+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Sheena Burton
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Sheena Burton  (Megtekintve 1509 alkalommal)

Sheena Burton
Eltávozott karakter
*****


๑ beautiful nightmare ๑

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2013. 04. 05. - 20:23:06 »
+1

S H E E N A   B U R T O N


"Better to reign in Hell than serve in Heaven"



      

jelszó || "Mert nem is vagy Te más, csak egy istenfing!"
így ejtsd a nevemet || Sína Börtön
nem ||
születési hely, idő || Salisbury; 1981. november 21.
horoszkóp || skorpió
kor || 16
vér || félvér
évfolyam || V.



" I’d scrape your eyes out but you deserve you’d look in the mirror every day!"


        

Normális gyerekkorom volt, de komolyan. Szerető anya, apa, egy vicces kistestvér, egy hatalmas kert, háziállatok. Átlagos és normális. Ne várjatok tőlem semmi érdekfeszítőt, mert egyáltalán nem vagyok különleges.

"Kedves naplóm!
  Iszonyatos volt az első napom. Gyűlölök itt lenni, most azonnal haza akarok menni! Misty is eltűnt. Az a buta macska... Már az egész kastélyt felforgattam érte, mégse találtam meg sehol, most pedig itt ülök az új szobámban, az új ágyamon, amit máris utálok! A szobatársaimról nem is beszélve... Mindenki olyan gonosz és minden olyan ijesztő és sötét. Fogom a cuccom és indulok is haza.
Senki sem állíthat meg!"


Persze nem mentem én sehová. Hisztisen és duzzogva ugyan, de lassacskán teltek a napok, hónapok. Apránként hozzászoktam az új életemhez, két év után pedig néha már egyszerűen haza se akartam menni. Eleinte jól éreztem magam, sok embert megismertem, akik közül sok a barátom, még több pedig az ellenségemmé vált, de ez sose zavart. Mindig is igyekeztem a figyelem középpontjába kerülni, - ami persze nem volt nehéz, a külső adottságaim és a harsány hangom bőven elég is volt hozzá -, ha pedig ennek az volt az ára, hogy meg kellett átkoznom egy nálam fiatalabbat vagy akár idősebbet, megtettem. Sose tiszteltem senkit, nem érdekelt soha, hogy ki mit mond vagy tesz, én csak mentem a saját fejem után, akik pedig ezt díjazták, velem tartottak.

- Te meg mi a fenét csinálsz?  - Ripakodtam rá hisztérikus hangon, de meg se várva a választ már rá is rontottam, hogy megkaparintsam a naplómat tőle. - Mégis hogy képzeled ezt? Egyáltalán hogy találtad meg? Már megint kölcsön akartál venni egy toppot tőlem? Na, húzzál ki de rögtön! Ez az én szobám!   - Hadartam a szavakat, méghozzá nem is kicsit. Olyan pipa lettem, hogy legszívesebben a hajánál tépve lógattam volna ki az ablakon. Az volt a szerencséje, hogy miután kirántottam a kis barna könyvecskét a kezéből, szinte szó nélkül kiviharzott a hálómból. Motyogott még valamit maga elé kifele menet, amit ugyan nem értettem, de azt a hülye vigyort határozottan láttam az arcán, amit már úgy megszoktam tőle.
- Miért nem tudod becsukni magad után az ajtót?  - Visítottam utána, miközben odacsattogtam, aztán emeltem is a lábam hogy egy jókora rúgást rámérve a helyére tegyem.
Az ajtó hangos csattanással bezárult, de a biztonság kedvéért még a kulcsot is ráfordítottam.
- Szemét kis liba. Nem hiszem el, hogy állandóan ezt kell csinálnia. Komolyan kikészít. - Fújtattam, morogtam még magam elé pár pillanatig, aztán hirtelen dörömbölni kezdett valaki az ajtón.
- Húzz el! - Kiáltottam oda, szúrós pillantásokat küldve a nyílászárónak, majd nekiálltam a széthajigált ruháim összepakolásának, közben azon agyalva, hogy vajon hova kéne rejtenem a naplómat, hogy az a kis izé ne találja meg.
Minden olyan hirtelen történt. Néhány másodperc múlva azon kaptam magam, hogy a könyvecském tompa, halk puffanással ér földet a hófehér szőnyegen. A magas, fekete hajú férfi fölém magasodott, tekintetéből csak úgy áradt a düh, szemöldökeit összeráncolta, aztán már csak a hatalmas tenyeret láttam, ami egyenesen felém tartott.
- De apa! Megint a cuccaim között turkált! - A szemeimből könnyek törtek elő, összehúztam magam, lesütöttem a tekintetem és elcsukló, nyivákoló hangon kezdtem rimánkodni. Kezét a jobb vállamra tette, enyhén megszorította, kicsit megrázogatott, s felsóhajtott.
- Merlin szerelmére! Fejezzétek már be ezt az állandó civakodást. Te vagy az idősebb, legalább neked legyen annyi eszed. - Megrázta a fejét, kedves, zöld szemeit néhány pillanat erejéig az arcomra szegezte, aztán megveregette a vállam. Szó nélkül hátat fordított nekem és kisétált a helyiségből.


"People who don’t know me think I’m quiet.. but those who know me wish I would shut up"

  A negyedik év végére szinte az összes barátom elfordult tőlem, a haragosaim pedig egyre csak gyűltek. Igaz barátom már előtte is maximum egy maréknyi lehetett csak, - lány szinte egyáltalán nem volt köztük, velük valamiért mindig is nehezebben tudtam szót érteni - de még ők sem tudtak kitartani mellettem, hiszen valamennyien az ellenkező oldalon álltak. Másoknak pedig bőven elég volt a saját problémájukkal törődni.

Elvesztem.

  Aztán jött a végső döfés. A háború minket is utol ért, de egyáltalán nem voltunk rá felkészülve. Végül aztán tettük, amit tennünk kellett, pontosabban amit apa jónak tartott. A gyengék és az árulók elbuknak. Mi csak élni akartunk, annak viszont ára van.
  Valahol mélyen mindannyian éreztük, hogy a dolgok így fognak alakulni, mégis meglepődtünk, mikor apám egy ködös délutánon hazaérve a munkából összehívta a családot és üveges tekintettel bámulva maga elé, csak azt ismételgette: minden rendben lesz, ne aggódjatok. Elmagyarázta, hogyan is kell viselkednünk a továbbiakban, mit tegyünk, mit ne tegyünk, mire figyeljünk nagyon oda. Nem akartunk hinni a fülünknek.  Az arcán láttam, hogy valami egyáltalán nem stimmel vele, de azt azóta se tudtam meg, mi vitte rá arra, hogy a rossz oldalt válassza. Szinte holtbiztos voltam benne, hogy fenyegetéssel törték meg, de azt is elképzelhetőnek tartottam, hogy egy igen befolyásos aranyvérű barátjától kért segítséget. ~ Hogy is hívják? ~ Mást nemigen tudtam elképzelni.[/font]

"Smile! It's easier than explaining why you're crying"

      

Mindig is makacs és nagyszájú voltam, sose tudtam elviselni, ha valaki meg akarta mondani nekem, mit hogyan kéne csinálnom. Kizárólag a saját fejem után mentem, még akkor is képes voltam ragaszkodni a véleményemhez, ha idővel rájöttem, hogy nincs igazam. De ez elég ritkán fordult elő.
A kötekedés és a vitatkozás lételemem volt. Piszkálni, bosszantani másokat, megmondani mit gondolok, akkor is, ha ez egyáltalán nem érdekelte az illetőt. Idővel pedig ezek a tulajdonságaim egyre csak erősebbé váltak.
Régebben igyekeztem mindig a figyelem középpontjában lenni, sokat nevettem - másokon - és még többet rosszalkodtam, azonban mostanában jobb szeretek egyedül lenni. Elrejtőzve. Minden olyan nehéz lett, minden olyan más. Vannak pillanatok, amikor legszívesebben csak eltűnnék a föld színéről, de most már a kastélyt se hagyhatom el.
Nem bízom meg senkiben, képtelen vagyok megnyílni. Rettentő óvatos vagyok. Ha valakinek mégis sikerül közelebb férkőznie hozzám, rájöhet, hogy valójában nem is vagyok olyan szívtelen és bunkó, mint amilyennek első látásra tűnök.

Erősség || kitartó, őszinte, tanulékony, határozott, kalandvágyó, humoros
Gyengeség || makacs, önző, türelmetlen, lusta, hirtelen haragú, kötekedő



"We’ve all got both dark and light inside of us. What matters is the part we choose to act on, that’s who we really are"


      

mindig || édesség, állatok, alvás, vásárlás, tengerpart, sneakers
soha || hús, bogarak, tél, tanulás, ha buta libának néznek, magassarkú
hobbik || lustálkodás, olvasás, repülés/kviddics vagy amihez épp kedvem van
merengő || A legjobb emlékem? Talán az, amikor először elmentünk nyaralni a tengerhez.
A legrosszabb pedig amikor megharapott egy rottweiler.
mumus || egy rottweiler kutya
Edevis tükre ||  normális élet, boldog család
százfűlé-főzet ||  még nem kóstoltam ~ narancssárga színű trutyi, aminek az illata olyan, mint egy döglött halé, az íze viszont kellemes, karamellás
Amortentia || csokoládé, eper, tejszín *-*
titkok || naplót írok és imádom a mugli sportokat. Az extrémebbeket.
Főleg mióta Chuck, a nálam bő négy évvel idősebb unokabátyám elvitt egy kick-box edzésre. Hát az valami fantasztikus volt! Aztán persze addig nyüstöltem, míg meg nem engedte, hogy én is becsatlakozzak. Onnantól kezdve szinte minden alkalommal mentem vele én is. Megtanított mindenre, de persze titokban.
Ja, és rettegek a kutyáktól...
azt beszélik, hogy... || Elég sok dolgot pletykálhatnak rólam, de hidegen hagy. Ráadásul a fele biztos, hogy hülyeség. A legjobb az, ami negyedik végén látott napvilágot: "Állítólag szerelmes a házvezetőbe" Nevetséges... Még csak nem is voltam egyszer se szerelmes.



"Learn from yesterday, Live for today & Hope for tomorrow"


        


apa ||  Michael Burton; 45; félvér | Régen jókat lehetett vele nevetni. Most már félek tőle. Nagyon félek, de ugyanakkor tisztelem is és felnézek rá. Annyira megváltozott az utóbbi években, hogy szinte rá se ismerek. Az a kedves, lágy szívű, ám mégis határozott és erős férfi elveszett, helyette pedig egy állandó stresszben élő, dühöngő örültté vált. De csak minket véd, tudom.
anya || Isabella (Gray) Burton; 42; félvér | Nem sokat beszélünk, ha mégis, akkor csak veszekszünk. Nehezen férünk meg egy szobában.
testvérek ||  Freya Burton; 13 | Egyik nap imádjuk egymást, másnap halálos ellenségek vagyunk. (főleg ha olyan napom van, hogy állandóan kritizálom szerencsétlent)
állatok || egy sötétszürke félig Kneazle, Misty



" If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown but it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person "


      

magasság || 167 cm
testalkat || vékony
szemszín || kékeszöld
hajszín || sötétbarna
kinézet || Azt hiszem az emberek többsége - legalábbis azok, akinek jutott egy kis ész - ösztönösen kerül engem. Na nem, nem azért, mert olyan ronda vagyok, épp ellenkezőleg. De igazuk van, a helyükben én is messziről kerülném magamat. Ha valami túl szép, az sose igaz. Sose jó.
Ha belenézek a tükörbe, néha úgy érzem, hogy aki visszanéz rám, nem is én vagyok. A fülem mögé simítom az éppen szemembe lógó hosszú, sötétbarna tincset és elgondolkodok. Vajon mások is így látnak? Vagy ez csak az én képzeletem szüleménye. A szemem épp szürke és kékes színekben játszik. Pedig tegnap még határozottan zöldnek láttam. Az orrom hegyéhez érintem a mutatóujjam. Rápillantok, de ezzel csak annyit érek el, hogy megfájdul a fejem. A szemeimet biztosan az apámtól örököltem, a szám viszont anyáé. Pfff...
Mindig is idősebbnek néztem ki, mint amennyi valójában vagyok, - persze, lehet mondani, hogy ennek már nem sokáig fogok örülni, de azért most még van előnye - de az utóbbi időben végképp nem érzem magamat tizenhatnak.
Olyan gyorsan elrepültek az évek.
Lepillantok a bal vállamra. A kis heg, amit kizárólag magamnak köszönhetek, még mindig ott van. A szörnyű délután emlékének minden egyes pillanata olyan élesen él bennem. Valószínűleg sosem fogom tudni elfelejteni.

Megrázom a fejem, copfba fogom a rakoncátlan, hátközépig érő tincseim, felkapom a taláron és inkább elhúzom a csíkot a fürdőből. Hihetetlen, hogy minden reggel eljátszom ezt.



"It's only after we've lost everything that we're free to do anything!"


        

varázslói ismeretek || Nem szeretek tanulni, de ha valami felkelti az érdeklődésem, akkor képes vagyok akár egész napokat azzal foglalkozni. Egyébként nem vagyok valami jó tanuló, sőt... de az átkokhoz határozottan jó érzékem van, ezt akárki tanúsíthatja. Na, meg ott a repülés is, amit viszont bármi áron rám erőszakoltak. Családi "örökség". De valahogy mégis szeretem.
felvett tantárgyak || repüléstan, legendás lények gondozása
pálca típusa || 9 hüvelyk, mahagóni, sárkányszívizomhúr
RBF || -



        

avialany||  Adriana Lima
Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2013. 04. 06. - 02:04:03 »
+1



Üdv, Sheena ;;


Az előtöridet egyelőre nem fogadom el, ugyanis
van 1-2 részlet, ami némi csiszolást igényel még. Alapjában véve a karaktered jól felépített, tetszetős a maga harcias nemében, az ET pedig gördülékeny és olvasmányos. Épp ezért nem értem, miért hagytál ki olyan dolgokat belőle, ami megmagyarázza, hogy:

                  •   imádom a mugli sportokat. Az extrémebbeket. Főleg mióta Chuck elvitt egy boxedzésre.  -  ki ez a Chuck?
                  •  Michael Burton; 45; félvér || Régen jókat lehetett vele nevetni. Most már félek tőle. Nagyon félek, de ugyanakkor tisztelem is és felnézek rá.   -   miért? És ismét, miért?
                  •  A negyedik év végére szinte az összes barátom elfordult tőlem, a haragosaim pedig egyre csak gyűltek.   -   az unalomig ismételt: miért? Hirtelen miért fordult el tőle mindenki? Csak úgy biztos nem.
                  •  A háború minket is utol ért, de egyáltalán nem voltunk rá felkészülve. Végül aztán tettük, amit tennünk kellett, pontosabban amit apa jónak tartott.   -   ez is egy olyan részlet, amit bőven kifejthetnél, mert ez így túl ködös és kevés.
                  • százfűlé-főzet || még nem kóstoltam    -   frappáns választ adtál, végtére is igazat kell adnom neked :] De azért a teljesség kedvéért találj ki ide valamit; milyen színű, szagú, ízű és állagú lehet Sheena főzete?
                  • azt beszélik, hogy... || Elég sok dolgot pletykálhatnak rólam, de hidegen hagy. Ráadásul a fele biztos, hogy hülyeség.   -   ez a pont a jövőbeli játékaid során még hasznos lehet. Egy szaftos pletyka, akár jó, akár rosszindulatú, remek alapot adhat egy szituációhoz a partnereid számára. A sok dologból írj be ide egyet!



Ha a javításokkal elkészültél,
értesíts engem PM-ben!

Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2013. 04. 06. - 15:05:24 »
0



Átnéztem a javításaidat, és
mivel minden a helyén van,
nem is húzom tovább az időt,
hozom a Süveget! A további
teendőidről hamarosan kapsz
egy eligazító PM-et, addig is
sok emlékezetes játékot
kívánok neked! Házad a


Griffendél!


Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 03. 14. - 04:48:08
Az oldal 0.303 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.