+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Belinda Summars
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Belinda Summars  (Megtekintve 1987 alkalommal)

Belinda Summars
Eltávozott karakter
*****


DS tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2011. 05. 29. - 17:59:16 »
0

BELINDA SUMMARS
Alapok
jelszó || "Minden vágyam, hogy Sol-t és James-t, a Roxfort félisteneit szolgáljam!"
teljes név ||Belinda Ariadne Summars
becenév ||Bee, Bell, Lin(e), Linda, Lidy, Lincy
nem ||
születési hely, idő ||London, 1982. június 12
kor || 15
vér ||félvér
iskola || 4 mugli általános
évfolyam || 5
szak || -
munkahely || -

         A múlt
   Meleg, nyári nap sütötte London utcáit, amikor Belinda megszületett. Anyja büszkén tartotta őt a kezében. Lehet ennél boldogabb egy anya? Elsőszülött gyermekével a karján? Így kezdődött Belinda családjának boldog időszaka, a kis jövevény beragyogta a világot, napsugaras mosolyával, és vidám, népszerű természetével. A család boldogságban élt, és egy percig sem kételkedtek abban, hogy a lányból kitűnő boszorkány válik majd valamikor.
   Mikor elérte azt a kort, hogy mugli iskolába járjon, be is iratták, mivel szülei közül egyikük mugli születésű volt, és a dédnagyanyja, aki mugli volt, ragaszkodott a mugli iskolához, és Belinda szülei nem akartak konfliktusba keveredni a makacs vénasszonnyal. Ott néhányan különösnek nézték, de voltak, akik nagyon is kedvelték. Az egyik legjobb barátnője Lora Bennfer volt, szinte minden titkukat megosztották egymással, Belinda boszorkány voltát nem mondta el egyedül, Lora különösnek is találta, hogy nem mehet soha el hozzájuk, de a ház bizonyára megrémítette volna, ezért Belinda azt hazudta, hogy van egy öccse, aki egy kicsit gyengeelméjű, és nem szereti az idegeneket. Lora ezt eleinte furcsának találta, de végül elfogadta barátnőjét, úgy, ahogy volt.

   Aztán az sz idő is elérkezett, amikor Belidának a Roxfortba kellett mennie. Mint minden kis elsős, ő is izgatottan várta már a napot, amikor átlépheti a kastély falait. Valamint arra is roppant kíváncsi volt, vajon melyik házba osztja be őt a Süveg. Annyi idősen még nem tudta eldönteni magáról, hogy a négy jellemző tulajdonság közül melyik van meg benne inkább. Az igaz, hogy sosem volt az éltanulók között, és a legszelídebbnek sem volt mondható. A furfangosság, vagy a bátorság közül, egy helyzetben, ő inkább bátran belevágott, mint ravaszul kitervelt volna valamit. A lényeg, hogy végül beosztották.
   Az első két évben nem történt vele semmi említésre méltó, hacsak az nem, hogy mindig is felnézett Harry Potterre, a hőstetteiért, de odáig szerencsére nem jutott, hogy istenítse, vagy bármi hasonló. Ám aztán harmadik éve utáni nyáron történt egy dolog, ami örökre megváltoztatta az életét. Még nyár elején átment a nagyanyjához, a mugli születésűhöz, aki eléggé kapcsolatban is maradt a muglik világával. Ott talált egy fiút, aki, mint a nagymamája bemutató szavaiból kiderült a szomszéd fiú volt, akit Tommy-nak hívtak. Belinda hamar összeismerkedett a fiúval, és az ismeretség a nyár folyamán szerelemmé vált. Aztán elérkezett a szülinapja, és az édesapja Tommy segítségével egy meglepetés pikniket szervezett lányának. Már kora délután kimentek a rétre, de amikor elég hosszú ideig nem jöttek vissza, Belinda, és az anyja utánuk mentek, de már csak két kihűlt holttestet találtak ott. Úgy látszik, a Black család néhány tagja megtalálta, és felismerte az apját, és megölték, bosszúból, hogy mugli, és ő "felelős" a  család szétszakadásáért. A holttesteket eltemették titokban, mielőtt a mugli rendőrség odaért volna.
   Azóta ő és az anyja elköltöztek onnan, és most ketten élnek együtt. Belindának egy teljes évbe telt míg ezt a nagy traumát feldolgozta, bár néha még most is kínozza a lelkiismeret-furdalás, hogy miatta haltak meg.

   Ezt tette a háború vele, és a családjával. Megölték az apját, a szerelmét. Ezért küzd minden erejével a jóért, de egyébként se lenne más oldalon, a természete miatt.

   Egy részlet Belinda naplójából:
1994. augusztus 26.
„Sose hittem volna...ez még annál is jobban meglepett, mint, amikor már felnőttebb fejjel közölték velem, hogy boszorkány vagyok. Tegnap este anyáék lehívtak az ebédlőbe. Komoly beszélgetés lesz, ezt már a légkörből éreztem, de nem tudtam, hogy miről lehet szó. Az, hogy boszorkány vagyok, a Roxfort a második otthonom, már hozzátartozott az életemhez. Úgymond most már ez volt az életem. Milyen messze volt már az a mugli iskola... ezer éve.
 Amellett, hogy anyáék közölni akartak valamit, a másik tippem az az volt, hogy esetleg le fognak szidni valamiért, amire eddig csak akkor került sor, amikor megcsináltam a tetoválást. Különösebb oka nem volt ezen megmozdulásomnak, csak szimplán tetszett, ez az egy előnye volt annak, hogy a mugli világgal is volt egykor kapcsolatom, hogy hallottam ilyen mugli trükkökről.
 Később megtudtam, hogy nem a második esetről volt szó, hanem az elsőről. Elmondták, hogy volt egy bátyám, de amikor én megszülettem, ő pont akkor tűnt el. Az ok? Roppant egyszerű. Elrabolta egy varázsló-boszorkány páros, akiknek meghalt a gyerekük, és ebbe beleőrültek, majd meglátták, hogy a bátyám egyedül sétálgatott az utcán, és bemesélték maguknak, hogy az ő fiuk, és így elvitték. A Minisztérium emberei nyomoztak utána, de nem találták meg őket. Valószínűleg külföldre mentek.”

Jellem

   Belinda rendkívül eleven, és kalandvágyó, de emellett társas lény, szívesen forog társaságban. Kitartó, ha valamit elkezd, azt általában be is fejezi, bár nem minden esetben. Időnként kicsit tüzes, esetleg hamar méregbe gurul, de talpraesett, és jól megállja  a helyét. Magabiztosság terén nincsen a legelsők között, egyszóval nem beképzelt. Viszont rendkívül optimista, az élet „napos oldalán” él, esetleg a rossz körülmények ellenére is. Időnként mókás, és játékos, merész, valamint vidám, sokat nevet, és mosolyog, bár a mostani helyzetben, mintha kicsit ritkultak volna az ennyire vidám pillanatai. Általában közlékeny, és nagyon nyílt, független a világtól, de társaságkedvelő, néha kicsit sokat beszél, sokat megmutat magából, ha olyan pillanata van. Eléggé friss, és életvidám, kellemes társaság.
   Sajnos időnként fegyelmezetlen, esetleg nem tudja mikor kell csendben maradnia. Vagy éppen önismétlő, ha nem érez kellő figyelmet, akár ötször is elmondja ugyanazt egymás után. Olykor-olykor elfelejt dolgokat, amivel habár véletlenül, de megbánt embereket; néha nehezen dönt, nem ismeri fel melyik választás lenne jobb neki. Izgága, és néha kifecsegi a kisebb titkokat, de az igazán nagy titkoknál, ha rábízzák, akár a sírig hallgat, vagy tovább. Néha kicsit rendetlen, minek következtében nem találja a dolgait, esetleg másokat hibáztat ezért, de ha megtalálja a keresett dolgot, utána mindig bocsánatot kér. Esetleg szórakozottnak tűnhet, pedig csak elgondolkozik, de ez nem azt jelenti, hogy ne figyelne másokra, csak néha esik meg vele, hogy elveszti a fonalat.
   Ha a négy személyiségtípus (szangvinikus, kolerikus, melankolikus, flegmatikus) közül kéne választani, akkor ő szangvinikus lenne.

Apróságok
mindig || - saját ház => Griffendél
- édesség
- Nessa (a macskája)
- barátok, emberi kapcsolatok
- pasik
- kviddics, bár nem játszik
soha ||-ha Belindának szólítják
- Voldemort
- halálfalók
- sárvérűzés
- túlzott nagyképűség
- ártatlanok, és gyengébbek bántalmazása
dementorok ||az apja és Tommy kihűlt holttestét látja maga előtt
mumus ||Attól, hogy az anyját is elveszti, vagyis a mumus a halott anyja alakját ölti magára.
Edevis tükre ||A boldog család, az apjával is.
százfűlé-főzet ||Narancssárga színű, és napsugár, nyár íze van.
titkok ||- valójában van egy testvére, aki eltűnt
- hiába utálja a halálfalókat, egyet sem tudna meggyilkolni, még az apja gyilkosát sem, egyszóval fél a gyilkosságtól
- Van egy naplója, amit nem mutat meg senkinek, soha.
rossz szokás || - ha ideges, harapdálja az ajkát
- könnyen belevág mások szavába

A család
apa || Dominic Summars, 37 évesen meghalt, mugli születésű varázsló
anya || Angelica Nora Black, 36 éves, aranyvérű
testvérek || Peter Summars, 4 évesen eltűnt, most 19 lenne, nem tudni él-e.
családi állapot || szabad a szíve, lehet rabolni
állatok || Nessa, a macska
Családtörténet ||
Családja az apai ágról mugli származású, de a nagyszülei varázslók voltak, csak a dédnagyszülei voltak teljesen muglik. Anyai ágról a népes Black családból származik, tehát annyi rokona van, hogy, meg se tudja számolni. A családja az anyja részéről „vérárulónak” számít, mert mugli férje volt. Az, hogy miért nem a kedvencük Belinda anyja, az érthető, mivel, megismerte Dominic-et, aki ugye mugli születésű volt, beleszeretett, és összeházasodtak. Amint ezt a család megtudta, kitagadta, és szóba sem állt velük többet. Így Belinda a rokonai nagy részét, csak apai ágról ismeri, a Black családból nem is találkozott senkivel.
Külsőségek
magasság || 169,5 cm
tömeg || 52 kg
szemszín ||sötétkék
hajszín ||kedv szerint változó, általában, sötétbarna, vagy fekete
különleges ismertetőjel ||a bokája körüli bokalánc tetoválás
kinézet || Aki először ránéz egy vidám, jókedvű, élettel teli lányt pillant meg, aki szívesen segít, és kiáll a barátaiért.
egészségi állapot || teljesen egézséges

A tudás
varázslói ismeretek ||Tulajdonképpen mindent tud, amit egy ötödéves tudhat, kedvenc tantárgyai az SVK, és az átváltoztatástan.
felvett tantárgyak || LLG, Repüléstan
mugli képzettségek || lovaglás
pálca típusa || 12 hüvelyk, tölgyfa, főnixtoll mag, Ollivander pálca
különlegesség || -
Szerepjáték-példa
*A mai reggel egyáltalán nem volt szokásos. Úgy keltem föl, hogy a fejemben egyre az dübörgött, hogy ma van a szülinapom, ma vagyok 14 éves! Ez hihetetlen nagy örömmel töltött el. Kipattantam az ágyból, és odaálltam a szekrényem elé, hogy melyik taláromat vegyem fel, de aztán a pillantásom egy mugli ruhára esett. Piros volt, fehér pöttyökkel, egy leng nyári ruha, mégis elegáns, és ünnepélyesebb. Valamint Tommy miatt nem vehettem volna fel talárt, hiszen ő mit sem tudott az én boszorkány mivoltomról. Tehát felvettem a piros rucim, és a hozzá illő piros balerina cipőmet is. Ezek után „letáncikáltam” a konyhába, hogy köszöntsem a szüleimet. De csak anyut találtam tt, amint éppen rábökött a mosogatóban fekvő edényekre, mire azok rögtön elkezdték mosni önmagukat. Ezek szerint Tommy még nincs itt, mivel anyu biztos nem varázsolt volna a jelenlétében.*
- Jó reggelt,anya! - *Köszöntöttem őt, egy vidám puszit nyomva arcára.* - Tudod milyen nap van ma? - *Kérdeztem, egy huncut mosollyal megtoldva.*
- Hogyne tudnám, péntek. - *Válaszolt ugyanúgy viccelődve.*
- Ha-ha, és mégis milyen péntek? - *Játszottam tovább a játékot, és anya ál-értetlen arcába nevettem.*
- Csak nem ma van a szülinapod? - *Kérdezte még mindig tettetett meglepetéssel.*
- De bizony, eltaláltad! - *Nevettem el magam.* - Hol van apu, és Tommy? - *Kérdeztem kíváncsian.*
- Titok. - *Válaszolta sejtelmesen anyám, mire én kinyújtottam a nyelvem, és inkább visszaballagtam a szobámba. Egy pár órával később még mindig ott feküdtem az ágyamon belefeledkezve egy regénybe, amikor anyu jött föl, gondterhelt arccal.*
- Itt kéne lenniük, igaz? - *Kérdeztem, apáékra utalva. Anya csak bólintott.*
-  Gyere, menjünk utánuk. - *Azt hittem, hogy tiltakozni fog, de meglepetésemre nem tette, csak ismét bólintott, és elindultunk kifelé a házból. Ő vezetett, hogy merre kell menni, hiszen én nem tudtam, hogy vajon hova mehettek. Egy kis gyaloglás után elértünk egy tisztásra, ahol szörnyű látvány tárult a szemünk elé. Egy pokróc, leterítve piknikezéshez, rajta két halott emberrel, akik nem voltak mások, mint Tommy, és apa. Anya összerogyott, de én közelebb mentem, és letérdeltem melléjük. Halottak; nem tudtam elhinni. A könnyeimen keresztül néztem rémült, és mozdulatlan arcukat. Apa kezében pálca volt. Párbajozott. Jött a felismerés, hogy valószínűleg halálfalók voltak. Ez volt életem legrosszabb születésnapja...*
Egyéb
avialany|| Demi Lovato
Naplózva


Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 05. 30. - 13:12:19 »
0

Üdvözöllek a honlapon!

A karaktered eddig jó. Van pár különleges és érdekes vonása, de sajnos azt kell kérnem, hogy hunyd be a szemed, képzeld őt magad elé, és próbáld meglátni azt, amit eddig csak nagy vonalakban képzeltél el! Szeretném, ha írnál még a múltjához, szeretném, ha írnál a családjáról, a körülményeikről, arról, hogy milyen érzés a két világ közt felnőni, hová lett a fivére, hogy hogyan tudta meg, hogy ő nem átlagos lány, hogy milyen nehéz volt ezt mindenki elől titkolni, hogy miért nem jött rá soha a legjobb barátnője a titkára, hogy milyen kalamajkákba keveredett, hogy szerezte a tetkóját, és azt is szeretném, ha megmagyaráznád, hogy volt-e az apjának valami ügye a Halálfalókkal, vagy a halála a "rossz helyen volt rossz időben" dologgal magyarázható leginkább (véletlenek nincsenek). És mi történt a srác hullájával? Miért nem Belindáék voltak a gyanúsítottak a halálával kapcsolatban? A mugli hatóságoknak nehéz elmesélni, hogy a fiút gonosz varázslók ölték meg ismeretlen okból.

Látom, a nemes és nagy múltú Black családtól származtatod Belindát, ezért még ha ő maga félvér is, szeretném, ha írnál kicsit a családtörténethez erről: hogyan történt a szakadás, milyen rokonságot kell elképzelnünk stb. Egyébként az apa halálának okaként ezt az apró kis malőrt is el tudom képzelni.
A családtörténethez (vagy ha hosszú kiejtést igényel, akkor a múlthoz) még azt is szeretném, ha beleírnád, hogy kerültek Belinda szülei ebbe a tudathasadt állapotba, hogy varázsló létükre muglik közé járatják a gyereküket, és ezt nem is tartják furcsának.

Ezeken kívül akad jó pár elgépelés, szeretném, ha átolvasnád és korrigálnád a szöveget.

Ha végeztél a módosításokkal, jelezz!
Addig is nyal-fal,
a Macskamaffia
Naplózva

Belinda Summars
Eltávozott karakter
*****


DS tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 05. 30. - 14:51:54 »
0

Először is: Köszönöm a gyors választ! Mosolyog
Másodszor: javítottam a dolgokat, remélem így már jó...
Naplózva


Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2011. 05. 31. - 23:11:25 »
0

Köszönöm, hogy beleszőtted azokat, amiket kérdeztem, gondoltam hátha lesz ezeken kívül is valami hozzáfűznivalód, de nem lett, úgyhogy én fűznék hozzá valamit (főleg a tesó titokzatos eltűnéséhez):
Számolj utána, hogy a Nagyúr csak 1995 június 24-én öltött testet ismét! 1981 október 31-től idáig NINCSENEK Halálfalók. (Ezt lásd még:  A titkos tudás fája > Halálfalók > Chamberpoti Közlöny)
Naplózva

Belinda Summars
Eltávozott karakter
*****


DS tag

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2011. 06. 01. - 14:57:48 »
0

Ezt sajnos elfelejtettem Anyám borogass!,  de most már kijavítottam a tesóm, és az apám halálát is. Mosolyog
Naplózva


Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2011. 06. 01. - 21:23:00 »
0

Így már minden rendben van!
Be is osztalak tehát, házad a

GRIFFENDÉL!


Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2019. 10. 10. - 09:08:52
Az oldal 0.129 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.