+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Alidore Fayre Harrison
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Alidore Fayre Harrison  (Megtekintve 1452 alkalommal)

Alidore Harrison
Eltávozott karakter
*****

"Védtelen" kiselsős

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 12. 11. - 19:10:19 »
+3

ALIDORE FAYRE HARRISON





Alapok

jelszó||”Kényszerhelyzetben válunk hőssé.”
teljes név ||Alidore Fayre Harrison
becenév ||Alie, Dore, Dorie
nem ||
születési hely, idő ||Anglia, London; 1986. 01. 12.
kor || tizenegy életév
vér ||félvér
iskola || az eddig elvégzett iskolák
évfolyam || I. évfolyam
szak || -
munkahely || -


A múlt




Gyerekkor

Alidore és Lane Harrison 1986. januárjában látták meg a napvilágot a Szent Mungóban. Mikor megszülettek, Tudjukki még nem tért vissza. Anyukájuk nagyon örült a lányoknak, szép jövőt jósolt nekik. Már kiskorukban is elválaszthatatlanok voltak – ha huzamosabb idejig távol voltak egymástól, mindketten sírásban törtek ki. A lányok nagyon szerették egymást, szinte mindent együtt csináltak. Szüleik, Radella Harrison és Ted Harrison örültek annak, hogy lányaik így összetartanak. Mikor a kicsik három évesek lettek, már megmutatkozott rajtuk a mágia, annyira sok volt bennük a mágia. Szinte mindennapossá vált, hogy kitröt belőlük a mágia, például mikor hisztiztek az anyukájuknál egy kis édességért. Korukhoz képest elég fejletten használták a mágiát. Szüleik nagyon meglepődtek, hogy lányaikban ennyi a varázslat, hiszen csak anyai ágról örökölték képességeiket. Sok barátjuk volt, de legjobban egymással szerettek lenni. Akkoriban a lányok szüleiktől tanultak meg írni és olvasni, számolni. Érdekes például, hogy az ikrek írása ugyanúgy különbözött, mint a jellemük. Lane szeretett bátor tetteiről beszélni, pedig nem sok ilyen volt, Alidore viszont csendes volt, de titkon nagyon bátor. Álmaik is merőben különböztek, másban voltak tehetségesek. Lane imádott repülni, az volt a nagy álma, hogy kviddicsjátékos legyen, Alidore viszont gyönyörűen énekelt. Kilenc éves korukban vette át Tudjukki a hatalmat, de ekkor még rejtőzködtek a halálfalók is. Radella tudta, hogy semmi nincs rendben, mert kapcsolatban állt a Főnix Rendjével, segítette munkájukat amennyire tőle tellt...
Egy átlagos napnak indult a házaspár számára, amikor megtörtént a tragédia. Portyázó halálfalók tömege tört be Radella patikájába, és  megvádolták a nőt, hogy selejtes hozzávalót adott el nekik, és miatta tönkrement egy egész kondér Százfűlé-főzetet. Radella nagyon megijedt, igyekezte óvni az épp akkor az üzletbe lépett ikreit. A halálfalók őrjöngtek, hogy nem tudták teljesíteni Tudjukki parancsát, így nagyon meg akarták fenyegetni Radellát. Egy gyilkos átkot küldtek felé, de az sajnos Lanet találta el - mivel a lányok a hátsó ajtón át jöttek be -, és holtan a padlóra rogyott. Alidore és Radella zokogásban törtek ki, és odasiettek Lane holttestéhez. Ezek után Alidore nagyon szótlan lett, szinte depressziós, amiért nem sikerült megmentenie Lane életét. Megfogadta magában, hogy utolsó erejével is kűzdeni fog családjáért, és megbosszulja Lane idejekori halálát. Szülei ezután rettegtek, hogy Doriet is elveszthetik, így óvták minden kis dologtól. Mikor megkapta Roxfortos levelét, szülei mindenképp el akarták küldeni az iskolába – azt mondták, az az egyetlen biztonságos hely, és hogy jó helye lesz. Szülei nagyon szomorúak voltak Dumbledore halála miatt, ugyanis nagyon nagy varázslónak tartották, Ő volt Alie példaképe is. A lány nem tudta túltenni magát testvére tragikus halálán, máig nem sikerült neki. Csendesen lázad, de lelke mélyén ott van a kis mag,
Alidore első féléve a Roxfortban aggodalommal telt, mintsem félelemmel. Aggódott a szülei miatt (főleg az apukája miatt, aki szakácsként dolgozott gey mugli éttermeben). Kedvenc tantárgya a bűbájtan – korához képest ügyesen bánik a pálcával. Többnyire csendesen lázadt a halálfalók ellen, nyíltan nem igazán mert még ellenálni, az apukája miatt. Csendes egyéniségével nem sok port kavar a halálfalók körében – de ez csak a látszat. Ugyanis
Alidore nem akar sötét boszorkány lenni. Szíve szerint felvállalná, hogy a Jó oldalon áll, de nagyon szereti és félti édesapját, főleg mióta testvére elhúnyt, így nem szokta sűrűn újságolni, hogy kifejezetten Tudjukki-ellenes nézetetket követ.

Jellem

Alidore általában szerény szokott lenni. Igen bátor kislányról beszélhetünk, az egyetlen amivel meg lehet ijeszteni, a családja fenyegetése. Kritikus hozzáállása van a Házirendel kacsolatban, de egyébként nem különösebben szegi meg az ésszerű szabályokat. A hallfalóknak nem mindig engedelmeskedik, de ha veszélybe kerülhet az apukája, megteszi amit kérnek – kivételt képez a három főbenjáró átok használata, illetve valamelyik diáktársa bántalmazása, megalázása. Neki magának magas a fájdalomküszöbe, eltűri, ha őt akarják megalázni, de nagyon forrtyog magában. Néha nem tudja megállni, hogy csípősen vissza ne szóljon, de nagy önurlommal rendelkezik. Csendesen lázad, magyarul nem teljesen nyíltan, de például vállal egy-egy merészebb húzást, mint Magifixel egy hatalmas pergament ragasztani az egyik osztályterembe "A Jó mindenek felett! Le a halálfalókkal, NINCS többé elnyomás!" meg hasonlók, csak hogy ne lehessen felismerni, hogy Ő a tettes.


Apróságok

mindig || éneklés, bűbájtan, piros, édesség, családja, nyugalom
soha || veszekedés, halálfalók, manipuláció, előítéletek, igazságtalanság
dementorok || arra emlékszik, mikor Lane meghalt – a hangra, amikor a padlóra zuhant, a halálfalók nevetése
mumus || az apja és az anyja holtan
Edevis tükre || leghőbb vágya az, hogy csaldáját ismét együtt lássa
százfűlé-főzet || vörösesbarnás, túlérett alma íze van
titkok || fél a sötétben; van egy Lanetől kapott nyaklánca, amit még életében nem vett le; elmondott életébenegyszer egy Lane által rábízott titkot – ezt azóta is szégyenli, azóta minden kis titkot megtart
rossz szokás || sokszor rágja az alsó ajkát; ha nagyon gondolkodik, ráncolja a homlokát



A család

apa || Ted Harrison; 47; mugli
anya || Radella Smythe; 44; félvér
testvérek || Lane Harrison; 10 (elhunyt)
családi állapot || egyedülálló
állatok || egy fehér egér: Gaillei

Családtörténet ||
A lényeges pontok:
1. család eredete:
Apa ág: A Harrison család sok éve nyitotta meg első éttermét, és azóta jól jövedelmező vállalkozás lett belőle. Szinte mindenkinek jó érzéke van a főzéshez, agy Tednek már egyenesen a vérében van. Tednek minden felmenője mugli, így családja úgymond teljesen átlagos. Tednek sok testvére van, népes rokonsággal rendelkezik.
Anyai ág: A Smythe családban öt nemzedéke tűnt fel az első varázsló. Nekik nem volt azzal problémájuk, hogy esetleg muglikkal házasodnak, vagy akár félvérűekkel. Radella felmenői közt megtalálhatunk egy híres herbalógust, bizonyos Alcott Smythe-t, aki felfedezett egy új növényfajt is. Radella nem bővelkedett túl sok rokonban, mivel elég kis családról beszélhetünk. Mindaddig nem fordultak Tudjukkivel szemben, amíg meg nem történt a tragédia; sőt, a halálfalók sokszor megfordultak üzleteikben.
2. a családi morál, pár szó a felmenőkről: Alcott Smythe – híres herbalógus (anyai ág), Miralda McClaine – énekes (apai ág)
3. a család szerepe a legutóbbi háborúban: Nem foglaltak állást.
4. a család helyzete jelenleg: Mivel összetűzésbe keverettek az egyik halálflóval, nem túl előnyös a helyzetük. Mivel a halálfalók még mindig gyakran térnek be az üzletbe,  a szülök információkat szállítanak a Rendnek, hogy esetlegesen milyen bájitalokra és füvekre lehet szügségük, és bőségesen segítik a rendet minden fajta gyógynövénnyel, hozzávalóval.



Külsőségek

magasság || 145cm
tömeg || 35kg
szemszín || zöldesbarna
hajszín || vöröses gesztenyebarna
különleges ismertetőjel || az a zöld nyaklánc, ami mindig a nyakában lóg
kinézet || Egy aprócska, fürge lányt láthatunk magunk előtt. Alakja vékony, alacsony is a korához képest, így egy roppant védtelennek tűnhet, pedig szügség esetén képességeihez mérten kemény tud lenni. Arcáról nem mindig olvashatjuk le érzelmeit, de ha nagyon mérges lesz, kétszeres erővel tud kirobbani belőle.
egészségi állapot || jó egészségnek örvend, nincs tartós betegsége



A tudás

varázslói ismeretek || kedvenc tantárgya a bűbájtan, de  gyenge bájitaltanból
felvett tantárgyak ||
mugli képzettségek || zongorázik, énekel
pálca típusa || tíz és egynegyed hüvelyk, diófa, vélahaj
különlegesség || -



Szerepjáték-példa


Igazából az egész Lane ötlete volt, én nem szeretek a padlásunkon járkálni, valami mindig neszez odafent. Persze nem félek tőle, csak azért mi még nem tudunk kiállni ellene, ketten sem. De apáék éppen valami újságcikkről beszélgettek, és az olyan unalmas! Kit érdekel, hogy egy kneazle szárnyakkal kött a világra, kit? Egy padlás sokkal érdekesebb, főleg a mienk, mert anyu ott tárolja a gyógyfüveinek azt a részét, amit el akar zárni tőlünk.
Amikor anyáék nem figyeltek, gyorsan felrohantunk a lépcsőn – nekik nem tánt fel, mert nagyon beleélték magukat a beszélgetésbe. Lane elősször benézett a kulcslyukon, majd előretessékelt engem.
„Pedig Ő az  idősebb...” - gondoltam. Habár csak két perccel, de akkor is.
Be akartam nyitni, de az ajtó zárva volt. Még nem kaptunk varázspálcát, és amúgy sem lenne szabad vele varázsolnunk még... csalódottan Laneyre néztem.
- Zárva van. - tátogtam neki hangtalanul. Miután jó párszor elsimételtem, végre megértette, miről van szó. Aztán viszont eszembe jutott a megoldás, ami talán segíthet. - Ketten próbáljuk meg kinyitni varázslattal. Talán bent vannak az ajándékaink is, amiket holnap megkapunk a tizedik szülinapunkra!
Lane-t láthatóan ez győzte meg arról, hogy be kell mennünk. Biztos voltam benne, hogy utána azt fogja újságolni, hogy Ő ment be előbb, de nem baj. Hagyni szoktam, hogy sütkérezzen a reflektorfényben, én nem szeretem a feltűnést. Erősen rákoncetráltunk az ajtózárra, igyekeztünk kinyitni. Mikor már vagy egy éve ott szobroztunk, végül kattant a zár, és kinyílt az ajtó. Természetesen nekem kellett előre menni – beléptem hát a helyiségbe. Félhomály volt. Nagy szekrények álltak a falnak támasztva, a padlás közepén pedig a gyógyfüvek voltak. Mikor Lane látta, hogy elindultam az egyik különösen kis szekrény felé, Ő a gyógynövényeket kezdte el nézegetni. Én csak azért indultam el a tárgy felé, mert hogy remegett. Aztán Ő is látta, hogy miért találom érdekesnek a bútort, és mögém szegődött. Pár lépésre megálltam a tároló előtt, és testvéremre néztem.
- Kinyissam?
- Kinyitod? - kérdezett vissza. - Mi van, ha valami szörny van benne?
Egy kis ideig mindketten hallgattunk, de aztán rámtört a felsimerés.
- Nem lehet benne szörny! Ez a padlásunk, nem? Anyák csak nem tartanak szörnyeket a szekrényekben...?
Na, mire vársz, nyisd ki.
Odaléptem a szekrény elé, és kinyitottam. Abban a pillanatban kiugrott belőle egy nagy-nagy csótány. Sikítva Lane mögé ugrottam. Csatt! A lény egy raj doxivá változott át.
- Meneküljünk! - kiáltotta Lane; azzal feltépte az ajtót, és elrohant. Én is utána mentem.
Végül persze kitudódott a dolog, mert anyék hallották ahogy testvérem felsikoltott. Türelmesen elmagyarázták, hogy ez egy valódi mumus volt, amiről mi még csak hallhattunk tőlük. Mindig azzá változik, amitől nagyon félünk.
Én már nem félek a csótányoktól, de kíváncsi lennék, hogy Lane miért félt a doxiktól.


Egyéb

avialany|| Mackenzie Foy
Naplózva

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 12. 13. - 01:43:30 »
+1


Sziaaa, Alie!

Szép munka, de még nincs kész teljesen, akad néhány részlet, amit szeretném,
ha módosítanál/bővítenél, mielőtt elfogadom az előtöridet! Ha mindez megtörtént,
jelezz vissza nekem, kérlek, és ismét átnézlek! (:


  • A Szent Mungó nem az Abszol úton található, írd át az adataid között a születésed helyét (elég az Anglia vagy London)!
  • Főnix Rendje
  • "Egy gyilkos átkot küldtek felé, de Ő szerencsére még idejében elugrott – de az átok lepattant..." --- honnan? Hiteltelenné válik a szituáció, ha a halálos átkot pattogó gumilabdához hasonlítod. Mi történne akkor, ha az ikrek nem a bejárat, hanem az eladópult mögötti hátsó ajtó felől lépnének az üzletbe? Rögtön az édesanyjuk mellé érkeznének, és így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy egy hajszálnyit rosszul céloz a gyilkos.
  • Mit értesz csendes lázadás alatt? Néhány példában kifejthetnéd a történet részeként, és ez egy csapással szépen kikerekítené Alie jellemét is (:
  • Az SZJP-d nagyon bájos lett, tetszett! (Tipp: a játékok során használd a párbeszédeknél alkalmazott jeleket, hogy elkülönüljön az elbeszélő részektől/gondolatoktól!)





Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 12. 13. - 20:56:14 »
+1


Csodálatos!
Nem maradt más hátra, mint az elbírálás, hozom is a Süveget,
aztán a további teendőidről küldök egy iskolai baglyot!

A forrófejűek házánál sokkal jobban illik a természetedhez
a higgadt, de szilaj és cseles sasok fészke, tehát a Házad aaa


• • •
Hollóhát
• • •


Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 09. 19. - 15:08:27
Az oldal 0.205 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.