+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Lyra Elizabeth Freester
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Lyra Elizabeth Freester  (Megtekintve 1316 alkalommal)

Lyra E. Freester
Eltávozott karakter
*****


művészlélek ~ DS-tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 12. 19. - 18:09:45 »
+1

LYRA ELIZABETH FREESTER



         Alapok

jelszó || "Kényszerhelyzetben válunk hőssé."
teljes név || Lyra Elizabeth Amelie Freester
becenév || Lyra, Ly, (Eliza, Liz, Liza, Ely)
nem ||
születési hely, idő || 1982. január 24., London
kor || 15
vér || mugli születésű
iskola || Roxfort
évfolyam || 6
szak || -
munkahely || -


         A múlt


Gyerekkor
Na most elkezdhetném mesélni, hogy egyszer volt, hol nem volt egy… De nem teszem, mégpedig azon egyserű okból, hogy nem vagyok mesemondó. Én csak egyszerűen elmondom,  hogy mi történt velem, hogyan nőttem fel, egyszóval az életemet.
Tehát mugli születésű vagyok, de nem varázslócsaládban nőttem fel. Hogy hogyan lehetséges ez? Úgy, hogy mindkét szülőm mugli származású; de varázserővel rendelkezik. Kétség sem fért hozzá, hogy én is boszorkány leszek, látták ezt már a szüleim akkor, amikor megszülettem. Bizony a második lány voltam a családban, valahogy a fiúk nem akartak összejönni.  A nővéremmel folyton húztuk egymás agyát, meg piszkálódtunk, de ez csak a szeretet jele volt nálunk. A szüleimből hála az égnek, ekkora már minden lehető mugli hajlam kiveszett, így eszükbe se jutott, hogy beírassanak minket mugli iskolába. Elvoltunk mi a nővéremmel ketten, nem hiányzott nekünk  valami hülye tanár, hogy idióta mugli dolgokat tömködjön a fejünkbe. Ne értsétek félre semmi bajom a muglikkal, barátságos vagyok velük, csak nincs szükségem az ismereteikre, elvégre boszorkány vagyok.
Öt-hat éves lehettem, amikor Janey tesókám elég idős lett a Roxforthoz, és egyedül maradtam. Agyon akartam már én is menni, de még túl fiatal voltam hozzá. Így hát várnom kellett. Ahhoz kétség sem fért, hogy van bennem elég varázs az iskolához, hiszen még három éves is alig voltam, amikor elvarázsoltam egy mugli rokonom fűnyíróját, így az attól kezdve csak hajakat vágott. Tehát csak várnom kellett, amivel szegény szüleim idegeire mentem. Aztán ép tíz éves voltam, amikor született egy húgom is, Lorel. Nagyon aranyos kisbaba volt, és végre nem voltam olyan magányos. Mivel nem nagyon jártunk semerre, így más barátaim nem voltak. Nem akartam mugli barátságokat kötni, hiszen a Roxfortba úgyse lehetek velük. Eltelt az utolsó év is, és én végre valahára felvételt nyertem az iskolába, ami mérhetetlen örömmel töltött el. Ott már teljesen más élet egy új világ fogadott.

Roxfortos évek
Rögtön elmentünk pálcát, meg tancuccokat venni, és bármilyen meglepő, de vártam az iskol kezdetét. Aztán elérkezett az idő, és én búcsút mondtam az otthonomnak. A Süveg beosztott a házamba, ami igazi otthonom lett. A nővéremmel természetesen itt is sokat voltam, de már elkezdtem a saját utam járni; nem lóghattam folyton rajta. Innentől kezdődött meg a taulás időszaka. Nem mondom, hogy a legjobbak közé tartoztam, és azt se, hogy szerettem tanulni, de megcsináltam, ha másból nem, hát muszájból. Egyszóval úgy tengettem életemet mint minden átlagos diák.
Már rögtön első évben bonyodalmakkal volt teli az iskola, a Titkok Kamrája miatt; anyáék elgondolkoztak azon, hogy hazavisznek minket a nővéremmel, mivel mindketten mugli születésűnek számítottunk, és ők féltettek minket. De Janey-jel a sarkunkra álltunk, és megmondtuk, hogy egy ilyen kis szörnyecske nem fog elriasztani minket, és végül maradhattunk. De persze a szánk nagyobb volt és annyira azért nem voltunk bátrak, hogy a félelem szikrája fel se merüljön bennünk, de ez akkor természetes volt.
Atán a második év, Sirius Black-től való rettegés miatt ugyanez lejátszódott a szüleinkkel, de most már könnyebb volt meggyőzni őket, talán Dumbledore jelenléte miatt.
A harmadik évem is izginek ígérkezett, hiszen megint megrendezték a Trimágus Tusát. Én is végigizgulhattam az eseményeket, hogy végül azt a hírt kapjam: Tudjukki visszatért. Na innentől kezdődtek csak  bonyodalmak. Először azon kellett elgondolkozzam, hogy vajon tényleg igaz-e a hír. Hazamenve azonban azt tapasztaltam, hogy a szüleim tudnak mindenről, és igaznak találnak mindent. Nos ez engem is meggyőzött. Ám csak egy-két évvel később tudtam meg hogy a szüleim nem csupán támogatják a Főnix Rendjének elveit, hanem ők maguk is benne vannak a Rendben. Kész csoda, hogy  még nem kapták el őket, és én még az iskolában vagyok. Nem sok idő kellett és egy nap a halálfalók a családunkat is elérték, bár nem tudták, hogy varázslócsaládhoz kötődnek, de megtámadták a mugli nagyszüleimet, és könyörtelenül lemészárolták őket.

Háború
A Háború felbolygatta az egész családomat. A húgomra mindennél jobban vigyáznak a szüleim. Titkolóznak a halálfalók elől, és a Rend tagjai. Az én életemet annyiban változtatta meg, hogy azóta jól nyitva tartom a szememet, és reménykedem benne, hogy nem kapna el a családom miatt. Közben már a nővérem is Rend-tag lett.


         Jellem
Egy személy jellemét nem lehet egy pár szóval meghatározni, mert más-más helyzetben máshogy reagál, az érzelmei és a környezete befolyásoló hatására, de azért megpróbálok valami összképet létrehozni. Nagyon vidám, és energikus személyiség vagyok, és olykor bohóckodom. Néha bizony igen éles a nyelvem, ha olyan helyzet van; általában előbb cselekszem és aztán gondolkodom, utólag talán megbánva a következményeket. A barátaimért, és szeretteimért mindig kiállok, nem hagyom őket ott a pácban.
Rossz tulajdonságomnak számít, hogy szétszórt  vagyok, és könnyen elmerengek a saját gondolataimban. Nem szeretem, ha kioktatnak olyanok, akik nem értenek hozzá. Nem vagyok az a félős, visszahúzódó típus, de persze nekem is lehet kevésbé nyílt hangulatom.

         Apróságok

mindig ||
+ csoki, és egyéb édességek
+ Roxfort
+ kviddics
+ mosoly, vidámság
+ olvasás
+ érdekes történetek, pletykák
+ rajzolás
soha ||
- halálfalók
- Voldemort
- kisebbek bántalmazása
- sárvérűzés
- sötét mágia
- túl sok tanulás
dementorok || nagyszüleim élettelen teste.
mumus || attól, hogy a szüleim is a nagyszüleim sorsára jutnak.
Edevis tükre ||  világbéke, na jó csak vicc volt; igazából az, hogy a húga jól érezze magát a Roxfortban, és legyen vége a háborúnak.
százfűlé-főzet || Vörös  színű, és csokiba mártott cseeresznye íze van.
titkok || - kiskoromban pókot raktam a nővérem párnája alá, és sose mondtam neki.
-  van egy mappám, amibe a rajzaimat rakom.
- szeretnék egy öcsikét
rossz szokás ||
- hajlamos vagyok rágni a körmömet (ezért mindig van nálam körömreszelő)
- idegességemben szoktam a szemüvegem szárát rágcsálni, vagy a hajamat csavargatni.


         A család

apa || Caius Freester; 43; mugli származású varázsló
anya || Elizabeth Janey Freester; 41; mugli származású
testvérek || Janey Cassie Freester; 22
Loreley Freester; 5
családi állapot || egyedül
állatok || Lunda - hóbagoly

Családtörténet ||
Csak egy egyszerű mugli családból származom, így a története nem igazán érdekes.



         Külsőségek

magasság || kb. 170 cm
tömeg || 50 kg
szemszín || kékeszöld
hajszín || általában vörös, de van, hogy beleviszek barnás árnyalatokat.
különleges ismertetőjel ||a vidámságom, és a szemüvegem ha rajtam van.
kinézet || Vidám, szemüveges leányzó vagyok, vörös hajjal. Aki rám néz az rögtön láthatja rólam, hogy kissé izgága vagyok. Nem vetem meg a mugli ruhákat, szerintem mincs velük semmi gond.
egészségi állapot || szemüveges vagyok, de van, hogy kontaklencsét hordok



         A tudás

varázslói ismeretek || Elsőtől a hatodéves anyagig mindent tudok, elvileg, de valamennyit biztos fel is tudnék idézni. Tudok patrónust idézni, farkas alakú, de még csak nem rég óta, az apám tanította meg a nyáron. Kedvenc tantárgyaim közé tartozik az SVK, meg az Átváltoztatástan, de nem szeretem a Jóslástant, csak anya kérése miatt tanulom.

felvett tantárgyak || Jóslástan, Repüléstan, LLG,
mugli képzettségek || tudok síelni, és lovagolni, jah meg rajzolni is.
pálca típusa || 10,5 hüvelyk, vadgesztenye, főnixtoll maggal
különlegesség || -

         Szerepjáték-példa

- Anyaaaaa! Hova raktad a talárjaimat!? – ordítva rohantam le a lépcsőn, hogy kérdőre vonjam szeretett édesanyámat, ruhadarabjaim holléte felől.
- Az ágyadra raktam őket, szívem – felelte teljes nyugalommal barna hajú anyukám, aki éppen kinézett a konyhából, ahol az ínycsiklandozó muffinokat sütötte. Egy gyors puszit adva neki már rohantam is a szobámba, hogy megnézzem a keresett ruhákat. Ott voltak… jellemző, hogy kapásból a mosásban kerestem őket. Muszáj volt összepakolnom ma, hiszen holnap kezdem az első évem a Roxfort Boszorkány – és Varázslóképző Szakiskolában. Olyaan izgatott voltam, amikor megjött a levél, hogy az el sem lehet mondani… Persze Janey csak nevetett, és azt mondta nem nagy ügy, de anya elmesélte milyen volt ő amikor a levelet kapta, majd kifejtette, hogy én határozottan jobban viselkedem. Erre én természetesen büszkén kihúztam magam, és olyan önelégült arcot vágtam mint még eddig sosem. De aztán jött a pakolás, ami a legnehezebb része volt a dolgoknak. Mire összeszedem minden cuccomat, még a nap is lemegy.
De elérkezett az az idő is amikor már mindnyájan készen álltunk az indulásra, és mindenkinek megvolt minden cucca. Akkor elindult az egész család a King’s Crossra, ám félő volt, hogy még a vonatot is lekéssük, a szokásos kapkodásban. De végül elértük, és a vonat sebesen robogott az iskola, az  új jövőm felé.
- Na én megyek, megkeresem Norát, szia hugi, remélem boldogulsz – köszönt el tőlem nővérem, összeborzolva a hajamat. Persze, most vagyok itt először de te hagyj nyugodtan magamra…
- Oké, szia – ennyit feleltem hangosan, nem akartam beszólni neki, veszekszünk mi így is eleget, még ha csak poénból is. Elindultam, hogy keressek magamnak egy helyet, és a vonat végében találtam is egy szabadot. Leültem, ásítottam egyet, és legközelebb már arra riadtam fel, hogy fékez a vonat. Gyorsan magamra kapkodtam a taláromat, majd a többiek nyomában leszálltam… sikerült átaludnom az egész utazás… már csak ez hiányzott. Csónakokon mentünk a tavon a kastélyig, és a látvány levarázsolt. Egyszerűen csodaszép volt. Aztán jött a beosztási ceremónia. Nem kellett túl sokáig várom, hogy én kerüljek sorra.
- Freester, Lyra – hangzott a szigorú hang, majd remegve elindultam, hogy a fejemre húzzam a Süveget, ám még akkor is csak egy kérdés járt a fejemben: melyik házba kerülök?

         Egyéb

avialany||  Louise Ebel (Miss Pandora)
Naplózva


Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 12. 20. - 01:19:58 »
+2


Üdv a suliban, Lyra!

Az előtörténeteddel minden rendben volt, noha
szívesen olvasnék még egy keveset a Roxfortos éveidről.
Ám ezt leszámítva remek írás, élvezet lesz veled a játék *igen, ez itt a reklám helye*
A beosztás után kapsz egy iskolai baglyot a további teendőidről!

A Süveg szerint az összes házból kaptál egy kis útravalót;
nem a szélsőségek embere vagy, bár a jellemed még képlékeny,
a szellemed pedig befogadó. A legideálisabb ház a kibontakozáshoz számodra
csakis egy lehet, mégpedig aaa


• • •
Hugrabug
• • •

Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 04. 10. - 02:32:20
Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.