+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Matthew Ambrose
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Matthew Ambrose  (Megtekintve 1075 alkalommal)

Matthew Ambrose
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 04. 16. - 19:32:53 »
0

MATTHEW AMBROSE


          alapok

teljes név || Matthew Ambrose
becenév || Matt
nem || Férfi
születési hely, idő || London, 1979 Augusztus 6.
kor || 18 éves
faj || Ember
vér || Sárvérű
évfolyam || Hetedéves


          a múlt

Hol is kezdjem? Hát a nevem Matthew Ambrose, de inkább hivjatok Mattnek. Érdekes dolog a sors, ad az embereknek jót, meg rosszat is. De mindenbõl egyformán, nehogy felboruljon az egyensúly. Hát az én életemben is igy volt ez. Sajnos nem ismerem a szüleimet, még a nevüket sem. Egy árvaházban születtem, London külvárosában, 1979 október 6-án. Mint az köztudott, az árvaházi gyerekeknek nincs valami jó soruk, föleg ha amolyan okoskák. Hát nekem sem volt. Nálunk a nevelõk is lenézték a kis árvákat, és csunyán viselkedtek velük, kivéve egyet. Igy õ, Amanda Broks lett a legjobb barátom mióta az eszemet tudom. A többi gyerekkel eggyeztem, de azért nem tulságosan. Mindig jól tanultam és viselkedtem, és én voltam a példakép, ezért ki nem állhattak sokan.
Az évek nehezen teltek. Sokszor történtek velem furcsaságok, fõleg ha feldühitettek. Például lerepült egy könyv, leesett a csillár, kidölt egy pohár tej. Én mindig megijedtem ezek után, és muszály volt büntiben ülni. Amanda azomban minden furcsaságra csak mosolygot. Egyszer láttam csak egy furcsaság után meglepõdni. Az egyik társam verekedni akart, én meg nem, és az lett a vége, hogy ahol megütött, fúrcsa fekete folt maradt a bõrömön. Én nem tudtam, hogy mi az, de mérgemben megváltozott a bõröm szine azon a helyen.
Mikor kilencedik évemet betöltöttem, Amanda leült az agyamra, és beszélt nekem egy teljesen furcsa világról. Varázsvilágnak nevezte, és elmondta, hogy én is oda tartozom. Nem hittem neki, igy megkért, hogy ne ijedjek meg, ha valami változik rajta. Kiderült, hogy õ is boszorkány és még metamorfmágus is, mert megváltozott a haja szine. Elmagyarázta nekem, hogy én is metamorfmágus vagyok, ami azt jelenti, hogy változtatni tudok az alakomon, de idõ kell hozzá, hogy tudjam a képességem használni. Ezentúl õ szerzett nekem számos mágiával kapcsolatos könyvet, és azokat olvasgattam, de a bennük levõ varázslatokat megpróbálni nem lehetett. Már nagyon örvendtem, hogy én más vagyok, meg hogy valahova tartozom.
Végre eljött az idõ, mikor a Roxfortba hivtak tanulni. Megejtettük a nagy vásárlást Amandával, és mire felocsudtam, már a Roxfort felé tartottam. Az iskolát hamar megszoktam és nagyon szerettem. Nagyon sokat tanultam, és nagyon hamar fejlõdtem. Megtanultam kviddicsezni is, meg uralni a metamorf képességem. Néha rosszúl esett, hogy lenéznek mugli származásom miatt, de már nem is veszem fel. Szereztem egy pár barátot is a suliban. Soha nem szerettem a veszekedést, mindig megpróbáltam kibékiteni a vitás feleket. Az RBF vizsgáimat kiváló eredménnyel zártam. Negyedéves koromtól sokat segitettem a gyengélkedõn, és elhatároztam, hogy gyógyitó leszek. Most kezdem a hetedik, és már alig várom, hogy az iskolába mehessek.
Voldemort viszzatérésérõl mindent elhiszek. Én nem éltem meg a szõrnyûségeit, de abból, amit hallottam, nagyon nem szeretem. Ha lehet, segitenék valamiképpen, hogy jobb legyen a varázslóvilág helyzete, még ha csak a gyógyitással is.


          jellem

Lelkiismeretes, értelmes fiú. Szeret tanulni, szomjazza a tudást. Amolyan lexicon a többiek számára. Békés természetébõl kifolyólag nem szereti a viaskodást. Ezért mindig a kibékitõ szerepében tetszeleg. De ha szereteirõl van szó, akkor képes akármit megtenni. Szeret barátkozni, és nem nézi le a társait.


          apróságok

mindig ||
- kviddics
- könyvek
- fairplay
- hosszadalmas séták
- hűség
- illem
soha ||
- arogáns alakok
- aranyvérmánia
- igazságtalanság
- gerinctelenség
- halálfalók
- a gyengébbek lealacsonyitása
dementorok || Csak a szokásos hideget érzi.
mumus || Az árvaházban, ahól nevelkedett, egy kegyetlen, csúf banya volt az igazgatónő. Mindig rikácsólt, és megbüntette azt is, aki nem csinált semmit, meg verte a gyerekeket. Mattnek a mumus tehát McCole asszony alakját veszi fel.
titkok ||
- egyszer összefirkálta az igazgatónő függönyét. Több nincs.
rossz szokás || Ha ideges, pillantásával kerüli az esetleges beszélgetőtársát, vagy lefele néz.


          a család

apa || Ismeretlen
anya || Ismeretlen
testvérek ||  -
családi állapot || Egyedülálló
állatok || -


          külsőségek

magasság || 184 cm
 tömeg || 69 kg
rassz || Európai
szemszín || Kékes-szürke
hajszín || Kékes-szürke
különleges ismertetőjel || Nincs
kinézet || Barna haja se nem hosszú, se nem rövid, pont megfelelõ. Kékes-szürke szemei sármossá teszik arcát. Nagyon jóképü fiatalember. Szereti az elegáns ruhákat, de nem öltözködik túl kihivóan.
egészségi állapot || Nincs


          a tudás

varázslói ismeretek || Nagyon tehetséges varázsló. Nagyon sok mindent tud, néha túl sokat is. Gyerek korától fogva fogékony és nyitott volt a tanulásra. Kedvenc tantárgyai az átváltoztatástan, a gyógynövénytan, az asztronómia, és a bájitaltan. RBF vizsgáit egytõl-egyig kiváló eredménnyel zárta. A sok gyakorlásnak köszönhetõen képzett párbajozó, és nagyon jól ért az oklumenciához és legilimenciához is. Ha elvégzi a Roxfortot, gyógyitó szeretne lenni, mivel jelenleg is sokat segit a gyengélkedõn.
Szakértelmek: Beszél elemi szinten németül és spanyolul, és jól tud rajzólni.
 patrónus || Tud idézni, az alakja egy német juhász kutya.
animágus alak || Nem ért hozzá.
pálca típusa || 13 hüvejkes fűzfapálca sárkányszivizomhúr-maggal


          egy darabka belőled

Egy másik szokásos nap. Vagy mégse. Düledezõ épületben, egy döbbentõen kicsi szobában, egy csikorgó asztal mellett egy fiatalember olvas csendesen. Csendben kinyilik a kis szoba ajtaja, és egy nõ lép be rajta. A fiú felnéz a könyvbõl.
- Jó reggelt, Amanda. Remélem nem csaptam zajt. A többiek felkeltek már? – kérdezi.
- Jó reggelt neked is Matt. Nem csaptál zajt és még csak én vagyok ébren. Hogy van a fiatalember ezen a csodálatos napon.- kérdezi kedvesen a nõ.
- Jól vagyok köszönöm, de ez a nap is olyan, mint a többi.- feleli egyhanguan a fiú.
- De mégsem, ma van a születésnapod, ezért csodálatos ez a nap. Isten éltessen sokáig.-mondja a nõ mosolyogva. – Nyisd ki.- nyújt oda egy kis csomagot.
Matt kiváncsian elveszi, és boldogan mosolyog.
- Matt, még lenne valami fontos, amit ideje megtudnod.- mondja Amanda.
A fiú tekintete megkomolyodik, és figyeli a nõ arcát.
- Matt, tudod ahogyan létezik pokol és menny párhuzamosan, ugyanúgy létezik még egy világ a mienken kivül. Ezt a világot varázsvilágnak nevezik, és ugy létezik, hogy a varázstalan emberek észre sem veszik. Ebben a világban sok csodálatos és borzasztó dolog van, pont mint a mi világunkban. Ebben a világban az emberek varázslat segitségével sok mindenre képesek. Matt, te is ehhez a világhoz tartozól. Ezért történtek, és történnek veled olyan furcsa dolgok.- a nõ egy pillanatra elhallgat és a fiu arcát figyeli.
Matt komolyan néz, majd hirtelen kacagni kezd.
- Köszönöm, Amanda, hogy fel szeretnél viditani a születésnapomon, de azért nem kell ilyen abszurd dolgokat kitalálni.
De le kell állnia a kacagással, mert a nõ arca még mindig komoly.
- Matt, amit az imént mondtam teljesen igaz. Most be is bizonyitom, ha megigéred, hogy nem ilyedsz meg.
A nõ behugyja a szemét és hirtelen, csodák csodája, megváltozik a haja szine zöldre.
Matt majdnem meg van fagyva a csodálkozástól, majd hirtelen felocsudik, és gondolkodni kezd.
* Ez nem lehet igaz. Vagy mégis. Ez már biztosan nem egy rossz vicc. De hogy én is… Én is varázsló legyek. Az megmagyarázná a sok furcsaságot.*
- Amanda, én ezt elhiszem neked, részben. De ha lehet, kérlek szerezz nekem könyveket, hogy én magam bizonyosodjak meg róla.
- Ha erre van szükség, hogy hidj nekem, akkor amint lehet, hozok neked könyveket, de igérd meg, hogy senkinek nem mutatod meg azokat.
Ezzel a nõ elindúl a kijárat fele, de még egyszer visszafordul.
- Amúgy te is képes leszel majd erre a különleges alakváltásra. – szól vissza.
Becsukódik a kis szoba ajtaja, és bent a kisfiú az asztalra dõlve emésztgeti a hallottakat.


          egyéb

Matthew metamorfmágus, és képességét nagyon jól uralja.
Naplózva

Lucius Malfoy [hajdani]
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 04. 17. - 05:09:27 »
0

Elfogadva. Griffendél továbbra is.
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 10. 08. - 01:38:07
Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.