+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Raelyn Bells
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Raelyn Bells  (Megtekintve 1246 alkalommal)

Raelyn Bells
Eltávozott karakter
*****

Hugrás vöröske - A szalonnások tiszteletbeli tagja

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 08. 27. - 19:48:43 »
0

RAELYN BELLS


          alapok

jelszó || Szeretnék néhány szót szólni, íme: Filkó! Pityer! Varkocs! Dzsúzli!"
teljes név || Raelyn Bells
becenév || Rae, Ray
nem || nő
születési hely, idő || Oxford; 1981, augusztus 11.
kor || 17
faj || ember
vér || félvér
évfolyam || hatodik


          a múlt

Raelyn története nem a születése napján kezdődött, annál sokkal régebbre nyúlik vissza. 20 évvel ezelőtt, pontosabban 1960. márciusában botlott össze Charity a mugli, és Logan, a híres kviddicsjátékos egy véletlen baleset során (pont mint a filmekben: Logan álmodozva, dudorászva sétálgatott, Charity pedig nagy hévvel sietett haza a jól megkapolt bevásálószatyrokkal, amikor összeütköztek.) Szerelem volt első látásra.
Innen kezdődtek a bonyodalmak. A fiatal pár minden idejét együtt töltötte, tökéletesen megbíztak egymásban. Logannak nem telt sok időbe hogy megnyíljon, s beavassa kedvesét a varázslók és boszorkányok világába, de még ez sem tudott közéjük állni. Alig pár hét után már az esküvőt tervezgették. Logan szülei elnézőbbek voltak fiukkal, hogy egy muglit vesz feleségül, de a fiatal huszonéves lány hagyománytisztelő és merev édesanyja nem nézte ezt túl jó szemmel. Egy családi látogatás alkalmával a különböző furcsa történések miatt (Logan dühös tekintetére szétpukkant egy üveg bor, majd 'véletlenül' megtalálta a már évek óta elveszettnek hitt esküvői gyűrűt, ám ezt Charity anyja nem hálásan fogadta, inkább valamiféle összeesküvést sejtett) kénytelenek voltak bevallani Logan igazi kilétét. Persze hogy nem fogadták túl jól, bolodnak, zavarodottnak titulálták lányukat, és kitagadták a családból, mondván: ha ők nem tudják észhez téríteni, legyen boldog azzal a másik bolonddal. Ezután megromlott a kapcsolatuk, és csak nagyon ritkán futottak össze családi látogatások alkalmával. 1 éve rá megszületett első gyerekük, Miles, majd 4 év múlva Raelyn is. A kicsik nem túl szerencsésen boldogultak az iskolában: először remélték, nem fognak előjönni mágikus képességeik, de miután a két testvér közösen, egy véletlen varázslattal felgyújtották igazgatónő szoknyáját, nem volt maradásuk. Raelyn 7 éves volt, amikor családjával Cambridge-be költöztek. Nem is próbálták tovább titkolni előttük varázsló kilétüket. Fiukat felvették a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolába, és Ray mindig csillogó szemekkel, vágyakozva hallgatta végig a történeteket, amiket bátyja mesélt neki az iskoláról. Persze legnagyobb vágya volt hogy ő is bekerülhessen oda, és tovább fejleszthesse mágikus tudását amellett amit apjától tanult.
Egy viharos áprilisi napon Rae élete fordulópontot vett. Apja épp egy fontos mérkőzésről tartott hazafelé - kivételesen autóval: egy mugli barátja épp arra járt, és felajánlotta hogy hazaviszi, amibe Logan vonakodva, de beleegyezett - azonban halálos balesetet szenvedett az óriási záporok következtében. Az autó megcsúszott, és nekicsapódott a szalagkorlátnak. Ray-nek évekbe telt mire feldolgozta a veszteséget. Sokat veszített életvidámságából és pimaszságából, csöndesebb és visszafogottabb lett. Már nem érdekelte sem a varázslás, sem a bájitalok, mind apjára emlékeztették. Charity úgy döntött, lányát átköltözteti bátyja apró, bérelt lakásába hogy némi mágiát elleshessen tőle, és hogy végre túltegye magát apja elvesztésén. Aztán 11 éves korában megérkezett a várva várt bagolyposta azzal az üzenettel, hogy ő is felvételt nyert a Roxfortba.. Másra sem vágyott jobban, minthogy ott tanulhasson, ahol bátyja és édesapja is egykoron. Még a búbánatát is elfelejtette, Raelyn teljesen kivirult, és úgy tűnt régi énje is kezd visszatérni. Ahogy egy idő után megnyílt, sikeresen szerzett barátokat és néhány tanárnál is jó pontot szerzett magának - kivéve akinél nem. Sötét Varázslatok Kivédésén volt, hogy direkt szúrta el a gyakorlatokat, már csak azért is hogy Piton agyára menjen. A régi kedvenc, a bájitaltan mellett egyre inkább érdekelte az átváltozástan, és a legendás lények gondozása. Harry Potterrel nem igazán foglalkozott; eleinte persze ő is nagy csodálattal volt iránta, aztán ez valahogy elmúlt pár héten belül, rájött hogy ő is csak ugyanolyan varázsló mint a többi. Tudjukki ügyei eléggé felkeltik Ray figyelmét, de egyáltalán nem pozitív értelemben. Elítéli Őt és összes követőjét, szerinte a varázsvilág elrontói. Szeretné ha ő, vagy legalábbis valaki véget tudna vetni ténykedéseiknek.
 


          jellem

Raelyn alapjába véve elég összetett jellem, apjának halála nagy hatást gyakorolt rá. Testvérével még kiskorukban imádtak borsot törni tanáraik, vagy nem kedvelt diáktársaik orra alá, de azóta már - nagyjából - benőtt a fejük lágya. Ray idegenekkel szemben először bizalmatlan, tartózkodó, csak bizonyos ismertség vagy idő eltelte után nyílik meg igazán mások előtt - kivételes esetekben van, hogy nagyon hamar megkedvel valakit. Kedves, megértő és szívesen segít másokon. Egyik legnagyobb hibája hogy túl őszinte, és ezzel van hogy sokan visszaélnek. Akit a szívébe zárt azt soha nem felejti el. Néha szélsőséges érzelmek között vergődik, van hogy nagyon utál, vagy nagyon szeret. Kíváncsi természetű, nyitott az újra, bár a tanulásért nem rajong igazán, szerencséje hogy jó feje van, és könnyen belemegy a tananyag. Rossz tulajdonságai közé tartozik hogy rendetlen, és könnyen felkapja a vizet. Régebben ilyenkor mindig heves szavakkal válaszolt mint ahogy bátyjától elleste, de erről próbál leszokni és türtőztetni magát, így mindenki jobban jár, amúgy sem szeret szándékosan megbántani másokat. Például ha egy általa kedvelt emberrel folytatott beszélgetés során nem érdekli a téma, hevesen bólogat és hümmög. Imádja az állatokat, szeret egyedül a természetben ücsörögni vagy sétálgatni. Nagy zenerajongó is, bár nem gyakran hangoztatja hegedűtudását, és egyedül gyakorol ahol nem hallja senki (rossz tapasztalat, sokan lecikizték már miatta.) Rendkívül optimista, ezért utál csalódni, ilyenkor eléggé el tud kenődni - de hamar talpra is áll. Gyakran bajba kerül, bár nem szándékosan, szerencsére éles esze mindig kisegíti a bajból.
Imádja a kviddicset, szinte minden mérkőzésen ott van és szurkol,bár az még meg sem fordult a fejében hogy ő is beállhatna egy csapatba.


          apróságok

mindig || Messy, kviddics, orgonavirág illata, társaságban lenni, vajsör
soha ||  hazug emberek, Piton sötét, nyirkos terme, állatkínzás, unalom, csalódni
dementorok || Ahogy maga elé képzeli apja halálát, de úgy, hogy ő is ott áll az út mellett és látja a szalagkorlátba csapódó autót, mégsem tud segíteni.
mumus || anyja vagy testvére jelenik meg előtte, halottként
titkok || Egyszer Miles-sal egy családi látogatáskor nagyanyjuknál voltak, és a vécében ügyködtek: egy félresikeredett varázslat következményeket vízben úszott az egész ház. Természetesen nem derült ki hogy ők voltak.
Ha autóba kell ülnie, mindig vonakodva teszi meg, és egész úton görcsbe van a gyomra.
Ha zaklatott, néha beszél álmában, egyszer még járkált is.
rossz szokás || Ha ideges vagy zavarban van, a haját csavargatja és az egész arca lángvörös lesz. Tanórákon ha un valamit, egyszerűen nem tudja megállni, de óriásikat ásítozik, még a könnye is kicsordul. Utálja ezt, nem direkt csinálja.
Másik hibája, hogy állandóan eltéved a Roxfort útvesztőiben, hiába ötödikes, néha meg kell állnia kérdezősködni, hol van ez meg ez a terem.


          a család

apa || Logan; 45 év, félvér †
anya || Charity; 43 év; mugli
testvérek ||  Miles, 21 év
családi állapot || egyedülálló
állatok || Messy, egy fekete macska


          külsőségek

magasság || 164cm
tömeg || 52 kg
rassz || európai
szemszín || zöld, sárga pöttyökkel
hajszín || vörös
különleges ismertetőjel || természetesen vörös haja már mindenkinek messziről feltűnik, és gyakran hord szoknyát
kinézet || Ha egy idegen először megpillantja Rae-t, vagy azt gondolja hogy egy nagyszájú, agresszív személy (csak a hajszíne miatt) vagy pedig egy csendes, visszahúzódó lányos-lány. Aztán mikor megszólal, ez a két tévhit általában megszűnik. Látszik rajta hogy vidám, magabiztos, ám mikor zavarba jön az arcán máris megjelenik a rózsaszín pír. Sokat mosolyog és nevet, hülyéskedik. Nem az a tipikus szexi lány, de szép, és a személyisége is vonzó. Egyedien és jól öltözködik, szereti a szoknyákat meg persze a farmert is, a fekete színt és a sálakat. Télen szinte nem is látni alékül, úgymond egy kabala neki. Gyönyörű, csillogó, vörös hajára sokan irigykednek (bár ő nem szereti) legtöbbször kiengedve hordja, lófarokba csak akkor teszi ha nagyon siet.  
egészségi állapot || teljesen egészséges

          a tudás

varázslói ismeretek || Érdekli  a legendás lények gondozása és az átváltozástan, de tud keverni néhány ritka bájitalt is. A sötét varázslatok kivédése tantárgyból a legminimálisabb a tudása. Minden vágya, hogy ő is animágus lehessen.
mugli képzettségek || remekül hegedül, jól úszik
pálca típusa || 9,5 hüvelyk, kőris, egyszarvú farokszőre
különlegesség || animágia, hiúz (6. évfolyamtól)


          szerepjáték-példa

Még ma is pontosan emlékszem arra a napra. Körülbelül 2 éve történt egy nyári kora estén, én éppen a napi hegedűadagomat folytattam, Miles pedig a másik szobában bömböltette a zenét - persze csak a fülhallgatóján, mivel megkértem rá. Messy lustán elterült a fotelben, és épp a mancsával mosakodott. Észre sem vettem amikor a bátyám bejött a szobába, bizonyára már hallgatta egy ideig a játékomat, amikor megszólalt.
-Kipkop ki kopog- köszöntött, aztán ledobta magát a fotelbe, szegény Messy majdnem kilapult, de még idejében elugrott a súlyos test elől. Feltűnt az a komisz vigyor az arcán, csak ritkán látni ennyire jókedvűnek. Tudtam hogy tervez valamit.
-Na mit találtál már ki?- kérdeztem, és közben gondosan elraktam a hangszert a tokjába. Amint én is leültem az ágy szélére, hallottam hogy fölöttünk valaki rikácsol. Nagyot sóhajtottam.
-Ugye ugye?- vonta fel Miles a szemöldökét, aztán hozzákezdett.
-Találtam egy remek varázsigét, mit gondolsz, megleckéztessük az öreglányt?- mutogatott a plafon felé, ahonnan a kiabálás hallatszott. Mrs Bree már megint szerencsétlen macskájával kiabált, kész állatkínzás. Mrs Bree-ről tudniillik, egyedül él, pontosabban Toffi macskájával a fölöttünk lévő panelban - az biztos hogy van egy stikkje, de minket különösen nem szívlel. Volt, hogy az én fejemet ordította le, hogy egész éjszaka nem tudott aludni, dehát én tehetek arról hogy annyi motoros járt az utakon? Hiába mondtam hogy nem, nem mi mostunk tegnap éjjel!
Végül igent mondtam Miles ötletére, semmilyen érvvel nem tudtam lebeszélni. Amióta végzett a Roxfortban és már engedéllyel varázsolhatott, minden alkalmat kihasznált hogy ezt meg is tegye. A terv az volt, hogy Mrs Bree jégkockáit kavicsokká változtassuk. Már ettől a kis pimaszságtól tuti idegbajt kapna. Egyik kedvenc szokása, hogy fog egy nagy pohár limonádét tele jégkockával, és az ablakunk alatti padon elszürcsölgeti. Hallottuk az ajtócsapódást, máris indul az öreglány. Miles gyorsan cselekdett. Kilépett az ajtón és a zárral matatott - mint aki készül valahová, de nem sikerül bezárnia azt a rohadt ajtót. Persze nem káromkodott, csak a varázsigét mormolta, de Mrs Bree máris fejcsóválva adta tudtára nemtetszését. Amikor eltűnt a lépcsőfordulón, Miles visszarohant a házba.
-Sikerült, gyerünk az ablakhoz- vigyorogta, majd mindketten a konyhaablaknál tolongtunk.
-Miles.. Asszem,valami nem oké- mutogattam a pohár felé. -Vagy azok zöld kövek?-
Miles félrelökött, és ő is szemügyre vette a poharat.
Aztán óriási sikítás, üvegcsörömpölés és szitkozódó hangok. Nyaknyújtogatva figyeltük mi történt, majd mikor rájöttünk, berohantunk a szobába hogy kinevessük magunkat, megelőzve a lebukást. Kövek helyett, nos, apró levelibékák voltak a limóban...


          egyéb

Nincs.
Naplózva

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2009. 08. 27. - 20:45:13 »
0


Üdv, Raelyn,


Talán soknak tűnik majd, amit az előtöriddel kapcsolatban találtam, de semmi pánik, ezek nem nagy dolgok.

     >>  először is, a Roxfortba nem beíratják a gólyákat, hanem felveszik őket. Ez fontos, tudod, a bagoly a felvételi levéllel, stb..
     >>  azt írtad, hogy anyai nagyszüleid nem fogadták jól a hírt, miszerint a vőjük varázsló. És mi a helyzet az apai ági rokonsággal? Úgy érzem, arról a vonalról még talán nagyobb lehetett a felháborodás, hiszen egy aranyvérű nem állhat össze még egy sárvérűvel sem (legalábbis az ideáik szerint), nemhogy egy muglival! Egyszerűbb, ha édesapád "csak" félvér származású
     >>  [...] a két testvér együtt akasztotta, pontosabban 'varázsolta' fel az igazgatónőt az iskola tetején lévő szélkakasra a szoknyájánál fogva [...] - feltételezem, ez amolyan önkéntelen, indulatból vagy félelemből születő "mágiakisülés" volt a gyerekek részéről, ugye?
     >>  az édesapád varázsló volt, ráadásul kviddicsjátékos, és autóval járt? *vállrántás* Ízlések és pofonok Mosolyog
     >>  az otthoni bájitalkotyvasztásba viszont belekötnék. Pár sorral odébb kiderül, hogy még jóval a 11 éves korod előtt főzőcskéztél, és hát... akárhogy is nézem, még egy 11 évest sem engednék otthon bájitalokkal játszani. Ezt módosítsd valahogy
     >>  azt már tudjuk, hogy tekintesz Harry Potterre, de mi a helyzet a Sötét Nagyúrral? Szimpatizálsz az elveivel, vagy ezek taszítanak téged?
     >>  vigyázz, a testvéreddel nem bájolhattok iskolán kívül, hacsak nem nagykorú már egyikőtök (apróságok - titkok rész)
     >>  a mumusod tehát az egyik szeretted képét veszi fel - holtan?
     >>  csak hatodévtől gyakorolhatod aktívan az animágiát, addig könyvekből és hozzáértő tanároktól kaphatsz kellő elméleti alapokat
     >>  a jelledet és a küllemed szép és részletes Men?



Módosítsd, amit kell, jelezd, ha készen vagy, és megnézlek újra! Hajrá^^

Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Raelyn Bells
Eltávozott karakter
*****

Hugrás vöröske - A szalonnások tiszteletbeli tagja

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2009. 08. 28. - 08:27:31 »
0

Kedves Isabel!
Fúha, tényleg volt bőven javítanivalóm, dehát a hibáiból tanul az ember... :D Remélem azért nem lett olyan rossz úgy az egész.
Kijavítottam, szólj ha még van valami Mosolyog
Üdv!
Naplózva

Izabel Bishop
Eltávozott karakter
*****


★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2009. 08. 28. - 12:17:20 »
0


Ezek mind tényleg nem voltak nagy hibák, és nagyon ügyesen módosítottad őket!
Egyébként az előtörténet egészében véve jó felépítésű, kellemes olvasmány, egyáltalán nem lett rossz^^
Úgyhogy nincs más hátra  *behozza a Teszlek Süveget, a fejedre teszi, és nem kell pár másodperc, az már harsogja is a döntését*


Hugrabug


Jó játékokat!
Foglalj avatart, jelentkezz a Népszámlálásra és a fakultatív órákra!
Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2016. 11. 10. - 00:27:01
Az oldal 2.994 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.