+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Nicole Joy
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Nicole Joy  (Megtekintve 1940 alkalommal)

Nicole Joy
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 04. 13. - 21:29:49 »
0

Nicole Joy


          alapok

teljes név || Nicole Joy
becenév || Niki
nem || nő
születési hely, idő || 1980.05.24. London
kor || 17 lesz
faj || ember
vér || aranyvérű
évfolyam || 5.


          a múlt

1980. május 24-én, a Szent Mungoban születtem meg. Nem sokkal ezután édesanyám – Rebecca Shelton - a Reggeli Prófétánál lett újságíró és azóta is ott dolgozik. Scott Joy, az édesapám a Hop-hálózat felügyeleténél dolgozik. Bár aranyvérű vagyok, nem kedvelem ezt a kifejezést, mert sokan ezzel „felsőbbrendűbbnek” tartják magukat másoknál. Londonnak azon a részén élünk a szüleimmel és öcsémmel, ahol sok boszorkány- és varázslócsalád lakik. Öcsém, Jay tíz éves, jövőre lesz elsős a Roxfortban – már nagyon várja.
Szüleim elég jól keresnek, de nem tartozunk a „felső tízezerbe”.
Gyermekkoromban nem történt semmilyen fontosabb esemény, mondhatni: átlagos volt. Leszámítva azt, hogy kezdettől fogva tudtam, boszorkány vagyok, már elég korán mutattam mágikus képességeket. Három éves korom körül elkezdtem lebegtetni a tárgyakat, vagy forgatni, anélkül, hogy hozzájuk értem volna. Ezzel a mai napig is meg tudom nevettetni anyát. Nem is volt különösen meglepő, amikor megkaptam a Roxfortból a levelet, hogy felvettek, én mégis nagyon örültem neki.
A varázsló-társadalmat már korábbról ismertem, hiszen rendszeresen vendégeskedtek házunkban a szüleim barátai. Sokszor jártam az Abszol úton elsős korom előtt is. Amikor anya pennát és pergament vett általában magával vitt engem.
Először egy kissé félve léptem át a kastély kapuját. Nem tudtam, milyen próbatétel vár rám, hogy dől el, melyik házba kerülök. Később azonban egészen könnyen vettem az akadályokat. A vizsgák miatt sem izgultam szinte soha, pedig nem tartozom az „éltanulók” közé. Gyakran meg szoktam szegni a szabályokat, főként az éjszakai folyosói sétákat tiltót. Kedvenc elfoglaltságom iskolaidőben a kviddics, a beszélgetés és a roxmortsi kirándulások. A suliban és azon kívül is rengeteg barátom van. Ami a kviddicset illeti: csak hobbi szinten játszottam eddig, a szüleimtől kapott Ezüst Nyíl seprűvel. Elég ügyes vagyok hajtóként.
Az iskolában és szabadidőmben gyakran lógok együtt unokatesómmal, Amyvel. Rengetegszer szokott együtt nyaralni a két család.
Az elmúlt évet Roxfortban töltöttem tanulással. Azt hiszem, Voldemort tényleg visszatért, mert a halálfalók egyre magabiztosabbak. Egyesek még hangoztatják ártatlanságukat, a többség azonban nyíltan csatlakozott hozzá. Mindez az én családomra még nem volt túlzottan nagy hatással, talán csak anyunak kell több cikket írnia és szavait megválogatnia a rokonság védelme érdekében.
Még nem tudom, mit csinálok a Roxfort után, csak annyi a biztos, hogy tovább szeretnék tanulni.


          jellem

Gyakran mosolygok, könnyen barátkozok, szeretem a kihívásokat. Nem vagyok túl beszédes, mégis nyílt természetem van. Bárkinek szívesen segítek, de nem bírom, ha ezért valaki kihasznál. A barátaimért mindig ki szoktam állni. Természetemnél fogva őszinte vagyok, és nem szeretem a hazug embereket.


          apróságok

mindig || kviddics, roxfort, olvasni, csokit enni, repülni(bármivel)
soha || a hazug, képmutató emberek; halálfalók; a nagyi; a lusták; pókok
dementorok || A szokásos rossz, hideg hatással vannak rá a dementorok. Semmi szépre nem tud olyankor gondolni. Úgy érzi, hogy soha többé nem lesz jó kedve.
mumus || Ha a lány közelébe mumus kerül, akkor az pókká változik. Azért éppen pókká, mert halálosan irtózik tőlük Nicole.
titkok || imád éjszaka a folyosókon kóborolni; a nagyapja és egyik nagybátyja halálfaló, imád táncolni
rossz szokás ||1. ha valamin nagyon gondolkozik, akkor a haját piszkálja
                        2. szereti, ha maga körül a rend van


          a család

apa || Scott Joy; 40; aranyvérű
anya || Rebecca Shelton; 38; aranyvérű
testvérek ||  Jay Joy; 10
családi állapot || egyedülálló
állatok || egy gyönyörű hóbagoly. Hópihének hívják.


          külsőségek

magasság || 172 cm
tömeg || 55 kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || barna
különleges ismertetőjel || arany nyakláncot hord, szív alakú medállal
kinézet || kakaóbarna szem, világosbarna haj, magas, vékony alkat
egészségi állapot || egészséges


          a tudás

varázslói ismeretek || ötödik éve járok a roxfortba. Kedvenctantárgyam az átváltozástant. Elég jó vagyok belőle. A bájitaltant és a jóslástant kevésbé szeretem.
patrónus || tud idézni, alakja egy macska
animágus alak || nem ért hozzá
pálca típusa || Sárkányszívizomhúr, kőris


          egy darabka belőled

Vasárnap volt. Egész hétvégén esett az eső, így a három gyerek eléggé unta magát. Amy épp Nikiéknél vendégeskedett, szülei külföldön voltak. Ő már megkapta a roxfortos levelet, ezért Niki egy kissé irigyen nézett rá.
A barna hajú kislány épp egy poharat lebegtetett öccse és unokatestvére szórakoztatására. Mindhárman vihogva nézték a pohár „táncoltatását”, keresztülvonulását a szobán.
Egyszerre megzörrent az ablak. A gyerekek arra kapták a fejüket, és egy macskabaglyot pillantottak meg. Niki arcán boldog vigyor jelent meg. A pohárral nem is törődött, hagyta leesni, de az üveg szerencsére nem tört össze a vastag szőnyegen. A kislány az ablakhoz rohant, feltépte, azután kapkodva próbálta leoldani a madár lábáról a levelet, melyen a Nicole Joy név állt: az ő neve! Mikor sikerült, a pohár felett átszökkenve, sugárzó mosollyal, kiabálva száguldott lefelé a lépcsőn, menet közben nyitva ki a levelet.
 - Anya, apa, felvettek! Halljátok, felvettek! Ősszel mehetek a Roxfortba! FELVETTEK!
Szülei is úsztak a boldogságban, magukhoz ölelték lányukat.
Jay értetlenül nézte nővérét a lépcső tetejéről, Amy viszont mosolygott. Együtt mehetnek a Roxfortba!

Nyár van, Niki már eltöltötte első tanévet a Roxfortban. A szünetekben sem ment haza, annyira tetszett neki az iskola. Nem a tanulás miatt, hanem mert rengeteg tehetséges, varázsolni képes gyerekkel találkozott, itt nem kellett titokban tartania mágikus képességeit, szemben a mugli Londonnal. Egészen élvezte első tanévét az iskolában.
Most viszont kezd hiányozni a családja. Izgatottan száll fel a vonatra. Még csak egyszer utazott vele, nem szokta meg. A Roxfort Expressz sokkal tisztább, mint az átlagos vonatok, és ezen csak diákok utaznak. Barátnőivel cseverészik, mikor megérkezik a büfés boszorkány. Vásárol néhány finomságot, majd falatozni kezdenek a lányokkal. Mikor a csokibékák kerülnek sorra, élénk cserélgetés veszi kezdetét.
 - Dumbledore…- motyogja egy fekete hajú kislány. – Dumbledore kell valakinek? Nekem már megvan.
 - Agrippáért ideadod? – kérdezi egy hihetetlenül vékony lány.
 - Ki kéri Merlint?
 - És Gwenog Jonest?
 - Bowman Wright van valakinél?
A békák fogytával Niki megszólal:
 - Nemsoká’ megérkezünk.
A lányok elhúzzák a fülke ajtaján a függönyt, és nagy zajjal látnak neki az átöltözésnek. Különféle holmik potyognak a csomagtartókra felzsúfolt, most nyitogatott ládákból. Mindenki igyekszik összegyűjteni a saját dolgait, pennák, kristály- és üvegfiolák, tintásüvegek gurulásznak a fülke padlóján.
Azonban mire a vonat fékez, minden utazóláda zárva van, a lányok farmerban és pulóverben nyüzsögnek az ajtó előtt, Nikivel az élen. Amint megáll a szerelvény, a diákok izgatottan indulnak el. Nicole sietve lépked az átjáró felé. Végre sorra kerül, és a portás átengedi a mugli világba. Könnyedén lép át a falon, majd csillogó szemmel, ládáját maga után vonszolva szüleihez rohan. Miután beülnek a család tágító bűbájjal kezelt autójába, Niki hosszadalmas beszámolóba kezd a tanévről.

 - Hé, Niki! – szól utánam egy nyakigláb kamasz, Ted.
 - Ha a mágiatörténet leckémet akarod másolni, akkor ne reménykedj, nem adom oda – mérges vagyok rá.
Már negyedikbe járunk, de Ted még mindig nem képes önállóan megírni ebből a tantárgyból a leckét. Jövőre RBF, hogy fogja letenni a vizsgákat?!
 - Nem ezt akartam. Csak egy pennát szerettem volna kérni – feleli a srác. – Az enyémet most robbantotta fel Mike. A következő roxmortsi hétvégén vennék neked egy másikat.
Egy szó nélkül a tegnap kapott pennaköteg felé mutatok, hogy válasszon magának nyugodtan. Végül mégis válaszolok, mielőtt megköszönné.
 - Ne vegyél másikat, látod, így is mennyi van. Ez kitart legalább egy évig.
 - Azért a mágiatörténetet is ideadod? – már-már könyörgő a hangja.
Megszánom, eszembe se jut, hogy két perce még a fejét akartam leharapni ezért a kéréséért. A négy év alatt legalább századjára kéri el a leckémet, kereshetne már mást is, akiről másolhat.
 - Vigyed… - felelem, felé nyújtva a dolgozatot. – Tényleg felrobbant a pennád?
Ekkor betámolyog Mike Canahan, arca csupa korom, a talárja több helyen el van szakadva, kezében fél marék hamu, és egy darab papír. Zavartan kér elnézést Tedtől.
 - Bocs Ted, csak segíteni akartam – dünnyögi.
 - Nincs gáz, Niki még utoljára ideadta a sajátját, hogy lemásolhassam.
Nocsak, Ted egyedül kezdte el a dolgozatát? Á, a fiú a lustaságáról híres a suliban, nem a házi feladat írásáról. Egy bolondos ötlet bontakozik ki a fejemben: Ted rábeszélte Mike-ot, hogy robbantsák fel a pennáját, így mindketten megírhatják a leckét, anélkül, hogy tanulniuk kéne. És csupán eljátszották az egész jelenetet.
Ezentúl nem kapja meg egyikük sem a házi feladatomat!

 - Niki, indulni kéne! – kiáltja a lány anyja.
 - Jól van na, mindjárt kész vagyok! – hangzik a méltatlankodó válasz.
Niki negyedikes lesz a Roxfortban. Anyja már öt perce sürgeti, hogy induljanak az állomásra, különben lekésik a vonatot, de Nicole egyre halogatja az indulást. A szobájában állva tűnődik, mindent elpakolt-e.
Áh, mindegy. Ha valami itthon marad, úgyis utánam küldik az első bagollyal.
Belenéz a tükörbe, igazít a haján, és elindul lefelé a lépcsőn. Ugyanazon, amelyen négy éve, az első roxfortos levelével a kezében végigrohant.
 - Már itt is vagyok. – mondja.
 - Éppen ideje! – zsémbel édesanyja.
Édesapja egy gondtalan mosollyal nyugtázza megjelenését. Néhány perc alatt eljut a vasútállomásig az autóval. Szülei bátorító arckifejezéssel néznek rá, ugyanúgy, mint amikor megkapta seprűjét, egy Ezüst Nyilat és először ült fel rá. Pedig már régen nem szorul bátorításra. A vonatot már megszokta, az iskolában rutinos éjszakai sétáló, és a repüléstől sem fél.
Ősei mellett átsétál a falon, mely a varázsvilágot választja el a muglik világától. A Roxfort Expresszen már várja néhány barátnője, vidáman integetnek egymásnak.
Niki elköszön anyjától, apjától, végighallgatja a kötelező utasításokat („Moss fogat!”, „Ne felejts el írni!”, stb.). Végül az évfolyamtársai felé indul. A vonat ablakából még integet, de a kanyar után már nem látják a peront, így a lányok leülnek kitárgyalni a nyár eseményeit.
A vonat lassan halad az ismerős tájon, de nem annyira, mint amilyennek először tűnt. A büfés boszorkány dél körül sétál végig a szerelvényen, és a négy kamaszlány vásárol, majd a csokibékás kártyákat cserélgetik, Bogoly Berti féle mindenízű drazsét majszolnak, beszélgetnek. Már elég idősnek vélik magukat, így a fiúkról is cseverésznek.
Már sötétedik, mikor fékezni kezd a vonat. A lányok gyorsan felöltik talárjaikat, magukhoz ölelik állataik ketreceit, és leszállnak. Beülnek az egyik ló nélküli kocsiba, majd tovább diskurálnak az iskoláig. A nagyterembe mennek, Niki leül a háza asztalához, és tovább társalog barátnőivel, míg Dumbledore fel nem áll.
 - Ezennel az 1994-’95-ös tanévet megnyitom…



          egyéb

az első roxfortos tanév előtt évet vesztettem (bárányhimlő miatt), Amy lefertőzött
Naplózva

Nicole Joy
Eltávozott karakter
*****


Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2011. 08. 05. - 19:35:56 »
0

NICOLE JOY





 Alapok

jelszó || "Ha az igazságra vagy kíváncsi, lapozz bele a Hírverőbe!"
teljes név || Nicole Joy
becenév || Niki
nem ||
születési hely, idő || London 1980.05.24.
kor || 17
vér || arany
iskola || Roxfort
évfolyam || 6.

        A múlt

1980. május 24-én, a Szent Mungoban születtem meg. Nem sokkal ezután édesanyám – Rebecca Shelton - a Reggeli Prófétánál lett újságíró és azóta is ott dolgozik. Scott Joy, az édesapám a Hop-hálózat felügyeleténél dolgozik. Bár aranyvérű vagyok, nem kedvelem ezt a kifejezést, mert sokan ezzel „felsőbbrendűbbnek” tartják magukat másoknál. Londonnak azon a részén élünk a szüleimmel és öcsémmel, ahol sok boszorkány- és varázslócsalád lakik. Öcsém, Jay tíz éves, jövőre lesz elsős a Roxfortban – már nagyon várja.
Szüleim elég jól keresnek, de nem tartozunk a „felső tízezerbe”.
Gyermekkoromban nem történt semmilyen fontosabb esemény, mondhatni: átlagos volt. Leszámítva azt, hogy kezdettől fogva tudtam, boszorkány vagyok, már elég korán mutattam mágikus képességeket. Három éves korom körül elkezdtem lebegtetni a tárgyakat, vagy forgatni, anélkül, hogy hozzájuk értem volna. Ezzel a mai napig is meg tudom nevettetni anyát. Nem is volt különösen meglepő, amikor megkaptam a Roxfortból a levelet, hogy felvettek, én mégis nagyon örültem neki.
A varázsló-társadalmat már korábbról ismertem, hiszen rendszeresen vendégeskedtek házunkban a szüleim barátai. Sokszor jártam az Abszol úton elsős korom előtt is. Amikor anya pennát és pergament vett általában magával vitt engem.
Először egy kissé félve léptem át a kastély kapuját. Nem tudtam, milyen próbatétel vár rám, hogy dől el, melyik házba kerülök. Később azonban egészen könnyen vettem az akadályokat. A vizsgák miatt sem izgultam szinte soha, pedig nem tartozom az „éltanulók” közé. Gyakran meg szoktam szegni a szabályokat, főként az éjszakai folyosói sétákat tiltót. Kedvenc elfoglaltságom iskolaidőben a kviddics, a beszélgetés és a roxmortsi kirándulások. A suliban és azon kívül is rengeteg barátom van. Ami a kviddicset illeti: csak hobbi szinten játszottam eddig, a szüleimtől kapott Ezüst Nyíl seprűvel. Elég ügyes vagyok hajtóként.
Az iskolában és szabadidőmben gyakran lógok együtt unokatesómmal, Amyvel. Rengetegszer szokott együtt nyaralni a két család.
Ezen kívül szabadidőmben szeretek még táncolni is, de ezt szinte senki se tudja a családban.
Az elmúlt évet Roxfortban töltöttem tanulással. Voldemort visszatérte az én családomra is, úgy mint a többi varázslócsaládra hatással van, egy részt anyukámra, akinek több cikket kell írnia és szavait nagyon meg kell válogatnia a rokonság védelme érdekében. Más részt édesapámra is, mivel ő a Mágiaügyi minisztériumban dolgozik.
Ha befejeztem a Roxfortot, szeretnék tovább tanulni a Griffendél Godrik Akadémia mugli tanulmányok szakán.

        Jellem

Gyakran mosolygok, könnyen barátkozok, szeretem a kihívásokat. Nem vagyok túl beszédes, mégis nyílt természetem van. Bárkinek szívesen segítek, de nem bírom, ha ezért valaki kihasznál. A barátaimért mindig ki szoktam állni. Természetemnél fogva őszinte vagyok, és nem szeretem a hazug embereket.



        Apróságok

mindig || kviddics, roxfort, olvasni, csokit enni, repülni(bármivel)
soha || a hazug, képmutató emberek; halálfalók; a nagyi; a lusták; pókok
dementorok || A szokásos rossz, hideg hatással vannak rá a dementorok. Semmi szépre nem tud olyankor gondolni. Úgy érzi, hogy soha többé nem lesz jó kedve.
mumus || Ha a lány közelébe mumus kerül, akkor egy nagy pókká változik. Azért éppen pókká, mert halálosan irtózik tőlük Nicole.
Edevis tükre || Edevis tükrében egy tánciskola termét látja Nicole, ahol a többi emberrel együtt ő is táncol. Azért éppen tánciskolát lát, mert nagyon szeret táncolni.
százfűlé-főzet || sötétzöld színű, az íze pedig a szappanéhoz hasonló
titkok || imád éjszaka a folyosókon kóborolni; egyik nagybátyja halálfaló, imád táncolni
rossz szokás || 1. ha valamin nagyon goldolkozik, akkor a haját piszkálja
2. szereti, ha maga körül rend van



        A család

apa || Scott Joy; 40; aranyvérű
anya || Rebecca Shelton; 38; aranyvérű
testvérek || Jay Joy; 10
családi állapot || egyedülálló
állatok || egy gyönyörű hóbagoly, Hópihe.

Családtörténet ||

Nicole édesanyja és édesapja is aranyvérű családból származik. Anyai ágon viszonylag jó a kapcsolat, kivéve a nagybácsival, mert ő halálfaló. Apai ágon is jó a kapcsolat, rendszeresen összejár a két család. Amyvel sokat szoktak együtt lógni.
A testvéremmel Jay-el jó testvéri viszonyba vagyunk.
Sarah nagyit (ő Rebecca anyja) nem szereti Nicole, sőt ha lehet nagy ívben el is kerüli. Ennek az az oka, hogy a nagyinak egy részt nem lehet semmit se elmondani, mert rögtön elpletykálja. Más részt pedig, már nem egyszer hazugságon kapta a nagymamát. Már pedig azt mindenki tudja, hogy Niki utálja, ha valaki hazudik.
Jelenleg mivel Voldemort visszatért, Rebecca-nak sokkal jobban oda kell figyelnie, hogy mit ír le a Reggeli Prófétában. Nicole apjának, Scottnak sincs könnyű dolga, hiszen a Mágiaügyi Minisztérium a halálfalók irányítása alatt van. Ezek miatt nagy a feszültség és az aggodalom a családban, de Rebecca és Scott igyekeznek, hogy a gyerekeknek mindebből minél kevesebb tűnjön fel.
 



        Külsőségek

magasság || 172 cm
tömeg || 55 kg
szemszín || barna
hajszín || barna
különleges ismertetőjel || arany nyakláncot hord, szív alakú medállal
kinézet || Kakaóbarna szemű, világosbarna hajú, magas, vékony alkatú lány. Kedvenc viselete a famer és hozzá póló vagy blúz. Hogy ezekhez milyen cipőt vesz fel az attól függ, hogy milyen kedve van, de általában valamilyen sportcipőt használ.
egészségi állapot || egészséges



        A tudás

varázslói ismeretek || Hatodik éve járok a roxfortba. Kedvenc tantárgyam az átváltozástant. Elég jó vagyok belőle. Szeretem még a mugliismeretet is, mert egy érdekes világot mutat meg a varázsló társadalomnak. Ezt vettem fel egyik választható tantárgynak is, mivel a Griffendél Godrik Akadémia, mugli tanulmányok szakán szeretném tanulmányaimat folytatni. A bájitaltant és a jóslástant kevésbé szeretem.
felvett tantárgyak || repüléstan és mugliismeret.
mugli képzettségek || tud zongorázni. Habár csak pár dalt tud eljátszani rajta.
pálca típusa || 4 hüvelykes kőris pálca, sárkányszívizomhúr maggal
különlegesség ||



        Szerepjáték-példa

Vasárnap volt. Egész hétvégén esett az eső, így a három gyerek eléggé unta magát. Amy épp Nikiéknél vendégeskedett, szülei külföldön voltak. Ő már megkapta a roxfortos levelet, ezért Niki egy kissé irigyen nézett rá.
A barna hajú kislány épp egy poharat lebegtetett öccse és unokatestvére szórakoztatására. Mindhárman vihogva nézték a pohár „táncoltatását”, keresztülvonulását a szobán.
Egyszerre megzörrent az ablak. A gyerekek arra kapták a fejüket, és egy macskabaglyot pillantottak meg. Niki arcán boldog vigyor jelent meg. A pohárral nem is törődött, hagyta leesni, de az üveg szerencsére nem tört össze a vastag szőnyegen. A kislány az ablakhoz rohant, feltépte, azután kapkodva próbálta leoldani a madár lábáról a levelet, melyen a Nicole Joy név állt: az ő neve! Mikor sikerült, a pohár felett átszökkenve, sugárzó mosollyal, kiabálva száguldott lefelé a lépcsőn, menet közben nyitva ki a levelet.
 - Anya, apa, felvettek! Halljátok, felvettek! Ősszel mehetek a Roxfortba! FELVETTEK!
Szülei is úsztak a boldogságban, magukhoz ölelték lányukat.
Jay értetlenül nézte nővérét a lépcső tetejéről, Amy viszont mosolygott. Együtt mehetnek a Roxfortba!

Nyár van, Niki már eltöltötte első tanévet a Roxfortban. A szünetekben sem ment haza, annyira tetszett neki az iskola. Nem a tanulás miatt, hanem mert rengeteg tehetséges, varázsolni képes gyerekkel találkozott, itt nem kellett titokban tartania mágikus képességeit, szemben a mugli Londonnal. Egészen élvezte első tanévét az iskolában.
Most viszont kezd hiányozni a családja. Izgatottan száll fel a vonatra. Még csak egyszer utazott vele, nem szokta meg. A Roxfort Expressz sokkal tisztább, mint az átlagos vonatok, és ezen csak diákok utaznak. Barátnőivel cseverészik, mikor megérkezik a büfés boszorkány. Vásárol néhány finomságot, majd falatozni kezdenek a lányokkal. Mikor a csokibékák kerülnek sorra, élénk cserélgetés veszi kezdetét.
 - Dumbledore…- motyogja egy fekete hajú kislány. – Dumbledore kell valakinek? Nekem már megvan.
 - Agrippáért ideadod? – kérdezi egy hihetetlenül vékony lány.
 - Ki kéri Merlint?
 - És Gwenog Jonest?
 - Bowman Wright van valakinél?
A békák fogytával Niki megszólal:
 - Nemsoká’ megérkezünk.
A lányok elhúzzák a fülke ajtaján a függönyt, és nagy zajjal látnak neki az átöltözésnek. Különféle holmik potyognak a csomagtartókra felzsúfolt, most nyitogatott ládákból. Mindenki igyekszik összegyűjteni a saját dolgait, pennák, kristály- és üvegfiolák, tintásüvegek gurulásznak a fülke padlóján.
Azonban mire a vonat fékez, minden utazóláda zárva van, a lányok farmerban és pulóverben nyüzsögnek az ajtó előtt, Nikivel az élen. Amint megáll a szerelvény, a diákok izgatottan indulnak el. Nicole sietve lépked az átjáró felé. Végre sorra kerül, és a portás átengedi a mugli világba. Könnyedén lép át a falon, majd csillogó szemmel, ládáját maga után vonszolva szüleihez rohan. Miután beülnek a család tágító bűbájjal kezelt autójába, Niki hosszadalmas beszámolóba kezd a tanévről.

 - Hé, Niki! – szól utánam egy nyakigláb kamasz, Ted.
 - Ha a mágiatörténet leckémet akarod másolni, akkor ne reménykedj, nem adom oda – mérges vagyok rá.
Már negyedikbe járunk, de Ted még mindig nem képes önállóan megírni ebből a tantárgyból a leckét. Jövőre RBF, hogy fogja letenni a vizsgákat?!
 - Nem ezt akartam. Csak egy pennát szerettem volna kérni – feleli a srác. – Az enyémet most robbantotta fel Mike. A következő roxmortsi hétvégén vennék neked egy másikat.
Egy szó nélkül a tegnap kapott pennaköteg felé mutatok, hogy válasszon magának nyugodtan. Végül mégis válaszolok, mielőtt megköszönné.
 - Ne vegyél másikat, látod, így is mennyi van. Ez kitart legalább egy évig.
 - Azért a mágiatörténetet is ideadod? – már-már könyörgő a hangja.
Megszánom, eszembe se jut, hogy két perce még a fejét akartam leharapni ezért a kéréséért. A négy év alatt legalább századjára kéri el a leckémet, kereshetne már mást is, akiről másolhat.
 - Vigyed… - felelem, felé nyújtva a dolgozatot. – Tényleg felrobbant a pennád?
Ekkor betámolyog Mike Canahan, arca csupa korom, a talárja több helyen el van szakadva, kezében fél marék hamu, és egy darab papír. Zavartan kér elnézést Tedtől.
 - Bocs Ted, csak segíteni akartam – dünnyögi.
 - Nincs gáz, Niki még utoljára ideadta a sajátját, hogy lemásolhassam.
Nocsak, Ted egyedül kezdte el a dolgozatát? Á, a fiú a lustaságáról híres a suliban, nem a házi feladat írásáról. Egy bolondos ötlet bontakozik ki a fejemben: Ted rábeszélte Mike-ot, hogy robbantsák fel a pennáját, így mindketten megírhatják a leckét, anélkül, hogy tanulniuk kéne. És csupán eljátszották az egész jelenetet.
Ezentúl nem kapja meg egyikük sem a házi feladatomat!

 - Niki, indulni kéne! – kiáltja a lány anyja.
 - Jól van na, mindjárt kész vagyok! – hangzik a méltatlankodó válasz.
Niki negyedikes lesz a Roxfortban. Anyja már öt perce sürgeti, hogy induljanak az állomásra, különben lekésik a vonatot, de Nicole egyre halogatja az indulást. A szobájában állva tűnődik, mindent elpakolt-e.
Áh, mindegy. Ha valami itthon marad, úgyis utánam küldik az első bagollyal.
Belenéz a tükörbe, igazít a haján, és elindul lefelé a lépcsőn. Ugyanazon, amelyen négy éve, az első roxfortos levelével a kezében végigrohant.
 - Már itt is vagyok. – mondja.
 - Éppen ideje! – zsémbel édesanyja.
Édesapja egy gondtalan mosollyal nyugtázza megjelenését. Néhány perc alatt eljut a vasútállomásig az autóval. Szülei bátorító arckifejezéssel néznek rá, ugyanúgy, mint amikor megkapta seprűjét, egy Ezüst Nyilat és először ült fel rá. Pedig már régen nem szorul bátorításra. A vonatot már megszokta, az iskolában rutinos éjszakai sétáló, és a repüléstől sem fél.
Ősei mellett átsétál a falon, mely a varázsvilágot választja el a muglik világától. A Roxfort Expresszen már várja néhány barátnője, vidáman integetnek egymásnak.
Niki elköszön anyjától, apjától, végighallgatja a kötelező utasításokat („Moss fogat!”, „Ne felejts el írni!”, stb.). Végül az évfolyamtársai felé indul. A vonat ablakából még integet, de a kanyar után már nem látják a peront, így a lányok leülnek kitárgyalni a nyár eseményeit.
A vonat lassan halad az ismerős tájon, de nem annyira, mint amilyennek először tűnt. A büfés boszorkány dél körül sétál végig a szerelvényen, és a négy kamaszlány vásárol, majd a csokibékás kártyákat cserélgetik, Bogoly Berti féle mindenízű drazsét majszolnak, beszélgetnek. Már elég idősnek vélik magukat, így a fiúkról is cseverésznek.
Már sötétedik, mikor fékezni kezd a vonat. A lányok gyorsan felöltik talárjaikat, magukhoz ölelik állataik ketreceit, és leszállnak. Beülnek az egyik ló nélküli kocsiba, majd tovább diskurálnak az iskoláig. A nagyterembe mennek, Niki leül a háza asztalához, és tovább társalog barátnőivel, míg Dumbledore fel nem áll.
 - Ezennel az 1994-’95-ös tanévet megnyitom…


Egy szellős nyári délután volt. Ebéd után Nicole pihent egy keveset, majd 3 óra felé elindult. Előtte azonban ki kellett találnia, hogy mit vegyen fel, amiben nem fog megsülni. Végül egy rövidnadrág és egy pántos felső mellett döntött. Miután felöltözött elindult a találkozóra. Anyja marasztalni akarta még egy kicsit, mondván úgy is csak 1 óra múlva találkoznak majd Kate-el, ráér még elnidulni. Nicole azonban nem akart maradni. Rajta kívül senki se tudta, hogy miért is akar olyan korán elmenni otthonról.
Kate-el ugyan a szökőkúthoz beszélték meg a találkozót, Niki mégis a másik irányba indult, ugyanis arra volt az a suli, ahol táncot tanítottak. Nicolnak ugyanis mindig az volt az álma, hogy egyszer majd ő is ott táncolhat a többiekkel. Nagyon tetszett neki az, ahogyan mozogtak azok az emberek, a ruhákról nem is beszélve. Ugyanis a társastáncért volt oda nagyon. Emiatt indult a lány az ellenkező irányba.
Séta közben nem találkozott túl sok emberrel. A nagy hőség miatt még senkinek se jutott eszébe, hogy kijöjjön a hűvös szobából. Nicole élvezte a napsütést, nézegette az útjába eső kirakatokat. Szinte nem is vette észre, hogy már az iskolánál van.
Bent a nagy meleg ellenére megint táncoltak. A tanár diktálta az ütemet, a párok pedig körbe-körbe forgolódtak. Közben kellemes zene szólt. Néhány percig nézte ahogy táncolnak, majd az órájára pillantott és meglepődött, hogy ilyen gyorsan eltelt az idő. Rá kellett jönnie, hogy szinte lehetetlen, hogy 4 órára a szökőkúthoz érjen, ezért egy rövidebb utat választott. Nem a házuk felé indult, hanem bevette magát a kis utcákba és sietett, hogy ne nagyon késsen el. Kate-el ugyanis már több, mint 2 hete nem találkoztak, mert barátnője nyaralni volt. Nicole remélte, hogy jól telt a nyaralása és kíváncsi volt, hogy mit csináltak, merre jártak.
Mikor befordult a szökőkúthoz vezető utcába, már látta, hogy Kate ott várja, integetett is a lánynak, de az nem vette észre. Valószínűleg a másik utcát figyelte, mert onnan szokott menni általában.
Mikor Nicole oda ért egy kicsit meg is ijesztette.
- Szia! - üdvözölte rég nem látott barátnőjét

        Egyéb

avialany|| Julia Stiles

Az első roxfortos tanév előtt évet vesztettem (bárányhimlő miatt), Amy lefertőzött
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2011. 08. 05. - 22:13:03 »
0

Szia!

Köszöntelek újra közöttünk!

Kérlek, bővítsd ki még néhány gondolattal a történetedet. Most már nem kérdéses, hogy Voldemort visszatért-e vagy sem, mert ez már tény. A könyv szerint az utolsó résznél járunk, ezért kérlek, hogy ennek fényében tegyél még hozzá néhány gondolatot. Az iskoláról és a családról (gyermekkorról) is nyugodtan írhatsz még néhány mondatot, hogy jobban meg lehessen ismerni a karakteredet.

Pl. Miért van a nagyi a "soha" résznél?
Miért akar Nicole táncos lenni?
Továbbá a százfűlé-főzet részhez azt kell írni, hogy a Nicole-é milyen ízű és színű.
Ki halálfaló még a nagybácsin kívül? Mert a "titok" és a "családtörténet" között különbséget vélek fölfedezni.
A kinézethez a ruházkodásáról és a megjelenéséről írj inkább.

Ez csak néhány kiragadott pont. Kérlek, dolgozd át még kicsit (ezeken kívül is), és ha kész vagy, dobj egy PM-et Herminek, és újra megnézem! Ügyesen játszottál régebben, nem hinném, hogy gondot jelent egy kis átfogalmazás!

Hermione Granger
Naplózva

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2011. 08. 06. - 20:00:23 »
0

Szia!

Már egy hangyányival jobbnak tűnik, mint az előző verzió volt! Ez a hangyányi pedig pontosan elég ahhoz, hogy

elfogadjam.

A házad továbbra is a

griffendél.

Kérlek, hogy jelentkezz a következő topikokban, és tölts fel avatart is!

Fakultatív tárgyak
Népszámlálás
Névsor
Hogyan ejtsd a karakterem nevét?

Nagyon jó játékot kívánok!

Üdvözlettel:


Hermione Granger
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 02. 20. - 18:01:27
Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.