+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Eltávozottak kincsei
| | | |-+  Forlatt (Moderátor: Søren Stærmose)
| | | | |-+  magiske runer
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: magiske runer  (Megtekintve 4988 alkalommal)

Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 04. 09. - 10:28:41 »
+1

m a g i s k e • r u n e r
   Folyó fakad keletről,
méreg-völgyeken át,
kaszával-karddal,
Vad, ez a neve.

Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2020. 04. 09. - 11:19:47 »
+1



Adressat: Elliot

16+

Elliottal való összefutás számos zavaros kérdést vetett fel bennem. De nem igzaán volt időm ezzel annyira foglalkozni, mert volt egy kis kalandom Csecsenföldön. Nem szerettem kifejezetten az áldozatok nélküli rabmegszöktetést feltételeit, de szerencsére most is sikerült némi bonyodalommal ugyan, de elszöktetni és elbújtatni az itteni Django bűnszervezet unokaöccsét. Nem hittem volna, hogy találkozok egy olyan nyiszemnyaszom, nyeszlett bandafőnökkel, mint amilyen a bizonyos unokaöccs volt, de csak nem hagyhattam ott. Busásan megfizettek érte, és amúgy is csak az út során kellett elviselnem a nyavajgását. Olyan szinten volt pánikrohamos a faszi, hogy lehetetlen volt a hopponálás is. Még a végén fél darabbal érkeztem volna meg vele Szardínia szigetére. Hisszú út volt, és kifáradtan kötöttem ki, és volt időm regenerálódni is. Az ügyfelek körül szorult a hurok, egyes aurorok szimatolni kezdtek körülöttük, így szinte nem volt sok melóm. Ezt pedig kiélveztem és hajózgatta, halászgattam. A dokkom pedig már tökéletesen működött, és nem kellett mindig ott intézkednem, mint amikor beindítottam az üzletet.
Késő délután felé szállt az idő, amikor kiültem apám családi örökségének, Freyjának a hajókorlátjára. A hajó egy ideig mások kezében volt, de szerencsére vissza tudtam vásárolni tőlük. Otthon valahogy tisztelik ezt a családi örökség dolgot. Nem sokszor használtam a kikötőm éke volt a régi vikinghajó. Az utazásokhoz és a halászáshoz ott volt  Daggry. Sokkal jobban szerettem ezen a hajón elmélkedni. Rágyújtottam unottan egy szivarra és az üvegpoharamban lötyögtettem a whiskyt, miközben Valkűr sertepertélt körülöttem.
ELgondolkodtam azon, mi is volt akkor ott köztünk abban a sötét elhagyatott házban, amitől annyira felforrt a vérem, hogy a szemekkel sem kellett foglalkoznom. Írtam neki egy levelet, hogy hogy áll a kutatása, de még nem érkezett válasz. Nem igazán zaklatott fel a dolog, biztos dolga volt. Igyekeztem nem tudomást venni a sárga szemekről. A szempár, ami most is úgy égett belém, és tudtam, hogy ott áll nem sokkal mögöttem, és lyukat éget a hátamba. Megpaskoltam a kutyám oldalát, és inkább bámultam a lapos hullámokat, és élveztem a hajó ringását. Egészen addig, amíg egy pukkanás ki nem zökkentett a gondolataimból. Nem igazán rémültem meg, a kutyám sem kedzett el vadul csaholni. Bár Valkűr mindekitől azt várta, hogy játszon vele, így odaügetett az alak felé és elé ülve pacsira nyújtotta a mancsát. Csak lassan esett le, hogy aki ott áll, az Elliot, amire őszintén elvigyorodtam.
- Elliot, nahát! Hyggelig å se deg! - lépek oda hozzá, és lelkesen hátba csapkodom. - Gyere beljebb! - invitálom a hajümra és a fedélzetre lebegtetek két fábol kifaragott széket, egy asztalt és természetesen sört.
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2020. 04. 09. - 16:25:34 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

Magamhoz képest is sápadt arc pislogott vissza a tükörből. A heges lábam megint kínozott, de akkor is látni akartam Sørent. Nem ma küldte azt a levelet, de választ nem írtam rá. Kicsit megzavartak dolgok… már maga a tény is egy kicsit meglepett, hogy egyáltalán pennát ragadott ennyi idő elteltével és komolyan érdeklődni látszott, de közben ott volt az évődés Nattal is. Hol kényszeríteni akart, hogy maradjak benne a házasságba kijelentésekkel, miszerint nem ír alá semmi féle papírt… máskor meg testileg újra egymásra találtunk. Nem voltam éppen a legjobb helyzetben érzelmileg és Sørennel is a mi kis találkozásunk inkább megijesztett. Azért, mert nagyon furcsa volt még egyszer ilyen vággyal lenni valaki iránt. Ezért sem mentem el a hajójára s tettem úgy, mintha csak szórakoznék vele. De nem így volt.
Az ujjaimmal igazgattam a hajamat még egy kicsit a tükör előtt, miközben végig néztem a ruhámon. Nem volt odakint rossz idő, egy pár órája voltam kint, hogy összeszedjem a koszos mugliújságot, amit minden átkozott reggel belegyömöszöltek a postaládámban és már akkor is egészen kellemes volt. Most azonban még inkább sütött a nap. Szóval az egyszerű fehér póló fölé csak egy vastagabb kötött pulóvert húztam, szűkebb fekete nadrágot, amit egy hete sikerült kiszakítanom a térdénél. Ehhez pedig jöhetett a sima tornacipőt. Nem akartam túlzásba esni, de a szívem mélyén tetszett volna, ha még ennyi idő elteltével is tetszem Sørennek. Igazából abban sem voltam biztos, hogy akkor ott tetszettem. Meglehet csak én éreztem a vibrálást, ő meg úgy volt vele, hogy akkor már kihozza ebből, amit lehet.
Nem baj, O’Mara, akárhogyan is, te stílusosan válaszolsz arra a levélre. A zsebembe dugtam a komódon heverő térképet és óvatosan, elégedettséggel mosolyodtam el. Ezután pedig egész egyszerűen hoppanáltam arra a helyre, ahol a hajója volt állítólag. Nem igazán belőle szedtem ki ezt az információt, de Cartwrightnak dolgozva az embernek szép lassan kialakulnak a kapcsolatai és Sørent, legyen akármilyen titokzatos is, sikerült meglelnem. A hajó mellé érkeztem közvetlenül. Éreztem, ahogy a fadeszkák kicsit megnyikordulnak a talpam alatt és ahogy lepillantottam meg pillantottam magam előtt a tenger laposan ringó hullámait. A gyomrom azonnal görcsbe rándult, az agyam pedig egyenesen sikította: menekülj! Csak az önuralmam tartott ott, ahová érkeztem és a tekintetem elszakítottam a hajótest és a kikötő közötti területről. Nem akartam a vizet látni, bár a tüdöm fájdalmas hörgéssel jelezte, hogy még igenis emlékszik arra, amikor majdnem összeomlott.
Ekkora rohant hozzám oda valami behemót kutya. Ösztönösan tettem hátra egy lépést, hiába ült le és emelte felém látszólag ártatlanul a mancsát.
Jó fiú! – mondtam és végre megpillantottam Søren termetes alakját is, ahogy a hajon mozgott. Azonnal megindultam felé, az állat meg persze a nyomomban volt. Merlinre… miért kell minden jó pasinak egy kutya? A macskák sokkal kedvesebb teremtések és kevésbé hangosak is.
–  Elliot, nahát! Hyggelig å se deg! – mondta halandzsanyelven, ahogy odaértem mellé és hátba veregetett. Ettől csak egy köhögés szakadt fel belőlem és kicsit meg is torpantam. A lábam még mindig fájt, de a tekintetemet, egy pillanatra a véreben tartottam még. –  Gyere beljebb! – mondta és én követtem persze. Tetszett a varázsa a dolgonak. Volt benne valami egyszerű, durva, északi dolog, ami mindig is képes volt megragadni a fantáziámat. Most is lenyűgözött, így egy pillanatra, míg Søren berendezte a fedélzetet, körbe néztem, hogy a hajamba kapjon a szellő és érezzem a kellemes levegőt.
Micsoda pompás hajó, ugye nem szokott felborulni? – érdeklődtem és leültem az asztal mellé. – Kivételesen nem pancsoláshoz öltöztem. – kacsintottam rá. Megfogtam a söröskorsót, ami éppen előttem volt és koccintásra emeletem, hogy egy kicsit megalapozzuk a hangulatot. Közben éreztem, hogy a nadrágzsebemben ott van a térkép. Mutasd csak meg neki.
Igyunk rád és a viszontlátásra! – mondtam és vigyorogva kortyoltam bele az italba. Biztosan úgy néztem ki kívülről, mint valami hülye kisgyerek, mert a korsó marha nagy volt, még a fejemnél is nagyobb… de kétségtelenül olyan méret, ami egy Søren féléhez illik. – Remélem hiányoztam.

Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2020. 04. 10. - 19:31:28 »
+1



Adressat: Elliot

16+

Észreveszem, hogy nem nagyon örült Valkűr kitörő lelkesedésének, de nem nagyon volt okom ezért haragudni rá. Bár valahogy nem festett úgy a kutyám azokkal a bongyor, már-már loknis szőrével úgy, mint aki fel akarná tépni a torkát, inkább füttyentettem egyet, mire Valkűr kiügetett Elliot mögül és mellém feküdt. Zúgott halkan a szél, és némileg billegtette a hajót. Kicsit aggódva fürkészem Elliot arcát, amikor odalépek hátba csapni. A legutóbbi vizes úszkálásunk után volt egy tippem, mennyire szerethette a vizet. És a tengert. A lelkem nyugodalmas takaróját. Mely bölcsőként ringatott minden egyes utam során, még ha viharba is keveredtem. Nem féltem a tengertől. A hullámoktól. A haláltól. Nem félek csak a sárga szemektől, amik most is égetik a tarkómat.
Örültem, hogy itt van, örültem, hogy láthatom, örültem annak a furcsa elégedett bizsergésnek, ami a mellkasomban terült szét, amikor hozzáértem. Maga volt a megfejthetetlenség, azzal a kusza érzésekkel, amiket belőlem kiváltott és éppen ezért volt rohadtul izgalmas az egész. És én meg akartam fejten minden titkot.
– Micsoda pompás hajó, ugye nem szokott felborulni? – ültem le vele sembe, majd megpaksoltam Valkűr fejét, amint ő a combomra fektette azt. - Kivételesen nem pancsoláshoz öltöztem. - Öblös hangon felkacagok és felé emelem az aranyló kancsómat.
- Úgy tűnik az istenek nagyon hajtanak a közös pancsolásunkra. -  Aztán büszkén végigszalad a tekintetem a hajó minden egyes ismert domborulatán, vésésén, majd büszkén megszólalok.- Freya családi örökség. Védik a szellemek. No és a rúnák. - Nézem Elliot sovány alakját, és közben elejtem, hogy megint nem alszok már napok óta, mert kínoznak az emlékek. De jelenleg nem fogok rájuk gondolni. Ma nem. Ma magamra gondolok. És arra, mennyire jó valaki mellett feltöltődni. Aki egy pillanat alatt eléri, hogy rövid időre ne gondoljak a sárga vérben fürdő szemekre és a csontos ujjakra, amik mindenhol simogatnak és szorongatnak. - Egyébként, megbűvöltem, hogy ne tudj kiesni. Zokon venném ha elriadnál annyi víztől és nem jönnél majd el velem egy kis hajós kalandra - kacsintok sejtelmesen. - Remélem Valkűr sem riaszt el - pillantok le a kutyámra aki azóta már nagyban alszik mellettem.
– Igyunk rád és a viszontlátásra! –
- Skål! - emelem felé a korsómat és egy hajtásra kiiszom az aranyló italt. Érzem, ahogy végigszánt az alkohol minden egyes porcikám kellemesen felpezsdül és felélénkül tőle. Ennyi még nem elég ahhoz, hogy kiüssem magam, nagyobb dőzsölésekhez szokattam magam kölyökkorom óta. Leteszem a korsómat és előhalászok egy szivart, majd a pálcám végével meggyújtom és mélyeket pöfékelek belőle.
Elnézem Elliotot ahogy szinte elbújik a korsó mögött és ajkaim között mosoly bújkál még magam sem értem miért. Intek egyet, és újra megtöltődik a korsónk.
– Remélem hiányoztam.
- Ha tudnád mennyire - kacsintottam rá, majd fújtam csak a vicc és talán a perzselőbb hangulat kedvéért egy szívecske alakú füstöt felé. - És mondd csak, milyen izgalmas tolvajdolgokban volt részed? - kérdezem. Nem kérem számon, miért nem írt. ostoba és gyerekes dolog lenne. Mégis csak tolvaj és felnőtt férfi. Nem is tartozik hozzám, hogy jogom legyen számon kérni, de ha hozzám tartozna se tenném. És túl szabadnak képzelem ahhoz, hogy csak úgy otthon üljön.
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2020. 04. 11. - 12:03:22 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

A szemem sarkából még a kutyát figyeltem, bár végre elhelyezkedett valahol Søren mellett. Azért jobb volt az óvatosság, hátha ez is a bokámnak akar menni, mint annak idején Esmé vérebe. A szívem még mindig vadul kalapált és nem csak az ijedtség miatt, hanem mert megint láthattam az én vikingemet. Nem is a tiéd… még… Duruzsolt a hang, de nem igazán érdekelt, én már elkönyveltem magamban, hogy ő az enyém.
Freya családi örökség. Védik a szellemek. No és a rúnák. – A tekintete büszkén siklott végig a hajón. Nem csodáltam, hogy büszke volt rá. Ingatag és szédítő mivolta ellenére nekem is tetszett, volt valami olyan hangulata, amit nem tudtam volna megmagyarázni, de a gyomromban, a mellkasomban különös érzés uralkodott. Az izgatottságnak az a várakozó, lenyűgöző kis jelenléte, amit annyira szerettem és csak az igazán lenyűgöző pillanatokban éreztem.
Egy pillanatra még a zsebemben lapuló, gombóccá gyűrt térképet is elfelejtettem vagy éppen azt, hogy milyen sápadtan és szellemszerűen bámult vissza az arcom a tükörből. Szinte nem is létezett csak ez a hajó, a szél különös zenéje, ami a fülembe csengett. Ez itt tökéletes – gondoltam, ahogy a testem felvette a hajó furcsa, békés ritmusát. A szívem is szép lassan nyugalmasabb ritmusra váltott, hogy csak akkor vaduljon megint be, mikor a tekintetem ismét Søren barna szemeivel találkozott.
Egyébként, megbűvöltem, hogy ne tudj kiesni. Zokon venném ha elriadnál annyi víztől és nem jönnél majd el velem egy kis hajós kalandra. – Elégedetten mosolyodtam el a mondadójára. Ez már több, mint figyelmes volt, szóval kinyújtottam a lábamat, hogy az asztal alatt finoman megcirógassam a bokáját. Ő volt az egyetlen, aki el tudta terelni a figyelmem a múlt hülyeségeiről, a rengeteg sötétségtől. – Remélem Valkűr sem riaszt el.
Szerencsére a gazdája jobban érdekel – válaszoltam teljesen őszintén és kicsit hátradőltem a székben, hogy várjam a reakciót, aztán egész egyszerűen beletúrtam a zsebembe. Még nem húztam elő a térképet, csak ellenőriztem az anyagot, mintha attól féltem volna, eltűnt ebben a kis időben a többi bajommal együtt.
Skål! – Elvigyorodtam majd az ajkaimhoz emeltem a korsót, hogy amennyit tudjak lehúzzak az aranylóan habzó sörből. Nem voltam soha sörös, de itt minden ízlett, minden jó volt. Letöröltem a habot a számról, nehogy fehér bajusszal lásson Søren. Nem, mintha nem lenne az ilyesmi bájos, de inkább egy törékeny nőn, semmint egy magamfajta kivénhedt tolvajon.
Széles vigyor ült ki ismét az arcomra, ahogy megint megtelt a korsó, majd elismerően bólintottam a vikingemnek.
Ügyes trükk. Skål! – Emeltem meg, ám most csak egy kis kortyot ittam. Azért némi józanság nem árt, ha rendesen el akarom mondani neki, mit találtam. Márpedig ezért jöttem ide, hiába is élveztem olyan fenemód a társaságát. Igazából nem akartam elijeszteni sem túlzott flörtöléssel, sem csimpaszkodással. Valahogy nála nem így akartam bemutatkozni. Azért a lábam még mindig nem húztam el az asztal alatt, az jól volt ott… érezve a testéből áradó meleget.
Ha tudnád mennyire – meglepett a válasz, majd a szívalakú füstre büszkén vigyorodtam el. Talán láthatta, hogy a fülem hegye elvörösödik a zavarodottságtól, de az arcomra ennek semmiféle jele nem ült ki. Eleget gyakoroltam már ahhoz a magabiztosságot, hogy ne lehessen csak úgy kibillenteni a szerepemből. – És mondd csak, milyen izgalmas tolvajdolgokban volt részed?
Bólintottam és előhúztam a zsebemből a megsárgult vászondarabot, amire a térképünket festették. Előrébb hajoltam az asztal fölé és kiterítettem, sőt a tenyeremmel még egyszer végig simítottam rajta, hogy a ráncok is szépen megszűnjenek, tökéletesen mutatva a térképen húzódó felfestéseket.
Ez itt Hattarvík a Fugloy-sziget legkeletibb városa. – Mutattam a feliratra, ahogy Søren felé fordítottam a térképet, nem zavart, hogy nekem fejjel lefelé van, én így is tökéletesen láttam. Igazából annyira lelkes voltam, hogy mindenféle bevezetés nélkül a lényegre tértem. Nagyon régen voltam részese valami rendes kalandnak. Na nem mintha unalmas lenne kriptákba bemászni. – Először nem tudtam rájönni, mert nem hagyományosan használták a rúnákat, ráadásul amúgy sem vagyok éppen az ilyen fajta átírásban. – Magyaráztam, majd megint elvigyorodtam. – Szóval azért jöttem, hogy válaszoljak a leveledre és elcsábítsalak egy nagyon-nagyon hosszú randira. A Feröer-szigetekre.
A korsóm fölött pislogtam rá, majd megemeltem azt, hogy még igyak egy kicsit. Ebben a kellemes, tavaszias időben kifejezetten jól esett a sör hűvössége. A szél óvatosan végigcirógatott az arcomon.
Ezek a betűk pedig a futhark ábécé betűi. Egészen olyan, mintha valaki kezdetleges rúnatudással próbálta volna megjeleníteni az információkat. Nos… ezek közül bármelyik helyen lehet a kincs. – Nem vallottam be egyelőre, hogy fogalmam sincs mit keresünk amúgy. Ötletem sem volt az egészre ugyanis, hiszen a Térképészből csak annyit tudtam kiszedni, hogy mi is ez a hely, amit ábrázol. Láttam a szemében, ahogy felismeri és hogy valami komoly dolgot rejt a környék. Az igazat megvallva utána olvastam a fugloy-i dolgoknak, de csupa baromságot találtam. Szóval igazából egy középkori szexjátékszertől kezdve egy arany biliig – ami magát takarítja – bármi lehetett ott.
Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2020. 04. 11. - 22:31:39 »
+1



Adressat: Elliot

16+

Rossz tulajdonságom talán, vagy a munka átka? Hogy mindent alaposan megfigyelek. Egyetlen egy apró részletet sem hagyok ki, és ez most is így történik. Akkor abban a sötét házban nem volt alkalmam alalposan szemügyre venni, de elég volt hallani azt a különleges hangszínét, a bezsédét, hogy tudjam, valami különlegesre leltem. És nem a csempész árut értem ezalatt. Most pedig végre csodálgatom teljes valójában, akár csak csodálni szoktam a tengert.
Elnéztem a dús ajkait, a szemtelen szemét, a tekintetem felvándorolt a szélfútta hajára, és aztán egy picit, talán kihívóan is elidőztem megint az ajkain. Kevés tökélete spillanata volt az életemnek, de ez az eg yis oda tartozott. Mert elbájolt minden egyes pillanata. És haloványak lettek azok a sárga tekintetek is.
Kedvem lett volna csak úgy felhúzni a horgonyt és belehajózni a messzi nagy semmibe, hogy vvalami klasszikus kalandorként utazzuk át  a hét tengert. De mmost úgy éreztem ez  még messzebb volt. Valami okkal csak idejött Elliot, ha már a levelekre nem válaszolt és mégis az után állított be. Egy kicsit hagy is az agyalást, Soren. Fáradt vagy ehhez, hogy ezt a rejtélyes, izzó szikrának megfejtsd minden viselkedését.
Éreztem, ahogy a bokámhoz ér, és hazudnék, ha azt mondanám, semmit nem váltott ki. gyszerre végigszalad az egész lényemen, fel a tarkómig és vissza, hogy aztán elégedetten elvigyorodjak, és a lábaimmal bilincsbe zárjam az övét.
– Szerencsére a gazdája jobban érdekel
- Örömmel hallom - kacsintok rá, miközben felvonom az egyik szemöldökömet pajkosan. Újra ittunk, és valahogy az egész olyan idillikusnak hatott. Olyannak, ami már már groteszken csak jó. Jó. Túl jó. Túl jó hozzám.És mintha csak megérezte volna az a megingást a lelkemben, megjelentek a sárga szemek. Az asztalon előttem. És mindig az én tekintetemet kereste. De most erős voltam. És elnéztem felette. Belenéztem az ő barna, különösen megfejtetlen fényű tekintetébe. Hosszan.
Figyeltem ahogy magyaráz, aztán egy hosszú, utolsó pillantás után rátévedt a tekintetem a térképre, amit találtunk a házban. Nem igazán gondoltam volna, hogy valami nagy hordejű lesz benne, de valahogy ELliot hozzáállása ezt sugallta és engem is rohadtul feltüzelt.
- Ez itt Hattarvík a Fugloy-sziget legkeletibb városa. Először nem tudtam rájönni, mert nem hagyományosan használták a rúnákat, ráadásul amúgy sem vagyok éppen az ilyen fajta átírásban. Szóval azért jöttem, hogy válaszoljak a leveledre és elcsábítsalak egy nagyon-nagyon hosszú randira. A Feröer-szigetekre.
- Na ide hajóval megyünk! - vigyorok el én is. Mindig lelkes vagyok, ha északról van szó, és ez a hely még szmomra is olyan ismeretlen mint számára.
Már csak a hajózás is ffellelkesít. Mert ugyem mi mással mehetnénk? Hopponálni ilyen helyre annyira közhelyes és unalmas. Meg amúgy is. Vala minden percet ki akarok élvezni és nem akarnám elveszteni zsupszkulccsal vagy hopononálással. Az meg pláne hogy együtt vágunk ebbe bele. Közelebb hajolok, és elnézem az amatőr kézzel írt rúnákat, amiknek annyi értelmezésük volt, hogy szinte lehetetlenség megsacsoni mit is jelöltek pontosan.
- Nem ért akkor, ha van melletted egy nagyjából rúnamágiában jártas viking ugye? - Felállok és kiropogtaotam a tagjaimat, miközben a fogaim közzé szorítom a keserédes szivart.
– Ezek a betűk pedig a futhark ábécé betűi. Egészen olyan, mintha valaki kezdetleges rúnatudással próbálta volna megjeleníteni az információkat. Nos… ezek közül bármelyik helyen lehet a kincs.
- Nos, Elliot, én készen állok. Akár ha a világ végén is lesz lesz az a kincs, én elkísérek oda szíves örömest téged. - felemeltem a félig teli söröskorsómat és megittam a maradékot. Lehunytam a szememet és tudtam, hogy ha itt is volt velem, ha ő akkor is jött és nem tágított mellőlem. Anyám réme.
Lehet babonás dolog tőlem ez a gonodlat. De őszintén remélem, hogy nem szabadítunk magunkra semmilyen démont. ELgondolkodva fürkészem a térképet.
- Mikorra tervezed az indulást? - fordultam felé, és reméltem hogy igen csak közeli időpontot mond.
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2020. 04. 12. - 11:05:43 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

Az újabb kacsintásnál azért kicsit elgondolkodtam, milyennek láthat ma Søren engem. Az igazat megvallva, amit a tükörben láttam, csak halovány képe volt annak az Elliotnak, akit a házban megismert. Egyre rosszabb bőrben voltam, pedig egyre erősebbnek mutattam magam. Már régen nem voltak bennem kétségek az felől, hogy mit hoz majd a jövőm. Ráadásul a lábamba is visszatért a fájdalom, ami néha annyira kínzott, hogy mozogni sem tudtam és őszintén… akármennyire is vágytam erre a Feröer-szigeteken zajló kis kalandra, nem voltam benne biztos, hogy végig tudom csinálni. Legalábbis nem úgy, ahogyan szeretném. Hogy képes lennék-e menekülni? Nem hiszem.
A mikor kiterítettem elé a térképet, inkább nem gondolkodtam tovább. Nem akartam elhinni, hogy amit a medimágusok mondtak, szép lassan igazzá válik. Volt egy időszak, mikor nem jelentett gondot mozogni. Persze fájt, ha lejtőn fölfelé caplattam vagy ha sokat futottam… de életem az életemet úgy, ahogyan máskor. Most viszont újra bepipult a kis sebhely, vörösen jelezte, hogy nem akarja megerőltetni magát s inkább ücsörögjek otthon. A vérem azonban túlságosan hajtott ahhoz, hogy ez megtörténhessen.
Na ide hajóval megyünk!
Elvigyorodtam a kijelentésére. Igazából ki akartam próbálni Søren életét. Volt benne valami furcsán megnyugtató… valami olyasmi, amivel nem sűrűn találkoztam. Persze utaztam már hajóval a rozogától a modern muglihajókig mindennel. Csak azért, hogy beutazzam a világot, hiszen abban az időben nem nagyon tudtam még hoppanálni. Csak a seprűm volt és a hajók. Ezért, ha éppen nem volt hangulatom hideg szélben vagy perzselő forróságban repülni, maradt ez a vízi megoldás és ami azt illeti, egy-két kisebb rosszullét után egészen jól bírtam.
Helyes-helyes – bólogattam és csak akkor kaptam a térképről ismét rá a tekintetem, mikor felpattant. Hallottam, ahogy egy-egy ponton megroppan a csontja, de még ebből a hangból is olyan furcsa erő sugárzott, ami lenyűgözött benne. Aztán pedig jött az átható szivararoma. Apámtól utáltam a dohányszagot, de másoktól… nem tudom. Egyszerűen szerettem és ahogy most belekeveredett a víz felől érkező nedves szellőbe, még különlegesebb volt.
–  Nos, Elliot, én készen állok. Akár ha a világ végén is lesz lesz az a kincs, én elkísérek oda szíves örömest téged. – Ahogy felemelte a korsót és ivott, kicsit meglepetten pislogtam. Azt hittem legalább rákérdez, mi lesz a kincs vagy valami ilyesmi. Azért egy konkrét tárgyat logikusan könnyebb keresni… de azt hiszem annyira fellelkesítette a hajózás tény, hogy el sem gondolkodott a dolgon. Ez pedig meglepően bájos volt egy ekkora embertől. Úgyhogy egy picit elmosolyodtam rajta.
Søren… ötletem sincs, mi lehet az a kincs, ugye az leesett?– kérdeztem vigyorogva, de aztán elhúztam a kezem a térképtől és én is felkeltem a székből, hogy egy picit végig sétáljak a hajón. Még mindig egészen lenyűgözött a hangulata a fának, a víznek és ennek a különös ringásnak, ami az egésznek a sajátja volt. – Csak abból gondolom, hogy fontos, mert mikor beszéltem Térképész Billel, majdnem kinyírt, hogy megszerezze magának.
Vállat vontam. Megszokott volt, hogy valamiért meg akartak ölni, csak az lepett meg, hogy az nem a személyiségemből fakadt, hanem egy nyamvadt térképből. Szóval tuti biztos voltam benne, hogy fontos és nem véletlenül küldött… nos Wade, abba a házba, ahol Sørennel találkoztam. Talán mégsem így akart kinyíratni.
Mikorra tervezed az indulást?
Hát úgy mostanra – mondtam. Visszafordultam felé a hajó szélétől, már kicsit amúgyis beleszédültem a víz hullámzásába. Közelebb sétáltam hát hozzá és finoman végig simítottam a mellkasán, ha ült, akkor úgy hogy belehuppantam az ölébe, ha pedig állt, akkor felnéztem hát egyenesen a szemébe. – Szóval legyél, jó nagyfiú és kezdj el készülődni. – kacsintottam rá, majd elhúzódtam és újra bejártam a hajót hosszába.
Fogalmam sem volt meddig tarthat egy ilyen út. Nem hoztam magammal váltó ruhát, sem pedig ételt… még csak kávét sem. Igazából ez volt én, puff bele mindenbe, aztán lesz, ami lesz. Csak az volt a lényeg, hogy harmincadika körül hazaérjek, mert megígértem Adának, hogy vele töltök egy napot. És én mindig betartom a gyereknek tett ígéreteimet… többé-kevésbé.
Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2020. 04. 13. - 10:14:29 »
+1



Adressat: Elliot

16+

Nem igzaán az fogott meg Elliotban, hogy hogyan is nézett ki. Sok mindenki lehetett cicomában, és mégis belül rothadt volt mint a mosott szar. De az is lehetett, hogy Elliotban is ott lapult egy vad szörnyeteg és hasogatta, minden egyes pillanatban, mint ahogy engem is az a nyomorult sárga szempár, a nyomorult karmok a férfias testrészemen, és minden egyes pillanatban azt éreztem, hogy meghalok. Tengerre betett vizihulla vagyok, akár csak az öcsém. Csak dobál a víz, megtelik a nyitott szám habbal és himbálózom fel-le, fel-le. Ezt éreztem minden nap, minden éjszaka, és még akkor is, amikor Soho kurváinál kötöttem ki.
Egy valami, megmagyarázhatatlan elemi erő, hogy költői legyek, de valami tényleg megragadott amiért vonzott. Egyszerűen ott pulzált abban a csapzott testben, amiben éltem. És egyszerűen csak meg akartam tudni, hogy mi ez. És ha rájöttem, hogy mi ez meg akartam tartani is. Mert jó dolognak éreztem, és egy jó dolgot sem hagyok kicsúszni
 kezeim közül. Se egy jó nőt. Se egy jó sört. Se egy jó fogást. Se egy jó vihart. És most már Elliotot sem akarom hogy kicsússzon a kezemből.
Megpaskolom a hajómat, végigsimítom a hű testet, mely annyiszor ringatott annyi tengeren át.
- Van egy halászhajóm is - bökök a fejemmel Freya mellé. - Ő Daggry, a másik hercegnőm. Pirkadatot jelent. Tudod, azért a hajózásnak is megvan a maga veszélye. Egy vihart nem lehet rúnákkal sem megállítani - a tekintetem az égre, a felhőkre kalandozik, és nagyban fürkészem. Csendesnek tűnik jelenleg. De ez egy szempillantás alatt meg tud változni. Aztán megvonom a vállamat és vigyorogva Elliotra nézek. - Lehet azelőt tengerbe fullunk, mielőt kikötnénk az első helyen. Ki tudja. De viharban lehet a legjobban énekelni - Aztán visszaülök a székemre és újra töltök magamnak egy korsó sört.
– Søren… ötletem sincs, mi lehet az a kincs, ugye az leesett? Csak abból gondolom, hogy fontos, mert mikor beszéltem Térképész Billel, majdnem kinyírt, hogy megszerezze magának.
- Akkor még izgalmasabb.Maximum nekünk esik ott valami szörny, vagy elkapnak minket egy ilyan fura freöeri őslakos szerű népek - vonom meg a vállamat vigyorogva. - Beszerző vagyok és csempész, sokszor kellett már úgy megkeresnem dolgokat, hogy semmi konkrétat nem adtak meg hozzá, csak azt hogy valahol van. -  aztán a térképen gondolkodom. - Nos, minden esetre, azért nem árt arra is felkészülni, hogy a rúnákat fordítva is lehet értelmezni, amik rosszat jelentenek. Nagyon-nagyon rosszat. De ha a halál nem is járna a nyomunkban, vagy nem várna minket esetleg tárt karokkal, nem is lenne olyan érdekes -
Szeretem az ismeretlent. Azt amit még rejthetetlen. Annyi lehetőség és kihívás van benne, hogy teljesen fellelkesít. Szerettem ezt gyerekként, amikor olyan hajót támadtunk meg, ami ki tudja, hogy jó ötlet volt-e. Hogy volt-e rajta érték, vagy csak emberekkel és halakkal teli rakományhajó volt. Szerettem a váratlan veszélyt, amitől csak a reflex és a tudás menthet meg.
– Hát úgy mostanra - huppan bele az ölembe Elliot mire és automatikusan átkarolom, és mellékesen megborzolom a haját. – Szóval legyél, jó nagyfiú és kezdj el készülődni.
- Én minidg útra kész vagyok, Elliot - nyomtam egy csókot a puha ajkára. - Ez a hajó az otthonom, és mindig készen áll rá, hogy elvigyen amerre csak akarom. - Aztán csak fogtam és bevittem a kabinba, az ölemben.

Határozottan tipikus. Annyira tipikus, hogy a semmiből csapjon le. Már nem tudom hanyadik hullám csapott át a hajón, de Freya tartja magát, és így nincs okom benne kételkedni. Sosem volt. Egy hajóban nem lehet kételkedni, főleg ha az őseim keze által készült. Mert hajtották a szellemek. És velem voltak. Nekem meg csak bíznom kell bennük. Az ég dörög, és villámlik. Thor ma nagyon pipa. Szinte hallom ahogy ordít: HOL A SÖR?! Vigyor ül ki az ajkaimra, és széttárom a kezem, hogy elcsapjanak a hullámok. Szeretem a vihart. Azt a haragot, ami benne dúl.
- Na, hogy érzed magad, Elliot? - üvöltöm túl a hangokat és megint pofán kap egy hullám.
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2020. 04. 13. - 16:50:01 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

A tekintetemmel Daggryt, a kis halászhajót kerestem. Azt gondoltam, hogyha követem Søren biccentésének az irányát, akkor majd könnyen meglelem és megint elgyönyörködhetek az északi élet szépségeiben. Csakhát aztán az a drága vikingember megszólalt… és bár ne tette volna!
Lehet azelőt tengerbe fullunk, mielőt kikötnénk az első helyen. Ki tudja. De viharban lehet a legjobban énekelni.
Nyeltem egyet, de úgy, hogy ne lássa. Nem borzongtam meg, nem tettem hirtelen mozdulatot, de a lelki szemeim előtt megjelent, ahogy a habok alatt nézek fel a vízfelszín felett ragyogó napra. Hiába nyújtottam a kezemet, nem értem el, a tüdőmet pedig egyre súlyosabban nyomta valamiféle erő… hogy aztán apró buborékok emelkedtek felfelé, míg én egyre mélyebbre s mélyebbre süllyedtem, már nem is igazán küzdve az ellen, ami odalent vár. Nem volt senki, aki megfogta volna a kezem, hogy kihúzzon és igazából most sem lenne. Nem számított, a gombócot, ami állandóan a torkomba gyűlt a gyerekkori emlék miatt, megint legyűrtam és inkább visszatereltem a szót a mi kis kalandunkra.
Akkor még izgalmasabb.Maximum nekünk esik ott valami szörny, vagy elkapnak minket egy ilyan fura freöeri őslakos szerű népek – válaszolta. Éreztem a hangjában, hogy őt is ez hajtja, ami engem… ez a kaland. Talán az ő vérében is ugyanaz az adrenalinhullám lüktetett végig, mint az enyémben s ez adta a lelkesedését. Az én fülemben ugyanis megállás nélkül csengett: csak menj, csak menj! Beszerző vagyok és csempész, sokszor kellett már úgy megkeresnem dolgokat, hogy semmi konkrétat nem adtak meg hozzá, csak azt hogy valahol van.
Ő tényleg olyan volt, mint én. Csak erősebb, határozottabb és sokkal, de sokkal összeszedettebb. Ezekről a tulajdonságokról csak álmodhattam. Az egyetlen dolog, amivel valaha is kitűntem az unalmas tolvajok közül, az az volt, hogy megéreztem a mágikus tárgyakat. Volt, hogy kilométerekről, volt hogy csak a szomszéd szobából, de tudtam, hol keressem őket és ez bizony elég nagy lépéselőny volt. Hogy meddig rohangálhatok még ilyesmik után azt csak Merlin tudja, na meg a sérült lábam, ami minden lépésnél jelezte, hogy nem kéne tovább gyalogolnom, nem kéne menekülnöm. Tudtam, mi lesz ennek a vége. Az utolsó esélyemet is szép lassan elveszítem, amivel még egyáltalán megkeresem az Avery eltartására való pénzt… és amit még tudok egy kicsit élvezni. Akkor pedig nem marad más, mint Rowle-lét. Sóhajtottam egyet, ahogy ez a gondolat átfutott rajtam, Søren persze kívülről aligha tudhatta megállapítani, mik mennek át rajtam.
Nos, minden esetre, azért nem árt arra is felkészülni, hogy a rúnákat fordítva is lehet értelmezni, amik rosszat jelentenek. Nagyon-nagyon rosszat. De ha a halál nem is járna a nyomunkban, vagy nem várna minket esetleg tárt karokkal, nem is lenne olyan érdekes.
Elvigyorodtam. Végre visszarántott az izgalomba, amire szükségem volt mindennél jobban. Ezért is sétáltam oda hozzá és huppantam az ölébe. Talán látta a szemeimben tükröződni a kétségbesett kérést: Feledtess el velem mindent! A csókba beleborzongtam. Nem tudtam, hogy amit érzek kémia-e vagy csak egy játék… de viszonoztam, elidőzve az ajkai dohányos keserűségén. Még ezt is lenyűgözően érdekesnek találtam. Leszámítva, hogy nem voltam benne biztos, valaha megtudok-e még csókolni úgy valakit, hogy közbe ne jusson eszembe Nat.
Ez a hajó az otthonom, és mindig készen áll rá, hogy elvigyen amerre csak akarom. – Mondta és ölbe véve simán elindult velem a kabin felé.
Nos akkor, tudod a dolgod, Mr. Viking – kacsintottam rá és harapós puszit nyomta a szakállas arcára… közben pedig veszettül nyeltem a gombócot, ami megint a torkomon akadt.



Merlin bassza meg… – üvöltöztem a fedélzeten állva, miután a harmadik hullám is úgy képen csapott, hogy egy pillanatra semmit sem láttam, csak elmosódó foltokat. Az ingem már teljesen átázott, a nadrágom sem igazán tartotta magát s ha nem lett volna rajtam öv, tuti, hogy lecsusszant volna a francba. A cipőmben is tocsogott a víz… de nem különösebben érdekelt, csak kapaszkodtam görcsösen valahova.
A hang kegyetlenül tombolt bennem: Nem dögölhetsz meg itt! Nem dögölhetsz megitt! Remegve, ujjaimat mélyen belefúrva valami faanyagba próbáltam tartani magamat, miközben a hajó hatalmas hullámokat lovagolt meg, egyelőre felborulás nélkül. Hangosan, hörögve kapkodtam a levegőt, mert persze jó adag víz is jutotta a tüdőmbe, ami fájdalmasan akart kiszakadni belőlem, csakhogy nem sikerült neki.
Na, hogy érzed magad, Elliot? – kérdezte Søren annyira hangosan, hogy érthessem, de még mielőtt szóra nyitottam volna a számat, a hajótestbe újabb hatalmas hullám csapódott be és az újra pofán talált. Aztán mikor már csak a nyomai maradtak meg, elbotorkáltam a vikingemig.
Ha kinyír ez a hülye tenger, megölök mindenkit! – Akadtam ki és az járt a fejemben, hogy Adának megígértem egy találkozást. Lehet, hogy ez lesz az utolsó, jól kell sikerülnie… mondjuk kezdhetnénk azzal, hogy megjelenek rajta. Indításnak mindenképpen hatásos lenne, az, hogy összevernek előtte a hullámok és kék-zöld lesz az egész testem már nem is számított. Belekapaszkodtam Søren mellett valamibe, mert az újabb hatalmas hullámra megremegett a lábam, éreztem, ahogy a fájdalom végig fut rajta.
Nem akarok Rowle lenni… Koncentráltam, de közben a kegyetlen hang válaszul ennyit súgott: Azt majd méltósággal viseled. Pénzem és otthonom biztosan lenne, ez tény, de hogy ezért milyen áldozatokat kellett volna hoznom már egészen más lapra tartozott. Az viszont tény volt, hogy egy ilyen lábsérüléssel sokáig nem fogom ezt húzni már.
Nem dögölhetek meg így… – motyogtam, amit Søren nyilván nem hallott.
Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2020. 04. 19. - 20:18:41 »
+1



Adressat: Elliot

16+

A hideg mardosta a bőrömet, és ez mindennél jobb érzés volt. Kiártam szélesre a kezeimet és csak élveztem a víz és az istenek erejét. A hullámok az arcomba csaptak, én pedig énekelni kezdtem, túlüvöltve mindent, és csak harsogtam az őseim énekét, a vihar ellen. Csak bíztam a hajóban, hogy tovább repít minket, hogy nem hagy cserben, hogy az irányításom nélkül is képes ellenállni a hullámoknak.
Érzed ezt, Freya? Érzed, ahogy repít téged a víz?
Szerette a vihart, a háborgó természetet, mert akkor még a sárga szemek is rettegtek. Szerettem a tomboló szelet a hajón átcsaőó hullámokat, mert a halál torkában egyszerre volt izgalmas és érdekes táncolni. Szerettem a vad elemi erőket, amik megtépáztak, és ha túléltem csak ordítottam a világba, hogy igen. Itt vagyok. Még mindig itt vagyok.  
– Ha kinyír ez a hülye tenger, megölök mindenkit! – ordította mérgesen Elliot, mire elnevettem magam, még ha megint arcon öntött a sós víz.
- Úgy van Elliot hányjuk a baltaélre az egész világot! - ordítottam megint, miután férfiasan kiköpködtem a sós vízt a torkomból. Láttam, hogy belekapaszkodott valamibe, de inkább jobb ötletnek véltem, hogy a karjaim közzé vegyem, engem kevésbé tudott elsodorni a hullám és közben folytattam az ordítós éneklést.
Az ég dörgött, a tenger háborgott Freya hangosan küzdött a széllel és a hullámokkal. Aztán lassan-lassan vége lett, kiértünk a fellegek alól, már csak a hullámok voltak kissé nagyon, de azt a hű hajóm már könnyűszerrel átszelte.
És ahogy szoktam megint csak beleordítottam a világba.
- Csak ennyire tellett tőled mi? Legközelebb nagyobb hullámokat küldjetek, mert ez még mindig kevés! HAHA! - röhögtem bele az istenek képébe, majd letettem az ölemből Elliotot.
- Nos, hogy vagy? - kérdeztem tőle, majd előszedtem a vízálló szivaros dobozomat és rágyújtottam, miközben sodródtunk, és lassan Valkűr is előkerült a kabinból. - Lenyűgöző ez az erő, ugye? - csapkodtam hátba és elégedettem bámultam rá.
- Egy kis viking sört? - lebegtettem elő a pálcámmal a biztonságos hajókabinból a sörkészletet, majd a kezébe nyomtam egy adag korsóval. - Van savanyú káposztám is esetleg, ha meg akarod előzni a tengeri bajt - vigyorogtam rá pöfékelés közben és megborzoltam a haját, majd koccntásra emelve az én adagomat felhajtottam az egész üveggel.
A távolba meredtem és átkaroltam Elliot vállát. A nap már kezdett lenyugodni, a vihar kicsit megzavarta az időérzékemet, de nagyjából 30 percig biztosan kitartott. A távolban pedig lassan, de biztosan kezdtek kirajzolódni a szigetek.
- Nos, azt hiszem az igazi kaland csak most fog kezdődni, Elliot - vigyorogtam rá, és egyre növekvőbb izgalommal néztem a közeledő sziget felé. Jó szelünk volt, csak úgy repültünk a hátán, a nap pedig teljesen lenyugodott,amikor végre kikötöttünk.
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #10 Dátum: 2020. 04. 21. - 09:47:39 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

Dühös voltam a hullámokra, amiért oly könnyedén csaptak az arcomra és csapkodták ide-oda a testemet. Egyre törékenyebb voltam, évről évre, mintha csak a bennem lakozó árnyak csak szívtak le volna rólam mindent. Ilyen, mikor egy élet véget ér s egy új kezdődik? Talán. Nem tudtam volna rá a választ megmondani, de határozottan éreztem, hogy valami olyan új robog felém hevesen, amibe talán nem is tudok már beilleszkedni.
Úgy van Elliot hányjuk a baltaélre az egész világot! – Kiáltotta Søren, még éppen hallottam, mielőtt egy hullám beterített volna megint egy hatalmas dörgés kereteiben. Ujjaim görcsösen markoltak valamit, ami reményeim szerint elég erős volt, hogy egy ilyen vihart kibírjon. Aztán eltűrtem az arcomból a vizes tincseket és egy adag sós, gusztustalan vizet kiköptem az amúgy is ázott fadeszkákra.
Nem tudom, hogy hogyan keveredtem Søren közvetlen közelébe, hogyan zárt a karjaiba. De ahogy hozzábújtam még a nedves ruhákon keresztül is éreztem, milyen melegség árad a testéből. Sóhajtottam egyet, mielőtt megint pofán csapott egy hullám és hirtelen, ahogy a szemeimet összeszorítottam vörösen izzó árnyak lebbentek meg. S mikor kinyitottam őket nem maradt más, csak hatalmas fehérség, amit egy a közelünkben cikázó villám okozott.
Nem tudtam megszólalni egy darabig. A tenger erősebb volt nálam. Sokkal, de sokkal erősebb és ha nem lett volna Søren, akkor biztosan végem. A tűz, ami bennem éget hatalmas volt, veszélyes és pusztítót, de a víz ki tudta volna oltani, ahogyan gyerekként is majdnem megtette. Akkor is megmentettek erős karok, s most is megmentettek. Ahogy csitulni kezdett a vihar és végre kikerültem Søren öléből – na nem, mintha nem esett volna jól, csak éppen annyira férfias volt, hogy semennyrie.
Felnéztem az égre, ahogy megint viszonylag szilárd talajon találtam magam. A felhők egyre oszladozni kezdtek, hogy mögüle derültség és fény bukkanjon elő. Még talán egy-két apróbb csepp ránk hullott, de már nem éreztem. Minden ruhámból csöpögött a víz, mintha ruhástól estem volna megint Christopher Cartwright kádjába.
Nos, hogy vagy? – kérdezte Søren, s hamarosan megéreztem a szivarismerős illatát. Ez kicsit megdobogtatta a szívem, mint már annyiszor korábban… de aztán előkerült a vérszomjas kutyája, aki elől szószerint el kellett ugranom, hogy ne érjen hozzám. Nem akartam még véletlenül sem újból kockáztatnom az életemet. Újra emlékeztettem magam, hogy a hónap végén el kell vinnem Adát vásárolni, szóval nem őrültködhetek kaland címszóval. – Lenyűgöző ez az erő, ugye? – Csapkodott hátba. Erre csak köhintettem egyet, nem vagyok ilyen erős ütésekhez szokva… lényegében Nat is akkor ütött belém, mikor nagyon-nagyon mérges volt. Amúgy sosem érintett ilyen keményen.
Nem tudom, hogy át akarom-e még egyszer élni – vallottam be, még mindig nem igazán tértem magamhoz. De tengeri beteg még mindig nem voltam. Sem szédülés, sem hányinger nem kínzott, illetve másfajta tűneteket sem tapasztaltam… de a fejem még mindig fájt a képembe csapódó hullámoktól.
Egy kis viking sört? – kérdezte aztán. Végre eltalálta, mivel lehetne lenyugtatni az Elliot idegeket. A káposztás részre inkább nem reagált, mintha meg sem hallottam volna. Semmi mást nem ettem, mint csokit… kivéve, ha már napok óta éheztem. Akkor bármit magamba tudtam tömni.
Kezd az az érzésem lenni, hogy le akarsz itatni… – Vigyorogtam rá.
A magasba emeltem a sörös korsót, ami még mindig groteszkül méretes volt a kezemben. Majd ittam. Nem olyan gyorsan, mint Søren. Élveztem az aromát, ami távol állt az otthon megszokott típusoktól. Sosem voltam egy nagy sörös, de ez egészen ízlett. Ahogy átkarolta a vállamat és együtt bámultunk a távolba, volt ebben az egészben valami, ami megnyugtatott. Megint kint voltam a városból. A természet érintetlen szépsége egészen lenyűgözött és az, hogy Søren ennyire egy volt a tengerrel csak még inkább. A nap valahol a távolban egyre lejjebb süllyedt, annyira, hogy egyenesen a szemembe világított aranyozott sugarával.
Nos, azt hiszem az igazi kaland csak most fog kezdődni, Elliot – mondta Søren, ebből sejtettem, hogy már a közelben vagyunk. Engem azonban lefoglalt a pillanatnyi részegség, amit az alkohol okozott így a felkavarodott gyomromra. Így már jóformán csak azt fogtam fel, mikor kikötöttünk és szédelegve, kissé még mindig vizesen, de kijutottunk a partra. Egyelőre úgy tűnt az egész, mintha csak kóvályognék.
Be kéne azonosítani, hol kötöttünk ki pontosan… – magyaráztam és megindultam előre. Valami romos viskót pillantottam meg a távolban, ez volt az első, amit kiszúrtam a sötétben, azt is csak azért, mert éppen telihold ragyogott az égen és ezüstös fényével kellően megvilágította a hatalmas, füves területet. Valójában észre sem vettem, hogy kikötéskor már egészen ránk sötétedett, még ott lüktetett bennem a kaland iránti lelkesedés.
Na jó… – előhalásztam a pálcámat és magamra böktem a végével, hogy gyorsan megszárítsam magam. Nem tudtam, hogy Sørennek szüksége volt-e ilyesmire, minden esetre ő is kapott egy adag meleg levegőt az arcába. – A térképen két házat jelöltek rúnával, az egyik az f volt, a másik meg… az u… ha jól emlékszem. – Folytattam nagyon magyarázva Sørennek. Ki kéne derítenünk az melyik és akkor már egy jelölt pontot ki is húzhatunk a listánkról.
A ház egyébként nagyjából egy öt perces sétányira volt a parttól. Könnyedén elsétáltam odáig még úgyis, hogy a vihar kegyetlen erejét éreztem a lábamba. Bevártam Sørent, hogy egymás mellett mehessünk. Igazából elég titokzatos figura volt, leszámítva, hogy azt már megtudtam róla, hogy szereti a hajózást és a viharokat. Ezekért nagyon lelkesedett, de én valahogy mélyebbre akartam látni, abba a sötétségbe, ami ott csillogott a szemében a legutóbb… és amit akkor is elcsíptem, mikor fölkerültem a „bálon.”
Ugye tudod, hogy majd mesélned kell a szörnyedről? Nem hagy nyugodni, amit a szemedben láttam legutóbb… – mondtam, de a tekintetem az előttünk álló rom tárt ajtaján pihent. Méterekről azt figyeltem, mint valami tátongó sötétséget, ahonnan bármikor kiszökhet. Igazából nem volt Sørennek túl sok ideje válaszolni, mert hirtelen valami arcon csapott, valami furcsa fagyos hideg… aztán megéreztem a szívembe, mintha valami jeges kéz szorongatná azt. Egy ütemet ki is hagyott, ahogy a tekintetem az ajtófélfára vándorolt. Megvillant valami, talán egy rúna, de mintha fordítva vésték volna fel. Na nem… na nem Elliot… kiszállsz a hajóból és egyből egy átokba botlasz?! A hang méltatlankodott bennem, de én elvigyorodtam és közelebb sétáltam a romhoz. Beképzeltem simítottam végig a rúnán.
Nos… megjöttünk az első helyszínre – kacsintottam hátra Sørennek.
Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #11 Dátum: 2020. 04. 27. - 09:57:19 »
+1



Adressat: Elliot

16+

A tenger ősi mindent megmozgató vad és szenvedélyes ereje mindig felpezsdíti a vérem, és egy időre elfeledteti velem azokat a borzalmakat, amiket még egy ócska halászhajón éltem át évekkel ezelőtt a szomjúság és az éhhalál között őrlődve, a haldokló testvéreimet ölelve. A tenger kegyetlen. A tenger olykor gyilkol még akkor is, amikor nem dobálja a hajód. A víz nem oltja szomjad. A tenger nem ad ételt. És a nap perzseli a kiszáradt aszott bőröd. Talán gyűlölnöm kellene ezt az erőt, mely annyi szerettemet ragadta el tőlem, kezdve a legfiatalabb öcsémmel, akit az őrült anyámnak nevezett szörny belefullasztott a hullámokba. Gyűlölnöm kéne, mégsem teszem. Mert egyszerre az otthonom, és testvéreim állandóan hullámzó mélységes kék sírhelye is. Talán azért is utazom rajta szüntelen, hogy őket is magam mellett érezzem. Ha már képtelen voltam megmenteni őket. Ha már nem voltam jó fivér.
Az arcomról lecseppenő vizet letörlöm, mielőtt az is a karjaim között tartott Elliot fejére pottyan, majd elengedem őt is. A víz és a szél most nekünk kedvez, és Freya is zavartalanul száguldhat tovább ezen az örökösen változó koporsón. A számban lévő szivart elemelem az ajkaimtól és fújok három delfin alakú füstfelleget, majd nézem, ahogy eloszlanak a hullámok felett. Egyszerűen nem vagyok hajlandó arra gondolni, hogy az öcsém és a húgom testét cápák és más vizi ragadozók ragadták el. El is hessegetem ezt a borús gondolatot,és inkább Elliot zilált külsejére vigyorgok, majd nézem, hogyan kerülgeti Valkűrt.
– Nem tudom, hogy át akarom-e még egyszer élni.
- A tenger kiszámíthatatlan, de majd a kedvedért mutatok be egy áldozatot az isteneknek, hátha meghallgatják ezt a kérést - kacsintok rá, majd magam mellé hívom Valkűrt. - Szelídebb, mint egy macska. Sőt ezzel a bundával olyan, mint egy nyurga bárány - paskolom meg a labradoodle oldalát, majd töltöttem maguknak sört, és jóízűen korytolgatni kezdtem, miközben minden erőmmel azon voltam, hogy a fekete árnyakat, a sárga tekinteteket, és a testvéreim halott testét elássam mélyen magamba.
– Kezd az az érzésem lenni, hogy le akarsz itatni…
- Ki tudja - kacsintok rá kissé sunyi vigyor kíséretében, majd felöntök a garatra és szívok egy utolsó slukkot a szivaromból, egy füsthajót fújva Elliot felé. Aztán kikötés után néztem, ahogy ELliot ide-oda kóvályog, először annak tudtam be, hogy hosszú hajózás után furcsa a szárazföld a talpak alatt, de aztán eszembe jutott, hogy talán nem kellett volna esetleg annyi sört itatni vele, mondjuk éhgyomora. Eldobom a csikket, és követem, miután mágiával és a hajó kötéllel is biztosítottam azt, hogy Freya itt maradjon a szigeten.
– Na jó… A térképen két házat jelöltek rúnával, az egyik az f volt, a másik meg… az u… ha jól emlékszem.
- Az F betű az Ansuz volt, a másik környékén a térképen volt egy szikla és a közelében egy hegy is... Mellesleg az Ansus egyszerre jelent áldást, tanácsot, de ha fordítva van felvésve, akkor megtévesztést, félreértést és csínyt jelent - morfondírozok, miközben arcon lehel a meleg levegő, melyre egy vigyort eresztek meg, és követem Elliotot, miközben magamba szívom a táj vad északi levegőjét. Az ekész olyan kihalt, de nem azt a békés kihaltságot kelti bennem, amint mondjuk egy szikla szélén állva bámulom a tengert, vagy a mögöttem húzódó vadregényes tájat, hanem valami sokkal másabb, sokkal sötétebb. - Valami van a levegőben. És ezt nem a szivarfüstre értem - váltok kicist komorabb hangra, majd készenlétbe helyezem azért a pálcámat is.
– Ugye tudod, hogy majd mesélned kell a szörnyedről? Nem hagy nyugodni, amit a szemedben láttam legutóbb…
- Nos az engem sem hagy nyu... - kezdek bele a félig kitérő magyarázatba, amikor is meg is történik  a baljós előérzet. És szinte felhántott engem belül a hideg jég, és szinte éreztem a bensőmben a fagy hangját, ahogy mindenemet megfagyasztja. Valószínűleg Elliot is ugyan így jár, de aztán a tekintetem az övét követve megállapodik a fordítva felvésett rúnán. Na, Søren, ha ez a helyszín továbbra is ilyen csodákat rejt, Elliotnak nem is fog sokáig tartani az, hogy megismerkedjen a szörnyeddel...
– Nos… megjöttünk az első helyszínre
- Nagyszerű - szűrtem ki a fogaim közül, és igyekeztem a belsőmben úrrá lenni a hidegen, de aztán csak alább kezdett hagyni. Elvetem azt az ötletet, hogy csak úgy beleállítom a rúnába a baltámat, ami a combomon lóg, mint valami örökös útitárs, meg akkor állt oda Elliot is, nem akarom kettészelni. Óvatosan én is odalépek hozzá, de egyelőre csak vizsgálom a rúnát, majd óvatosan kinyitom a ház ajtaját. Ami hangos sivoltás és egy vagon jég és hó meg minden egyéb hideg dologgal együtt kitárul, fájdalmas jeges heget képezve az ajtó előtt futó úton, mire én a felhoz préselem magamat és Elliotot is. Valami van a házban. Amiből ez a sok jég árad. Óvatosan belesek az ajtón és akkor meglátok valami jeges női alakot, amint egy nagy láda körül köröz és minden egyes mozdulatával egyre hidegebb lesz.
- Remek, itt egy fura szellem
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #12 Dátum: 2020. 04. 30. - 13:01:40 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

Szelídebb, mint egy macska. Sőt ezzel a bundával olyan, mint egy nyurga bárány – bizonygatta Søren, ahogy a kutya mellé került. Én pedig csak felvontam a szemöldököm válaszképpen, mintha azt kérdezném: Komolyan? Jó pár bárányt láttam már az életem során, főleg hogy egy legelő mellett nőttem fel. Ott Észak-Írországban szinten minden nagyobb mezőn előfordult egy-egy nyáj. De egyik sem volt ilyen, mint ez a Valkűr-izé. Azok féltek az embertől, nem sétáltak oda mellé szimatolni és furcsa, veszélyes hangokat kiadni. A bárány kezes volt, tudta, hol a helye.
Inkább olyan, mint egy vérszomjas fenevad. – Jegyeztem meg csak úgy mellékesen. Már a kikötés érdekelt és az, hogy jó messze kerüljek a tengertől, lehetőleg stabil talajra. Nem küzdöttem tengeribetegséggel, már megszoktam a hajózás, de azután a vihar után, amit átéltünk, nagyon is vágytam vissza a szárazföldre, hogy a kavargó gyomrom kicsit megnyugodjon. Beleszédültem a hatalmas hullámzásba, abba hogy a víz arcul csapott újra és újra.
A leitatós válasz nem lepett meg. Søren olyan férfinak tűnt, aki valamilyen módon megszerzi, amit akar… bár fogalmam sem volt még mindig, hogy engem tényleg akar-e. Az igazat megvallva jó ideje nem igazán hittem abba, hogy engem bárki is akar még. Engem érdekeltek emberek, bár akarásnak nem nevezném az érzést, amit bennem keltettek. Én csak egy valakit akartam két évig, most minden, ami történt idegen és furcsa volt… de tetszett.
Jól esett hát kilépni a talajra s távolra pillantva földet és sziklákat látni. Ez olyan volt, mint egy hazatérés. Én sosem voltam a víz gyermeke. Kerülte, tartottam tőle, mert erősebb volt nálam s én nagyon ritkán tudtam behódolni nálam nagyobb erőknek. Olyan voltam, mint a tűz. A víz csak kioltani tudta volna az erőmet.
Az F betű az Ansuz volt, a másik környékén a térképen volt egy szikla és a közelében egy hegy is... Mellesleg az Ansus egyszerre jelent áldást, tanácsot, de ha fordítva van felvésve, akkor megtévesztést, félreértést és csínyt jelent. – Søren sokkal jobban értett nálam a rúnákhoz és ahogy beszélt róluk, volt a hangjában valami olyan hideg, északi szenvedély, ami még mindig lenyűgözött. Elhúztam a számat egy komor kis mosolyra, majd nagyot szippantottam a kellemesen langyos levegőből. Jó helyen voltunk. Ez a hely nem volt megfertőzve az emberektől. Ha valaki kincset rejtene el, hát éppen ezt találná megfelelőnek. S én éreztem is valamit, ahogy a levegőben vibrált… mágia volt, de nem tudtam eldönteni miféle s hogy távolról jön-e vagy éppen közelről.
Miért érzem úgy, hogy ez utóbbival találkozunk majd… – sóhajtottam egyet, egyszerre izgatottan és szomorkásan. Nem tudom miért, de rendre olyan szörnyűségekkel találom szembe magam, amikből arra szokásom következtetni, hogy szinte vonzom a bajt. Nem is kicsit.
Nos az engem sem hagy nyu... – kezdte, mikor a szörnye került szóba. Tudtam, hogy van neki… láttam, ahogy el tud veszni a gondolataiban, ahogy megszűnik számára a külvilág. Ismertem én ezt, túlzottan is ahhoz, hogy lerázzon valami béna kis szöveggel. Azonban, még mielőtt válaszolhatott volna normálisan, elértük a házat s azt a fura erőt. Tényleg az volt, hideg, lassító bizsergő érzés, amitől az ember megtorpant. Az én tekintetem a falra vésett rúnán állapodott meg. Tudtam, hogy Søren is kiszúrta, mert éreztem, ahogy átjárja a feszültség… mintha az, ami benne, bennem is ott lüktetett volna.
Nagyszerű – mondta szinte sziszegve ki. Én elégedett voltam. Tudtam, hogy ez az érés valamit jelent, ezért is cirógattam végig a fordítva vésett rúnán. Szinte hívtam magamhoz annak az erejét. Az elégedettséget hirtelen egy halom heves érzés váltotta fel, hideg, fagy, sikítás és Søren erős karjai, amit a falhoz préseltek, hogy megóvjanak a hidegtől.
Remek, itt egy fura szellem – mondta.
Én nem láttam a testétől, mit néz pontosan. Csak az a fagyos hideget éreztem, ami már annyira átjárt, hogy egyenesen reszkettem. Egy pillanattal később lestem meg én is az árnyat, ami ott lebegett a láda körül. Igazából bánatosnak festet.
Helló… én Elliot vagyok… – próbáltam kedvesen magyarázni neki, mintha csak fel akarnám vidítani. Nem kell mindig azonnal támadni, nem igaz? – Ha megengednéd, hogy egy kicsit körbe nézzünk, akkor neked adnám ezt a szép… – Előhúztam a zsebemből egy csillogó papírba csomagolt cukorkát. Tényleg szép volt, rózsaszín-ezüst mintájával ebben a hideg fényben egészen beragyogott minden.
Csak egy kis apróság – lebegtettem oda a szellem felé, közben azért hátrálva, úgy, hogy neki ütközzek Sørennek.

Naplózva


Søren Stærmose
[Topiktulaj]
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #13 Dátum: 2020. 05. 05. - 07:04:04 »
+1



Adressat: Elliot

16+

A tenger zúgása, a sziklafalnak csapódó moraj, néhány sirály keserves rikkantása mint olyan idillikus békét teremt a szigeten, hogy akartalanul is arra gondolok: bár kiköthetett volna az a halászhajó egy kisebb szigeten, egy kis szárazföldön egy apró kicsit kis homokos parton, hogy legalább több esélyük lett volna a túlélésre. Túl kölyök voltam és ostoba, túl büszke és így romba döntöttem mindent. Elliot mögött haladok, lassú kimért léptekkel, és a lábam alatt elterülő ritkás, kissé fagyott fűvel borított talajt figyelem. Rettára gondolok, és az ő göcsörtös, heges, örökre elcsúfított hátára, és arra a napra, amikor a kalózok, akik kifogtak minket eladták a parton, én meg megint csak hagytam egy életet kicsúszni a kezeim közül. Vajon most hol vagy, merre jársz? Hogy bánnak veled, milyen az életed? Vajon eszedbe jut a tékozló bátyád, akire rábíztad az életed, és mégsem tudott megvédeni?
Gondolataimból a jeges, szívbemarkoló fájdalom rángat ki, ami elsőre talán le sem esik, hogy valami északi mágia lehet, mert szinte azt érzem önmagam lelke tép. Sikerül olyan mélyre szuszakolnom a lelkesedésem, hogy valahogy a rúnás vésett jel, és a láda körül lebegő szellem sem lobbantja fel bennem azt a tipikus harsány lángot. Belépek Elliot után a fagyos házba, szinte egyensúlyozni kell a jeges földön, hogy ne vágódjak hasra. Megzavar a szellem, vajon ők is úgy kísértenek a tenger habjai alatt? Az anyámat felfaló szörnyetegről már tudom a választ, hogy mindenhova követ, de vajon az apámmal mi lett?
– Helló… én Elliot vagyok… Ha megengednéd, hogy egy kicsit körbe nézzünk, akkor neked adnám ezt a szép… Csak egy kis apróság. - Figyelem, ahogy Elliot próbál valami cukorfélét adni a szellemnek, aki abbahagyja a körözést, és kíváncsi, tágra nyílt üreges szemekkel mered hol rá, hol pedig a rózsaszínes cukorra, száját csodálkozva kinyitja, és sűrű jeges levegő áramlik ki belőle. Elliot belém üttközik, amire nem vagyok kifejezetten felkészülve, megcsúszok vele, de szerencsére talpon maradok. A lény persze erre felkapja a fejét, mire harsány rikkanással felénk veti magát, én pedig a hátam mögé tuszkolom Elliotot, és megszólalok a nyelvemen.
- Jeg heter Søren Stærmose - muttakozom be, és megadóan felemelem a kezem, hogy semmi szándékom ezt a szerencsétlen női lelket bántani, aki itt lering ki tudja mióta egy láda körül, szakadt jeges, hófehér ruhában. Elmodnom neki, hogy segíteni szeretnénk, hogy nem bántjuk, mire a női alak valami zokogásfélét hallatva felrikkan, és megint körözni kezd, de kezében ott fogja a rózsaszín cukorkát is. Egy ideig még zokog aszellem, én meg hétrapillantok Elliot apró, törékeny alakjára, és  halkan tátogok felé.
- Valami rossz történhetett itt, valahogy fel kell őt szabadítani - modnom, mire visszafordulok a női alak felé, és megkérdezem mi történt ezen a helyen. Igazából nem nagyon várom azt, hogy valami hosszú regét mesél, vagy egyáltalán megszólal, de a nő recés, jeges hangon beszélni kezd, miután dermedten lebegve felénk fordul.
- Túl sok mindent őriztünk itt. És mi lenni mohók. Elvakított a hatalom, és kíváncsiság. Mi őrőként voltunk itt, kik nem nyúlhattak ládákhoz. Nekük feladatunk vigyázni óvni őket, de mi megszegni ezt. Egyikünk kinyitni láda. Szörnyű sötét lep be minket. Szörnyű hideg jön. Szörnyű tűz emészt. Szörnyű lények falnak fel. Meghalni mind. Ti kincsért jönni. Ha felnyit összes láda, ha kiállni összes próba mi megszabadulunk. Készen állni erre?
Ránk szegezi tekintetét, én meg Elliotra nézve elvigyorodom majd komoran bólintok.
- Csalfa ládák. Némelyikbe semmi sincs, mégis nagy árat fizet kinyitása - suttogja jeges hangon, majd újra körözni kezd. Én pedig elgondolkodva húzgálom meg a szakállamat.
- Kicsit olyan érésem van, mintha egy másik világba csöppentünk volna - mondom Elliotnak, de aztán ismét elmosolyodom. - Ha már eddig eljöttünk, nem állít meg minket ez sem, igaz? - veregetem hátba, majd a nő felé fordulok.
- Så hører vi...
A kékes nő megdermed és abba hagyja a láda körül a körözést. Üres szemgödreit, amiben csak valami kékes fehéres fény pislákol ránk emeli. Ám amint a rejtvény elhagyná a száját, nem jönnek ajkából a szavak, majd, mind aki jól végezte a dolgát, újra körözni kezd a láda körül.
- Aha... szóval nem csak valami csíny van itt, hanem még a kommunikáció is megakad - dörmögöm elgnodlkozva, majd felsóhajtok. - Lehet adni kéne neki még valami cukorkát, hogy elismételje, hátha akkor jobban le tudom olvasni a szájáról. Vagy kereshetünk a házban nyomokat is... Ő úgy tűnik nem erőszakos fajta...
Naplózva


Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #14 Dátum: 2020. 05. 08. - 14:48:41 »
+1

magiske runer


Søren
2001. március 25.

outfit

Bár már alaposan eltávolodtunk a víztől, ahogy odaértünk a romos kunyhóhoz, mégis éreztem a tenger sós aromáját, ahogy egészen beköltözött az orromba, elnyomva a nedves talaj bűzét. A szellő pedig nem csak ezt, hanem a hullámok sziklához csapódó zaját is egészen magával hozta onnan messziről. Ne gondolj arra… A hang rám parancsolt ugyan, a lelki szemeim előtt mégis megjelent a kilátás Tengerszem nappalijából. A hatalmas üvegablakok nem rejtettek el semmit – legalábbis belülről nézve – így a sziklákat a tenger hullámait sem. Sokszor álltam ott, kávéval a kezemben, teljesen egyedül és figyeltem a vizet. Nem azért, mert lenyűgözött, vagy mert szerettem. A tenger nem az én terepem volt, féltem tőle, mert tudtam, hogy erősebb nálam. Nem… azért álltam ott, mert magányos voltam szinte állandóan. Hiába bámultam a kandallót, Nat sötétedésig nem került elő s eleinte még a gyerekeket is inkább a szüleihez vitte, minthogy velem legyenek. Azt meg persze nem szerette, ha elmentem otthonról. Egy évet unatkoztam végig így, ha nem többet. Szánalmas egy élet volt.
Csak akkor volt időm megnézni magamnak a szellemet, mikor a cukorkát felé nyújtottam és abbahagyta a mozgást. Szomorúnak látszott, még úgyis, hogy csodálkozón kitátotta a száját s a hideg levegő megint utat talált hozzám. Nem zavart. Nem mozdultam, azt vártam, hogy mond valami vagy legalább közelebb enged a ládához… amúgy is! Mit foglalkoztam volna éppen én a hideggel? Annyi minden más vett körbe. Éreztem, hogy az egész környékben valami őrült, talán kicsit zabolázatlan mágia uralkodik, olyan amilyet az ember a minisztérium által agyonszabályozott városokban nem érezhet. Az épületeket ugyanazok a mágiák védték, még akkor is, ha értékes mágikus tárgyakat rejtettek bennük. Itt nem volt védelem, itt csak a szellem volt és a varázstárgy… vagy tárgyak, amik miatt itt voltunk.
Søren valahol mögöttem a saját nyelvén szólalt meg. Nem értettem, csak hallottam benne azt a északi keménységet, amibe megint beleborzongtam. Tetszett, hogy ez a nyelv is annyira hozzá tartozott, mint a hajó vagy az őrülten nagy hullámok szeretete. Belém hasított a felismerés, hogy mennyire el tudnám magunkat képzelni még ezer meg ezer kalandon együtt… de egy hang mégis azt súgta, hogy a végén nekem fájna megint. Pont olyan volt, mint a villában, ahol először találkoztunk és a csók után finoman szólva is elutasítottam.
– Valami rossz történhetett itt, valahogy fel kell őt szabadítani – mondta Søren, mikor a szellem már a cukorkával a kezében körözött tovább a láda körül. Ezúttal nem akarta minket megtámadni, de úgy festett, nem is különösebben érdekeltük.
De ahhoz tudnunk kéne, mi történt vele és ezzel a hellyel… – mutattam körbe. Mindegy, nem vártam meg Søren válaszát, csak megköszörültem a torkomat és megint a nőre pillantottam. – Elnézést, hölgyem, el tudná mondani, mi történt itt? – próbáltam a lehető legudvariasabb lenni. 
Meglepett kicsit, ahogy megállt a mozdulatban, majd bánatos képét egyenesen felénk vetette. Egy pillanatig nem szólalt meg, csak érezhettük a belőle áradó hűvösséget. Hagytam, hogy megint rám találjon, sőt egy lépést még tettem is felé. Nem támadóan, inkább úgy, mintha azt akarnám bizonyítani, hogy érdekel ő, segíteni akarok. Nyerd el a bizalmát… majd elvezet a kincshez.
–  Túl sok mindent őriztünk itt. – Ahogy beszélt a hangja reszelős és fájdalmas volt. Szinte éreztem, ahogy minden szava apró tüskeként fúródik a szívembe. – És mi lenni mohók. Elvakított a hatalom, és kíváncsiság. Mi őrőként voltunk itt, kik nem nyúlhattak ládákhoz. Nekük feladatunk vigyázni óvni őket, de mi megszegni ezt. Egyikünk kinyitni láda. Szörnyű sötét lep be minket. Szörnyű hideg jön. Szörnyű tűz emészt. Szörnyű lények falnak fel. Meghalni mind. Ti kincsért jönni. Ha felnyit összes láda, ha kiállni összes próba mi megszabadulunk. Készen állni erre?
Az ő beszéde is északias volt és hideg, pont olyan, mint Sørené. Egy nőtől furcsa volt ilyesmit kihallani, ám mégis lenyűgöző. A társamra pillantottam, aki csak bólintva jelezte, ő bizony készen áll a dologra.
Én készen állok. – Határozottan válaszoltam, mert a fülemben még mindig ott mantrázta a hang az állandó parancsot, ahogy kincsek közelébe keveredtem: Szerezd meg! Szerezd meg magadnak! Megremegtem, amint a szalag erőteljesen lüktetni kezdett a csuklómon. Izagatottságot éreztem.
Csalfa ládák. Némelyikbe semmi sincs, mégis nagy árat fizet kinyitása – mondta a szellem még mindig tört angolsággal beszélt, ahogy ismét a láda körül kezdett mozogni. Hosszan bámultam rá, mielőtt megint Søren felé fordultunk.
Nos, én szívesen megfizetem azt a nagy árat – Komisz vigyor ült ki az arcomra, mint mindig, ha valami érdekes helyen találtam magam. Az átkozott tárgyakat is gond nélkül megfogtam, de valahogy egyiktől sem lett semmi bajom… vagy még csak nem találkoztam elég veszélyes darabbal. – Persze nekem nincs is sok veszíteni valóm az életemen kívül. – Rántottam meg a vállamat.
– Kicsit olyan érzésem van, mintha egy másik világba csöppentünk volna – mondta Søren, de aztán ismét elmosolyodott. Jól állt neki ez is, valahogy olyan kemény és férfias arckifejezés volt ez is tőle. – Ha már eddig eljöttünk, nem állít meg minket ez sem, igaz?
Semmi. – bólintottam egyetértően. Szinte egyszerre fordultunk a kékes színű nő felé, aki ismét szóra nyitotta a száját, ám abból egyetlen hang sem jött ki. Nem számított igazából. Az azért megmaradt az előző csevegésből is, hogy próbákat kell ki állni, de hogy azok mik s hogyan kezdődnek el, nem egészen voltak világosak. Az az érzésem támadt, hogy a ládát kell hozzá felnyitni.
Vagy esetleg kinyithatnánk a ládát szaglászás helyett – válaszoltam és a szellemre pillantottam, akinek azonnal eltorzult az arca. Talán attól rettegett, hogy megint át kell élnie, amit életében. – Ne aggódj, megszabadítunk. Ezért jöttünk. – Mondtam a szellemnek és egy kicsit meghajoltam felé, hogy a tiszteletemről biztosítsam. Aztán hirtelen előkaptam a pálcámat és elkiáltottam magam: – Alohomora!
A láda kattanással feltárult. A kísértet jegetköpve-sikoltva slisszolt be a házas szemközti sarkába. Hirtelen hatalmas feketeség és hideg töltötte be a teret, ahogy hátra léptem, megfogtam Søren kezét és magamhoz rántottam, mintha meg akarnám védeni. Aztán… mintha egy másik világba kerültünk volna. Ahogy a sötétség oszladozni kezdett hatalmas jégmezőn álltunk, talán egy befagyott tó felett, ami körül hatalmas, végeláthatatlan fenyőerdő volt. Hidegnek kellet volna lennie, hidegebbnek, mint ott a kunyhóban… de nem volt. Ebből sejtettem, hogy ez csupán illúzió, ám a jégpáncélon ácsorgó, hatalmas, agyaros, páncélos medve még így is rendkívül ijesztőnek… és igazinak tűnt.
Most kéne egy szerencse puszi… – közöltem de a pálcámat a morgó medvére szegeztem.
 
Naplózva

Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 05. 05. - 09:52:28
Az oldal 0.144 másodperc alatt készült el 45 lekéréssel.