+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Lara Cold
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Lara Cold  (Megtekintve 1638 alkalommal)

Lara Cold
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 10. 20. - 20:17:03 »
0

LARA COLD
"Csak egy kincsem van, a szabadság -
Vállalom a kalandját.
Csak megyek ide-oda, ahogy visz a világ -
Nem tűröm a kalitkát."
       
alapok
"Ha tükröt tartasz mások elé, ne felejts magad is tükörbe pillantani."

jelszó || "Nagini, vacsora!"
teljes név || Lara Cold
becenév || Lara
nem || nő
születési hely, idő || London; 1980. augusztus 2.
kor || 17 év
faj || ember
vér || arany vérű
évfolyam ||ötöd éves


          a múlt
"A sors nem pincér, nem vesz fel rendelést az életedre."
Azt mondják, forró, augusztusi napon láttam meg a napvilágot.
Varázslócsaládba születtem, ezt nem is titkolták előlem, a családom büszke a vérvonalára.
Engem is erre neveltek, a büszkeségre, és arra, hogy becsüljem meg a vérem. Normális körülmények közt cseperedtem fel. Apám, Matthew Cold, mágiaügyi minisztériumban fejes, de igazán sosem izgatott a dolog. Teszek a mágiaügyi minisztériumra. Különösebb oka nincsen, csupán kölyök kaorom óta unszimpatikus az az épület.
Nagyon jóban vagyok apámmal, és mindig is jóban voltam. 40-es éveiben járó barna hajú, barna szemű, latin felmenőjű varázsló. Szigorú ember, és mindig is az volt, de én valahogy kikerültem ebből a körből, talán ezért lettem ilyen megátalkodott. Velem sokkal szelídebb volt, mint a családban bárkivel. Anyám, a jóra törekvő, európai származású becsületes boszorkány, Victoria Wales fékezte apám
hűvös jellemét, így ketten remekül kiegészítik egymást. Kölyök koromban elkényeztettek, de aztán kaptam pár pofont a nagy számnak és magabiztosságomnak hála, így ennek már csak halvány nyomai maradtak. Az egész család várta az érkezésem, tudnám minek... ha várják, ha nem én úgyis jöttem.
Az óta is így vagyok ezzel. Nem hat meg, ha nem vagyok szívesen látott vendég. Én jövök ha akarok, és megyek is, ha nincs tovább ott dolgom, kivéve ha kényszerítenek.
 A múltban a szüleimnek volt már dolguk halálfalókkal. Én ebből általában kimaradtam, pedig rendkívül érdekelt volna. Kisebb koromban nyitott voltam mindenre. A hatalom érdekelt, de az óta rájöttem, az nem minden. Ugyan most sem vetem meg, ha valakinél kicsit is felsőbb rendű lehetek.
A baj, a veszély vonz, ha van egy nyugodt percem, rögtön kitalálok valami tevékenységet. Családi körökben imádtam mozogni, ma ez már nem így van. Volt egy nagy vitám a családdal, így azóta nem is szívesen járok vissza a Roxfortból. A vita témája viselkedésem volt. Kissé megorroltak rám,
mikor önfejűen kipróbáltam pár mugli "drognak" titulált szert. Első sorban, mert nem kellett volna mugli tárggyal érintkeznem, másrészt mert rongáló hatása van. Nyilván erre fittyet sem hánytam. A szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket.

Apám egyre többet kezdett pörölni anyámmal, érezhetővé vált a feszültség a levegőben, és nem vot az a varázslat, ami ezt elrejthette volna. Akkor még nem tudtam, hogy ennek oka az, hogy apám a halálfalók közé szegődött. Anyám ellenezte, nagyon erkölcsös nő, mint már említettem.

Elsős korom óta ide járok, de nem ismerkedtem meg sok emberrel.
Hűvös természetemen talán kicsit változtattam a nyár folyamán. Sötét idők járnak, és nem árt, ha van egy két ember, akire támaszkodhatok.
Igaz, nem sok érzelem fűz az emberekhez, inkább csak a megszokás. Így igazán barátokat nem szereztem az 5 év alatt. Soha nem voltam szerelmes, akkor kerültem csak közelebb fiúkhoz, ha valamit
meg akartam tudni, vagy szerezni. Szégyellnem kéne, de nem teszem. Apámtól tanultam ezt el. Anyám szánalommal tekint rám, szerinte nem vagyok jó úton, és sosem voltam. Az éveim során leginkább a tanulás miatt jártam ide, semmi más nem érdekelt. Saját utaimat járom, szükség szerint társakat szerzek magamnak, vagy segítek, ha úgy hozza a sorsom. Ez a nyár kicsit megváltoztatott. Továbbra is rideg viselkedés jellemez, de belül sokkal több érzelem kavarog bennem. Eddig nem volt okom, nem találtam indokot, hogy harag legyen bennem, de most felhalmozódott bennem. Így most kemény munka a heves reakciókat mellőznöm, és jégbe olvasztanom ismét a szívem, amit akkor tettem meg, mikor először hallottam apám piszkos ügyeiről, és amikor az első csókomat megéltem.
Apám büszke rám, azt mondja, jó csapat leszünk, ha végeztem a Roxfortban. Kicsit ódzkodok ettől, mivel apám érdekes politikát folytat. Nem tudom, mi lesz. DE valami változás közeleg.
Sokan faggatnak a véleményemről Harry Potter-rel kapcsolatban... Vissza szoktam kérdezni: Mi olyan nagy szám azon, hogy egy baba....aki nem direkt győzte le a Nagyurat, csak a véletlen műve, egy gardróbban nőtt fel, és muglik közt élt, és aztán jött a Roxfortba....? Istenem, mindenkinek megvan a maga története, annyit mondok hogy sok sikert neki, bármit is akar kezdeni. Nem hatott meg különösebben.

Szóval erkölcsileg kifogásolhatónak tartanak, bár az erkölcs nézőpont kérdése. A zene a mindenem, abban tudok csak őszinte lenni, legalább magamhoz. Azt is idén nyáron fedeztem fel, de sajnos csak titokban gitározok, és tartom a gitáromat, mivel mugli tárgy, és a szüleim valószínűleg kivágnának vele. Így otthon csak énekelnem szabad.
Végül most, ötöd éven, már nem fogok megváltozni, azt hiszem.



          jellem
"Isten nem haragudhat azért, amit tettem, csak azért, amit tenni fogok. "

Nem mutatja magát kedves személynek. Pontosabban kedves... ha érdeke fűzi hozzá. Kicsit távolságrató, nehezen fogad el embereket, az a néhány ember, akiket megkedvel,
a világ minden kincséért sem vallaná be, de utána figyelemmel kíséri őket, és segít. Gondjait nem osztja meg másokkal, mivel nem tekinti bajnak
egyik problémáját. Lekicsinylőnek találja komolyan foglalkozni pitiáner ügyekkel. Törekszik a legjobbakra, szókimondó, de nem ismétli el kétszer
amit mondott. Lázadó jelleme van, talán egyszer betörik. A kedvére való dolgokban könnyen benne van, viszont ha olyanba akarják belecibálni,
ami nincs ínyére, kiáll magáért.

Nyugodtabb perceiben el lehet kapni, hogy normálisan viselkedik. Ilyenkor nincs apja árnyékában, és anyja parancsoló szavai alatt, amik arra utasítják,
legyen szelídebb. Időnként elvicceli a komoly dolgokat.
Sündisznóként viselkedik. "Tüskéket növeszt", ha veszélyt érez.


          apróságok

mindig ||
- Bátorság
- SVK
- Éjjeli séták
- Veszély
- a kevés ember akiben bízik
- Zene
- csokibéka!

soha ||
- Gyávaság
- jókislányok
- csönd
- egy helyben ücsörgés
- kétségbeesés
- tűk

dementorok || anyja és apja jelennek meg előtte, amit kiskorában látott, az ordibálás közepedte adott apja anyjának egy pofont.
mumus || önmaga képében jelenik meg, mert fél attól, aki igazából lehetne.
titkok ||"A titok válasz mindenre, ami van, ami volt és ami valaha lesz."
- Apámtól kicsit mindig is tartottam
- Nem egyszer kívántam nagyapám halálát.... meg még jó pár emberét .
- gyakrabban is nyúltam mugli tudatmódosító szerekhez, ha a helyzet megkívánta.
rossz szokás ||
- mugli tudatmódosító szerek használata dühkitörés esetén
-tekintetének az ég felé szegezése, hangos sóhaj kíséretében.


          a család
"Az otthon nem az, ahol laksz, hanem ahol megértenek."

apa || Matthew Cold; 40 év; arany vérű
anya || Victoria Wales; 38 év; arany vérű
testvérek || egyke
családi állapot || egyedülálló
állatok || macska : Black


          külsőségek

"Lehet, hogy a tüzet a férfiak találták fel, de arra a nők jöttek rá, hogyan kell játszani vele."

magasság ||165 cm
tömeg || 58 kg
rassz ||  kevert
szemszín || sötét barna, majdnem fekete
hajszín || szőkés barna
különleges ismertetőjel ||egy S alakú heg a bal karján, göndör haj
kinézet || Latinos küllemű, ravasz szemű lány, szeret sötét ruhákat hordani, nem túl magas, a szemében van valami furcsa.
egészségi állapot || adrenalinfüggő:P egészséges egyébként

          a tudás
"Nincs az a tudomány vagy erény, amely csupán egyetlen csöpp vért is megérne."

varázslói ismeretek || SVK a kedvenc tantárgya, mert így nem csak csinálni, kivédeni is tudja...Mosolyog Érdekli az átváltozástan is, viszont nem ért a
Legendás Lények Gondozásához...
                    
mugli képzettségek || A zene a mindene, így egyértelműen a gitár
pálca típusa || 11 hüvelyk, főnixtoll mag, mahagóni
különlegesség || egyenlőre nincs


          szerepjáték-példa
"Gyönyörű, kora téli szürkület ereszkedett alá, amikor nagyon tudnak fájni az emlékek, a kezdet és a befejezés"

Késő este volt még valamikor november elején. Hangosan csendült fel a hangom az utcán, ahogy kiléptem a házból.
-Alex!- Kiáltottam a fiú után, aki azonnal megtorpant. Naiv kis varázslópalánta volt, S amint láttam, hogy megvár már le is, dobtam magamról az előbb magamra húzott kabátot, és ha már én ordítottam után, kifutottam hozzá. 
Ajkamon mosoly játszott, már ekkor is tudtam játszani a mimikámmal, pedig nem lehettem több 14-nél. Apám egyik társának fia volt, aki többet tudott arról, hogy mi is apám, és ezért kellett ő nekem semmi többért.
Nem érdekelt milyen áron de ki kellett szednem belőle mindent…
Azt a hűvös mosolyt, gyorsan átváltottam egy rémült arckifejezésre.
-Alex, ne haragudj! Nem akartalak faggatni, tudom, hogy nem mondhatod el.- Öleltem át. Belőle csak úgy áradt a melegség… ezzel is próbáltam jelezni, hogy majd megfagyok, s a továbbiakat inkább odabent beszéljük meg.
-Lara, tudod jól, hogy nem lehet!- Arca meggyötört volt, de nem hatott meg. -Úristen! Hisz te vacogsz!- Döbbent rá végre, hogy miért is ölelgetem.
-Igen, nincs kint valami banánérlelő hőség...-Visszafojtottam önelégült mosolyomat, nehogy lebukjak, hogy csak színjátszás. Azonnal megfogta a kezemet és kezdett visszahúzni a házba.
-Visszamenjünk a szobámba?- Kérdeztem ártatlanul, bár a szándék cseppet sem volt az. Alex akkor 16 volt, épp ezért nem volt nehéz préda. Mindig megmosolyogtatott, mennyire... könnyű átverni.
S sikerült felcsábítanom a szobámba.
~majd kiszedem Alexből..~ gondoltam, azzal mellé ültem az ágyamon.
-Köszönöm!- Néztem rá hálás szemekkel, miközben már a zsebemben tudtam a fiú válaszait.
-Mit? Lara az ég szerelmére.... miért csinálod ezt velem?- Kérdezte, de én csak mosolyogtam.
-Nem tudom mire gondolsz....- Húzódtam közelebb, majd a vállára hajtottam a szál által bozontossá vált fejem.
-Erre... miért csinálod?- Majd még mikor a fejem a vállán volt elfintorodtam, aztán felegyenesedtem és a szemébe néztem.
-Mert...nagyon tetszel.- Mondtam ki a hazug szavakat. Nyeltem egy nagyot, ez volt az első, hogy más érzelmeit sértem a szerepjátékommal, de játszanom kellett tovább a szerepemet, az érdekem miatt.
-Ne... ne mondd ezt.- Szavai akadoztak, én nagy levegőt vettem, tekintetem a plafonra szegeztem, pedig nem vártam tanácsot sehonnan. Tudtam a dolgom. Lassan közelebb hajoltam hozzá.
Tarkójára tettem kezem, hogy ne tudjon megakadályozni a döntésemben. Lassan lehunytam szemem, és ajkam az övére tapasztottam. Először csak lassan csókoltam, de úgy, mintha az életem múlna rajta. Az undoromat elfojtva egyre jobban belemelegedtem s már az ajkát, kezdtem harapni. Éreztem, hogy lélegzete felgyorsul. A szíve kalapált, az enyém is hevesebben vert, de nem az izgalom hevében. Egyáltalán nem csókolt izgalmasam, de tudtam, nem kell sok, hogy megtudjam milyen ügyben, van az apám.
Lassan elhajoltam majd megöleltem, közben a vállába töröltem a nyálat a számról. Nem érdekelt, arra koncentráltam, hogy minden ki fog derülni. Ismét kihúztam magam és szemeibe néztem.
-Most, hogy ennyire közel kerültünk egymáshoz, legyünk őszinték kérlek- Ártatlan szemekkel meredtem a fiúra, majd a nyakához hajoltam és csókolgatni kezdtem, hideg bőrét. Tudtam, hogy meg fog lágyulni, és igazam is lett. A levegőt csak kapkodta, és úgy kezdte el mondani azt amire már eddig is vártam.
-Jó... szó-szóval. Apádat és az enyémet a halálf-falók... szóval kimenti őket a-apád az e-enyém segítségével.... a mágiaügyi....- Több se kellett, a hangja remegett és el-elcsuklott, rátapintottam a gyengéjére. Viszont mikor kimondta, hogy mágiaügyi és hogy halálfalók mentése, ellöktem magamtól. Egyszerűen hányni tudtam volna. Felpattantam, de ő megfogta a kezemet és nem eresztett.
-Hová mész?- Rá szegeztem szemeimet, amik hűvös-űrt mutattak az előbbi szenvedély helyett.
-Nem mindegy az neked? Eressz el!- Azzal kitéptem csuklómat a karjából, és kifutottam a szobámból. Azt kívántam, bár ne tudnám, mi is az apám. Bár ne kezdtem volna bele ebbe a játékba. Ekkor véstem a karomba egy s alakot mely vonalnak indult csak megugrott kezem, és
elrontottam. Ömlött belőle a vér, de már nem érdekelt, hogy fáj. Nem érdekelt, hogy vérzik, csak történjen valami, ami nekik nem tetszik…ahogy ezt velem is tette apám. Anyám kijött s ordítani kezdett velem, nem is akármiért…persze, hogy észrevette…hülye lett volna elsiklani efelett a „kis” S-betű felett.
-Takarodj már befele! Normális vagy?? Ne pazarold a véred!!- Azzal beküldött, én, pedig magamba zuhantam. Bár ezt senkinek sem mondtam el, azóta sem. Így történt az első csókom, és az első találkozásom a tudattal, hogy apám a halálfalókkal pacsizik...




         egyéb

bocsi, hogy az elejét nem raktam be elsőre...Mosolyog
Naplózva

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 10. 21. - 10:28:23 »
0

Reppent egy PM!
Naplózva

Susan S. Scott
Eltávozott karakter.
*****


Ötödéves, Prefi

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 10. 25. - 14:59:00 »
0

Nos, most hogy bepakoltad... és volt lehetőségem, elolvastam az előtörténetedet... Egyelőre nem fogadom el...

Először is, olvasd át ismét a múltat. Tele van tördeléssel, ami élvezhetetlenné teszi az olvasást. E mellett tele van helyesírási hibákkal, és fogalmazási hibákkal is. Néhol érthetetlen a szöveg.
Idézet
témálya
pontos J
Idézet
roxfort
Nagybetű... STB
Másodszor a múlt nem mond el semmit... Kevés. Egészítsd ki, bővítsd. Jelenleg ötödéves vagy, mi történt veled az elmúlt 5 évben? Kik állnak hozzád közel, akármilyen formában? Mit szólsz a varázsló háborúhoz? Voldemorthoz? Harryhez??? Az egész helyzethez? Kinek az oldalán állsz???

Dementorok: Ide egy olyan dolog kéne, amit érzel, mikor egy dementor a közeledben van. Általában akinek meghalt valami közeli hozzátartozója, akkor őket látja, vagy az ő halálukat, de a többiek csak ürességet éreznek. Ha dementor van a közeledben, valami olyan dolgot érzel, ami piszok szörnyű. Ami nagyon mély, fájdalmas nyomot hagyott benned.

Pálca: Tudtommal a vanília az cserje... nem tudom, mennyire csinálnak belőle pálcát...

Állat: Itt Black-nek hívják a macskádat, az adatlapodon meg Darknak? Akkor most melyik??

SZJP: Kérlek, nézd át, olvasd át... Kicsit zavaros, tördelt... Nem egészen olvasható, érthető és élvezhető. Ha párbeszédet írsz, akkor azt valamilyen módon próbáld elválasztani, írd az egyik felet vastagabb betűvel, más színnel, dőlttel. Bármivel, ami hatására kicsit elválik. Esetleg hagyj ki közöttük sort. Mert így összefolyik, és nem élvezhető.

E mellett nézd meg a helyesírást, az egész előtörténetedben. Sok helyen kisbetűvel kezdesz mondatot, vagy mondat közben nagybetűre váltasz, nincsenek vesszők, néhol pontok...

Ha készen, vagy szólj, és megnézem!!
 És kérem a türelmedet, mint ahogy korábban is kértem már. Mert meg fogom nézni, de nem biztos, hogy azonnal, ahogy te elkészülsz vele.
Naplózva

Lara Cold
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 10. 31. - 19:36:22 »
0

Átnéztem az előtörimet.... ki is javítottam, és kíváncsian várom a végeredményt:)
Naplózva

Emily M. Dean
Adminisztrátor
***


■ leendő medimágus ■ ex-mardekáros

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2009. 11. 09. - 21:00:30 »
0

Üdv!

Engedd meg először is, hogy jómagam is üdvözöljelek a honlapon! Mosolyog
Az előtörténeted elbírálását ezennel átveszem Susan S. Scott admintól, erre előzőleg engedélyt kaptam tőle.

Átolvastam, és összességében rendben volt a történet...
szóval ezt most...


de ugyanakkor szeretnélek megkérni, hogy a játék megkezdése előtt válassz magadnak egy mentort. Ezt itt teheted meg. Az örökbefogadással kapcsolatos kérdéseiddel bátran fordulj Giles K. S. Lawrence Mentormesterhez!

Házad a...


Ha kérdésed, problémád van, vagy segítségre van szükséged, nyugodtan írj nekem, bármiben szívesen segítek! kacsint



Naplózva


Lara Cold
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2009. 11. 10. - 16:52:07 »
0

Köszönöm! Akkor kerítek egy mentort, és játszok:D
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2018. 07. 31. - 17:20:48
Az oldal 0.233 másodperc alatt készült el 34 lekéréssel.