+  Roxfort RPG
|-+  2003/2004-es tanév
| |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | |-+  Nyugati szárny
| | | |-+  Átváltoztatástan terem
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Átváltoztatástan terem  (Megtekintve 11232 alkalommal)

Sebastian Bates
Eltávozott karakter
*****


V. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #30 Dátum: 2022. 02. 03. - 19:19:44 »
+4

 
To: mindenki
2003. január 23.



i was the good kid
and it got me nothing

Kicsit nehezebben koncentráltam. Talán közeledett a telihold, talán csak Jackkel volt túlságosan tele a fejem, nem tudom. Mégis csendesen ültem be az órára, mintha készültem volna az órára. Az volt a szerencse, hogy Merel Everfen mögé sikerült beülnöm, aki rendszerint nagyokosnak tűnik és a válla felett pont a dolgozatára láttam. Az instrukciókra nem is figyeltem, csak szép sorban beírtam azt, amit ő is felvésett a pergamentekecs tetejére.

1.   Melyik században élt Thaddeus Thurkell? 2 pont
b. 17. század.

2.   Miről híres Mirabella Plunkett? 2 pont
a. Tőkehallá változott sellő szerelme kedvéért

3.   Ki változtatta 7 fiát sündisznóvá? 2 pont
a.   Thaddus Thurkell

4.   Kirké mivé változtatta a tengerészeket? 2 pont
b.   disznóvá

5. Igaz vagy hamis? 3 pont
a.   A metamorfmágia egyedi átváltozási forma, melyről a varázsló maga dönt. – Igaz
b.   Az átváltoztatástan egyik formája az eltűntetés. – Igaz
c.   Ha a varázsló vagy boszorkány megéhezik, könnyedén alkalmazhat átváltoztatási mágiát, hogy teletömje a hasát. – Hamis

Elégedetten kihúztam magam, ahogy Everfen és én is végeztünk. Nem igazán készültem, nem voltam büszke a puskázásra, de akkor sem akartam lerontani a jegyeimet. Kaptam egy új esélyt a tanároktól, de nem volt sok kedvem tanulni… folyton Jacken gondolkodtam… az illatán… meg, hogy milyen helyes és a többi srác sokkal gyerekesebb hozzá képest. Na meg az izmai! Ahh. Seb, kapd össze magad! Az ilyen kis felszólítások már rég nem hatottak, így megkerestem őt a tekintetemmel és ahelyett, hogy próbáltam volna aktívan részt venni az órában…
– Az átváltoztatástan egyik formája az eltűntetés. Fogós kérdés? Ki mit gondol? - Belby kérdésére összerezzentem, mintha csak éreztem volna, hogy Everfen most fog előttem megszólalni.
- Az ellentettjének vehető megidézéssel együtt, határesetet képez átváltoztatástan és bűbájtan között. A konkrét használt definíción múlik melyikbe tartozik inkább bele, de széles körben elfogadott vélemény mindkettőbe belevenni, ami esetben az igaz a jó válasz. - Szólalt meg a lány. Én pedig csak visszatámasztottam a fejemet a tenyeremre, hogy megint Jacket figyeljem. A testem egyre kevésbé működött velem együtt, mind jobban szeretett volna egészen más dolgokkal foglalkozni, mint ez az Átváltoztatástan dolgozat.
Naplózva


Jack Starling rr.
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #31 Dátum: 2022. 02. 04. - 16:35:11 »
+4

Átváltoztatástan dolgozat

To: Mindenki
2003. január 23.




Megszokott helyemen gubbasztva, állam a tenyerembe támasztva átkozom a pillanatot, mikor elhatároztam, mégse a lógás mellett teszem le a voksomat. Pedig mennyivel egyszerűbb és kellemes lenne akárhol máshol létezni most, mint az átváltoztatástan teremben, ahol olyasmiről is számot kellene adnom ráadásul, amim nincs. Nem mintha nem tudtam volna róla már jó előre, hogy mi is lesz a mai program, szóval még kifogásom se lehetne, miért nem tudok egyetlen árva szót se felidézni a tananyagból. Mondjuk ettől még nyilván van, mármint kifogásom, de ez kétségtelenül pont nem fog érdekelni senkit.
Gyilkos pillantást vetek a táblára felvésett kérdésekre, hátha ettől semmivé foszlanak, majd a professzorra is, biztos, ami biztos, mielőtt mutatnék némi hajlandóságot arra, hogy teljesítsem kérdését és kitúrjam a pennát meg a tintát a táskámból. Még jó, hogy legalább ezeket belevágtam, mielőtt elindultam volna.
Magyarázata a részleteket illetően aztán már végképp nem érdekel, így meg se próbálva eltitkolni messzire kalandozó figyelmemet, végigsiklatom tekintetem az egybegyűlteken. Ennek, meg annak odaintek lustán és ráérősen, Sebastian az egyetlen, akin némiképp tovább, valószínűleg egy picit túlságosan is hosszú ideig, akad meg tekintetem. Végül, mielőtt még végképp elveszteném kapcsolatomat a valósággal, vigyorogva integetek neki is, ezután vagyok csak hajlandó megkísérelni válaszolni a feltett kérdésekre. Minek erőltessem meg magam? Amit tudok, azt tudom, amit meg nem, azzal kapcsolatban úgyse most fogok megvilágosodni. Legalábbis erre nem volt még példa mostanáig.

1, a
2, b
3, a
4, c
5, Igaz, Igaz, Hamis



Az utolsó kérdés megválaszolását követően rendkívül elégedetten, mondjuk azt nem tudom, mire, vágom be pennámat a helyére és visszakönyökölve az asztalra folytatom a magam elé bambulást, időnként egy-egy ásítással és laposabb pislantással szakítva meg szoborszerű mozdulatlanságomat. A válaszokat már csak fél füllel hallgatom, alig-alig figyelve, szinte automatikusan javítgatom, amit kell és hát van is mit.
A kérdésekre, nyilván, eszem ágában sincs válaszolgatni, még abban se vagyok, jó betűket tippeltem be, miféle magyarázatot adhatnék hát? Azt, hogy éppen ezt számoltam ki, egész biztosan kevésbé értékelné a jó professzor. Bár sose lehet tudni persze. Mindenesetre éppenséggel nincs a napi teendőim listán a felbosszantása. Van éppen elég bajom enélkül is.

Naplózva


Jason Bright
Eltávozott karakter
*****


felhőkről lábakat lógató

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #32 Dátum: 2022. 02. 05. - 16:12:52 »
+1

beszél a szél


2000. karácsony
to; Sandy
cikis karácsonyi pulcsi


furcsaí volt újra a Roxfortban lenni, azok után, hogy kijelentettem nem megyek egyetemre, és Luise pedig, hogy a következő évet el se végzi. Valahogy mésgis olyan szerelmes rózsaszín ködban voltam, hogy igazábl fel se tűnt, hogyan peregtek a napok, vagy hogy milyen órákra ültem be. iagzából nem akartam elereszteni magam, szóval igyekeztem azért a rendes szintemet hozni, ami nem kiemelkedő és nem is túl gyatra. SZóval most, hogy kicsit nem voltam együtt azzal a sráccal, akinek kész voltam már most az egész életemet szentelni, igyekeztem... nagy nehezen odakoncentrálni a feladatra. Csak ne lenne minden olyan fene mód homályos. Valószínüleg nem tiszta a szemüvegem, bár nem iagzán tűnik fel, hogy igazából rajtam sincsen.  DE olyan nyugodtan dobom le magam az egyik székre, iagából nem is tudom, ki mellé kerülök, mert hát... az a szemüveg... meg amúgy is Louise milyen aranyos. Amúgy is ez milyem dolgozat? Jó ég, jason szedd össze magad! Le is lesek hunyorogva a lapőomra, min homályosan de látom a kérdéseket.


1.   Melyik században élt Thaddeus Thurkell? 2 pont
b. 17. század.

2.   Miről híres Mirabella Plunkett? 2 pont
a. Sellővé változott hajóskapitány szeretője kedvéért
- Mirabella Harpell már híres lett?

3.   Ki változtatta 7 fiát sündisznóvá? 2 pont
a.   Thaddus Thurkell

4.   Kirké mivé változtatta a tengerészeket? 2 pont
b.   disznóvá

5. Igaz vagy hamis? 3 pont
a.   A metamorfmágia egyedi átváltozási forma, melyről a varázsló maga dönt. – Igaz
b.   Az átváltoztatástan egyik formája az eltűntetés. – Hamis
c.   Ha a varázsló vagy boszorkány megéhezik, könnyedén alkalmazhat átváltoztatási mágiát, hogy teletömje a hasát. – Hamis

Persze  nem igazán figyelek már a javításra, de azt hiszem van két hibám. Iagzából csak arról álmodozom, hogy Louise-val elsétáljak a naplementében, miközben sárkényokról, és tündérmanókról beszélek. Még hallom is a szinfónikus zenekart a háttérben és a giccses vége-főcímet is.
Naplózva


Dorian Belby
Tanár
*****


Átváltoztatástan tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #33 Dátum: 2022. 02. 05. - 17:51:47 »
+3

ÁTVÁLTOZTATÁSTAN DOLGOZAT



Minden megjelenő diák
2003. 01. 23.

Végig néztem a diákokon, ahogy szép lassan befejezték a jegyzetelést és végre áttérhettünk a dolgozat javítására. Elő kellett venni a piros tintát is, ezt még kivártam, aztán a hátuk mögé sétálva elkezdtem felolvasni egyesével a kérdéseket, hátha eltalálták a válaszokat. Szándékosan tettem fel könnyű kérdéseket, mégis olyanokat, amiken kicsit el lehet időzni és gondolkodni. Így minden évfolyamnak lehetett kedvezni annyira, hogy hozzá tudjon szólni.
Az első kérdés helyes válasza tehát a b volt, tehát hogy Thaddeus Thurkell a 17. században élt. A kérdésre Mr. Baldron adta meg a választ, aki jelentkezés helyett inkább bekiabálta a tényeket. Csak bólintottam.
– Így van Mr. Baldron. – Bólintottam. – Aki eltalálta írjon fel magának két pontot a lap szélére. – Tettem hozzá, majd feltettem a következő kérdést Mirabella Plunkettről. Először Miss Miller szólalt fel.
– A csaj belezúgott egy hablegénybe, de a szülei letiltották róla, hogy összejöjjön vele, megfúrták a lagzit és ezért a csaj hallá változtatta magát. Emlékszem, mert hogy lehet valaki ilyen lúzer, sokkal menőbb lett volna, ha hableánnyá változik. Gondolom, a sellő csávó utánaazt se tudta, melyik az a sok tök egyorma  hal közül, és sok hal van a tengerben. Nívótlan – jegyezte meg éppen abban a stílusban, amit gyűlöltem az órámon hallani. Elsőre csak megköszörültem a torkomat és kivártam, hogy szóvá tegyem a hangnemet. Néma csendben bámultam rá, ahogy az egész osztálynyi gyerek elhallgatott.
– Tíz pont a Mardekártól és hogy megtanuljon viselkedni, Miss Miller, este nyolckor várom büntetőmunkára az irodámban. – Közöltem szigorúan, majd ismét a táblára néztem, hogy a feladattal foglalkozzak. – A helyes válasz egyébként az a. Tőkehallá változott a sellő szerelme kedvéért, ha valakinek nem lett volna egyértelmű, Miss Miller felszólalásából.
A  harmadik kérdésre nem jelentkezett senki, bár ahogy végig sétáltam közöttük láttam, hogy többen jó választ írtak a lapra: – Nos, Thaddus Thurkell volt az, aki sündisznóvá változtatta a fiát. – Folytattam aztán a negyedik kérdéssel: – És persze Kirké esetében kézen fekvő lenne, hogy teknőssé változtassa a szegény matrózokat, ám valójában disznókká alakultak át a szerencsétlenek.
Az igaz hamis kérdések következtek. Szép sorba véve őket olvastam fel. A metamorfmágiával kapcsolatosan Mr. Baldron szólalt meg elsőnek: – Bár a metamorfmágia veleszületett képesség, mégis a használója dönt arról, hogyan változtatja meg a külsejét. – A mondandó végére persze Miss Miller megint valamit dünnyögött. Erre megköszörültem a torkomat és fenyegetően ránéztem.  
Miss Everfen jelentkezett a b kérdés megválaszolására.
– Az ellentettjének vehető megidézéssel együtt, határesetet képez átváltoztatástan és bűbájtan között. A konkrét használt definíción múlik melyikbe tartozik inkább bele, de széles körben elfogadott vélemény mindkettőbe belevenni, ami esetben az igaz a jó válasz.
– Köszönöm a válasz, Miss Everfen. Ez valóban egy olyan kérdés, amit érdemes részletesebben is átbeszélni és egy egész órát szánni rá. A későbbiekben egyébként fogunk is foglalkozni az eltűntetéssel. – Magyaráztam. – Öt pont a Hugrabugnak.
A c állításra Miss Harpell szólalt fel: – Én ezt az állítást hamisnak írtam, mert Gamp öt törvénye közül az egyik az, hogy ételt egyrészt nem lehet puszta levegőből elővarázsolni, másrészt vitatható, hogy ha valamilyen más anyagból próbálunk-e meg ételt varázsolni, akkor annak az ételnek milyen lesz a minősége és a tápértéke. Mondjuk egy darab kőből sokkal nehezebb kalácsot bűvölni, mint például egy kifliből. És még ha sikerül is valami kevésbé ehetőből valami fogyasztásra alkalmasabbat létrehozni, ez bonyolult, körülményes és nehezen elsajátítható varázslat. Egy kevés ételből elvileg lehet többet csinálni, de ugyanúgy kérdéses a dolog sikeressége, úgyhogy szerintem nem igaz az az állítás, hogy könnyedén.
Bólintottam.
– Pontosan, Miss Harpell. Öt pont a griffendélnek a kiváló kifejtésért. – Mondtam, majd végig néztem a csoporton. Az egyik fele nem is figyelt rendesen. – Mr. Bright, Mr. Starling és Mr. Bates, jó lenne, ha következő órán jobban figyelnének. – Közöltem. – Motivációnak levonok két-két pontot mindegyiküktől. A pontokat össze lehet adni és megkapják az eredményüket. – Aztán megköszörültem a torkomat és végig néztem még egyszer az osztályon: – Házi feladat a tankönyv 250 – 255 oldalán található fejezetet elolvasni és kijegyzetelni.


KÖSZÖNÖM A JÁTÉKOT!
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 07. 31. - 12:47:50
Az oldal 0.106 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.