+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  A 96/97-es tanév
| | | |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | | | |-+  Birtok
| | | | | |-+  A Merlin-szobor
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: A Merlin-szobor  (Megtekintve 9983 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 06. 03. - 21:23:57 »
0

Egy hatalmas szobor a világ egyik legnagyobb és leghíresebb varázslójáról, mindenki atyjáról, a fantasztikus Merlinről.
A szobor mellett kisebb virágoskert kapott helyet és néhány pad, ahová a csöndre és napsugárra vágyó diákok bátran kiülhetnek tanulni vagy egyszerűen csak friss levegőt szívni.
Kedves kis hely egy meghitt találkának is.
Naplózva

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 07. 03. - 15:29:22 »
0

Nath


A Merlin - szobor. Sokat hallott már róla, de furcsamód, 4 év alatt még egyszer sem nézett el ide, hogy megcsodálja azt a híres embert, kőszoborként megjelenítve. Sokszor használta már káromkodásnak híres varázslóink legnagyobbjának nevét, de hogy ellátogasson kői mivoltjához, hát az még nem sikerült.
Kaylee lassú léptekkel, nyugodtan sétált a folyosók rengetegében, néha még a mai napig is eltéved, de aztán valami csoda folytán mindig sikerül eljutnia a megfelelő, előzőekben már célul kitűzött helyre. Hosszú, barna haja csillogva libeg mögötte, frissen mosva, kócosan is leér egészen a háta közepéig.
Egyszerű, térdig érő, világos sárga nadrágot húzott, hozzá egy szolid rövidujjút, aminek ujjai lazára engedve, egyáltalán nem tapadtak a lány karjaira.
A jó idő hatással volt Kaylee hangulatára is, ami még jobban megnövelte vidámságát, és életerejét is csak fokozni tudta. A birtokon haladva kedves tekintettel és csillogó, érdeklődő szempárral nézelődött, mintha most járt volna ott életében először. Álmában sem gondolta volna, hogy a Merlin - szobor környéke ennyire csodálatos. Virágoskert és azok a régies padok, amelyek az otthont idézték, megnevettették a lányt, aki megszaporázott léptekkel haladt az egyik pad irányába, ami éppen ránézett a színes kertre. A pad bal szélére huppant le, kezét a hozzá közel eső karfára engedte, hátát nekidöntötte a támlának, és haját bal vállára engedve, egyedül, de nem magányosan gyönyörködött az elé táruló látványba, úgy, hogy a szobrot még szemügyre sem vette.
Naplózva

Nathaniel Frost
Eltávozott karakter
*****

~Ötödéves~ | Mr. Ego

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 07. 03. - 20:17:02 »
0

Kaylee

~Fenébe! Kell nekem ilyen selejtes vackokat vennem…
Ilyen, s ehhez hasonló gondolatok cikáznak a fejemben, miközben gyors léptekkel vágok át a birtokon. Ez még nem is lenne olyan szokatlan látvány, ha nem csöpögne belőlem vörös festék. Eddig sem néztek teljesen normálisnak, de most hirtelen úgy nézik ki, mint akinek a kezében felrobbant egy festékes vödör. Nos, az az igazság, hogy ez nem is áll olyan távol a valóságtól. Pedig épp új sikálni való falterületet akartam adományozni kedves Frics barátomnak, azonban úgy tűnik, hogy a fentiek nem akarják. Épp egy mugli festékszóróval bűvészkedtem, amikor az a szemét elpukkant a kezemben. Nem elég, hogy majdnem magam alá csináltam, de a benne lévő festék legnagyobb rész rajtam kötött ki, és nem a falon, ahogy az meg volt tervezve. Gondolhattam volna, egyszerűbb lenne pálcával, viszont nekem a saját kezemmel kell csinálnom! Na persze, amikor a múltkor ott rinyáltam, hogy miért kell nekem varázslat nélkül padlót sikálnom. Átkozom a bolond fejem, amiért ilyen balfék vagyok.
Mérgesen, szinte rohanó tempóban folytatom az utam. Egy felsőbb éves, bunkó Mardekáros röhögve mutogat felém, de rögtön leolvad a vigyor az arcáról, amint szembe találja magát a felé röppenő gumiláb-rontással. Szerencsémre egyedül van, így nem kell attól tartanom, hogy nekem ugrik a bandájával. Mert ezek csak falkában nagymenők, egyedül gyáva férgek. Tudván, szerencsétlen ellesz még egy ideig mire kitalálja az ellenvarázslatot, ezért kicsit már nyugodtabban lépkedek tovább. Legjobb öröm, a káröröm – tartja a mondás. Ez talán igaz is… Régen volt már, hogy csak úgy megátkozzak valakit, de ezek kihozzák belőlem az állatot! Egyre inkább ismétlem magamban a mantrát, amivel megpróbálom lecsillapítani háborgó lelkemet, gondolataimat. A legfontosabb most eltüntetnem a bizonyítékokat. El is égethetném a festékszóró maradványait, de rohadt büdös lenne, és a szagánál is nagyobb füsttel járna. Ezért úgy döntök, hogy inkább eldugom valahova. Rövid töprengés után a Merlin-szobor mellett teszem le a voksom.  Elég kihalt az a környék, meg hát senkinek nem tűnne fel, ha a szobor környékén elásnám ezt a szemetet.
Gyilkos sebességgel fordulok be a sarkon, nem törődve azzal, hogy bárkinek nekimehetek. Figyeljenek oda, nehogy már mindenre nekem legyen gondom. Eléggé antiszociális hangulatomban vagyok, szal’ most nem sok kedvem lenne emberek társaságát élveznem. Azonban ez irányú törekvéseim kudarcot vallanak, amikor az egyik közeli padon megpillantok egy lányt. Akárhogy is, nem akarok bunkónak látszani, ezért közelebb lépek hozzá.
- Szia, Szépségem! – szólítom meg legjobb modoromat elővillantva. -  Foglalt ez a hely?
Kérdezem, s ha nem, akkor helyet is foglalok. Az már más kérdés, hogy egy szobafestő mellettem elbújhatna, úgy nézek ki éppen. Ekkor bevillan, hogy egy egyszerű bűbájjal leszippanthatnám magamról a mázt, de lusta vagyok elővenni a pálcámat. S amúgy is, ha eddig égettem magam, most már nem számít.  Érzéseim szerint, sikerkorszakot nyitottam, hisz’ mostanában csak csinos lányokkal hoz össze a sors. No, nem mintha zavarna a dolog.
Naplózva

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 07. 04. - 08:13:37 »
0

Nath

A virágok szépségük mellett finom illattal is meglettek áldva, s ezt egy erre figyelmes, mások szerint is törékeny lányka hamar észreveszi. Sokáig csak nézi az ide - oda mozgó szálakat és annak még nyíló bimbójukat, vagy éppen már a szárnyra kapott, színes virágjukat. Az ücsörgés a friss levegőn jót tesz a léleknek, s bár Kaylee nem érez magában szomorúságot, vidámságát ezzel is csak fokozni tudja, hogy nem a sötétben gubbaszt, hanem végre kimozdult, és éli a szabad életét. Egyedül.
Éppen felállna, mikor furcsa, szinte már dühös lépteket hal oldalról, s mikor odapillant, egy ismeretlen dübörög oda mellé, de látszik rajta, hogy... igazából sok minden látszik rajta, a festékben fürdéstől kezdve az idegességig minden. Kaylee figyelmes pillantásokkal illeti, nagyon érdekli mi lelte szegény fiút, aki vörös a festéktől, látszik a feszültség az arcán, és ezer százalék, hogy most nem vágyik Kaylee társaságára.
- Szia - köszön nagyranyílt barnáival, mikor meghallja a " Szépségem " jelzőt, amit neki szánt az ismeretlen. Elképedve, kissé elvörösödve fordul el egy pillanatra, hogy Nathaniel még véletlenül se láthassa meg rajta a furcsa reakciókat, hiszen ez nem a fiú miatt történik vele, csupán a tény, hogy mit mondtak neki. Ismét bókoltak, vagy ez sem számít bóknak?
~ Talán mindenkit így köszönt. ~
Az arcpírt leküzdve, finom, szelíd mosollyal fordul vissza az ismeretlenhez, és kedvesen megrázza a fejét. Az a hely, mint ahogyan a fiú is látja, egyáltalán nem foglalt, de legalább friss társasága nem bunkó vele. Egyenlőre.
- Ülj csak le. - feleli a kérdésre, és tovább kémleli a virágokat. Teste ellazult maradt ugyan, de lélekben erősen elhúzódik a fiútól, már csak a biztonságos határai miatt is. Sosem lehet tudni, ki támad rá, itt a szépséges virágok között.
- Gondolom nem számítottál rá, hogy itt leszek. - mosollyal mondja, és ha szemfüles a fiú még a kuncogást is észreveheti a leányzó ajkain. - Mi történt veled, hogy ilyen kis vörössé alakultál át?
Érdeklődve kérdezi, hiszen nem látja a festékszórót, csak a fiú arcára összpontosít, tekintetére, azokra a furcsán kékekre, és a homlokára. Chris arccsontja fogta meg a leányzót, úgy néz ki, hogy Nathnak a homloka lesz a nyerő Kayleenél.
Naplózva

Nathaniel Frost
Eltávozott karakter
*****

~Ötödéves~ | Mr. Ego

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2009. 07. 04. - 09:40:21 »
0

Kaylee


Mint ahogy vártam is, hagyja, hogy letelepedjek mellé. Miután sikeresen elhelyezkedem, kéken izzó íriszeimet a lány arcára emelem. Úgy látom, zavarban van, legalábbis erre következtetek az arcán felvillanó piros foltocskákról. Tekintete hitetlenkedést sugároz, de rögtön el is kapja a fejét, nehogy ezt én is észrevegyem. Hááát… Ez nem nagyon jött össze neki, hisz’ rögtön kiszúrtam. Ajkaim magabiztos mosolyra húzódnak, miközben kényelmesen hátradőlök a padon. Még mindig nem száradt meg a festék, így szép, vörös nyomot fogok hagyni az ülőalkalmatosságon. Néhány másodpercig csend áll be a beszélgetésbe, amit a lány hamarosan megtör. Biztosan nagyon jól szórakozik szerencsétlen helyzetemen. El tudom képzelni, hogy milyen nevetségesen nézhetek ki. A csaj helyében már a földön fetrengnék a röhögéstől, de ugye ez nem illene egy ilyen szép hölgyhöz. S okos is, mert rögtön felméri jelenlegi helyzetemet.
- Nem igazán… - szólalok meg végül. Fél kézzel az arcomhoz nyúlok, és megpróbálom letörölni magamról a festéket. Azonban nem azt a hatást érem el, amit szerettem volna. Sikerül az egész képemet pirosra mázolni. – Tudod, hogy van ez… Az ember megunja a régi stílusát, és be akar újítani valamivel. Nos, én is ezt tettem.
Talán házat tévesztettem, hiszen mardekároshoz méltóan tudok füllenteni. Habár kétlem, hogy bárki is bevenné az előbbi mesémet. Kissé visszahúzódóan viselkedik, amit meg is értek. Fiatalabbnak tűnik nálam, ezért is lehetséges, hogy még nem ismerem. Mindig hitetlenkedéssel tölt el, hogy mennyi új arcot rejt ez az iskola. Ez is mutatja, hogy mennyire csak a saját évfolyamommal foglalkozom. Több százan járunk a Roxfortba, s botor dolog az képzelnem, hogy mindenkit ismerhetek. Ekkor villan be, hogy ismételten micsoda bunkó vagyok, hisz’ még be sem mutatkoztam, de máris letámadom.
- Nathaniel Forst, szolgálatodra. - ismét megpróbálkozom lehengerlő modorommal, ami rendszerint be szokott jönni a csajoknál. Arcomon letörölhetetlen vigyor világít, ezért most épp úgy nézek ki, mint egy génhibás hupikék törp. Valami mugli mesében láttam ilyeneket egyszer, bár akkor is csodálkozva néztem, hogy a szerencsétlen varázsló miért nem használja a mágiát a lények elkapásához. A varázstalanok mindig is nevetséges képet alkottak rólunk, aminek semmi köze nincs a valósághoz. Persze a Mágiaügyi Minisztérium rendkívüli figyelmet fordít a titoktartásra. Egyértelmű számomra, hogy csak a hatalmukat féltik, de akkor is. A rendes emberek képtelenek lennének felfogni képességeinket, s megint kezdődhetnének a boszorkányüldözések. Megrázom egy kicsit a fejem, gondolataim ismét elkalandoztak. Ez nem épp a legszerencsésebb mostanában, hisz’ hamarosan RBF-ezhetek majd. Az igazat megvallva, most is épp magolnom kellene, de ugye nekem van sokkal fontosabb dolgom is. Ekkor esik ki a festékszóró a zsebemből. Rémülten tekintek először a flakonra, azután a lányra. Nem tudom milyen származású, és hogy ismeri-e az efféle mugli ketyeréket. Hirtelen mozdulattal kapok utána, és próbálom meg eltüntetni a belső zsebemben több-kevesebb sikerrel. Remélem nem fog beköpni valamelyik tanárnak, mert mostani idegállapotomhoz már csak egy kis büntetés hiányozna. Na, az teljessé tenné a mostani hetemet. Elzavarom magamtól a felesleges gondolatokat, s immár teljes figyelmemmel a lányra összpontosíthatok. Még mindig nem tudom a nevét, ezért ezüstösen kék lélektükreimet az arcára szegezem, és tekintetem kérdően csillan.
- Megtudhatom a neved? – teszem fel a kérdést, ami ez idáig ott motoszkált a fejemben. Hm, talán hamarabb is eszembe juthatott volna, de úgy tűnik, hogy egyre kevesebb a működő agysejtem. Ajh-ajh, ez még nagy gáz lesz a vizsgáknál...
Naplózva

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2009. 07. 04. - 10:19:54 »
0

Nath

Csak reménykedhet, hogy a névtelennek tűnő fiú nem vette észre arcának előzőekben való elszíneződését. Nem tudhatja, hogy Nathaniel szemfülesebb az eddig megismerteknél, s bár elfordul a sráctól, rohamosan kezd növekedni pulzusának dübörgése. Lázasan fordul vissza, s akkorra barnái már csak beszélgetőpartnere kényelembe helyezését szúrhatja ki.
- Lebuktam.. - suttogja maga elé nézve, egy pillanatra sem emelve fel tekintetét a fiúra, aki ezzel a vigyorával kissé nagyképűnek tűnik, és ha nem is az, annyi biztos, hogy élvezi a helyzetet. Élvezi azt, hogy zavarba hozta a negyedévest, élvezi, hogy magabiztosságával vörösségre kényszeríti a leányzót. Kaylee ha lehet mégjobban elpirul, úgytűnik már saját gondolatai is ellene vannak, és a vér csak gyűlik az arcában. Bőre elszíneződve mutatja Nathnak a lány zavarát, ami nem hogy múlna, csak sokszorozódik.
~ Mi jöhet még? ~
- Nem vagyok az a fajta, aki szeret zavarni... - kezd bele, szemei komolyságot tükröznek, és bár nem néz a fiúra, annak tudnia kell, hogy Kaylee őszinte - Tedd azt, amiért erre jöttél, és én nem láttam, nem hallottam semmit.
Amit a fiú megpróbált elhitetni a fiatal lánnyal, egészen tetszetősre sikeredett, a Hugrabugos felnevet a stílusváltáson.
- Jajj, vigyázz.. - nyúl a fiú felé, természetesen elkésve, ő már összekente magát, amin Kaylee jót nevet - Most úgy nézel ki, mint egy kis óvodás, nagyon édes. - nevet továbbra is, kellemes társasága kezdi feloldani lelkét, és már nem húzódik annyira, hagyja, hogy a lány élvezze társaságát, és ezt a napot. Teljes egészében.
Zsebéből előhúz egy zsebkendőt, - mivel mindenre allergiás, így az mindig van nála - és fenekével közelebb csusszan a fiúhoz. Két kezével széthajtja a papírt, szép lassan, mint általában, most sem siet sehova. Bal kezével finoman megfogja a fiú állát, jobbjával pedig kissé durvának érezhető mozdulattal felülről lefelé történő mozdulatokkal megtisztítja az arcot. A festék könnyen oldódik, hiszen csak egy pillanatig lehetett Nathaniel arcbőrén.
- Kész is vagy! - mondja boldogan Kaylee, szelíd mosolyával csúszik vissza az előző helyére. Nem pillant a fiú kék szemeibe, nem szeretne ismét elvörösödni, de tudja, ha most megszólal a megtakarított óvodása, nem tehet az ellen semmit. Semmit az égvilágon.
Kellemes társaságnak titulálja Frostot, hiszen csak ritkán beszél, és csak akkor, mikor igazán van mondanivalója. Nem fecseg, és nem kínos mellette a csönd. Magában örömtáncot jár Kaylee, miközben elmereng a virágok rengetegében, lábait megcserélve, balját helyezve a jobbra, a pad támlájának kényelmesen hátradőlve. Karjai a melle alatt összefonódva pihennek, hosszú haja betakarja mellét, vállait és hátát is. Szereti a haját, az az egyetlen magán, ami nem irritálja, hogy az ott van, hogy az létezik, hogy az úgy néz ki. A hajának finom illata van, leginkább eperhez hasonlítható, kellemes az érintése, és látványra is gyönyörű. Nem törik a vége, és nincs benne hiba. Az egyetlen dolog rajta, ami jó.
- Szia Nathaniel - fordul a fiú felé, aki ismét incselkedő szót biggyesztett bemutatkozása végére. Vigyorogva rázza meg a fejét, hiszen az előbb bemutatkozó nem is titkolja mennyire élvezi fölényességét a lány felett. Kaylee pillanatokon keresztül nézi a fiú arcát, miközben az elgondolkodva mereng önmagában. A csend most sem kínos, a lány inkább élvezi, mint feszeng, hiszen ez a pár másodperc, hogy éppen nem történik semmi, megnyugtatja a kedélyeket, vagy fokozza azokat, mindegy, kell az emberek között. Aztán..
- Merlinre! - neveti el magát a leányzó, jobb keze hasára csúszik, ajkai nevetősen tátva, és a flakonra néző szemeiben is a mosoly jelei csillannak. - Nem mondod, hogy mugli festékkel hancúroztál valahol a kastélyban?!
Kaylee egyre hangosabban és vidámabban nevet, kezdi úgy érezni, hogy nem tud tovább ülni, ha nem akar megfulladni a nevetéstől, ami egyre inkább hajaz röhögésre, mint nőies kacajra. - Apám mugli.. - teszi hozzá kedvesen, majd behunyja szemeit, hogy jobban kiélvezhesse a vidám pillanatot.
- Szóval azt akartad eltüntetni. - fejti meg a fiú titkát - remélhetőleg - a lányka, majd finoman mosolyra mozdítva ajkait, megnyugtatóan néz az ötödévesre. - Tőlem nem kell tartanod, veled vagyok, nem a tanárokkal. - mondja, majd körbenéz, hogy hova is tehetné azt a kis flakont Nathaniel, de nem sokáig nézelődhet, hiszen a mellette üldögélő érdeklődve figyeli arcát, miközben hangját hallatja.
- Kaylee Avila Nelson lennék - mutatkozik be lágyan, a távoli Merlin szoborra pillantva.. biztosan jól mutatna rajta az a flakon..
Naplózva

Nathaniel Frost
Eltávozott karakter
*****

~Ötödéves~ | Mr. Ego

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2009. 07. 04. - 11:41:55 »
0

Kaylee


Zavarban van. Még mindig. Amúgy szép arca egyre inkább felveszi a körülöttünk virágzó, piros virágok színét. Tekintetemmel egy pillanatra sem eresztem el, tudván, akkor megtörik a varázs. Nem, nem szórtam rá Imperiust, most a személyiségem varázsáról beszélek. Egyre jobban elvörösödik, s már kezdek attól tartani, hogy elájul. Szerencsémre ez nem történik meg. Pluszpontot jelent, hogy ha arra kerülne a sor, nem köpne be. Hamarosan azonban kezd kissé felszabadultabban viselkedni, és egy nevetést is sikerül kicsikarnom belőle. Magabiztosságom már az egekben szárnyal, de nem vagyok bunkó. Önteltnek sem mondhatnám magam, csupán megvan a kellő önbizalmam. Néha talán több is, mint kéne. Azonban ez hozzátartozik a személyiségemhez, ha akarnék, se tudnék rajta változtatni. De nem is akarok. Be kell vallanom magamnak, örülök, hogy összetalálkoztam vele. Mosolyom kiszélesedik, amikor ismét sikerül megnevettetnem a lányt. Pár pillanatig kotorászik a zsebében, s egy zsebkendőt húz elő. Nekem is lehetett volna annyi eszem, hogy azzal próbálom letörölni magamról a festéket, de hát nem volt. Közelebb húzódik, és megpróbálja letörölni a rám ragadt vörösséget. Önkénytelenül is behunyom a szemem, miközben ő erőteljes mozdulatokkal dörgöli az arcomat. Grimaszokat vágva próbálok elhúzódni, de mégis élvezem a közelségét. Lehunyt szemmel szívom be a hajának illatát.
~Eper? Hm, éhes vagyok…~ - asszociálok rögtön, s megint a kaja jut az eszembe. Miután sikerül elhessegetnem a gondolatot, újra felvillannak íriszeim. Az ismeretlen lány lehajtott fejjel próbálja megtörölni a képemet. Nem tehetek róla, újra sikerül mosolyt csalnia halovány ajkaimra. Talán túlságosan is feszélyezve érzi magát, s ezért nem akar a szemembe nézni. Hirtelen ötlettől vezérelve előre nyúlok, s kissé felemelem az állát, hogy végre találkozzon a tekintetünk. Karom visszahanyatlik az oldalam mellé, és eközben befejeződik a kis tisztítás.
- Köszönöm, Mami! – szólalok meg, majd felnevetek. – Kikérem magamnak! Szerintem már nézek úgy ki, mint egy kisiskolás.
A lány visszacsusszan eredeti helyére. Bizonyossá válik számomra, hogy szereti a természetet. Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy hollós vagy hugrás. Bár nem mintha sokat számítana, hogy melyik ház tagja, de akkor is. Felemelkedem, majd a közelében ülök le újra. Remélem, nem zavarja a közelségem, de biztosan ismét zavarba fog jönni. Már ránézésre fiatalabbnak tűnik, mint én, viszont Merlin adja, hogy ne legyek sokkal idősebb. Nem mintha érdekelnének mások véleményei, csak tudni szeretném, egy korcsoportba tartozunk-e. A vénasszonyos incidens után, én már nem merek semmiben megbízni. Kiesett festékszórómat meglátva ismét felkacag, amiből rögtön leszűröm, hogy tudja mi az. Egy leheletnyi pír jelenik meg az arcomon, amit remélem, még elfedd a dörzsölés által keltett. Kicsit kihúzom magam, majd rossz francia akcentussal beszélni kezdek.
- Hanchúroznih? Nhem-nhem. Feshteni ákártám egy phortrét Frics és a mhacskája szherelméhről. – felhúzott orral nézem, ahogy a csajt egyre jobban elragadja a vidámság. Jó ezt látni ezekben a borús időkben. Ezután visszaváltok az eredeti hanghordozásomra. – Valóban el kellene tüntetni ezeket, mielőtt rájönnének, hogy én mocskoltam össze a harmadik emeleti folyosót. Ha jól emlékszem a múltkor valami ujjszorítóval fenyegetett meg a macskabolond, s nem sok kedvet érzek magamban hozzá.
Már a gondnok említésére is furcsa grimasz jelenik meg az arcomon. Azonban van ennél fontosabb dolgom is. Mint például eldugni ezt a szart. Tekintetünk egyszerre villan a szemben lévő szoborra, miközben megtudom a hölgyemény nevét.
- Örülök, hogy megismerhetlek, Kaylee! – szólalok meg végül hangosan, majd felpattanok eddigi helyemről, s Merlin bá’ felé veszem az irányt, hogy egy új sityakot adhassak neki. - Szép neved van.
Út közben előhúzom pálcámat, majd elgyakorlom a jól ismert mozdulatot. Huss és pöcc. Az elmormogott lebegtető-bűbáj hatására a festékszóró darabkái felemelkednek a balomról, és egy szép ívet leírva a varázslók hercegének fején landol. Valóban királyi méltóságot adott neki ez a kis „korona”. Lepillantva a ruhámra látom, hogy az még mindig tiszta festék. Kelletlenül pöccintek egyet a pálcámmal, s elismétlem magamban a Torgeo varázsigét.
Ennek hatására a varázseszköz porszívó módjára kezdi leszívni a rám tapadt mocskot. Néhány másodperc múlva, már eredeti kinézetemben tündöklöm. Eztán, mint aki jól végezte a dolgát, visszasétálok a padhoz. Letelepszem Kaylee mellé, és az arcát tanulmányozom. Mármint annak is azt a részét, amint nem takar a barna haja. Jobbommal előre nyúlok, s egy kósza tincset a füle mögé simítok. Így már sokkal jobban szemrevételezhetem.
Naplózva

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2009. 07. 05. - 16:27:33 »
0

Nath

A zavar mindennapos ennél a leányzónál, de ezt természetesen nem tudhatja Nathaniel, mint ahogy azt sem, hogy ez mennyire támadhatóvá teszi a Hugrabugost. Nem feltételezi Nathről azt, hogy ezzel a felülettel, ezzel a támadható ponttal visszaélne, de nem szereti lelkét, azon belül is gondolatait kitükrözni az arcára kiülő két kis vérgyülemlettel. Gondolatai elszabadulva keringenek fejében, egyik felől Nath furcsán szép szemei, másikon pedig a legnagyobb félelme: a bántás áll. A nevetés, a kislányosan vidám kacaj mégis könnyen csúszik ki ajkai között, nem gondolva olyasmikre, hogy mi történhet akkor, ha Nathaniel bejelenti, az egész csak egy vicc volt, ő még ismerkedni sem akar, és Kaylee egyébként is időpazarlásnak tudható csak be számára. Mert ezt a lány megértené. Önbizalma nagyon kicsi, és hiába próbál rajta javítani, valahogy nem sikerül neki. Zavarát is ennek köszönheti, hogy fél a bántalmaktól, amik valójában nincsenek is. Nevetséges rettegés, mely óriási galibákhoz vezethet.
Mikor a fiú lehunyja szemeit, és elhúzódó grimaszokat ölt fel még piros arcára, Kaylee felkuncog magában, de mindezt csak gyorsabb szuszogásával adva Nath tudtára. Kedvesnek tartja, hogy padszomszédja hagyja, hagy tisztítsa meg mugli módra arcát, mikor egy pálcamozdulattal is véghez vihetné ezt a kisebb tisztogatást. Nem ártana a nadrágjáról sem leszednie a festéket, ám ez nem zavarja a lányt, sőt, megnevetteti, és segíti az emberismeretben.
Hosszú ujjaival ráfog a fiú állára, és arccsontjára, hogy úgy tudja mozdítani annak fejét, ahogy éppen megfelel jobbjának, és a tisztítást igénylő ötödévesnek. A mozdulatsorok között megpróbál nem nézni semerre, csak éppen oda, ahova nagyon szükséges, de Nathaniel mosolyát elkapva, ő is mosolyra húzza ajkait. Aztán a fiú keze elindul, és egészen Kaylee álláig meg sem áll. Ő hagyja, hogy a kéz ujjai hozzáérjenek puha bőréhez, majd tekintetét elengedve, belepillant a ridegnek titulálható kékekbe. Mosolya lassan elhal, miközben gyorsan befejezi a zsebkendővel való dörzsölgetést, és dübörgő szívvel csúszik vissza a pad másik szélére.
- Jaj! - nevet fel most is, mint ezalatt a beszélgetés alatt jó párszor, mégis mindig jóízűen, és mikor folytatja Nathaniel a mondandóját, lelkesen bólogat. - Kis elsősöm.
Vidám nevetését mosolyba fullasztja, aztán bal kezét ráengedi a pad míves karfájára, ami a meleg időnek ellenállva, most is hűvösnek érezteti magát. Szemeivel végigköveti a szépen megmunkált vasanyagot, miközben ujjait húzva a selymesre csiszolt vason, hagyja, hogy Nathaniel is ugyanúgy élvezhesse a beállt csöndet, mint ő maga. Igaz, nem lehet benne biztos, hogy a fiú kellemesnek találja - e társaságát, és már azon gondolkodik, hogy hagyhatná ott egyedül őt, ezáltal megszabadulva tőle, mégis reménykedik, mivel ő jólérzi magát. Sajnos, a pírt nem látta meg, mert még a másik irányba nézelődött, de mikor a fiú beszélni kezd, és Kaylee odanézve csak a kihúzott, egyenes testtartását látja, ismételten nevetésben tör ki, testét meggörbítve engedi előre, majd kipirultan dől hátra, hogy lereagálhassa Nathaniel szóáradatát, ami teljesen nem igaz, de jó leírni.
- Frics és a macskája szerelméről, istenem, Nath - nem tudja elfolytani hangos mosolyát, aztán hirtelen olvad le arcáról a mosoly, és rémüldözve figyel - már teljes testtel a fiú felé fordulva - az ujjszorítós fenyegetésre - Szent szalamandra! Ilyet nem tehet, jelentsd Dumbledorenak, hogy meg akar kínozni.. ezt nem gondolhatja komolyan!
Kaylee mérgesen összehúzott szemöldökkel rázza a fejét, amivel haja is ide - oda mozdul, majd, mikor az ötödéves feláll, és felvarázsolja a Merlin - szobor tetejére a festékszórót, röhögve fordul vissza eredeti ülőhelyzetébe, szemei elé téve kis kezeit, és engedi, hagy rázkódjon a belőle kiváltott vidámságtól.
- Részemről a szerencse! - bájosan ejti ki a szavakat, közben tenyerei lecsúsznak arcáról. Örül, hogy ezt mondja neki Nathaniel, hiszen ez egy ok arra, hogy ne érezze magát rosszul azért, mert fél attól, hogy Nath talán nem is szeretne ott lenni vele. - Köszönöm.
Csodálkozó pillantással követi a távolodó alakot, hiszen ilyet még soha nem mondtak neki, még lányok sem, nem hogy fiúk. ~ Anyát kivéve ~ teszi hozzá gondolatban, aztán jókedvűen figyeli, mit cselekszik új ismerőse. ~ Mennyi új embert ismerek meg itt, a Roxfortban. Négy év nem volt elegendő ahhoz, hogy tisztában legyek az alattam és felettem járókkal, vagy mi a csuda? Bevándoroltak volna, mikor én éjszaka a pihepuha ágyikómban alukáltam ? ~ Abban biztos, hogy Nathaniel nagyjából korabeli, de hogy évfolyamtársak legyenek.. kizárt dolog, akkor már találkozniuk kellett volna órákon.
Nathaniel visszasétálva már sokkal tisztábbnak és üdébbnek tűnik, mint ahogyan azt Kaylee megfigyelhette az előző percekben. Finom, visszahúzódó mosollyal üdvözli újra a padon, és kezeit lábai alá csúsztatva, tekintetével elveszik a szállingó, táncoló virághadakban. Szereti nézni őket. Kötöttek, mert nem mozdulhatnak onnan, ahol kibújtak, ahova beásták magjukat, mégis szabadon szárnyalhatnak a szélben, és majd saját utódjaikat odaadhatják a szellőnek, esőnek és a Nap sugarainak, hogy ők továbbgondoskodjanak róluk. Apró, szelíd szájmozdulattal éri el a fiú keze, ahogyan egy tincséhez ér, és a füle mögé rejtve, tanulmányozni kezdi őt. Zavarban néz el jobbra, egyenesen Nathaniel tekintetébe, tudni akarva, mi olyan lehet rajta, amit így kell nézni.
- Vala.. valami rámragadt esetleg? - kérdezi halkan, a kékeket lesve, és néha a fiú ajkait is, reménykedve abban, hogy mosolyra húzódnak, és nem kell szégyenkeznie azért, mert koszfolt van valahol az egyébként sima, és szolidan szép arcán. - Koszos vagyok, Nathaniel?
Naplózva

Nathaniel Frost
Eltávozott karakter
*****

~Ötödéves~ | Mr. Ego

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2009. 07. 06. - 11:18:34 »
0

Kaylee


Örömmel veszem tudomásul, hogy egyre felszabadultabban viselkedik a közelemben. Azonban, ha rápillantok, mégis egy rémült kismadár jut róla eszembe. Mint akit a legkisebb zaj is megriaszthatna. Igazából lövésem sincs, hogy miért érzem ezt, de tudom, így van. Az ujjszorítós incidens említésének hatására, mintha egy cseppnyi féltést is felfedeznék a rémület mellett. Biztos csak a szemem káprázott, hiszen még alig ismer. Oly’ távolinak tűnik ez a viselkedés tőlem. Nem vagyok épp egy mintagriffendéles, de azért bennem is megvan a bátorság, amelyet nagyra tart a ház. Habár esetemben ez nem vakbuzgóság, mindig végiggondolom először, s csak utána vágok vele valami veszélyes hülyeségbe. Ilyen vagyok. Sosem értettem, hogy a Süveg miért úgy döntött, ahogy. Mára már megértettem, hogy van bennem valami, ami jobbá tesz a Mardekárnál. A lány tanácsára megrázom a fejem. Dumbledore amúgy sincs mostanában eleget az iskolában, így biztos jobb dolga van, mint a diákok apró-cseprő ügyei.
- Felesleges. – intem le Kayleet, miközben végig a szemébe nézek – Háború van, és Dumbi biztos valami atomfontos ügyeket intéz. Amúgy is csak fenyeget, valójában nem merné megtenni. Ha meg mégis megpróbálna, akkor szembe találja majd magát a pálcám hegyével.
Újdonsült beszélgető társam kissé elcsendesedik, s a virágokban kezd gyönyörködni. Valóban nagyszerű látvány, bár engem sosem érintettek meg az efféle érzelgős dolgok. Szégyenlős mosolya csak még jobban megszépíti, és önkénytelenül az én arcomra is vidámságot csal. Pár pillanat múlva értetlenkedve fordítja felém barna lélektükreit, amiben elveszni látszom. Ha lehetséges, még közelebb húzódom, s háta mögött átnyúlva megmarkolom a pad karfáját. Már vészes közelségben vagyok, lábunk szinte már összeér. Valaki most erre sétálna, és meglátna minket, akár még azt is hihetné, hogy több van a dologban. Úgy tűnik, ismét sikerült zavarba hoznom, amit immár szélesebb vigyorral üdvözlök. Nem értem, hogy Kayleenak miért nincs több önbizalma, amikor akár lehetne is! Hm, ezen még dolgozni kell. Asszem fogok neki tartani pár különórát abból, hogy hogyan is legyünk tisztában saját nagyszerűségünkkel. Na, ha ez nem hangzott volna öntelten, akkor semmi. Kissé előrébb dőlök, így már csak pár centi választ el az arcától. Halkan, hogy csak ő hallja (nem mintha más lenne ezen a környéken, de mindegy) a fülébe súgom válaszom.
- Igen, rád ragadt valami. – szólalok meg, miközben szavaimban nevetés bujkál – Bár nem hiszem, hogy le lehetne mosni. Ha jól látom, akkor egy szőke Griffendéles az. Ezek a legtapadósabbak, szinte lehetetlenség megszabadulni tőlük.
Másik kérdésére pedig már hangosan felkacagok. Nem kinevetem, csupán vidámságomnak adok hangot. Sikerült elfeledtetnie velem az éppen zavaró gondjaimat, mint a festékrobbanás vagy, hogy kétséges hol fogom tölteni a szünidőt. Lehetséges, hogy túl gyorsan haladok, s ez megrémítheti a lányt. Alig ismerem öt perce, de máris rámozdultam. Ez biztos valami betegség nálam, csak még nem találtak ki neki rendes nevet. No, sebaj, majd unalmas napjaimban erről fogok filozofálgatni Elgondolkodtató azért, hogy már előre tudom, nem lesz jobb dolgom, mint ezen a kóron elmélkedni. Miután sikeresen kiörömködöm magam, válaszolni próbálok.
- Ha a szépséget így nevezzük, akkor: Igen, koszos vagy. – úgy tűnik, ma elememben vagyok, hisz’ bókot bók követ.  Meglepő Kaylee reakcióra a mustrálásra. Talán eddig nem nézték meg így a fiúk? Bár mit is csodálkozom… A kis kölkök között nem olyan fontos ez még, majd a későbbiekben. Ez most úgy hangzott, mintha olyan ősöreg lennék. Lehet, hogy inkább McGalagonynál kéne bepróbálkoznom. Valahogy az idősebb korosztály mindig megtalál magának. A régi emlék hatására kiráz a hideg, s hagyom, hogy gondolataim más felé kanyarodjanak el. Nem akarok itt szégyenszemre rosszul lenni… Fúhhh, pedig nyolcvan év, az nyolcvan év. Ehh, hagyod abba, Frost! Egy ilyen szép lánnyal üldögélsz, s a régi időkre gondolsz? Normális vagy? Az őrület első jele, ha az ember saját magának beszél. Nem gondoltam volna, hogy ilyen fiatalon utolér, de ez úgy tűnik családi vonás. Legalábbis apám idegbeteg tekintetéből erre lehet következtetni.
Tisztára nyárias hangulat uralkodik, ami igen ritka mostanság. Jóleső biztonság érzett önti el az embert, még ezekben a veszélyes időkben is. Mostanában szinte mindenről ez jut az eszembe, pedig egyszerűbb lenne, ha elvonatkoztatnék a külvilág történéseitől, s csak a roxforti életemmel foglalkoznék. Természetesen ez lehetetlen, de néha jó lenne figyelmen kívül hagyni a valóságot. Szerintem kicsit elbambultam a nagy gondolkodás közben, így lehetséges, hogy elég érdekes arcot sikerült vágnom közben. Habár nem bánom, ha kinevet a lány. Nem vagyok épp az a sértődékeny jelenség, s örülök, ha másoknak jó kedvet okozhatok.
Naplózva

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2009. 07. 06. - 18:22:17 »
0

Nathaniel, a határfeszegető : )

Ártatlan, mégis riadtnak tűnik, és ezt minden bizonnyal Nathaniel is észrevette, sőt. Tagadhatatlanul tudja, már a tekintetéből, a magabiztosságából kiolvasható, hogy tisztában van vele, mit érez a mellette üldögélő leányzó, milyen stílusjegyei vannak neki, és mi a furcsa benne.
Sokan jegyezték már meg a Hugrabugosnak, hogy a lehető legjobb házba osztotta be őt a süveg, hogy a furcsaságát csak és kizárólag ez a ház tudja tolerálni. Mert ebbe a házba jönnek a furcsák, akik nem bátrak, vagy ha igen, sötét gondolataik nincsenek.. ezzel mégsem ért egyet Kaylee, szerinte minden egyes embernek, így a Hugrabugos diákoknak is vannak értékeik, amiket meglehet szeretni, vagy legalábbis megtisztelni azzal, hogy nem hurrogják le a furcsaságaikat. A tehetség pedig változó, és senki nem várhatja el azt a másiktól, hogy tizenéves korában előrukkoljon a legjobb énjével.
Kayleeben az elszántság hibádzik, és a törékenység tűnhet ki belőle első ránézésre amellett, hogy általában csendesebb a többségnél, és jobban szeret figyelni, mint adni azt, aki valójában nem is. Mikor leinti a Griffendéles, ő elcsöndesül, és figyelmes barnáit ráemelve a kékekre, szinte már odaadóan hallgatja a mondanivalót, és csak bólint.
- Igazad lehet, megértem az álláspontod, de Frics akkor sem tehetné meg veled - rázza meg komolyan a fejét, hosszú haja vele együtt mozdul - hiába van ott a pálcád, attól még védtelen vagy, ha jön azokkal az... izékkel!
Szándékosan mondja emelt hanggal, hiszen félti a fiút, bármi történhet vele, ha szembe jön az a büdösbogár, azokkal a rossz, undorító fogaival, és a már említett ujjszorítóival. Elcsöndesedve rázza meg a fejét, és Nathra pillantva meggyőződése, hogy ő élvezi a helyzetet, amiben ez a lány ennyire aggódik az épségéért. Ezen gondolatán apró mosoly csillan meg arcán,  azzal a kis gömb alakú behorpadással egyetemben, ami csak akkor jön elő, ha a mosolya a lehető legkellemesebb pillanatában érkezik.
Nathaniel oly furcsán néz rá némelyik pillanatban, hogy érzi, hamarosan közel kerül a határaihoz, amiket a fiúk ellen húzott fel, és amit lehetetlenség átlépni, és lassan nem tud majd hová bújni. Tetszik neki, ahogyan az ötödéves viselkedik, csak ne lenne ennyire gyors. ~ Vajon minden lányhoz így viszonyul, vagy egyszerűen bolondnak tart, amiért elvesztem a virágok rengetegében? ~ Rápillantva a fiúra, saját tekintetét megtartva, és nem engedve barnáit eltekinteni a virágokra bonyolult, de megszokott zavarában, próbálja megfejteni annak gondolatait, vidám, jóleső mosolyát, és kellemes társaságát. Minduntalan sikertelenül természetesen.
És közeledik. Csak jön, és mosolyog, és a balja már Kaylee háta mögött siklik a pad karfájára, hogy megszorítva azt feszegesse a lány védelméül szolgáló láthatatlan, de érezhető határokat. Kaylee szíve túlzásba vitt dobbanásokkal reagál, pulzusa az egekben szárnyal, kezei remegve kapaszkodnak lábai alatt a pad szélébe. Tekintete rácsúszik a fiú lábára, ami éppen nem ér az övéhez, testére, ami olyan pózt vett fel ezzel a karfa markolással, ami már csak arra vár, hogy a szerelmes lány ráboruljon, szeretője mellkasára, az ajkaira, amik mintha mosolyra állnának, és Kaylee állva a fiú kékjeit, látható módon veszi fel a vörös színt. Kellemetlennek érzi, hogy így kell lennie, de Nathanielnek teljes rálátása lehet az elpirulásra, és végigkövetheti a lány gondolatait, majd butának tűnhető szavait.
- Mondd, hogy nem teszed ezt minden szembejövő lánnyal? - kérdezi halkan, barnáit nem engedve lecsúszni Nathről, tartva, még akkor is, mikor a fiú előredől, és az a pár centi már rég túlment a határokon. Határok. Minek, ha Kaylee nem tesz semmit, akkor sem, ha valaki átlépi őket? Miért szabta őket meg, ha semmi értelmük.. Ajkai elengedik egymást, kissé szétválva a döbbenettől, kiszáradva az izgalomtól hagyják el a másikat, csak arra várva, hogy Kaylee benedvesítse őket. A lány eleget téve a vágynak, benedvesíti alsó, majd felső ajkát is, és próbálva fejtegetni a fiút, gondolkodva néz fel rá. Aztán a fiú mozdul, és már nem tud rámeredni, most már a fülénél érzi őt, a hangját és a leheletét, amitől végigrázza a hideg a testé egészen a feje búbjától a gerince végéig. ~ Jaj, ne! Hát tényleg van valami az arcomon ~
Már éppen nyúlna letakarítani magát, mikor Nathaniel ismét nekikezd, igaz a hangja kellemes nevetést bújtat, de Kaylee zavarában azt sem tudja mihez kezdjen. ~ Nem lehet lemosni?! Merlinre! ~ pillant fel a festékszóróval megkoronázott szoborra, aztán, amint befejezi a suttogást Nath, oldalra fordítja fejét, hogy egyenesen ránézhessen, és tűzpiros arcát nem szégyellve, nevetve nézi a cinkos fiút. Biztos benne, hogy csak megszerette volna őt nevettetni, ami sikerült is, csak ne bóklászna ennyire határon belül. Nevetve csámcsogja gondolatban az elhangzott szavakat, majd ismételten megrázza fejét, és reméli, hogy már nem akar kigyulladni arca.
- Nevetsz rajtam? - kérdezi nevetve, hiszen nem sértődne meg, ha ez így lenne. Jól érzi magát, és imádja, hogy nevethet valakivel, valakivel, aki még nem furcsázta le, és nem mondta rá azt, hogy bolond, hogy hülye és, hogy máglyára vele.
Zavaró tényként kezeli Kaylee, hogy a fiú túlságosan bohém, és túl jól ért ahhoz, hogy őt zavarba ejtse, és ne engedje onnan ki. Mi van akkor, ha mindenkivel így beszél, és ilyen közel merészkedik? Talán barátnője is van. És mi van, ha nem is egy? A lány elmereng magában, ilyen, és ehhez hasonló gondolataiba, mikor Nath ismét megnevetteti, de kissé rá is ijeszt.
- Szépnek találsz engem? - kérdezi lassan, meglepetten, teljesen őszinte választ várva, felelőtlen módon, ismét a fiú arcára szegezve barnáit, és tudva, hogy pirulni fog, akkor sem engedve a tartásán.
Naplózva

Nathaniel Frost
Eltávozott karakter
*****

~Ötödéves~ | Mr. Ego

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2009. 07. 09. - 22:13:46 »
0

Kaylee, a kis ártatlan Vigyorog


Határok… Miért is emelnek az emberek olyan falakat, amelyek elválasztják őket a többiektől? Egyértelműen azért, hogy legyen valaki, aki átlépi ezeket a láthatatlan vonalakat. S úgy tűnik, ezúttal én leszek az, aki megpróbálja lerombolni ezeket a falakat. Kaylee olyan sebezhetően ül mellettem, hogy hirtelen elbizonytalanodom. Arcomat egy pillanatra kétség felhőzi el, de rögtön tova is száll. ~Törékeny, akár egy erdei, kis virág. ~ Fogalmazódik meg a gondolat, ami mosolyt csal a szám szegletébe. A lány remek társaság, sugárzik belőle a vidámság, csak ne lenne olyan visszafogott! Természetesen nem várhatom el mindenkitől, hogy túltengjen az önbizalma, mint az én esetemben. Néha viszont pont ez az egoizmus visz bele a pácba. Azonban én mindig is azt az elvet vallottam: Jobb, ha több önbizalma van az embernek, mintha egyáltalán nem lenne. Való igaz, hogy a lányon egyre inkább látszik, hogy Hugrabugos. A legtöbb ilyen diák jószívű, vagy visszahúzódó, de sosem voltak a legkiemelkedőbbek semmiből. Talán Cedric Diggoryt lehetne megemlíteni, sajnálatos módon ő már távozott az élők soraiból. Mindig is támogatóak voltak, semmint kezdeményezőek. Ez meg is mutatkozik, amikor féltő gondolatainak hangot ad.
- Lehetséges… Igazat kell adnom neked. – szólalok meg végül, miközben helyeslően bólogatok mellé – Az igazgató biztosan nem engedne meg ilyen középkori módszereket az iskolájában. Ha meg minden kötél szakad, akkor csak használnom kell a pálcámat. Bár nem t’om, meg tudnék-e átkozni egy varázstalant.
Frics megérdemelné, az egyszer biztos!  Kaylee ismét elvörösödik, látván, mennyire közel kerültem hozzá. Azonban nem mozdul, nem áll fel, nem távolodik el tőlem. Arrébb menni nehezen mehetne, hisz’ a pad karfája már nem igazán engedi. Furcsán csillogó kék szemeimet a lány arcára szegezem, ami egyre inkább felveszi a Weasley-k hajának vörös árnyalatát. Egyre hevesebben kapkod levegő után, s szinte hallom szívének dobbanását. Ilyen reakciót még egy csajból sem sikerült előcsalnom, szal’ ez még engem is meglepetésként ér. Valóban ennyire zavarba ejtő jelenség lennék? Kezei a pad aljába markolnak, és amint a lábam hozzáér az övéhez, érzem, mintha reszketne. Kellemes idő van, így ezt sem tudom mire vélni. Barna lélektükrei az enyémbe mélyednek, még legilimencia nélkül is olvasni tudnék a gondolataiban. Kissé remegve engedi szabadjára kételyeit, amelyek lágyan csengő hangján jutnak el hozzám. Kérdése jogos, hiszen azt gondolhatja, hogy csupán játszom vele. Játék… Csak egy játék az életem, s én megpróbálom kiélvezni ezt a rövidke földi létet.
- Az igazságot szeretnéd, vagy azt, amit hallani akarsz? – válaszolok kérdéssel kérdésre, majd egy cinkos vigyor jelenik meg az arcomon. – Valójában ez egy rossz szokásom, hogy minden lányhoz így viszonyulok. Azonban nagyon kevés az olyan alkalom, amikor komolyan is gondolom szavaimat. Na, ezt most egy ilyen alkalom.
Utálok hazudni, ezért most is csak a valóságot mondtam. Remélem, megérti, hogy most nem szórakozom vele. A fenébe, nem tudok gondolatban olvasni, pedig most olyan jól jönne! Tágra nyílt szemekkel mered rám, és keze elindul az arca felé, hogy letörölje azt, ami ott sincs. Azonban a mozdulat tétova, s félúton meg is áll, amikor Kayleenak leesik a poén. Velem együtt nevet, majd egy újabb kérdést intézz hozzám. Nem tehetek róla, tovább kacagom, miközben megpróbálok nem megfulladni.  Lassan, de biztosan annyi a rekeszizmomnak, amennyit röhögtem az utóbbi időben. Prüszkölve próbálom visszafogni magam, hogy érthetően beszélhessek.
- Ugyan, távol álljon tőlem az ilyesmi. – mondom, miközben beleharapok az alsó ajkamba, így tartva vissza hangos jókedvemet – Nem rajtad, hanem veled nevetek.
Ezen rövid idő alatt sikerült megkedvelnem a lányt. Annak ellenére, hogy mennyi mindenben is különbözhetünk. Viszont az ellentétek vonzzák egymást elven, akár még akármi kisülhet a dologból. Ekkor mintha rémület villanását látnám meg a tekintetében, s a bókomra ismét egy visszakérdezést kapok válaszul. Hihetetlennek tartom, hogy eddig nem mondtak ilyet neki. Barnáit acélkék íriszembe fúrja, és a megilletődöttség érzését közvetíti felém.  Úgy néz rám, mint aki nem tudja eldönteni, higgyen-e a saját fülének. Hirtelen elkomolyodom, ezzel is jelezve, hogy nem akarom elpoénkodni ezt a helyzetet. Hangom halkan, de mégis érthetően cseng a délutáni félhomályban.
- Persze. Mondanám, ha nem így lenne? – válaszom egyszerű, egyenes. Nincs semmilyen mellébeszélés, hiszen látom az arcán, hogy az igazat szeretné – A mosolyod az, ami megfogott.
Még mindig mosoly játszik az ajkaimon, miközben lehajtom fejem, s onnan lessek Kaylee felé. Kíváncsian várom reakcióját az előbbi kijelentésemre. Nem direkt csinálom, de valószínű, hogy megint sikerül majd zavarba hozni. Valahogy csak úgy zsigerből jönnek ezek a dumák. Gáz is lenne, ha valahonnan olvasnom kellene az ilyeneket.
Naplózva

Kaylee Nelson
Eltávozott karakter
*****

Negyedéves tanonc.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2009. 07. 10. - 15:20:05 »
0

Nathaniel, a kétségbeejtő...

A határok kellenek. Mindig, mindenkor. Kaylee maga húzza ezeket a láthatatlan vonalakat, ő építi fel maga köré az óriási falakat, hogy senki be ne törhessek azokat. Kevés érzés maradt ki eddigi életéből, de a szerelem pont az, ami elől védi törékeny lelkét. Jól tudja, hogy nem bírná elviselni a szerelemből fakadó csalódást, ami előbb vagy utóbb biztosan elérné, ha szíve valakiért lángra lobbanna, és az a láng egyszer kialudni kényszerülne szerelmének tárgya miatt. Lelkivilága gyenge, mint ahogyan őt magát is annak látják a közelebbi emberek, és lehet, hogy így is van. Sosem tudta megvédeni magát, minden bántást megrágott, magában, egyedül dolgozott fel. Rák jellem, nehéz eset. Ezt senki sem akarja magának, főleg nem Nathaniel. Kaylee úgy érzi, hogy egy egyszerű játékként kezeli Nath, és ameddig nem nyugtatja meg az ellenkezőjéről a fiú, addig ez így is marad. A Griffendéles jó kiállású, magabiztos, a szemeivel eltud kápráztatni bárkit. Nem Kayleere van szüksége, akinek védelemre van szüksége, bátorításra, szinte már földöntúli szeretetre. Annyi csinos, kissé nagyképű lány van az iskolában, akik között Kaylee eltörpül és láthatatlanná válik, mint az egyetlen menedékéül szolgáló határai... tehát ezért kellenek a határok.
Nathaniel igazat ad a Hugrás leányzónak, aki erre kellemes, finom mosolyával válaszol, és tovább hallgatja a csodaszépnek titulált hangot. Ilyet még sohasem hallott, főleg nem olyat, ami még bókokkal is elhalmozza őt. Szereti ezt a hanglejtést, a huncutságot benne, az egészet, és szereti azt is, hogy ez a hang most csak az övé. Furcsa, hogy negyedóra elteltével ennyire megkedvelte a mellette ülőt, és a hangját. Máris függőnek érzi magát, bár ezt nem adja a fiú tudtára. Semmiképp. Lehet, hogy ha most feláll erről a helyről, soha többé nem látják egymást, tehát minden változást meg kell figyelnie ennek az ötödévesnek a hangjában, amit csak lehet: a hordozását, lejtését, váltakozását. Az örömöt benne és a megdöbbenést. Kissé eltátott ajkakkal, csillogó tekintettel bámul a fiúra, és már csak arra tud gondolni, hogy a varázsnak nemsokára véget ér, Nathaniel hamarosan átlépi védelmének legbelső falát, és ő menni fog. Maradásra már most is alig tud okot találni, talán csak a fiú gyönyörű kék szemeit, vagy az ellenállhatatlan hangját hozhatja fel mentségéül. Hallgatja őt, és raktározza a hangját. Valahova nagyon mélyre, ahol csak ő kutathatja fel, valamikor éjjel, álmai legrosszabbikában.
- Nem.- nyögi ki, összeszedve remegő testébe bebörtönzött gondolatait, és a mosoly szerteolvad arcán. Dumbledore az egyik legjobb tanár, és ember, akit valaha megismerhetett. Igazságos, és a Jót képviseli, amit Kaylee is. - Pedig Frics megérdemelné, hogy jól összeátkozza valaki, aki aztán szembenéz a következményekkel. Biztosan negatívul sülne el a dolog, bár a mai napig nem értem, hogy az igazgató úr miért alkalmazza.. senki más nincs erre az állásra?
Kérdésén eltöpreng, hiszen ezt még magának sem tette fel soha, nemhogy másnak, így kell neki pár másodperc míg feleszmél, és újra Nathaniel mellett tudja magát. Kék szemei, mintha csillognának, és a Hugrabugosra lesnének. Ő viszonozza, teljes akaraterejét befektetve állja a lehetetlen pillantást.
- Velem légy őszinte és igaz. - mosolyodik el kedvesen, ajkait hosszúra húzva, gödröcskéit előhozva. Arcáról a vörös foltocskák megpróbálnak el - eltűnni, kisebb nagyobb sikerrel, ám a leányzó eredeti arcszínét nem nyeri vissza. A válasz fájdalmas is lehetne, ha nem erre számított volna a negyedéves. Jobb kezét hajához emeli, hogy mint egy falat a fiú és közé húzzon, csak ez így nem teljesen jó, hiszen őt nézi. nem tudja, hogyan kell ilyenkor helyesen reagálni, ő tudta, érezte, hogy Nathaniel minden lányhoz vonzódhat, hiszen annyi csinos és szép és okos felsőbbéves jár a Roxfortba.. mostmár tudja, hogy minden szavát meg kell jegyeznie, és menni, gyorsan menni innen el.
Kevés az olyan, mikor komolyan is gondolod. - ismétli a fiút, arcán megpillantható a gondolkodás, kezei erősen szorítják a pad szélét, és alját, aztán összehúzott szemöldökkel, elszörnyedve néz vissza a fiúra, barnáival kérlelve a kékeket, hogy azok maradjanak őszinték. - Mégis mennyiszer?  Én.. én..
Nem találja a szavakat, így inkább nem is mond semmit. Sóhajt egyet, aztán kis idő elteltével mégegyet. Hol ránéz a fiúra, hol a virágokban tűnnek el gondolatai. Azt kívánja, hogy legyen ereje felállni, és bár reszketnek a végtagjai attól a szeretettől, azoktól a bókoktól amit Nathaniel adott neki, mennie kell.
A nevetés jóleső, finom, szívből jövő, túlontúl igaz, és túlontúl Kaylee. Mint ahogy senki más, ő sem tud ellenállni a fiúnak, de Ő meg fog tenni mindent annak érdekében, hogy ilyesmi ne történhessen meg máskor. Nathnek csak ki kell nyújtania a kezét, és lányok tucatjai borulnak a karjaiba, de nincs közöttük a Hugrabugos.
- Remélem is! - kacag tovább, de már érzi, hogy más, mint ezelőtt, túl komoly lett, szereti a hangot, a szemeket és az arccsontot, és ez már sok. Nathaniel átlépte azt a határt, amit eddig senki. - Ez a legkedvesebb mondatod, amit ma nekem mondtál.
Kijelentése, apró mondata gyengéden csilingelő hangján érkező, lágy ajkai között, amelyek olyan finoman mosolyognak a fiúra, hogy az már kétségbeejtő.
Az ötödéves Griffendéles elkomolyodik, és olyat mond, ami indulásra készteti Kayleet. Erő kell, küzdelem, kényszer. A határok kellenek, és az azokba vetett akaraterő. Nathaniel gyönyörű szépet mond a leányzónak, aki ettől alig tud nyelni, szinte kiszárad a szája, és szomjazni kezd az ismeretlenre.
- Nem, nem mondanád.. nekem nem. - mondja bizalommal telt szemekkel, miközben mozdulni próbál, és elgémberedett lábaiba életerőt sugall. - A mosolyom? - kérdez összezavarodottan, majd feláll, megszédülve, fejét rázva, haját hátul összefogva két kezével, mentségül, abba kapaszkodva.. - Mennem kell, Nathaniel.. - mondja finoman, de érezve, hogy hangja reszket. A fiúra tekintve, nem tudja mi tévő legyen, talán soha többé nem látják egymást, így meg szeretné jegyezni az összes vonását. Áll egy - két pillanatig, és kipirulva, reszketve gyö9nyörködik az őrületbekergető hang tulajdonosában.
Szavak nélkül indul el visszafele, vagy bárhová, ahová csak viszi a lába, és egyszer sem, utoljára sem tekint vissza, egy pillantást sem enged magának.
Nathaniel és a határok.
Viszlát, Nathaniel.
Naplózva

Connie MacLeod
Eltávozott karakter
*****

Hatodéves griffis harcos:D 8)

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2009. 07. 31. - 09:38:41 »
0

Damien

*Szép napra virradt a reggel, és nekem a tegnapi hajtás után eszem ágában sincs valahogy bent gubbasztani a Griffendél klubbhelyíségében, vagy valamelyik könyvemet bújni. Mivel ma szombat van, úgy döntök hát kisétálok a parkba, és szívok egykis friss levegőt. Miután kikászálódok ágyamból egyszerű kissé szaggatott farmert, és egy fekete pólót veszek fel, nem a szokásos iskolában viseletes uniformist. Reggeli után fogok magam, és lesétálok a Griffendél toronyból. A kietlen folyósón szinte hangtalanul lépdelek végig. Nem akadok bele ugyan ismerősbe, pedig tulajdonképpen kedvem lenne beszélgetni valakivel. Nem szeretem a magányt, soha nem is szerettem mióta eszemet tudom. Társasági lénynek tartottam magam mindíg is, és a szüleim is annak igyekeztek nevelni. Miközben kiérek a kastényból szemet szúr a csend. Egy diákot sem látok a hatalmas udvaron, pedig szép az idő. Kicsit idegesít, hogy nem látok majdhogynem egy lelket sem. Útközben az úticélom is világossá válik.* ~A Merlin szobor lesz az.~ *Gondoltam magamban mosollyal az arcomon. Kellemes kis hely, és ott hátha összefutok egy ismerőssel is, vagy megismerhetek egy eddig számomra ismeretlen diáktársammal. Bár már hat éve járok a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába állítom az idejáró diáksereg felét sem ismerem.* ~Hát itt az ideje hogy bepótoljam a "lemaradásom" és megismerjek néhány új arcot.~ *Határozom el magam, majd amikor a szoborhoz érek leülök az egyik padra, és tekintetem a kis virágoskertet ékesítő virágokra szegezem néhány percig, de aztán lehunyom a szemem, és jó mélyet szippantok a friss levegőből, és arcomat a még kissé erőtlen fénnyel bíró nap felé emelem.

Naplózva

Damien Pulse
Eltávozott karakter
*****


Hetedév

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2009. 08. 03. - 14:37:42 »
0

[Connie]

Verőfényes szombat reggel volt: jó esetben ezekről szoktam lemaradni, hiszen a szabadnapokon nem szivesen kelek fel a délutáni órákat megelőzően… de ezúttal másképp alakult, mert szobatársaim kergült majmokként kezdtek cikázni a hálóteremben, nem kevés zajt csapva tevékenységükkel. Egy darabig próbáltam tudomást sem venni róluk és a párnát a fejemre húzva visszaaludni, de rövid idő elteltével feladtam a dolgot: úgy nem egyszerű, hogy hatan orditanak a fejed felett… tehát felkeltem s mialatt ezzel foglalatoskodtam, többször kifejeztem ellenérzéseimet a szobatársaimra irányitva, méghozzá nem túl szalonképes módon. Amúgy is utáltam korán kelni, de olyankor különösen, amikor bennem volt a tudat: más körülmények között még bőven húzhatnám a lóbőrt. De hát mit volt…
Miután az öltözködéssel végeztem és zsebre vágtam a reggeli sörömet, leballagtam a nagyterembe hogy még a reggeli utolsó morzsáiból azért elcsipjek néhányat. Habár szerettem a hasamat, a hétvégi napokon azért le tudtam mondani az első étkezésről egy hosszabb alvás reményében… nem mellesleg legtöbbször mire felkeltem, már ebédidő volt, szóval lényegében nem maradtam le semmiről. Most azonban a lehető legrosszabbul sült el a dolog: az ebéd még messze volt, a reggeli meg már száradtan, aszalódottan, alig ehető állapotban hevert a nagyterem asztalain. Fintorogva sikerült kiválogatni néhány ehetőbb falatot, majd komótosan el is fogyasztani azt: ezután elindultam vissza a klubhelységbe. Az eseménytelen út végén nagyjából már a Dáma után vissza is fordultam: a máskor otthonos zugot teljes egészében megülte a vizsgadrukk annak minden velejárójával… nekem pedig, mily meglepő, ehhez semmi kedvem nem volt. Rövid gondolkodás és céltalan bolyongás után az udvar felé vettem az irányt: habár az én izlésemnek egy kicsit túl meleg volt, de ilyen közel a vizsgákhoz biztosan találok odalent egy zugot, ahol nem vesznek körbe észvesztetten csacsogó alsósok vagy morogva tanulni próbáló felsőévesek. Nem mondom, hogy mindennemű társaságnak ellene lettem volna ebben a pillanatban, de köszönöm, ezekből nem kértem.
Az út csak néhány percet vett igénybe, pedig különösebben nem erőltettem a dolgot, csak komótosan ballagtam. Persze lehet hogy több volt, ki tudja? Az ilyen csendes, eseménytelen utak még a nálamnál összeszedettebb embereknek is ki tudnak esni… lényeg a lényeg, kiértem a szabad ég alá és legnagyobb sajnálatomra itt is akadtak elszórva emberfajzatok, akiket egy élmény volt kerülgetni. De megtettem, méghozzá egyre gyorsabb léptekkel, ahogy egyre inkább kezdett felmenni bennem a pumpa.  Hát már sehol nem lehet egyedül az ember, hogy az ég szakadjon rá az egészre?! Egyre inkább kezdtem a leadást és megfordult a fejemben, hogy inkább felmegyek a hálóterembe és eltorlaszolom az ajtót, kizárva a szobatársakat, de végül elvetettem az ötletet: már a legutóbbi alkalomkor is zokon vették és mintha valami olyasmit mondtak volna, hogy legközelebb feldobnak a Cicaprofnál, márpedig vele még én sem szivesen húztam újat. Volt pár tanár, akivel lehetett, elég csak Raimbourg-ra gondolni, voltak akik vették a poént, de ő nem. Fegyelem és vasszigor, ezek voltak a jelszavai. Neki sem nagyon lehettek barátai…
Hirtelen egy árnyék vetült az arcomra s felpillantottam. Mialatt a gondolataim között barangoltam, a lábaim ugyanezt tették a park gyepén és valahogy eljutottam a Merlin-szoborhoz. Sosem szerettem ezt a helyet. Egy olyan embernek, aki teljes szivéből megveti a varázslást eléggé nyomasztó volt egy hatalmas kőfigura társasága, ami a legnagyobb varázslót ábrázolja… legalábbis azt mondják, aztán hogy tényleg ő volt-e A varázsló, az már a múlt homályába veszett. Miután váltottunk egy barátságtalan pillantást kő-apóval, gyorsan körülnéztem s meglepve tapasztaltam, hogy a szobor környéke üres volt… illetve majdnem üres, mert az egyik padon az egy lány aludt vagy meditált vagy tudomisén. Közelebb érvén fel is ismertem: az egyik évfolyamtársam volt az, Connie McLeod. A viszonyom vele is olyan volt, mint a legtöbb emberrel a környezetemben: ellentét nem volt köztünk, de különösebben nem is voltunk jóba, a hat év alatt nem sokszor váltottunk szót… és most nem nagyon fogunk, legalábbis ahogy elnézem; ő elég jól elvan magában. Viszont a hely kihalt volt és csendes, szóval meg fogunk itt férni egymás mellett, legalábbis úgy hiszem. Leültem egy padra, ami nem volt se túl közel se túl távol az övéhez, majd elővettem a zsebemből az üveg sört, amit még fent tettem el. Előhúztam a pálcámat is és meglengettem fölötte: ezt a búbájt egy régi, kopott és szemmel láthatóan meg-nem-becsült könyvben találtam még akkoriban, amikor érdekelt a varázslás: csupa ilyen praktikus dolgok voltak benne, mint például italhűtés vagy sörnyitás. Most mindkettő megtörtént: az üveg hőmérséklete hirtelen vagy tiz fokot esett és a kupak hangos szisszenéssel vált el az üveg szájától. A hang valószinűleg Connie-ig is elért, de nem hinném, hogy felébresztené, ha tényleg alszik… ha pedig nem, nos, az majd kiderül.
Naplózva

Connie MacLeod
Eltávozott karakter
*****

Hatodéves griffis harcos:D 8)

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #14 Dátum: 2009. 08. 03. - 15:00:14 »
0

~Damien~



*Egyedül ücsörögtem vagy fél órát. Jó volt egy kicsit kint lenni a reggeli napsütésben, és ejtőzni egyet egy kemény Roxforti hét után.* ~Úgyse jön le senki. Senki értelmes lény, akivel jól ellehetne dumálni.~ *Gondolom magamban csalódottan, s közben gondolataim valahol egy jó kis Iron Maiden koncert, és a Skóciai otthonunk között cikáznak. Már nagyon szeretnék hazamenni Skóciába. Utoljára karácsonykor láttam a szüleimet. Baglyot ugyan szinte kétnaponta küldenek, de hát szeretek magam bebizonyosodni a dolgokról, hogy minden rendben van otthon. De mindegyis. Kinyitom a szemeimet, úgy folytatom tovább a sóvárgást az agyatlan mugli zenekar után meg az otthonom után.. Hmm érdekes hogy aranyvérű létemre egy mugli zenekar a kedvencem. A jó dolgokban viszont nem szabad válogatni. Legalábbis az én szemléletem szerint nem. Nagyon buta hozzáállás véleményem szerint, ha egy aranyvérű elzárkózik a mugli dolgoktól. Nah de mindegy.

Tekintetem ami eddig magam elé meredt elgondolkozva most egy valakire siklik át, aki úgytűnik szintén a Merlin szobrot választotta pihenőhelynek.. Damien Pulse az, az évfolyamtársam. Eddig ugyan nem nagyon volt alkalmunk beszélgetni, de most hátha kapható egykis ismerkedésre. Amikor ránézek, és tekintetünk találozik barátságosan rámosolygok, hisz én márcsal ilyen vagyok.. Valószínüleg azt hiszi aludtam, pedig nem. Nem aludtam, csak becsuktam a szemem. Tekintetem élesen odafordítom Damienra amikor a sör kupakja szisszenvel levállik az üveg szájáról. Merész gyerek. Ha ezt meglátná McGallagony.. Lenne nemulass! És valamiért egészen biztos vagyok benne, hogy nem alkoholmentes. Csak azt tudnám honnan szerezte..* -Hátha felbukkanna egy tanár majd legfeljebb azt mondjuk töklé van benne. *Mondom a sör felé biccentve.* -Tulajdonképpen megértelek ha hiányoznak a kedvenc dolgaid. Én is érzek így. Már rég hallottam legalább egy Iron Maiden számot. Merthát itt ugyebár a mugli kütyük nem működnek.

*Húzom el a számat nem tetszésem jeléül, majd felállok, és odalépek ahhoz a padhoz, ahol Damien ül.* -Ó a fene egye meg hová tettem a jómodorom. Szia! -Köszönök rá kicsit megkésve miközben Alastair a hóbaglyom huhogva a vállamra repül, és belekapaszkodik fekete pólómba.* -Ne félj tőle, nem bánt. Ő Alastair. *Mutatom be Damiennek a baglyot.* -Leülhetek melléd?  *Kérdezem végül, hisz a társalgás így kissé feszélyezett, hogy az egyik fél áll. Nagyon remélem nem veszi zokon a közvetelségemet. Ha meg azt látom rajta, hogy nagyon ellenére lennék, akkor elmegyek. De csak nem ilyen izé ez a Damien, hogy elküld a fenébe.. Vagy mégis? Hát majd kiderül, de azt mondják az ember jut valamire ha barátságos.*
Naplózva
Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 03. 16. - 05:09:12
Az oldal 0.187 másodperc alatt készült el 44 lekéréssel.