+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  A 96/97-es tanév
| | | |-+  Egyéb helyszínek
| | | | |-+  Egyéb helyszínek
| | | | | |-+  Rejtek
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Rejtek  (Megtekintve 2023 alkalommal)

Angelus Mirol
Eltávozott karakter.
*****


Halálfaló... A Nagyúr Hu szolgája

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 06. 08. - 01:07:48 »
0

Egy négy szobás ház, minden szobája más színű berendezéssel megoldva. Egy nappali, kandallóval, oroszlánbőr előkével. Konyha, étkező, és egy fürdőszoba... Egyszerű, de még is tökéletes rejtek, mikor az ember egyedül... esetleg kettesben szeretne lenni.
Naplózva

Angelus Mirol
Eltávozott karakter.
*****


Halálfaló... A Nagyúr Hu szolgája

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2010. 06. 08. - 21:57:25 »
+1

Wenny


Egy titok…egy álom… vagy valóság?
Nem tudom…képzelet szülte kép? Netán csupán érzék csalódás?
De nem, valóságnak kell lennie… Annak kell, ez nem lehet más? Ez a lány? Ez a … lány… lány… lány…


Hirtelen ülök fel az ágyamon. A bordó falak körül vesznek… szinte magukba szippantanak. Felkelek… szememet körbe járatom a megszokott falakon, függönyön bútorokon… Valami hiányzik… És újra belém hasít az emlékkép, az álom kép… Róla…

Furcsa álom volt, épp Roxmorts utcáit róttam, hogy megtaláljam azt az utálatos öregembert, aki a levelet hozta, s ekkor pillantottam meg. Hollószín haj, hószín bőr… Pont mint abban a mugli mesében, a címét már nem tudom, mert csak egyszer halottam, még régen…
Felém fordult, s furcsa szomorúság ült a csoda íriszekben. Először éreztem, hogy képtelen vagyok megfejteni…azt a tekintetet. De abban a mínutumban rabul is ejtette érzékeimet. Szépvolt, és fiatal. Ekkor eszméltem, hiszen ő egy Roxfortos diák. Végig tekintettem talárján de első pillantásra nem vált láthatóvá számomra, hogy melyik ház diákja. Először furcsáltam, hogy egyedül van, de mikor jobban szemügyre vettem már megértettem. Ekkor értettem meg a tekintetet. Ahogy azzal a gyönyörű szempárral nézett. Közelebb léptem… már-már olyan közel, hogy meg is érinthettem volna, s épp szólásra nyitottam számat, mikor a kép szertefoszlott és a bordó szoba nyomasztó falai között találtam magam… Ismét.


Nem ez volt az első eset, hogy vele álmodtam. Nem, ezen a héten már 4-edszer történt meg, és ebben a hónapban… már meg sem tudom mondani hanyadszor.

Mondhatni kísértett… a kép, az utca, a lány.

Elléptem az ágytól és a nappali felé veszem az irányt, az italos asztalka felé. Kitöltök egy kortyni Whiskey-t amikor koppanást hallok az ablakon. A poharat az asztalkára teszem, majd az ablakhoz lépek. Egy fekete UHU ül a párkányon, Ranger baglya… Megbíztam egy kis feladattal… remélem a válasz a papíroson lesz…
Kiszabadítom a pergament a zsinór szorításából, majd lassú mozdulatokkal széthajtom és olvasni kezdem.

Angelus!

Sikerrel jártam, leírásod alapján kiderítettem, hogy a lány nem lehet más, mint Anwen Rastole a Roxfort egyik diákja.

UI: Holnap Roxmortsi hétvége… most vagy soha…

R.

Mellékletként egy fotó hullik a földre. Őt ábrázolja… Hát létezel?! Már nem sokáig kísértesz álmaimban…

Visszalépkedem az asztalhoz, a kitöltött italt egy hajtásra kiiszom, majd a háló felé veszem az utam… Utazó ruhát öltök, kilépek a házból és hoppanálok… úti célom Roxmorts…
Egy kopott szállóban kerestem helyet és vártam a másnapot…
Korán reggel már az utakat róttam… és megelevenedett az álom… elindultam és megszólítottam… furcsa mód nem foszlott szerte a kép… ott volt… ott voltál…

Szememet ráemeltem, mert eddig merengőn néztem magam elé…

- Felkészültél?? – kérdeztem, de választ nem várva fogtam meg az apró kezet, s hoppanáltunk el a Rejtekig… Ide…
- Meg is érkeztünk. – mondtam majd kitártam az ajtót és előre engedtem kecses vendégemet.
- Érezd magad otthon. – tettem hozzá. – Mit innál Wenny? – kérdeztem, majd lesegítettem utazó köpenyét, italt kerítettem neki és hellyel kínáltam a heverőn, ami a nappaliban állt.

Ha a későbbiekben érdeklődést mutat természetesen körbevezetem, de jelen pillanatban még nekem is furcsa és bizsergető volt a szituáció, hiszen ő volt a harmadik, akit ide hoztam.

- Minden rendben? – szegeztem neki a kérdést, miközben magamnak is italt kerítettem, s tüzet varázsoltam a kandallóba… de nem akármilyen tüzet… Szivárvány színű volt, s a parázson Wenny neve látszódott.
Tekintetemet ráemeltem, s vártam, hogy mondjon valamit…



Már az elején sem tudtam mit is akarok tőle... s ez egy cseppet sem változott... Vajon mentora akarok lenni eme ifjú boszorkánynak? Netán több...
Naplózva

Amelie J. Avery
Eltávozott karakter
*****


Hetedéves - Anwen R.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2010. 06. 23. - 00:18:21 »
0

Régóta vágytam dolgokra. Dolgokra, melyeket mindeddig csak könyvekben olvastam, melyekről azt hittem, csak az álomvilágban, s a könyvek messzi, távoli világba repítő sorai között léteznek. Reméltem, hogy mindaz, amiről hinni akartam, hogy nem csak képzelet, nem csak a fantázia szüleménye, valójában létezik. Akartam, hogy egyszer megtalálhassam, hogy átélhessem. Nem vágytam sosem tündérmesékre – egyszerű, mégis boldog, sikeres, és romantikus történetnek akartam szereplőjévé válni. Sosem gondoltam, hogy egyszer mindez be is következhet. Gyakran elképzeltem, hogy milyen is lehet az Igazi, hogy milyen lehet az a személy, akivel képes lennék megosztani életem minden apró kis darabkáját. Volt egy-egy pillanat, amikor meg is találtam azt a személyt, akiben láttam az Igazi-cím esélyesét.
Briant is ilyen volt. Sokáig vágytam arra, hogy ő legyen az, aki az életem értelmét jelenti számomra, de mégsem lett így. Eltűnt, és semmit sem tudok róla – s bár hiányzik, tudom, hogy sosem lehetett volna közöttünk semmi. Mást szeretett; és ezzel én is tisztában voltam. Bár mint barát, örökké a szívembe vésődött.
És most mégis úgy érzem, mintha élnék. Mintha sikerült volna elérnem a célomat – mintha megtaláltam volna a könyvet, melyben ezúttal a főszereplő ÉN vagyok, és nem más.
Mikor megismertem Őt, felfordult az életem, és szerencsére mai napig nem fordult vissza a helyére - nem akarom, hogy ez valaha megtörténjen. Sosem éreztem még ezt, amit most, erre az érzésre pedig szükségem van, itt van Ő, aki támaszom, ha baj van, megbízom Benne, és boldog vagyok Mellette. A mai nap pedig nagyon különleges. Először visz el magához. Egyre jobban érzem azt, hogy az élete részévé válok, hogy percről percre komolyabbá válik minden szó, minden tett, s bár bizonytalan vagyok még mindenben, úgy érzem, ez most más.
Ahogy megérkezünk az ismeretlen helyre, kissé szédülni kezdek – a hoppanálás hatása. Félénk pillantást vetek Rá, mintha csak engedélyt kérnék arra, hogy beléphessek. Csodálatos kis világba hozott engem. Minden tökéletes, minden elegáns, ízléses, pont olyan, ahogy azt elképzeltem. Kislányos mosolyommal pillantok rá a vendéglátómra, megköszönöm azt, hogy lesegítette a köpenyemet, majd leülök a kanapéra.
- Azt kérek, amit Te, köszönöm szépen. -  mondom halkan, még egy kicsit álmodozó hangon, majd felpattanok – Mondd csak, lenne kedved körbevezetni engem? Csodálatos ez a hely. Persze... Csak ha nem érzed tolakodónak. - szólok egyre halkuló hangon, miközben kikerekedett szemekkel figyelem a kandallóba varázsolt tüzet. - Hát ezt meg hogy csináltad? - sietek oda a kandalló elé, hogy elétérdelve, tátott szájjal figyelhessem a lobogó... nevemet. Kezdek ráébredni – ha eddig még nem lettem volna biztos benne -, hogy ez a pasi egy isten.
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 05. 17. - 05:12:14
Az oldal 0.09 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.