+  Roxfort RPG
|-+  Általános
| |-+  Három Seprű :: Társalgó
| | |-+  Társalgó :: Ajánló
| | | |-+  Könyvklub
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] 2 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Könyvklub  (Megtekintve 2428 alkalommal)

Norbert
Eltávozott karakter

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2009. 06. 04. - 14:38:40 »
0

M I N D E N,  A M I  K Ö N Y V

Engedelmetekkel megnyitnám ezt a témát, aminke célja, hogyha elolvastunk
egy jó könyvet, azt bemutassuk, ajánljuk másoknak, megbeszéljük a történéseket, és hasonlók.

Ha valaki valami fontos, spoilerhez hasonló részletet ír le természetesen
jól láthatóan hívja fel rá a figyelmet!
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #1 Dátum: 2009. 06. 04. - 18:01:22 »
0

Na hali. :D

Én olvastam az Eragon című kötetet és bátran merem ajánlani mindenkinek, aki szereti a fantasyt, a sárkányokat, a tündéket, törpéket stb...

A műnek eddig 3 része jelent meg: 1: Eragon
                                                 2: Elsőszülött/ Eldest
                                                  3: Brisingr

A cím esetleg ismerős lehet, hisz az első rész megjelent filmben is.
Naplózva

Izabel Bishop
Boszorkány

★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

« Válasz #2 Dátum: 2009. 06. 04. - 19:08:05 »
0

Na hát hogyha már szóba került a Twilight, akkor én erre azt mondom: Midnight Sun.

Igaz, a 4 könyvből én még csak az elsőt olvastam, és hát.. hát-hát, mindenkinek azt mondtam eddig, hogy lazán kivágnék belőle 150 oldalt, ami tényleg csak a nagyon elvakult rajongóknak érdekes (meg a sűrű romancére éhezőknek). Na de ha már ilyen hisztéria forog körülötte, akkor természetes, hogy legalább elolvasom, mert miért ne.
Ám!
Az interneten bóklászva találkoztam ezzel a rövid ismertetővel, és a mi Audunk volt olyan élesszemű, hogy a szóban forgó 12 fejezet magyar fordítására is rábukkant. (Igazság szerint még nincs meg mind a 12, de eredeti nyelven azért lehet őket olvasni)
Még benne vagyok az olvasásban, de a MS egészen más megvilágításba helyezte a sorozatot. Nyilván, hiszen az a lényege, hogy a másik fél (Edward Cullen) szemszögéből meséli el a történetet. Ami az egészben a legviccesebb, hogy ő pont az a karakter, aki a legkevésbé volt szimpatikus számomra Hááát
Egyáltalán nem azt mondom, hogy a Twilight nem jó, de ha valaki megszavazza a bizalmat a MS-nak, szerintem nem fog csalódni. Rajongóknak meg alap.

Aztán egyszer csak megjelenik könyvben is.
Naplózva

ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
aww, c'mon... what's the worst that could happen?
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Emily M. Dean
Adminisztrátor

■ leendő toximedimágus ■ ex-mardekáros

« Válasz #3 Dátum: 2009. 06. 04. - 20:19:28 »
+1

Áh, igen, igen, Twilight-saga... Nos, nekem tetszik/tetszett. Olvastam az összes kalózfordítást is, nekem a Twilight és a Midnight Sun tetszett a legjobban, legkevésbé pedig a Breaking Dawn. Mosolyog
(Legalább) Egy olvasást megér. Mosolyog

Ajánlanám ezeket a könyveket:
A burok
Ha már Stephenie Meyernél tartunk... Szerintem nagyon jó, nagyon érdekes, és elgondolkodtató.

Angyalok és Démonok
Hihetetlen, fantasztikus, egyik kedvenc könyvem, egyszerűen nem lehet letenni, a filmnél ezerszer jobb... Már csak azért is, mert a filmben teljesen megváltoztatták a sztorit, meg a jellemeket is.

Agatha Christie - Egy marék rozs
Kedvenc Agatha Christie könyveim egyike...
Naplózva

Izabel Bishop
Boszorkány

★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

« Válasz #4 Dátum: 2009. 06. 05. - 15:01:09 »
0

Apropó, vámpírsztorik!

Gondoltam, valaki csak szót ejt róla, na de akkor majd én. Anne Rice.
Igaaaz, még csak az első kötetét olvastam a nagyonsokdarabos sorozatából (most csak a vámpír-könyvekről beszélek), amit ugye meg is filmesítettek. És mi más lehet ez, mint az Interjú a vámpírral. Azt nem tudom, hogy a fordító érdeme-e a hihetetlen ízes szöveg, a dús jelzők, leírások, mindenesetre ha valaki szeret gyönyörködni a szépen csengő szavakban - mint én -, akkor ezt ajánlhatom neki. Meg hát azért alapkönyv, hogyha már a vampajákról beszélünk.

Ed McBain  -  Money, money, money
Ez könnyedebb olvasmány, mint a fent említett, és rendkívül szórakoztató. Modern bűnügyi sorozat egy darabja, csavaros sztorival, pattogós párbeszédekkel és találó karakterekkel. Kikapcsolós-nevettetős.

És akkor már az egyik kedvencemet is illik megemlítenem, ami sokkolt, elkápráztatott, odaszögezett és a végén nem volt rest beszúrni a katarzist sem :D
Patrick Süskind PARFÜMjére gondolok. Aki csak a filmet látta, és annak alapján ítélte meg a könyvet, érdemes lenne adnia még egy esélyt Süskindnek, hátha meg tudja változtatni a véleményét. (Szvsz a film csak a látványvilág miatt érdekes, egyébként halvány árnyéka csak a történetnek.)
Egy 18. századi csodabogárról szól, aki emberfeletti szaglásával igazi jelenségként járja Franciaország berkeit, és bizony a setét és véres tettektől sem riad vissza - saját meggyőződése szerint valahol nemes célja érdekében.
Igen, ismét egy bestseller, bár az első oldal szerint 1985-ös.. a kiadó előásta, felkapta, sikerkönyvvé tette. Hát még amikor a filmesek is beszálltak..
Ennél szemléletesebb - vagy stílszerűen akkor már szaglálatosabb - leírással ritkán találkozunk; egy egyszerű farönk ezer illatát vagy épp Párizs gyomorforgató bűzét frappánsan megjeleníti előttünk, szinte az orrunkba meséli a jelzőket. Persze nem csak egyetlen érzékünkre próbál hatással lenni^^
Ajánlom azoknak, akik szeretik a könyveket Vigyorog
Naplózva

ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Emily M. Dean
Adminisztrátor

■ leendő toximedimágus ■ ex-mardekáros

« Válasz #5 Dátum: 2009. 06. 28. - 11:37:33 »
0

Üdv ismét itt Mosolyog

Nos, ezúttal újabb könyveket ajánlanék, eszembe jutott még pár kedvencem.

Ilyen A két Lotti című könyv Eric Kästnertől, melyet ötvenszer elolvastam legalább, miután megtanultam olvasni. Ez volt életem első könyve, nem sokkal később jött Szabó Magda Abigélje, ez az a könyv, amelyet évente egyszer előveszek, és elolvasom - mindig valami újat nyújt. Bár a kötelezőkkel mindig is hadilábon álltam, Moliére Tartuffe című művét is szeretem, vicces, tanulságos, és a jellemábrázolások is fantasztikusak benne, így már olvasás közben a kedvenceim közé került. Ha már Moliére, akkor viszont meg kell említenem a Képzelt beteget, könyvben is, és színdarabként is imádom. Mindezek mellett sokat olvasok olyan könyveket, melyek Erzsébet királynéról, vagy Rudolf trónörökösről szólnak. Két éve, mikor Angliában jártam, ajánlottak nekem egy könyvet, II. Erzsébet királynő titkos naplóját, ez egy válogatás levelekből, naplóbejegyzésekből. Szuper. Csak ajánlani tudom.
Naplózva

Izabel Bishop
Boszorkány

★ HARDCØRE GRYFFINDØR ★

« Válasz #6 Dátum: 2009. 06. 28. - 13:11:13 »
0

Ú, ez reakciót kíván^^
Végül is, minél többen ajánlanak egy könyvet, annál jobb a reklám.

Tolkien  Men? Jaj, azt hittem, egyértelmű a sok drágaszágomozás, de Harry jól mondja. A bácsi hatalmasat alkotott, egy komplett világot épített fel (akárcsak JKR <3), ami azért nem kis munka, megérdemel egy olvasást. Aki csak filmen látta a Gyűrűk Ura trilógiát, és ott mondjuk tetszett is neki, hát mindenképp olvassa el a könyveket, még ha maratoni hosszúságúak is. Tulajdonképpen az bennük a jó.
A Szilmarilok már nehezebb falat. Amikor ezt forgattam, bizony elérkeztem egy olyan ponthoz, hogy egyszerűen nem tudtam folytatni, belebonyolódtam, hirtelen még a súlya is húzott.. egy kis szünet után aztán megint kézbe vettem, legyűrtem a kérdéses sorompót, és meglepődtem, hogy milyen nagyszerű könyvem is van. Tudom, nem a legjobb reklám azt mondani, hogy volt benne rész, amin alig tudtam túljutni, de ez tény, nem könnyű olvasmány. Viszont hihetetlenül jó! ((Túrin Turambar, Lúthien <3<3<3 jaj, nagyon!))

A Babó ilyen tekintetben sokkal egyszerűbb, érdemes ezzel kezdeni. Kalandos utazás, kincsek, szörnyek, harcok, hát minden van benne, ami Tolkien világából nem hiányozhat XD

És igaz-igaz, a magyar írók királyak! A fentebbi listákból csak egyet: Szabó Magda - Abigél. Hát az kész szerelem volt nálam, aztán még a filmet is megnéztem hozzá, mert hát ha már lúd.. Nagyon szép történet a nehéz, háborús időkből, mi persze az egészet egy leányintézet biztonságából követhetjük végig. Nyilván nem olyan egyszerű ott az élet  Hááát Oké, sikerült ennek is megríkatnia engem, szóval már csak ezért is olvassa el mindenki^^

Na még egy kötelezőt Dosztojevszkijtől: a híres Bűn és bűnhődés. Ez sem rövid, viszont garantáltan végig az ember idegein táncoltatja az eseményeket. Amikor azt hiszed, minden elveszett, kavar rajta egyet, és megint reménykedni kezdesz; amikor célegyenesben a megoldás, csavarint rajta még kettőt, és a te torkod szorul össze Raszkolnyikov barátunk helyzetét átérezve.

(Japlusz Hermione ajánlását is ajánlom - a   C s o k o l á d é   -t kacsint Tényleg egy kis elvarázsolt regény^^)
Naplózva

ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ
ΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔΔ

Abigail Wolf
Eltávozott karakter

VII.

« Válasz #7 Dátum: 2009. 11. 04. - 00:21:16 »
0

Nos újra csatlakoznák erre a listára:

Én most több könyvre is rá vagyok kattanva szóval íme a lista amiket szerintem érdemes olvasni:

Vavyan Fable:
Varázscsók
Mennyből a csontváz
Vészbejárat
Mogorva Nyár

Agatha Cristie:
No. 16
Úti célja ismeretlen

illetve 
William Peter Blattytől az Ördögűző.
Naplózva

köszipuszi Solnak. (:

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #8 Dátum: 2009. 11. 29. - 10:53:33 »
0

Hát aki szereti a vámpírtörténeteket, annak merészen ajánlom Charlaine Harris - Inni és Élni hagyni című kötetét, mely egy pincérnőről szól, aki gondolatolvasó, és egyik nap találkozik egy vámpírral, Billel, akinek különös módon nem hallja a gondolatait. Ezek után Stookie (így hívják a lányt) beleszeret Billbe és kalandok sora vár rájuk...

Ez a könyv borzasztóan pikáns, rengeteg olyan rész van benne leírva, de ez csöppet sem rontjaaz élvezhetőségét. Ez a sorozat első része, ezen kívül még 2 könyv jelent meg, és az HBO-n sorozatot is csináltak belőle...

Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #9 Dátum: 2010. 04. 04. - 13:13:56 »
0

na helló. Mosolyog

egy új, legalábbis itt még be nem mutatott könyvet szeretnék most reklámozni
a címe: "Biff evangéliuma"
iigen, ez egy evangélium, de ne gondoljátok hogy ez az a dögunalmas, Jézusról szóló írás, neem, ez abszolút nem unalmas, és bár tényleg Jézus életéről szól, mégis, azt kell mondjam nagyon jó! Tele van váratlan fejleményekkel és különös jellemvonásokkal.
A történet akkor kezdődik, mikor Jézus 9 éves. Leírja, mikor találkoznak először Marival (Mária Terézia) és hogy Jézus miért és hogyan látogat el a három bölcshöz, Boldizsárhoz, Gáspárhoz és Menyhérthez. Megjegyzem, ők sem olyanok, amilyeneknek elképzeltük őket, és ez az egész történtet egy borzasztóan szexmániás, perverz ember, Biff tollából származik, aki Jozsó (Jézus) gyermekkori barátja volt.
Tudtátok, hogy Jézus, csak, hogy megérthesse a bűnbeesést, arra kérte a legjobb barátját, hogy sarki nénikkel háljon?
Nem? Valahogy gondoltam. Úgy gondolom érdemes elolvasni, nagyon beteg, de kiváló írás, ahogyan az már Christopher Moore-tól elvárás. Mosolyog
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #10 Dátum: 2010. 08. 04. - 12:46:10 »
+1

Ez egy amolyan 8. rész, J.K. könyveihez. Egy magyar srác írta és én olvastam és szerintem fantasztikus. Nagyon jó, teljesen olyan, mintha Rowling írta volna. Mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el! :D / a címre kattintva letölthető /

Egy év telt el azóta, hogy Harry Potter legyőzte a Sötét Nagyurat, Voldemortot, és elnyerte az ősi pálca, a Halálvessző birtokjogát. Két barátjával, Ron Weasleyvel és Hermione Grangerrel, valamint barátnőjével, Ginnyvel a gondtalan mindennapokat csupa kellemes szórakozással és pihenéssel töltik.
De amit Harry és barátai nem tudnak, hogy a gonosz feketemágus elpusztításával olyan események láncolatát indították el, melynek kimenetelét egyikük sem – még a néhai Dumbledore professzor sem láthatta előre.
A gonosz erők újra szövetkezni kezdenek, és megindul a versengés, hogy ki vegye át Voldemort helyét a feketemágusok vezéri székében. Harry, Ron, Hermione és Ginny hamarosan olyan küzdelem közepében találják magukat, melyben, ha nem vigyáznak, mindent elveszíthetnek…
Egy bizonyos Marius Prince lehetetlen feladatot bíz rájuk. Meg kell találniuk Voldemort igazi otthonát, s nincs választásuk.
A dementorok bevadulnak, a Szárnyas Vadkan leég, Zambini megkapja a magáét és a Halál Ereklyéi nem hagynak nyugtot Harrynek...

Aki elolvasta az írjon egy PMet vagy valamit, mert kíváncsi vagyok, hogy tetszett-e. :D

Naplózva

Sol N. Harington
Varázsló

VII :: Prefektus

« Válasz #11 Dátum: 2010. 08. 06. - 16:48:55 »
+1

Csintalan Istenek

Ismertető:A kezdő írónő, Marie Phillips elgondolkodott: mi lenne, ha a görög istenek, akik egy részére bizonyára a legtöbben még emlékeznek általános iskolai tanulmányaikból, még ma is élnének.
De nem ám úgy, mint régen – hiszen ha úgy élnének, akkor ma is virulna számos kultuszuk. Csak ugye az a helyzet, hogy nem hogy kutya nem áldoz már nekik, de az emberek többségének gőze nincs róla, kik voltak, milyen hatással voltak az európai kultúrára.

Így aztán az Olümposz egykori, jobbára csúful egoista lakói manapság London északi részén élnek egy lepukkant lakásban, jószerével egymás hegyén-hátán. A szépség istennője, Afrodité telefonszex vonalat üzemeltet, Artemisz kutyasétáltatással tengeti napjait, Apollón egy tévés jós-show-t próbál beindítani, Erósz rátalált a szívében Jézusra, Zeusz ellenben hosszú évek óta nem mozdult ki a szobájából, és így tovább.

Még Dionüszosznak menne a legjobban, mivel egy közkedvelt bárt vezet egy sikátorban, csakhogy a kenőpénzek, illetve büntetések elviszik a profit zömét. Ja, és persze Arész, a hadisten is elfoglalt, és Hermész (többek között a pénz istene) sem unatkozik...

Akárhogy is, nem csak életkörülményeik, de hatalmuk sem a régi már, és hiába törik a fejüket (már aki, mondjuk főleg Athéné), hogy mit tehetnének, hogy jobbra forduljon a soruk, az olvasónak valószínűleg előbb beugrik a megfejtés, mint nekik...
Igaz, az istenek zömét annyira sem érdeklik a halandók, hogy lenézzék őket. Márpedig aztán csak jön kettő, akik fontos szereplők lesznek véget nem érő életükben...

Személyes vélemény:IMÁDOM! Mondjuk személy szerint eleve imádom a mitológiát, de ez a könyv. Egyszerre Fantasy és vígjáték, komolyan! :D És érdekes mert nem csúfolja úgy meg az isteneket mint például véleményem szerint a Percy Jackson. Az is jó könyv meg film, de nem. Nem igazán érez rá a mitológiai alakokra. Ez a könyv viszont. Húúúúúúú*-*
Naplózva

James Wolf
Eltávozott karakter

• a farkas •

« Válasz #12 Dátum: 2011. 03. 11. - 21:44:21 »
+2

Nemrég fejeztem be, és aki szereti az angyalos témát, meg a hatalmas, angyalszárnyakat, és a kemény főszereplő-csajokat, na meg a túlfűtött erotikát, az nem hagyhatja ki! Mosolyog

Nalini Singh: Angyalvér - Angyali vadász 1.

A vámpírvadász Elena Deveraux tudja, hogy ő a legjobb a szakmában - abban viszont már egyáltalán nem biztos, ez elég is lesz ahhoz, hogy túlélje legújabb megbízatását. Megbízója, a világot irányító arkangyalok egyike, Raphael fenyegetően vonzó, de az évezredes hatalom kegyetlenné tette. Elena tehát nem hibázhat, ha kedves az élete - még akkor sem, ha lehetetlen feladatot kell megoldania.
Még ha a vadászatot meg is ússza ép bőrrel, lehet, hogy az arkangyal csábító hatalmának nem tud ellenállni. Márpedig ha az angyalok játszani kezdenek, gyakran megtörik halandó játékszereiket…
Naplózva

Sol N. Harington
Varázsló

VII :: Prefektus

« Válasz #13 Dátum: 2011. 10. 23. - 21:19:51 »
+4

Suzanne Collins:
Az Éhezők Viadala

Ismertető: Észak-Amerika romjain ma Panem országa, a ragyogó Kapitólium és a tizenkét távoli körzet fekszik. A Kapitólium kegyetlenül bánik Panem lakóival: minden évben, minden körzetből kisorsolnak egy-egy tizenkét és tizennyolc év közötti fiút és lányt, akiknek részt kell venniük Az Éhezők Viadalán. Az életre-halálra zajló küzdelmet élőben közvetíti a tévé. A tizenhat éves Katniss Everdeen egyedül él a húgával és az anyjával a Tizenkettedik Körzetben. Amikor a húgát kisorsolják, Katniss önként jelentkezik helyette a Viadalra, ez pedig felér egy halálos ítélettel. De Katniss már nem először néz farkasszemet a halállal...

Személyes vélemény: Soha nem olvastam ehhez fogható könyvet. Bevallom az első könyv, amit képes voltam egy hétvége alatt kiolvasni. A cselekmény roppant izgalmas és a történet is könnyen behelyezhető egy valóságos alternatív jövőnek az emberiség számára. A könyv nem éppen a vicceiről híres a történet gyakran szomorú és morbid, de találhatunk benne romantikát is. Mindenkinek nagyon ajánlom, hihetetlenül izgalmas, no meg a filmben az avatarom lesz a Viadal főgonija Bibíí
Naplózva

Holly Reed
Eltávozott karakter

♦ Gyömbérhajú lány ♦

« Válasz #14 Dátum: 2012. 11. 16. - 20:19:31 »
+3

Nos érkezzék egy kis ajánló akkor tőlem is a kedvenceim közül Mosolyog

Hatalmas Agatha Christie rajongóként először tőle ajánlanék. Fantasztikusan ír, azon könyveit, amit olvastam (és ezek számát nem tudom két kezemen összeszámolni) végigizgultam, és nem tudtam letenni. A leges-legnagyobb kedvenc tőle a Tíz kicsi néger, pár éve kaptam meg névnapomra, és aznap éjjel kiolvastam. Hátborzongatóan izgalmas, és le a kalappal az előtt, aki meg tudná fejteni a végeredményt mielőtt befejezné a könyvet. Csak ajánlani tudom!!

Másik nagy kedvencem Dan Brown, ő is hihetetlenül izgalmas, fordulatokban gazdag letehetetlen könyveket ír. Még nem olvastam az összes könyvét, de ha jól tudom akkor már csak egy hiányzik. Nekem a kedvencem a Megtévesztés foka, de most fejeztem be az Angyalok és Démonokat, ami nagyon nagyon jó volt, tavaly karácsonykor Da Vinci kódoztam, és a Digitális erődöt is rekordidő alatt olvastam ki.

Én magyar írók közül Rejtő Jenőt szeretem, nem mindenki kedveli a humorát de én a Vesztegzár a grandhotelben-en mindig halálra nevetem magam. A Piszkos Fred, a kapitányból pedig hadd idézzem a legelső sorokat:

"- Uram! A késemért jöttem!

- Hol hagyta?

- Valami matrózban.

- Milyen kés volt?

- Acél. Keskeny penge, kissé hajlott. Nem látta?

- Várjunk... Csak lassan, kérem... Milyen volt a nyele?

- Kagyló.

- Hány részből?

- Egy darabból készült.

- Akkor nincs baj. Megvan a kés!

- Hol?

- A hátamban.

- Köszönöm...

- Kérem... A csapos mesélte, hogy milyen szép kés van bennem. Egy darab húszcentis kagylóritkaság.

- Forduljon meg, kérem, hogy kivegyem..."

Olvasgatva a többi ajánlást azt hiszem én vagyok az egyetlen aki még nem hallotta Vavyan Fable nevét, de ezek után minél hamarabb beszerzek tőle egy kötetet Mosolyog Ha valaki esetleg tudna ajánlani, hogy melyikkel érdemes kezdeni, annak örülnék Mosolyog
Ja, és az Éhezők Viadalát én is nagyon szeretem Mosolyog
Naplózva

Oldalak: [1] 2 Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: