+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Rick Bennett
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Rick Bennett  (Megtekintve 1119 alkalommal)

Rick Bennett
Eltávozott karakter
*****

negyedéves kis diktátor^^

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 06. 23. - 18:05:40 »
0

RICK BENNETT


          alapok

teljes név || Roderick Bennett
becenév || Rick; Rod
nem || férfi
születési hely, idő || Aberdeen; 1982. Május 13.
kor || 15 (lesz, vagy mi:))
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || 4.

          a múlt

Hmmm… Kezdődjön úgy, mint a Copperfield Dávid? Megszülettem, felcseperedtem… Vagy vágjak egyből a közepébe?
Az elején? Jól van… Te akartad.

Nossss, akkor ahhoz vissza kell pörgetnünk 15 évvel az idő rozsdás kerekét.
Oh, igen, meg is van… Látod azt a kórházat ott a távolban? És a kisbabát? Igen, az vagyok én. És aki az ágyon holtan fekszik? Nos, igen, ő volt az anyám. Nem mondom, rendes volt, ahogy hallottam apámtól, de mégis csak itt hagyott. Persze, most mondhatod, hogy mekkora tuskó vagyok. Hogy az életét adta az enyémért, meg ilyesmi… Sajnálom, de így gondolom. Több szó róla ne is essék.

Oh, és látod azt a barna hajú és szakállú varázslót, akinek csorognak a könnyei? Igen, jól gondolod. Ő az apám. Itt még talán törődött velem, és talán még szeretett is. Na de ugorjunk pár évvel későbbre…

Igen, igen, itt hat éves vagyok. És jól látod, éppen kék vagyok. Hogy hogyan, azt ne is kérdezd. Ilyenkor még öntudatlanul működik a dolog. Nézzünk csak szét a házban. Igen, igen, kellő képpen tágas, kellemes berendezés meg ilyesmi. De menjünk le a lépcsőn.
Megérezted az alkohol szagot? Ugye mostmár nem is tűnik olyan pompásnak az életem. Nézd csak, ott a kanapén. Igen, az aki a kiürült üveget szorongatja és hangosan horkol. Igen, ő még mindig az apám. Nem sokat változott, csak a haja őszült meg kicsit, és beesettebb lett a szeme. Elég fájdalmas, ugye? És nekem ezt kellett minden nap végignéznem. Talán ezért is lett öntudatlanul kék az egész testem. Hogy felhívjam a drága apám figyelmét magamra. De nem sikerült. Sosem sikerült.

Azt hiszem, eleget láttál, lépjünk tovább…

Na, ez érdekes. A tizenegyedik életévembe látsz egy kis betekintést. Igen, pont a roxforti levelet olvasom. Apám itt kivételesen józan volt. Anyám halála óta ritka volt az ilyen. Ilyenkor egyébként meglepően jó apának bizonyult… Hát miért tette ezt? Miért nyomorítja meg a saját és gyermeke életét is?

Jaj, ne haragudj, elkalandoztam. Szóval a levél. Megkönnyebbülésként ért az egész. Hiszen kiszabadulhattam otthonról. Persze a szívem facsarodott belé, hogy apám még az eddiginél is jobban egyedül lesz, de a szabadság utáni vágy elnyomta bennem ezt az érzést, így hát könnyed szívvel szálltam fel a Roxfort Expresszre. Tekerjünk is oda…

Igen, itt integetek apunak. Itt már meglepően többször volt józan, mint régen. Ekkor már jobban kijöttünk egymással, bár azért még nem volt a kapcsolatunk felhőtlen. Igen, itt beülök az egyik fülkébe. Oké, egyedül ülök, de nem sokáig. Nézd csak, már jön is:
Ő Rose. Jó fej, egészen jól kijövünk egymással. Felettem jár egy évfolyammal, hollóhátas.
Lépjünk megint tovább. Ijesztő a tömeg? Ne félj. Menjünk közelebb. Jah, szinte el is felejtettem. Én vagyok a közepén;) Jóóó, jóóó. Tudom mit mondasz. Hogy nézhet ki valaki ilyen furán… Bocsi, de nem akarok átlagos lenni. Nem akarok olyan lenni, mint bárki más. Elutasítom akár a gondolatát is. Rick egyedülálló és felülmúlhatatlan. Oké, oké, csak vicc volt (javarészt). Szó se róla, sok barátom van. De sajnos testi-lelki eddig nem igazán akadt. No de hosszú még az élet, nem igaz?

Nem hallom tisztán? Hogy mondjak valamit Tudodkiről? Hát, nem is tudom… Igazából a minisztériumnál nagyobb kárt nem nagyon tud tenni az országban. Oké, vannak nézetei, amikkel nem értek egyet. Mugliivadékokat üldözni? Kegyetlen és felesleges dolog. Azok a halálfalók meg… Tök röhejesek a maszkjukban. És mindegyik azt hiszi, hogy övé a világ. Pedig a közelében sem járnak. De például az nagyon bejön, hogy mennyire tudja befolyásolni az embereket.
Igazából személyesen azért szerencsém sose volt hozzá. Teszem hozzá, azért örülök neki. Azonkevés családok egyikébe tartoztunk, akiktől nem vett el senkit Tudodki. Persze nem is nagyon lett volna kit. Apa szülei meghaltak, anyám szülei meg felénk se néztek, szóval Tudodkinek nem lett volna érteleme velük zsarolnia apámat. Persze, nem mintha neki pont apámra lett volna szüksége. Így hát javarészt kimaradtunk az egész hajcihőből.

Na de, ennyit a komoly témákról. Szerintem térjünk vissza a mába. De ha van még kérdésed, tedd fel bátran.


          jellem

Habár kifele a lázadó, semmi sem érdekli típust mutatja sokszor „zuhan magába”. Belül igazán érzékeny fiú, aki kifelé igyekszik a megközelíthetetlent adni. Szereti ha felnéznek rá, és szeret a középpontban lenni.


          apróságok

mindig ||
- fotózás
- fiúk:)
- mások bosszantása
- átváltoztatástan
- könyvek
- vajsör
- kis alattvalók akik felnéznek rá kacsint
soha ||
- ha gúnyolják
- bogarak, rovarok, és minden ilyen
- úgy általában az állatok
- stréberek
- sötét
- töklé
dementorok || Ahogy az apja a nappaliban fekszik részegen, míg ő teljesen egyedül van
mumus || Naaagy, gonosz, megvadult ló lesz:D
titkok ||
- a fiúkhoz vonzódik - bár ez annyira nem titok
- nem is olyan „nagy arc”, ahogyan azt a külvilág felé mutatja.
rossz szokás ||
- Folyton másokat piszkál
- Fellengzős stílusa lesz nagyon sokszor, ha a figyelem középpontjába akar kerülni


          a család

apa || James Bennett; 36; aranyvér
anya || Mary-Anne Jones; meghalt; félvér
testvérek ||  nincs
családi állapot || egyedülálló
állatok || nem kell, utálja őket


          külsőségek

magasság || 178 cm
tömeg || 65 kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || váltakozó - hol barna, hol szőke
különleges ismertetőjel || Különleges hajviselet
kinézet || Első ránézésre vonzó, habár igen csak különc, amit nem nehéz észre venni. Különbözni akar mindenki mástól, elveti annak még a gondolatát is, hogy hasonlítson másokra. Fellengzős stílusa van, de ha valakihez közel kerül, azzal kezes bárány lesz, s kijön az igazi énje, ami egy érzékeny srác igazából.
egészségi állapot || elég labilisak az idegei


          a tudás

varázslói ismeretek || 3 év roxforti tananyag; kedvenc tantárgya az átváltoztatástan, a legendás lények gondozását utálja, mert fél az állatoktól.
mugli képzettségek || Ilyen aztán nincs
pálca típusa || 13 hüvelyk, tiszafa pálca kelpiszőr maggal(kelpi=átváltozik, jó átváltoztatástanból;) Ki van ez találva:D)
különlegesség || Nincsen ilyesmi(még)


          egy darabka belőled

Remus Lupin, ha most nem muszáj nem írnék^^


          egyéb

semmi különös^^

Naplózva

Draco Malfoy r.
Eltávozott karakter
*****


hetedév / prefektus, iskolaelső

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 06. 23. - 19:21:49 »
0

Áááááááááúúúúúúúúúúúú Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nem is tudom...

Talán... Mardekár Vigyorog
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 07. 15. - 23:32:17
Az oldal 0.226 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.