+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  James Bennett
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: James Bennett  (Megtekintve 198 alkalommal)

James Bennett r.
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2022. 04. 25. - 20:30:58 »
+1

JAMES BENNETT


nem || férfi
születési détum || 1956.01.27.
kor ||  47
vér || félvér
foglalkozás || asztronómus, kereskedő
funkció || Serena Fawley keresztapjaként fontos szerepet tölt be az egyetemista lány életében.

A múlt
Van, hogy a dolgok egészen másként alakulnak, mint ahogy eltervezi az ember, de ezzel nincs is valódi baj. Számos alkalommal tapasztaltam én is, hogy kitaláltam valamit, azt hittem, majd mindenféleképpen úgy kell történnie, aztán teljesen más sült ki a fejemben összeállított receptből a nagybetűs életben. Először is, úgy terveztem, hogy Griffendéles leszek, de a süveg a Hugrabugba osztott be. Az első este csalódottsága után másnap már cseppet sem bántam a dolgot, mert - akkor ezt még természetesen nem tudtam - de így volt alkalmam megismerni a legjobb barátomat, Theodoret.
A következő ilyen fordulópont az volt, amikor harmadévesen lesérültem az egyik kviddicsmeccsen. Addig úgy gondoltam, akár profi fogó is válhatna belőlem, de a vállam a sérülés után már nem volt a régi... Ekkor terelődött át a figyelmem a kis repülő aranycikeszről a nagyobb lebegő égitestekre, és egy életre beleszerettem az asztronómiába, ami aztán valódi hivatásommá vált.
A harmadik mérföldkő... nos... a legfájdalmasabb az összes közül, a háború alatt esett meg. Oliver és én akkor már három éve voltunk boldogok együtt, azt hittem, egész életünkben együtt leszünk, ám mugli származású professzorként hamar szemet szúrt a Halálfalóknak. Egy éjjel borzasztó rémálomra ébredtem, s hiába hessegettem el a rémületet aznap éjjel, másnap reggel fekete bagoly érkezett kedvesem halálhírével. Utóbbi fájdalomra azóta sem tudtam pozitívumként gondolni soha, hisz Oliver óta senki nem került közel a szívemhez. Arról már évek óta letettem, hogy saját családom legyen, viszont öröm az ürömben, hogy Theodore lányát, Serenát sajátomként szeretem, és mióta együtt dolgozunk, és a Godrikra jár, még gyakrabban láthatom, így cseppet sem érzem magam magányosnak a hétköznapokban sem. Az ünnepeket pedig már hosszú évek óta drága barátomék skóciai Obszervatóriumában töltöm, így ha valamelyest illúzió is, úgy érzem, hogy szerető családom van.



Jellem
Szeretett bolygóihoz hasonlóan ő is a föld felett lebeg, kész csoda, hogy képes eligazodni az üzleti élet buktatóin, és egyben tartani a boltját. Igaz, az utóbbi időben ebben Serena is hatalmas segítségére van, a lány számos területen vált a jobb kezévé a Csillagos égboltban. Bolondos, jókedélyű természete miatt alapvetően a legtöbb emberrel kijön, szeretik a vásárlói. Boltja az évek során egyfajta közösségi térré nőtte ki magát, sokan járnak oda csak azért, mert mindig van valami újdonság, akár a kirakatot, akár a választékot tekintve, amit látványosságként is érdemes megnézni. Jamest nem zavarja, ha egyesek csak bámészkodni térnek be hozzá, és a vásárlást mellőzik, amíg tisztességesen meg tud élni a bevételből, hisz egyáltalán nem anyagias alkat.



Külsőségek
szemszín || Kék
hajszín || Vörösesbarna
kinézet || Magas, szikár férfi, egyszerűen öltözködik, de minden holmija jó ízléssel van megválogatva. Ajka szegletében mindig ott lapul egy kis szórakozott mosoly, míg tekintete időnként kissé ködössé válik. Akik jól ismerik, tudják, hogy ilyenkor nem érdemes zavarni, mert mélyen a gondolataiba révedt, s úgyis csak akkor fog figyelni, ha már "visszatért a Földre."


Kapcsolatok
Serena Fawley - Szeretetteljes, baráti kapcsolatot ápol keresztlányával.

Azt beszélik…
Hogy járt már más bolygókon is a Földön kívül, s habár ez nem igaz, James nem feltétlen cáfolja eme értesüléseket, mert szórakoztatják az ilyen pletykák.

Egyéb
avialany || Ewan McGregor
Naplózva

Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2022. 04. 26. - 06:09:41 »
0

Kedves James!

Megmondom őszintén, eléggé meglepett, hogy éppen egy ilyen karaktert alkottál a korábbi beszélgetéseink alapján. Ráadásul a tőled megszokott kreativitás is, mintha kicsit megcsappant volna. Természetesen tartalmi hiba nem volt benne, ám őszintén remélem, hogy ez a karakter ki fog lépni az njk kereteiből és kap egy kidolgozottabb múltat.
Tehát a karakterlapot:



Gratulálok! Az eligazító-pm hamarosan érkezik.
Kérlek a foglalózás után kezdj csak játékba!


Üdv,
Elliot

Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország


Az oldal 0.374 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.