+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Sally Sykes (Moderátor: Sally Sykes)
| | | | |-+  letters from the sky
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: letters from the sky  (Megtekintve 2332 alkalommal)

Sally Sykes
[Topiktulaj]
*****


látod hogy mit teszek: sebet kapargatok

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 07. 23. - 14:58:37 »
+1


levelek innen-onnan
Naplózva


Sage Bolton
Tanár
*****


Rúnaismeret és Alkímia professzor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2020. 07. 25. - 14:07:27 »
+1

Kedves Sally,

Először úgy gondoltam, hogy aggódó tanárként írom meg ezt a levelet, de aztán megváltozott a hozzáállásom. Csak egy aggódó ember vagyok, aki nem látott a Rúnatoronyban tartott buli óta, legalábbis úgy nem, hogy beszéltünk is. Nagyon gyorsan elrohantál, aztán egy pillanattal később már ott volt a tanév vége. Ezért úgy döntöttem, hogy külön írom meg ezt a levelet, az iskolaidő alatti kötöttségektől mentesen.
Csak tudni akartam, hogy jól vagy-e, hogy nem ijeszetettem-e nagyon rád. Igazából nem akartam semmi rosszat, csak kijött belőlem a felelőtlenül viccelős oldalam. Hogy lásd mennyire komolyan gondolom küldök egy válogatást a világ legfinomabb körtéiből. Tizenkét különböző fajta van a dobozban és egyesével levédtem őket frissentartó bűbájjal, szóval akkor sem lesz gond, ha éppen nyaralsz!

Remélem jól vagy tényleg,
Sage Bolton professzor

2001. 07. 23.
Naplózva


Sally Sykes
[Topiktulaj]
*****


látod hogy mit teszek: sebet kapargatok

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2020. 07. 28. - 11:39:22 »
+1

Tisztelt Bolton Professzor Úr! Tisztelt Sage Bolton
Kedves Boldton profeszor!

Őszintén gondban vagyok a megszólítással, meg a levél formájával, de inkább a legegyszerűbb megoldást választom ehhez a papír alapú kommunikációhoz. Meg amúgy is nyári szünet van, a tanárok is lazábbak, nem? Igazából nem tudom.
Szóval borasztóan meglepett ez a levél. De tényleg, nem hittem volna, hogy még eszébe jutok, vagy ilyesmi. Nagyon nem akartam tönkre tenni azt a Rúnatornyos estét mégjobban, ezért mentem inkább el, nem akartam még jobban elszúrni.
Nem csinált semmi rosszat, az egész az én hibám. És ha... ha az a lány lennék, aki egykor... Akkor ő nagyon is értékelte volna azt a vicces oldalát. De mindegy is, ne foglalkozzon vele, hogy miket írok magamról.
Egyébként jól vagyok, azt hiszem. Bilburyben csendes az élet. Olyan vidékiesen csendes és állott, de így szeretem.
A körték nagyon finomak. Már csak 6 maradt belőlük. Az egyik hápog, amikor hozzá érek, az vajon normális? Minden esetre őt nincs szívem megenni. Szeretem a kacsákat.
Azt hiszem így is túl sok felesleges dolgot írtam le. Remélem a nyara izgalmasabban telik, mint az enyém. Biztos jó lehet diákmentesen eltülteni ezt a pár hónapot.

Remélem nem utattam túlságosan...
Sally Sykes

2001. 07. 26.
Naplózva


Sage Bolton
Tanár
*****


Rúnaismeret és Alkímia professzor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2020. 07. 29. - 18:35:18 »
+1

Kedves Sally,

Azt hiszem ez a megszólítás dolog az én esetemben amúgy is furcsa. A legtöbbetekhez elég közel állok korban. A legidősebb diákoknál csupán hét évvel voltam idősebb a tanévben és még olyan tisztán emlékszem a roxforti éveimre, mintha csak tegnap lett volna. Furcsa is tanárként ott lenni. Szóval én amondó vagyok, hogy a levelek idejére szólíts csak Sage-nek, a tanévben úgyis minden visszaáll a régi kerékvágásba. Ha a többi tanár nem is laza a nyári szünetben, én biztosan az vagyok... bár azt hiszem a tanévben is.
Figyelj! Tudom, ez most hülye kérsés lesz, mert nyilván sok rossz ért, amikről én semmit sem tudok. De, ha esetleg valami olyat tennék vagy mondanék, ami megijeszt, arról szólj. Szeretnék ezen változtatni, mert szeretném, hogy tudd, velem tényleg biztonságban vagy. Én nem ártanék neked és ezt nem csak azért mondom. Soha, egyetlen egy embernek nem ártottam még, neked pedig végképp nem akarnék. Olyan kedves lány vagy. Megérdemled, hogy ne kelljen rettegésben élned. Mi lenne, ha lenne egy szó, amit ha kimondasz, tudom hogy fogjam vissza magam? Például lehetne ilyen a körte. Az egy kedves szó, lehet megnyugtatna, amint kimondod.
A hápogós körtét nyugodtan tarts meg. A frissentartó bűbájtól még legalább húsz évig nem fog megrohadni. Most is küldtem egy kis ajándékot... igazából a dobozban egy kis kaktusz van. Mikor megláttam te jutottál eszembe, ugyanis éppen virágzik. Gyönyörű. Remélem tetszeni fog.
Egész jó a nyaram, kösznöm. Igazából apám kastélyának felújításán dolgozom, kicsit magányos dolog, de éppen elég jó ahhoz, hogy lefoglaljam magam. Nem is tudom utoljára mikor aludtam ilyen sokat. Neked nem telik izgalmasan a nyár? Ha van kedved egyszer eljöhetnél megnézni a kastélyt. Van egy hatalmas üvegházunk is.

Remélem jól vagy,
Sage

2001. 07. 29.
Naplózva


Sally Sykes
[Topiktulaj]
*****


látod hogy mit teszek: sebet kapargatok

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2020. 08. 05. - 16:29:20 »
+1


Kedves Sage!

Nagyon furcsa igy megszólitani téged. Es biztos mire szeptember lesz, addigra pont megszokom, hogy aztán megint formaias legyen. Na mindegy. Végtére is a jelen számít nem? Az a fontos. Azt hiszem.
Biztos fura lehet a majdnem korosztalyod tanítani. De egyben vicces is, nem? Lehet egy két alsóbb éves meg ismerhet is arcról. Bár a tanárok között lenni így kicsit furcsa lehet. Azért remélem nem néznék gyereknek. Az idegesítő tud lenni.
Tudod... Veled kevésbé éreztem magam veszélyben. Ma jó, ez így kínos leirva... De szóban meg zavarba ejtőbb az ilyeneket kimondani. Írásban minden annyira könnyű. Csak a szavak vannak es a távolság. Minden estre annak örülök, hogy legalább így képes vagyok veled kommunikálni.
Viszont ez nagyon kedves tőled, Sage. Mármint hogy ilyenre is gondolsz. Azt hiszem a körte tényleg kedves szó. A hapogos körtét elneveztem Gyömbérnek. Merthogy miért ne?
Néha eljátszom a gondolattal, hogy valahogy kacsává varázslom... Biztos tetszene neki itt. Minden zöld legelő es virág.
Izgalmas lehet a vár. Vannak titkos ajtók es alagutak? Mondjuk ha már mindenki tud róla annyira nem is titkos. De klasszul hangzik. Nagyon szívesen megneznem az üvegházat. A növények kellemes társaság, mert nem bántanak, csak szépek.
A kaktusz gyönyörű köszönöm.  Gyömbér mellett van, moat már egyikük sem magányos. Egyébként ez nem fair, hogy csak te küldesz nekem en meg semmit. Szóval remélem ízlik az vörös bor. Apa csinálta régen.
A nyaram elég csendes és lassú erre. Régen a birkák feldobták, de ok már nincsenek. Néha mondjuk kilovagolok Felhővel. Szeretnélek ide hívni, de errefelé tul nyomasztó. Biztos sok mágikus izé lehet a várban amúgy. Remélem a lépcsők nem mozognak mint a Roxfortban.

Remélem nem öl meg a bor.
Sally
08. 02.
Naplózva


Sage Bolton
Tanár
*****


Rúnaismeret és Alkímia professzor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2020. 08. 10. - 11:25:57 »
+1

Kedves Sally,

Ugyanmár! Ne is gondolj arra, emnnyire furcsa! A tanév alatt is szólíthatsz Sage-nek, ha esetleg kettesben vagyunk valahol, bár erre nem sok esélyt látok. Nem akartlak megijeszteni, tudod. Szóval, ha esetleg olyan helyzetben vagyunk, tényleg használd a körte szót. Ebből mindig érteni fogom, ha baj van. Talán ez furcsaán hangzik, de mikor meghallottam a tanáriban, hogy milyen gondok vannak veled, azonnal segíteni akartam. Valahogy bele akartalak vonni a közösségi dolgokba, de úgy, hogy ne kerüljek hozzád túl közel... aztán valahogy mégis közel kerültem. Ezért is esik jól, hogy azt mondom, mellettem nem érezted olyan kellemetlenül magad. Éppen ez volt a célom, hogy legalább a közelebem jól legyél.
Hát... ha van bátorságod, tényleg meglátogathatsz. Van egy házimanó is itt valahol, de még nem találtam meg... a rokonság szerint elbújik már mindenki elől olyan öreg. De ha megtalálom, esetleg rá parancsolhatok, hogy kövessen minket és talán így nem lehetne semmi probléma. Ő megvédene tőlem, ha megijednél. Egyébként van erre pár birka is, ha az ember kisétál a birtok határáig. Szerintem tetszenének. Van egy-két kicsi is.
Varázsoljam neked kacsává Gyömbért? Azt hiszem, menne. Egész jó voltam Átváltoztatástanból. Bár igazából mindenből jó tanuló voltam, ami nem volt túl seggelős tárgy. Az az igazság, hogy gyakorlatban majdnem mindenből jó voltam annak idején. A tanulás az erősségem. A Rúnaismeret volt az egyetlen, amiben a kettő úgy ötvöződött, hogy képes voltam a legjobban elsajáítatni.
Köszönöm a bort. Határozottan nem ölt meg, épp most töltöttem ki a második pahárral, szóval ezt kortyolgattam, miközben írtam ezt a pár sort. Hogy vagy? Még mindig lassú és csendes a nyár?

Sage

2001. 08. 04.
Naplózva


Sally Sykes
[Topiktulaj]
*****


látod hogy mit teszek: sebet kapargatok

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2020. 08. 22. - 18:35:09 »
+1


Kedves Sage!

Rendben akkor, marad a lazaság, azt hiszem. legalább is igyekszem normális módon laza lenni. A kettesben levés valahol remélem nem olyasmi, hogy mondjuk ketten vagyunk egy eldugott sufniban, vagy egy sötét szobában. Azok tényleg elég gázos helynek hangzanak. De ez a k ö r t e szó tetszik.
Tudod, néha jobb, ha az a segítség nem túl nyomulós. Úgy értem vannak dolgok, amik jobb, ha nem kerülnek kimondásra, sokkal fájdalmasabbak olyankor. És taszítóak is. De nagyon kedves volt tőled, ahogy viselkedtél velem. MÉg ha végül mégis csak bepánikoltam. Nem akartam elrontani semmit azon az estén. De igazából a hülyeségemig tényleg jól éreztem magam veled. Remélem azért te is. Ciki egy tanárnál beégni a hülye kattanások miatt.
Talán egyszer megleplek és váratlanul betoppanok.
Valahol? Lehet felvett magára egy mini láthatatlanná tévő köpenyt vagy megivott valami fura mágikus löttyöt. De lehet csak tőled bujkál, és végül mégis csak valami pszichopata vagy.
Csak viccelek.
Ó, a bárányok nagyon édesek tudnak lenni, főleg a picik. Itthon mindig én ápoltam őket, ha betegek voltak, vagy besegítettem a szülésnél. Gondolom ezek a lényegtelen infók nagyon érdekelhetnek.
Komolyan? Ha átvarázsolod kacsává az lenne életem legszebb napja. Vagy perce. Bármije.
Akkor örülök neki. Remélem másnap is életben leszel.
Hát errefelé vidéken eléggé csendesen telik, de megvagyok. Lelovagoltam a tengerpartra, mert nem tudtam egyedül anya mellett gubbasztani. Ő bent van én pedig kint. Ott pedig találtam egy sérült sirályt, most ápolom. Csináltam neki gyógypakolást a gyógynövényekből. Ha nem lennék boszorkány biztos állatorvos lennék.
És te hogy vagy? Hányszor tévedtél el a kastélyban?

Sally
Naplózva


Sage Bolton
Tanár
*****


Rúnaismeret és Alkímia professzor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2020. 08. 23. - 19:04:57 »
+1

Kedves Sally,

Találtam egy varázslatot, ami Gyömbért biztosan kacsáva tudja változtatni. Nem olyan bonyolult, gyakoroltam egy almán, gondolom a körte sem lehet olyan más. Viszont a biztonság kedvéért még gyakorlom egy picit, hogy tényleg az legyen életed legszebb perce. Ennyire szereted a kacsákat is? Ha ezt tudom, akkor körték helyett egy csapat kiskacsát küldök masnival a nyakukban. Szerintem imádnád.
Hát azért is írtam ennyire későn, mert az elmúlt időszakban elég béna dolgok történtek. Ami azt illeti, lehet, hogy kelleni fog egy még komolyabb tatarozás. Az egyik szoba padlója beszakadt alattam. Nekem nem lett semmi bajom, mert pont felfogta pár régi cucc az esést, de elég nagy lett a kár. Azt próbáltam eltakarítani néhány barátom segítségével. Szerencsére az egyik unokatestvérem is beugrott segédkezni. Mostanra nagyjából rendbe tettük a helyszínt, de át kell nézni alaposabban a helyet. Szóval lehet majd csak jövőre tudsz jönni... nem szeretném, hogy beszakadjon alattad valami és megsérülj. Szóval sok a gond ezekkel a régi kastélyokkal.
Elkezdtél már készülni a Roxfortra? Megkaptátok már a tankönyv listát? Nekem már le kellett adni, mit szeretnék látni nálatok az óráimon.

Sage

2001. 08. 15.
Naplózva


Sally Sykes
[Topiktulaj]
*****


látod hogy mit teszek: sebet kapargatok

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2020. 08. 26. - 19:13:14 »
+1


Kedves Sage!

Komolyan?!?! Tényleg nem hittem volna, hogy van ilyen varázslat. És az alma milyen állat lett? Valami piros, duci egér? vagy hörcsög? Azok aranyosak. Biztosan nagyon jó varázsló lehetsz, én annyira nem tartom magam annak. Kicsit még fura, hogy én is valami boszorkányszerűség vagyok.
Imádom a kacsákat, na jó, igazából minden állatot. Néha elgondolkodom, hogy lehet Lénygondozó szakra megyek, és lényorvos leszek. Vagy hogy hívják ezt a varázslók. Mugliknál állatorvos. De talán megpróbálkozom olyan RAVASZ-t felvenni. Na jó, még masnival minden olyan édes. Sose vallanám be, de szeretem az aranyos dolgokat. Főleg ha aranyos állatokról van szó.
Tényleg?! Azért remélem jól vagy. Kicsit megijesztettél ezzel, de gondolom te is megijedtél. Bár ha már írni tudsz nagy baj úgysem lehet. Lehet a házimanód is azért tűnt el, mert elnyelte valami random lyuk? Nem baj, jövőre is mehetek, de téged se nyeljen el addig a ház. Vagy kastély, vagy mi ez. Unalmas lenne a nyár többi része a leveleid nélkül. Ezek legalább kicsit feldobnak.
Én szerintem az utolsó pillanatra hagyok mindent megint. Lusta vagyok beutazni Londonba ilyen esős, szeles nyálkás időben. Remélem feléd jobb az időjárás. Itt olyan keserű, mint minden.
Egyébként képzeld, most egy sárgarigót ápolok. Beleragadt egy nagy ragacsos bogárfogó izébe, és úgy kellett leszednem a bolt mellett. Kiszakadt egy csomó tolla, és még most is tiszta ragacs. De már legalább eszik. A végén kész állatkert lesz itthon.
Te hogy állsz az állatokkal? Remélem nem viszolyogsz tőlük vagy ilyesmi.

Sally
2001. 08. 18
Naplózva


Sage Bolton
Tanár
*****


Rúnaismeret és Alkímia professzor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2020. 08. 30. - 15:24:23 »
+1

Kedves Sally,

Szerintem szinte mindenre van valamiféle varázslat, csak nehéz megtanulni vagy megtalálni őket. Kéne valami jó kis összesítőrendszer, ahol ezeket feltűntetik. Ez most nekem egy piros kismadár lett, akit el is ajándékoztam a szomszéd kislánynak. A körtéből szerintem simán sikerülne kacsát csinálni. Szerintem ezt te is meg tudod csinálni, ha majd befejezed a Roxfortot, bőven tanuló vagy még, mögöttem viszont azért már jó pár év tapasztalat van, sok elég kalandos ráadásul. Meséltem, hogy annak idején északot járva kutattam a különböző népek kultúráját?
A lényekről csak annyit tudok, hogy a sárkánytrágya rendkívül jó a növénytermesztéshez, tehát be kell gyűjteni. Ezen kívül nem sokat, sosem voltam az ilyesmibúl valami jó. Talán azért, mert van némi természetes tartásom minden állat felé. Egybéként szerintem nagyon király szak és illeni fog hozzád, ha ennyire szereted az állatokat.
Nem nyelt el, jelentem. A manó is meglett és úgy tűnik, hogy egészen jól van. Így közös erővel, de betömtük a lyukakat átmenetileg, viszont az építész már csak ősszel fog erre tévedni. Lemondta a munkát, pont az esőzések miatt, amik erre felé vannak. Alig találtam olyan pennát, ami a legutóbbi beázáskor nem rongálódott meg. De legalább az iskolába szükséges cuccokat sikerült összepakolnom már. Nem hihetetlen, hogy már csak két hét és megint Roxfort? Én persze előbb megyek, mint te, szóval nekem már csak 10 nap és újra rendezkedhetek be az irodámba végre.
Hogy van a rigód? Megmarad? Készülsz már a Roxfortra?

Sage

2001. 08. 20.
Naplózva


Sally Sykes
[Topiktulaj]
*****


látod hogy mit teszek: sebet kapargatok

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2020. 09. 07. - 16:24:40 »
+1


Kedves Sage!

Alig várom, hogy becsempészhessem a kacsát a Roxfortba... akarom mondani haza... haza csempészem. Köhöm. Biztos nagyon édes bolyhos és körte illatú lesz, remélem jól fogja magát érezni kacsaként. A kakutuszok mellett,amiket tőled kaptam. Az egyiken volt még egy bimbó, ami kinyílt, nagyon szép lángvörös színe van.
Egyébként megettem a körtéket, nagyon finomak voltak. A gyümölcsök nálam nem maradnak életben sokáig. Kivéve  a hápogó körtét. Vissza is küldöm neked, hátha a Roxfort előtt még ki tudom kacsázni magam. Egészen biztos vagyok benne, hogy menő lesz, ahogy kacsává változik.
Akkoraz tök jó, hogy megkerültetek, a kastélyok veszélyesek szoktak lenni. Egyszer, amikor még a szüleimmel elmentünk egy kastélyba teljesen leszakadtam róluk és eltévedtem. Valami katakombákhoz keveredtem le, minden tele volt csonttal és koponyával. Állítólag három napig kerestek, én pedig közben kimásztam a szellőzőnyíláson és hazautaztam. Anyáék pedig amikor otthon megtaláltak teljesen kiakadtak. Szóval a kastélyokkal vigyázni kell.
Már lassan én s beszereztem mindent, az a morgó, szőrös LLG könyv pedig nagyon menő.
Megmarad, szegény teljesen sokkban van, de ma reggel már énekelt nekem. Megpróbálom pár nap múlva kiengedni a szabadba.
Elég fura lehet beköltözni a diákmentes Roxfortba... Nem fogsz ott unatkozni? Vagy találsz valami menő elfoglaltságot, például kiengeded az állatokat Arabellaprofesszor bőröndjéből?

Sally

2001. 08. 25.
Naplózva


Sage Bolton
Tanár
*****


Rúnaismeret és Alkímia professzor

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2020. 09. 08. - 06:52:09 »
+1

Kedves Sally,

Valószínűleg ez az utolsó levelem. Hamarosan indulok az iskolába, éppen most pakoltam össze a holmimat. Jó kis feladatokat találtam ki mindenkinek, remélem megint olyan jól sikerülnek az óráim, mint tavaly. Amúgy tényleg furcsa, mikor alig van vagy egyáltalán nincs diák a kastélyban... Olyan szokatlan nagy csend van, ha érted mire gondolok.
A kacsa sikerült, bár a tollai kicsit körtésebb színűek maradtak. A manóm holnap átviszi hozzád. Kötöttem a nyakába egy lila masnit, amit folyton le akar szedni. De ezen kívül állandóan csak hápog. Majd adj neki valami kedves nevet!
A szőrös könyvvel vigyázz! Azt hallottam nagyon tud harapni. Igazából nem is tudom miért ad fel valaki ilyen tankönyvet.
Vigyázz magadra! A suliban találkozunk!
Sage

2001. 08. 30.
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 02. 23. - 06:43:26
Az oldal 0.112 másodperc alatt készült el 43 lekéréssel.