+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Odil Watson (MacEnroe)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Odil Watson (MacEnroe)  (Megtekintve 1667 alkalommal)

Odil Watson
Eltávozott karakter
*****

~AnGeL oF dArKnEsS~

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2010. 12. 19. - 17:23:30 »
+1

ODIL ARDUINNA WATSON (MACENROE)


         Alapok

jelszó || "Mint friss főtt varangy, a szeme oly zöld" --> Az enyém?! Vigyorog
teljes név || Odil Arduinna Watson (MacEnroe)
becenév || Dil, de így csak a férje becézheti!
nem || Nő, ha jól tudom. :D
születési hely, idő || Ardattin (Írország); 1963. április 28.
kor || 34 éves
vér || aranyvérű
iskola || Csak a Queen Maeve Animágus és Druida Tanok Kollégiuma.
évfolyam || Kijárta mindet^^.
szak || munkahely || A Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola.  számmisztika prof Men?


         A múlt


„... TE MI A SZART CSINÁLTÁL EDDIG?"


Gyönyörű Áprilisi napra hideg hajnal virradt. Az éjszaka csendes, csak a madarak és a bogarak törik meg a monoton csendet és egy velőtrázó csecsemősírás. A kis jövevény alaposan felrázta a hatalmas ódon hamisítatlan Ír stílusú kúria lakóit. A ház úrnője alaposan megszenvedett a kicsiért, nem volt ugyanis a legkönnyebb szülés, de szilárd meggyőződése volt, hogy megérte. A kisbaba csak meresztette nagy zöld szemeit a világra amolyan ’Hát én meg hova a csudába kerültem’ módon. A ház asszonyának szeme viszont büszkeséggel telt meg, amint ránézett a picire. Szilárd meggyőződése volt, hogy lánya majd folytatja a családi hagyományt.


Pár évvel később járunk. Ugyanabban a kúriában, amit hat éve csecsemősírás rázott fel. A népesnek nem igazán nevezhető család éppen ebédhez készülődik. Az asztalnál helyet foglaló nő tekintélyt parancsoló külsejéhez sötét haj, és gyönyörű sötétkék szem párosul. Az apa ugyancsak a kimért aranyvérűek stílusával bír. A kislány pedig érdekes zöld, okosan csillogó szemekkel, de üres tekintettel mered maga elé az asztalnál és csak evőeszközével játszadozik az étellel, de nem eszik belőle egy falatot sem. Az anyja szúrós szemekkel figyeli egy ideig leányát, aztán megelégeli a dolgot.
-Odil! Egy aranyvérű nem viselkedhet így. A magunkfajta nemesi sarjak adnak az illemre, és mindig tudniuk kell, hogyan viselkedünk például az asztalnál. Tehát mutasd meg szépen hogyan is eszik egy nemes aranyvérű! Ha nem tudod, hogyan is viselkedik egy aranyvérű, akkor hogyan fogod Őt szolgálni?
A tekintélyes nagyságos asszony rárivall leányára az apró illetlenségért. Nem tűrte meg semmilyen körülmények között, hogy ha a lánya nem aranyvérűhöz méltóan viselkedik. Pedig hányszor tanította Arduinnának hogyan is kellene viselkednie, mint egy nagy múltú család sarjának. De szemmel láthatóan nem igen könyvelhetett el nagy sikereket a „tanításban”. A lány azonnal felpattan az asztal mellől és dühösen elrohan a szobájában. A lépcsőn erőteljesen dobbannak léptei, aztán hatalmas nagy ajtócsattanás hallatszik.
-Nem gondolod, hogy túl kemény voltál hozzá, Brenna? Lassú vízpartot mos. Légy türelmesebb. Idő kell, hogy Odil a Nagyúr szolgája lehessen. Ehhez még nem elég érett.

Az apa hangja megfontoltságot, magabiztosságot sugall, közel sem olyan türelmetlen, és akaratos, mint a felesége. Kezeit összekulcsolja, hátradől a terebélyes széken, és úgy néz rá feleségére kérdő tekintettel.

-Shane ezt ugye Te sem gondolod komolyan! Ha most nem tanulja meg hogy mi a dolga, akkor sosem lesz alkalmas arra, hogy a Nagyúr szolgája legyen.

Brenna szemei szinte villámokat szórnak. Szemmel láthatóan nagyon dühös gyermekére, amiért az ellent mert szegülni a parancsnak, és továbbra sem hajlandó a véréhez hűen viselkedni. Ha így folytatja Odilra bizony nehéz évek várnak. És bizony későbbiekben sem kegyelmezett leányának a vasszigor tekintetében sem. A lány, pedig ha nem akarta, hogy megkínozzák kénytelen volt engedelmeskedni Anyjának. Csakhogy egyszer minden pohár csordultig telik…

Living easy-living free-season ticket on a one way ride-askin' nothing-leave me be-taking everything- in my stride-don't need reason-don't need rhyme-there ain't nothin' that I'd rather do-going down-party time-my friends are gonna be there too-I'm on the highway to hell-highway to hell-I'm on the-highway to hell-I'm on the highway to hell-no stop sign-speed limit-nobody gonna slow us down-like -a wheel-gonna spin it-nobody gonna mess me around-hey satan-payin' my dues-playing in a rocking –band-hey mumma-just look at me-I'm on the way to the promised land-I'm on the highway to hell-highway to hell-on the highway to hell-I'm on the highway to hell-don't stop me-I'm on the highway -to hell-I'm on the highway to hell-I'm on the highway to hell-on the highway to hell-highway to hell-I'm on the highway to hell-I'm on the highway to hell-I'm on the highway to hell-and I'm goin' down-all the way, way down-I'm on the highway to hell

Persze ahogyan az várható volt Bennem is megmutatkoztak a mágikus képesség jelei hét éves koromra. Az anyám meg akart pofozni, amiért visszafeleseltem, de a kezei valahogyan kővé dermedtek, így alattomos terve meghiúsult. Végre valamivel elértem, hogy némileg büszkék legyenek Rám. Hamar tanítgatni kezdtek apró varázslatokra elméleti szinten, hogy ahogy ők mondták „Legalább a tanításoddal ne legyen probléma, ha már a viselkedésed botrányos.” Már nagyon kezdtem megunni a sok aranyvérrel járó giccses dolgot, mint például a nevelőket és a zongoratanárt. Éppen ezért áldásként éltem, meg amikor megérkezett a levelem, hogy felvettek a Queen Maeve-be Írország legnagyobb varázsló és boszorkány képzőjébe.  Elszakadhattam a vérmániás szüleimtől és végre kicsit a saját utamat járhattam. Persze mindennek van hátulütője. Az iskola vasfegyelme ugyanis rosszabb volt bárminél. Kínosan ügyeltek a rendre és a fegyelemre és sokszor testi fenyítést is alkalmaztak a tanárok a nehezen kezelhető diákok megneveléséhez. Persze nem volt velem komolyabb baj. Igyekeztem kihozni magamból a tanulás terén a legjobbat. E téren nagyon maximalista voltam mindig is. Persze később már nem csak a tanulás érdekelt. Hanem a másik nem is.  Az évfolyam egyik legjobb pasijával, Briannel összejöttünk. Egy klasszikus tini szerelemnek indult. Rajongás meg egyebek, de nem is akarlak untatni a nyálas részletekkel. Valószínűleg nem is érdekel téged. De sajnos ez nem sokáig volt idilli egy szerelem. Merthogy Brian mugliszületésű volt. Amikor a szüleim rájöttek tajtékoztak a dühtől. Azt is mondták, hogy ne merjem hazahozni, mert azonnal megölik. Nem is vittem haza. Hanem egy végzetes este. Titokban találkoztam egy este a nyári szünetben Briannel. Útban a találkára nem is tűnt fel, hogy követ valaki. Vagy jobban mondva valakik. A szüleim csicskásai? Egy elhagyatott raktár épületben várt Rám az első igazi barátom. Alighogy odaértem máris akcióba lendültek. Egyikük lefogott engem, pálcát szegezett a nyakamhoz, aztán zöld fénycsóva, és már rá is mondta a főkolompos Brianre a halálos átkot. Megölte. A szemem láttára esett össze életem nagy szerelme. Hagyták, hogy végignézzem az egészet, majd a család birtokának közelébe hoppanáltunk. A házat hoppanálás-gátló bűbáj védi ugyanis. Azonnal felelősségre vontak immáron a szüleim. Mit mondtam nekik a piszkos kis titkukról? Mennyit tud a halálfalóságukról. Azt feleltem semmit és ez igaz is volt, de nem hittek nekem. Különféle átkokat szórtak rám, végül aléltan estem össze. Ezek után alig vártam, hogy visszatérhessek a Queen Maeve-be. Hogy befejezhessem az utolsó évemet. Ez az év a sok rossz mellett azért jóval is kecsegtetett. Az animágus szakkörön végre sikerült alakot öltenem egy farkas képében. Tizennyolc évesen végre elértem azt, amit már elméleti szinten tizenkét éves korom óta tanultam oly nagy elszántsággal, és kitartással. A többi nem is nagyon érdekelt. Csak a tanulás. Végső elkeseredésemben a nyáron történtek után ebbe menekültem. A pasikra még csak rá se néztem. Na, nem önszántamból akartam magam megfosztani minden élvezet forrásától, de a szüleim akciója után nem akartam, hogy még valaki áldozatuk legyen. Nem viseltem volna el, hogy meghalljon általuk még egy szeretett személy. De az élet másképp akarta mindezt. Belecsöppent az életembe Daniel Watson az évfolyamtársam. Ó az a pasi. Rögtön levett a lábamról. Pedig nem akartam szerelmes lenni belé. De mondjuk másba sem. Az együtt töltött hónapok során alaposan megismertük egymást. Daniel lenyűgözött egész lényével. Hosszú éjszakákon át beszélgettünk magunkról. Elmesélt mindent. Én is neki.. Hogy mi lett a kölcsönös szimpátiából és az együtt töltött éjszakákból? Egy életre szóló szerelem. Pedig ez az, amit nem akartam. De Danny vállalta a következményeket. Világosan Elmondtam neki mire számíthat. Ő azonban úgy döntött: Marad. Ezért is szerettem meg, és szeretem mind a mai napig. Ő az életem akkoriban egyetlen bizonyossága. Ma már nem csak Ő…

I want to break free-I want to break free-I want to break free from your lies-You're so self satisfied -Idon't need you-I've got to break free-God knows, God knows -I want to break free-I've fallen in love-I've fallen in love for the first time-And this time I know it's for real-I've fallen in love, yeah-God knows, God knows -I've fallen in love-It's strange but it's true-I can't get over the way you love me like you do-But I have to be sure, -When I walk out that door-Oh how I want to be free baby, Oh how -I want to be free-Oh how I want to break free-But life still goes on-I can't get used to living without-living without-Living without you by my side-I don't want to live alone, hey-God knows got to make it -on my own-So baby can't you see-I've got to break free-I've got to break free-I want to break free-yeah-I want, I want, I want-I want to break free...

Ki- akarok-törni. Nem bírom tovább! Elszakadt a cérna! „Drága” vérmániás szüleim ismét rájöttek valahogy arra, hogy van valakim, aki ismét félvér. Képesek lettek volna megölni Dan-t. Csakhogy én megfogadtam. Nem hagytam, hogy ez ismét megtörténjen. Nem akartam, hogy az egyetlen stabil kapcsolatomat is tönkretegyék. Döntöttem! Miután elvégeztem az iskolát elhagytam őket és a MacEnroe kúriát. Na meg az egész aranyvérrel járó idióta szabályt, amiből elegem volt egy életre. Csakhogy akkor még nem tudtam, hogy ez mit von maga után, vagy, hogy milyen következményekkel járhat. Frissen végzettként nem igazán volt könnyű dolgom. Sőt egyáltalán nem. A saját lábamra kellett állnom ideje korán. Csak mi maradtunk egymásnak. Danny és Én. De megoldottuk. Kivettünk egy szerény albérletet Donelagban. A lehető legtávolabb a MacEnroektól. Mivel a családom nem támogatott anyagilag, ezért hamar megtanultam mit jelent szerény körülmények között élni. Alkalmi állást vállaltunk mind a ketten. Én elszegődtem egy könyvesboltba eladónak mivel mindig is szerettem a könyveket. Danny pedig a közeli pellentér rezervátumban dolgozott, mint állatgondozó. Tudom hihetetlenül hangzik, de ez volt életem legkalandosabb időszaka. Ilyenkor csak sajnálni tudom a többi aranyvérű társamat, akik dúskálnak a sok jóban, hogy nem ismerhetik meg a munka által nyújtott megannyi tapasztalatot, és kalandot. Dan kitartott mellettem. Végül húsz évesen hozzá is mentem feleségül. Kilenc hónappal később pedig megszületett az első gyerekünk, Dylan. Nem mondom nagyon szerencsétlenül éreztem magam egy újszülött kisbabával, hiszen nem volt anyám mellettem, aki megtaníthatta volna, hogyan mit kell tennem vele. De az idő hozta magával ezeket a dolgokat, és hamarosan bele tanultam mit hogyan kell csinálni körülötte. Amilyen nehezen indult később legalább annyi örömöt okozott Nekem a kisgyermek. Leírhatatlan élmény, amikor először ad puszit az arcodra, amikor először tesz csetlő botló lépéseket a szobában, vagy amikor először kimondja, hogy Mama. A gyermekáldás azonban nem pusztán Dylanre korlátózódott. Két évvel később megszületett Morrigan Summer, a kislányom. Mindig is így szerettem volna. Egy kisfiú, és egy kislány. Így teljes az összhang és az összkép. Ő lett az én nyaram, a napsütés a sötétben… Summer már nem jelentett olyan nagy kihívást, mint Dylan. Őróla valamivel rutinosabban tudtam gondoskodni. Szépen is cseperedtek a kölykök. Megtettünk értük mindent Dannyvel, hogy boldog gyerekkoruk legyen távol a gonosz, halálfaló szüleimtől. De sajnos, mint minden a gyerekek létezése sem maradhatott titokban. Kiderítették a maguk mocskos eszközeivel, hogy mióta elmentem otthonról Dan-nel összeházasodtunk, és két gyerekünk is született. Dylan ekkor még hat éves volt, Sun pedig mindössze négy. Minden erőmmel azon voltam, hogy megvédjem őket. Hiszen tudtam, hogyha a szüleim kezére kerülnek, annak szörnyű vége lenne. De nem gondoltam egyből a legrosszabbra, nem vagyok egy paranoiás alkat. Pusztán óvatos.

See the devil on the doorstep now. My, oh my.-Telling everybody, oh, just how to live their lives.-Sliding down the information highway,-Buying them just like a bunch of fools.-Time is tickin´ and we -can´t go back. my, oh my.-What about the world today?-what about the place that we call home?-We´ve never been so many,-And we´ve never been...so alone.-You keep watching from your picket fence,-You keep talking but it makes no sense.-You say we´re not responsible, but we are, we are.-You wash your hands, you come out clean,-But you fail to recognise, the enemy is within.-You say we´re not responsible, but we are, we are.-We are.-One step forward making two steps back. My, oh my.-Buying pity on the bad boy´s back for life.-Lining up for the grand illusion.-No answers for no questions asked,-Lining up for the execution, without knowing why...-It´s all about power, by taking control,-Breaking the will, erasing the soul.-They suck us dry till there´s nothing left.-My, oh my. My, oh my.-What about the world today?-What about the place that we call home?-We´ve never been so many,-But we´ve never been.....So alone.-So alone.-we are, we are, we are.

Kíváncsiságomnál fogva egy álmatlan hajnalon benézek Sunny szobájába, hogy megnézzem, minden rendben van e körülötte. Meg szeretem nézni, ahogy, alszik. Olyan, akár egy alvó angyalka. Arra nem számítottam, hogy tíz éves lányomat nem találom az ágyban, ahol aludnia kellene. Azonnal elöntött a szorongás az üres ágy láttán. De nem akartam rögtön a rosszra gondolni. Felkeltettem Dannyt, aki a másik szobában aludt, hogy azonnal jöjjön, mert Sun eltűnt. Dany azonban figyelmes lett valamire, amire én a nagy transz közepette nem. Egy gyűrűt talált Sunny ágyikója alatt, méghozzá nem is akármilyen gyűrűt. A MacEnroe család címerével ékesített pecsétgyűrűt. Gyorsan arra a következtetésre jutottunk, hogy bizonyára a szüleim rabolták el a tíz éves kislányunkat. Csak az járt a fejemben, hogy azonnal oda kell mennünk, és megmentenünk Sunny-t. Dan ellenkezett egy percig, mondván túl veszélyes, majd Ő egyedül felkerekedik, és megmenti Sun-t. De van az a módszer, amivel rábírtam Danny-t, hogy vele mehessek. Tehát az éjszaka kellős közepén neki is láttunk a Sunnyi-mentő akciónak. A ház közelében hoppanáltunk a hoppanálás-gátló miatt. Pár percnyire azonban már elénk tárult a MacEnroe kúria sötétlő körvonala. Dan végig a kezemet fogta, majd nagy levegőt vettem, és belopakodtunk a házba. Nyitva volt véletlenül a konyha egyik ablaka, amin bemászhattunk. Tűt kerestünk a szénakazalban. Nem tudtuk hol lehet Sunny. A házban pedig ott voltak anyám emberei. Egy ideig zavartalanul ment minden, de aztán észrevettek. A stressz hatása alatt nem voltam ura a cselekedeteimnek, és kimondtam az első eszembe jutó átkot, az adava kedavrát. Anyámék egyik embere életét én magam vettem el, de nem ez volt az egyetlen emberi élet ami azon a napon az én lelkemen száradt… Szerencsére csak ez az egy őr volt a házban azon a szörnyű éjjelen, így azt hittem zavartalanul koncentrálhatunk Summer felkeresésére, és majd kiszabadítására. Már csak egy hely maradt, ahol fogva tarthatták lányunkat. A titkos pince. Dan és Én arra vettük az irányt. A bejárati ajtó nem volt nyitva. Az adrenalin szintem azonban már akkor az eget verdeste, így fel nem mérve a következményeket berontottunk ketten a szobába. Anyám és Apám ott állt az eszméletlen Sun mellett, és különféle átkokkal, főleg Cruciatussal kínozták szegényemet. Amikor észrevették, hogy ott vagyunk abbahagyták, és felénk fordultak. Dannel végig fedeztük egymást. Anyám szemei vészjóslóan sötétedtek a félhomályban úszó helyiségben.

-Látod Arduinna? Ez a sorsa a mi családunkban azoknak, akik veszik a bátorságot, és beszennyezik a vérünket. Csak nem gondoltad komolyan, hogy a porontyod megússza élve… De ma este… Végetek van! Nem csak a szépséges kislányotoknak… Nektek is.

Anyám hangja mély elszántságot tükrözött. Csak úgy álltunk egymással szemben, mint két harcos amazon. Anyám végig maga előtt tartotta a pálcáját, míg Daniel ügyesen lefegyverezte Apámat. Most már csak Brenná-t kellett ártalmatlanná tenni. Anyám épp átkot készült kilőni, de én gyorsabbnak bizonyultam, és a halálos átok pontosan szíven találta Brenna MacEnroe-t. Bámulatos mit nem tesz az emberrel az adrenalin, na és hogy mire nem képes a gyermekéért egy szerető anya. Apámon volt a sor. Ő úgy meredt rám, akár egy ketrecbe zárt szörnyeteg. A tekintete örökre megmaradt bennem, ahogy a szemébe kihunyó fény látványa is. Nyomorult érzés volt egy nap alatt három ember életét kioltani. De ha arra gondoltam, hogy bántották egyetlen szépséges Summer-emet nem tudtam megállj parancsolni. Végül azt kapták, amit megérdemeltek. De a lelkemben maradt fájdalom megmaradt. És ez mindörökre ott is marad… Csak az a gondolat enyhítette a fájdalmamat, hogy Sunny életben maradt, és itt maradt nekünk…Ezek után minden erőmmel azon voltam, hogy védelmezzem a kislányomat. Mindezt úgy, hogy Dylant sem hanyagolhatom el. Végül drasztikus lépésre szántuk el magunkat Dannyvel.  Úgy döntöttünk elhagyjuk Donegalt, és Londonba helyezzük át a székhelyünket. Csakhogy Sunnynak könnyebben menjen a felejtés. Senkinek nem volt könnyű. Nekem sem. Szerettem Írországot. Úgy ahogy van, de ezt a lépést az élet kikényszerítette tőlünk. Egy nagyon egyszerű, ám ízléses kertes családi házba költöztünk valahol London külvárosában. Dan testvére szintén itt élt Londonban a családjával, és ők valamennyire segítettek nekünk az itteni mágustársadalomba beilleszkedni. Dan eszélyes lényekkel foglalkozik az óta is, én pedig az idei nyári szünet végéig a Czikornyai és Patzában dolgoztam, mint eladó. Hogy mi ez a múlt időbeliség?  Tudomásomra jutott, hogy a Roxfortban megüresedett a számmisztika tanár poszt. Mivel mindig is érdekelt ez a tudomány, és elég jól is ment, elhatároztam, hogy megpályázom. És sikerült, felvettek. Ennek már csak azért is örülök, mert legalább a gyerekeimen rajta tarthatom a szemem, és persze sok tudásra szomjazó diákot taníthatok számmisztikára.  És ha most megkérdeznéd tőlem, hogy bánom e, hogy ilyen az életem? Hát nem! Szilárd meggyőződésem, hogy anyuci és apuci támogatása nélkül is megvagyok. És változatlanul nem bánom azt sem, hogy nem a szokványos aranyvérek életét élek, hanem valami annál is nagyszerűbbet. Egy boldog életet azokkal, akik nekem fontosak.

"Nem a fájdalom, ami kínoz... Inkább a hátrahagyott nyomok..."




Háború:

Gondolom miután elolvastad életem történetét, azt hiszem, sejtheted hogyan vélekedek Én a Sötét Nagyúrról. Noha szüleim az Ő szolgájának szántak én mindig is ellene voltam, és arra törekedtem, hogy ez ne következzen be. Mélyen ellenzem azokat az értékeket(?) amit Lord Voldemort képvisel. A főnix rendjének tagjaként, pedig ha tehetném, végeznék az összes senkiházi halálfalóval, aki csak létezik a földön. Igen. Még a szüleimmel is. Még nekik sem kegyelmeznék, ha a kezem közé kerülnének. Végtére is Ők sem kegyelmeztek az Én kicsi lányomnak. Képesek lettek volna hidegvérrel meggyilkolni Őt, és elvenni tőlem. Egy esetleges összecsapásban latba vetném minden bátorságomat, és kiállnék ellenük emelt fővel az biztos. Tehát én a jó oldalon állok, még ha a referenciáim nem éppen makulátlanok. De ez kit érdekel?


 

  Jellem

Egy rendkívül ellentmondásos, vívódásokkal teli személyiség. Nem tudja hol a helye a nagyvilágban. Nem tudja, hogy valójában micsoda. Egy angyal vagy egy ördög. Igyekszik tökéletesnek látszani, de a valóság ettől messze áll. Rendkívül szerencsétlen, esetlen nő. Percek alatt képes előidézni magát az apokalipszist Merlin adotta szerencsétlenségével. Gyakran botlik meg küszöbökben, gyakran a saját lábában is elesik. Ugyanakkor hajlamos elveszteni a fejét, ha felidegesítik. Ilyenkor előbb kérdez, aztán üt. Nem tartozik a nyugodt nők közé, igazi harcias amazon tud lenni alkalmanként. Igyekszik túltenni magát a múlton, és szeretné semmissé tenni, de sajnos ezt nem lehet. Mosolyt ritkán lehet látni az arcán. Sötétzöld szemei fénytelenül néznek a nagyvilágra, és érzelmeket arcvonásai sosem tükröznek a külvilág felé. Lelkének sötét titka, hogy három ember vére tapad kezéhez, noha nem önszántából tette, hanem abban a bizonyos szituációban nem tehetett mást. Meg is bánta, amit tett, noha lélekben tudja ez volt a lehető legjobb megoldás. Nem szereti, ha bántják a szeretteit. Értük még ölni is képes, ahogyan azt meg is tette. Az ellenségeivel könyörtelen, nem ismer irgalmat. Igazi farkas jellem. Falkában érzi jól magát, de ha fenyegetik „területét” vagy szeretteit nagyon kegyetlen tud lenni, és elszánt. Na de ennek ellenére ne gondoljuk róla, azt, hogy egy idegbeteg perszóna lenne, mert tud ő kedves is lenni, és csak akkor bántja meg az embert, ha az okot adott rá, nyomos okot.
 

        


         Apróságok

mindig ||
°Eső,
°Gyerekeim,
°Férjem,
°Daniel illata,
°Számmisztika *-*,
°Danny érintése,
°Zenét hallgatni, csakis rockzenét,
°Lángnyelv whiskey,
°Mosoly,
°Animágia,
°Moher-sziklák,
°Írország,
°Donegal,
°Könyvek,
°Tudás minden téren,
°Farkasok, --> Különös, és furcsa vonzódása van ezen csodás állatokhoz. Mosolyog
°Nyári éjszakák, és nappalok :D
°Kicsiny családomat boldognak látni. Mosolyog


    

soha ||
-Szüleim,
-Mennydörgés,
-Ha idegenek megérintik…,
-Voldemort,
-Halálfalók,
-Férjem és gyermekeim nélküli életből nem kérek,
-Mindenízű drazsé,
-Túl édes, ráadásul csöpögős dolgok,
-Zsíros kaják,
-Érzelgős romantika…,
-Trollok,
-Feketemágia,
-Tél,
-Hideg,
-Sötét,
-Tiszteletlen diákok,
-Dementorok.

dementorok ||  
° Amikor saját kezűleg végzett a szüleivel… Nem akarta megtenni, de nem tehetett mást.
mumus ||
° Tulajdonképpen nem egy valós, kézzelfogható az amitől Odil fél. Az a magány, ami számára úgy jelenik meg, hogy teljesen egyedül áll egy nagy terem közepén. A családja nélkül.
Edevis tükre ||  
° Egyértelműen családja boldogsága. Elégedetten mosolyognak gyermekei és a férje.
százfűlé-főzet ||  
° Egy sűrű, hófehér valami. Íze leginkább a mentalikőréhez hasonlatos. Ez jól kifejezi a benne rejlő üdeséget, és a lobbanékony egyéniséget.

titkok ||
° Múltja sötét részéről nem beszél senkinek.--> Megölt három embert.
° Első szerelme halálának a körülményei.
° Bejegyzetlen animágus. Igazából nem is annyira titok, csak éppen jól jön Odilnak, hogy a halálfalóktól hemzsegő minisztérium nem tud erről a képességéről.
°Van egy kis biszexuális hajlama… Értsd: Előfordult már, hogy bulikon néha flörtölt nőkkel is, de abszolút nem komoly a helyzet. Persze mindezt Dan szeme láttára teszi, de ez a férjét szerencsére egyáltalán nem zavarja. Erről csak Dan tud.

rossz szokás ||
° Ha izgul, vagy ideges ropogtatja az ujjait.
° Amikor nem tudja magát mivel elfoglalni, hát akkor a keze ügyébe eső tárgyakon babrál.
°Könnyen fel lehet idegesíteni, és ilyenkor elviselhetetlen…
°Előbb üt, aztán pedig kérdez, hirtelen haragú.
°Kiismerhetetlen. Nála aztán sosem tudni hogy merre hány méter.



         A család

Férj || Daniel Watson; 38; félvér
Gyerekek ||
°Morrigan Summer Watson; 12; félvér
°Dylan Watson; 14; félvér
apa || Shane MacEnroe; 56; aranyvér (meghalt)
anya || Brenna MacEnroe (Született: Brenna Dorchadas; 56; aranyvér (meghalt)
testvérek ||  Nincs^^.
családi állapot || Házas + két gyermek.
állatok || Egy levelezésre használt füles bagoly, Asmodeus. És Danny meglepett 26. születésnapomra egy farkas párra. A kan neve Akela, a szukáé Morrigan. A Roxfortban általában közönséges vázákká változtatva vannak, és csak akkor engedem ki őket a szobámban, ha ott vagyok velük. Nem tud róluk senki.

Családtörténet ||

A MacEnroe dinasztia története élesen a történelemben keresendő. A MacEnroe-k ősei valószínűleg még a Druidák Írországi hódítása során vetették meg a lábukat a smaragd szigeten, akár csak a Dorchadas klán, akik szintén jelentős feketemágus család. Mindkét família igen csak előkelő helyet foglal el az arisztokrata aranyvérűek ranglétráján. A család tekintélyes vagyona még a korai ősök hagyatéka, amit nagy becsben tartottak évszázadokon keresztül. Az ivadékaik neveltetésére nagyon sokat adtak, a legjobb iskolákba járatták őket, és természetesen fekete mágiával is megismertették őket ideje korán… Odil apai nagyszüleiről annyit tudni, hogy mindkettejüket dementorcsók általi halálra ítélt a mágiaügyi minisztérium annak idején. Kivétel nélkül kitagadta a család azt, aki nem volt hajlandó engedelmeskedni az aranyvérű szokásoknak/erkölcsnek, és hagyományoknak. Erre a legjobb példa Odil, akit teljesen kitagadtak a családból és az örökségét is megvonták tőle… A család mottója: Beneficium accipere libertatem est vendere Vagyis Jótéteményt elfogadni annyi, mint eladni a szabadságot. A „dorchadas szó írül sötétséget jelent…


  



         Külsőségek

magasság || 178cm
tömeg || Bibíí kg
szemszín || Zöld. Nem az a rikító zöld, hanem az a zavaros fénytelen sötétzöld.
hajszín || Sötétbarna.
különleges ismertetőjel || Önmagában nem egy feltünő jelenség. De ha van ilyen, akkor a szeme színe. Nem mindenkinek vannak ilyen szép sötétzöld szemei… Ezen felül tényleg semmi.
kinézet || Egy teljesen átlagos nő. Igazából semmivel sem tűnik ki a tömegből. Kivétel talán a sötétzöld szemei. Egy magas, sötéthajú nő képe elevenedik meg előtted, ha vele találkozol. Örökké felszegett állal, és egyenes háttal vonul végig akárhol is fordul meg. Egy biztos. Őt nem felejted el egy könnyen, ha egyszer belenéztél sötétzöld íriszeibe. Nem tartozik a kimondottan szép nők közé, de ez őt nem zavarja. Neki elég, hogy Dan-nek tetszik. :D

egészségi állapot || Köszönöm szépen, egészséges vagyok.^^ font]


         A tudás

varázslói ismeretek || A Queen Maeve-ben végzett jó pár éve. Szorgalmas diáknak volt mondható, és tanulmányait lelkiismeretesen elvégezte. Több mint hatévnyi tanulás után sikeres animágus, valamint megtanulta a patrónusidézést is. A Druida mágiában is igen csak jártas. Egyébiránt számmisztikából mindig is jeleskedett. Igen nagyra tartja ezt a tárgyat, mivel a tárgyon keresztül valamennyire bevezetheti a diákságot a varázslók által nem igazán preferált matematika tudományába. Valamennyire ismeri a fekete mágiát is, de csak halálfalókon használja, ha sor kerül ilyenre.
felvett tantárgyak ||  Ne máár!
 mugli képzettségek || Zongora és éneklés, valamint anyanyelvi szintű Ír nyelvtudás. Ha ezek annak számítanak.^^
pálca típusa || 12,5 Hüvelyk, ébenfa, főnixtoll maggal.
különlegesség || Bejegyzetlen animágus, alakja egy nőstény szürkefarkas. Patrónusa pedig egy vándorsólyom.



         Szerepjáték-példa

Andy Bucksworth; Morrigan Summer Watson


         Egyéb

avialany||  Tarja Turunen

-A tanár karihoz, és az animágiához engedélyt kértem/kaptam.
-A Watson család tagjai kettősállampolgárok. Angol, és Ír állampolgársággal egyaránt rendelkeznek.


Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2010. 12. 19. - 22:14:18 »
0

Szia, üdvözöllek az oldalon!
Úgy döntöttem, az előtörténeted még nem fogadom el, néhány kisebb-nagyobb hiba miatt, melyeket lentebb részletezek is.



01.
Kód:
„iskola || Csak a Queen Maeve Animágus és Druida Tanok Kollégiuma.”
Írországban tudomásom szerint NINCS varázslóiskola. Ha lenne, akkor azt egész biztosan említették volna a könyvekben. (vagy csak az én agyam ilyen szita szerű Vigyorog )
Tudod mit, ha nagyon, de nagyon fontos számodra ez a dolog akkor győzz meg és még valami kompromisszumban megegyezhetünk. kacsint


02. Lassú víz partot mos. – így írják helyesen.

03. Többször is észrevettem, hogy mondatról mondatra múltból jelenre ugrasz. Mármint az elbeszélés menetében. Ezt kérlek javítsd.

04. Találtam benne pár helyesírási hibát is, és fogalmazási gondot. Nem nagy dolog kijavítani őket és még az olvasás élvezetét is feldobja. kacsint

06.  
Kód:
„Hamar tanítgatni kezdtek apró varázslatokra, hogy ahogy ők mondták 
„Legalább a tanításoddal ne legyen probléma, ha már a viselkedésed botrányos.”

Szeretném tisztázni: csak elméleti oktatásról lehetett szó!

07. A családtörténetben leírhatnád a szüleid foglalkozását, végzettségét…

08. A szülők megölték Odil első pasiját, amiért az félvér volt. Ráadásul saját kézzel tették ezt meg. Először is: ér ennyit nekik a jó hírnevük? Másodjára: nekem úgy jött le a szülők jelleméről, hogy nem ölnék meg a srácot. Mármint nem saját kezűleg. Maximum felbérelnének valakit, de hogy otthagyják a nyomukat egy gyilkosságnál, azt kétlem, főleg, hogy a gyilkosság után rögtön elhoppanáltak onnan, így a holtestet sem takaríthatták el. Harmadjára: nem ölnék meg azért, mert félvér. Voldemort is félvér. Öljék meg? Persze ha sárvérű, vagy mugli lenne az más tészta… és még kissé így is eltúlzottnak látom ezt a részt… azért a HF-ek sem ölhetnek meg azt, akit akarnak. Kérlek, ezen a részen módosíts, hogy hihetőbb legyen.

09.
Kód:
„hogy ez mit von maga után, vagy, hogy milyen következményekkel járhat. „

A két kifejezés ugyanazt jelenti.

10.
Kód:
„Alkalmi állást vállaltunk mind a ketten. Én elszegődtem egy könyvesboltba eladónak mivel mindig is 
szerettem a könyveket. Danny pedig a közeli pellentér
 rezervátumban dolgozott, mint állatgondozó.”
Ha a lány olyan jó tanuló volt, akkor símán találhatott volna magának valami mágikus munkát. Meg a férje is. Miért pont mugli munka? Ezt fejtsd ki kérlek.

11.
Kód:
„Egy gyűrűt talált Sunny ágyikója alatt, méghozzá nem is akármilyen gyűrűt. A MacEnroe család  
címerével ékesített pecsétgyűrűt.
Gyorsan arra a következtetésre jutottunk, hogy bizonyára a szüleim rabolták el a tíz éves kislányunkat.
Dan azonnal a kúriába hoppanált, ahol meg is találta Summert aléltan egy sötét dohos pincében, miután
alaposan megkínozták, és valószínűleg ennél is sötétebb terveik voltak a kis drágámmal. És számomra
máig rejtélyes módon kiszöktette a kúriából a lányunkat.”
Az előzményekből az derült ki: Daniel még életében nem járt a kúriában. Akkor most, hogy talált oda? Honnan tudta, hogy egyből a pincébe kell mennie? Hogy tudott eligazodni a házban? A szülők nem lehetnek olyan hülyék, hogy ne helyezzenek hoppanálás - gátló bűbájt a ház köré. És ha szokatlanul szerencsés módon sikerül is megtalálnia a kislányt, még ki is tudja menteni. Nem hiszem, hogy csak úgy otthagynak egy 10 éves gyereket a pincébe félholtra verve, egyedül, mindenféle őrizet nélkül. Egyszerűen nagyon irracionális ez a jelenet. Vagy fejtsd ki bővebben, hogy hihető legyen, vagy írd át az egészet, kérlek.

12. A Főnix Rendje egy titkos társaság és csak kevesen tudnak róla. Honnan szereztél tudomást róla, ki által léptél be, milyen indíttatásból, és mi hasznára lehetnél a Rendnek, tekintve, hogy az időd nagy részét a Roxfortban töltöd és ott már több beépített emberük is van?

13. Az első barátod halálának története amúgy tetszett, még ha sántított is a dolog. kacsint

14. A jelleme elég sablonos, amit egy multi karinál, nem tudom, hogy elnézheünk-e. Semmi rossz tulajdonsága nincs neki. Elég VP-re sikeredett. Kérlek ezen dolgozz egy kicsit!

15. Azt írod, különösen vonzódsz a farkasokhoz. Gondolom, ennek biztosan van valami oka. Kérlek, fejtsd ki valahol. Amúgy semmi probléma vele, csak kicsit furcsa, hogy a múltban egyszer sem említed őket, itt meg már olyan fontosak lettek.

16.
Kód:
„dementorok: Egyértelműen arra emlékezne, amikor a lányát kínozták a szülei, és majdnem megölték.. 
Egy anyának szörnyű az ilyesmit látnia…”
Nem láttad, csak a végeredményt!

17. Sokat emlegeted a sötét múltad, ami… miből is áll? Mitől is olyan sötét? Megölték a volt pasid és kegyetlen barmok voltak a szüleid. Ha ez neked sötét… de te egyikről sem tehettél, úgyhogy szerintem csak simán szégyelled ezeket a dolgokat és azért titkolod.

18. A családodba beletartozik a férjed és a gyermekeid is. Az egy dolog, hogy mi nem írtuk oda, mint szempont. Ez a minta nem aranyszabály, nyugodtan kiegészítheted. Sőt, ki is kell egészítened!

19.
Kód:
És Danny meglepett 26. születésnapomra egy miniatűrre tenyésztett farkas párral. 
Ezek hossza mindösszesen tíz centiméter, marmagasságuk pedig három-négy centi körül van.”

Ezt úgy döntöttünk nem engedélyezzük. Tarthatsz igazi, nagy farkasokat akár, de a miniatűr farkasokat hanyagoljuk.

Kérlek jelezz, ha javítottad ezeket, és aztán megnézem újra az előtörténetet.
Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan keress meg PMben. kacsint
Naplózva


James Wolf
Eltávozott karakter
*****


• a farkas •

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2010. 12. 28. - 19:30:20 »
0

Rendben, köszönöm, hogy módosítottál. Így már minden rendben lesz.
Ezennel ezt az előtörténetet


elfogadom!

Üdvözöllek a tanári karban, kedves Odil! (:
Hamarosan kapsz egy PM-et.
Játssz sokat és ha bármi kérdésed van, nyugodtan fordulj hozzám, vagy bármely STAFF-taghoz.
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2022. 08. 29. - 06:04:21
Az oldal 0.975 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.