+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  VEGYES CSAPATOK
| | | |-+  Joy and Sorrow
| | | | |-+  Sophie Vanheim (Moderátor: Sophie Flynn)
| | | | | |-+  Evolúció
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Evolúció  (Megtekintve 1190 alkalommal)

Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 10. 12. - 14:56:39 »
+2

SOPHIE VANHEIM


Take it easy with me, please
Touch me gently like a summer evening breeze
Take your time, make it slow
Andante, andante, just let the feeling grow

        Alapok

nem || még mindig leányzó
születési hely, idő ||Blackpool; 1985. január 09.
horoszkóp ||bak
kor || 16
vér || sár
évfolyam || VII.



        Jellem


A jellemem számomra is talány. Egy hatalmas kérdőjel. Különc vagyok, aki szeret elbíbelődni a saját kis dolgaival. Általában nem szeretek sokat beszélni, vagy ha kinyitom a számat nagyon halk vagyok. Igazából az a fajta lázadó voltam, és vagyok is, aki az előírt zokni helyett néha csíkos vagy pöttyös harisnyát vesz fel. Nem egyszer direkt mugli ruhába ültem be az órákra, amik miatt természetesen mindig kikötöttem az igazgatói irodában, és még több büntető munkám lett. Sokat változtam, azt hiszem a jó irányba. Sokkal nyitottabb és barátságosabb lettem, aki mindenkivel szívesen elbeszélget... persze a félelmetes és ijesztő embereket nem kedvelem továbbra sem, talán azért mert Umbridge-ra emlékeztetnek, és az erőszakot sosem szerettem. Már nem igazán lázadozom, és ha az egyenruhám alatt hagyom a macis zoknimat vagy a méhecskés pulcsimat, akkor az inkább szeleburdiság, nem pedig lázadás miatt van. Megismertem magam, azt hiszem, már nincs sok kérdőjel magammal kapcsolatban, ami talán annak is köszönhető, hogy Averyvel megtaláltam az apukámat.

Hűséges vagyok azokhoz, akikhez tartozom, és mindig megvédem őket a bajtól. Az idegenekkel már nem mindig tudok így viselkedni, nem vagyok egy szuperhős jellemmel megáldva, aki mindenkit meg akar menteni a világon. Nem vagyok erős, és bátor Griffendéles, de nem szeretem az embereken látni a bánatot, vagy a fájdalmat. Segíteni szeretnék nekik valahogy, és ha mást nem is tudok nekik adni, egy ölelést mindenképpen megosztok velük. Nem igazán állok bele a nyílt harcokba, ha tehetem inkább menekülök, vagy a védekezést választom támadás helyett, bár ha a szeretteim veszélyben vannak, erőt veszek a gyávaságomon és megvédem őket. Sajnos sokszor menekülök, még most is, nem csak a harcok terén, hanem a konfliktusokból is. A békét szeretem, és a nyugalmat.

Szeretek csak úgy elüldögélni és bambulni a semmibe, vagy pedig beletemetkezni a pálcakészítésről szóló szakirodalomba. Szeretek a barátaimmal lenni, és velük szórakozni, részt venni a vicces és fura dolgokban. A magányt nem szeretem, lehangolttá tesz, és bár leköt a faragás, és a pálcakészítés nem vonulok el, mint egy remete. Persze nekem is vannak fura dolgaim, aki kissé komolytalanná tesznek, de azt hiszem ez nem baj. Persze sokszor felesleges dolgoktól félek és túlpörgöm meg aggódom a dolgokat. Ha tehetem, mindenben kerülöm a varázslást és csak akkor használom, ha kedvem van hozzá. Vannak esetek, hogy ha az életem múlna is rajta, akkor sem varázsolnék. Az utóbbi években megszokta már, hogy boszorkány vagyok, és bár kissé furcsának és idegennek érzem még mindig a varázslást, egyre jobban megszerettem, és még van is olyan, amiben egészen ügyes vagyok. Bár a legtöbb esetben még mindig nem használom a pálcámat, mert elfelejtem, és sokkal jobban szeretem megoldani a dolgokat a saját erőmből és kezemmel.

Szeretem a mugli világom dolgait, és néha hülyítem ezekkel a többieket. , leginkább a filmeket, képregényeket és a zenéket szeretem és bár sokszor teszek olyan utalást, amit a többiek lehet nem értenek, már nem azért teszem, hogy őket idegesítsem ezzel. Nagyon nehezen barátkozom aranyvérű és félvérű iskolatársakkal. Sok időbe telhet, mire rendesen tudok velük beszélgetni. Ám ha egy bizonyos körben feloldódok, akkor még talán vicces is tudok lenni.Nyílt vagyok az emberekkel, és bár magamban néha pánikolok, nehogy hülyeséget mondjak, szeretek beszélgetni velük, még ha nem is tudom pontosan hogy jól csinálom-e. Régen féltem a Mardekárosokkal barátkozni, de most onnan van a legtöbb jó barátom, azt hiszem legyőztem azt a fajta félelmemet, hogy minden Mardekáros gonosz.

Vannak napok, amikor még a társaságból is kiszakadva bóklászok az iskolában. Szeretem róni az épület folyosóit, vagy elcsatangolok a szabadban. De mindezek ellenére borzalmas a tájékozódás képességem, mindig eltévedek, és mindenhonnan elkések. Nem egyszer ültem be véletlenül felsőbb éves órákra. Igen néha bamba is vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy buta lennék.

Nagyon jó reflexeim vannak, és néha rendkívül éles a figyelmem, ami a sok precíz fafaragásnak és Rose néninek köszönhető, de természetesen a figyelmemet csak arra használom ki, ami vagy aki kiérdemeli. Egyébként sokszor elkalandozom, a gondolataimban, bár azokat inkább megtartom magamnak, mintsem hogy kimondjam a hülyeségeimet... De persze kicsúszik egy-egy fura gondolatmenet a számon. Azt hiszem vannak most már céljaim, amit szeretnék elérni. Sokkal gyengédebb, kedvesebb és barátságosabb lettem, mint amilyen voltam, amik persze vonzzák maguk után a naivitást is. Régen óvatosabb és gyanakvóbb lettem, de most már talán túlságosan is bízom az emberekben. (Főleg ha nem ijesztőek.) Szeretnék jó ember lenni, aki képes megmosolyogtatni és megnyugtatni az embereket, és akire számíthatnak ha baj van.


         Apróságok

mindig || Rose néni, Mirus, Luci, Beth, Jasper, mugli dolgok, macskák, farkasok, bambulás a semmibe, megvédeni a szeretteimet, fafaragás, pálcák, palacsinta, forrócsoki, mugli-irodalom, emberek figyelése (de persze nem úgy, mint egy rossz kukkoló…), hűség barátok, meleg, kellemes színek, nyugalom, béke, kedves emberek
soha || sokat varázsolni, bogarak, tea, középpontban lenni, sokat beszélni, furcsa varázslények, erőszakos, goromba emberek, érthetetlen és indokolatlanul félelmetes dolgok, elveszíteni valakit, akit szeretek
hobbik || bambulni a semmibe, nézni a többieket, faragni, metált és rockot hallgatni, bóklászni a suli területén - még ha el is tévedek -.barátokkal lenni, az állataimmal játszani, bekuckózni és melegedni a takaró alatt, a Konyhában lebszelni az éjszakai járőrözés közben Averyvel vagy Teddyvel
merengő ||Legjobb, amikor sikerült egy hajót faragnom. Legrosszabb, amikor megtaláltam Balthasar élettelen testét, meg az is, amikor kiderült rólam, hogy boszorkány vagyok.
Legjobb: amikor Avery lett Balthasar után a legelső legjobb barátom, Teddy csókja a végzős bálon, Mirával eltöltött karácsony, amikor megtaláltam az apukámat
Legrosszabb: Balthasar halott teste az ostrom után, anya öngyilkossága

mumus || Umbridge, ahogy rám szegezi a pálcáját minden szerettem, aki közel áll hozzám elfelejtkezik rólam, mintha nem is léteztem volna számukra, azaz elfordulnak előlem, vagy átnéznek rajtam, úgy ahogy anyám is tette velem.
Edevis tükre ||   Azt hittem, az a vágyam, hogy varázstalanként lássam magam viszont a tükörben. Ehelyett anyámat látom, aki nem néz el felettem, hanem úgy pillant rám, ahogy egy szerető anya néz a gyermekére.
százfűlé-főzet || Poshadt víz színű, sűrű állagú, penész szagú, olyan íze van, mint a papírnak. meleg napsárga színű, benne kavarog a narancs, a tűzvörös és a citrom szín, az íze pedig keserű, égetett karamell.
Amortentia || Frissen nyírt fű. Forrócsoki illat, amibe keveredik egy kellemesen erős mentaillat is
titkok || Bár utálok repülni és nem kedvelem a varázslással kapcsolatos dolgokat, titkon imádom a kviddicset.
A Botanikus szobában lévő kőteknőst titokban megtartotta magának és az ágya alatt rejtegeti.
Sokáig nem tudta, hogy ő most a lányokhoz vagy a fiúkhoz vonzódik igazából.

azt beszélik, hogy... ||
Több személyiségem van, pedig még én sem tudom eldönteni, hogy az elevenebb, vagy a csendes énem az igazi.
El akarta csábítani Nolan Pye-t.
Amióta prefektus lett, minden fiú megdöntötte, Averyvel együtt.
Avery Cassen volt az első szerelme.
Mira Luna Wyne miatt szakított Avery Cassennel.



        A család

apa || mugli, de ezen kívül semmit sem tudok róla.
Ernest Vanheim;  mugli; 41 éves; bizonytalan, tapogatózó, de barátságos viszony
anya || Thrisha Smith(születési nevén: Thrisha Maryanne Saints-Rowan); mugli; 38 éves - öngyilkos lett; mugli; meghatározatlan a viszony, de szerette
(mostoha)anya? || Lizzie Wilde; 40; mugli;tapogatózó, kissé furcsa viszony, de nem ellenséges
(fél)testvérek ||  nem tudok róla, hogy lenne
Abigail Vanheim; varázstalan; 16 éves; bizonytalan, kissé távolságtartó;
William Vanheim; varázstalam; 15 éves; bizonytalan, barátságos

állatok || Tarzan, a bengáli hím macska; Atlasz, a gyöngybagoly; Maugli, a kőteknős

Családtörténet ||

Nem tudok nagy múltú ősöket felmutatni, nincs egy különleges alak sem az én történetemben. Hogy miért? Anyám sosem mesélt a családomról. Sosem hozta szóba apámat, engem meg nem is érdekel az egész.
Sokáig nem éreztem hiányát az apámnak, hiszen nélküle nőttem fel, de amióta meghalt az anyám egyre jobban érdekelt, ki is ő valójában. Anya családjáról még mindig nem tudok semmit, apa családja is kissé távol áll tőlem. Annyit tudok róla, hogy Whitehaven városában lakik, és halász. Van két gyereke és egy felesége.
[/font][/size]

        Külsőségek

magasság || 160 cm
testalkat || Kissé sovány; széles csípő, vékony derék; olyan homokóra alkat, kellemesen nőies alkata lett az évek alatt
szemszín || szürkéskék
hajszín || vörös
kinézet ||



Ha az ember rám néz, két dolog jut az eszébe. Nagyon vörös, vékony szálú hajzuhatag és sok szeplő. Jó, ez már három dolog. A szemem szürke, egyesek szerint szellemtekintetem van. Ez is biztos valami helyi, roxforti mondás. Civilben szeretek rockosan öltözködni. Vörös vékony szálú hajam van, amit leginkább kibontva hordok, mert nem tudok annyira változatosa frizurákat csinálni magamnak. Az arcomon haloványan szeplők üldnek, a tekintetem élénk és barátságos. Szeretek kényelmes alternatív szerű ruhákat hordani. Kedvelem az aranyos mintákat, a kockás nadrágokat, az élénk, kellemesen meleg színeket, a bő pulcsikat, és a meleg, vastag sálakat és sapkákat. Már nem öltözök annyira rockosan, változott az ízlésem és a stílusom is. Nem vagyok kifejezetten nőies, nem tudok sminkelni, a természetességet szeretem, bár Mikhail néha elvisz magával ilyen szépségápolós akármikre.


        A tudás

varázslói ismeretek ||
Meglepően jól megy a mugli ismeretek óra. Ha ha. Ez egy nagyon rossz vicc volt. Igazából amiben tényleg jó vagyok, az a bűbájtan és az SVK. Leginkább a védekező bűbájokban remekelek, amit nem is bánok, mert nem kenyerem a harc. A Rúnaismerettel is elvagyok meg a Gyógynövénytan is szórakoztat, szóval ezeken az órákon még figyelek is. Amivel teljesen meg vagyok lőve az a Bájitaltan és az Átváltozástan. Alig tudom átvergődni magam ezen a két tárgyon. Bár az RBF-en halálra tanultam magam, nem vagyok olyan kiemelkedően okos és jó tanuló minden tárgyból. Legjobban a Bűbájtant szeretem, abból vagyok a legjobb. Nem szeretem az SVK-t, mert egyre inkább rájöttem, hogy kevés vagyok a harchoz, és amúgy sem szeretek erőszakos varázslatokat használni. Átváltoztatástanból is szépen fejlődtem. A legnehezebben a Bájitaltan megy, valamit mindig elrontok vele kapocslatban. A többi tárgyból pedig erősen közepes és elfogadható a teljesítményem.
pálca típusa || 10 hüvelykes, vörösberkenye, a mag egyszarvúszőr maggal
RBF || a vizsga
Bájitaltan: E
Bűbájtan: K
Átváltozatástan: V
Asztronómia: V
Mágiatörténet: V
Gyógynövénytan: K
SVK: K
Rúnaismeret: K
LLG: K


        Egyéb

avialany ||Sadie Sink
Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 01. 18. - 01:19:31
Az oldal 0.158 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.