+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Leah Barlow - új
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Leah Barlow - új  (Megtekintve 232 alkalommal)

Leah Barlow
Eltávozott karakter.
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2022. 03. 10. - 23:21:27 »
+1

LEAH BARLOW


Mottó
"A titok teszi a nőt nővé."

        Alapok

jelszó || "Elliocentrikus világkép"
nem ||
születési hely, idő || Maidstone; 1980,Január, 1 
kor || 23
vér || fél
munkahely || Szent Mungó Varázsnyavalya és Ragálykúráló Ispotály - Bájitalkészítő asszisztens

 


        A múlt

1999. December 13. Hálószoba


- Túl sok levelet hozol, Miett… - Panaszkodtam, mire csak pár csipogást, egy morgást és némi pénzcsörömpölést kaptam válaszul. Hát igen… Végül is ez is egy társalgás, és panaszkodás helyett meg is köszönhetném a munkáját… Borzasztó-borzasztó… De majd este jobb lesz. Este mindig jobb. Mi ketten nagyon is jól kijövünk, és ha vele vagyok, minden helyre rázódik. Jelenleg talán csak ez a gondolat tart életben…


Pár órával később







Ez volt az a pont, ahol hátradőltem a székben és letettem a pennámat. Ehhez tényleg túl józan vagyok, így elővettem egy üveg mézbort és felbontás után már landolt is a nektár a pohárban, amit lelkesen hörpintettem is fel. Ezt követte még egy és még egy pohárka. Úgy érzem ez kellett, szóval visszatérhetünk a munkához és újabb pohár kíséretében, és természetesen egy újabb üveggel, persze, hisz az előbbi szőrén-szálán felszívódott. Tudom, hogy titkon valaki megissza a készletemet. Mindig olyan sűrűn kell beszerző körútra mennem. Na de visszatérve a papírhoz…







És mielőtt észbe kaphattam volna a pergamenek a tűz martalékává váltak. Nem is tudom, hogy most tomboljak a dühtől vagy nevessek egy jót. Mert időtöltésnek nem volt rossz, a társaság is megfelelő volt, lévén, hogy előkerült a harmadik palack is és már sokkal jobban érzem magam. Szóval lehet, ezt ennyiben hagyom. Csak tudnám, mit kezdenek majd a válaszaimmal…



2001. április 16.


Hangos sikoly rázta meg az amúgy nyugodt estét és a sikátor bejáratának csendjét.
- Én ezt nem hiszem el! Ez nem lehet igaz! Kiszökött… Ohh Su…- Ezzel a lendülettel letéptem a plakátját és alaposan szemügyre vettem. A neve nem stimmel, de az arca igen. Ő az, ehhez kétség sem fér… - Tudod NeMo, itt az ideje vadászni tanulni… - Simítottam meg a fejét, majd benyitottam a bárba és úgy döntöttem, erre bizony inni kell…


2002. Január 16.


- Igazán ügyes lettél. Most már készen állsz, hogy kiállhass egy vérfarkas ellen és esélyed is legyen a túlélésre…- Veregetett vállon és valahol mélyen büszkeséget érzett irántam. Ismétlem, valahol; mélyen. De nem hibáztatom. A legjobbak legjobbika, és ha nem lenne a család régi barátja, szerintem esélyem se lett volna megtanulni tőle az alapokat, nem hogy még egy rendes kiképzést is kapjak. Noha nem akarom megölni, egyszerűen sarokba akarok szorítani és kikérdezni. Azután átadom egy auror csapatnak és tovább élem az amúgy boldognak mondható életemet.
- De mi ez így hirtelen? Miért akartál Te, a béke egyik megtestesítője pont vérfarkas vadászatot tanulni? – Nézett Rám immáron sokadszorra és gyanakvóan. Nem halogathattam hát tovább az igazságot, muszáj volt elmondanom Neki az igazat. De még is mi az igazság… Valóban arra vágyom, hogy a lábaim előtt heverjen a teste, holtan vagy…
-  Kiszabadult és épp elég ideig voltam tudatlan ahhoz, hogy tudjam, ez lehet az utolsó esélyem az igazságra. – Nyúltam a farzsebembe és elővettem a körözési plakátját. Miután ránézett, hogy ki miatt jelentkeztem az Öngyilkos osztagba, láttam, hogy sikerül összeraknia a dolgokat.
- Ha belehalsz pöttöm, anyádék visszajönnek és kísérteni fognak Engem. De ha ez megtörténik, Dumbledore szelleme legyen a tanúm, hogy visszahozatlak az élők sorába és a két kezemmel küldelek a másvilágra! – Morogta, majd átölelte a vállamat és összeborzolva a hajam elindultunk, vissza a faházikóba…


2003. Január 2. – Levél Susie sírhelyén, egy csokor kamélia társaságában

Kedves Su
A mai napig hiányzol, bár ezt nyilván nem kell mondanom; úgy is tudod.
Találkoztam a bátyáddal. Igazam lett, mert helyes férfi lett belőle, még ha nem is hiszel nekem, de én megmondtam! Nem minden tiszta a történtekkel kapcsolatban, de mérhetetlen boldogság, és megnyugvás van a szívemben, hogy nem Ő volt, aki elvett tőlem, tőlünk. Bár nem vígasztal, de azt mondta megfizetett annak, aki megölt téged.
Tudod, már Kate sem él. Valahol ennek örülnöm kéne, még is fáj érte a szívem, pláne a bátyád miatt. Nem érdemelte meg, hogy egyedül maradjon, ahogy én.
Viszont, van jó oldala is. Megismerkedett valakivel, és szerintem fülig szerelmes, de gyáva kutya, mert menekül a nő elől. Azért remélem, nem sokáig kergeti szegényt, és végre beadja a derekát. Megérdemli, hogy boldog legyen.
Ami engem illet, én jól vagyok. Megismertem valakit, és azt hiszem határozottan kijelenthetem, hogy szeretem. Egyébként kedvelnéd, és látnod kellene a szemét. Mindenki azt mondja, hogy ijesztő, de szerintem inkább lenyűgözően szép.
Azt hiszem, eljött a tökéletes alkalom, hogy elmondjam sikerült lezárnom mindent, ami a haláloddal kapcsolatban nyomasztott, és ami a bátyád kapcsán aggasztott. Ne haragudj meg, de nem fogom Sean-t többet keresni. Nem tartom fairnek, hogy én emlékszem mindenre, ő pedig nem, és nem akarok fájdalmat okozni neki. Érte épp elég, úgy hiszem, és azt akarom, hogy boldog legyen. De ne aggódj, ha szüksége van rám, tudja, hol talál. Igen, hallom lelki füleimmel, amint megszidsz, de szerintem így lesz a legjobb, mindenkinek. Aztán majd látjuk, hogy alakul az élet.


Szeretlek Su, és hiányzol!


2003. Január 5.


- Leah, remek hírem van!- Azt hiszem, valaki túl lelkes ma, vagy lehet, velem van a baj, és a tegnap megtudott dolgok zavarnak úgy igazán. Lehet, el kellene mondanom, elvégre a legjobb barátnőm, és midig tudja a helyes megoldást, de egyszerűen még nem megy. Így magamra erőltettem egy hamis mosolyt és érdeklődést színlelve, csodálkozó szemekkel néztem rá.
- Csak nem elmarad a tanév összes kötelező közös órája, és nem kell mást csinálnunk, mint minden bájitalt meg tanulni elkészíteni és használni, ami létezik? Esetleg megtalálták a vérfarkaskor ellenszerét, és most már csak minden létező farkast fel kell kutatni, hogy megitassuk velük a főzetet? Bár ez utóbbit szerintem hamarabb tudnám, mint Te, de sose…
- Hagyd abba! A vérfarkas ellenszerrel közel jártál, de nem úgy, ahogy képzeled. Van egy üresedés, a tanulmányi úton, és jelentkeztem rá a nevedben! Holnap után indultok, és a végállomás Cairo, ahol egy úgy kutatásba kezdtek a vérfarkasokkal kapcsolatban. Nem kell megköszönnöd!- Megköszönni, még is mit? Lemaradtam, teljesen. Szerintem ez látható volt, mert megrázta a fejét és a kezembe varázsolt egy halom prospektust és miegymást. - Keresd meg a professzort, Ő mindent elmond neked! Most rohannom kell! Aztán hozz valami szép szuvenírt Egyiptomból. Egy pasi lenne a legjobb!- Azzal a lendülettel pedig tova is reppent. Nem teljesen értettem, hogy mi is van, de talán ekkora szerencsében rég volt részem. Elmenekülhetek a gondjaim elől, anélkül, hogy az bárkinek is feltűnő lenne. Azt hiszem, ez egy jó kezdet lesz…



        Jellem

Rá is érvényes a mondás, hogy ne a külső alapján ítéljen az ember. A csinos pofi mögött, egy barátságos, tettre kész fiatalhölgy lapul, akiben buzog a tenni akarás és szomjazik az új ismeretek elsajátítására.
Roppant céltudatos, művelt és lelkes. Kissé ugyan meggondolatlan és felelőtlen, de annál megbízhatóbb és szeretet teljesebb. Mindent megtesz, hogy elérje a céljait, még ha ezért komolyan meg is kell küzdenie.
Odafigyel a környezetére, egy kicsit talán rendmániás is. Nehezen viseli el, ha valaki a bájitalházában kotnyeleskedik, de nem rest segítséget kérni, ha valamiben elakadna. Szeretné megtalálni a vérfarkaskor végleges ellenszerét, ezért is tanul keményen és minden olyan lehetőséget megragad, ahol kamatoztathatja tudását, belefolyhat a kutatásokba. Retteg a vérfarkasoktól, még is gondolkodás nélkül a segítségé ajánlja, ha úgy hozza a sors.
Nehezen viselte legjobb barátnőjének halálhírét, amit nem sokkal a szülei halála követett. Emiatt kissé komor, nehezen mutatja ki az érzéseit és sok időbe telik, mire meg tud bízni bárkiben is. Ez utóbbi inkább a félelméből ered, hogy ismét egyedül marad. Ragaszkodó és bár nehezen nyílik meg, akinek még is szerencséje van a kagylóhéj alá bejutnia, egy megbízható és gondoskodó barátra tesz szert. A szíve mélyén szeretne valakihez tartozni, aki elfogadja olyannak, amilyen. Nem retten meg a kihívástól és nehézségektől, ami az útjukba akad. 

        Apróságok

mindig || várfarkas kór ellenszerének kutatása; tanulás, furkászok, alkohol, könyvek, kutatás, tea, sütés-főzés
soha || vérfarkasok, tudatlanság, pontatlanság, fájdalom, félelem, pókok, kígyók, skorpiók, darazsak, halál, magány
hobbik || új praktikákat tanulni, kirándulni
merengő ||
Legjobb: az első kézfogásunk Su-val, mely a barátságunk kezdete volt
Legrosszabb:Dumbledore Professzor kijelentése a 3 halott diákról
mumus || vérben tocsogó vérfarkas
Edevis tükre ||  Átölelni Su-t és Sean-t
százfűlé-főzet || a kék minden árnyalatában pompázik és csillog, mintha csillámporral szórták volna be ( vagy belefulladt pár csillám póni), az íze pedig egy rég elfeledett csókéra emlékeztet
Amortentia || kamélia, pézsma, citrom
titkok ||
- Su halála után, nem csak pszichomedimágus segített neki a trauma feldolgozásában, hanem a Folyékony bátorság nevezetű, erősen alkohol tartalmú ital is; azóta pedig jól titkolja, hogy nem veti meg az alkoholt, sőt! 
- féltékeny volt Kate és Sean szerelmére, mert jobban kedvelte Sean-t, mint egy egyszerű barátot
 azt beszélik, hogy... ||  bosszúvágytól ég, mióta meglátott egy körözési plakátot és titkon praktikákat tanul el kétes alakoktól, hogy beteljesítse bosszúvágyát és levadászhasson egy vérfarkast


        A család

apa || Christopher Barlow ; 47; fél; elhunyt
anya || Medea Barlow; 45; sár; elhunyt
testvérek || -
gyermekek || -
állatok || Miett a Gyöngybagoly; NeMo a Furkász

Családtörténet ||

Nem rendelkezünk hatalmas boszorkányfelmenőkkel. Egyszerű félvér családból származom. Egyik nagyszülő páros sem volt aranyvérű.
Édesapja szülei a Mágiaügyi Minisztériumban dolgoztak, mint aurorok, így apja is auror lett.
Édesanyja mugli születésű boszorkány volt. Mugli nagyszülei egyszerű közembereknek számítottak. A városban üzemeltettek egy kis pékséget, melyet végül nyugdíjazásukkor eladtak.
Szülei Roxfort-os éveik alatt ismerkedtek meg, és bár édesanyja gyógyító szeretett volna lenni, a szerelem elvakította és az aurori hivatás mellett döntött.
Életüket vesztették egy kiküldetésen a háború alatt.


        Külsőségek

magasság || 160 cm
testalkat || roppant nőies és kecses, vékony testalkatúak táborát erősíti, még is van rajta egy kis izom
szemszín || zöld
hajszín || barna
kinézet ||
Egy csöppet alacsony magassággal rendelkezik, de ezt nagyon jól orvosolja, hogy igyekszik mindig olyan cipőt viselni, ami ad egy kis pluszt a testhosszához. Ruhák tekintetében a nőies darabokat kedveli, bár otthon szereti a kényelmes vonalat felvenni. Barna hajzuhatagát általában kiengedve hordja, hol haza hullámokban, hol egyenesen, attól függ, mihez van reggel kedve. A sminkkel csínján bánik, mindig csak annyit visz fel, amennyi még nem feltűnő.


        Tudás és karrier

pálca típusa || 14½ hüvelyk,rózsafa,főnixtoll, enyhén rugalmas
végzettség || Általános medimágus
RAVASZ || Bájitaltan K, Gyógynövénytan K, Bűbájtan VF, Átváltoztatástan E,Sötét Varázslatok Kivédése VF, Legendás Lények Gondozása K, Mágiatörténet VF; Mugliismeret VF, Alkímia VF
foglalkozás ||
 ~ Szent Mungó Varázsnyavalya és Ragálykúráló Ispotály - Bájitalkészítő asszisztens
~ tanuló: Bájitalmester medimágus szak
iskola ||    Mandragóra Gyógyítóképző Intézet és Ispotály
szak ||   Mesterképzés – Bájitalmester medimágus szak
varázslói ismeretek ||
Bájitaltan az egyik erőssége, és imád kísérletezni a különböző főzetekkel. Nem kedveli a párbajokat, emiatt inkább a védekezés az erőssége, de szükség esetén meg tudja védeni magát. A háztartási bűbájok és szépészeti bűbájokban jártasságot szerzett, noha a legtöbb dolgot igyekszik a saját kezeivel megoldani, mintsem a pálcáját használni.
Rendelkezik inkarnálódott patrónussal, melynek alakja egy róka.

        Egyéb

avialany ||Kristin Kreuk
Naplózva

Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2022. 03. 11. - 09:05:19 »
+1

Szia Leah!
Érdekes személyiség vagy, ez a változtatások ellenére is elmondható. A múltadat egy tragédia határozta meg, de úgy tűnik ezt a történetet sikerült valamennyire lezárnod. Mégis számos izgalmas lehetőség áll még előtted. Kíváncsian várom merre tart az életed!
Az utóbb időben sokat beszéltünk arról, hogy megújítanád a karakteredet. Örömmel láttam, hogy megtartottad a főbb vonásokat és csak a feltétlenül szükséges változásokat végezted el. Így hát az előtörténetedet:



Gratulálok! Az eligazító-pm hamarosan érkezik.

Üdv,
Elliot

Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 09. 03. - 10:11:33
Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.