erők és viszonyok nem az én kultúrám, nem sok közöm van hozzájuk azon túl, hogy szerencsétlenül ide kerültem, mégis olyképpen ragaszkodok… nem kell Braydennek ideológiailag meggyőznie, önmagamtól idegenedek el, távolodok el mindentől, azért ez nem egészen normális.*
-Csukva békésebb-*a hangom halk, éppen csak megcsuklik középen, nem volt ideje a szólásnak, a megszólalásnak, ellenvetésnek, de valahogy kikívánkozott, muszáj volt, értelmetlen. Akár mosolyoghatnék is a megfogalmazáson, annyira patetikus, filozófiai hunyt szemű alakokhoz hasonlítani magunkat, akiket aztán a látás, a tisztán és világosan látás tesz azzá, amik igazán vagyunk, de nem lenne helyénvaló egy meg nem értett gondolatiságot értékelnem ily módon. Lapítok csak a széken, amíg megkapom a válaszaim, egészen megroskat a tudat, így kimondva. Paranoia? Mintha nem egyszer kaptam volna meg a félév során, jéghideg veríték tapasztja a hátamhoz az inget, a megfigyeltség biztos tudata, szavak és gondolatok, amiket nem kellett volna, tettek, találkozások, emberek, diákok, akiket veszélyeztet az a tény, hogy én megfigyelt vagyok. Megnyalom a szám, összehúzom a szemem, nem hagyom, hogy a döbbenet, a félsz kilopakodjon a képemre, ahogy megtenné nagyon szívesen, hogy aztán megreszkető hangon faggassam arról, hogy mégis mit tud, mint hallott, mit mondtak és hogyan mondtad, de uralkodom rajta. Nem fontos. Nem számít. Már megtörtént. Mennyi dolog történt meg az én tudtom és ismeretem nélkül. Brayden eladta magát, olyképpen, mint egy képesség, egy hihetetlen hatalom, de mégis kontrol alatt tartható mágus, megfigyelt engem, miközben a minisztériumból másoknak is a szemét szúrtam, de valahogy, valahogy mégis addig egyensúlyozott ő tudatosan, én tudatlanul, hogy még élek. Rettenetes tudat, éhesen marja a gondolataim, hogy a hála, ösztönösen kifejeződve megmoccan bennem, Mardekáros múlt ellenére, vagy éppen azért, legnemesebbek közt másféle, mélyebb a becsület, kikerülhetetlen.*

-Mégis miket írhattak, ha szükségesnek érezted?-*kérdezem szárazon, némi balsejtelmem azért van a dologról, egyre több és több, és ahogy közelebb jön és leül újabb ötleteim támadnak, a következő szavai azonban nem igazolják ezeket. Annyira arcul üt a felcsattanása, hogy önkéntelen kihúzom magam, hátrafeszítem a vállam, mint órán, a hajammal úgysem tudok mit csinálni, de egy mozdulattal letörlöm az arcomról a vért, az államra száradt száraz kenet persze marad még, a fáradtságot, zavart, kételyt. Csak aztán jut eszembe apellálni, amikor már elfordult.*
-Ez nem befolyásolja a méltóságot!-*nagyon bátor vagy Shannon, amint elfordulnak rólad a lélektükrei, amik nem csak az ő lelkének, de a tiednek is a tükrei. Nagyon bátor, amint tudod, hogy hirtelen nincs mitől félni, nagyon ostoba, ha azt hiszem, hogy nem is lesz. Naiv és méltatlan. Ezeket akkor sem tűrhetem, csak úgy, még ha háborog is a lelkem, az óvatos, hogy ellentmondjak neki, még ha minden porcikámmal is próbálom a sértettséget és a gőgöt kiölni magamból, ami nem nevelés, hanem egyszerűen csak ego kérdése. Nekem pedig nem lenne rá okom, ha úgy viselkednék, ahogy elvárom magamtól, de arra is képtelen vagyok. Megfelelni valaminek, Brayden szemének kívánságának, a miniszter hódolatvágyának, a kollégák egyszerűségszeretetének. Nem sajnálom ezt, a felcsattanásából kiszivárgott düh a pórusaimban megül, újféle ritmust ad a szívdobbanásoknak a torkomban, az elképzeléseimnek, hogy hogyan tovább, és mégis, egy sóhajtól megomlik, mint egy kártyavár, hiába emelkedtem fel félig a székre, visszazuhanok, hitetlen zavarral bámulva Brayden hátára, aztán rá, ahogy jön, fel, aztán egyenesen rá, ahogy leül. (Három szóval roppantja össze a tiltakozás pillanatnyi dacból született bástyáit, ássa alá a félelem szülte álnokságtól fortyogó árkokat, borítja le a harag köveit, a szavakba rejthető indulatok tégláit és szaggatja szét a szabadság ábrándjából szőtt zászlót, hogy egy újat, egy másikat tűzzön a helyére, régi-új lobogót, ami figyelmeztet arra, amit ha nem tartok fontosnak, akkor akár beállhatok a fekete varázslók seregébe is, ha pedig mégis, akkor nincs értelme semmi tiltakozásnak: a hűség selyme.)*
-Igen?-*nyivákolós kis nyekkenés a torkomban, egy egésze másféle nyekkenés az, ahogy felkelek a székről, elfordulva, a fal felé, mint a rossz gyerek eltakarom az arcom, lehunyom a szemem, a szemhéjnak nyomódó ujjaim vörös lobbanásként kapnak helyet a tudatomban, mély levegőt veszek, de szerencsétlenül a falnak dőlésig jutok el, egy lépést se megyek odébb… nekivetem a hátam, ezért kár volt felállni. Erőtlennek érződik minden gondolat, szó.*
-Annyi mást mondhattál volna inkább-*egymásba kapaszkodnak a szavak, bizonytalanul lebegnek a levegőben, mégis a teljesség és folytonosság látszatát keltik attól, hogy mondatban állnak, attól, hogy hangsúly jajdul bennük, megtört, letört ellenállás mementója.* -Úgysincs más választásom-*félrepillantok róla, valahova az egyik sötét, de mostanra ronggyá szakadt talárom ujjára a földön. Legyen, hiszen mind a képesség, mint a lélek hozzá köt, nem hagy más választás a tudat, az elv, a gondolat sem.*

||igen *-* veled akkor is érdemes játszanom, ha ritkásan, esetlegesen válaszolsz *-*
((a zárójeles mondatra ihletem, ha úgy tetszik, rohamom lett, igazából nem nagyon illik Shannonhoz, de akarom, hogy ott legyen))||

Naplózva

Brayden M. Minticz
Eltávozott karakter
*****

önjelölt messiás

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #31 Dátum: 2011. 12. 31. - 20:45:11 »
+2

|a tékozló fiú|

A testek könnyen törnek. Puszta fizika. Megfelelő körülmények és a megfelelő pont. Nem is kell nagy súly, akár pár kilogramm elég, hogy eltépje a szöveteket egymástól. A materialitásban csöndben nő a tér az atomok között, semmi különleges nem történik, pontosabban mondva a legtermészetesebb folyamat megy végbe. Felrepedezik a bőr, kiserken a vér, darabokra esik a hús, elszakadnak az izmok, majd legvégül hegyes véggé törnek a csontok közepei. Természetes, mert minden úgy viselkedik, ahogy kell, gyönyörű, mert látszik benne a struktúra tökéletessége. És mégis szánni valóvá, undorítóvá teszi ezt az ember. Vagy minek is nevezik? Lélek. Pátoszos álfogalmakba takarjuk a test ismeretlen működtető erőit, csak, hogy legyen mire fognunk a sikítást, a velőt rázó üvöltést, amikor szinte a gyomrunkból tör fel a félelem legőszintébb hangjai. Persze artikulálatlanul és érthetetlenül, amilyen a rettegés maga. Amorf lidércek az ágy alól, a sötét sarkokból, az ismeretlen ház ablakából. Ott vannak mindenhol és ellepik ingerekkel az idegeket. Vastag csomókban futnak az elektromos impulzusok és megkeserítik a nyálat, megnedvesítik a homlokot.
Nem veszed észre Shannon? Igaz is, sose akartad észrevenni a körülötted zajló világot. Mindig te voltál a céltalanul lebegő, ügyefogyott, aki túl égi és törékeny erre a világra. Elhitetted mindenkivel, pedig ugyanúgy ott állsz a bátyjád mellett, két lábbal a szilárd földön, bármennyire is irtózól tőle. Te is ugyannyira része vagy ennek a mozgó egésznek, ami halad, fejlődik és hiába minden álltatás sosem pihem. Ne csak a jogaidat akard, a felelősségeiddel is kezdj valamit. Úgyis úgy féled a halált, hogy ez a szép test tönkre megy egyszer. Nem csak mocskos lesz, hanem aszott és málló is. Pedig egy koponya is lehet annyira elragadó, mint az arcod.
- Van köze a méltósághoz. - kiegyenesedett. Ő, Brayden Matthew Minticz akinek csak akkor gömbölyödik a háta, ha varázslényeket boncol, vagy figyelmeztetőleg föléhajol a szerencsétlen prédának. A beszélgetésben mégis sokadjára kénytelen megtagadnia saját magát. El is gondolkozik egy pillanatra: milyen fura átlagos embernek lenni, tele gyengeséggel, és hibával. A tökéletességhez ily közel állók is mennyire tökéletlenek tudnak lenni esetenként. Öccsének még mindig háttal csitítja le rángatózó belsejét, majd megfordulva lágyan falja fel a köztük húzódó levegőt teste monumentalitása. - Ha nem mutatod meg a világnak ki vagy valójában, sosem leszel méltó arra amire születtél. Ezt mondd meg a diákjaidnak is, bár akár lehetne ez a Reggeli Próféta vezércikke egy hónapon keresztül, akkor sem értené egész Anglia, hogy milyen lenyűgöző erők teremtik és tartják fent a világot. - könnyed pengeként sikló hangja elmetszi az ellenállást. A nyers kioktatás dallamtalanul közöl valami megkérdőjelezhetetlen igazságnak hatót. Pont ezért kéne rácáfolni talán? És ha nem is sikerülne, kreálni egy irracionális, de erősen hitt ellenérvet, hogy legalább az emberek fejében éljen az, ami az igazságok világában megfoganni is képtelen. Az elfogadás sosem volt opció, amikor a valóságot tárgyalták. - Értsd meg végre, hogy tagadásod a legnagyobb bizonyíték szavaimra. Nem lehet csak létezni, ahogy arra te vágysz, de... - hangját nem fel-, hanem levitte, mintha titkot zárt volna egy borítékba. Rajta nem nehéz a pecsét, a viasz egyszerűen összezúzható, akár a címerek, nevek, rangok. Asztalon fekvő pálcájáért nyúlt, ami megérezve hordozója közelségét apró, súlyos fekete pamacsokat eregetett, majd (akár gazdája meleg ölén megnyugvó macska) szinte látni lehetett, ahogy belesimult durva tenyerébe. Egy rövid időre újból belenézett a zöld szempárba, majd állva a farkasszemezést helyére tette átokosztóját.
Nyugodt léptekkel sétált kabátja felé, majd a legkirályibb mozdulatokkal terítette magára az ébenszövetet, mintha ez az egész délután meg sem történt volna. Begyakorlott mozdulatokkal szöszteleníti ujjait, bár elgondolkodtató, hogy az ő ruháiban nem inkább életek tapadnak meg. Apró, elkárhozott sorsok. A rutinmozdulatok után teljesen ugyanúgy néz ki, mint amilyen az összekötő hídon volt. Vagy talán még ördögiebben az ártalan-fehér hópelyhek nélkül.
Nem köszön el, nem kíván sok szerencsét. Ígéretet kapott, és mindketten tudják, hogy bárminek is tűnik a jelen, a vitájuknak, az összeütközéseiknek még nincsen vége. Talán a ma is csak ernyedt előjáték volt, egy szemöldökösszehúzó fülszöveg.
Utolsó szemkontaktus, majd csak a hullámok maradnak, ahogy a becsapott tölgyfaajtó zengése végigborzolják az összeszaggatott ruhákat, megtépdesik a tapétát, és egy kicsit a tárgyak is beleremegnek.


VÉGE?

köszönök mindent, rendkívül élveztem, és remélem minél hamarabb tudjuk folytatni (:
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 01. 23. - 09:02:38
Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.