+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Logan Lewis Lennon
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Logan Lewis Lennon  (Megtekintve 1558 alkalommal)

Logan Lennon
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 07. 03. - 22:25:14 »
0

Logan Lewis Lennon


          alapok

teljes név || Logan Lewis Lennon
becenév || Logan
nem || férfi
születési hely, idő || London; 1968, július, 8.
kor || 29
faj || ember
vér || félvér


          a múlt


1968. július 8-án születtem meg, Londonban. Persze erre még nem emlékszem, csak anyu mesélte. Édesanyám mugli, nem képes a varázslásra. Talán éppen ezért vette feleségül apám. Édesapám tisztavérű, megbecsült varázsló. Kissé talán már begolyózott, de azért mi még így is szeretjük. Van egy nővérem is, Henriette. Ő is képes varázsolni, akár csak én és apu. Csak szegény anyu maradt ki ebből a remek mókából, bár ő nem igen bánja. Persze biztosan álmodozott már róla, milyen is lehet így élni. Elég sok időt töltöttem mugli gyermekek között, és kiismertem őket. A játékaik alapján, vagy amit filmekben látnak, mind elgondolkoztak már azon, mit is tennének, ha lenne varázserejük. Sokan pénzt varázsolnának maguknak, páran egészséget kívánnának, mások csak boldogságot akarnak. Persze, mi varázslók tudjuk, hogy nem úgy megy az?
Gyönyörű gyermekkorom volt. Szerető család, háziállat, kis kertes ház? minden, ami csak kell. Ugyan volt egy kényes kis eset, pontosabban akkor, amikor kigyulladt a házunk. Nem olyan bonyolult dolog? egész egyszerű. Tél volt, rettenetesen hideg volt odakinn, és apu úgy döntött begyújt a kandallóba. Addig a percig tökéletesen tudtuk használni, semmi gond nem volt vele? De csak addig! Kiderült, hogy rossz az illeszték a kéményen, ami az emeleten keresztül vezetett ki, és szivárogni kezdett a füst. Erre tisztán emlékszem? Különös szag csapta meg az orromat, felébredtem, majd láttam (már amennyire lehetett), hogy valami szivárog be az ajtóm alatt. Persze ekkor már ismertem a füst szagát, olyan 7 éves lehettem. Felpattantam, felálltam az ágyra, és vártam? Ablakot nyitottam, és kiabáltam, próbáltam figyelmeztetni a többieket. S ekkor? Valami különös módon a füst nem jött tovább az ajtómon. Megállt. Kimentem hát, viszont ott óriási volt a füst, nem tudom miért, de a szobámba nem tudott jönni? Kimentem hát, egészen a lépcsőig, és csak akkor láttam, hogy odalenn óriási lángokkal nyeli el az ebédlőt a tűz. Máshol is rossz volt az illesztés, és a szőnyeg segítségével tovább tudott terjedni a tűz. A házunkat lángok lepték el. Apa ekkor már fenn volt, és pálcájából vízsugarat lövellt ki a narancs lángokra. Ám az ö tapasztalata oly kevés volt ekkora tűz ellen? Féltem, még szép. Anyu és a nővérem ekkor rohantak ki mögülem, és rángattak magukkal odakintre. Apu csak ezután jött ki, de akkor már ott voltak a tűzoltók. Szörnyű, a lakásunk nagy része teljesen megsemmisült. Szerencsémre nem volt ennél rosszabb történés az életemben, vagy veszély? Legalább is addig nem. Viszont ez eléggé megmaradt bennem, annyira, hogy a dementorok közelében is ezt látom.
Ezenkívül csak az iskola volt érdekesség számomra. Mármint a mugli suli. Édesanyám ragaszkodott hozzá, hogy mugli iskolába járjak, akár csak a nővérem, aki már harmadik éve koptatta az iskolapadot akkoriban. Persze ez mi nálunk, varázslóknál egy kicsit nehézkes. Itt nem úgy megy ám? Titkot kellett tartanunk, mind a kettőnknek. Viszont, édesapám beletörődött, hogy mugli szokások szerint legyen berendezve a házunk. Így legalább hívhattam á játszani gyerekeket. És hát, elég jól is ment a suli? Kedvenc tantárgyam a matek lett, melyet? nos, mondjuk úgy, hogy dilisnek néztek a többiek. Viszont sok-sok barátom volt, akikre már akkor is számíthattam. Tökéletesen elsajátítottam a mugli emberek tudományának alapjait. Aztán elérkezett a 11. születésnapom. Nem értették miért hagyom ott az iskolát. Annyit tudtak, hogy külföldön folytatom tanulmányaimat, a nagymamámnál.
A Roxfort? óh, életem legszebb évei, és pályafutásom kezdete. Hollóhát, rikkantotta a süveg, és én boldogan rohantam a kék tömeg közé. Már nagyon régen volt az első évem, nem nagyon emlékszem rá? de erre tökéletesen. Nagyon boldog voltam, apu is abba a házba tartozott, akár csak a nővérem. Hát igen, egykor még tiszta fejjel tudott gondolkozni apa, mára már kissé ereszt.
Egész szép jegyeim voltak igazság szerint. Akár csak a másik suliban, itt is helyt álltam. De nem csak a jegyekben, hanem a sportban is. Ha jól emlékszem, a negyedik évemben válogattak be a csapatba. Őrző voltam, nem is akármilyen? Na jó, nem voltam valami nagy kunszt. Egy teljesen szokványos kapus voltam. Viszont még a mai napig imádom azt a sportot. A foci mellett, melyet ugyanúgy szeretek és játszok?
Nekem nem voltak olyan hatalmas kalandjaim a kastély falai között. Barátkoztam, romantikáztam, tanultam. Nagy szívtipró voltam akkoriban? Buktak a lányok a kék szememre, mely egyébként még a mai napig nem vesztett a népszerűségéből. Volt pár csibész kalandom is? Egyre emlékszem, a ?Trágyagránát az üstbe? akciómra. Mármint az akciónkra. Nem voltam olyan hülye, hogy egyedül csináljam meg? Hollóhátas létemre eléggé idióta voltam, hogy belementem egy ekkora ökörségbe. Két hétig minden este segíthettem PÁLCA NÉLKÜL takarítani a pedellusnak. Ennyit kaptam azért, mert kiélveztem amint a mardekárosok üstje berobban. És megérte? Az tuti. 
Azóta már rengeteg év telt el. Kijártam a sulit, és munkát kereshettem? Varázsló létemre eléggé furcsa munkát választottam. A mugli gyermekek iskolájában oktathattam. Olyan papírokat kaptam, melyek segítségével simán felvehettek, mint matematika tanárt. Ez anyukámnak óriási nagy öröm volt? Szép 5 évet húztam le annál a sulinál. Ez alatt semmi érdekes nem történt velem. Régi, mugli osztálytársakkal találkozhattam, olykor voltam velük pár mulatságos buliban, ám a fejem lágya ekkorra már benőtt. Furcsa komolyság vette kezdetét rajtam. Persze hál istennek humorérzékem megmaradt, és a barátaim se fogadták rosszul ezt a furcsa változást, azért még is csak meglepett. Édesapám szerint a nagyapa hagyatéka lehet? A mi családunk visszamenőleg hollóhátas és griffendéles mind, tehát elképzelhető.
5 év? hosszú idő volt, mit ne mondjak? 23. életévemet jártam, amikor visszatértem a varázsvilágba, oly mértékben, hogy ott vállaltam munkát. Különtanár lettem, korrepetitor, méghozzá számmisztikából. Ha már bűbájtanból nem volt épp megoldható, akkor ezt a munkát kellett választanom, ami? eléggé jól fizetett, ahhoz képest, amit a neve sugallt. Azóta ezzel foglalkozom, és eléggé sikeres lettem ebben? Apa szerint nagyobbakban is lehetne gondolkoznom.

Logan Lewis Lennon naplójából?


          jellem

Egy szerény emberről van szó. Általában még csendes is, de nem az a visszahúzódó típus. Igazságos is, hű a társaihoz. Sokszor kérték már fel bírának, ha két fél nem egyezett meg valamiben, ám ő az ilyeneket barátságosan elutasította. Ő már gyerekkorában megtanulta, hogy a vitákban valaki alulmarad, és olyankor a bírát fogják okolni. Jó esze van, használja is annak rendje-módja szerint. Bátorságáról az iskolai évek tanúskodnak? viszont, azok felett már eljárt az idő. Összesítve, egy ízig vérig felnőtt emberről van szó.

          apróságok

mindig || kviddics, foci, zene, Hollóhát, könyvek
soha || németek, Halálfalók, csokibéka, bájitaltan, depresszió
dementorok || Egy égő ház.
mumus || Béka.
titkok || Imádja a focit. Utálja nővére barátját. Titokban volt egy barátnője, akit édesanyja nem szívlelt.
rossz szokás || Olykor elfelejt megfésülködni. Ha zavarban van, csettintgetni szokot.

          a család

apa || Scott Lennon, 53, aranyvér
anya || Eva Thompson, 52, mugli
testvérek ||  Henriette Lennon, 32, félvér
családi állapot || egyedülálló
állatok || fekete macska


          külsőségek

magasság || 188 cm
tömeg || 67 kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || barna
különleges ismertetőjel || nincs ilyen
kinézet || Magas, sportos testalkata van. Barna, kócos haja van. Kék szemei ravaszul villannak. Általában ha lehet mugli ruhákat hord, de nem tagadja meg a talárokat sem.
egészségi állapot || nincsen ilyen szerencsére

          a tudás

varázslói ismeretek || Hét év roxforti tanulmány, plusz 5 év mugli tanulmány. Remek számmisztikus és migliismerő.
mugli képzettségek || focizik, thai-boxol és gitározik
pálca típusa || 10 hüvelykes, magyal, sárkányszívizomhúr
különlegesség || Animágus. Egy sas alakját képes birtokolni, ha akarja. Legilimentor. És képes patrónust idézni, mely szintén egy sas alakját veszi fel.
          [
size=12pt]egy darabka belőled[/size]

*Csengés? Egy ébresztőóra hangja. Reggel hét órát mutat.
Logan éppen ébredezik. Tegnap este olyan éjfél körül került ágyba. Nem éppen aludta ki magát. De hát ez van? így járnak azok, akik sokáig fennmaradnak és beszélgetnek. De most már ideje lenne elindulni munkába. Bár előtte fel kéne ébredni? Meg lekapcsolni azt az átkozott órát.*
- Hogy a fene egye meg? Árgh!
*Nyög még egy utolsót, majd reflexből rácsap az órára, mire az végre eláll. Még két percet hever a párnája között némán, amikor?*
- Te jó ég? első órám lesz!
*Kiszökken az ágyból, majd pár bizonytalan lépéssel a fürdőben terem, amely csak az ő szobájából megközelíthető. Magyarul az ő fürdőjébe ment. Be a tusolóba, langyos víz, és akkor gyerünk! A fürdés után jöhet a fogmosás, fésülködés (mind hiába, ugyanolyan kócos marad).
Vissza a szobába, a szekrény elé. Kitárja azt, majd az első fekete hosszúujjast, kék farmert, és kék pulóvert kiveszi, majd a fiókból egy pár fekete zoknit dob melléjük az ágyra. Aztán elkezd felöltözni. Mire kész, már csak egy valami zavarja? Az ágya. Na, uzsgyi, gyorsan rendbe teszi azt is, majd a függönyt kihúzza, az ablakot kitárja, így a friss, hűvös, őszi szellő beáramlik a szobába.*
~ Már megint esett az éjjel? ~
*Ki a szobából, le reggelizni. Még mindig a szüleivel él. Minek is kéne egy másik ház? Őt nem zavarja, szülei örülnek neki, akkor meg semmi gond nem lehet. Anyja már ott süti a tojásokat és a szalonnát. A többi az asztalon van. Kolbász, gomba, kenyér, hagyma. Tökéletes reggeli?*
- Anyu, majd ha esetleg megint esne, becsuknád az ablakomat a szobámban? Kinyitottam, had szellőzzön.
- Persze kicsim.
*Hallatszik a lágy, anyai válasz, majd elővillan egy mosoly is. Ekkor mély, morgó hang szűrődik ki a nappaliból, majd előtűnik egy magas, köntösös, kopasz ember. *
- Jó reggelt apu!
*Vigyorog rá Logan.*
- Jól aludtál?
- Cöhh? Valahol már megint fűrészelnek valamit. De hogy miért pont ilyenkor kell, azt nem értem? Néha utálok muglik között élni, komolyan.
- Ha varázslók közt élnénk, akkor meg más zavarna. Inkább idd meg a kávédat, attól talán jobb kedvre derülsz szívem.
*Mosolyodik el Eva, aztán a konyhaasztalról egy levelet rak az asztalra.*
- Ezt Henriette írta, jól van. Hétvégén ideutaznak Michael-lel.
*Logan félrenyel?*
- Jaj kicsim, barátkozzatok már össze vele. Amúgy, tudtad, hogy mindjárt elkésel a munkahelyedről?
- Te jó ég!
*Pattan fel a helyéről a kékszemű fiú. Egy puszi az anyukának, egy vállveregetés az apának, majd gyors kiviharzik az ajtón, indul az iskolába, elvégre? az ötödikeseknek csak meg kell, hogy tartsák a matematikát.*
Naplózva

Hermione J. Granger
Öröktag
***

?Hetedéves? szökevény; DS alapítótag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 07. 04. - 10:30:39 »
0

Hmm... hmm...

Nagyon szép, frappáns előtöri. Azonban bele kell kössek egy-két dologba, ami nem igazán pontos.
1.) A dementor. Ekkor egy régi emléke bukkan elő. Bent voltál egy égő házban? Vagy hogy is volt ez?
2.) Varázslói ismeretek kevéske.
3.) Vigyázz, hogy ne keverd az E/1-et és az E/3-at egy szövegen belül. kacsint

Ezeket javítsd, megnézem még, de most elfogadom! kacsint :D

Mmmm... már előre látom, hogy majd bomlanak utánad a nők Vigyorog
Naplózva

Logan Lennon
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2008. 07. 04. - 10:39:49 »
0

Öhm... úgy gondoltam, hogy majdan írok egy naplót, és ott fejtem ki egy kicsit bővebben. Bár, ha nagyon zavaró, akkor ide is beleírhatom  az égő házas esetet. Mosolyog
Csak a múltat írom E/1-ben, mert hát az egy napló, amit általában úgy írunk. A játékot mindig E/3-ban játszom ki.
A varázslói ismereteket bővítem. Bibíí
Naplózva

Hermione J. Granger
Öröktag
***

?Hetedéves? szökevény; DS alapítótag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2008. 07. 04. - 10:44:23 »
0

Jaaaah... ééértem. Azt írhatod ide is nyugodtan, de ha akarod, nyitok neked egy kincsesládát. kacsint
Naplózva

Logan Lennon
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2008. 07. 04. - 11:01:04 »
0

Javítva minden... Bibíí
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 10. 29. - 01:32:06
Az oldal 0.208 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.