+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  Felnőtt varázslók
| | | |-+  Elliot O'Mara (Moderátor: Elliot O'Mara)
| | | | |-+  vajon megváltoztam?
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: vajon megváltoztam?  (Megtekintve 628 alkalommal)

Elliot O'Mara
[Topiktulaj]
*****


Mucipuma

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 10. 10. - 16:21:25 »
+4

Az előtörténet egy részének aktualizálása.

ELLIOT GEORGE O'MARA-ROWLE


[...] mindenkiben van fény, és némi sötétség, a kérdés az, hogy melyik részre hallgatunk, az jellemez minket.

Megyek a bús, nagyszerű Sötétnek.
Állj meg! Nem. Előttem a Holnap.
Engem vár, engem, rohanok.

         Alapok


nem || férfi
születési hely, idő || Bath; 1968. 03. 03.
horoszkóp || halak
kor || 33
vér || aranyvérűnek mondják, de igazából félvér
munkahely || nem dolgozom, rejtélyes tárgyak nyomát kutatom a világban Patkányfészek; Banyanyavalya és Mágusfene Apotéka


       Jellem
Mit is mondhatnék magamról? Nyilvánvaló, hogy lenyűgöző tehetség vagyok több területen is: a bájitalok keverésében, a gyógynövények ismeretében, ugyanakkor hatalmas erőfeszítésemnek köszönhetően a sötét varázslatok területén is boldogulok. Okos vagyok? Valóban így igaz, hiszen, amire az iskola nem tanított meg, arra ott volt az élet, a vándorlás.
Kétségtelen, hogy inkább jó tulajdonságokkal, mintsem rosszakkal rendelkezem. Bár szabadon élem az életemet, szinte minden percét munkával töltöm. Ezt rendkívül alaposan teszem… habár mióta visszatértem Londonba főleg a családomra szántam az időt. Daniel és Dean nyilvánvaló, hogy magukra maradtak anyám nélkül és talán most én vagyok az, aki újra összefoghatja a széthullott családot… sosem gondoltam volna, hogy ezt egyszer elmondhatom magamról. Oly’ hosszú ideig éreztem magam kívülállónak és most megint itt vagyok, közöttük.
Sikertelenség? Számomra ez a szó talán nem is létezik, ha valamiben mégsem bizonyulok elég kiválónak, inkább félbehagyom, és nem foglalkozom vele. Haszontalan dolgokra nem pazarolom a drága időmet. Dühít, ha valami nem úgy működik, ahogyan én akarom, vagy bonyolultabb a kelleténél. Egy alkalommal, nem tudtam megszerezni egy elátkozott gyűrűt, a tulajdonos nem volt hajlandó átadni, így kénytelen voltam rátámadni és erővel elragadni azt. Igazán örömteli érzés volt, hiszen egy híres varázslóról beszélünk.
De mi is a célom ezekkel a kalandokkal? Miért kutatok tárgyak után? – gyakran teszik fel nekem ezeket a kérdéseket. Választ azonban még sosem adtam erre, egyszerű vállrándítással intéztem az ügyet. Sosem volt igazán célom az életben, inkább csak egy vágyam: megtudni ki vagyok, honnan származik az a rengeteg düh, a fölényesség, ami bennem tombol. Persze rengeteg bosszúságot okozott, hogy nem érdekeltek a tanulmányaim… minden percét bánom az elvesztegetett roxforti éveknek. Gyógyítónak kellett volna lennem, ahogy a családom is szerette volna.

Az új élethelyzeteknek köszönhetően egyre jobban megismertem a kedves, aranyos oldalamat, amikről mindez idáig nem is tudtam, hogy léteznek. De nagyon is léteznek és nem bánom őket egy kicsit sem. Tudom, hogy az aranyosságom vonzza az embereket és azt is tudom, hogy ezt hogyan hangsúlyozzam ki a szükséges helyzetekben, hogy bájos legyen vagy éppen rohadt idegesítő.
Nat mellett felnőtt lettem. Megtanultam, milyen felelősséget vállalni, milyen szeretni és mennyire tud fájni, ha nem viszonozzák. Már nem félek a gyengéd érzelmektől, ki tudom mutatni őket, de nagyon félek, hogy megint megsebeznek... mégis pont ugyanolyan könnyen tudnám most is kimondani az sz-betűs szót, ha valaki megérdemelné.
Folyamatos szeretethiánnyal küzdök, őrülten vágyom mások figyelmét... és a gyengédséget. Talán most akarom csak igazán pótolni, ami kiesett az életemből.


Erősség || hűséges azokhoz, akiket a szívébe fogad, védelmező (főleg a családjával kapcsolatban), alapos (a munkájával kapcsolatban).

Gyengeség || gyakran öntelt, de a sikertelenségtől elveszíti a motiváltságát, uralkodási kényszer hajtja, időnként agresszív, kissé céltalan, úgy érzi nem ismeri saját magát, érdektelen, de ezt később hajlamos megbánni. Gyakran depressziós, túlságosan ragaszkodó, fél megint egyedül lenni.

        Apróságok
mindig || Daniel, az édesanyám, Dean, Amber, Noah, Avery, Kis Nat, Ada, Nathaniel Forest, Aiden, a mókusok, ha mások fölé kerekedhetek, magány, új tárgyak megkaparintása, Zeusz, rendezett frizura, csinos ruhák.
soha ||gyülölöm,  ha nem kaphatom meg, amit akarok, ha nem mondják meg nekem az igazat, kötöttségek, gyengéd érzelmek, esetlenség ha kihasználnak, ha eldobnak, magány.
hobbik || A hobbim a munkám lényegében: csecsebecséket gyűjtök, és ha kell erővel is elveszem. (A varázslósakkot sem vetem meg időnként.) Szeretek kávézni és mióta van pénzem a szabadidőmben sokszor vásárolgatok csak úgy.
merengő || A legrosszabb emlékem valószínűleg az a nap volt, amikor rájöttem mennyire más vagyok, mint a többi gyerek. Daniel születésénél értettem meg igazán, hogy Dean sosem lesz az apám és sosem fog úgy szeretni, mint a saját fiát. – Szégyellem, hogy a számomra legfontosabb ember születéséhez ilyen szörnyű érzések kötnek. A legrosszabb emlékem, mikor el kellett hagynom Nat Forestet, mert ő nem tudta kimondani, hogy már nem szeret.
Legjobb emlék? Mi sem egyszerűbb: amikor elvettem az üveggolyót Elizabeth-től. A mai napig imádom azt az érzést. A legszebb emlékem, amikor összeházasodtunk Nattal és amikor először foghattam a kezemben a kisfiamat, Noah-t.

mumus|| Egy fekete köpenyt viselő alak, aki ha leveszi a csuklyáját, az én arcomat viseli. – egy részem fél, hogy az apám gonosz és én ugyanolyan vagyok, mint ő.
Edevis tükre || Apa mellettem van – ha gonosz, ha nem, ismerni akarom. Magamat látom a gyerekeimmel és a szerelmemmel, lényegéban boldog családi körben.  
százfűlé-főzet || Az enyém szürke, ami az idő múlásával elfeketedik – elképesztően illik egy halott lelkű fickóhoz, nem igaz? –, karamell ízű, ami a színváltozással égetett, kesernyés ízű lesz.  
Amortentia || Kék lótusz, ami az anyagi hatalom illata, keveredve a dohány kesernyés aromájával. Tinta savanykás-kesernyés aromája egy csepp csokoládéval, ami édesen keveredik bele. A régi könyvek illata is ilyen, de időnként már belekeverik valami dohányos, erős illat is.
titkok || Mielőtt kidobtak volna a Roxfortból, elloptam egy különleges, díszes pennát Dumbledore asztaláról... csak remélni merem, hogy legalább bosszús lett miatta. Sajnos azonban, egyelőre még nem tudom, értékes-e.

Megöltem Reagan Østergaardot, a híres költőt, mert régen sokat bántotta Natot… és egy csomó más embert is megöltem érte.

Ki akarom irtani az egész Rowle családot, mert apám bántotta Nat Forestet.

Sokszor sírok, ha nem lát senki, mert hiányzik a régi életem.

azt beszélik, hogy... || Ez talán nem is annyira pletyka... vagyis csak részben: Az apám halálfaló volt és én is az vagyok. Ily módon kívánták megmagyarázni a Crutiatus-átok használatát.

Összetörtem Nat Forest szívét és amíg tartott a kapcsolatunk megcsaltam mindenféle alakokkal.

Egy aranyvérű kínai család leszármazottja vagyok


   A család
apa ||ismeretlen, kapcsolat: mondhatjuk ridegnek? Phillip Rowle 58 éves, aranyvérű; a kapcsolatunk szörnyű, borzalmas, veszélyes
mostohaanya ||Ophelia Rowle 50-60 között, aranyvérű; a kapcsolatunk rideg és veszélyes.
kitalált anya ||Xiu Yen; 58 éves; aranyvérű, kapcsolat: nem tudom, majd kitalálok valamit.
 féltestvér || Lisbeth Rowle; 34 éves,  kapcsolat: veszélyes.  
éltestvér ||  Prue Rowle; kb. 30 éves,  kapcsolat: veszélyes… már-már halálos  


anya ||Jia Lee; 52 éves; Mugli születésű, kapcsolat: felszínes, de jó. Rendszerint aggódik értem, én meg hazudok, hogy megnyugtassam. Sosem vitatkozunk.
mostohaapa || Dean O’Mara, 55 éves, Félvér, kapcsolat: meglehetősen kellemetlen. Nem tudjuk egymást a helyén kezelni, habár ő nagyon jószándékú. A kapcsolatunk szeretetteljes apa-fiú viszonnyá alakult.
féltestvér || Daniel O’Mara; 28 éves,  kapcsolat: Jó, szeretetteljes.  
unokahúg|| Amber O’Mara; 7 éves, kapcsolat: rajongunk egymásért.

ex-férj|| Nathaniel Forest; 32 éves, kapcsolat: még egy részem szereti. Hiányzik.
nevelt lány|| Avery Cassen; 18 éves, kapcsolat: szeretetteljes.
nevelt lány és unokatestvér||Adelaide Forest; 8 éves, kapcsolat: szeretetteljes.
mostohafiú|| Nathaniel  Forest; 2 éves, kapcsolat: szeretetteljes.
fiúgyerek||Noah Arthur  Forest; 4 hónapos, kapcsolat: szeretetteljes, rajongó.

harmadfokú unokatestvér|| Irene Liu; 31 éves, kapcsolat: legjobb barátok vagyunk.
 


állatok || Zeusz, egy fekete kóbormacska, akit a Londonban töltött rövid időszakok egyike alatt fogadtam örökbe. Mellesleg egészen jól karbantartotta a lakást, míg távol voltam...
Bogyó és Szamóca, a két cukormókus.
Hermész, a baglyom.


Családtörténet || Bárcsak hosszú sorokat kanyaríthatnék híres felmenőimről! Apám családja ismeretlen előttem, úgy gondolom, hogy egy nagyhatalmú mágus lehetett, aki felkeltette Tudjuk ki érdeklődését. Folyamatosan keresem a választ a múltamra, s ha megtalálom, bizonyosan nyugodtabb lesz a lelkem is. A Rowle család bonyolult történetét nem is tudnám felvázolni, oly’ szövevényes. De őszintén szólva nem is próbáltam meg felkutatni. Miután megismertem apámat éppen elég kellemetlenséget okozott ahhoz, hogy ne érdekeljem. A család két ágra szakadt s Phillip Rowle annak a csapatnak a vezetője, akiktől én magam is származok és elvileg nekem akarja átadni majd azok vezetését… természetesen csak azután, hogy alaposan kiverte a fejemből azt, aki igazából vagyok. Ahhoz, hogy aranyvérűnek nyilváníttasson számos kapcsolatát be kellett vetni és rengeteg papírt hamisított meg, de sikerrel járt.
Anyám családja nem rendelkezett mágikus képességgel. A Lee família évszázadok óta rizstermesztéssel foglalkozott Kína déli vidékein. Anyám szülei egy könnyebb élet reményében vándoroltak Nyugatra, s mikor a kis Jia Lee kézbe kapta a roxforti levelét mind a hárman elámultak. A nagyanyám gyakran bizonygatta, ő bizony mindig is tudta, hogy lánya különleges képességekkel bír – de van-e olyan anya, aki nem így tekint gyermekére?
Az édesanyám kiváló tanuló volt, szorgalmas és a RAVASZ szintű tanulmányokba is belekezdett. Az utolsó évében megismerkedett egy férfival, az apámmal. A fickó öregebb volt nála, feltételezhetően vagyonos, ráadásul házas is. A kapcsolat évekig tartott, anyám még a tanulmányait megszakította és Londonba költözött a szeretője kedvéért. 1967 augusztusáig minden rendben ment közöttük. Én voltam az oka, hogy az ismeretlen alak megszakított minden kapcsolatot anyámmal, aki bánatában Bath városába menekült.
A mostohaapám, Dean a családjába fogadott és bár a kapcsolatunk sosem lett igazán közeli, mindig is felnéztem rá. Az O'Mara család Írországban talán egy-két évszázada ismert mágus család, számos mugli és félvér házasodott be. A legtöbben gyógyítók voltak, ez amolyan hagyomány volt náluk, így nem csoda, hogy engem és Danielt is erre a pályára terelgettek.

1998 telén visszatértem Angliába, a londoni lakásomban, majd 1999 tavaszán megismerkedtem a híres íróval, Nathaniel Foresttel. Szerelem volt első látásra, ő volt a nagy ő minden tekintetben. Hamar megházasodtunk, s közben örökbe fogadtam a házasságon kívül született fiát, KisNat Forestet. S közösen neveltük az egyik távolabbi unokatestvérem kislányát, Adát. Normális családi életet éltünk, én egyre kevesebbet bűnöztem, inkább csak otthon ültem, mert egyszerűen Nat tett boldoggá, nem az, hogy elvehetek másoktól dolgokat. Aztán ő úgy döntött, hogy eltávolodik tőlem, még ha nem is vette észre. Bár megjelentem mellette továbbra is mindenféle eseményeken és egymás mellett aludtunk, amikor éppen nem mentünk szét napokra vagy hetekre. A kapcsolat megmentése érdekében belementem, hogy legyen egy közös gyerekünk… így született meg Noah. Bár addigra elég nyilvánvaló volt, hogy akármennyi erőt is ölhetek ebbe a házasságba, menthetetlen. Így egy közösen eltöltött, romantikus hét végével, augusztus 15-én végleg elhagytam Natot.



         Külsőségek
magasság || 180 cm (valójában 175 cm, de ezt sosem vallaná be) 175 cm
testalkat || sovány a soványnál is soványabb, 56 kg
szemszín || sötétbarna, szinte fekete
hajszín || fekete, erős fényben barnának hat
kinézet || Nehéz megmondani mások hogyan is láthatnak kívülről. Az, hogy mugli ruhában járok általános dolog, a munkám miatt sokat utazom, és így könnyen elvegyülök bárhol. Ezen kívül az öcsém általában szomorúnak vagy mogorvának lát, a legjobb barátom, Jasper régen mindig azt mondta: úgy festesz, mint egy hülye, Lucy szerint imádni való vagyok...  Ezek persze inkább érzések, amik áradnak belőlem. Ha külsőségeket nézzük csupán, minden hozzáadás nélkül: tűrhetően magas, mindig tiszta. Az alkatom szálkás, hiszen sokat „futok” (ez jobban hangzik, mint a menekülés). A ruhatáram elég egysíkú: szinte mindenem kék, piros, bordó vagy barna. De mit is mondhatnék? Nem a ruha teszi az embert, hanem a kis csecsebecséi...

Az elmúlt két évben egyre depressziósabb lett, így rendkívül lefogyott, az izmainak csupán halovány emléke látszik meg rajta. Nathaniel Forest mellett az ízlése kifinomulttá vált, szeret öltözködni és ezt mindenki azonnal észreveszi, ahogy meglátja. Ha sportosabb öltözékben is van éppen, akkor is perfümöt fúj magára és felveszi a kedvenc ékszereit: egy lilaköves gyűrűt és egy nyakláncot, amin egyszerű, lapos körforma medál van, belevésve csupán annyi, hogy „Minden.”
A bőre fiatalos, nem látszik rajta az öregedésnek egyetlen apró nyoma sem. Ez annak köszönhető, hogy az édesanyja számos védelmi bűbájt használt a megóvására és ezzel véletlenül lelassította a fia fizikális öregedését. Egybéként emellett vigyáz a bőrére, mindenféle drága szert magára ken.



         Tudás és karrier
pálca típusa || lucfenyő, a magja unikornis szőr, 14 ¼ hüvelyk hosszú, teljesen merev
végzettség || kicsaptak a Roxfortból
foglalkozás || ritka varázstárgyakat kutatok fel, amiket eladok vagy megtartok, lényegében kalandokat keresek, de a bevételemet egy ismeretlen támogatónak köszönhetem. Patikus, tolvaj és kalandor              
varázslói ismeretek || A külvilág számára mindig megmutatom kiváló szakértelmemet a sötét varázslatok ismeretében. Miután ráeszméltem, mennyire vonzanak az elátkozott, varázserővel bíró tárgyak, a Sötét Varázslatok Kivédése területén igyekeztem sokat fejlődni. Sosem léptem igazán túl a határaimat ennek ellenére; Bájitaltanból és Gyógynövénytanból azonban tanulás nélkül is kiváló voltam – anyám és Dean nem kis örömére. A mai napig is gond nélkül kikeverem a legbonyolultabb főzeteket... és egy részem még ma is bánja, hogy nem hallgattam a családomra. Ma már inkább lennék gyógyító, mint földönfutó.

1999-ben sikeres vizsgát tettem hoppanálásból, így már ezen a módon is tudok közlekedni. Ezen kívül pedig 2000-ben Christopher Cartwright segítségével kapcsolatba léptem egy sötét varázslóval, aki segített elsajátítani a tiltott varázslatok titkait. Erősebb vagyok, mint valaha.
 

        Egyéb
avialany || Jin (BTS)


Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 04. 15. - 19:27:57
Az oldal 0.24 másodperc alatt készült el 31 lekéréssel.