+  Roxfort RPG
|-+  2003/2004-es tanév
| |-+  Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola
| | |-+  Déli szárny
| | | |-+  Bájitaltan terem
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Bájitaltan terem  (Megtekintve 9440 alkalommal)

Leonard J. Flint
Hollóhát
*


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #45 Dátum: 2023. 03. 24. - 21:20:07 »
+2

Potion class

2004.03.12



Az óra folyt tovább a saját medrében, sokan jó választ adtunk, de persze a professzor mindenkinek kicsit kijavította a mondandóját, amin nem lepődtem meg. Pedáns, rendszer szerető tanárként ismertem meg, de volt egy rossz oldala, a tudálékosság. Ha valaki jó választ adott, vagy valamit nem tudott a professzor, megpróbálta úgy csűrni-csavarni a dolgokat, hogy ő jöjjön ki okosnak tőle. Valószínűleg bevésődés lehetett, vagy jellemvonás, de szeretett mindenkinél okosabbnak tűnni, habár ez a szakmai felkészültségéből nem vont le negatív következtetést, irigyeltem a tudását.
Mindenki sutyorgott körülöttem, meglepő volt ez abban a tudatban, hogy Smith óráján ültünk, de lelkük rajta én már csak azért is próbáltam fegyelmezetten ülni a teremben és figyelni, mert Smith még mindig ki volt rám akadva. Hoztam két pontot a Hollóhátnak, ami persze tőlem elvárható volt, a többiek is használható dolgot mondtak végül, így mintha a hangulat is kezdett volna oldódni. Jó kis óra volt ez, még mindig jobb volt, mintha valami bájitalt kellett volna előállítanunk, figyelembe véve a tanár úr hangulatát. Szigorúbban osztályozta volna és tuti, hogy valami nehéz példát adott volna ki nekünk, amibe bele tört volna a bicskánk.
Miután végeztünk a példák felsorolásával, még elmondja, hogy ezen anyagok előállítása súlyos következményeket vonhat maga után, mire én csak nemes egyszerűséggel megrántottam a vállam. Önös célból sosem készítettem volna ilyesmit, nem is nagyon voltam odáig a bájitaltanért egyébként, csak azért voltam ebből a tantárgyból is sikeres, mert tanultam és készültem rá, kötelességem volt, előírás, családi hagyomány és így tovább, természetes, hogy egy Flint csak jó jegyet vihet haza.
- Ez itt a furmászméz. Hallot-e róla bárki is a jelenlévők közül? – kérdezte felemelte egy könny alakú üvegcsét, amin pár figyelmeztető jelzés is fel volt tüntetve, de hiába ültem az első padsorban, még én sem láttam jól.
- Ez is valami bódítószer, elég veszélyes és erős, de meghagyom másnak is a lehetőséget. – morogtam a mondat végét magamban, majd figyeltem ki mit válaszol. Ezzel a kérdéssel megfogott a professzor úr, de mindenképpen hozzá kellett szóljak a témához, olyan nincs, hogy Leonard valamit nem tud. Na persze, amit mondtam az megfelelt a valóságnak, hiszen egyszer hallottam, ahogy édesapám valami kollegájával arról beszélt, hogy ebből a szerből még szerezni kellene, meg hogy valakit el kell vele bódítani, hogy rábólintson egy szerződésre, de mikor rákérdeztem, hogy mi is ez, rám ordított és közölte, hogy semmi közöm hozzá, meg hogy senkinek se beszéljek erről. Miután a tanárúr megválaszolta a kérdést, közönnyel az arcomon néztem magam elé, ahogy szépen lassan újra csalódnom kellett édesapámban és abban, hogyan is intézi ügyes bajos dolgait. A továbbiakban inkább meghúztam magam, persze biztos voltam benne, hogy senki sem gondolatolvasó, így nem fog rájönni arra, honnan tudtam a szerről azt, amit elmondtam, de mégis kellemetlenül éreztem magam a dolog miatt. Még itt is nekem kell szégyenkeznem apám tettei miatt, szánalmas.
Naplózva



Szabad helyeim: 2/2

Alfonz Baldron
Mardekár
*


II. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #46 Dátum: 2023. 03. 25. - 08:26:51 »
+2

Bájitaltan


2004. március 12.

Hansel valahogy olyan mélabúsnak tűnt, de nem voltam a pszicho-medimágusa, hogy rákérdezzek. Semmi kedvem nem volt arról csevegni, hogy elpusztult-e a kiskutyája, vagy éppen összekapott valami csitrivel. Tudom, hogy odavannak érte a lányok, de eggyel sem láttam az elmúlt időben. Talán valaki összetörte a szívét.
-  Fiona a neve, ezzel fut álnéven, de egyébként a gyógynövényeken használt, emberi fogyasztásra nem alkalmas bájitalból keverik ki, hosszú folyamat után, így rendkívül sok benne a vegyi anyag. Az oldószer, amivel készül csak később alakul át droggá, ha az ember szervezetébe kerül, annak viszont rettenetes hatása van. Tizenkét-tizennégy órára is teljesen kiüti azt, aki használja, nem emlékszik semmire utána. Ízetlen, szagtalan, könnyen megihatja bárki, akinek az italában van. Függőséget nem okoz, de ha túl nagy adagban kerül valaki szervezetébe, roncsolhatja a memóriát, és fulladáshoz is vezethet - magyarázta Jay. Vajon, saját tapasztalta volt ezzel a bájitallal? Ahogy mondta úgy tűnt. De nem kérdeztem erre sem rá. A tekintetemmel újra Smith fókuszáltam be inkább, addig sem azon gondolkodom, hogy vajon barátkoznom kéne-e. Az nem az én formám.
- Egész ügyes, Baldron - szólított meg végül ő. Amennyire nem akartam beszélgetni, olyan könnyen vont bele. Igaz ő is aranyvérű. Lehetünk jóban, hiszen egy világból érkeztünk. - Jó voltál SVK-n, aurornak akarsz készülni?
Csak megráztam a fejem.
- A toxi-medimágia érdekel. - Válaszoltam halkan. Bár tény, hogy még nem voltam biztos a döntésemben, de hát nem is volt ez olyan meglepő. Csak nem rég vágtam bele a Roxfortba is. Bizonyára számos izgalom volt még a világban, amikről nem tudtam.
- Tudom, sokak számára ez az óra nem kifejezetten izgalmas, ám tanárként kötelességem szólni  világ olyan oldaláról, amit az iskola falain belül aligha tapasztalhatnak meg. Elég csak a megfelelő társaságba keveredni, ahol a tömegek pszichológiája számos olyan cselekedetre és ráveszik az embert, amit alapvetően nem tenne meg. Ez sajnos így működik. Mondanom sem kell, hogy az órán elhangzott, és elhangzó italokat előállítani, értékesíteni, önnös célokra, vagy mások számára beadni súlyok következményekkel járhat - magyarázta a prof. - Kicsapással - tartott hatásszünetet, majd felemelt egy üvegcsét.
Kicsit előre dőltem, a kezemen megtámasztottam az államat, úgy figyeltem. Valójában nagyon is érdekelt a Bájitaltan.
- Ez itt a furmászméz. Hallot-e róla bárki is a jelenlévők közül?
Én nem ismertem, de biztos voltam benne, hogy van itt elég okostojás, akik hozzá tudna szólni. Vagy ha elég bódító, akkor olyan, aki már kipróbálta. Végül is Ellsworth és le Fay agyát mi nyírhatta ki teljesen, ha nem valami ilyesmi? Ezek mit keresnek még itt egyáltalán...? Szánalmas.
- Felnőttek körében közkedvelt ital, hatása bódító, elsősorban fiatal lányok italába próbálják belejuttatni. Színtelen, szagtalan, de az elfogyasztása után tömény mézes utóízt érezhet akinek a szervezetébe belekerül. Ám akkor már jóformán késő bármit is tenni, a szer gyorsan hat, könnyen felszabadítja a gátlásokat, az áldozat nagyjából mindenre rábólint, amit csak kérnek tőle. Fogyasztása ugyan kevésbé okoz függőséget, ám az egyik legerősebb drognak számít, amit a szórakozóhelyeken lehet megtalálni. Piacán drága szernek számít, a gazdagabb szórakozóhelyeken fordul elő, valamit ezt adják be legtöbbször a luxus prostituáltak számára is, hogy elbódítsák őket. Van kérdés?
Többen is hozzászóltak a témához. Én viszont inkább csak figyeltem és, amit Smith professzor mondott, azonnal leírtam.
- Ha jóformán késő tenni valamit, mikor valaki már érzi a hatásait, az azt jelenti, hogy van egy kiskapu azért? Például a bezoár sem hathat? Az elég sok mérgezési tünet ellen tűzoltás tud lenni, ha gyorsan reagál a környezet. - Kérdeztem, mikor végre rám is sor kerülhetett.
Naplózva


Florian le Fay
Griffendél
*


pocket full of trouble

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #47 Dátum: 2023. 03. 25. - 08:43:48 »
+2

bájitaltan
▪ 2004. március 12. ▪

Smith prof


Ezra mellé húzódtam inkább, semmint hogy tovább bámuljam, ahogy Jay úgy ül a Baldron gyerek mellett, mint aki a világ legsavanyúbb cukorkáját nyelte le az óra előtt. Flemingnek persze képes volt odainteni, mintha régi jóbarátok lennének. Nyeltem egyet, nem kellett ez az érzés, éppen elég volt, hogy Smith úgy viselkedik velem, mint a véresronggyal. Hamarosan talán a kapcsolatunkat is kukázza, mert nem vagyok elég okos mellé. Tudom, hogy mindig az ellentétéről biztosít, de akkor is.
- Talán ha nem idegesít fel a dolgozatával - dörmögte oda a megjegyzésemre. Persze, hogy közel jött és kihallgatta, amit Ellsworth-nek súgtam oda. Megköszörültem a torkom és lesütöttem a szememet. Fogalma sem volt, hogy az idegesítő dolgozatom mögött mennyi munka volt. Igen, kicsit összecsaptam, de akkor is utána néztem a dolgoknak... úgy, hogy közben megpróbáltam elkerülni Jayt a könyvtárban. Nem volt egyszerű menet.
- Tudom, sokak számára ez az óra nem kifejezetten izgalmas, ám tanárként kötelességem szólni  világ olyan oldaláról, amit az iskola falain belül aligha tapasztalhatnak meg. Elég csak a megfelelő társaságba keveredni, ahol a tömegek pszichológiája számos olyan cselekedetre és ráveszik az embert, amit alapvetően nem tenne meg. Ez sajnos így működik. Mondanom sem kell, hogy az órán elhangzott, és elhangzó italokat előállítani, értékesíteni, önnös célokra, vagy mások számára beadni súlyok következményekkel járhat - magyarázta, miközben egy üvegcsét vett a kezébe. Aztán a tekintete Ezrára vándorolt. - Kicsapással.
Valahogy úgy éreztem ez kicsit nekem is szólt. Én aztán sosem árulnék semmit mondjuk, de Jayjel tavaly elég sok mindent kipróbáltunk közöttük az üvegben látható cuccot is. Ezt persze Smith nem tudta. Jó nem nagy mennyiségben, éppen csak azért, hogy kicsit ellazuljunk, mert éppen kicsit depis voltam a prof miatt, Jay meg Rose miatt...
- Ez itt a furmászméz. Hallot-e róla bárki is a jelenlévők közül? - kérdezte. Én meg nyeltem egyet, de végül felemeltem a kezem, hogy én igen.
- Felnőttek körében közkedvelt ital, hatása bódító, elsősorban fiatal lányok italába próbálják belejuttatni. Színtelen, szagtalan, de az elfogyasztása után tömény mézes utóízt érezhet akinek a szervezetébe belekerül. Ám akkor már jóformán késő bármit is tenni, a szer gyorsan hat, könnyen felszabadítja a gátlásokat, az áldozat nagyjából mindenre rábólint, amit csak kérnek tőle. Fogyasztása ugyan kevésbé okoz függőséget, ám az egyik legerősebb drognak számít, amit a szórakozóhelyeken lehet megtalálni. Piacán drága szernek számít, a gazdagabb szórakozóhelyeken fordul elő, valamit ezt adják be legtöbbször a luxus prostituáltak számára is, hogy elbódítsák őket. Van kérdés?
Nekem csak egy volt. De azért eléggé nehezen mertem feltenni, mert rá fog jönni, hogy használtam már, akkor meg majd azért is elővesz.
- Milyen károsodást okoz a használta? - kérdeztem rá végül.
Naplózva


Alec Fleming
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #48 Dátum: 2023. 03. 25. - 09:10:35 »
+3

BÁJITALTAN


2004. március 12.
to: mindenki

outfit: egyenruha  ♦  zene: Mandrakes

Norára pillantottam megint. Nem hittem, hogy a hozzászólásaim javítani tudnának az órai teljesítményén. Smith elkönyvelt rossznak, aki még önállóan sem képes dolgozni. Biztos voltam benne, hogy le Fay mondott neki valamit, hogy tönkre tegyen. Az a verekedés a folyosón nagyon rosszul sült el, a végén még Florian jött ki rosszul a helyzetből, pedig ő csak meg akarta védeni az imádott professzorát. Nekem persze kapóra jött, hogy Lancaster éppen akkor volt jó helyen.
- Erősen kétlem, hogy az tudna segíteni, Nora. - Súgtam. Közben kicsit kellemetlenül fészkelődtem, mert Smith óráján most még az átlagosnál nagyobb volt a zavar a fejemben. Vajon összeveszett le Fayjel, hogy ennyire meghurcolta az első tíz percben?
Megpróbáltam nem arra gondolni, hogy nem jött nekik össze az előző esti szex és ezért most Smith mindenkit le fog mészárolni. Az órára koncentráltam, hogy végre ne égessem le magam legalább itt. SVK-n már megtettem, még a gyengélkedőbe is el kellett kísérnie Norának. Bár nem jegyzeteltem, de minden erőmmel igyekeztem megjegyezni mindazt, amit a professzor mondott.
Sosem hallottam a furmászmézről. Inni sem nagyon ittam, drogokkal pedig végképp nem éltem. Nekem persze kérdésem sem volt, hiába gondolkodtam. Rajtam kívül meg mindenki hozzászólt.
- Nora, mit kérdezzek? - Hajoltam közelebb. Kicsit ügyetlenül sikerült az egész, mert megbillentem a székkel és fel is borultam. Éppen Smith lábai elé estem az asztalok közé. - Elnézést! - Pattantam fel teljesen elvörösödve és már vissza is ültem a helyemre.
Naplózva


Theresa McCarthy
Griffendél
*


~ Furkász Firkász ~

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #49 Dátum: 2023. 03. 25. - 19:32:51 »
+2

Bájitaltan


2004. március 12.

Azt hiszem, megleptük Smith-t a válaszainkkal. Mindenki hozzászólását elfogadta, kiegészítette, sőt még jutalmazta is, igaz csak 1 ponttal, de az is több, mint a semmi, nem? Egész büszke voltam magamra, hogy válaszoltam egy kérdésre, ráadásul egészen új megvilágításban kellett nézni a bájitalokat.
Sosem gondoltam volna, hogy valaki vesződik ezzel a sok alapanyag előkészítéssel, főzéssel csak azért, hogy jobban élvezzen egy bulit. Na persze ott voltak azok, akik inkább megvették ezeket a bájitalokat, de hát annyi pénz a világon nincs, amennyiért ezeket árulhatják.
Gondolataimból Eloise szakított ki, aki odasúgta nekem:
- Tessa, kölcsön adsz egy másik pennát, azt hiszem az enyémnek letörtem a hegyét - kérte, én meg bólintottam, hogy minél kevésbé zavarjuk Smith óráját. Gyorsan belenyúltam a táskámba, és elővettem egy pót-pennát, és mosolyogva a lány felé nyújtottam.
Ezzel mondjuk azt értem el, hogy elveszítettem a fonalat, és már csak Smith magyarázatát hallottam, azt, hogy pontosan miről is beszél, nem. Egy bódító italt mutatott, amivel a lányokat ütik ki a szórakozóhelyeken. Elég durvának tűnt, nem akartam vele soha találkozni.
Úgy tűnt, a többiek jobban figyeltek, mint én. Abban bízhattam, hogy az előző válaszom éppen eléggé kielégítette Smith igényeit ahhoz, hogy most másoknak adjon teret.
Eloise-nak jobban ment a kétfelé figyelés, mint nekem. Ő arra volt kíváncsi, hogy halálos lehet-e ez a bájital. Ezra is vette a bátorságot, és kérdezett. Egészen rendben is volt, talán ezért nem kap évekre kiterjedő büntetőmunkát. A többiek sokkal jobban képben voltak a bájitalokkal és a lehetséges ellenszerekkel, mint én. Nagyban törtem a fejem, mit is kérdezhetnék még, amikor Alec Fleming elvágódott a székkel. Ezzel nyert nekem egy kis időt, de értelmes kérdés nem jutott eszembe, úgyhogy inkább csak vártam Smith válaszait.
Naplózva

Henriette le Fay
Hugrabug
*


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #50 Dátum: 2023. 03. 25. - 20:53:58 »
+3

⌘ Bájitaltan ⌘

☾ 2004. 03. 12. ☽
partner : Mindenki

Mindenki hozzá szólt már az órához valamilyen szinten csak én nem, remélem Smith el is felejtette hogy a terembe vagyok. Jó volt hallgatni a többieket, hogy milyen jó válaszokat adnak és hogy ennyire aktívak. Már lassan elmenne egy házidolgozatnak a jegyzetem. Nem tudok nagyon hozzászólni a témához, nem nagyon foglalkoztam ilyennel. Az óra közben néha elkalandoztam és a kviddicsen gondolkodtam, vagy pedig éppen mit fogok ma enni. Smith elővett egy könnycsepp alakú üveget amiben egy elég érdekes színű bájital volt.
- Ez itt a furmászméz. Hallot-e róla bárki is a jelenlévők közül? -  Elég sokan feltették a kezüket. Nekem fogalmam se volt róla hogy mi az.  Azt vettem észre, miközben a többiek mondták, hogy mit tudnak a bájitalról, hogy ma Smith sokkal szigorúbb kedvében van mint szokott. Bár nem meglepő mert volt egy alap susmorgás a többiek között. Kicsit még mindig bánt az a dolgozat jegy dehát már nem tudok mit kezdeni vele.  Megvárta Smith míg válaszolnak páran. Majd folytatta.
- Felnőttek körében közkedvelt ital, hatása bódító, elsősorban fiatal lányok italába próbálják belejuttatni. Színtelen, szagtalan, de az elfogyasztása után tömény mézes utóízt érezhet akinek a szervezetébe belekerül. Ám akkor már jóformán késő bármit is tenni, a szer gyorsan hat, könnyen felszabadítja a gátlásokat, az áldozat nagyjából mindenre rábólint, amit csak kérnek tőle. Fogyasztása ugyan kevésbé okoz függőséget, ám az egyik legerősebb drognak számít, amit a szórakozóhelyeken lehet megtalálni. Piacán drága szernek számít, a gazdagabb szórakozóhelyeken fordul elő, valamit ezt adják be legtöbbször a luxus prostituáltak számára is, hogy elbódítsák őket. Van kérdés?- Kissé lesokkolt amit mondott, hallottam már ilyenről de az burkoltan volt megfogalmazva, nem ennyire lényegre törően. Nagyjából ami hirtelen eszembe jutottak kérdések, azokat már feltették. Így csak hallgattam és figyeltem, mert kezdett egyre érdekesebb lenni az óra. Ha ez halálos, akkor milyen mértékben.
Naplózva


Oliver Smith
Tanár
*****


Bájitaltan tanár

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #51 Dátum: 2023. 03. 26. - 11:18:14 »
+3

BÁJITALTAN ÓRA


diákok
2004. 03. 12.

Smit professzor felett a felhők nem tűntek el, érzékelték ezt a diákok is, bár nem annyira tarthatták ezt félelmetesnek, mivel a legtöbben a szokottnál jobban fecsegtek, Smith pedig úgy érezte hamarosan ordibálni fog. Nem hallott ki mindent tisztán, de annyi elég volt, hogy a kellemes csendet az óráján, amit általában mindig is méltányolt, most mellőznie kellett. Szemöldökét összevonta, kidüllesztette a mellkasát, majd amikor senki se számított rá, elrikkantotta magát a megszokott - án annál kellemetlenebb -, dörgedelmes hangján. Egyelőre csak rettenetesen szigorú arcot vágva végignézett a susogó diákokon. Megértette ő, hogy tavaszodott, a diákok a természettel egy hullámhosszon rendszeresen bezsongtak, és rendetlenebbek voltak a kelleténél, ám örült volna, hogy ha nem az ő óráján teszik mindezt, ahol lekiismeretesen próbálná éppen nevelni a gyerekeket a külvilág buktatóira.
Meg is csóválta a fejét, miközben végül bemutatta az egyik veszélyes szert, ami csak úgy vibrált a védelmi bájitaloktól, amiket maga SMith tett rá, hogy ne jusson hozzá senki. Az a kellemetlen incidens, Mr. Glynnel mély csalódást okozott neki, sajnálatos eset volt, és micsoda tehetséget kellett elküldeniük. Azóta is állandóan zaklatja minden nap Miss Wheeland, az egyszerű kérdéssel: de miért? A fiú súlyos vétséget követett el, és muszáj volt ennek megfelelő büntetést kiszabni. A figyelmeztetése tehát ebből is eredt, na meg mert tudta, lehet páran éltek is haosnló szerekkel. Azonban ez a fajta kíváncsiság súlyos árat követelt.
- Jól hallotta, Miss Narek, valóban így igaz. Nagyobb medimágiai beavatkozásoknál használt érzéstelenítő főzet egyik adalékából készül, az okozza a bódultságot, melyet számos más hozzávalókkal felerősítenek, amikről nem kívánok most beszélni, úgyhogy igaz a feltevése Mr. Flint, bódítószer. Egy rendkívül káros és veszélyes bódítószer. - Még a végén még egy diákot el kellene tanácsolniuk. - Halálos is lehet, ahogyan a legtöbb ehhez hasonló esetében, túladagolással, Miss Harding - adott választ a kérdésre, majd persze tökéletes és rideg pillantással fogadta a szemtelenkedő Ezra Ellsworth kérdését. 
- Az egyetlen nyilvánvaló tünet, ha mondjuk egy Miss Hardinghoz vagy egy Miss le Fayhez hasonló leány enyeleg nem feltétlenül egy férfival. Közelről persze a zavaros tekintet az árulkodó jel, nem tudnak szemkontaktust tartani - adott végül teljes magyarázatot.
- A bezoár - ismételte meg Mr. Baldront Smith professzor, és örült, hogy végre eszébe jutott valakinek ez is. - Hatásos lehet ellene, ez igaz, a mungóban is ezt használják ilyen esetekben. Sokkal barátibb megoldás, mint a mugliknál a gyomormosás - bólintott megint.
- Memóriazavarokat okoz a gyakori, túlzott használata, valamit idegrendszeri károsodást is, végső esetben szívmegállást - adott választ ismét, aztán a semmiből elhasalt előtte Mr. Fleming, hangos csattanás kíséretében. Smith professzor az égnek emelte a tekintetét.
- Csak üljön már vissza a helyére, Fleming, Merlin szerelmére. Ha rosszul van menjen a gyengélkedőre - mormogta és vaskalaposan pillantott rá a fiúra, majd folytatta az órát. Mivel több kérdés nem hangzott el, felemelte a szürke üvegcsét, a harmadikkal együtt, ami inkább tűnt meggyvörösnek.
- Felismeri-e bárki is? - kérdezte, majd a válaszok után folytatta.
- Ez a szürke a kezemben a Szirén, elsősorban tengeri hozzávalókból készítik el. Bájital formában árusítják, használata bódult, eufórikus állapotot idéz elő, és magas libidót. Azonban ez nem tart sokáig, a hatása. Másnapossághoz hasonló tünetekkel jár, ha a szervezetből kiürül. A szervezet gyorsan hozzászokok, a rövid hatása miatt pedig egyre többször és többször akar abba a tudatállapotba kerülni, egyre több mennyiséget követel magának a szervezet. Hosszútávú használata bipoláris depressziót okoz, hol túl jó kedvű az ember tőle, hol a mélyben van. Leszokni róla nehéz, visszaszokni rá annál könnyebb.
Magyarázta, majd letette a kis üvegcsét. Amíg kutatott nem egyszer találkozott a Lélegzők termében elszeparáltan Szirén függőkkel. Borzalmas látvány volt, mert a végén már ételt se akartak, csak a Szirént.
- Ez pedig itt Tündérpor. Szájon át és tűvel is adagolhatják. Általában a túlzott nyugtató hatása miatt használják, a tompa tudat és a kábaság jellemző rá, szinte nincs is önmagánél a használat közben. Hiánya ingerültséget és agressziót okoz, valamit kialakulhatnak hallucinációk is, melynek elkerülése miatt ismét a szerhez nyúlnak, hogy ezeket elfojtsák, így egy kegyetlen ördöki kör jön létre. Roncsolja az ereket, felborítja a szervezet természetes működését és agyi károsodásokat is okoz - mondta, majd hatásszünetet tartva ismét körbenézett a termen.
- Van kérdés? - kérdezte ismét, miközben az üvegcséket jól elzárható helyre lebegtette, és várta a jelentkezőket.


A záró kör április 2-án érkezik!
Késés: -10 pont
Lógás: -15 pont
Hiányzó házidolgozat: -20 pont
Órai aktivitás: maximum 3 pont
Naplózva


Alec Fleming
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #52 Dátum: 2023. 03. 28. - 16:42:26 »
+3

BÁJITALTAN


2004. március 12.
to: mindenki

outfit: egyenruha  ♦  zene: Mandrakes

"Fleming, Merlin szerelmére" - vert visszhangot a Bájitaltanteremben Smith orgánuma. Elvörösödve pattantam fel a padlóról, majd lehajtott fejjel ültem vissza a székembe. Ezt a csattanást gyakorlatilag mindenki hallhatta a Roxfortban, még az is, aki éppen nem bájitalokról tanult a professzor óráján.
- E-e-elnézést - motyogtam. Nem tudtam hangosabban beszélni, mert iszonyatosan zavarban voltam a történtek miatt. Annak ellenére, hogy a balett leginkább arról szólt, hogy kecsesen, elegánsan mozogjak, a való életben egy bukdácsoló kacsára hasonlítottam. Ha nem volt mellettem Joe akkor még csak menőnek sem éreztem magamat. Nora mellett ráadásul még hülyének is tűntem. Lehetne ennél szánalmasabb az egész? Jó, igen. Ha hozzávesszük, hogy egy diákkal kefélő tanártól félek, akinek a munkája azon az egy hajszálon függ, hogy én kinyitom-e a számat. Mégis rettegtem tőle, semmiféle felsőbbrendűségi érzésem nem volt attól, hogy tudom róla ezt az információt, bár számomra is kész rejtély volt, mit eszik le Fayen. Az a srác nem normális.
- Nem hiszem el... - sóhajtottam, ahogy odahajoltam Norához. Smith persze közben folytatta az órát a Szirén és Tündérpor nevű szerekről. Az utóbbit még el is fogadtam volna, mert kezdtem úgy érezni magamat, mint akinek mindjárt felrobban az agya.
- Vajon adna a Tündérporból, ha kérnék? - kérdeztem halkan, de közben lejegyeztem inkább egy darab pergamenre a professzor szavait. Én tényleg azt az érzést akartam kelteni benne, hogy alkalmas vagyok az órájára és jó jegyeket is kaphatok. A dolgozatom is jól sikerült és csak Nora kötési segítsége miatt pontozta le.
Végül újra felemeltem a kezemet. Persze azonnal elvörösödtem, ahogy szóhoz juthattam, mert Smith professzor még mindig úgy nézett rám, mint a tanterem hülyéjére. Kiestem a székből, mert annyira figyeltem. Igen. Előfordul.
- Ezek a szerek könnyen hozzájuthatóak? Mennyire terjednek gyorsan? - kérdeztem, amennyire tudtam komolyan. Smith-ből persze kinéztem, hogy azt hiszi venni akarok. Már eléggé megutált.
Naplózva


Nora Narek
Mardekár
*


A rendes lányok csendben sírnak

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #53 Dátum: 2023. 03. 29. - 07:51:57 »
+3

Bájitaltan óra
( study now, be proud later )

pretty : hagyományos vibe: getaway car
2004. 03. 12.
mindenki aki közel van és aki távol


Mielőtt Alecnek válaszoltam volna, hogy milyen okos dolgot kérdezzen, amit már mondtam volna is, hiszen mindig voltak mentő kérdéseim... Csupán a baráti okokból is, ha vagy őt vagy Alecet kellett kisegítenem. Meg nem ártott felkészültnek lenni, hogy megmutassam Smith-nek, milyen csodálatos elmével rendelkezem. De Alec persze kiborult az asztalról, én meg ijedtemben felpattantam. Olyan hangosan csattant el a földön, hogy az egész teremben visszhangot vert, és csoda, hogy utána képes volt olyan gyorsan felpattanni. Alec olyan édesen bájos volt amikr zavarba jött, de nem nevettem volna ki sosem, és Smit előtt beégni még kellemetlenebb lehetett. Gyorsan visszaültem vele a helyemre, és kicsit megölelgettem vígasztalóan a vállát. Nem voltam ölelkezős típus, nem ugrottam mindneki nyakába, mint egy túlcukrozott hugrabugos, de a barátaimnak azért járt a különleges Nora-ölelés.
- Semmi baj, Alec, Mindenkivel előfordul - mosolyogtam rá vigasztalóan. - Ma este táncóránk lesz, ott ragyogni fogsz, mint mindig - próbáltam még egy kicsit oldani a feszültségét.
Smith válaszolt a kérdésekre, olyan rettenetesen körülményesen és választékosan. A tanárok mindegyike úgy állította be a kamaszkort, mintha potenciális áldozatok lennénk egy nagy tóban, ahol cápák úszkáltak, és mindenki fel akart volna minket falni. Sokkal életrevalóbbak voltunk, mint a felnőttek. Jó kipróbáltunk minden hülyeséget, de meg tudtuk magunkat védeni... Nem is értem mire fel ez az egész, de lehet a múltkori lopás miatt is volt ilyen... szokottnál is körülményesebb.
A Szirénről és a Tündérporról is hallottam, bár ezek már sokkal keményebb dolgok voltak azoknál amiket az ember könnyen kipróbálhat a bulikon. A Tabuban amikor a színeshajú lányokkal bandázok, ők mindig tuti be vannak állva valamitől. Persze én sose használtam amit ők, jobbnak tartottam megőrizni az ép eszemet, egy olyan helyen ahol a korhatár huszonvalahány felett kezdődött és nem csak egyetemisták vettek részt az ottani bulikban, hanem más arcok is. Armin miatt is vigyáztam, így is biztos voltam benne, hogy aggódott. A tűre elfintorodtam, mégis ki a fene akarja magába akarattal beledöfni azt a hegyes szúrós izét? A mugli orvoslásban sokszor használtál állítólag. Bah!
- Vajon adna a Tündérporból, ha kérnék? - súgta halkan nekem Alec, mire én rápislogtam, és megingattam a fejemet.
- Itt vagyok én a Tündérpor helyett - kacsintottam rá, talán egy kicsit egostán is. - Menjünk ma hamarabb a táncterembe jó? Út közben meg adok a sütimből, amit a manók csináltak nekem, mert Lola adott nekik egy hagyományos hazai süteménykönyvet - magyaráztam, majd persze lelkiismeretesen leírtam pár dolgot.
Büszke voltam Alecre, hogy ezek után még felemelte a kezét a kérdés miatt, annyira szerettem volna, ha a tanárok értékelik azt amit tudott. Nem csak egy olyan srác volt, akit Joe belerángatott a hülyeségbe, igazán komolyan is tudta venni a dolgokat. Én is feltettem a kezemet, ha rám került a sor, akkor meg is szólaltam.
- Hogy működik egy ilyen rehabilitáció? - kérdeztem - A test milyen tüneteket produkál, ha ezeknek a bájitaloknak a hiányát érzékelik?
Naplózva

Leonard J. Flint
Hollóhát
*


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #54 Dátum: 2023. 03. 29. - 22:57:15 »
+2

Potion class

2004.03.12



A nap további részében próbáltam nem megszólalni, figyeltem és jegyzeteltem, ha szükségét éreztem. Próbáltak aktívan részt venni az órán a többiek, ez jó érzéssel töltött el, no nem, mintha érdekelt volna a sorsuk, inkább nézett ki az egész egy valódi órának, amin mindenki odafigyelt. Persze, voltak zümmögő emberek, de én a kérdezőkre figyeltem és a válaszra, melyet a professzor adott nekik.
- Bezoár! –kiáltott fel Smith professzor, próbálván kezében tartani az órai rendet. - Hatásos lehet ellene, ez igaz, a mungóban is ezt használják ilyen esetekben. Sokkal barátibb megoldás, mint a mugliknál a gyomormosás. – hogy nem jutott eszembe nekem is, hát persze, bezoár. Meg van a neki való esze ennek a srácnak. Hátra is pillantottam rá, hogy elismerésképpen jól megbámuljam, ahogyan a vetélytársakat szokás ilyen helyeken, mikor mindenkit megzavart Narek és köztem ülő Flemming előadása. Vállaimat összerántva kaptam oda a fejem és figyeltem, ahogy feltápászkodik a földről egy elnézést elmormolása mellett. Még egy pillanatig az is eszembe jutott, hogy segítek neki, de a professzor hanglejtése még attól is elvette a kedvem, hogy szánakozón tekintsek rá.
- Csak üljön már vissza a helyére, Fleming, Merlin szerelmére. Ha rosszul van menjen a gyengélkedőre.- kapta válaszul, mire sóhajtottam egyet, majd visszatereltem a tekintetem a tanár úrra. Szerencsétlen flótás, rá jár a rúd, először SVK-n bohóckodik egy egyszerű bűbáj ellövésénél, majd itt is kellemetlen helyzetbe hozza magát. Még jó, hogy Narek ül mellette, a pozitív hozzáállása úgy alap esetben bármihez, talán erőt ad a srácnak a mindennapi élethez. Elég gyámoltalannak tűnik.
- Felismeri-e bárki is? - kérdezte, miután mindenki hozzátette a maga véleményét, felfedte milyen tinktúrát mutatott nekünk. Nem ismertem fel az üvegcsét, így hagytam a Baldron gyerek elvegye előlem most a dicsfényt, így is többet beszéltem, mint amennyit terveztem a mai órán.
- Ez a szürke a kezemben a Szirén, elsősorban tengeri hozzávalókból készítik el. Bájital formában árusítják, használata bódult, eufórikus állapotot idéz elő, és magas libidót. Azonban ez nem tart sokáig, a hatása. Másnapossághoz hasonló tünetekkel jár, ha a szervezetből kiürül. A szervezet gyorsan hozzászokok, a rövid hatása miatt pedig egyre többször és többször akar abba a tudatállapotba kerülni, egyre több mennyiséget követel magának a szervezet. Hosszútávú használata bipoláris depressziót okoz, hol túl jó kedvű az ember tőle, hol a mélyben van. Leszokni róla nehéz, visszaszokni rá annál könnyebb. -
tette le végül az üvegcsét, majd rá is tért az utolsó bemutatásra szánt darabhoz.
- Ez pedig itt Tündérpor. Szájon át és tűvel is adagolhatják. Általában a túlzott nyugtató hatása miatt használják, a tompa tudat és a kábaság jellemző rá, szinte nincs is önmagánél a használat közben. Hiánya ingerültséget és agressziót okoz, valamit kialakulhatnak hallucinációk is, melynek elkerülése miatt ismét a szerhez nyúlnak, hogy ezeket elfojtsák, így egy kegyetlen ördöki kör jön létre. Roncsolja az ereket, felborítja a szervezet természetes működését és agyi károsodásokat is okoz - mondta, majd ismét végigpásztázta tekintetét a diákokon.
- Van kérdés? – zökkentette ki a többséget a kellemetlen csendből, majd komoran, csendben vártam, míg mindenki feltette kérdéseit. Utóbbiról hallottam pár dolgot, de most nem várta meg, míg hozzászólunk a bájital ismertetéséhez, így a kérdéseimet meghagytam másnak, nem is igen volt kedvem kérdésekkel bombázni.   
Naplózva



Szabad helyeim: 2/2

Ezra Ellsworth
Hugrabug
*


A joke? Im on it!

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #55 Dátum: 2023. 03. 30. - 21:59:47 »
+2

Bájitaltan

2004.03.12


Mindenki

Azt hinné az ember, hogy ha egy siheder diák egy órán odafigyel és jól kérdez, szorgalmas, akkor a tanár megfelelően kezeli és aszerint dícséri, hogy bíztassa, hogy megnyissa előtte a javuláshoz nyíló ajtót. De nem, a válaszát is olyan ridegen tálalta felém, mintha csak ezzel is egy hibámat akarta volna büntetni.
- Az egyetlen nyilvánvaló tünet, ha mondjuk egy Miss Hardinghoz vagy egy Miss le Fayhez hasonló leány enyeleg nem feltétlenül egy férfival. Közelről persze a zavaros tekintet az árulkodó jel, nem tudnak szemkontaktust tartani – magyarázta és már ment is tovább, hogy tövig benyalhasson a Baldron gyereknek. Komolyan itt azok mennek valamire, akik stréberek, magolnak és tanulnak orrba szájjba, akik meg el vannak maradva, mint én meg Flor, vagy a szerencsétlen Flamingó, aki mint ahogy hal-lottam SVK-n is remekelt, most is dobott egy nagyszerű műrepülést székéről. Poénra nyitottam a számat, de végül meghagytam magamnak a fricskát, nem akartam újabb pontoktól megszabadítani a Hugrabugot. Kényelmesen hátradőltem székemen és úgy figyeltem és hallgattam az elhangzó kérdése-ket, majd válaszokat.
- Csak üljön már vissza a helyére, Fleming, Merlin szerelmére. Ha rosszul van menjen a gyengélkedőre – korholta le végül a vén morgós medve, mire én felnyújtott kézzel ajánlottam magam hősies lov-agként.
- Szívesen elkísérem, ha kell. – mondtam, majd ha a fiú rám nézett bátorítóan felé kacsintottam, per-sze nem azért, mert annyira a szívem csücske lenne a srác, de hirtelenjében úgy megsajnáltam, hogy küszöbön az óra vége és itt kell még maradnom Smith professzorral és Le Fay-el újraírni a beadandót. Minek, ha már egyszer trollt adott rá, komolyan. Úgy sem fogja megváltoztatni a jegyet és nem is dob utána egy kíválót sem, ezzel azt hiszem az aurori pályámnak lőttek, bár már egy ideje nem is fo-glalkoztat túlságosan a tanulás vagy a kiváltságos jövő. A festészet és a simliskedés. Az a nekem való pálya, egyenlőre persze, míg talpra nem állok a magam erejéből, megpróbálok állást szerezni a Wea-sley viccvállalatnál, az a nekem való munkahely.
Közben már magyarázza is az újabb italok mibenlétét, előttem pedig Nora és Alec sutyorognak, majd hogy megpróbálja a tényt eltitkolni, hogy dumál egyvégtében az írgalmatlan hóhér óráján, gyorsan bedog egy kérdést. Ügyes Narek, nagyon eszes.
Én is lustán a magasba emeltem a kezem, majd ha felszólított vagy megáldott tekintetével, feltettem kérdésemet.
- Nem aggódnak, hogy ezzel az ismeretterjesztővel kíváncsivá teszik a diákokat bármely szer felkeresésére vagy kipróbálására? – néztem ártatlan tekintettel a professzorra és ha bár elég kötekedő a kérdés, szerintem nem csak az én fejemben motoszkál a dolog, mi van, ha valaki az iskolában kedved kap bármely cucc kipróbálására így hogy tudja, mi mire való és mondjuk elér a keze addig, hogy be is szerezhessen hasonlót. Lehet ezért ismét megbüntet vagy pontot von le, de kiváncsi vagyok, mivel védi ki az iskola azon diákok szertelen viselkedését, amivel már talán túl messzire mehetnek.

Naplózva

Jayce Hansel
Mardekár
*


idegenné válik a lélegzetvétel

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #56 Dátum: 2023. 04. 01. - 19:22:47 »
+3

Bájitaltan
20040312



mindenki

Egyre drasztikusabb fordulatot vett ez az óra, bár elég hazsnos is volt, ha már az ember szülei mérgekkel és emberek megölésével foglalkoztak. Persze egyszerű lett volna fognom magam és bemenni az aurorokhoz hogy helló, a családom gyújtogatott és több diákot megégetett az ostom alatt, mellesleg szökésben is vannak, ugye, kint van az arcuk is a körözési plakátokon. Velem élnek, gyertek ugorjatok be! Azzal alá is írném a halálos szerződésemet. Féltem, hogy ha ezt megteszem búcsút mondhatok az életemnek. Szar érzés volt kiszolgáltatottnak lenni. Elhúztam a számat, miközben ránéztem Florra is, mostanában úgyis sokkal többet lógott Ezrával, na meg persze Smith-szel is, úgyhogy nekem maradt a szokásos egyedüllét. Nem izgatott már ez se különösebben, csak már vártam, hogy az óra is véget érjen meg ez a francos évem is az iskolában.
Idegesített, hogy hirtelen mindenki rámtapadt, nem akartam ezt, nyugit akartam, meg végre azt, hogy elkezdhessem a saját életemet. Elkalandoztam, nem is nagyon figyeltem már a válaszokra Smith részéről. Azért Alf válaszára hümmögtem egyet.
- Illene hozzád - mondtam halkan.
Ő még így sem volt olyan elbaszott életű, mint én, neki legalább volt egy enyhén mániákus de amúgy jobb napjain egész jófej nővére, ott volt neki Monstro is, és Hill. Nekem Floron kívül nem nagyon volt senkim, de hát még a baráti kapcsolataimat is képes voltam elbaszni. Ez voltam én, gondolom.
Nem maradt a barátom Sierra, ellöktem Rose-t, és Florával meg, nem is tudom mi történt csak valami fellángolás volt, de legalább mielőtt túl komolyra fordult volna véget ért. És most Flort is elvesztettem.
Amúgy mikor van már vége ennek az órának? Nem volt bajom vele, szerettem a Bájitaltant, meg a végtelen lehetőséget, amit magába rejtett, az elemek alkotásával mennyi mindet létre lehetett hozni. Jót is és rosszat is... jelen esetben nagyon-nagyon rosszat, hiszen a Szirén és a Tündérpor még kemény drognak számított.
- Hiánya ingerültséget és agressziót okoz, valamit kialakulhatnak hallucinációk is, melynek elkerülése miatt ismét a szerhez nyúlnak, hogy ezeket elfojtsák, így egy kegyetlen ördöki kör jön létre. Roncsolja az ereket, felborítja a szervezet természetes működését és agyi károsodásokat is okoz.Van kérdés? - már nem akartam olyan aktív lenni, úgyhogy hallgattam, amúgy is lassan vége lehet már ennek az órának. Nem volt rossz, csak éppen nem érdekelt. Mostanéban sok minden olyan kurvára nem érdekelt. A dolgok megtörténtek, és azok után amik velem történtek már nem volt túl sok motivációm. Csak sodródni akartam egy kicsit, semmiféle ragaszkodás nélkül.
Szóval jó lenne egy időnyerő amúgy, a professzornak van? Előre akarok ugrani, hogy ezt a pár hónapot kihagyjam. Vagy vissza, amikor még volt valakim.
Naplózva


Alfonz Baldron
Mardekár
*


II. évfolyam

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #57 Dátum: 2023. 04. 02. - 08:29:58 »
+2

Bájitaltan


2004. március 12.

Hansel volt az egyetlen normális a teremben. Ez biztossá vált, annak ellenére is, hogy auror akart lenni. Jó, Smith sem volt gáz... na de le Fay és Ellsworth. Azok ketten egy helyen azért eléggé kegyetlen párost alkottak. Aztán Fleming is, mint valami idióta kiesett a padból. Azt hallottam, hogy az anyja mugli. Talán tőle örökölte ezt a szerencsétlenkedést.
- Ez a szürke a kezemben a Szirén, elsősorban tengeri hozzávalókból készítik el. Bájital formában árusítják, használata bódult, eufórikus állapotot idéz elő, és magas libidót. Azonban ez nem tart sokáig, a hatása. Másnapossághoz hasonló tünetekkel jár, ha a szervezetből kiürül. A szervezet gyorsan hozzászokok, a rövid hatása miatt pedig egyre többször és többször akar abba a tudatállapotba kerülni, egyre több mennyiséget követel magának a szervezet. Hosszútávú használata bipoláris depressziót okoz, hol túl jó kedvű az ember tőle, hol a mélyben van. Leszokni róla nehéz, visszaszokni rá annál könnyebb. - Magyarázta a professzor. Megnéztem a kezében szorongatott üvegcsét. Valójában nem is volt olyan bizalomgerjesztő, hogy meg akarjam kóstolni, de a mellékhatások éppen elég undorítónak hangoztak.
- Ez pedig itt Tündérpor. Szájon át és tűvel is adagolhatják. Általában a túlzott nyugtató hatása miatt használják, a tompa tudat és a kábaság jellemző rá, szinte nincs is önmagánél a használat közben. Hiánya ingerültséget és agressziót okoz, valamit kialakulhatnak hallucinációk is, melynek elkerülése miatt ismét a szerhez nyúlnak, hogy ezeket elfojtsák, így egy kegyetlen ördöki kör jön létre. Roncsolja az ereket, felborítja a szervezet természetes működését és agyi károsodásokat is okoz - folytatta.
Ha ez nem lett volna elég meggyőző, még kellett oda egy kérdés Ellsworth-től: - Nem aggódnak, hogy ezzel az ismeretterjesztővel kíváncsivá teszik a diákokat bármely szer felkeresésére vagy kipróbálására?-  A felesleges kötekedés persze csak a szellemi szintjéről árulkodott. Egyértelmű volt, hogy csak fel akarja bosszantani Smith-t. Mégis milyen hülye akarná ilyen mellékhatásokkal ezeket a szereket kipróbálni.
- Ha szerinted a depresszió és az idegrendszeri károsodás jó buli, akkor a te esetedben tényleg nem ártana tőle tartani. - Jegyeztem meg félhangosan. Képtelen voltam magamban tartani a gondolatot. Bár lehet, hogy csak a kiskori mérgezésem tett elővigyázatosabbá, de a függőség és a test mérgezése mindig következményekkel járt. Nálam egy apró tévedés okozta az egészet és a mai napig viselem a következményeit.
- Aki ilyet tesz magával, az egy idióta.
Naplózva


Florian le Fay
Griffendél
*


pocket full of trouble

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #58 Dátum: 2023. 04. 02. - 10:58:37 »
+2

bájitaltan
▪ 2004. március 12. ▪

Smith prof


Bár volt tapasztalatom a drogokkal, ezen az órán nem ezt az oldalamat akartam megmutatni. Szerettem volna, ha Smith látja, nem vagyok teljesen elveszett. Ha okosnak tart, akkor szeret és látni fogja, hogy van jövőm mellette. Bár fogalmam sem volt, mit akarok... igazából hiányzott a repülés, de ezt nem mertem kimondani. Sem neki, sem magamnak, hiszen Welch miatt maradtam távol tőle. Ezzel pedig minden, amit szerettem és amire vágytam.
Előrángattam egy pergamen darabot még a táskámból, hogy elkezdjek tovább jegyzetelni. Egy ideig így nem beszéltem Ellsworth-höz... de talán nem is baj. Az órai dumálás nélkül is elég hülyének éreztem magam. Legalábbis addig, míg Fleming ki nem esett a padból. Akkor ő tűnt hülyének és nem is bírtam ki, felröhögtem kissé harsányan.
- Elnézést.
Szerencsére Smith komolysága miatt a vihogás abba maradt. A magyarázásra figyeltem inkább.
- Ez a szürke a kezemben a Szirén, elsősorban tengeri hozzávalókból készítik el. Bájital formában árusítják, használata bódult, eufórikus állapotot idéz elő, és magas libidót. Azonban ez nem tart sokáig, a hatása. Másnapossághoz hasonló tünetekkel jár, ha a szervezetből kiürül. A szervezet gyorsan hozzászokok, a rövid hatása miatt pedig egyre többször és többször akar abba a tudatállapotba kerülni, egyre több mennyiséget követel magának a szervezet. Hosszútávú használata bipoláris depressziót okoz, hol túl jó kedvű az ember tőle, hol a mélyben van. Leszokni róla nehéz, visszaszokni rá annál könnyebb. - Magyarázta. Természetesen nagyon komolyan vette az elrettentésünket.
- Ez pedig itt Tündérpor. Szájon át és tűvel is adagolhatják. Általában a túlzott nyugtató hatása miatt használják, a tompa tudat és a kábaság jellemző rá, szinte nincs is önmagánél a használat közben. Hiánya ingerültséget és agressziót okoz, valamit kialakulhatnak hallucinációk is, melynek elkerülése miatt ismét a szerhez nyúlnak, hogy ezeket elfojtsák, így egy kegyetlen ördöki kör jön létre. Roncsolja az ereket, felborítja a szervezet természetes működését és agyi károsodásokat is okoz
Megköszörültem a torkomat a végén kicsit. Talán tényleg károsodott az agyam, azért felejtek el mindent. Vagy azért vagyok ilyen borzasztóan dekoncentrált, hogy csak és kizárólag Smith-re tudok figyelni. Erről persze Alfonz beszólása elterelte a figyelmemet. Bár vele értettem egyet, elég lekezelő volt Ezrával.
- Ne foglalkozz vele. Hülye okostojás. - Súgtam oda a padtársamnak. - Baldron mindenkinél okosabbnak hiszi magát.
Naplózva


Theresa McCarthy
Griffendél
*


~ Furkász Firkász ~

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #59 Dátum: 2023. 04. 02. - 17:11:19 »
+2

Bájitaltan


2004. március 12.

Végül éppen elég kérdést kapott a professzor ahhoz, hogy ne kelljen még nekem is előállni egy újabbal. Közben persze folyt tovább az óra, de Alec felbukásával előttünk pedig feldőlt egy üveg tinta. Eloise szerencsére gyorsan kapcsolt, és megpróbálta varázslattal eltüntetni, még azelőtt, hogy én a pálcámhoz nyúltam volna. Bátorítóan rámosolyogtam:
-Ügyes. - suttogtam, szinte hang nélkül, és próbáltam felvenni a fonalat, mert Smith tovább magyarázott.
Bemutatta a Szirén és a Tündérpor nevű anyagokat, nekem pedig az jutott eszembe, hogy azért bátor dolog itt a diákok előtt mutogatni ezeket. Habár úgy gondoltam, hogy ezzel a mennyiséggel nem lehet komolyabb károkat okozni, mégis reménykedtem benne, hogy senkinek nem jut eszébe ellopni Smith-től ezeket a cuccokat.
Még ha nem is használja fel, eladni biztosan el tudta volna, méghozzá elég borsos áron. Különben is, erről miért nem az a pszichológus nő beszél, miért Smithnek kell minket ezzel gyötörnie.
Közben körülöttem mindenki kérdésekkel dobálta Smith-t, meg egymásnak is beszólogattak a diákok, én meg csak a szememet forgattam. Miért nem lehet békén hagyni a másikat?
Közben Eliose mellettem amiatt aggódott, hogy már nincs kedve egyedül buliba menni. Hát nekem is elvette a kedvem a varázspartiktól Smith.
-Akkor majd megyünk ketten. - vigyorogtam rá. - Figyelünk egymás italára. És mindenére... -gondoltam bele. Elég félelmetes belegondolni, hogy valaki egy buliban belém szúr egy tűt. - Tudod, mit inkább maradjunk a házibuliknál. - Teszem végül hozzá.
Aztán eszembe jut valami, egy kérdés, felteszem a kezem, és amikor sorra kerülök, megszólalok:
-Úgy hallottam, hogy a varázsdrogok fejlesztői mindig a hatóságok előtt járnak. A Minisztérium melyik részlege foglalkozik az ilyen varázsszerek felderítésével? És ha esetleg valaki ilyen szakmában töri a fejét, akkor milyen tárgyakat érdemes RAVASZ szinten felvenni?
Igazából még egy büntetőmunkán Ezra adta az ötletet egy ilyen cikksorozat létrehozásához, valahol el kell kezdeni, nem. Ez egy elég speciális munkakör lehet, de elég érdekes ahhoz, hogy foglalkoztassa a diákokat.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország


Az oldal 0.168 másodperc alatt készült el 43 lekéréssel.