+  Roxfort RPG
|-+  Múlt
| |-+  1996 - 2001
| | |-+  A 97/98-as tanév
| | | |-+  Egyéb helyszínek
| | | | |-+  Roxmorts
| | | | | |-+  Csendes mellékutcák
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Csendes mellékutcák  (Megtekintve 5760 alkalommal)

Roxana V. des Pres
Eltávozott karakter
*****


beauty of the dark.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #15 Dátum: 2013. 01. 27. - 11:27:38 »
+2


Csend. Sötétség. Hópelyhek.
Bárki, aki körbepillant a régi, zord házakon, az éj sötétjében pislákoló lámpásokon, melynek fényét a hó újra és újra visszaveri azt gondolná, hogy olyan ez a hely, mint egy elhagyatott kis város, amelynek minden szeglete mesél valamit. Valami meséset, valami varázslatosat.
Ám aki itt él, az tudja, hogy miért olyan kihalt minden. Az tudja, hogy ezek az utcák nem rejtegetnek semmi érdekeset, semmi varázslatosat, mert a valóság sokkal komorabb annál. Ha a kövek mondhatnának valamit suttogva könyörögnének, ha a fák üzenhetnének, csak remegve sírnának, ha a levegő zenélhetne a halál muzsikáját dalolná.
Mégis most minden olyan nyugodt, mégis minden olyan mozdulatlan, megtévesztő. S én várok. Roxmorts egy szegletében burkolózom a sötétségbe, kémlelem az eget, s az alatta elterülő település zugaiban megbúvó férgekre áhítok, hogy végre arcukat mutassák, hogy aztán elkapjam őket.
De ez a feladat nem olyan könnyű. Órákat, netán napokat kell arra várni, hogy egy óvatlan lázadóval lehessen összefutni, mert ezek a kis férgek okosabbak, mint az ember hinné. Ügyesen szlalomoznak a halálfalók bástyái között, s nekünk a nap minden másodpercében ébernek kell lennünk, hogy gyorsan és hibátlanul cselekedjünk. Ahhoz, hogy észrevétlen maradj, hogy kibírj órákat a rejtekedben igazán kitartónak kell lenned és fegyelmezettnek. Ha a semmit tevést hosszú ideig bírod már csak arra kell felkészülnöd, hogy ne cseszd el az utolsó pillanatban azt, hogy elkapj egy lázadót, egy ostobát, aki téveszmékben hisz és nem Voldemortéban.
Sajnos nem tudom megérteni az ilyen mocsadékokat, soha nem is fogom, mert nem akarom. Egyszerűen felfoghatatlan, hogy legtöbbjük olyan kitalált és nem létező dolgokba kapaszkodik, mint a szeretet, bizalom stb. Mind gyengeelméjűek, ha ilyen mesékkel áltatják magukat,s rendkívül ostobák, hogy egy álomvilágban élnek. Ezért hullanak el sorba, mert hisznek a szerencsében, hisznek a sajnálatban és képtelenek szembenézni a valósággal, hogy ezek a dolgok nem léteznek. Legalább is az én szótáramban nem. S talán ezért vagyok az aki. Erős, független és manipulatív. Mert nem láncolom magam hozzá gyermekded gondolatokhoz és csak olyan eszméket vallok a magaménak, amelyek sziklaszilárdak és megrendíthetetlenek.
S nem olyanok ezek az eszmék, mint maga a csend, ami most körülölel, s pillanatok alatt megremeg, amint a félelem baljós illata átjárja azt. Feltűnik egy alak a közelben, s látszik rajta a bizonytalanság, léptei határozatlanok, tekintetével zavarodottan pásztázza a környéket, miközben befordul az egyik utcába. Talán egy fiatal varázsló lehet, de az is megeshet, hogy egy Roxfortos diák, akit jobb ha leellenőrzök, még mielőtt lehetőséget adnék neki, hogy meglépjen előlem. Kilépek a rejtekemből, végigsuhanok az utcán, s követem az ismeretlent, mint valami alaktalan árny.
Határozottan haladok előre a pálcámat markolva, halvány mosollyal az arcomon. Imádok üldözősdit játszani, s érezni az erőt, amit abból merítek, hogy az üldözött retteg, s szívverése dobpergéssé válik, ahogy maga alá gyűri a pánik.
Nem sokáig kell követnem az idegent, mire megtorpan és végleg elbizonytalanodik. Akkor kilépek a sikátor rejtekéből, hogy világossá váljék, hogy kivel állok szemben, de még fontosabb, hogy neki kitől kell tartania épp.
Lehajtom a csukját a fejemről és ördögi tekintettel pillantok a kis üldözöttre vadra. Tudom ki ő, ismerem, így hát csak reménykedni tudok abban, hogy ő is emlékszik rám. Ő is emlékszik a játszótéri randevúnkra és az érzésekre, amik felaszalták őt ott, mint egy íncsiklandó gyümölcsöt.
- Nocsak, nocsak Goldhawk! - kacagok alig hallhatóan. - Minő öröm látni téged - mondataim tisztán érthetőek, ízesek. - Dalolj kis madár, mi járatban errefelé? Talán hiányoztam? - játszadozom a szavakkal, hogy tovább feszítsem a hangulatot. - Mesélj nekem! Milyen szökevénynek lenni? Jó érzés féregként élni?
Naplózva

Samuel I. Goldhawk
Eltávozott karakter
*****


VI.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #16 Dátum: 2013. 01. 30. - 14:53:24 »
+2

Roxana

A félelem szétáradt a testemben. A lábamtól indult el felfelé, és a hideg csak úgy futkározott a hátamon. Össze kellett szednem minden erőmet, hogy az egyensúlyomat egyáltalán meg tudjam őrizni. Ismertem már az érzést, óh, de milyen jól ismertem. A vizsgák vagy a meccsek előtti izgalom nem is mérhető ahhoz, amikor az embernek az élete a tét. Átéltem már a játszótéren, és akkor csak egy ostoba véletlen mentett meg, szerencsém volt, és több menekülési út is volt. De most? Ott voltam, csapdába esve egy zsákutcában, a házak ablakai jeges közömbösséggel néztek vissza rám, ahogy a jégvirágok szétterjedtek rajtuk. Az egyetlen kiút velem szemben volt, azonban egy meglehetősen nagy akadály állta útját. A vérszomjas Roxana des Pres személyesen…
- Nocsak, nocsak Goldhawk! Minő öröm látni téged.
Rosszul voltam még a hangjától is. Élénken élt még az emlékezetemben az a jeges kacaj, ahogy belevegyült a rozsdás hinta nyikorgásába.
Igyekeztem kevésbé kimutatni mennyire is rettegek tőle, azonban ez nagyon nehéz volt. Ráparancsolni a lábaimra, hogy hagyják abba a rángást, a kezemre, hogy egyenesen tartsa azt a varázspálcát… szinte lehetetlennek tűnt.
Vissza akartam menni. Be akartam bújni a meleg ágyamba. Meg akartam érinteni Kimet. Elmondani neki, hogy mit érzek.
Futni akartam… Messze… El…
- Ha… hagyjon békén!
Elkezdtem lassan hátrálni, közben varázspálcámat a nő arcára irányítottam. Nagyon nehéz volt célozni.
- Nem ártottam én magának! 
A hátam nekiütközött a hideg falnak.
- Mesélj nekem! Milyen szökevénynek lenni? Jó érzés féregként élni?
Időt kellett nyernem. Gondolkoznom kellett. Tekintetemmel a kiutat kerestem, az esetleges búvóhelyeket, betörhető ajtókat, miközben szólásra nyitottam számat.
- Furcsa, hogy pont maga kérdezi. Ezt azért illene már tudnia…
Hogy ezzel a sértéssel valóban időt nyertem magamnak, vagy csak még jobban megrövidítettem az életemet, nem tudhattam.
Kész, vége! Nincs kiút! Meg kell vele küzdenem, nincs más lehetőség. Még hoppanálni sem tudtam. Valami gátolt benne. Mintha a falut elátkozták volna.
El kellett fogadnom a tényt: elérkeztem a végső vizsgámhoz.
Zárd le az elméd!
Vörös fénycsóva robbant ki a pálcám végéből, mely egyenesen Roxana lábai előtt ért célt, felverve a havat. Hirtelen visszatért belém az élet. Hiszen ez is csak egy meccs volt a sok közül.
Kihasználva a pillanatnyi előnyömet, újból támadtam. Most már pontosabban céloztam. Citromságra fénynyaláb hasított keresztül a sötét sikátoron, mely Roxana válla fölött zúgott el, és robbantott ketté egy piszkos ablakot.
Felkészültem a legrosszabbra…
Naplózva


Roxana V. des Pres
Eltávozott karakter
*****


beauty of the dark.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #17 Dátum: 2013. 02. 02. - 17:12:07 »
+1


Szeretem látni a félelmet az emberek szemében. Amikor egyszer s mindenkorra egyesül benne a rettegés, a gyűlölet és a könyörgés. A szem a lélek tükre, mondják. Épp ezért oly könnyű kiolvasni az ellenfél tekintetéből hogy mit gondol, mit érez, mi lesz a következő cselekedete.
S vajon az enyémben mit lehet látni? Komor szürkeséget, megvető őszinteséget vagy csupán a rideg valóságot? Meglehet, hogy a válasz egyszerűbb, mint azt az embert hinné: semmit. Mert nekem nincs lelkem, nincs bennem semmiféle érzés, megvetés, esetleg könyörület. Nevezhetnek ördögfajzatnak, lelketlennek, embertelennek, de mind tévednek. Hisz valójában olyan vagyok én is, mint ők maguk. Én csupán tükre vagyok annak, amilyenek az emberek, azt adom, amit kapok, s mégis tanulságot formálok abból, amit az embereken látok, tapasztalok. Egy olyan tanulságot, melytől a tükör befeketedik, s erősebb lesz azoknál, mint akiket azelőtt mutatott. Igen, talán ez vagyok én. A vérszomjas.
- Érezd magad megtisztelve, Samuel - ejtem ki édeskedve a nevet. - Azon szerencsések egyike lehetsz, aki megkóstolhatja az átkaim ízét - sziszegem, miután kóstolgatni kezd ez az undorító kis féreg.
Amint az támadásba lendül készen állok védekezni, s egyben támadni. Lekaszabolni. Felaprítani. Lemészárolni.
- Bon Appetit! - kacagok fel, miután a hófelhő eloszlik előttem.
Megfeszítem testem minden porcikáját, s azok mégis kecsesen hajlanak meg az összes mozdulatomnál és akkor támadásba lendülök. Olyan ez, mint egy tánc. Érezned kell a ritmust, ismerned kell a dallamot, de ha rossz helyre lépsz, jaj neked!
Hasta impetus, suttogom magamban a varázsszót, s ezzel szinkronban lándzsák lövellnek ki a pálcámból, egyenesen a szökevényre törve, s egyet előre lépek. Terv szerint addig haladok előre, amíg teljesen be nem rekesztem a sikátor sarkába, hogy ott összekuporodva könyöröghessen az életéért, s én fennkölt mosollyal mondhassam ki, hogy nincs kegyelem. Ez a kedvenc részem.
Másodpercek alatt megannyi átok tör a pálcámból. Mindegyik erős, ám mégsem halálos. A célom az, hogy súlyos sebeket ejtsek rajta, s térdre kényszerítsem. Hova sietni? Ez még csak az előjáték, a csúcspontig még pár fájdalmas, kínzó vágást szeretnék rajta ejteni, hogy végül magányában és őrült fájdalmában pusztuljon el.
Vagy esetleg megkínozzam és életben hagyjam? Nos, itt a kérdés. Vajon hogy hasznosabb? Élve vagy holtan? Ezt még el kellene döntenem...
Elmélkedés helyett a koncentrációm a harcba kell fektetnem, hogy a támadó impulzusokat saját hasznomra fordíthassam, vagy kitérhessek azok kereszttüzéből, háríthassam.
Egy vágást sikerül ejtenie a bal vállamon, melyre válaszul felkiáltok:
- Osruptum!
Naplózva
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 10. 29. - 13:48:18
Az oldal 0.125 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.