+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Blaise Dragonheart
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Blaise Dragonheart  (Megtekintve 1076 alkalommal)

Blaise Dragonheart
Eltávozott karakter
*****

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 04. 13. - 13:58:20 »
0

BLAISE DRAGONHEART


          alapok

teljes név || Blaise Dragonheart
becenév || Pyro
nem || Férfi
születési hely, idő || 1975. 12. 31. Warwick; Warwickshire; Anglia
kor || 21
faj || ember
vér|| arany



          A múlt

Üdvözlet Idegen! Ha leülsz mesélek egy történetet magamról, hogy ki vagyok és honnan jöttem.
Egy közép angliai városban születtem Warwickban. Egyszerű középosztálybeli máguscsalád harmadik gyermeke vagyok. Apám: Jule Dragonheart a minisztériumi dolgozó, mágikus lényekkel foglalkozik. Édesanyám Susan Cranowe, egy helyi nemesi család egyetlen leány gyermeke, akit most büszkén nevezhetek édesanyámnak. Két bátyám van Charles és James. Egy régi kúriában éltünk, a város északi részén. Előkelőnek nem nevezném a családom, jut mindenből elég. Jó modorból és közönségességből egyaránt. A családot amolyan legenda veszi körbe, miszerint a felmenőim majd 700éve sárkányok és más varázslatos lények szelídítésével, befogásával, tenyésztésével és vadászatával foglalkozik. Furcsa mód ez minden egyes Drangonheart-nál így is van, valamint különleges érzékünk van a tűzmágiához. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a két bátyám Mágikus lényekkel foglalkoznak a világ minden tájékán, én fiatal koromban közismert gyújtogató voltam, jelenleg pedig a Roxfortban tanítok legendás lények gondozása és megfigyelése tantárgyat. Amikor még kis suhanc voltam, nem gondoltam volna, hogy idáig eljutok, pontosabban nem hittem volna, hogy én valaha is tanár lehetek. Az érzelem gazdag iskolás éveim után, mint egy ifjonc lázadó apám akarata ellenére a minisztériumi aktatologatás helyett, a nagyvilágot vettem a nyakamba és felkerekedtem egzotikusnál egzotikusabb vidékeket járva ismerős és ismeretlen helyekre, valami újat, valami egyedit felfedezni, megismerni, megtanulni olyan fortélyokat, technikákat, amelyekkel többre vihetem az életben, mint azt bárki más elképzelte volna. Jártam a világot és élőben találkoztam olyan állatokkal, növényekkel, amit csak hírből vagy képről ismert a közönséges varázsló odahaza Angliában, találkoztam varázslókkal, boszorkányokkal, akik sokat tettek a mi általunk használt és ismert mágia fejlődéséhez. Rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem az utam során, talán többet is, mint kellene, ezért tértem vissza szeretett hazámba, és valószínűleg ezért kért fel Dumbledore arra, hogy legyek tanár a Roxfortban. Visszatérek egy olyan helyre, amely életem meghatározó helyszíne volt és valószínűleg az is marad halálom napjáig. Sohasem fogom elfelejteni azt a napot, amikor először léptem be a nagyterembe, talpig vizesen, hála az időjárásnak. Sohasem fogom elfelejteni, az első tanórát, az első kviddics meccsemet, az iskolatársaimat, a vizsgákat. Mind olyan történetek ezek, amelyekhez nem lenne elég egy élet, hogy elmeséljem. Lényeg a lényeg Idegen, hogy soha se mond, hogy soha, mert mindig jöhet egy újabb, egy jobb és szebb jövő.


          jellem

Magabiztos, okos, értelmes férfi. Tehetséges és udvarias. Gyengédségét, tapasztalatát durva köpönyeg alá rejti. Nem lehet gyorsan kihozni a sodrából. Igyekszik távol tartani magát minden szentimentális és túlfokozott érzelmi megnyilvánulástól, ezt egyébként másoknál is elítéli. Önmagával szemben is magas követelményeket támaszt és semmi gyengeséget nem tűr magával szemben sem. Ugyanúgy türelmetlen és egyáltalán nem elnéző a környezetében élők hibáival, gyöngeségeivel szemben is. Az a szigorú követelmény, amelyet magával szemben támaszt, gyakran konfliktushoz vezet, ha nem tudatosítja magában, hogy ember társaival szemben a toleranciának egy bizonyos mennyisége elengedhetetlen ahhoz, hogy az együttélés funkcionálhasson. A magabiztos önérzet kétélű dolog. Keményen megdolgozik azért, hogy saját hibájától, amelyet még magában sem hajlandó elismerni, elterelje a figyelmét.

          apróságok

mindig ||
- sör
- tűz
- veszély
- állatok
- kalandok
- könyörület
soha ||
- mély víz
- idiotizmus
- kegyetlenség
- erőszak
- aranyvérmánia
dementorok || Egy haldokló sárkány és a haláltusája
mumus || Egy óriási polip
titkok || Kis korában felgyújtott egy mugli autót. Ellopott egy varázslótól egy kobold ereklyét. Összetörte nagyanyjának a kedvenc vázáját és a bátyára kente a dolgot.
rossz szokás || Kioktat, ha hülyeséget beszélsz. Dohányzás.


          a család

apa || Jule Dragonheart; 56; aranyvér
anya || Susan Dragonheart; 42; aranyvér
testvérek ||  Charles 25 ; James 26
családi állapot || egyedülálló
állatok || nincs


          külsőségek

magasság || 188cm
tömeg || 100kg
rassz || európai
szemszín || kék
hajszín || barna
különleges ismertetőjel || Égésnyomok a kezén és a karján.
kinézet || Egy magas, kopasz fiatal férfi áll előtted. Testalkata erő sugároz. Arca ápolt, megjelenése igényes. Általában egy zöld talárt visel, hozzá egy fekete sárkánybőr kabátot. Lábán egy feketebakancsot és a talár alatt egy szintén fekete bőr nadrágot. Megjelenésére általában felfigyelnek, kitűnik a tömegből.


          a tudás

varázslói ismeretek || Remekül ért a varázslatok kivédéséhez. A transzfúziós bűbályokhoz remekül ért. Nagy tudású bájitalfőző. Bűbájokhoz remekül ért és jó párat tud. Ismer szinte minden egyes mágikus lényt és növényt. A tűzmágia mestere. Kiváló okklumentor. Animágus. Képes hopponálni.
patrónus || Oroszlán
animágus alak || Róka. Ismertetőjele: fehér csík a jobb füle tövében.
pálca típusa || 16 hüvelyk bodza fa, sárkányszívizomhúr maggal.


          egy darabka belőled

*Szépen néz.* Én vagyok az Blaise tantó bácsi megismertek?

         
Naplózva

Josey Butler
Eltávozott karakter
*****

5

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 04. 13. - 14:00:24 »
0

Mintha ismerős volna....

Elfogadva tantóbácsi ^^ szív
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 09. 06. - 01:23:12
Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.