+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  A 97/98-as tanév
| | | |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | | | |-+  Keleti szárny
| | | | | |-+  Nagyterem
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Nagyterem  (Megtekintve 42576 alkalommal)

Agnes Meadows
Eltávozott karakter
*****


A megérző

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #120 Dátum: 2012. 03. 08. - 17:40:32 »
+2

Pszichológia óra

Hét perc. Végigpillantok a lépcsőn lezúduló diáktömegen.
Megbeszéltük, hogy itt találkozunk, de késik. Vagy én értettem valamit félre?
Még az is lehet. Mert nagyon igyekszik ügyelni a pontosságra, ha rólam van szó. Tudja, hogy nem igazán szeretem. Annyira figyelmes tőle…
Most még sincs itt. Vajon mikor kezdjek el aggódni?
Látom Jadát végiglibbenni a folyosón, majd Dakotával együtt besétálni a nagyterembe. Az idősebb Bourgh iker vagy csak szimplán nem vesz észre vagy nem is akar észrevenni, mindazonáltal köszönés nélkül suhan el előttem. Bizonyára megint összevesztek Ephrammal. Olyankor viselkedik így…
De nem sokáig foglalkoztat már Jada. Mert mikor megérkezik végre Boethius, mi is besétálunk utánuk. Kedvesen átölelem barátom karját, miközben ráfüggesztem kérdő tekintetem, hátha szolgál valamiféle válasszal. Közben szemem sarkából látom Dakotát integetni. Persze megint foglalt nekünk helyet. Ez már megszokás. Eszembe sem jutna más mellé ülni. Mióta ismerem kettőjüket eléggé megváltozott az életem a suli falai között. Jóval többet vagyok társaságban, mindig megvan egy biztos pont vagy személy, aki mellé ülhetek, akivel beszélhetek. Az előtt, bár ott volt nekem Mika, mégis sok időt töltöttem egyedül. Ehhez voltam szokva gyerekkoromtól kezdve. De annyira boldoggá tesz az, hogy mindig számíthatok ezekre az emberekre, a barátaimra.
Minden óra érdekesebb így. Bizony, még a pszichológia is.
Ahogy Dakota kommentálja a kérdéseket vagy rávési a pergamenre saját válaszlehetőségeit. Mostanában szokásossá vált mérgelődésének itt legalább hasznát vesszük és megannyi halk vagy éppen álcázott kacajjal kísérve töltjük ki a kérdőívet.

Név: Agnes Meadows
Évfolyam: Hatodik
Ház: Hollóhát

1. Ön általában
 a társaság motorja
inkább csendes és visszahúzódó
2. Ha Ön tanár volna milyen tárgyakat tanítana szívesebben?
 gyakorlati jellegű tárgyakat
elméleti jellegű tárgyakat
3. Melyik megtisztelőbb az Ön számára
ha Önt az érzelmek emberének ismerik
ha következetesen gondolkodó, logikus embernek ismerik   
4. Amikor Ön elmegy valahová, napi ügyeit intézni,
eltervezi mikor, mit fog csinálni
csak úgy elindul
5. Kapcsolatai kialakításában
mély barátság kialakítására törekszik de csak néhány emberrel
széleskörű kapcsolatokra törekszik sok különböző emberrel
6. Ha egy kötött programhoz kell igazodnia
ezt vonzónak találja
gátlónak találja
7. Ön rendszerint kivel érzi jobban magát?
álmodozó típusú emberekkel
reális típusú emberekkel
8. Melyik nehezebb az Ön számára?
alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz
alkalmazkodni a folyamatosan változó feladatokhoz
valójában egyik sem
9. Az Önhöz közelálló emberek tudják hogyan érez Ön?
igen, a dolgaim többségével kapcsolatban tudják
nem, csak ha valamilyen oknál fogva én elmondom nekik
10. Ön jobban ügyel
az emberek jogaira
az emberek érzéseire
11. Amikor Ön társaságban van
jobban szeret bekapcsolódni a csoportos beszélgetésbe
jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni
12. Ön jobban kedveli azokat az embereket akik
eléggé konvencionálisak, sohasem kirívóak, feltűnősködők
túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem
Szerintem ezt nem lehet kategorizálni
13. Ön gyakrabban hagyja, hogy
a szíve vezesse az eszét
az esze vezesse a szívét
14. Ön jobban kedveli, az
előre megszervezett találkozókat, partikat stb.
nyitott bármikor bármilyen szórakozásra, amikor csak alkalom adódik
15. Baráti körében
Ön a legutolsó aki megtudja, hogy valakivel történt valami
mindig mindenkivel kapcsolatban jól értesült
16. Az az ötlet, hogy listát készítsen a hétvégén elvégzendő teendőiről
tetszik Önnek
hidegen hagyja
kifejezetten lehangolja
17. Milyen embert szeretne inkább barátként?
valakit aki állandóan új ötletekkel áll elő
valakit aki két lábbal áll a földön   
18. Ön inkább sikeres
a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában
a régi jól bevált módszerek alkalmazásában
19. Amikor Ön kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerül
megpróbálja tréfával elütni a dolgot
megpróbál más tárgyra térni
napokkal később is azon gondolkodik, mit kellett volna mondania
20. Egy nagy társaságban
Ön gyakrabban mutat be embereket másoknak
Önt mutatják be gyakrabban más embereknek
21. Ön inkább
gyakorlatias ember
ötletes, szellemes ember
22. Ön rendszerint
többre értékeli az érzelmeket mint a logikát
többre értékeli a logikát mint az érzelmeket
23. Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt
kellemesnek találja, mert ennek megfelelően tervezhet
kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát
24. Önnek
sok a mondandója, de csak bizonyos embereknek, bizonyos körülmények között
könnyedén beszél bárkihez, olyan hosszan, amennyire csak szükséges
25. Ha Öntől megkérdeznék egy szombat reggelen, hogy mivel fog telni a napja, Ön
képes lenne egészen pontosan elmondani
túl sok dolgot sorolna fel kétszer
várnia kellene és utánanézni   
26. Amikor szórakozásból olvasgat
élvezi ,hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat
pontosan azt mondja amit az író mondani akart
27. Ön
jobban szereti a dolgokat az utolsó pillanatra halasztani
idegesítőnek találja ha az utolsó pillanatban kell a dolgait megtenni
28. Amikor Ön egy partin van,
szereti elősegíteni az események folyását
hagyja a többieket, hogy a saját módjukon szórakozzanak
29.csinálni
létrehozni   
30.előnyök
áldások
31.menetrendszerű
tervezetlen   
32.feltalál
épít
33.kritikus
kritikátlan
34.beszédes
visszahúzódó
35.ésszerű
lenyűgöző
36.óvatos
bizakodó
37.szisztematikus
spontán
38.torony
alap
39.puha
kemény
40.élénk
nyugodt
41.gyártás
tervezés
42.eltűr
megbocsát
43.rendszeres
alkalmi
44.elmélet
gyakorlat
45.együttérzés
előrelátás
46.beszéd
írás
47.konkrét
absztrakt
48.hideg-fejű
meleg-szívű
49.elhatározás
ösztönzés
50.jelkép
jel
51.békebíró
bíró
52.barátságos
különálló
53. Ha új emberekkel találkozik azok,
rögtön tudják, hogy mi érdekli Önt
csak azután tudják mi érdekli , ha igazán megismerték Önt.
54.Ha olyasmit kell csinálnia, amit sok más ember is csinál, melyik mód a vonzóbb Önnek?
az elfogadott módszer szerint csinálni
felfedezni egy új, saját módszert
55. Melyik a súlyosabb hiba az Ön számára?
ellenszenvesnek lenni
ésszerűtlennek lenni
56. Ön szerint napi rutin szerint cselekedni
kényelmes útja a dolgok elintézésének
fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű
57. Ha házibulin vesz részt
néha előfordul, hogy unatkozik
minden esetben jól szórakozik
58. Amikor elkezd egy nagy projektet, amit a hét folyamán kell befejeznie
időt áldoz arra, hogy listát készítsen az elvégzendő dolgokról, és azok sorrendjé­ről
fejest ugrik a dolgokba
59. Ön szerint, melyik képesség a fontosabb?
észrevenni a kínálkozó lehetőséget egy helyzet során
igazodni a tényekhez, ahogy azok adódnak
60. Amikor sok apróságon gondolkodik, amit meg kell tennie, vagy meg kell vennie,
gyakran elfelejti őket egy sokkal későbbi időpontig
rendszerint felírja őket, hogy emlékeztesse magát
mindig pontosan emlékezik mindenre, papír vagy egyéb emlékeztető nélkül is
61. Ön rendszerint
szabadon kimutatja érzelmeit
megtartja az érzéseit magának
62. Ön inkább
támogatja a bevált módszereket, amelyekkel a munkáját jól végzi
kutatja, hogy mi az ami még nem tökéletes, és megoldatlan problémákat keres
63. Ön inkább dolgozik olyan ember irányítása alatt, aki
mindig kedves
mindig korrekt
64. Amikor begyűrűdzik egy új divathullám
Önt nem érdekli különösebben
Ön az elsők között van aki kipróbálja az újdonságot
65. Az, hogy időben befejez egy munkát, azon áll, hogy
elkezdte időben tehát még marad is ideje a leadás előtt
az utolsó pillanatokban sokkal gyorsabban képes dolgozni
66. Életstílusában Ön jobban kedveli
az eredeti dolgokat
a konvencionális dolgokat
67. (itt több is megjelölhető) A napi munkája során
élvezi a vészhelyzeteket, amelyeket rövid idő alatt kell megoldani
utálja az olyan helyzetet ahol nyomás nehezedik Önre
rendszerint előre megtervezi a munkáját, emiatt sosem kell „nyomás alatt” dol­goznia
68. Elmondható-e Önről, hogy
jobban képes lelkesedni a dolgaiért mint az átlag
kevésbé jön izgalomba a dolgai miatt mint az átlag
Szerintem mindenben átlagosan cselekszem
69. Ön szerint, melyik a dicséretesebb
ha valakinek józan esze van
ha valakinek látomása, ötletei vannak
70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba
ha valakiben nincs elég melegség
ha valaki túl sok melegséget mutat
71. Amikor különleges munkája akad,
óvatosan megszervezi mielőtt nekikezd
aközben találja ki, mi a szükséges, miközben csinálja   
72. Ön
nehezen értesül a dolgokról
könnyen értesül a dolgokról
73. Napjának a megszokott rutin szerint zajló részét Ön
nyugalmasnak találja
unalmasnak találja   
74.elfogad
változtat
75.gondolkodik
érez   
76.pontos
ráérős
77.elmélet
bizonyosság
78.egyetért
megvitat
79.házibuli
színház
80.ismert
ismeretlen
81.meggyőző
megható
82.állandó
változó
83.képletesen
szószerint
84.szelíd
erélyes
85.szívélyes
csendes
86.tények
ötletek
87.elszánt
hűséges
88.rendszerető
kényelmes
89.képzelgő
tárgyilagos
90.szimpatizál
analizál
91.állítás
fogalom
92.igazság
kegyelem
93.óvatos
gyors
94.ki
mi

Miután végzek, a már karba tett kézzel várakozó Dakotára nézek. Furcsa grimaszát látva ismét kuncogok egyet.
- Teljesen bolond vagy! - Jelentem ki szeretetteljesen.
Naplózva


Sacheverell d'Espèrey
Eltávozott karakter.
*****


tündéraranybogár cafrangmümü

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #121 Dátum: 2012. 03. 13. - 18:36:59 »
+5

Pszichológia,
avagy a baljós iker története és ármányai


*Őszintén megmondva fogalmam sincs arról, hogy mit keresek itt. Anya és apa világosan megmondták, hogy semmi baja a fejemnek, szóval egyetemes pszichológia órát elrendelni nagyon fura. Mindenki bolond ebben az iskolában? Absinthe szerinted is mindenki bolond? Légy szíves ne edd le a pennámat, mert nem jó érzés, amikor a tollak közül a kezemre hullnak a morzsák. Nem érted? Nem figyelsz rám? Elveszem, ha rossz vagy.
Rossz vagy.
Elvettem.
Most meg miért nézel így rám, te csillogó szemű ördög? A tanításod fontos része, hogy nem tehetsz meg mindent, amit csak szeretnél. Önkontrollnak hívják, és az a haszna, hogy az emberek, a többiek emiatt nem néznek teljesen bolondnak. Vannak szabályok. A szabályok fontosak, ha betartod őket jó gyerek vagy, ha nem, akkor rossz. 15 évesen az ember már nem annyira gyerek, mint amennyire rossz, de mivel világ életemben jó gyerek akartam lenni, nagyon komoly elmaradásaim vannak ezen a téren. Most például határozottan rossz vagyok, noha nem késtem el, de a szememet forgatom, miközben a professzor ott elől beszél. Határozottan emlékeztet valakire. Mintha már láttam volna őt? Hm-hm, talán álmodtam róla, és ő valójában egyike azon különleges embereknek, akik állítólag meghatározzák majd az életem, de… ó megvan! A mardekárosok házvezetője. Persze, hogy is felejthettem el, de Crasso professzorral konzultál a problémás diákokról, akik hozzánk kerültek. Mondjuk nem miattam problémásak, hiszen én csak megbámulom őket, amikor elém kerülnek. A mardekárosok mind olyan szépek. A lányok és a fiúk is, mintha ők valami más emberfajta lennének. Nem sántikálnak, nem törik össze magukat, nem lóg rajtuk a ruha, mindig tiszták és rendezettek, az arcuk rezzenetlen, a mosolyuk nem torzítja el az ábrázatukat, a szemük soha nem csipás. Fogalmam sincs, hogy csinálják, hogy nincs közöttük kócos. Biztos erre születni kell. Majd egy következő életben kipróbálom, most egyelőre írnom kell majd valamit.
Kit érdekel, hogy hol van Miss Swan? Én nem is láttam, csak egyszer, futólag, pontosan olyan nő volt, akiből remek inferust lehetne csinálni, mert semmi másra nem jó. Legalábbis semmi hasznát nem láttam, csomó háztársamat megríkatta, annak meg mi értelme volt? Szóval tényleg, meg sem fordult a fejemben, valami fura ebben a fickóban, annak ellenére, hogy közeli rokona lehet a repüléstanárnak, ó, Mr Vulkanov, ahogy a seprűn ül! Szeretnék egyszer én is úgy repülni, hiszen annak ellenére, hogy ott van nekem Éber, ha majd megnő, egy seprű sokkal fordulékonyabb, főleg, ahogy Mr Vulkanov használja. Biztos valami különleges távol-keleti techonológia, ki fogom módolni, hogy megtanítson rá, azt hiszem mégsem adom le a Repüléstant, hiába mondta az azt, hogy teljesen felesleges, fordítsam inkább az erőm arra, hogy rugalmas hopponátor legyek, valahogy nem tetszik. Na de nem számít a lényeg, hogy ez a bácsi szakasztott mása Vulkanovnak, sokkal idősebbnek látszik nála, bár a hasonlóság túl nagy ahhoz, hogy az ikertestvérség kizárható legyen, ami ugyan alapvetően nehezen titkolható, de ahogy beszél, no nem, nehezen tudom elképzelni. Valahogy… valahogy olyan leült. Erőltetett. Fogalmam sincs róla. Nem jelentkezem önként, főleg azért, mert nem értek a színekhez.
Vajon Jules itt van? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy neki mi lehet a kedvence, a nyakamat nyújtom utána, hátha megszólal, bár ennek az esélye a nullához konvergál, hiszen…. Egyáltalán mit keresne itt? Mintha nem az ő évfolyamának megfelelő óra volna ez, de ez már tényleg nagyon komoly összpontosítást igénylő emlékelőhívás lenne, hagyom a fenébe, elmalmozom a további mondanivalóját. Ha egy fehér fal elé állok biztosan nem fogok megőrülni, sem érdekes reakciókat megélni, hiszen egyszerűen HALÁLRA fogom magam unni. Mondjuk ez is egy érdekes megoldása a varázslótársadalom szelektálásának. Ezek szerint Mr Dobrev halálfaló, és a tudatalatti mélységünkbe lehatolva sugallja, hogy egy olyan házi feladatot csináljunk meg lelkiismereti okok miatt, ami könnyen a vesztünket okozhatja. Az aranyvérűek így életben maradnak, hiszen számukra méltóságon aluli volna a dolog…*
-Nehogy megcsináljátok a házit-*nézek körbe a többiek felé, akik körülöttem ülnek.* -Adjátok tovább, rájöttem, hogy valójában meg akar ölni minket ezzel. Higgyétek el. Nem lesz jó. Nagyon nem. Titkos támadás ellenünk. Ha egy fehér falat bámulsz meghalsz az unalomtól.
*De azért lehet, hogy megcsinálom. Hátha… túlélem, és akkor erősebb leszek általa. Bár lehet előtte megmondom de Crasso professzornak, hogy sajnálatos halálom esetén kísérletezésre felajánlom a testem, de nagyon nem szeretnék így járni.
94 pont? Miért pont 94? Miért nem száz? Ez is valami trükk? Jó lenne belegondolni. Nem tudok arról, hogy a 94-es számnak volna valami mágikus hatása. Mi értelme varázslók lelkét úgy vizsgálni, hogy nincs benne semmi mágia? És főleg mi értelme van 94 pontot kitölteni, ha utána elégeti a fenébe az egészet? Azt a gurkó meg a csikesz, ez a fickó tényleg teljesen bolond. És mi hallgatjuk. És mi írunk neki! Mi van itt, kérem szépen, és miért? Segítséget kéne kérni, de hát a tanárokat soha nem lehetett felülírni.
Ha nem a szavak hangzására figyelek, akkor az nem azt jelenti, hogy a lelkemmel ellentétben töltöm ki a tesztet? Hiszen imádom a szép szavakat!
Szóval, a nevem, azt hiszem Sacheverell d'Espèrey, az ötödik évfolyam diákja vagyok, és a Hollóhát torony lakója. Általában a társaság motorja vagyok, noha a társaság folyton változik körülöttem, szóval nem tudom, hogy mennyire számít. Ha én tanár lennék mindkettő jellegű tárgyat szívesen tanítanám, ezért alá is húzom mindkettőt. Megtisztelő számomra, hogy az érzelmek emberének ismerem magam, mert sajnos most hirtelen senkit nem tudok megkérdezni arról, hogy ő mit gondol. Amikor elmegyek valahova, mondjuk órára, ami a napi ügyem, gondolom arra gondolt, akkor természetesen nem tudok csak úgy elindulni, hiszen ebben a kastélyban minden messze van, úgyhogy öööö eltervezem mikor, mit fogok csinálni, és ezt a tervet és a magam részéről órarendnek becézem. A kapcsolataim kialakításában… széleskörű kapcsolatokra törekszem sok, különböző emberrel. Mint Jules. Remélem nem késte le az ebédet, mert akkor most jól éhen marad. Ha kötött programhoz kell igazodnom… ööö vonzónak találom, ha jó a program, és gátlónak, hogyha csapnivaló és uncsi. Teleírom a pergamen szélét aprócska betűkkel, hogy értse is a pszichológus, ha már egyszer kérdezett, biztos örülni fog neki, hiszen így sokkal árnyaltabb képet kap rólam. Én rendszerint az álmodozó típusú emberekkel érzem a legjobban magam, mert a reális típusnak az idegeire megyek. Nehezebb számomra alkalmazkodni a folyamatosan változó feladatokhoz, hiszen a rutinfeladatok nélkül ugye, életben sem maradnánk, azt hiszem. A hozzám közel álló emberek érzéseiről azt hiszem nem engem kéne megkérdezni, de én úgy érzem magamról, hogy nekik nincs információjuk arról, hogyan érzem magam, csak, ha valamilyen oknál fogva én elmondom nekik. Ez persze érthető, hiszen mindenki a maga problémáival foglalkozik. Jules-on rögtön látszik minden, ebben eléggé különbözünk. Én jobban ügyelek az emberek érzéseire, hiszen a jogok olyan furák, és amikor társaságban vagyok jobb szeretek bekapcsolódni a csoportos beszélgetésekbe, úgyhogy most elég hülyén érzem magam, amiért egy teszttel kell mély, önelemző monológot folytatnom. Szerintem a pszichológia nem ilyen. Vajon mit válaszolnak a többiek? Miért gondolják, hogy ugyanezek a lehetőségek minden diák számára megfelelőek, hogy kettőből választani tudnak? Mennyi kérdés, ki fog rájuk válaszolni? Én jobban kedvelem azokat az embereket, akik túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek, avagy nem. Gyakran hagyom hogy… hogy… hoooogy? Mi van? Szerintem az eszem és a szívem között nincsen se kommunikációs, se póráz-vezetésen alapuló kapcsolat, úgyhogy akkor legyen egy jó, hollóhátas válasz: az eszem vezesse a szívem. Jobban kedvelem ha bármilyen szórakozásra adódik alkalom, a barátaim körében (körben állnak? Nem is tudtam) mindig, mindenkivel kapcsolatban jól értesült vagyok. Az az ötlet, hogy listát készítsek az hétvégén elvégzendő teendőimről banális és nevetséges, ezen túl hidegen hagy. Barátaimként szeretem az olyan embereket akik két lábbal állnak a földön, mert a szellemekkel nem barátkozom, és a sellők se éppen azok a jó csevegők. Én sikeres vagyok mindig és mindenhol, de főleg a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában, és amikor kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerülök akkor nem csak megpróbálom, de tréfával elütöm a dolgot.  Egy nagy társaságban … erre nem válaszolok. Iskolai viszonylatban ez a kérdés teljesen értelmezhetetlen. Én inkább ötletes, szellemes ember vagyok, aki többre értékeli a logikát az érzelmeknél, de persze, mint minden, ez is erősen helyzetfüggő, de egy alaphelyzetben, gondolom, ez a helyes válasz. Ha előre meg van határozva, hogy mit, mikor csinálok, azt kellemesnek találom, mert ennek megfelelően tervezhetek. Szeretem a tökéletes rendszereket, amíg nincs minden perc betáblázva. Én könnyedén beszélek bárkihez, olyan hosszan, amennyire csak szükséges, vagy ameddig bírja. Ha szombat reggel tőlem valamit kérdeznek, akkor megtaláltam a reggeli alanyát, ezenkívül képes lennék egészen pontosan megmondani. Szórakozásból olvasgatás után élvezem, hogy különös, vagy eredeti módon magyarázhatom az olvasottakat, és én idegesítőnek találom, ha az utolsó pillanatokban kell a dolgaimat megtenni. Csak. Amikor partin vagyok hagyom a többieknek, hogy a saját módjukon szórakozzanak, mivel én is ezt teszem. Létrehozok, mert az előkelőbb, áldások, mert az olyan magasztos, tervezetlen, mert imádom a meglepetéseket, feltalál, mert most volt ebéd és hasonlít a feltálaláshoz, nem, valójában azért, mert nagyszerű, kritikus, mert az a fejlődés eszköze, beszédes, mert nem vagyok csiga, hogy visszahúzódjak. Legyűgöző, mert az ésszerűhöz még azért elég fiatal vagyok, bizakodó, mert…. ABSINTHE! A pennámat add vissza, de azonnal, én is unatkozom, moderáld magad, ha egy mód van rá! Spontán torony, mert ez bitang jól hangzik, kemény, mert szeretem a kihívásokat, élénk és tervezés ((mi az a gyártás?)) megbocsát, alkalmi, gyakorlat, együttérzés, mert anélkül mit is akarhatnánk a többiektől? BESZÉD! Lekopik a kezem ettől a szóaláhúzogatástól, fáj a csuklóm. Absztrakt, mert abban van még mit kutatni, meleg szívű, ösztönzés, jutalom! Vajon ezért az időért jár valami jutatom, hogy egy olyan értékelést kapok majd, ami nem is ragadja meg a lényem igazán? Jelkép, békebíró, barátság. Tehát a békebíró egy barátságos jelkép. Jól van. Ügyesek vagyunk, megcirógatom Absinthe-ot, hiszen olyan szépen megrágta a pergamen sarkát, nagyon precízen elkerülte a nevemet, talán felfogható művészi értéknek, majd megkérdezem erről Julest.
Az új emberek, akikkel találkozom, rögtön tudják, mi érdekel engem, csak ettől jobbára sikítófrászt kapnak, ha olyasmit kell csinálnom, amit sok más ember is csinál, azt felfedezem egy új, saját módszer szerint. Szerintem egyik se hiba. Áthúzom, kisatírozom, eltüntetem a kérdést szem elől. A napi rutin… már megint? Ilyen kérdés már volt, határozottan emlékszem rá. A napi rutin szerint cselekedni kényelmes útja a dolgok elintézésének, főleg, mivel ezzel le van tudva a napi idő, és a többi rész mind-mind szabadidő. Ha házibulin veszek részt (vajon az aranyvérűek tudni fogják, hogy ez nem a Ház-ak bulija, hanem kinek-kinek a saját otthonában folyó tevékenysége? ) akkor minden esetben jól szórakozok. Amikor elkezdek egy projektet, akkor fejest ugrik bele, főleg azért, mivel szerintem fontosabb képességem az, hogy észreveszem a kínálkozó lehetőséget a helyzet során, helyzet pedig csak akkor adódik, ha fejest ugrik valamibe. Amikor sok apróságon gondolkodok, akkor mindig pontosan emlékszem mindenre. Szerintem megtartom az érzéseim magamnak, úgyse kíváncsi rá senki. Én inkább kutatom, mi az, ami még nem tökéletes, keresem a megoldatlan problémákat, ez persze úgy csinálom, hogy olyan emberek irányítása alatt dolgozom, akik korrektek.. Ugye se Czvikker, se de Crasso nem kifejezetten az a kedves ember. Ha begyűrűzik egy új divathullám (((lelki szemeim előtt hatalmas Mardekáros óriáskígyó gyűrűzik, ahogy csak a kígyók tudnak a legújabb divat szerint szabott talárban))) akkor nem érdekel különösebben. Az, hogy idő előtt befejezzek egy munkát azon áll, hogy az mennyire érdekes, vagy elkezdtem időben, tehát még marad is időm a leadás előtt. Vagy a tökéletesítésre. Életstílusában én az eredeti dolgokat kedvelem. Napi munkám nem nagyon van, de… élvezem a vészhelyzetet. Mert az mókás és szórakozta. Elmondhatom magamról, hogy jobban lelkesedem a dolgaimért, mint az átlag, persze a válasz attól is függhetne, hogy a saját dolgaimért lelkesednek-e, vagy minden átlag a maga saját dolgáért, mert arra igazán nem mondhatok kritikát ismeret hiányában. Szerintem dicséretes, ha valakinek mindkettő van. Továbbra se hibás egyik sem, úgyhogy a 70-es kérdést is kisatírozom. Igen Absinthe, megrághatod mellette a pergament, csak ne túl mélyen, tudod, tekercsben kell beadni, nem lenne jó, hogyha szétesnek.
Amikor különleges munkám, azaz házi feladatom akad, akkor aközben találom ki, mi a szükséges, miközben csinálom. Én könnyen értesülök a dolgokról. A napom…. Ez a kérdés is volt már nyugalmasnak tartom, a rutinos részeket, elvégre nincs vele baj. Változtatni úgyis lehet bármin, gondolkodni jó dolog, persze érezni se rossz, a pontosság erény, elmélet kell, megvitatni pedig nagyon jó. Színház! Tündérek! Ismeretlen! Meggyőző, mint de Crasso, változó, mint az időjárás, képletes, ami tele van lehetőségekkel, szelíd, mint Absinthe, szívélyes, mint anya. Ötletek, mert kell, elszánt, mert az kell az ötletek megvalósításához, kényelmes, mert az jó. Képzelgő, analizálás, állítás, ami a cáfolatot várja, igazság, bár ez a kérdés megint elég nehezen értelmezhető. Gyors, de mi?
És most mindenkit meg kell várni, amíg végez? Komolyan? Sóhajtva hátradőlök, lehunyom a szemem, patkány-barátom megfogom, mielőtt felfalja a tesztemet, az ujjaim között játszok vele, próbálok nem elaludni. A háború szóra nézek fel lustán. Mindenki máshogy éli meg. Ha a teszt arra szolgált, hogy segítsen a jobb megélésen kudarcot vallott. Persze, az óra eleji öngyilkosságba bíztatást nem fogom megbocsátani, de nem itt kell. Viszlát! Kellemes napot önnek is!*

Naplózva

Sence Islington
Eltávozott karakter
*****


- Prefektus - Nihil Kisasszony

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #122 Dátum: 2012. 03. 13. - 20:03:07 »
+1

Pszichológia

Név: Sence Mai Islington
Évfolyam: V.
Ház: Mardekár

1. Ön általában
 a társaság motorja
inkább csendes és visszahúzódó
2. Ha Ön tanár volna milyen tárgyakat tanítana szívesebben?
gyakorlati jellegű tárgyakat
 elméleti jellegű tárgyakat
3. Melyik megtisztelőbb az Ön számára
ha Önt az érzelmek emberének ismerik
ha következetesen gondolkodó, logikus embernek ismerik  
4. Amikor Ön elmegy valahová, napi ügyeit intézni,
eltervezi mikor, mit fog csinálni
csak úgy elindul
5. Kapcsolatai kialakításában
mély barátság kialakítására törekszik de csak néhány emberrel
széleskörű kapcsolatokra törekszik sok különböző emberrel
6. Ha egy kötött programhoz kell igazodnia
ezt vonzónak találja
gátlónak találja
7. Ön rendszerint kivel érzi jobban magát?
álmodozó típusú emberekkel
reális típusú emberekkel
8. Melyik nehezebb az Ön számára?
alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz
alkalmazkodni a folyamatosan változó feladatokhoz
9. Az Önhöz közelálló emberek tudják hogyan érez Ön?
igen, a dolgaim többségével kapcsolatban tudják
nem, csak ha valamilyen oknál fogva én elmondom nekik
10. Ön jobban ügyel
az emberek jogaira
az emberek érzéseire
11. Amikor Ön társaságban van
jobban szeret bekapcsolódni a csoportos beszélgetésbe
jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni
12. Ön jobban kedveli azokat az embereket akik
eléggé konvencionálisak, sohasem kirívóak, feltűnősködők
túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem
13. Ön gyakrabban hagyja, hogy
a szíve vezesse az eszét
az esze vezesse a szívét
14. Ön jobban kedveli, az
előre megszervezett találkozókat, partikat stb.
nyitott bármikor bármilyen szórakozásra, amikor csak alkalom adódik
15. Baráti körében
Ön a legutolsó aki megtudja, hogy valakivel történt valami
mindig mindenkivel kapcsolatban jól értesült
16. Az az ötlet, hogy listát készítsen a hétvégén elvégzendő teendőiről
tetszik Önnek
hidegen hagyja
kifejezetten lehangolja
17. Milyen embert szeretne inkább barátként?
valakit aki állandóan új ötletekkel áll elő
valakit aki két lábbal áll a földön  
18. Ön inkább sikeres
a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában
a régi jól bevált módszerek alkalmazásában
19. Amikor Ön kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerül
megpróbálja tréfával elütni a dolgot
megpróbál más tárgyra térni
napokkal később is azon gondolkodik, mit kellett volna mondania
20. Egy nagy társaságban
Ön gyakrabban mutat be embereket másoknak
Önt mutatják be gyakrabban más embereknek
21. Ön inkább
gyakorlatias ember
ötletes, szellemes ember
22. Ön rendszerint
többre értékeli az érzelmeket mint a logikát
többre értékeli a logikát mint az érzelmeket
23. Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt
kellemesnek találja, mert ennek megfelelően tervezhet
kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát
24. Önnek
sok a mondandója, de csak bizonyos embereknek, bizonyos körülmények között
könnyedén beszél bárkihez, olyan hosszan, amennyire csak szükséges
25. Ha Öntől megkérdeznék egy szombat reggelen, hogy mivel fog telni a napja, Ön
képes lenne egészen pontosan elmondani
túl sok dolgot sorolna fel kétszer
várnia kellene és utánanézni  
26. Amikor szórakozásból olvasgat
élvezi ,hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat
pontosan azt mondja amit az író mondani akart
27. Ön
jobban szereti a dolgokat az utolsó pillanatra halasztani
idegesítőnek találja ha az utolsó pillanatban kell a dolgait megtenni
28. Amikor Ön egy partin van,
szereti elősegíteni az események folyását
hagyja a többieket, hogy a saját módjukon szórakozzanak
29. csinálni
létrehozni  
30. előnyök
áldások
31. menetrendszerű
tervezetlen  
32. feltalál
épít
33. kritikus
kritikátlan
34. beszédes
visszahúzódó
35. ésszerű
lenyűgöző
36. óvatos
bizakodó
37. szisztematikus
spontán
38. torony
alap
39. puha
kemény
40. élénk
nyugodt
41. gyártás
tervezés
42. eltűr
megbocsát
43. rendszeres
alkalmi
44. elmélet
gyakorlat
45. együttérzés
előrelátás
46. [/b]beszéd
írás
47. konkrét
absztrakt
48. hideg-fejű
meleg-szívű
49. elhatározás
ösztönzés
50. jelkép
jel
51. békebíró
bíró
52. barátságos
különálló
53. Ha új emberekkel találkozik azok,
rögtön tudják, hogy mi érdekli Önt
csak azután tudják mi érdekli , ha igazán megismerték Önt.
54.Ha olyasmit kell csinálnia, amit sok más ember is csinál, melyik mód a vonzóbb Önnek?
az elfogadott módszer szerint csinálni
felfedezni egy új, saját módszert
55. Melyik a súlyosabb hiba az Ön számára?
ellenszenvesnek lenni
ésszerűtlennek lenni
56. Ön szerint napi rutin szerint cselekedni
kényelmes útja a dolgok elintézésének
fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű
57. Ha házibulin vesz részt
néha előfordul, hogy unatkozik
minden esetben jól szórakozik
58. Amikor elkezd egy nagy projektet, amit a hét folyamán kell befejeznie
időt áldoz arra, hogy listát készítsen az elvégzendő dolgokról, és azok sorrendjé¬ről
fejest ugrik a dolgokba
59. Ön szerint, melyik képesség a fontosabb?
észrevenni a kínálkozó lehetőséget egy helyzet során
igazodni a tényekhez, ahogy azok adódnak
60. Amikor sok apróságon gondolkodik, amit meg kell tennie, vagy meg kell vennie,
gyakran elfelejti őket egy sokkal későbbi időpontig
rendszerint felírja őket, hogy emlékeztesse magát
mindig pontosan emlékezik mindenre, papír vagy egyéb emlékeztető nélkül is
61. Ön rendszerint
szabadon kimutatja érzelmeit
megtartja az érzéseit magának
62. Ön inkább
támogatja a bevált módszereket, amelyekkel a munkáját jól végzi
kutatja, hogy mi az ami még nem tökéletes, és megoldatlan problémákat keres
63. Ön inkább dolgozik olyan ember irányítása alatt, aki
mindig kedves
mindig korrekt
64. Amikor begyűrűdzik egy új divathullám
Önt nem érdekli különösebben
Ön az elsők között van aki kipróbálja az újdonságot
65. Az, hogy időben befejez egy munkát, azon áll, hogy
elkezdte időben tehát még marad is ideje a leadás előtt
az utolsó pillanatokban sokkal gyorsabban képes dolgozni
66. Életstílusában Ön jobban kedveli
az eredeti dolgokat
a konvencionális dolgokat
67. (itt több is megjelölhető) A napi munkája során
élvezi a vészhelyzeteket, amelyeket rövid idő alatt kell megoldani
utálja az olyan helyzetet ahol nyomás nehezedik Önre
rendszerint előre megtervezi a munkáját, emiatt sosem kell „nyomás alatt” dol¬goznia
68. Elmondható-e Önről, hogy
jobban képes lelkesedni a dolgaiért mint az átlag
kevésbé jön izgalomba a dolgai miatt mint az átlag
69. Ön szerint, melyik a dicséretesebb
ha valakinek józan esze van
ha valakinek látomása, ötletei vannak
70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba
ha valakiben nincs elég melegség
ha valaki túl sok melegséget mutat
71. Amikor különleges munkája akad,
óvatosan megszervezi mielőtt nekikezd
aközben találja ki, mi a szükséges, miközben csinálja  
72. Ön
nehezen értesül a dolgokról
könnyen értesül a dolgokról
73. Napjának a megszokott rutin szerint zajló részét Ön
nyugalmasnak találja

unalmasnak találja  
74. elfogad
változtat
75. gondolkodik
érez  
76. pontos
ráérős
77. elmélet
bizonyosság
78. egyetért
megvitat
79. házibuli
színház
80. ismert
ismeretlen
81. meggyőző
megható
82. állandó
változó
83. képletesen
szószerint
84. szelíd
erélyes
85. szívélyes
csendes
86. tények
ötletek
87. elszánt
hűséges
88. rendszerető
kényelmes
89. képzelgő
tárgyilagos
90. szimpatizál
analizál
91. állítás
fogalom
92. igazság
kegyelem
93. óvatos
gyors
94. ki
mi

Pontosan érkezek, mint mindig, bár nem szolgál túl nagy örömömre, hogy olvasás helyett agyturkászásra kellett jönnünk, ahelyett, hogy végre valami hasznosat is tanulnánk. A párbajszakkörön legalább jóízűen kacarásztam és bosszankodtam, hogy a használható varázsigék körét olyan primitív ártásokra korlátozták, mint a Pecificus Totalus. Mindegy.

Az óra első tíz percében vegetálok, igyekszem ráhangolni magam  az elkövetkező percekre, jó képet vágni a dologhoz. Kötelező óra, túl kell esni rajta, ha szenvedek, az csak nekem fáj. Kár, hogy ezt a felfogást más témákra nem tudom átültetni, alkalmazni. Szakadék van az iskolai és az otthoni életem között, lehetetlenség volna azt a nihilizmust mutatnom a családom körében is, amit itt képes vagyok fenntartani. Az otthon hűvösében levedlem megfáradt pikkelyeim és nyugodt szívvel sziszegek mindenkire. Kígyó vagyok, egy álnok hüllő, aki csizmának sem jó, csak hogy anyám oly kedves hasonlatát használjam, mellyel legtöbbször Karácsonykor és születésnapokkor ajándékoz meg, amikor kénytelen elviselni a társaságom.

A férfi bemutatkozik, és bár szakasztott olyan, mint Vulkanov professzor, egyáltalán nem fedezek fel sok hasonlóságot bennük, az pedig, hogy ikrek a legkisebb mértékben sem izgat. Nekem is van két tesóm akik ikrek, mégis különböznek, nem értem miért akadt fenn ezen a dolgon a fél Roxfort. Mindenesetre, valami érdekesnek gondolt házi feladatot próbál előadni, ami roppantul aranyos és szórakoztató. Vagy nem tanított még soha, vagy már nem sokáig fog, csak hogy rövid legyek. Az viszont lenyűgöző, hogy az iskola még mindig talál lelkes embereket, akik élvezik, hogy ilyen időpocséklásra vehetnek rá minket... Nagyon jól ismerem magam, nincs szükségem tudományos alapra ahhoz, hogy megállapítsam, gyermekkori traumáim (egy nagymama véletlen meggyilkolása és egy elforduló, hideg édesanya) miatt soha nem leszek képes igazán beilleszkedni a társadalom azon rétegébe, akik a szociális aktivitás alapján mérik az ember érdemét. A zsenik mind magányosak. Apám legalábbis ezzel nyugtat, amikor látja hogyan bámulok ki a könyvtár ablakán, ha elfáradt a szemem az olvasástól. Még olyan szerencsém sincsen, hogy viselkedésem egykeségre kenjem. Négy testvérem van, gyűlölnek. Vagy ha nem, nagyon jól mímelik.

De legalább lelkes. Mármint a tanár. Legalább az látszik rajta, hogy ő élvezi, amit csinál, hogy mindent megtervezett a nagy belépőjére: bemutatkozás, közvetlen hangnem, érdekesség, feladat, segítségnyújtás felajánlása. A baj csak annyi, hogy rajtam Merlin sem segít. Ami megtörtént, azon nehéz vagy egyáltalán nem lehet változtatni, makacsságom, elutasításom csak csökkentik annak az esélyét, hogy valaha is hagyjam magam kiismerni, átsegíteni a sérelmeken. Nem felejtek. Nem bocsátok meg. Ez elvi kérdés. Nem tudnék őszintén boldog lenni, vagyis inkább nem hiszem, hogy képes vagyok magam gúny nélkül boldognak képzelni. A rózsaszín felhők, a tündérmesék nem nekem valók.
A másik pozitív dolog (optimizmusom a mai napon túlteng), amit megjegyeznék az új tanár úrról vagy pszichológusról vagy nevezzük akárminek, hogy leváltotta azt a rémes nőszemélyt. Ms. Swan maga volt a megtestesült... borzalom. Nem gyakran pazarlom az érzelmeim olyan ismeretlen emberekre, akik nem szimpatikusak, de őt őszintén gyűlöltem, igazán felemelő érzés tudni, hogy eltűnt. Ha szabad azt is megkockáztatom, hogy örömmel venném, ha halálhírét hallanám. Mindegy, maradjunk annyiban, hogy nem bírtam a nőt.

A teszt egyáltalán nem átláthatatlan: van az életvidám, közvetlen, spontán válasz és van a szabálytisztelő, konzervatív válasz. Nem tudom melyiket vegyem magamra. De tényleg nem. Egykedvűen sercegtettem a pennám, miközben megállapítottam, hogy egyszerre vagyok pedáns és rejtett újító, aki vágyik az elismerésre. Természetesen névtelenül. A hírnév nem nekem való, utálom, ha mindenki rám figyel, kivéve, ha azok olyanok, akiket kedvelek. Kevés ilyen ember van. Mármint akit kedvelek. Próbálok őszinte lenni magamhoz, ahogy a penna végével az orramat cirógatom gondolkodás közben. Gyorsan átfutottam a sorokat, megoldottam a feladatot, aztán beadtam. Érdekel az eredmény, bár nagy meglepetéseket nem fog okozni, hacsak nem cseréli össze a tanár valamelyik griffendélesével. Akkor egészen biztosan egy világ omlana össze bennem.

Mindenesetre az óra véget ér, mielőtt unatkozni kezdenék, amit kellemes csalódással konstatálok és halkan elbúcsúzva kilépek a Nagyteremből, hogy aztán úgy-ahogy kieresszem a hangom és átkokat szórva visszavonulhassak egy üres terembe olvasni. Érdekel, hogy mennyi rétigurmóhéjat is kell reszelni az Átokverte Rútkarc főzetbe...
Naplózva



"Kiesni a mennyországból, s nem visszatalálni oda: a legnagyobb magány."

Jules Mayfield
Eltávozott karakter
*****


Panaszkalandor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #123 Dátum: 2012. 03. 17. - 22:37:26 »
+1

Pszichológia Óra

Túlzás lenne azt mondani szabad akaratomból vagyok itt, vagy hogy nagyon mély értéket fektetek ennek az elvnek a meglétébe, vagy tárgyalásába, úgyhogy ne is emlegessük inkább. Apám korábban is célozgatott, utalgatott, hogy lehet rám férne egy hasonló találkozó, és lehet hagynom kellett volna neki. Akkor lehet helyrerakja, amit önhibájából rontott el rajtam, és most nem egy nyomorúságos, idegesen körbepillantó, magát kínosan összehúzni próbáló botsáska lennék a folyosó közepén a terem előtt órára várva. Lehet, az is lehet, hogy a lehet egy hülye szó. De Ja vu csap meg a szószerkezetet illetően, de kirázom a fejemből, és a tanárt meglátva a folyosón utolsó pillanatban beosonok  terembe, mérgesen veszem tudomásul, hogy New age hippy  módszereket alkalmaz, és kiscsoportosokként vagyunk körbeültetve. Utolsó sorban foglalok helyet.
Kezdődik is az óra, és nagyon kétkedve szemlélem a Tanár Urat. Elég triviális, gyermeteg kérdés, de biztos valahogy hatványozva és Schrödinger indexet használva nagyon mély és fontos dolgokat mond ez el rólunk. Asszem valamit keverek, elég rosszul aludtam, és a félálmos szédelgős utóérzet még bennem van. Ha nem parancsol rám Foley itt sem lennék. Merthogy jót tenne nekem, olyan stresszelt vagyok, biztos megvisel a helyzet, csak menjek el órára, és eldöntöm akarok-e beszélni vele… egyem a drága jó szívét, úgy érzem megleszek nélküle is. Nem beszélni kell a problémákról, megoldani őket, amíg nincs vége a háborúnak mindegy mennyit beszélünk az önbizalomról nyomorúságos leszek.
„Lila” Morgom alig hallhatóan. Csábítóan pillantok a pennára, és a kezemre a kis monológja alatt, elég unalmas és igen Tanár Úr, nem utolsósorban bárgyú is. Ha üres fal elé raknak összerajzolom, mert az ember utálja a nyílt semmit, fájó a szemnek és a léleknek. Aki befele fordul meg elkezd filozofálni, nah bumm. Hajnali egykor félálomban is el lehet jutni oda, nem kell őrültet játszani hozzá.
Őszintén, blablabla, önmagunk megismerése, nyissa ki a szemet a szívében, lássa meg a láthatatlant és amikor a chakrái mind felfénylenek megtudja a standard Jungi pszichomachina mit gondol az ön nemi életéről. Azt hiszem megint eltévedtem valahol. Iv koffeinre lenne szükségem, de inkább nekikezdek ennek a hülyeségnek, annál hamarabb alhatok.

Név:Jules Mayfield
Évfolyam: 7
Ház: Griffendél

1. Ön általában
 a társaság motorja
inkább csendes és visszahúzódó
2. Ha Ön tanár volna milyen tárgyakat tanítana szívesebben?
 gyakorlati jellegű tárgyakat
  elméleti jellegű tárgyakat
Ha tanár lennék felakasztanám magamat az első héten, de ezt inkább nem írom oda.
3. Melyik megtisztelőbb az Ön számára
ha Önt az érzelmek emberének ismerik
ha következetesen gondolkodó, logikus embernek ismerik   
Engem csak ne ismerjenek semminek, kínomban random egyiket aláhúzom, de csak, hogy ne molesztáljon a hiánnyal a tanár később.
4. Amikor Ön elmegy valahová, napi ügyeit intézni,
eltervezi mikor, mit fog csinálni
csak úgy elindul
Áh nem, csak úgy kilovagolok a nagyvilágba! Ha kiteszem a lábamat annak oka van, akkor meg már el van tervezve nem? Gráh.
5. Kapcsolatai kialakításában
mély barátság kialakítására törekszik de csak néhány emberrel
széleskörű kapcsolatokra törekszik sok különböző emberrel
Nem törekszem semmire, hagyjanak békén! Nem írom le, szeretnéd is, mi? Nem fogsz szétanalizálni!
6. Ha egy kötött programhoz kell igazodnia
ezt vonzónak találja
gátlónak találja
Hát tündérbogaram azt attól függ mi az a program és milyen hosszú. De még mindig jobb ha felkészülhetek, mint a random kínzás.
7. Ön rendszerint kivel érzi jobban magát?
álmodozó típusú emberekkel
reális típusú emberekkel
Nem fogja fel a standard tesz, hogy NEM érzem jól magamat az emberekkel, ez egy hosszú teszt lesz.
8. Melyik nehezebb az Ön számára?
alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz
alkalmazkodni a folyamatosan változó feladatokhoz
9. Az Önhöz közelálló emberek tudják hogyan érez Ön?
igen, a dolgaim többségével kapcsolatban tudják
nem, csak ha valamilyen oknál fogva én elmondom nekik
10. Ön jobban ügyel
az emberek jogaira
az emberek érzéseire
A jogok könnyen érthetőek, és tiszták, mármint ha nem háborús helyzetben vagyunk. Úgy őszintén ki írta ezt? Még mennyi? Úristenem…
11. Amikor Ön társaságban van
jobban szeret bekapcsolódni a csoportos beszélgetésbe
jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni
SENKIVEL jobban szeretek SENKIVEL sem beszélgetni.
12. Ön jobban kedveli azokat az embereket akik
eléggé konvencionálisak, sohasem kirívóak, feltűnősködők
túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem
13. Ön gyakrabban hagyja, hogy
a szíve vezesse az eszét
az esze vezesse a szívét
Magyarul, hisztis vagyok-e?
14. Ön jobban kedveli, az
előre megszervezett találkozókat, partikat stb.
nyitott bármikor bármilyen szórakozásra, amikor csak alkalom adódik
15. Baráti körében
Ön a legutolsó aki megtudja, hogy valakivel történt valami
mindig mindenkivel kapcsolatban jól értesült
Kit érdekel más hisztije? Van elég sajátom.
16. Az az ötlet, hogy listát készítsen a hétvégén elvégzendő teendőiről
tetszik Önnek
hidegen hagyja
kifejezetten lehangolja
AHOGY EZ A LISTA IS!
17. Milyen embert szeretne inkább barátként?
valakit aki állandóan új ötletekkel áll elő
Halkan koccan a fejem a padon, és vakon húzom alá, esetleg át az egyiket.
18. Ön inkább sikeres
a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában
a régi jól bevált módszerek alkalmazásában
Egy eltűnt állítmányt keresünk, legutóbb a zsírfoltnál látták, amit a homlokon hagyott a pergamenen az előbb, megtalálásért nem jár jutalom, kérjük lopja el a többi szót is.
19. Amikor Ön kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerül
megpróbálja tréfával elütni a dolgot
megpróbál más tárgyra térni
napokkal később is azon gondolkodik, mit kellett volna mondania
Várjunk csak, azt hiszem leesett az előző mondat szószerkezete…Attól még furcsa marad.
20. Egy nagy társaságban
Ön gyakrabban mutat be embereket másoknak
Önt mutatják be gyakrabban más embereknek
Már ha bárki is bemutatna…
21. Ön inkább
gyakorlatias ember
ötletes, szellemes ember
Tiszta Poltergeist vagyok… megforgatom a szemeimet, még a felénél sem vagyok…
22. Ön rendszerint
többre értékeli az érzelmeket mint a logikát
többre értékeli a logikát mint az érzelmeket
23. Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt
kellemesnek találja, mert ennek megfelelően tervezhet
kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát
Esküszöm komolyan csinálják, már hatszor elmondtam mi a véleményem a tervekről, hogy lehet ezt ennyiféleképpen megkérdezni, te jesszus Mária. Ha véletlenszerűen aláhúzok dolgokat feltűnő lenne?
24. Önnek
sok a mondandója, de csak bizonyos embereknek, bizonyos körülmények között
könnyedén beszél bárkihez, olyan hosszan, amennyire csak szükséges
25. Ha Öntől megkérdeznék egy szombat reggelen, hogy mivel fog telni a napja, Ön
képes lenne egészen pontosan elmondani
túl sok dolgot sorolna fel kétszer
várnia kellene és utánanézni   
„Alszok és a saját nyomorúságomban fetrengek” Nem hiszem, hogy ez túl komplikált, sok utánanézést igénylő válasz. Nem bírom nem elolvasni ezeket a hülyeségeket, félek a végén beküldenek a Mungoba egy női magazin szintű pszichoteszt miatt.
26. Amikor szórakozásból olvasgat
élvezi ,hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat
pontosan azt mondja amit az író mondani akart
Nem, nincs akkora pofám, hogy azt higgyem tudom mire gondolt egy másik időben és helyen élő személy egy adott pillanatban, a pszichológusokkal ellentétben.
27. Ön
jobban szereti a dolgokat az utolsó pillanatra halasztani
idegesítőnek találja ha az utolsó pillanatban kell a dolgait megtenni
28. Amikor Ön egy partin van,
szereti elősegíteni az események folyását
hagyja a többieket, hogy a saját módjukon szórakozzanak
29.csinálni
létrehozni   
30.előnyök
áldások
31. menetrendszerű
tervezetlen   
32.feltalál
épít
33. kritikus
kritikátlan
34.beszédes
visszahúzódó
35.ésszerű
lenyűgöző
Ááááhh, haladok el sem hiszem, hogy haladok!
36. óvatos
bizakodó
37. szisztematikus
spontán
38. torony
alap
39. puha
kemény
40.élénk
nyugodt
41.gyártás
tervezés
42. eltűr
megbocsát
43. rendszeres
alkalmi
44. elmélet
gyakorlat
45. együttérzés
előrelátás
46.beszéd
írás
47.konkrét
absztrakt
48.hideg-fejű
meleg-szívű
49.elhatározás
ösztönzés
50. jelkép
jel
51. békebíró
bíró
52. barátságos
különálló
53. Ha új emberekkel találkozik azok,
rögtön tudják, hogy mi érdekli Önt
csak azután tudják mi érdekli , ha igazán megismerték Önt.
Szerettem volna utóbbit aláhúzni, de egy Szarkával megtörtént eset miatt úgy látszik nyílt könyv vagyok a világnak. Tragikus.
54.Ha olyasmit kell csinálnia, amit sok más ember is csinál, melyik mód a vonzóbb Önnek?
az elfogadott módszer szerint csinálni
felfedezni egy új, saját módszert
Emlékszel, amikor egy szavas kérdések voltak? Ugye milyen jó volt? Visszatérhetünk ahhoz?
55. Melyik a súlyosabb hiba az Ön számára?
ellenszenvesnek lenni
ésszerűtlennek lenni
56. Ön szerint napi rutin szerint cselekedni
kényelmes útja a dolgok elintézésének
fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű
57. Ha házibulin vesz részt
néha előfordul, hogy unatkozik
minden esetben jól szórakozik
De most komolyan, ezt simán lehetne úgy kérdezni…
58. Amikor elkezd egy nagy projektet, amit a hét folyamán kell befejeznie
időt áldoz arra, hogy listát készítsen az elvégzendő dolgokról, és azok sorrendjé­ről
fejest ugrik a dolgokba
Vasárnap hajnali négykor írom meg könnyek között?
59. Ön szerint, melyik képesség a fontosabb?
észrevenni a kínálkozó lehetőséget egy helyzet során
igazodni a tényekhez, ahogy azok adódnak
60. Amikor sok apróságon gondolkodik, amit meg kell tennie, vagy meg kell vennie,
gyakran elfelejti őket egy sokkal későbbi időpontig
rendszerint felírja őket, hogy emlékeztesse magát
mindig pontosan emlékezik mindenre, papír vagy egyéb emlékeztető nélkül is
61. Ön rendszerint
szabadon kimutatja érzelmeit
megtartja az érzéseit magának
62. Ön inkább
támogatja a bevált módszereket, amelyekkel a munkáját jól végzi
kutatja, hogy mi az ami még nem tökéletes, és megoldatlan problémákat keres
Már meg se lepődök az ismétléseken.
63. Ön inkább dolgozik olyan ember irányítása alatt, aki
mindig kedves
mindig korrekt
64. Amikor begyűrűdzik egy új divathullám
Önt nem érdekli különösebben
Ön az elsők között van aki kipróbálja az újdonságot
65. Az, hogy időben befejez egy munkát, azon áll, hogy
elkezdte időben tehát még marad is ideje a leadás előtt
az utolsó pillanatokban sokkal gyorsabban képes dolgozni
66. Életstílusában Ön jobban kedveli
az eredeti dolgokat
a konvencionális dolgokat
67. (itt több is megjelölhető) A napi munkája során
élvezi a vészhelyzeteket, amelyeket rövid idő alatt kell megoldani
utálja az olyan helyzetet ahol nyomás nehezedik Önre
rendszerint előre megtervezi a munkáját, emiatt sosem kell „nyomás alatt” dolgoznia
68. Elmondható-e Önről, hogy
jobban képes lelkesedni a dolgaiért mint az átlag
kevésbé jön izgalomba a dolgai miatt mint az átlag
69. Ön szerint, melyik a dicséretesebb
ha valakinek józan esze van
ha valakinek látomása, ötletei vannak
70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba
ha valakiben nincs elég melegség
ha valaki túl sok melegséget mutat
71. Amikor különleges munkája akad,
óvatosan megszervezi mielőtt nekikezd
aközben találja ki, mi a szükséges, miközben csinálja   
Márcsak kb. hússzor kell választ adnom irreleváns ismétlésekre, juhé…
72. Ön
nehezen értesül a dolgokról
könnyen értesül a dolgokról
73. Napjának a megszokott rutin szerint zajló részét Ön
nyugalmasnak találja
unalmasnak találja   
74. elfogad
változtat
Oh édesem, EZAZ!
75.gondolkodik
érez   
76.pontos
ráérős
77.elmélet
bizonyosság
78. egyetért
megvitat
79.házibuli
színház Inkább művészek, mint részeg félismerősök.
80. ismert
ismeretlen
81.meggyőző
megható
82. állandó
változó
83. képletesen
szószerint
84. szelíd
erélyes
85.szívélyes
csendes
86.tények
ötletek
87. elszánt
hűséges
88.rendszerető
kényelmes
89. képzelgő
tárgyilagos
90. szimpatizál
analizál
91.állítás
fogalom
92. igazság
kegyelem
93. óvatos
gyors
94.ki
mi
VÉGRE, azt hittem sosem lesz vége. Ezennel én be is fejeztem az aktivitásomat, karomra hajtom fejemet, és az igazak piszichomentes álmára hajtom a fejemet.
Naplózva

Mika Holland
Eltávozott karakter
*****


☽ the bohemian ☾

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #124 Dátum: 2012. 03. 18. - 00:36:33 »
+1


Pszicológián


   Soha nem volt szerencsém Tara Swanhez, hacsak nem akkor, mikor összefutottam vele a folyosókon, miközben körmét fújogatva vonult keresztül a diákok csapatain, de hallottam róla egy s mást. Izát be is citálták hozzá, átnevelésre, ahogy mi neveztük. A torkom is összeszorul a gondolattól, hogy mindez akár velem is megtörténhetett volna. Biztosan sírva fakadtam volna annak a nőnek a barlangjában.
   Most is ideges vagyok, pedig tudom, hogy új iskolapszichológust kaptunk. Azt mondják, Vulkanov professzor fivére. Pontosabban az ikre, mert kiköpött egyformák. Mindegy, nemsokára úgyis minden kiderül. Az ebédszünet végét már nem tölthettük el a nagyteremben, mert kitereltek minket, mondván, átszervezik a terem berendezését. Biztos megint úgy fog kinézni az ebédlőnk, mint tavaly, az RBF vizsgák idején. Én hamar felszaladtam a Hollóhát tornyába, hogy kicsit összekapjam magam. Mire is lehet szükségem pszichológia órán? Hát a mágiatöri tankönyvre biztosan nem. Ledobtam az ágyamra minden feleslegesnek ítélt holmit, és hosszas elmélkedés után csupán egy pennát, tintát, papírt és egy zacskó mindenízű drazsét ejtettem a táskámba. Meg persze a pálcámat, de azért titkon reménykedem, hogy nem lesznek gyakorlati próbák. Végül is a pszichológia tiszta elmélet. A tükör előtt is eltöltöttem pár meddő percet, hátha sikerül valami szép frizurába fogni a hajamat, de végül csak hagytam lógni, megszokottan, unalmasan. A pszicho profnak így is jó lesz.

   A nagyterem csukott ajtaja előtt elkapott az émelygés, te jóságos ég, hát máris elkéstem, de amint belöktem a vaskos faajtókat, csillapodott kissé a nyugtalanságom. Szemlátomást még nem maradtam le semmiről. Nem messze a bejárattól megpillantottam Agnes szöszke üstökét, aztán rögvest le is lohadt az örömöm, amint utánaszámoltam a helyeknek. A Bourgh lányokkal és Boethiusszal együtt már megvolt a létszám, úgyhogy nekem más csoport után kellett néznem. Azért üdvözlésképp odaintettem nekik. Leültem egy hozzájuk közel eső asztalhoz, egy magányos hetedéves mellé, de nem szólítottam meg senkit. Úgyis nemsokára csendre int minket a professzor.
   És valóban így történt; a fiatal tanerő mágikusan felerősített hangján figyelmet kért, bemutatkozott és tartott egy röpke eligazítást. Igazán érdekes dolgokról mesélt, bár az elejéről teljesen lemaradtam, mert kizökkentett ez a név: Dobrev. Hogy lehet Vulkanov ikertestvére, mikor nem is egyezik a családnevük? Hát nem együtt nevelkedtek, ugyanott? Vagy az is lehet, hogy…
   - Hm? – a férfi kérdése ostorcsapásként oszlatta el elmélkedésem felhőzetét, de fogalmam sem volt, mit akarhat tőlem.
   - Mondd meg neki a kedvenc színed, tökfej – súgta Iza a balromról. Nahát, ő mikor pottyant a terembe?
   - Öhm… talán az olívzöld – professzor úr, vagy hasonló, tiszteletteljes zárás a mondat végére, de az már nem akaródzott kibukni a számon. Hiszen a tanár maga mondta, hogy nemrég ő is idejárt, és tényleg, annyira fiatal lehet. Professzor úr.
   Az óra további részében szerettem volna inkább az asztal alatt bujkálni. De azt nem lehet, helyette mind-mind kaptunk egy rém hosszú tesztet, egyéni kitöltésre. Szóval melyik az a válasz, amit őszintén magaménak vallhatok?

Név: Mika Holland
Évfolyam: 6.
Ház: Hollóhát

1. Ön általában
  a társaság motorja
  inkább csendes és visszahúzódó
2. Ha Ön tanár volna, milyen tárgyakat tanítana szívesebben?
  gyakorlati jellegű tárgyakat
  elméleti jellegű tárgyakat
3. Melyik megtisztelőbb az Ön számára,
  ha Önt az érzelmek emberének ismerik
  ha következetesen gondolkodó, logikus embernek ismerik  
4. Amikor Ön elmegy valahová napi ügyeit intézni,
  eltervezi mikor, mit fog csinálni
  csak úgy elindul
5. Kapcsolatai kialakításában
  mély barátság kialakítására törekszik, de csak néhány emberrel
  széleskörű kapcsolatokra törekszik, sok különböző emberrel
6. Ha egy kötött programhoz kell igazodnia,
  ezt vonzónak találja
  gátlónak találja
7. Ön rendszerint kivel érzi jobban magát?
  álmodozó típusú emberekkel
  reális típusú emberekkel
8. Melyik nehezebb az Ön számára?
  alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz
  alkalmazkodni a folyamatosan változó feladatokhoz
9. Az Önhöz közelálló emberek tudják, hogyan érez Ön?
  igen, a dolgaim többségével kapcsolatban tudják
  nem, csak ha valamilyen oknál fogva én elmondom nekik
10. Ön jobban ügyel
  az emberek jogaira
  az emberek érzéseire
11. Amikor Ön társaságban van,
  jobban szeret bekapcsolódni a csoportos beszélgetésbe
  jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni
12. Ön jobban kedveli azokat az embereket, akik
  eléggé konvencionálisak, sohasem kirívóak, feltűnősködők
  túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem
13. Ön gyakrabban hagyja, hogy
  a szíve vezesse az eszét
  az esze vezesse a szívét
14. Ön jobban kedveli az
  előre megszervezett találkozókat, partikat stb.
  nyitott bármikor, bármilyen szórakozásra, amikor csak alkalom adódik
15. Baráti körében
  Ön a legutolsó, aki megtudja, hogy valakivel történt valami
  mindig mindenkivel kapcsolatban jól értesült
16. Az az ötlet, hogy listát készítsen a hétvégén elvégzendő teendőiről,
  tetszik Önnek
  hidegen hagyja
  kifejezetten lehangolja
17. Milyen embert szeretne inkább barátként?
  valakit, aki állandóan új ötletekkel áll elő
  valakit, aki két lábbal áll a földön  
18. Ön inkább sikeres
  a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában
  a régi, jól bevált módszerek alkalmazásában
19. Amikor Ön kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerül,
  megpróbálja tréfával elütni a dolgot
  megpróbál más tárgyra térni
  napokkal később is azon gondolkodik, mit kellett volna mondania
20. Egy nagy társaságban
  Ön gyakrabban mutat be embereket másoknak
  Önt mutatják be gyakrabban más embereknek
21. Ön inkább
  gyakorlatias ember
  ötletes, szellemes ember
22. Ön rendszerint
  többre értékeli az érzelmeket, mint a logikát
  többre értékeli a logikát, mint az érzelmeket
23. Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt
  kellemesnek találja, mert ennek megfelelően tervezhet
  kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát
24. Önnek
  sok a mondandója, de csak bizonyos embereknek, bizonyos körülmények között
  könnyedén beszél bárkihez, olyan hosszan, amennyire csak szükséges
25. Ha Öntől megkérdeznék egy szombat reggelen, hogy mivel fog telni a napja, Ön
  képes lenne egészen pontosan elmondani
  túl sok dolgot sorolna fel kétszer
  várnia kellene és utánanézni  
26. Amikor szórakozásból olvasgat,
  élvezi, hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat
  pontosan azt mondja, amit az író mondani akart
27. Ön
  jobban szereti a dolgokat az utolsó pillanatra halasztani
  idegesítőnek találja, ha az utolsó pillanatban kell a dolgait megtenni
28. Amikor Ön egy partin van,
  szereti elősegíteni az események folyását
  hagyja a többieket, hogy a saját módjukon szórakozzanak
29. csinálni
  létrehozni  
30. előnyök
  áldások
31. menetrendszerű
  tervezetlen  
32. feltalál
  épít
33. kritikus
  kritikátlan
34. beszédes
  visszahúzódó
35. ésszerű
  lenyűgöző
36. óvatos
  bizakodó
37. szisztematikus
  spontán
38. torony
  alap
39. puha
  kemény
40. élénk
  nyugodt
41. gyártás
  tervezés
42. eltűr
  megbocsát
43. rendszeres
  alkalmi
44. elmélet
  gyakorlat
45. együttérzés
  előrelátás
46. beszéd
  írás
47. konkrét
  absztrakt
48. hideg-fejű
  meleg-szívű
49. elhatározás
  ösztönzés
50. jelkép
  jel
51. békebíró
  bíró
52. barátságos
  különálló
53. Ha új emberekkel találkozik, azok
  rögtön tudják, hogy mi érdekli Önt
  csak azután tudják mi érdekli, ha igazán megismerték Önt
54. Ha olyasmit kell csinálnia, amit sok más ember is csinál, melyik mód a vonzóbb Önnek?
  az elfogadott módszer szerint csinálni
  felfedezni egy új, saját módszert
55. Melyik a súlyosabb hiba az Ön számára?
  ellenszenvesnek lenni
  ésszerűtlennek lenni
56. Ön szerint napi rutin szerint cselekedni
  kényelmes útja a dolgok elintézésének
  fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű
57. Ha házibulin vesz részt,
  néha előfordul, hogy unatkozik
  minden esetben jól szórakozik
58. Amikor elkezd egy nagy projektet, amit a hét folyamán kell befejeznie,
  időt áldoz arra, hogy listát készítsen az elvégzendő dolgokról, és azok sorrendjéről
  fejest ugrik a dolgokba
59. Ön szerint melyik képesség a fontosabb?
  észrevenni a kínálkozó lehetőséget egy helyzet során
  igazodni a tényekhez, ahogy azok adódnak
60. Amikor sok apróságon gondolkodik, amit meg kell tennie, vagy meg kell vennie,
  gyakran elfelejti őket egy sokkal későbbi időpontig
  rendszerint felírja őket, hogy emlékeztesse magát
  mindig pontosan emlékezik mindenre, papír vagy egyéb emlékeztető nélkül is
61. Ön rendszerint
  szabadon kimutatja érzelmeit
  megtartja az érzéseit magának
62. Ön inkább
  támogatja a bevált módszereket, amelyekkel a munkáját jól végzi
  kutatja, hogy mi az, ami még nem tökéletes, és megoldatlan problémákat keres
63. Ön inkább dolgozik olyan ember irányítása alatt, aki
  mindig kedves
  mindig korrekt
64. Amikor begyűrűdzik egy új divathullám,
  Önt nem érdekli különösebben, mert inkább a saját feje után megy
  Ön az elsők között van, aki kipróbálja az újdonságot
65. Az, hogy időben befejez egy munkát, azon áll, hogy
  elkezdte időben, tehát még marad is ideje a leadás előtt
  az utolsó pillanatokban sokkal gyorsabban képes dolgozni
66. Életstílusában Ön jobban kedveli
  az eredeti dolgokat
  a konvencionális dolgokat
67. (itt több is megjelölhető) A napi munkája során
  élvezi a vészhelyzeteket, amelyeket rövid idő alatt kell megoldani
  utálja az olyan helyzetet, ahol nyomás nehezedik Önre
  rendszerint előre megtervezi a munkáját, emiatt sosem kell „nyomás alatt” dolgoznia
68. Elmondható-e Önről, hogy
  jobban képes lelkesedni a dolgaiért, mint az átlag
  kevésbé jön izgalomba a dolgai miatt, mint az átlag
69. Ön szerint melyik a dicséretesebb,
  ha valakinek józan esze van
  ha valakinek látomása, ötletei vannak
70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba,
  ha valakiben nincs elég melegség
  ha valaki túl sok melegséget mutat
71. Amikor különleges munkája akad,
  óvatosan megszervezi, mielőtt nekikezd
  aközben találja ki, mi a szükséges, miközben csinálja  
72. Ön
  nehezen értesül a dolgokról
  könnyen értesül a dolgokról
73. Napjának a megszokott rutin szerint zajló részét Ön
  nyugalmasnak találja
  unalmasnak találja  
74. elfogad[/b]
  változtat
75. gondolkodik
  érez
76. pontos
  ráérős
77. elmélet
  bizonyosság
78. egyetért
  megvitat
79. házibuli
  színház
80. ismert
  ismeretlen
81. meggyőző
  megható
82. állandó
  változó
83. képletesen
  szó szerint
84. szelíd
  erélyes
85. szívélyes
  csendes
86. tények
  ötletek
87. elszánt
  hűséges
88. rendszerető
  kényelmes
89. képzelgő
  tárgyilagos
90. szimpatizál
  analizál
91. állítás
  fogalom
92. igazság
  kegyelem
93. óvatos
  gyors
94. ki
  mi

   - Mit piszmogsz még azon? – Iza szólt hozzám, kevésbé fojtott hangon, mint az előbb, és még meg is csiklandozta az orromat a pennájával.
   - Csak gondoltam, átnézem…
   - Az ég szerelmére, Mika, ez nem egy dolgozat. Zooék már kint várnak. Na add csak ide – azzal felnyalábolta az asztalról a tesztjeinket, kivitte őket a tanárhoz, s ugyanazzal a lendülettel kézen fogott és kiszaladtunk a pennasercegéstől morajló nagyteremből.

Naplózva

ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
every story ever written is just waiting to become real
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #125 Dátum: 2012. 03. 18. - 01:08:26 »
0


Pszicológián


   Ebéd után, a nagyterem ajtaja előtt váltunk szét a többiekkel; Aud motyogott valamit a csapatáról és a seprűjéről, Mika azt mondta, felszalad a klubhelyiségébe, Zoo és én viszont csak fáradtan egymásra néztünk, amikor szóba jött a soron következő óra, a pszichológia. Tele hassal, a délelőtti órák után (dupla mágiatöri!) semmi kedvünk nem volt ilyesmihez, így aztán nem igazán készültünk rá a témára. Nálam egész nap nem volt felszerelés – a pálcámat leszámítva –, pennát, papírt és könyvet a lányoktól kölcsönöztem. Szemmel láthatóan Zoo se sietett fel a toronyba lepakolni. Így aztán elsétálgattunk az északi kerengőben, megbeszéltük, milyen lesz az új pszicho tanárunk, nosztalgiáztunk egy keveset Swan emlékére, aki szerencsére egy büdös szó nélkül eltűnt a Roxfortból, végül Zoo elérkezettnek látta az időt, hogy mégis felkaptasson a griffek hálójába, hogy kidobálja a fölösleges súlyokat a táskájából. Úgy döntöttem, addig is beülök a nagyterembe.

   Az asztalokat átrendezték, és mindenhol egy-egy üveg tinta és penna várta az érkezőket. Mika már az egyik széken kuporgott, valami nagyra nőtt hetedéves társaságában, de egyikük sem szólt a másikhoz. Szinte nevetségesen néztek ki a szomszédjaikhoz képest, akiket körbelengett a szüntelen csacsogás. A háztársaink meg Mika havernője, Agnes Meadows. Hát ez szép, mondhatom, egyetlen plusz helyet sem tudtak szorítani szegény lánynak? Nemes lelkű ifjak…
   Még jó, hogy idő közben a tanár belefogott a mondókájába, különben még megjegyzést fűztem volna a helyzethez, de így csak csöndben leültem Mika mellé. Amikor az új prof, ez a Dobrev nevű szépfiú sorra felszólította a diákokat, odahajoltam az iskola álmodozójához, mert már megint nem a földön járt.
   - Mondd meg neki a kedvenc színed, tökfej – súgtam Mika fülébe, amitől láthatóan összerezzent. Olyan mélyen elmélázott, hogy fel sem tűnt neki, mikor csatlakoztam hozzá.
- Öhm… talán az olívzöld – nyögte ki végre határozatlanul. A tanár tekintete felém vándorolt, mire jó hangosan felszólaltam:
   - Naná, hogy a vörös!

   A teszt. Kilencvennégy értelmetlen kérdés közül aláhúzni a személyiségemhez legközelebb álló válaszokat. Ez tényleg szükséges? Kinek kell egy többoldalas kérdéssor ahhoz, hogy megtudja, milyen ember? Ez csak akkor érdekes, ha mindnyájunkról aktákat vezetnek, és a válaszokból akarják kiszűrni a veszélyes egyéneket, összeesküvőket vagy a lázadásra hajló diákokat. Hogy a pergameneket megsemmisítik a kiértékelés után? Hát persze, miután jókat röhögött rajta a tanári kar fekélyes része. De mindegy, ezen ne múljék, sőt, tudják csak meg, kivel is állnak szemben! Egyszer úgyis én fogom őket lecsukatni.

Név: Izabel Bishop
Évfolyam: 6.
Ház: Griffendél

1. Ön általában
  a társaság motorja
  inkább csendes és visszahúzódó
2. Ha Ön tanár volna, milyen tárgyakat tanítana szívesebben?
  gyakorlati jellegű tárgyakat
  elméleti jellegű tárgyakat
3. Melyik megtisztelőbb az Ön számára,
  ha Önt az érzelmek emberének ismerik
  ha következetesen gondolkodó, logikus embernek ismerik
4. Amikor Ön elmegy valahová napi ügyeit intézni,
  eltervezi mikor, mit fog csinálni
  csak úgy elindul
5. Kapcsolatai kialakításában
  mély barátság kialakítására törekszik, de csak néhány emberrel
  széleskörű kapcsolatokra törekszik, sok különböző emberrel
6. Ha egy kötött programhoz kell igazodnia,
  ezt vonzónak találja
  gátlónak találja
7. Ön rendszerint kivel érzi jobban magát?
  álmodozó típusú emberekkel
  reális típusú emberekkel
8. Melyik nehezebb az Ön számára?
  alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz
  alkalmazkodni a folyamatosan változó feladatokhoz
9. Az Önhöz közelálló emberek tudják, hogyan érez Ön?
  igen, a dolgaim többségével kapcsolatban tudják
  nem, csak ha valamilyen oknál fogva én elmondom nekik
10. Ön jobban ügyel
  az emberek jogaira
  az emberek érzéseire
11. Amikor Ön társaságban van,
  jobban szeret bekapcsolódni a csoportos beszélgetésbe
  jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni
12. Ön jobban kedveli azokat az embereket, akik
  eléggé konvencionálisak, sohasem kirívóak, feltűnősködők
  túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem
13. Ön gyakrabban hagyja, hogy
  a szíve vezesse az eszét
  az esze vezesse a szívét
14. Ön jobban kedveli az
  előre megszervezett találkozókat, partikat stb.
  nyitott bármikor, bármilyen szórakozásra, amikor csak alkalom adódik
15. Baráti körében
  Ön a legutolsó, aki megtudja, hogy valakivel történt valami
  mindig mindenkivel kapcsolatban jól értesült
16. Az az ötlet, hogy listát készítsen a hétvégén elvégzendő teendőiről,
  tetszik Önnek
  hidegen hagyja
  kifejezetten lehangolja
17. Milyen embert szeretne inkább barátként?
  valakit, aki állandóan új ötletekkel áll elő
  valakit, aki két lábbal áll a földön  
18. Ön inkább sikeres
  a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában
  a régi, jól bevált módszerek alkalmazásában
19. Amikor Ön kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerül,
  megpróbálja tréfával elütni a dolgot
  megpróbál más tárgyra térni
  napokkal később is azon gondolkodik, mit kellett volna mondania
20. Egy nagy társaságban
  Ön gyakrabban mutat be embereket másoknak
  Önt mutatják be gyakrabban más embereknek
21. Ön inkább
  gyakorlatias ember
  ötletes, szellemes ember
22. Ön rendszerint
  többre értékeli az érzelmeket, mint a logikát
  többre értékeli a logikát, mint az érzelmeket
23. Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt
  kellemesnek találja, mert ennek megfelelően tervezhet
  kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát
24. Önnek
  sok a mondandója, de csak bizonyos embereknek, bizonyos körülmények között
  könnyedén beszél bárkihez, olyan hosszan, amennyire csak szükséges
25. Ha Öntől megkérdeznék egy szombat reggelen, hogy mivel fog telni a napja, Ön
  képes lenne egészen pontosan elmondani
  túl sok dolgot sorolna fel kétszer
  várnia kellene és utánanézni  
26. Amikor szórakozásból olvasgat,
  élvezi, hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat

  pontosan azt mondja, amit az író mondani akart
27. Ön
  jobban szereti a dolgokat az utolsó pillanatra halasztani
  idegesítőnek találja, ha az utolsó pillanatban kell a dolgait megtenni
28. Amikor Ön egy partin van,
  szereti elősegíteni az események folyását
  hagyja a többieket, hogy a saját módjukon szórakozzanak
29. csinálni
  létrehozni  
30. előnyök
  áldások
31. menetrendszerű
  tervezetlen  
32. feltalál
  épít
33. kritikus
  kritikátlan
34. beszédes
  visszahúzódó
35. ésszerű és
  lenyűgöző
36. óvatos
  bizakodó
37. szisztematikus
  spontán
38. torony
  alap
39. puha
  kemény
40. élénk
  nyugodt
41. gyártás
  tervezés
42. eltűr
  megbocsát
43. rendszeres
  alkalmi
44. elmélet
  gyakorlat
45. együttérzés
  előrelátás
46. beszéd
  írás
47. konkrét
  absztrakt
48. hideg-fejű
  meleg-szívű
49. elhatározás
  ösztönzés
50. jelkép
  jel
51. békebíró
  bíró
52. barátságos
  különálló
53. Ha új emberekkel találkozik, azok
  rögtön tudják, hogy mi érdekli Önt
  csak azután tudják mi érdekli, ha igazán megismerték Önt
54. Ha olyasmit kell csinálnia, amit sok más ember is csinál, melyik mód a vonzóbb Önnek?
  az elfogadott módszer szerint csinálni
  felfedezni egy új, saját módszert
55. Melyik a súlyosabb hiba az Ön számára?
  ellenszenvesnek lenni
  ésszerűtlennek lenni
56. Ön szerint napi rutin szerint cselekedni
  kényelmes útja a dolgok elintézésének
  fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű
57. Ha házibulin vesz részt,
  néha előfordul, hogy unatkozik
  minden esetben jól szórakozik
58. Amikor elkezd egy nagy projektet, amit a hét folyamán kell befejeznie,
  időt áldoz arra, hogy listát készítsen az elvégzendő dolgokról, és azok sorrendjéről
  fejest ugrik a dolgokba
59. Ön szerint melyik képesség a fontosabb?
  észrevenni a kínálkozó lehetőséget egy helyzet során
  igazodni a tényekhez, ahogy azok adódnak
60. Amikor sok apróságon gondolkodik, amit meg kell tennie, vagy meg kell vennie,
  gyakran elfelejti őket egy sokkal későbbi időpontig
  rendszerint felírja őket, hogy emlékeztesse magát
  mindig pontosan emlékezik mindenre, papír vagy egyéb emlékeztető nélkül is
61. Ön rendszerint
  szabadon kimutatja érzelmeit
  megtartja az érzéseit magának
62. Ön inkább
  támogatja a bevált módszereket, amelyekkel a munkáját jól végzi
  kutatja, hogy mi az, ami még nem tökéletes, és megoldatlan problémákat keres
63. Ön inkább dolgozik olyan ember irányítása alatt, aki
  mindig kedves
  mindig korrekt
64. Amikor begyűrűdzik egy új divathullám,
  Önt nem érdekli különösebben
  Ön az elsők között van, aki kipróbálja az újdonságot
65. Az, hogy időben befejez egy munkát, azon áll, hogy
  elkezdte időben, tehát még marad is ideje a leadás előtt
  az utolsó pillanatokban sokkal gyorsabban képes dolgozni
66. Életstílusában Ön jobban kedveli
  az eredeti dolgokat
  a konvencionális dolgokat
67. (itt több is megjelölhető) A napi munkája során
  élvezi a vészhelyzeteket, amelyeket rövid idő alatt kell megoldani
  utálja az olyan helyzetet, ahol nyomás nehezedik Önre
  rendszerint előre megtervezi a munkáját, emiatt sosem kell „nyomás alatt” dolgoznia
68. Elmondható-e Önről, hogy
  jobban képes lelkesedni a dolgaiért, mint az átlag
  kevésbé jön izgalomba a dolgai miatt, mint az átlag
69. Ön szerint melyik a dicséretesebb,
  ha valakinek józan esze van
  ha valakinek látomása, ötletei vannak
70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba,
  ha valakiben nincs elég melegség
  ha valaki túl sok melegséget mutat
71. Amikor különleges munkája akad,
  óvatosan megszervezi, mielőtt nekikezd
  aközben találja ki, mi a szükséges, miközben csinálja  
72. Ön
  nehezen értesül a dolgokról
  könnyen értesül a dolgokról
73. Napjának a megszokott rutin szerint zajló részét Ön
  nyugalmasnak találja
  unalmasnak találja  
74. elfogad[/b]
  változtat
75. gondolkodik
  érez
76. pontos
  ráérős
77. elmélet
  bizonyosság
78. egyetért
  megvitat
79. házibuli
  színház
80. ismert
  ismeretlen
81. meggyőző
  megható
82. állandó
  változó
83. képletesen
  szó szerint
84. szelíd
  erélyes
85. szívélyes
  csendes
86. tények
  ötletek
87. elszánt
  hűséges
88. rendszerető
  kényelmes
89. képzelgő
  tárgyilagos
90. szimpatizál
  analizál
91. állítás
  fogalom
92. igazság
  kegyelem
93. óvatos
  gyors
94. ki
  mi

   Nagyon hamar megválaszoltam a kérdéseket, és igazán úgy éreztem, hogy nem csaltam sehol. Őszintén vallottam magamról. De nem érdekelt többé, ugyanis bűbájtan következett ez után, és nekem még le kellett másolnom valakiről a leckémet. Mika lapja felé sandítottam, és a jelek szerint már ő is elkészült, de még olvasgatta és olykor-olykor belejavított a tesztjébe. Nonszensz, amikor minden perc számít!
   - Mit piszmogsz még azon? – böködtem meg a pennám puha végével Mika orra hegyét, hogy kissé megsürgessem.  
   - Csak gondoltam, átnézem…
   - Az ég szerelmére, Mika, ez nem egy dolgozat. Zooék már kint várnak. Na add csak ide – összeszedtem a lapjainkat és gyorsan kivittem azokat a tanári asztalhoz. Mr Dobrev ott várakozott türelmesen, bár nem szóltunk egymáshoz, bizalmatlan pillantással hagytam nála a kérdőíveket. Nem tartom jó ötletnek ezt a hirtelen kitárulkozást. Hiszen mi mit tudhatunk erről a sehonnai fickóról? Ott a csodálatos, ám homály fedte történet az ikertestvérével, aki szintén itt tanít. Miért kellene megbízom benne? Mert azt mondta? Ugyan.
   Ezt mindenképp kielemezzük majd a többiekkel. Feljegyeztem fejben a dolgot, aztán megragadtam Mika összetintázott kezét, és kisiettünk a folyosóra.


Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Dona Allyway
Eltávozott karakter
*****


EXprefektus, elvetemült anarchista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #126 Dátum: 2012. 03. 21. - 23:21:07 »
0

Pszichológia
V. VI. + VII.


Mikor beléptem a terembe már sokan ültek az asztaloknál, de utánam még többen érkeztek. Csodálkozva néztem körbe, szokatlan volt a látvány, egész máshogy nézett ki a Nagyterem, mint egy órával ezelőtt.
Mikor kigyönyörködtem magam, ülőhelyet kezdtem keresni, olyat, ami megfelel a kényes ízlésemnek. Meg is találtam, leültem egy csacsogó és egy hallgatag háztársam mellé, akit jobban ismertem az átlagosnál. Az előbb említett beszédét elengedtem a fülem mellett (ezért is voltunk verhetetlen trió – egy néma, egy csendes és egy locsogó), inkább az új tanárra figyeltem, aki kedélyesen ücsörgött egy pad tetején.. Mi lesz itt? Miért érzem azt, hogy semmi jó?
Az óra elkezdődött, gyorsan kiderült a titok: pszichológia. Már megint. Majdnem a padba vertem a fejemet, nagyon sok dokinál voltam már, anyám „ismerd meg önmagad” mániás volt. Biztos, hogy én leszek a leggyorsabb, aki végez. Persze nem számolom azt, aki meg sem csinálja.
A bemelegítő kérdésre majdnem felröhögtem. Ez az érdekfeszítő kezdés: sablonok ismétlése. Engem ugyan nem lát magánbeszélgetésen, az biztos. Főleg ilyen időkben. Lehet, hogy megtartaná az esküjét, ha nem lenne – imperiózva, legilimentálva, korruptálva, vagy mit tudom én.
Mikor kézhez kapom a feladatlapot átfutom, elhúzom a számat és sóhajtva állok neki a kitöltéshez. Bármennyire unom az ilyen teszteket, megpróbálok a legnagyobb pontosságra törekedni. Kitöltés közben gyakran


Név: Dona Allyway
Évfolyam: 5.
Ház: Hugrabug

1. Ön általában
 inkább csendes és visszahúzódó
2. Ha Ön tanár volna milyen tárgyakat tanítana szívesebben?
 elméleti jellegű tárgyakat
3. Melyik megtisztelőbb az Ön számára
ha következetesen gondolkodó, logikus embernek ismerik   
4. Amikor Ön elmegy valahová, napi ügyeit intézni,
eltervezi mikor, mit fog csinálni
5. Kapcsolatai kialakításában
mély barátság kialakítására törekszik de csak néhány emberrel
6. Ha egy kötött programhoz kell igazodnia
ezt vonzónak találja
7. Ön rendszerint kivel érzi jobban magát?
álmodozó típusú emberekkel
8. Melyik nehezebb az Ön számára?
alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz
9. Az Önhöz közelálló emberek tudják hogyan érez Ön?
igen, a dolgaim többségével kapcsolatban tudják
10. Ön jobban ügyel
az emberek jogaira
11. Amikor Ön társaságban van
jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni
12. Ön jobban kedveli azokat az embereket akik
túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem
az ellentétek vonzák egymást
13. Ön gyakrabban hagyja, hogy
az esze vezesse a szívét
14. Ön jobban kedveli, az
előre megszervezett találkozókat, partikat stb.
15. Baráti körében
Ön a legutolsó aki megtudja, hogy valakivel történt valami
16. Az az ötlet, hogy listát készítsen a hétvégén elvégzendő teendőiről
hidegen hagyja
17. Milyen embert szeretne inkább barátként?
valakit aki állandóan új ötletekkel áll elő
18. Ön inkább sikeres
a váratlan események kezelésében, a megoldások gyors megtalálásában
19. Amikor Ön kényelmetlen érdeklődés középpontjába kerül
megpróbálja tréfával elütni a dolgot
20. Egy nagy társaságban
Önt mutatják be gyakrabban más embereknek
~Nagy társaságban elbújok ~ gondoltam cinikusan. [/i]
21. Ön inkább
gyakorlatias ember
22. Ön rendszerint
többre értékeli az érzelmeket mint a logikát
23. Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt
kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát
24. Önnek
sok a mondandója, de csak bizonyos embereknek, bizonyos körülmények között
25. Ha Öntől megkérdeznék egy szombat reggelen, hogy mivel fog telni a napja, Ön
képes lenne egészen pontosan elmondani
26. Amikor szórakozásból olvasgat
élvezi ,hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat
27. Ön
idegesítőnek találja ha az utolsó pillanatban kell a dolgait megtenni
28. Amikor Ön egy partin van,
hagyja a többieket, hogy a saját módjukon szórakozzanak
29.
létrehozni   
30.
áldások
31.menetrendszerű
32.feltalál
33.kritikus
34.visszahúzódó
35.ésszerű
36.óvatos
37.spontán
38.alap
39.kemény
40.nyugodt
41.tervezés
42.eltűr
43.rendszeres
44.gyakorlat
45.együttérzés
46.írás
47.konkrét
48.meleg-szívű
49.elhatározás
50.jelkép
51.békebíró
52.barátságos
53. Ha új emberekkel találkozik azok,
csak azután tudják mi érdekli , ha igazán megismerték Önt.
54.Ha olyasmit kell csinálnia, amit sok más ember is csinál, melyik mód a vonzóbb Önnek?
az elfogadott módszer szerint csinálni
55. Melyik a súlyosabb hiba az Ön számára?
ellenszenvesnek lenni
56. Ön szerint napi rutin szerint cselekedni
fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű
57. Ha házibulin vesz részt
néha előfordul, hogy unatkozik
nem veszek részt házibulin [/i]
58. Amikor elkezd egy nagy projektet, amit a hét folyamán kell befejeznie
időt áldoz arra, hogy listát készítsen az elvégzendő dolgokról, és azok sorrendjé­ről
59. Ön szerint, melyik képesség a fontosabb?
észrevenni a kínálkozó lehetőséget egy helyzet során
60. Amikor sok apróságon gondolkodik, amit meg kell tennie, vagy meg kell vennie,
rendszerint felírja őket, hogy emlékeztesse magát
61. Ön rendszerint
megtartja az érzéseit magának
62. Ön inkább
támogatja a bevált módszereket, amelyekkel a munkáját jól végzi
Istenem, hányszor fogják még ugyanazt kérdezni?! [/i]
63. Ön inkább dolgozik olyan ember irányítása alatt, aki
mindig kedves
64. Amikor begyűrűdzik egy új divathullám
Önt nem érdekli különösebben
65. Az, hogy időben befejez egy munkát, azon áll, hogy
elkezdte időben tehát még marad is ideje a leadás előtt
66. Életstílusában Ön jobban kedveli
az eredeti dolgokat
67. (itt több is megjelölhető) A napi munkája során
élvezi a vészhelyzeteket, amelyeket rövid idő alatt kell megoldani
68. Elmondható-e Önről, hogy
jobban képes lelkesedni a dolgaiért mint az átlag
69. Ön szerint, melyik a dicséretesebb
ha valakinek józan esze van
70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba
ha valaki túl sok melegséget mutat
71. Amikor különleges munkája akad,
aközben találja ki, mi a szükséges, miközben csinálja   
72. Ön
nehezen értesül a dolgokról
73. Napjának a megszokott rutin szerint zajló részét Ön
nyugalmasnak találja
74.elfogad
75.gondolkodik
76.ráérős
77.elmélet
78.megvitat
79.színház
80.ismert
81.megható
82.állandó
83.szószerint
84.szelíd
85.csendes
86.tények
87.hűséges
88.kényelmes
89.tárgyilagos
90.analizál
91.fogalom
92.igazság
93.óvatos
94.mi

VÉGE!!!!
Naplózva


Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #127 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:15:41 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Seraphin Lamartin


Tudod, Seraphin, hogy nem szoktam órákra járni. Főleg nem ilyen órákra. A pszichológiában nincsen semmi mágia, homályos mugli tudomány, semmire-sem-jó talányképletek összesepregetése kicsiny rálátással az egészre.
- Eleve kizártnak tartom, hogy a muglik és a mágusok elméje egyforma lenne - dörmögöm oda, bár ugyanúgy kihallhatná a fejemből, mint bármi mást, de az ilyen laposkúszásban továbbcsúsztatott megjegyzéseknek humorfaktora is van. Ülnek még páran ennél a félkör-asztalnál, akik hallják. Eleve nem értem a félkör-asztalt, milyen felesleges csicsázása ez a körülményeknek, legalább olyan felesleges, mint a soha-körbe-nem-ült számmisztikaasztal a számmisztikateremben, akkor lenne értelme, ha meglenne a kör, a beteljesedés, a saját farkába harapó kígyó, de így nincs igazából semmi jelentősége.
Kutattam mostanában szimbólumokat. Muszáj, hogy lépést tartsak a kis alkimistával. Ha rájön bármire is a bájitallal kapcsolatban, kizárt, hogy vesződne majd az elmagyarázásával, nekem kell rájönnöm majd. De ugyanígy vagyok én is ővele.
Szóval elhallgatom ennek a magát Doctornak tituláló Vulkanov-hasonmást, megfordul ugyan a fejemben, hogy ha már ikrek, miért nem azonos a nevük, vagy ha nem ikrek, akkor Dobrev alaposan benézhette a reggeli laposüveget, nem a vodkát húzta meg hanem a százfűt, szerencsétlen. Na de mivel a többiek nem akadnak fenn ezen, én se teszem. Nem fogok hülyébbnek látszani náluk.
Swan! Én tudom, mi történt, elmeséljem?
- Swan magára haragította a Nagyurat... - dörmögöm megint, igen, jól látjátok, nem tudom megállni a pofázást. Na akkor viszont egy szót sem szólok, mikor a kedvenc színt kérdezi meg a doktor úr. Hangosan felprüszkölök, mikor valaki megszólal áhítatosan, hogy a kedvenc színe a szivárvány, esküszöm ez még Grangernél is hülyébb. Merről jött a hang? Áh mindegy, úgyis elkeveredtek a házak egymással, mint a diffúz adalékok a lombikban.
- Óh, elmondom én, mi hatol mélyre a lelki síkjaimban. Ez - fintorgok és hőbörgök tovább. Már csak azért is, mert gyűlölöm, amikor megjósolgatják, hogy milyen szituációban mit fogok tenni, ettől hihetetlenül ostobának érzem magam, kiszámíthatónak, unalmasnak, átlagosnak. Ha lenne valami szellemes ötletem, biztos bekiabálnám, de ahogy elnézem, megint van egy okostojás, aki valami kismonológgal honorálja a tanár kérdését, na, ez még szánalmasabb, mintha egyáltalán nem lenne semmi ötlete semmire.
- Inkább feküdtél volna vissza aludni... - morgok félhangosan a szövegelő kölyök felé, de szerencsére hamar befogja a száját. Haladhatnak tovább az események. Elkezdem piszkálni a tintás üveget, komolyan úgy csinálnak, mintha nem lenne minden valamirevaló diáknál ennél ötször különb penna és minőségibb tinta. Én biztos, hogy nem ezt fogom használni, semmi kedvem mindenemet összemaszatolni ezzel az olcsó felszereléssel. Bár lehet, hogy igazíró penna. Bár mit fogunk írni?
Tesztet, ahogy hallom. Na azt már nem. Értelmesen semmiképp. Nem adok ki magamról ilyen információkat. Lamartinra sandítok magam mellett. Na most mi van? A táskám az ölemben. Igazából akár távozhatnék is, épp forgatom magamban a lehetséges variációkat egy frappáns kilépőre.
Naplózva

Seraphin Lamartin
Eltávozott karakter.
*****


VII. Kis Alkimista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #128 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:17:29 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Draco Malfoy

*Tudod Draco, ez egy iskola. Órákra járunk, akár van értelme, akár nincs, pontokat gyűjtünk a házunknak, vagy elvesztünk a ház nevében, ki-ki felelősen a saját cselekedeteiért ízlés és belső igényesség szerint. Az, hogy itt vagy, annak ellenére, hogy önmagad vagy az aranyvérű fegyelmezés és nevelés kudarca, alighanem azt jelzi, hogy van benned kíváncsiság és némi vállalkozó kedv. Szomorú lenne, ha ezt a magam érdemének tulajdonítanám, de némi önhittség azért rám is jellemző annyira, hogy úgy gondoljam, tevékeny részem van ebben.
Most már itt vagy. Már ne menekülj. Összecsukom a jegyzetelő könyvem, aminek a hátoldalába másoltam az ebéd előtti lyukasóra olvasott és megjegyzett jelképek emlékezetét, kölcsönösen jót teszünk egymásnak azzal, hogy ő próbál engem beérni ilyen tudás terén, én pedig fejleszteni akarom magam. Felpillantok rá, összehúzom a szemöldököm, miközben a táskámba süllyesztem a könyvecskét. Fáradtságos lenne mindig visszajutni a Hollóhát toronyba, ezért gyakorlatilag minden fontosabb könyvem és jegyzetem magammal hordom a megfelelően kezelt táskámban, persze csak a megfelelő védő-ráolvasások visszazárása után teszem el. Neehill után nézek, megelevenedik a tudatomban a jelenet, Dracora nézek, hogy érti-e.*
-Sértő a gondolat, hogy egyforma lenne. Jut eszembe, van egy gyanúm, hogy Neehill miattad próbált a holmijaim közé bepillantani, nem tudod, hogy mit kereshetett? A bosszúhadjárat éppen az ő színvonalának való-*és mi van, ha tud valamit, és azért próbálta meg? Meddő kísérlet volt, a ládám egymaga lefegyverezte a szerencsétlent, igaz, apámtól kaptam, Wolf ostoba, nemtörődöm ábrázata azonban még emlékként is felbosszant, inkább Dobrev professzorra tekintek hosszan, összehúzott szemmel. Felveszem a pennát, amit előkészített nekünk, aztán undorral vissza is teszem, teljesen alkalmatlan az olvasható íráshoz.*
-Az ikertestvérség aránylag nehezen titkolható-*a gondolataival beszélgetek, de nem zavartatom magam különösebben. Tűnődve megrázom a fejem, az a nő... az egy szokatlan nő volt.* -Azt hiszem senkit nem lepnél vele meg, ha felállnál és elmondanád. Elég meggondolatlan dolog volt a részéről-*még mindig él a kényszer, hogy kommunikáljak vele, ez jó. Előveszem a saját pennám, kipróbálom a tintát egy pergamendarabon, elfogadhatónak találom, beleállítom a tartóba a tollat, úgyis nemsokára írni fogunk. Megrándul a szám széle a nevethetnékétől.*
-Armiella Smith, Hugrabug-*fel se kell néznem, megismerem a hangot a szivárvánnyal.* -Metamorf mágus-*mohó vágyakozással látom magam előtt a lehető legkínosabb pillanatokban megvesztegető hirtelenséggel átváltozó szemét, a szivárványszín játékát az íriszén, a hajának vörös-barna-fekete-rózsaszín játékát, a narancsos izzását. Mennyi mágia, mennyi varázslat egy mennyire alkalmatlan személybe sűrítve! Micsoda pazarlás, a varázstársadalom hanyatlása!
Mély lélegzetet veszek.*
-Vannak lelki síkjaid?-*blazírt rezignáltsággal nyugtatom magam, megcsóválom a fejem, ahogy a kis hollóhátas a zöld patkányával közbekotyog és kiváltja Draco ellenszenvét, majd a hangja hallatán meglepetten ránk bámul, mintha a létezésünk eleddig észrevétlen lett volna. Sajátos undorral pillantok fel a professzorra, aki éppen felül az asztalra.*
-Ez azért már tényleg... ennél még Minticzben is több méltóság van-*ha azt állítják, hogy ez is aranyvérű tényleg nincs remény a számunkra.* -Csak az jár a fejemben, hogy miért nem mond semmit a megkérdezett színekről, teljesen felesleges volt akkor válaszolni, és hogy mi az az óvoda?-*Malfoyra sandítok, bár talán nem ő a legmegfelelőbb ember, aki erre válaszolni tud. Sóhajtva hallgatom az új tanerőt, megcsóválom a fejem.
Gyenge kezdés után erős visszaesés.
Magam felé fordítom a pergament a teszttel, érzem magamon a pillantását.*
-Innen már nem érdemes megfutamodni. Kíváncsi vagyok arra, hogy ezzel a nagyon is muglinak látszó kérdéssorral mennyire veszélyes információkat nyerhet. Hogy mire lehet jó... bár ezek a kérdések a napi ügyekről különösen érdektelennek hatnak egy iskolában. „Társaság motorja”?-*töprengve bámulok, talán mégsem volt olyan jó ötlet erre az idegen terepre merészkedni.*
Naplózva

Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #129 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:17:46 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Seraphin Lamartin


A házam iránti lojalitás törött hullámain vergődve várom, hogy az idő előrehaladjon, elcsorogjon mellettünk, és végre valahol máshol lehessek, ahol szintén nem lesz jobb, vagy nyugodtabb, vagy érdekesebb, vagy biztonságosabb, egyszerűen csak nem itt lenne, hanem a kényelmes ágyamban, vagy valahol egy kényelmes fotelben, a könyvtárban is találtam olyanokat még elsőben, vajon te ismered a foteleket a sarokban? És a lejáratot a szabadba? Biztos, hogy ismered. Feltehetően több időt töltöttél el a Roxfort könyvtárában, mint én.
A táskába pillantok, jelentős mennyiségű jegyzetköteget látok benne. Újabban súlyzózol? Mit akarsz Neehillel? A szeme villanását nézem, de nem követem a tekintetét. Mióta Neehill kihalászott a tóból, nem vagyok túlzottan kíváncsi rá, de a szájbevarrás azért felkelti az érdeklődésem. Elég furcsa jelenet, milyen kegyetlen. Persze ismerem a véleményed a kegyetlenségről, számodra ez nem az. Néha mulattat, hogy emberibb vagyok nálad, bár lehet, hogy csak önmagam előtt tetszelgek ezzel.
- Nem én utasítottam erre - válaszolok lustán a felvetésére szóban, noha számomra továbbra is kényelmesebb a gondolatrebbentés, nem akarom, hogy szegény teljesen ostobának tűnjön a körülöttünk levők előtt. - Különben mit keresne rólam nálad? - csóválom meg a fejem egyet nem értésem jeleként.
Hm, azért én nem vagyok olyan, aki az egész órát végigbeszélné, de ezek szerint Seraphin közléskényszeres. Esetünkben ez szinte szó- és energiapazarlás, főleg, hogy gyakorlatilag üresen cseveg velem. Már csak a tea és a sütemény hiányzik az asztalról.
- Meggondolatlan? - kérdezek vissza, mások csak a beszélgetéstöredékeket észlelik, mókásak lehetünk. - Nocsak, ezt pont te mondod? - Te Halálfalók gyöngye a titkos küldeményeiddel.
- Nem érdekel, hogy ki ez. Várj, mi? Miért tartod számon a senkiháziak nevét? - kérdem, miközben végigborzong rajtam a mohó tudásvágy. Villanásnyi ideig látom változni a lányt, de egyik külső sem tetszetős. Neked vajon melyik arca tetszett meg?
- Attól még, hogy neked nincsenek, nekem lehetnek - válaszolok. A kócos kölyköt most veszem észre csak, én nem rá gondoltam, hanem valami hugrabugosra ott elöl, de ezek szerint ez a kis flótás magára vette, na bumm. Mit tehet, rám uszítja a tengeri malacát?
- Minek pazarlod a gondolataidat ilyen banális kérdésekre? Emelkedj felül, Seraphin, a kisstílű problémakörökön - tanácsolom beképzelten és ájtatosan, miközben elkapom a felénk szálló pergament. Nem olyan nagy kihívás, mint egy cikesz becserkészése, de a mozdulat ugyanaz, amivel utána kapok.
A szemem sarkából nézem őt, sóhajtok. ahogy látom, már el is kezdte. Eszembe jut, hogy vajon gyorsabban olvas-e nálam, de rájövök, hogy eleve lemaradásból indulok, hisz még csak most koppintok a tekercsre, hogy szétnyíljon. Megsimogatom az állam a hetyke gyöngymintás barna pennával, én is felírom a nevem, aztán hirtelen elveszem előle a pergament, és magam elé húzom. A sajátomat odalebbentem neki, egyértelmű, hogy mi a szándékom.
- Na lássuk, milyen ember vagy. Nem vagy a társaság motorja - húzom alá a másik választ egy határozott, lendületes mozdulattal, a pennám szépen siklik még ezzel a gyatra tintával is.
Naplózva

Seraphin Lamartin
Eltávozott karakter.
*****


VII. Kis Alkimista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #130 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:18:10 »
+1

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Draco Malfoy

*Súlyközömbösítő bűbáj Draco, nagy találmány. Merengve pillantok rá. Nem is így gondoltam, bár új alternatívát vet elém a gondolat. Mi van, ha te küldted Neehillt, hogy kutasson nálam, valamit, aminek köze lehet a bájitalhoz? Hízeleg, hogy feltételezed, hogy el tudnék titkolni előled dolgokat, ami persze igaz is, Neehill pedig van olyan kíváncsi és elvetemült, és van annyira óvatlan, hogy a ládámhoz nyúljon. Te erre soha nem vetemedtél volna a saját kezeiddel.*
-Valójában arra gondoltam, hogy ellened valamit, bármit, akármit. Egyesek hajlamosak azt feltételezni, hogy azért, mert egy házban lakunk, egy hálóteremben, ismerjük egymást. Ők legalábbis így csinálják.
*Ez nem óra, így nem tudom a beszélgetést, amit halkan, félig kint-félig bent űzni problémának tekinteni. Te is tudod, hogy kommunikálnunk kell egymással, így nyerünk tapasztalatot, persze, szóban meg azért, hogy ismeretet nyerjünk, hiszen, mint az előbb is felhívtam rá becses figyelmünket, egymásról nincs túl sok mondanivalónk, még akkor sem, ha ez feltételezhető volna.
Megmosolygom az újabb felvetést.*
-Én nem haragítanám magamra-*legalábbis nyíltan semmiképpen, és ha mégis megtörténne, alighanem nem ragaszkodnék a dologhoz, ha tudom, hogy kockázatos az életben maradásom szempontjából. Jobban vonz az élve megélhető lehetőségek sora, mint egy ostoba halál egy ostoba ember ostoba elvei miatt. Ez egy rossz gondolati irány, noha a Nagyúr bizonyára szórakoztatónak találná, hogy egy ilyen, az ő szemében senkinek minősülő aranyvérű alkotója a rendszerének megengedek magamnak ilyen gondolatokat, de mivel a megtorlás egyáltalán nem vonz, visszakényszerítem a gondolataim az asztalra, a tesztre. Dracora. Draco Malfoy. A nevet csodálkozva olvasom az elém tett pergamenen, határozottan biztos vagyok benne, hogy én a sajátomra jól olvashatóan Seraphin Austin Cameron Lamartin-t írtam minden tagjával együtt. És a betűim is hosszabbak ennél. Bár egészen takaros írás a maga módján, pozőr, magakellető betűk, némi önbizalomhiányt jelző hurkolódással, a dőlésszög pedig csak azért nem tanúskodik zárkózottságról, mert tartja magát a betanult formulákhoz.*
-Aranyvérű a látszat ellenére, de engem csak a metamorf mágiája érdekelne, de teljesen esélytelen bármit is tanulni tőle. Minticz varrta a nyakamba, hogy korrepetáljam bájitaltanból valami jelentéktelen vétségem miatt-*a szerelmi bájitalos epizódnak csak egy gondolatot szentelek, hogy érezze az undort és a mocskot, amikor egy cseppet sem kívánatos lány szája az övére tapad. Ezt azt hiszem a rosszindulatom mozgatta ezt az érzést, erőszakosan és hirtelen.
Biztos vagy benne, hogy ismersz ehhez eléggé?*
-Vedd komolyan-*elmosolyodom, hiszen végül is, lehet így is, játszunk. Úgyse vagyunk megismerhetőek kérdések alapján, nincs szükségünk arra, hogy véresen komolyan vegyük. Nemtörődöm gondolatai átmosnak belülről, hagyom magam lebeszélni arról, hogy vizsgáztassam a közel sem tisztelt professzor urat.*
-Ha én nem, akkor te igen-*egyszerre mozdul a kezem vele, azonos ív a papíron, azonos húzás, csík, jelölés. Ijesztő. Félelmetes. Lenyűgöző.*
-Belőled sohse lenne jó tanár, de az elméleteket elunnád-*aláhúzom a gyakorlatot, tiltakozni lehet, de minek. Megtisztelőbb a számára. Csodálkozva felnézek a tanár felé.*
-Komolyan gondolta, hogy ilyen kérdést feltesz aranyvérűek között? Vajon ezt ő találta ki? -*szerintem Draco egyáltalán nem törekszel arra, hogy logikus embernek ismerjenek, ezért az érzelmeket húzom alá, de voltaképpen, hogy ez megtisztelő vagy sem a számodra, az teljesen eldönthetetlen. Hiszen mi lenne a megtisztelő ebben? Minél megtisztelőbb?*
-Az órarend tervnek számít?-*felpillantok rá, aztán aláhúzom, hogy csak úgy elindul, hiszen még az órarend sem jelenthet tervet a számára.*
Naplózva

Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #131 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:19:19 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Seraphin Lamartin


Most mondtam, hogy nem én küldtem. Bármennyire is szomorú, jelenleg én vagyok Neehill adósa, és nem fordítva. Bár Imperius-átokkal rávehettem volna. Vagy csak a kíváncsisága megpiszkálásával. De úgyse tudta volna, mit keressen, én pedig nem vagyok olyan hülye, hogy elmondjam neki. Szóval nem, Seraphin, semmi közöm nem volt ahhoz, hogy Neehill megtámadta a ládádat. Nem akarok hízelegni neked, te nagyra nőtt macska.
- Hogy mi? - kérdezek vissza az egy hálóban lakó fiúk furcsa rendszeréről más Házakban. - Fura szokás.
Persze, hogy nincs egymásról túl sok mondanivalónk. Felesleges beszélni olyan dolgokról, amiket tapasztalok, szinte tapintok magam körül. Különben pedig, bármiről szívesebben beszélek, mint... erről. Egyrészt mert többnyire viszályt szít, és a veled való vitáim meglepő, de fájdalmasak, másrészt meg zavar is a kérdés.
Rándul az ajkam a mosolyától. Fura, eddig nem is láttam szinte mosolyogni, most egyfolytában érzem az ingert. Ejnye, óvatosabban azzal, amit gondolsz. Ostoba ember ostoba gondolatai? Ezt a végén még továbbadom, ha nem vigyázol.
Ránézek a nevére, megforgatom a szemem. Milyen büszke a három keresztnevére! Nekem négy van, de eszem ágában sincs egy ilyen értelmetlen beadványra mindet rávésni. Vajon mitől önbizalomhiányosak a betűim?
- Büntetésből korrepetálsz? Én büntetésből iskolaújságot cenzúrázok. Azt hiszem, nyerte...
A kép úgy talál el, mint az érzés, erőszakosan és gyorsan, túl sebesen ahhoz, hogy egyáltalán rájöjjek abban a pillanatban, hogy mi történt. Mit élvezkedsz ezen?
Én is tudnék meglepő képeket nyomni az agyadba, mégsem teszem. Kicsinyes megtorlás lenne, elhalt poén. Majd máskor, máshol. Az én csókjaim közt alig akad nem kívánatos, én nem hagyom magam csak így, puhány vagy.
Persze, hogy nem ismerlek. Nem úgy, ahogy te magad. Úgy ismerlek, ahogy látlak. Mit gondolsz, melyik hozza majd az igazibb eredményt? Hát persze, hogy nem veszem komolyan. Ha komolyan venném, nem cseréltünk volna.
Már megint mosoly. Figyelem a szemem sarkából, ahogy meghúzza ugyanazt a vonalat, ugyanúgy, csak egy sorral fentebb, majd a továbbiakat. Valamiért úgy érzem, disszonancia van a válaszaiban.
- Vedd komolyan - teremtem le, hiszen úgy érzem, pont a rá jellemző válaszok teljes ellentétét jelölgeti, ami viszont nem teljesen igaz. Rosszallóan nézem a pergamenjét, amint aláhúzza, hogy semmi értelem nincs bennem, felciccenek, és tölteni kezdem az ő tesztjét. Elméleti jellegű tárgyat tanítanál, hisz az alkímia a kedvenced, és szereted, ha logikus embernek tartanak, igen, erről már kifejtetted a véleményedet és meggyőztél. Biztos tervezel, amilyen szisztematikusan gondolkodsz az életedről, és szerintem… Hát…
- Biztos, hogy nem törekszel széles ismeretségekre, úgyhogy kizárásos alapon a másik jellemző rád, a mély barátság néhány emberrel, bár szerintem nem léteznek ilyen emberek. Macskák igen, de emberek…? - morfondírozom alig-hangosan.
Különös, hogy válaszadás közben hallom és látom, ahogy rólam gondolkodik, miközben hallja és látja, hogy róla gondolkodom. Igazság szerint gyorsan elunom, és bizonyára már ajtón kívül lennék, ha rólam lenne szó, de végül érdekelni fog, mennyire találja helyénvalónak az ítéleteimet. Vagy nem is. Az érdekel, hogy mennyire találom majd helyénvalónak az ítéletét rólam.
A kötött programokat én csak azért tartom gátlónak, mert elunom hamar a monotonitást. Te bizonyára azért tartod őket gátlónak, mert valami olyasmi járhat a fejedben, hogy csak az ostoba diáknak van szüksége szamárvezetőre. Álmodozó vagy reális? Ugyan mi realitás van az alkímiában? De az irracionalitásom dühít téged, tehát inkább reális. Nehezebb lehet alkalmazkodni ahhoz, ami folyamatosan változik, biztos kedveled a stabilitást és a kiszámíthatóságot. Hm.
- Összezavarodtam.
Odasandítok rá, már biztos sokkal előrébb jár.
Nem, senki nem tudja, hogyan érzel, csak ha elmondod, és... a jogok bizonyára jobban foglalkoztatnak, mint az érzések.
- Ez a szembeállítás is ostobaság - csóválom meg a fejem, majd haladok tovább. - Te többnyire senkivel sem szeretsz beszélgetni - panaszolom, és inkább az egyszerre csak egy variánst húzom alá, az még mindig közelebb van a valósághoz.
Felemelem a fejem és körbenézek a teremben. Vajon mindenki ilyen borzalmasan lassan halad ezzel a teszttel, vagy csak nekem van különösen nehéz dolgom?
Naplózva

Seraphin Lamartin
Eltávozott karakter.
*****


VII. Kis Alkimista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #132 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:19:44 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Draco Malfoy

*Egy Neehillhez hasonló alak adósának lenni... hogy lehet, hogy valaki nem tud úszni? Macska? Mephisto felé pillantok, aki a környező asztalok között reménykedik abban, hogy Elena is ide találta hozni ezüstbundás kedvencét a leendő kölykeikkel együtt. Macska. Alamuszi macska. Fura képzeleted van Draco, egészen követhetetlen képekkel.
Mosoly és mosoly. Igen, számomra is meglepő, de alighanem az én mosolyom a te rossz szokásod. Vagy érdemed. Szórakoztatnak a veled való vitáim, de ha fájdalmasak, akkor igazán kiegyezhetnél velem néha. Elvégre a fájdalom közös. Ezért nem fogod tovább adni sem. Biztos élményszámba menő játék lenne egy olyan ember számára, mint ő két összekötött tudat ismerete.
Én nem taszulok a neveimtől, a névadómtól, te miért nem szereted leírni a neveid? Időnk van bőségesen rá, nem szükséges kapkodnunk.*
-Be akartam mutatni, hogy mennyire nem nyertél. Az iskolaújság esetében legalább a kritikai hajlamodnak engedhetsz, nem pedig egy teljesen elrontott főzetet-*ez esetben ez Armiella, noha határozottan érzem, hogy a képi társításom talán nem olyan kiforrott, mint az övé.* -kell tovább kavargatnod, ami úgyis menthetetlen.
*Ez nem puhányság, eszemben sem volt tevékenyen részt venni ebben a fajtalankodásban, de egy lányt fellökni súlyos udvariatlanság, így szabadulhattam a legkönnyebben.
Nem hozna zavarba, ha nem bámulnál csodálkozva minden fizikai megnyilvánulásomra úgy, mintha most látnál először. Sőt. Persze, máshogy éled meg most, de nincs eszekben szinte semmi rendkívüli.
Mit vársz, mi legyen a válaszaimban? Csak kívülről látható töredékinformációk állnak a rendelkezésemre. Komolyan venni... az előbb én intettelek, most te, vajon miattam érzed kényszernek, hogy ugyanazt a kifejezést használd? Ezt okvetlenül le kell írnom a tapasztalati jegyzetbe, emlékeztess rá, ha megfeledkeznék róla.
Úgysem fogok.
Ez még csak néhány kérdés volt, később biztos találok hasonlóságot, ne aggódj. Tudtad, hogy az alkímiának van gyakorlati aspektusa? És a bájitaltant is szeretem? És legendás állatok gondozása a választott tantárgyam? De igazad van, tanítani nem vállalnám ezeket talán. Jóváhagyólag bólintok a húzásodra, noha ez természetesen semmit nem befolyásol.*
-Azt hiszem ez rólad is elmondható, hiszen a felületes emberekhez való közeledésnek semmi értelme, még akkor sem, hogyha ez történik. Én aláhúzom neked mindkettőt-*mert gondolom mély barátságokra csak kevés emberrel törekednél, de széles körű kapcsolatokra szüksége van egy arisztokrata elsőszülöttnek, főleg, ha Malfoy. A bátyám is ezt csinálja.
Draco, bármennyire is meglepő, de az emberek is érdekelnek. Csak nem találok a Roxfort területén egyetlen olyan embert sem, akivel érdemes volna barátságot, kapcsolatot kialakítani. Már a tanáraink között sincsenek olyanok, akiket tisztelni lehet.
Szerintem a kötött programokkal az is a bajod, hogy nem te találtad ki őket. Engem is ez bosszant. A legtöbb kötött program értelmetlen kötelék, időpazarlás és teljesen felesleges, meddő feladatok elvégzése rosszul szelektált csoportban.
Valójában ez a kapcsolat most a hátrányunk. Érzem mire gondolsz egy-egy kérdésben, nehéz függetleníteni magam attól, amit te gondolsz és arra koncentrálni, amilyennek látlak. Az alkímia tudomány, nem kell tisztelned, de azért tartsd észben. Téged vajon mi vonz? Velem nem szívesen múlatod az időd, tehát nem a reális típusokhoz vonzódsz. Sok időd töltöd lányokkal, ami pedig eleve kizárja, hogy a reális típus legyen számodra az ideális. Aláhúzom az álmodozót. Számodra egyértelműen nehéz alkalmazkodni a mindennapi rutinfeladatokhoz, meg se erőlteted magad érte, a hozzád közel állók, na nem olyan közel, mint én... a dolgaid többségével kapcsolatban tudják mit érzel. Szembeköpöd Pottert, nem mész az órák közelébe, elég jól értelmezhető viselkedés, szerencsére a kijelentés tartalmazza a feltételes módot, ezért beleférnek a titkaid, amikre soha nem jönnek rá mások.*
-Ne hagyd magad összezavarni, ez csak egy kérdéssor-*ránézek az övéra, ami az enyém. Valójában én meg tudom kedvelni az értelmes rutinfeladatokat, és szeretem, ha van változatosság és kihívás is, de nem szeretem, ha azok a változások pánikbaesett futkosásként materializálódnak körülöttem.
Az emberek érzéseire figyelsz te... talán, bár a saját jogaid biztos érdekelnek. Felpillantok megint.*
-Épp az imént panaszoltad, hogy nagyon közlékeny vagyok. Ez egyértelmű jel, hiszen egy emberként vagy jelen-*Draco, tudósnak vallod magad, bizonyára neked is sok mondanivalód van, csak az arra megfelelő személyeknek.*
-Nem hiszem, hogy jelentősége van annak, hogy mások hogy csinálják-*csóválom meg a fejem rosszallóan.* -Most én zavarodtam össze, a 12.-es kérdésnél csakis lehúzó véleménnyel lehetnék.
*Simulékony hangon közlöm, megadom a lehetőséget arra, hogy ellenkezzen, védje azokat, akik a figyelmére méltók. Ellenben aláhúzom a szívvezérlést, az alkalom adta szórakozást (bár van némi kételyem, hogy ez a kérdés megint rosszul érinti majd velem kapcsolatban), a jól értesültséget, azt, hogy kifejezetten lehangolna, ha valami kényszerítő erő tervet húzna rád. Voltaképpen, láttam milyen hangulatban jöttél hozzánk vacsorára, még ha az nem is teljes hétvége volt. Barátaidban jobban szereted a.... szereted a barátaid? Átugrom a kérdést, mert látom alatta, amit azonnal aláhúzhatok, hogy igenis gyorsan vagy képes reagálni az új helyzetekre, a holdköves eset mit sem bizonyít jobban, minden elismerésem érte. Ha az érdeklődés kényelmetlen el fogod ütni valami, általában gonosz tréfával valaki máson mulatva, persze ez talán attól függ, ki érdeklődik irántad és miért kényelmetlen?*
Naplózva

Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #133 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:20:48 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Seraphin Lamartin


Miért kéne tudnom úszni? Mi értelme koszos tavakban áztatnom magam? Vagy a muglik által teleszemetelt tengerben? Vagy akár egy nagy medencében? Mi a jó benne? Azonkívül a bőröm sem bírja, kiszárad tőle. Az, macska. Ne is próbáld követni a képzettársításaimat. Elkaphatatlan vagyok, mint a cikesz egy varangy számára.
Nem egyezem ki veled, eszemben sincs. Nem szeretek vitát veszíteni, még ha fájdalmas is. Csak a gyengék vonulnak vissza.
Igen, nem vagyok teljesen hülye, ha téged kínoz, én is érzem, magammal nem teszek rosszat, ez teljesen világos. Rájövök, nagyon jól tudod, hogy nincs mitől félned, ezért vagy ilyen elégedett.
Taszulok a nevemtől, mivel a második nevem Lucius, a harmadik a tévedés, a negyedik a nagyapámé, mind rossz ómen. De egyszerűen csak túl nemes az ilyetén használatra.
- Aha, szóval kavargatsz a lánnyal - állapítom meg kéjenc módon, mintha nem érzékeltem volna éppen az előbb az undort és a borzalmat, vagy mintha nem sejteném, hogy nemcsak a fentiek alapján, hanem amúgy is esze ágában sem lenne lepaktálni bármelyik lánnyal. Egy ideig az volt a gyanúm, hogy magasan mindegyikük fölé helyezi magát, és ezért nem süllyedne le úgymond a szintjükre.
- Igen, mindet tudtam - dúdolom szinte. Ezek olyan evidens információk, melyekkel meglepő lehet, de még én is tisztában vagyok. Azt mondjuk nem tudnám megmondani, hogy Grosiean vagy Montrego mondjuk milyen órákra jár.
- Nem hiszem, hogy a duplázás elfogadható opció lenne - vetem közbe, amint két választ is aláhúz nekem. Nem nagyon figyeltem a teszt magyarázatára. Ha már csináljuk, csináljuk rendesen, még akkor is, ha az értékelés ostobaság lesz, hozzávetőlegesen akkor is biztos jelent majd valamit. Nos, vagy nem.
A bátyád jobban csinálja, mint te. Feltételezem, hogy te szándékosan protestálsz az ellen, hogy továbbvidd az aranyvérű szocialitás hagyományait. Bár azt hiszem, én is így tennék, ha egyrészt nem élvezném ennyire a társasági életet, másrészt ha lenne más, aki csinálja helyettem.
Azon, hogy a Roxfort területén egyetlen alkalmas entitást sem találsz, aki felkeltené az érdeklődésedet, akár meg is sértődhetnék, ha nem lennék vele messzemenőkig tisztában, hogy a jelenlévők mindig kivételek.
Vajon mely tanárainkat tisztelted te valaha? Igazán?
Hah! Elvigyorodom. Alighanem igazad van a kötött programokkal kapcsolatban. Viszont mások érzései hidegen hagynak, kivéve, ha a hozzám való vonzódásról vagy az irántam érzett csodálatról van szó. Nem, ne hidd, hogy ennél bonyolultabb, tényleg így van. Kivételt alig találni. De nem baj, hagyd így. Így autentikus.
- Persze, de ez más. Kénytelen vagy közlékeny lenni.
Nem, nem tartom magam tudósnak. Az te vagy. Én politikus vagyok.
- Mikor nem vagy lehúzó véleménnyel? - kérdezek vissza enyhén sértve, hisz már megtudtam tőle, hogy együgyű ösztönlény vagyok, aki az egyszerű örömök híve.
Mi bizonyítja a különcséged öntudatát jobban, mint az, ahogy a 12. kérdésről döntesz a nevemben? Nos a kérdés, melyen most elméláztál, engem is gondolkodóba ejt. Ha abból indulok ki, hogy vélekedésem szerint nem kedveled a felesleges feltűnést, a barátaid (ha lennének) nem ilyen fajták lennének. Azonban mint ahogy egyszer beismerted nekem, én is vonzó opció voltam neked egykor - noha egyéniségemnél fogva kirívó vagyok és mindenképpen feltűnő. Szóval akkor, melyik az igaz? Számomra hízelgő módon a nekem kedvezőt húzom alá.
Mivel tudós vagy, az eszed irányít, és szerintem nyitott vagy a szórakozásra, csak nem adódik alkalom, na meg persze egész sajátos felfogásod lehet a szórakozásról. Mi mulattat téged?
Jól értesültnek kell lenned. Nem azért, mert annyit beszélgetsz, hanem mert annyit hallgatsz. A hideg futkos a hátamon olykor tőled. Nincs szükséged listára, biztos, hogy hidegen hagy.
Hogy szeretem-e a barátaimat? Milyen tipikus kérdés ez egy aranyvérűtől. Megálljt parancsolok magamnak, és nem magamon, hanem rajtad kezdek el töprengeni. Ha te két lábbal állsz a földön (tegyük fel), akkor valaki olyanra van szükséged, aki továbblendít. Vannak neked is új ötleteid, de túl óvatos vagy. A kérdés mondjuk a szeretésre vonatkozik. Lehet, hogy nem szeretnéd azt, aki olyan, mint te, nem ad kellő inspirációt. Végül is, nem múlik rajta semmi. A felsőt húzom alá, meg akarlak lepni. Mit gondolsz, csakis és kizárólag meglepni akartalak, mikor bekentem a karodat? Mit gondolsz, nem törődöm a körülöttem lévőkkel?
A bájitalok elkészítésében sikeres vagy. Az egy preskriptum, csak követni kell, mesterien követed, de a bájitalaid nem lennének olyan jók, ha nem vinnél bele újításokat.
- Perselus szerint a bájitaltankönyvek receptjei rég újításra szorulnak, és bizonyos módszereket szándékosan nem írnak bele - kerül kimondásra egy olyan gondolat, melynek látszatra semmi köze a teszthez.
Szóval ha ezekre nem magadtól jöttél rá, akkor hogyan? Ez még mindig nem azt jelenti, hogy különösen jó lennél a váratlan helyzetekben, hisz az a hugrabugos is lekapott, de megelőlegezem neked a gyors észjárást.
Kényelmetlen helyzetben eltereled a témát és sértegetőzöl, nincs benne semmi vicces. No miért álltál meg itt? Felnézek. Az érdeklődés kellemetlen, ha kínos pontra tapint. És akkor, ha olyasvalaki tapint bárhová, akinek nem kéne. Ez olyan nyilvánvaló, hogy félig felvont szemöldökkel nézek rá, nem is értem a kérdést.
Inkább folytatom. Téged mutatnak be leginkább. A rangunk miatt nem mi fogunk másokat megismertetni egymással. Ötletes vagy és szellemes, bár az ötleteid célirányosak, a humorod pedig éles. Logika. Kellemes. Csak bizonyos körülmények között (Lám, végre egy közös pont.) Micsoda, te szent Merlin, milyen konfuzált idióta ne tudná elmondani, mit fog csinálni éppen szombaton? Azt mondod, amit az író mondani akart, már csak azért is, mert nem láttalak még szépirodalmat olvasni, nem is feltételezek benned ehhez fantáziát, miután leszóltad az enyém. Egyértelműen nem halogatsz semmit az utolsó percig, és bizonyára hagyod a többieket szórakozni, mivel téged halálra untathatnak a partik. Létrehozni, előnyök, menetrendszerű, feltalál, ezek elég egyszerű, intuitív döntések, gyorsan haladok velük. Lehagylak a végén. Csak tartsam észben, hogy rólad, nem pedig magamról van szó. Kritikus, visszahúzódó, hogy is feledhetném? Lenyűgöző, bár itt abba a hibába estem, hogy rólad gondolkodva húztam ezt alá, nem úgy, hogy neked melyik tetszene. Mindegy. Van benne hiba máshol is. Óvatos, mint egy macska, szisztematikus, torony, puha, nyugodt, gyártás, tűrés, alkalmi, mint a viszonyunk, elmélet, mint az alkímia (igen, tudom, mondtad, hogy létezik gyakorlati aspektusa is). Ohohó, nem érzel együtt. Írsz. Absztrachálsz. Meleg a szíved, de a fejed túl hideg, lehűti. Határozol, jelképezel, mert az magasztosabb, bírálsz, és abszolút különállsz a falkától.
Ó, te jó ég, nem hiszem el, hogy alig vagyok túl a FELÉN. A tintába mártom a pennát, hagyom, hogy picit felszívjon, szépen lesimítom a hegyét, aztán újra a pergamen fölé emelem.
- Rögtön tudják, hogy ők nem érdekelnek téged. Megismerni lehetetlen - kommentálom az 53. kérdést, mert kezd megint lankadni az érdeklődésem.
Naplózva

Seraphin Lamartin
Eltávozott karakter.
*****


VII. Kis Alkimista

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #134 Dátum: 2012. 03. 30. - 20:21:55 »
+2

PSZICHOLÓGIA ÓRA
Draco Malfoy

-Mondjuk megmenthette volna az életed-*kommentálom csendes nehezteléssel az úszáshoz való hozzáállását. Nem szorultál volna valaki másra. Nem lettél volna kiszolgáltatott. Nem volt bosszantó érzés? Persze, ha neked jó, nekem is jó.
Egy cikeszt még én is könnyebben elkapok, mint a logikádat. Miért nem tudsz követhetőbb lenni? Átláthatóbb? Mindkettőnknek sok bosszúságot spórolnál meg vele, az ilyen elvakult büszkeségre alapozott ideáktól elkezdve, minthogy csak a gyengék vonulnak vissza. Komolyan, ez Griffendéles demagógia inkább, ők azok, akik nem tudják, hogy mikor érdemes visszavonulni, ésszerűen, és hogy a visszavonulás nem tenné őket selejtebbé és satnyábbá, mint amilyenek.
A neved, igen. Így talán értem. Talán, bár a túl nemes asszociációja nem illik a taszuláshoz, de ezzel is beérem egyelőre.
Kavargatok, hogyne. Megforgatom a szemem, noha át kell gondolnom, hogy kavargatás alatt mi mást érthet, mint a bájitalos kép továbbfejlesztését, de kellemkedve gonoszkodó tudatából egészen könnyen kinyerem a megfelelő információkat.
Tudtad. Furcsa. Meglep. Arról se vagyok meggyőződve, hogy a saját óráid számon tartod, nemhogy az én választott tárgyaim. Persze a számmisztikát leszámítva.
A bátyám nem én vagyok, nem csinálja jobban, amit én csinálok, nekem pedig nem kell csinálnom azt, amit neki kell. Így lettünk nevelve, így szokás nálunk. Apám hibája, ha ebből problémája származna a családnak, de hiszem, hogy képes lennék megtanulni azt a pozőrködő társasági életet, amit kellene.
A jelenlevők mindig kivételek. Hagyom, hogy az alamuszi mosoly a tudatomban is kitöltse a rendelkezésre álló helyet, eluralkodjon.
Lupen professzort és Piton professzort tiszteltem. McGalagony tudása is figyelemreméltó, de a preferenciát egyszerűen nem tudom felérni ésszel.
Igen? Hidegen hagynak? Átjavítom, bár akkor tényleg nem tudom mit adhatsz az embereknek, ami hozzád vonzza őket. Nem hagyhatom, nem volna elég precíz, minden birtokomba levő információ számít, és ez, noha most szereztem meg, szintén számít.*
-Semmi nem kényszeríthetne, ha nem akarnám-*jelentem ki józanul. Politikus. Érdekes hozzáállás, eltűnődnék a politika értelmén és hagyományain, de nincs ennek most itt az ideje.
Legyenek akkor túlságosan eredetiek a barátaid, bár erről aligha nyilatkozhatok, mivel engem nem érdekelnek a barátaid, ezért nem látok bennük semmit, nem is nekem kell, de a közeg valahogy arra késztet, hogy jelentéktelen témákat túlgondolkodjak, ebbe bele kell őrülni...
Meg is őrültem. A bensőm elpirul, a testem elsápad, hirtelen, ahogy felvillan Draco tudatában a hivatkozás rám, rohamszerűen gondolok tovább a kérdésekre, gyorsan húzom a vonalakat, megtöltöm a tudati hasadékaim azzal, hogy rá gondolok, úgyis annyira szereti látni magát.
Keresed az olyanokat, akik két lábbal állnak a földön, mert akkor nincs túl nagy konkurencia és nem kerülsz hátrányba a lustaságod miatt, bemutatnak téged, bár inkább felkonferálásnak nevezném, tovább-tovább, alig merek odafigyelni a gondolataira, talán szellemes ember lehetsz, aki többre értékeli az érzelmeket, mint a logikát, hiszen megmondtad, te nem logika szerint működsz. Kellemetlennek találod a kötődést a programokban, ezt már megbeszéltük, könnyedén csevegsz bárkivel, egészen pontosan fogalmam sincs mit mondanál szombat reggel, de biztos mondanál valamit. Egyedi módon magyaráznál, utolsó pillanatra halasztod. Sajnos untat a teszt, muszáj feléd fülelnem.
Fogalmam sincs mit akartál még a meglepésen kívül. Nem gondolnám, hogy törődsz, de elhiszem neked, hogy azt állítod, hogy tényleg így van.*
-Piton professzornak, természetesen teljesen igaza van, de mintha ő mondta volna azt is, hogy amik nincsenek beleírva, az ősibb szövegezésű recepteknél kiolvashatóak a szövegből magából. Csak a modern bájitalkönyvek tartalmaznak szóról szóra követendő utasítást. Szerintem a a bájitalfőzés sajátos rejtnyelvének a megtanulása nem új ötlet, de lehet az is.
*Ártalmatlan a válaszom, igazán nem szép dolog újra arra a kellemetlen intermezzóra irányítani a gondolatokat.
No lám, mégis vannak hasonló válaszok, visszapillantok azokra, amiket téged megelőzve én adtam rólad.
Ugyan-ugyan, nem olvasok szépirodalmat, jobban érdekelnek a tények. Elgondolkodom a logikus-érzelmes kérdésen, de általánosságban helyesnek tartom, amit írtam. Hagyom, hogy előreszaladj, visszaolvasom a kérdéseid és válaszokat, amiket adtam rájuk. Lenyűgöző. Gyors, pontos, energikus válaszok, amíg lekötik a gondolatait követem én is a magam lapján. Követem a mozdulatát, megmártom a pennát a tintában, lassú mozdulattal.*
-Pontos meglátás-*megkaparja a torkom egy hűvös nevetés erre az okfejtésre.* -Kedveled az új módszereket. Nem gondolom, hogy bármilyet is hibának tartanád, de biztos nem az ellenszenvesség az. Fáraszt a rutin, untatnak a bálok-*bulik? Biztos elírták. *-Vakon beleugrasz a dolgokba, viszont észreveszed a kínálkozó lehetőséget, ez biztos fontos is neked. Nem írsz listát, de gondolom semmit nem felejtesz el, ami lényeges-*pillantok fel rá félig felvonva a szemöldököm.*
-Ez az állítás hibás. Attól, hogy szabadon kimutatsz érzelmeket, még bátran megtarthatod az érzéseid magadnak. Kutatod ami nem tökéletes, legalábbis a másik állítással szemben biztosan, illetve nem kutatod, mert jelenleg semmi nem bír felcsigázni téged. Itt gyakorlatilag egyik sem igaz. A muglik tényleg ennyire felületesen gondolkodnak? A korrekt ember irányítása, természetesen, divatosnak gondollak-*mármint, túl a taláron, és túl azokon a magamutogató muglifajzatokon, akiktől színes a folyosó. Utolsó pillanatban gyorsabb dolgozni, ez természetes, az eredeti dolgok, igen, tovább, én is unom Draco, teljesen igazad van. Azt hiszem ezért beszélek tovább, hogy azt a maradékot már kihúzzuk. Ez a kérdéssor egyikünk számára sem egy izgalmas dolog.*
-Nem viseled jól a nyomást, mivel engem nem dicsérsz marad a látomásosság, és úgy gondolom, azért a túlzott rajongást nehezebben viseled. Menet közben találod ki, igen, ez már volt, könnyen értesülsz a dolgokról, ez is volt, unalmasnak tartod a rutint... ez is volt?-*kérdőn felpillantok, nehéz elhinnem. Aztán megvonom a vállam, intuitív kérdések jönnek, előreengedem.*
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 12. 10. - 19:14:15
Az oldal 0.465 másodperc alatt készült el 44 lekéréssel.