+  Roxfort RPG
|-+  2003/2004-es tanév
| |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | |-+  Déli szárny
| | | |-+  Bájitaltan terem
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Bájitaltan terem  (Megtekintve 9213 alkalommal)

Henriette le Fay
Hugrabug
*


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #60 Dátum: 2023. 04. 02. - 20:50:28 »
+3

⌘ Bájitaltan ⌘

☾ 2004. 03. 12. ☽
partner : Mindenki

Órán egyre több mindenról volt szó. Egyre jobban megismertük a drognak a hatását is, kezdett elmenni a kedvem attól, hogy valaha is elmerjek menni bulizni. Mondjuk Leo társaságában nem lehetne rossz. Felkönyököltem az asztal és egy kicsit elgondolkoztam a témán. Csak az zökkentett ki, hogy Smith Eloise-t és engem kiemelt.
- Az egyetlen nyilvánvaló tünet, ha mondjuk egy Miss Hardinghoz vagy egy Miss le Fayhez hasonló leány enyeleg nem feltétlenül egy férfival. Közelről persze a zavaros tekintet az árulkodó jel, nem tudnak szemkontaktust tartani - Nem tudom ki, hogy van vele de én még józanul se tudok egy fiúnak se a szemébe nézni...Lehet azért mert nagyjából soha senki se közeledett felém, vagy mert az egyetlen najó nem az egyetlen fiú akivel többet beszéltem az Jay volt. Ezra hát.. ő más vele mindenki ki jön. Az Óra menetét Alec is félbe szakította azzal, hogy kiesett a padból. Smith-et ritkán láttam kiabálni különös módon, de mint megtudtam nem is volt baj met nagyon csengett a fülem a kiabálása után.
- Ez a szürke a kezemben a Szirén, elsősorban tengeri hozzávalókból készítik el. Bájital formában árusítják, használata bódult, eufórikus állapotot idéz elő, és magas libidót. Azonban ez nem tart sokáig, a hatása. Másnapossághoz hasonló tünetekkel jár, ha a szervezetből kiürül. A szervezet gyorsan hozzászokok, a rövid hatása miatt pedig egyre többször és többször akar abba a tudatállapotba kerülni, egyre több mennyiséget követel magának a szervezet. Hosszútávú használata bipoláris depressziót okoz, hol túl jó kedvű az ember tőle, hol a mélyben van. Leszokni róla nehéz, visszaszokni rá annál könnyebb.- Érdekes egy szer bár nem értem azokat az embereket akik használják, miért jó saját magunkba kárt tenni egy ennyivel.
- Ez pedig itt Tündérpor. Szájon át és tűvel is adagolhatják. Általában a túlzott nyugtató hatása miatt használják, a tompa tudat és a kábaság jellemző rá, szinte nincs is önmagánál a használat közben. Hiánya ingerültséget és agressziót okoz, valamit kialakulhatnak hallucinációk is, melynek elkerülése miatt ismét a szerhez nyúlnak, hogy ezeket elfojtsák, így egy kegyetlen ördöki kör jön létre. Roncsolja az ereket, felborítja a szervezet természetes működését és agyi károsodásokat is okoz -Kissé belebozongtam a tünetekbe.
- Van kérdés? - Tette fel Smith a szokásos kérdést.
Az órán először egy kérdés fogalmazódott meg, és a magasba emeltem én is kezemet, majd ha felszólított feltettem a kérdésemet.
- Ha valakit elkapnak, hogy ilyen szerekkel él akár itt a Roxfortban akár a nagyvilággal azzal mit csinálnak? Ennyiért csak nem jár az Azkaban..Ugye?- Kérdeztem vissza kicsit félénken mert mire kimondtam elbizonytalanodtam, hogy nem kérdeztem-e hülyeséget.
Naplózva


Oliver Smith
Tanár
*****


Bájitaltan tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #61 Dátum: 2023. 04. 03. - 16:43:56 »
+2

BÁJITALTAN ÓRA


diákok
2004. 03. 12.


Smith professzor örült annak, hogy a diákok arcán kellően láthatóvá váltak az elrettent vagy éppen elhűlő esetleg szörnyülködő vonások. Ezek a szerek csak egy kapui voltak egy lefelé tartó, meredek leejtőnek, ahol nem volt megállás, és kikecmeregni onnan rettenetesen nehéz volt. A varázslók és boszorkányok nagy része visszaesett, vagy pedig az elvonási tünetek vagy a depresszió miatt elvetették maguktól az éketet is, habár ezt azért nem akarta a fiatalság orrára kötni, főleg az után nem, ahogy Miss Harding és Miss McCarthy is majdnem kiestek a szerek hallata után a padból, akár csak szerencsétlen Fleming. Nem értette mi volt a mai fiatalokkal, az egyik fele túlságosan is elbagatellizálta a tanulást, a másik fele már ijesztően sokat tanult és voltak a középmezőnyben néhányan, akik inkább csak unták az életüket és sodródtak a közepes jegyek között. Azon tanakodott, hogyan egyenlítse ki a különbségeket, bár ha már csak a fele is megmaradt valahogyan a diákok fejében az órái után, az üvöltözésén kívül, annak bizony nagyon örült volna. Nem látszott rajta, de szeretett tanítani, elkötelezett híve volt a tudás átadásának, még ha azt egy kissé erőszakosan is tette.
- Csak különleges módszerekkel lehet előállítani ezeket, Mr. Fleming, nem lehet egykönnyen hozzájuk jutni, és az alapanyagok kivonása és előállítása a tökéletes bájitallá igen csak speciális körülményeket igényel. A legtöbb tehát rendkívül drága, és kétes úton beszerezhető. A terjedése gyors, azokban a körökben akik tudják, hol keressék. De maguk érett fiatal gerekek - pillantott végig lesújtó tekintettel a diákokon, hogy ha eddig nem ijedtek volna meg, akkor majd most esetleg megtehetik.
- Az elvonási tünetek minden esetben mások, szinte szervezettől és a hozzászokott mennyiségtől függ. A legrosszabb esetben ágyhoz kell rögzíteni az illetőt, vagy egy steril szobába, ahol semmivel nem tud magában kárt tenni. Nagyon nehéz az agyban létrejött kémiai reakcióknak ellenállni, amik állandóan követelik az állandó örömöt. Az illető környezetének is fontos szerepe van a leszokásról, fontos, hogy más úton is megkapja az illető a boldogságot az örömöt, amit nem az előállított szerek váltanak ki belőle. Ezek mellett bájitalokat kell fogyasztania, amik segítenek a megszabadulástól. Egyénileg, medimágusok, pszicho-medimágusok terápiás segítségével, és a bájitalokkal működhet a leszokás, na meg a társasági környezettől is függ - mely sajnos nem mindenki esetében a legkedvezőbb.
Smith professzor örült, hogy enyni érdeklődő kérdés volt ezen az órán, szerette látni az aktivitást, bár ha bájital főzésről volt szó mindenkitől még ennél is szigorúbban követelte meg a csöndet. A tökéletes munkához rendkívül jó környezet és csend szükséges, amikor az ember koncentrálását nem zavarja meg semmi.
- Ezek után a válaszok után még ez kérdés Ellsworth? - vonta fel a szemöldökét Mr. Smith . - Mindannyian tudják, hogy egy ilyen eset miatt csaptunk ki egy diákot az iskolából. Ostoba hóbortból sem hiszem, hogy bárki ezekhez a keménydrogokhoz nyúlna, még annak ellenére sem, hogy tudjuk milyen népszerű a vicces cigaretta. És ezeket az eseteket nem tudják eltitkolni az iskola előtt. Mr. Baldron kérem uralkodjon az indulatain az órámon - intette még rendre a diákot, bár egyetértett a szavaival, semmi kedve nem volt a diákok közötti veszekedést most hallgatni, habár megértette a fiú indulatait, hiszen ő egy véletlen mérgezés áldozata volt, amit a gyermek nővére követett el, és valószínűleg az idősebb Baldron lánynak ez éppen elég büntetés volt.
- A toxi-medimágusok együttműködnek az aurorparancsnoksággal ebben a tekintetben, némileg a felderítő-nekromágusok, nekromágusoknak is fel kell ismernie a roncsolódott testet, bár utóbbi két esetben már az illető nem él. Ha ilyennel akar bárki is foglalkozni, rendkívül szakképzet tudással kell rendelkeznie a gyógynövényekből és a bájitalokból. Tehát a Varázsbűn - üldözési Főosztály foglakozik ezekkel az esetekkel - magyarázta, miközben lassan a vége felé közeledett az óra.
- Azkaban nem jár azoknak, akik függőjébvé vállnak Miss le Fay - válaszolt. - Azok kerülnek oda, akik terjesztik, előállítják, és másoknak is erőszakkal beadják ezeken a szereket. A Roxfort nem csapja ki azokat, akik valamilyen szertől függenek, viszint minden esetben az illetőt a Szent Mungó osztályára szállíttatjuk, hogy le tudjon róla szokni. De ha valakinél ilyen szereket találunk, azt iskolánkból kicsapjuk - tette még hozzá. Bár nem értett vele túlságosan inkább örült volna annak, ha varázsvilágban is léteztek volna javítóintézetek a fiatalkorú törvényszegők számára, és egyből nem kerültek volna az utcára.
- Nos, az óra véget ért, a legközelebbi Bájitaltanon a RAVASZ-os diákok megtanulják a Farkasölőfű főzet előállítását, a többi diák pedig az Örök álom esszenciáját. Ellsworth és la Fay pedig a Bájitaltan terem előtt fog várakozni, hogy újraírják a dolgozatot ma este vacsora után, fél nyolckor.  Mindenkinek szép napot!

KÖSZÖNÖM A RÉSZVÉTELT!
Naplózva

Oldalak: 1 ... 3 4 [5] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 07. 31. - 12:42:26
Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.