+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Előtörténetek
| | |-+  Futottak még
| | | |-+  Benjamin Bishop
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Benjamin Bishop  (Megtekintve 2582 alkalommal)

Benjamin Bishop
Eltávozott karakter
*****


a lúzer

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2008. 04. 13. - 10:54:33 »
+2


BENJAMIN RAMSEY BISHOP


          alapok

teljes név || Benjamin Ramsey Bishop
becenév || Ben, Beni...
nem || de!
születési hely, idő || Edinburgh, Skócia, 1979. 12. 13.
kor || 19
faj || ember
vér || félvér


          a múlt

Rendetlen, káosz-szagú, tipikus fiúszoba. A háromnapos szennyes az ágy alatt - és az ágyon, a reggeli maradékai az íróasztalon, könyvek, füzetek a földön szanaszét, és egy magas, kockás-alsógatyás fiú a tükör előtt...
Az ifjú Bishop percek óta farkasszemet néz a tükörből visszapillantó Bennel. "Mindkét" fiú kezében egy lezárt boríték várakozik arra, hogy címzettjét értesíthesse a tavaly letett RBF vizsgák eredményéről.
Benjamin fáradt mozdulattal felborzolja a haját, és a tükörből visszapillantó, sötétbarna szemekbe néz.


Most kiderül, hogy mennyit ért az elmúlt öt évem? Ha nem sikerültek a vizsgáim, akkor nem ér semmit az életem. Vagy Willynek igaza van, és nem kellene ennyire túldramatizálnom a helyzetet? Lehet. Végül is, az életem nem egy papírlap.
Benjamin Bishop vagyok, és az unalmas kis Glasgow-ból származom. Illenék a legelejéről kezdenem a történetet, egészen a születésemtől; közvetlenül Will bátyám után három, és Izabel húgom előtt egy évvel. Tehát '79 decemberében láttam meg a Holdvilágot, hogy pontos legyek, Ralph és Simone Bishop második gyermekeként.
A szüleim révén a testvéreim és én örököltünk némi "tehetséget". Tehetség alatt értem a mágiához való képességet...
Ralph, az apám mugli szülők gyermekeként született és nevelkedett, így lehet akkora szerencsém, hogy egyrészt jártas vagyok a muglik világában, másrészt kiismerem magamat a mágus-társadalomban is. Tetszik ez a megosztottság. Számos előnye van, komolyan. Épp ezért sosem értettem, hogy miért nem férhet meg a kettő egymás mellett? Tudjukki nem tud semmit - tuti nem volt gyerekszobája...
Nem úgy, mint nekem. Joggal állíthatom, hogy mindenem megvan. Neeem, ez nem azt jelenti, hogy valami fényes úri-kúriában tengetem az unalmas hétköznapjaimat. Elég elcsépelten hangzik, de nekem a család, mint maga, megad mindent. Kívánhatnék ennél többet? A szüleim boldog házasságban élnek, a tesóimmal egész jól kijövök, a szomszédaink is csak havi egyszer jelentenek föl a rendőrségen minket...
Hogy hol itt a bökkenő? Sehol. Erőszakmentes, boldog gyermekkorom volt, és lám! Micsoda egészséges, kiegyensúlyozott fiatalember lettem. Ehh...

A tizenegyedik évem egynegyedét az ablakra tapadva töltöttem, és az eget figyeltem, kutatva a várva várt iskolai "postás" után. Nem volt kérdéses, hogy felvesznek-e a Roxfortba, hiszen már a bátyám is oda járt, és én is elég fiatalon bizonyítottam, hogy egyszer majd a nyomdokaiba lépek.
És azóta eltelt öt év...
És igen, ott voltam, mikor felnyitották a hírhedt Titkok Kamráját; mikor a Black fickó körül olyan hatalmas felhajtást csaptak; és mikor megrendezték a Trimágus Tusát. Azért nem volt eseménytelen az az elmúlt öt év. Tavaly pedig minden az RBF körül forgott. Jó kis elfoglaltság volt felkészülni rá, mondhatom.
És most ezek szerint itt tartanám a kezemben az életemet? Az elmúlt tizenhat évet? Az előttem álló életem éveit? Nem. Ez csak egy vizsga.

Ben magabiztosan biccent a tükörképe felé, és torkában dobogó szívvel feltépi a borítékot... majd megkönnyebbülten felsóhajt.


          jellem    

Nagy előnynek érzi azt, hogy félvér - kiigazodik a muglik és a varázslók világában egyaránt. Ennél fogva elég talpraesett...nek kellene lennie, de ha a szó szoros értelmében vesszük a dolgot... nos, Ben az, aki 100% hogy nem a talpára esik. De rugalmas csontozatú, stapabíró gyerek, jól viseli a változásokat. Szereti, ha önállóan cselekedhet, és hozhat döntéseket. Csapongó olyan értelemben, hogy néha túl sok dologba kezd bele; de ha valamit komolyan célul tűz ki maga elé, akkor azt véghez is viszi. A sikerélmény lórúgásnyi önbizalommal tölti el, viszont ha kudarcot vall, hajlamos felnagyítani a problémáit. Olykor kissé kiszínezi a dolgokat azért, hogy izgalmasabbak legyenek, és hogy mindenképp lekösse a hallgató figyelmét. Nem hazudozik; csupán élénk a fantáziája. Talán a sok olvasás miatt... Najó, azért sokszor elég utálatos - kritikus, szereti a gúnyt, az élcelődést, ha drága iróniába öltözködhet. De ettől függetlenül nem éppen egy magába forduló jellem. A lányokkal mindig is szerencsétlenkedett - tényleg nem érti őket. Azt azonban nagyra értékeli, ha egy lány legfőbb erénye az esze (meg úgy általában mindenkinek... utálja a buta embereket).


          apróságok  

mindig ||
képregények;
mugli zene;
skótszoknya..  
meghódíthatatlan, hisztis lányok
eszes lányok;
szingli lányok;
béna viccek
soha ||
mély víz;
csalódás;
ha komolyan hülyének nézik;
leckeírás;
nála magasabbak;
élsportolók;
véla-bűbáj
egynyári iskolai sztárok;
fogkrémreklám-mosoly;
beképzelt, burokban felnőtt emberek;
enyelgő párocskák

dementorok || megelevenedik előtte a fulladás-közeliség emléke. Szégyen - nem szégyen, de Ben nem tud úszni, és a legkevésbé sem akar megtanulni. Ha lehet, kerüli a nagy mennyiségű vizet (ez a mennyiség kezdődhet akár egy kisebb tavacskánál is). Egy családi vakáció alkalmával, mint minden gyerek, ő is bedőlt a bátyjának, aki vigyorogva bakot tartott neki a derékig érő vízben. Ben gyanútlanul belelépett az összefűzött ujjak kreálta kengyelbe, s nagy volt a meglepetése, mikor a következő pillanatban már duplaszaltókat vetett a levegőben... ahogy a víz alá merült, levegő után kapkodott, ésatöbbi ésatöbbi. Természetesen a bátyja hamar kihúzta a kétségbeesetten kapálózó Bent a grabancánál fogva, de az emlék túlságosan mély nyomott hagyott a fiúban.

mumus || életre kelt játékbabák... baltával a kezükben. Egy ócska horrorfilmbe illő húzás, de mindig is félt tőle, hogy húga (Ben által) megcsonkított babái egyszer bosszút állnak magukért. Ha találkozna egy mumussal, az bizonyára sokszorozná magát, és megtépett hajú, hiányos végtagokkal rendelkező, gonoszan pislogó, üreges fejű játékbabákká válna.
titkok ||
egyszer úgy behúztak neki, hogy kitörött az elülső foga;
a húga egyszer rányitott zuhanyozás közben (nem hallotta a testvére közeledtét, mert az éneklése elnyomott minden egyéb zajt);
kedveli McGalagonyt^^
rossz szokás ||
ha zavarban van, dadog, és gyakran az egyre vörösödő füléhez kapkod;
szereti felborzolgatni a haját
a társairól/tanárairól mintázza a képregényhőseit


          a család

apa || Ralph Bishop, 50; mugli származású
anya || Simone Bishop, 44; félvér
testvérek || Willie (23); Iza 18
családi állapot || egyedülálló, persze ő fennen hirdeti, hogy csak a függetlenségét óvja
állatok || -


          külsőségek    

magasság || 183 cm
tömeg || 70 kg
rassz || európai
szemszín || barna
hajszín || barna
különleges ismertetőjel || kapott Yvette-től egy rajzfüzetet - amit ő csak a Mappaként emleget -, folyton magánál hordja. Ebbe skicceli le az iskolatársait, tanárait. Némelyeket szűk, lakk szuperhősruhába bújtatva, igazságosztó/világleigázó fegyverekkel ésvagy képességekkel
kinézet || magas termet, szánalmas alkat. De ha tükörbe néz, elégedett a látvánnyal. Viszont ha az áhított hölgy felé közelít, valahogy mindig túl magasnak, túl kócosnak, túl esetlennek érzi magát... ha teheti, mugli ruhákban feszít, de mivel az iskolai egyenruha kötelező viselet, nem tehet mást, talárt húz. Amitől sokak szerint úgy fest, mint egy zsákba rántott létra.
egészségi állapot || egészséges


             a tudás

varázslói ismeretek || sikeresen letette az RBF vizsgáit. Igaz, a bizonyítványában nem csak K-k virítanak, de ő tökéletesen meg van elégedve a fontosabb tantárgyakban való teljesítményével. Tehetséges a Bűbájtan és a Gyógynövénytan tantárgyakban. A Bájitaltan érdekli, az SVK sosem tartozott a kedvencei közé... Átváltoztatástanból sem jeleskedett, bár azt sem vallaná be, hogy mindennek ellenére kedveli a professzorát.

patrónus || -
animágus alak || folyamatban a mágia ezen ágának elsajátítása. Már csak egy kis gyakorlás...^^  meg még egy kicsi... és még egy kicsi... tanár hiányában lassabban halad az üggyel, de egyszer talán összejön neki
pálca típusa || 12 hüvelykes szilfa, egyszarvúszőr maggal


          egy darabka belőled

Melyik testrészem kell? Bibíí



Naplózva


ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
   i   '   m       r   a   d   i   o   a   c   t   i   v   e  
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Yolanda Delacour
Eltávozott karakter
*****

×××× broken smile ×××× hetedév.

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2008. 04. 13. - 11:06:52 »
0

Peeeccchheeeee  Vigyorog  Vigyorog  Vigyorog

Elfogadva, természetesen ^^ Minden mehet továbbbbbb!  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2020. 08. 17. - 15:22:12
Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.