+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Bűntársak
| | |-+  (N)JK
| | | |-+  Elfogadott (N)JK-k
| | | | |-+  Betty Thompson
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Betty Thompson  (Megtekintve 1166 alkalommal)

Betty Thompson
(N)JK-Tanár
*****


Mágiatörténet tanárnő

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2022. 07. 30. - 15:52:18 »
+1

BETTY THOMPSON


jelszó || ”a lélekállatod Smith professzor”
nem ||
születési dátum || 1972. július 30.
kor ||  32
vér || félvér
foglalkozás || Mágiatörténet professzor a Roxfortban
funkció || miért fontos ez a karakter?
Mágiatörténet professzor a Roxfortban


A múlt
Volt egy interjúm a Szombati Boszorkányban – fiatal, tehetséges boszorkányokat kérdeztek -, ahol megkérdezték, mire vagyok a legbüszkébb az életemben. A válaszom után csodálkozva kérdezte tőlem az újságíró, hogy nem a kislányomra vagyok a legbüszkébb? Természetesen jó látni, hogy ügyesen boldogul a Roxfortban, de Maggie-hez nem sok közöm van.

Bezzeg a kutatásaim! Akárki, akármit mond, azokat én vittem véghez. Hallottam, hogy sokan csak legyintenek egyet, ha meghallják a nevemet, és azt mondják: Áh, csak jókor tette szét a lábát, jó embernek. Lehet, hogy párszor kihasználtam az adandó alkalmat, de ezek a lehetőségek fel sem merültek volna, ha nem vagyok kiváló a szakmámban.

A Roxfortban úgy végeztem kiváló eredménnyel, hogy fülig szerelmes voltam, körülöttem lebegett a rózsaszín köd, mégis a legjobb voltam. Aztán az Akadémián is saját erőmből szereztem ösztöndíjakat, kaptam jobbnál-jobb kutatási lehetőségeket. És azzal, hogy elfogadtam őket, elvesztettem Maggie-t és Christ. A döntést én hoztam meg, nem is tudom őket okolni.

A kapcsolatunk viszont a háború alatt romlott meg. Chrisnek akkor már meg volt az új barátnője, aki veszélyeztette a testi épségüket. Mugli születésű volt, a halálfalók keresték mindenütt, ők pedig nem akartak eltűnni.
-Tudok nektek egy jó helyet, Chris. – néztem rá kérlelőn. – El kell bújtatnod Maggie-t!
-Nem lesz semmi baja, vigyázunk rá. – mondta komolyan a férfi, és láttam rajta, hogy alig várja, hogy eltűnjek az otthonából, vagy akár az életéből is.
-Akkor hadd vigyem csak Maggie-t.
Chris a fejét csóválta. Tudtam, mire gondol: nem tudnék megfelelő anyja lenni, de amellett az apját is pótolnom kellene. Ezt évekkel ezelőtt elszúrtam. Mégsem hittem el, hogy tudnak vigyázni rá. A halálfalók mindenkit megtaláltak. Láttam, tapasztaltam, nem egy ismerősömet vesztettem el így.
-Kérlek… - suttogtam kétségbeesetten.
-Menj el, Betty, és próbálj meg magadra vigyázni. – búcsúzott Chris szomorúan.

Én tényleg elmentem Angliából. A kutatásaim is, de a gyávaságom is Olaszországba hívott. Inkább végeztem a dolgomat, elrejtőztem – habár nem nagyon volt rá szükségem -, és csak akkor tértem vissza Angliába, amikor újra béke lett.

Amikor McGalagony professzor immár a Roxfort igazgatójaként, megkeresett. Hallott, olvasott az eredményeimről, emlékezett rám, és felajánlotta a mágiatörténet tanári pozíciót. Nem mondom, hogy nem láttam benne a kihívást.  Binns professzor hosszú évtizedekig húzódó rémuralma tönkretette a tárgy szépségét. Senki, még a legelvetemültebbek sem választották a mágiatörténetet. Ha valaki ebbe az irányba indult el, csakis az Akadémián tanulhatott komolyabban a varázslók történelméről. Így elvállaltam az állást, reménykedve abban, hogy így egy kicsit a lányomhoz is közelebb kerülhetek.

Sokszor írtam neki levelet, de sajnos keveset találkoztunk. Ők boldogan éltek, nem volt helyem az életében. Valahol viszont mégis egy kudarcnak éltem meg, hogy nem sikerült egyben tartani a családot. Egy ideig reménykedtem abban, hogy egyszer újra együtt lehetünk, de a háború óta lemondtam erről. Most már csak annyi esélyem van, hogy a lányommal rendezem a helyzetemet.

Az első órák után rájöttem, hogy szeretek tanítani. Új perspektívából láthattam a tárgyamat, a diákok kérdései segítettek, hogy más szemszögből nézzem a dolgokat. Persze közben az ókori kutatásaimat sem hagytam abba. Rendszeresen váltunk levelet régi tanárommal, Darius Krauss professzorral. Ő mindig bíztatott, segített, és bízott bennem. Sosem előítéletekkel tekintett rám, látta a helyem a tudományos életben, ahol a férfiak egyeduralma a jellemző.[/font]

Jellem
Betty teljes mértékben a munkájának, elsősorban az ókori kutatásainak él. A tanítást is csak úgy vállalta el, hogy közben végezheti a kutatásait, esetlegesen külföldre is ellátogathat. Célja, hogy minél híresebb tudós lehessen, és ezért mindent meg is tesz. Nem szégyelli kihasználni testi adottságait is, ha be kell jutni egy titkos részlegbe, vagy meg kell szerezni néhány iratot.
Tanárként igyekszik minél több tudást átadni a diákjainak, de ezért következetes, szigorú tanárnak tartják. Nem részrehajló, csak a tényleges tudást értékeli, a mellébeszélést nem.

Külsőségek
szemszín || zöldeskék
hajszín || szőke
kinézet || Alacsony, nagyon csinos hölgy, aki kiállásával mindig kivívja a tiszteletet mind a tudósok, mind a diákok körében. Haját kibontva hordja, a legújabb divat szerint öltözködik, nyakában szinte mindig egy régi ókori érme lóg.

Kapcsolatok
Margaret (Maggie) Knight, 12, Betty lány, a második évét kezdi a Roxfortban
Christian Knight, 32, Betty első szerelme, kislánya apja
Darius Krauss, 65, Betty Akadémiai tanára, mentora, támogatója

Azt beszélik…
… hogy a Merlin-ösztöndíj után a Merlin-díjra hajt – minden áron.

Pálcatípus
11,5 hüvelyk, vörös berkenye fa, főnix toll mag

Egyéb
avialany|| Amanda Seyfried

Naplózva

Elliot O'Mara
Varázsló
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2022. 07. 30. - 16:07:42 »
+1

Kedves Betty!

Igazán örülök, hogy ezt a remek karaktert megalkottad. Nem, nem azért, mert véletlenül közöm van a megszületéséhez... na jó, de. Vigyorog
Bár elég röviden írtad le a múltat, ahogy az egy NJK-nál természetesen el is várható, tökéletesen kirajzolódott Betty erős személyisége. Láthatóan nem a legjobb anyuka, mégis egyértelműen fontos neki a kislánya és ez a háborús résznél kirajzolódott. Ugyanakkor, mint intellektuális munkát végző nő, állandó harcban áll benne az anya és a kutató, mely szintén kivehető a villanásnyi képekből, amiket róla mutattál meg nekünk.
Nem is tartanálak fel tovább. A karakterlappal mindent rendben találtam és természetesen:



Gratulálok! Az eligazító-pm hamarosan érkezik.

Üdv,
Elliot

Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 07. 30. - 07:44:16
Az oldal 0.549 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.