+  Roxfort RPG
|-+  Karakterek
| |-+  Kincsesláda
| | |-+  VEGYES CSAPATOK
| | | |-+  Joy and Sorrow
| | | | |-+  Sophie Vanheim (Moderátor: Sophie Flynn)
| | | | | |-+  Pasztel Pillanatok
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Pasztel Pillanatok  (Megtekintve 2364 alkalommal)

Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 09. 20. - 18:30:01 »
+2

❀❀❀



Fönn van az életem egy fa tetején, senkinek le nem hozom,
csak maradok tisztelettel ott köpködve fűmagot,
aztán reggelre kikel a rét és talpam alá feszül,
az élettel együtt csak te meg én hármasban fészkelünk,
és hagyom, hogy nézd, nézd, nézd és nem fér már semmi közénk,
a kezed s kezem közé, a kezem s kezed közé....

Fönn van a sorsunk az ég tetején, nappal ki sem derül,
csak éjszaka látni fényeit, mikor a józanság szenderül,
aztán reggelre lehull az ég, és hajtogat másikat, kék
színű ábrándokat, fehér bárányokat,
és hagyom, hogy nézd, nézd, nézd és nem fér már semmi közénk,
a kezed s kezem közé, a kezem s kezed közé....

Nézd csak, az álmom a szél viszi épp, kezem oda föl sem ér,
és üveggolyókon táncol el, a végtelen szőnyegén,
aztán napokig felém se néz, papírhajókon él,
majd elhozza lopott kincseit, a pillantásodért.
Fönn van az életem egy fa tetején, senkinek le nem hozom,
csak maradok tisztelettel ott köpködve fűmagot,
aztán reggelre kikel a rét és talpam alá feszül,
az élettel együtt csak te meg én hármasban fészkelünk.

❀❀❀
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2020. 09. 20. - 19:13:35 »
+1

ღ Tanévkezdő pánikolás ღ

(2001. szeptember 1.)


Magányosan süllyedek bele a habokba, mert már minden olyan csendes és kihalt. Éjszakai fürdőzést amúgy sem próbáltam még ki. Mondjuk van is szabadidőm, hiszem Teddy is levegőnek néz, Averyt meg nem akarom megint a saját idélten és nyomi gondjaimmal traktálni még ilyenkor is. Így is túl nagy szívességet kértem tőle, amikor elkísért megkeresni az apámat. Ami enyhén szólva is felkavaró volt. Inkább csak beleöntök egy csomó habfürdőt az amúgy is habos vízbe, mert egy fürdés sosem lehet eléggé habos.
Sóhajtok egyet, és csak bámulom a felfelé szálló színes buborékokat. Nehéz még mindig hozzászokni ehhez, hogy boszorkány vagyok, és mindenféle fura és irreálisan ijesztő dolgokkal jár ez együtt. Inkább csak ledobom a ruháimat és belesüppedek a habokba.
Szeptember van. Elseje van. Én meg hetedéves vagyok.
Olyan furcsa belegondolni, hogy itt a vége, a Roxfort csak ennyi volt, pedig a hét év milyen messzinek tűnt még pár évvel ezelőtt. Még akkor is, amikor csak az RBF-et tettem le. Olyan messzinek. És most itt állok a felnőtté válás kapujában. Kissé pánikba ejt, mert mindenki olyan céltudatosan és elszántan néz előre az évfolyamon, mintha csak ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Áh, csak elhagyjuk azt az épületet, ahol laktunk és ettünk és háborúztunk. Tiszta rutin dolog, minden nap megesik ez az emberekkel, nem? Ez a tovább lépés. De nekem valahogy még nem. Folyton csak tovább kell lépnem, ami mindig valami szomorúsággal járt. Tovább kellett lépnem azon, hogy anya már nem tud nevelni, hogy a szomszéd néni nevel, hogy én valami fura varázspálcás lány vagyok, hogy aztán megölik a legjobb barátomat a halálfalók, hogy aztán anya meghal, hogy aztán apa...
Egészen a végtelenségig tudnám sorolni, és most is tovább kell lépem el kell hagynom a sulit. Elképesztő, hogy ezen rágódom az első napon, de kettőt pislogok és máris itt lesz a RAVASZ.
Teddyvel is olyan jó lenne ezt megbeszélni, de nem merek elé állni és megkérdezni mi volt a baj velem, miért tűnt el egész nyáron.
A tenyerembe veszek egy narancssárga buborékot, és nézem egészen addig, míg ki nem pukkan. Fogalmam sincsen meddig áztatom magam ilyen-olyan gondolatok közepette, de aztán csak ráveszem magam, hogy átöltözzek és kicsoszogjak a Prefektusfürdőből a hálókörletembe...
Ahol Tarzan éppen az egyenruhám sárga-fekete nyakkendőét nyammogja. Magamhoz ölelem, és behúzom magam mellé az ágyba, hogy aztán a purrogását hallgatva még jóó sok óráig molyoljak azon, vajon mit felejtettem el venni az Abszol úton az idei listáról. Tavaly az egyik Gyógynövénytan könyvet hagytam ki, folyton ki kellett kölcsönöznöm. Kicsit se idegesítettem a könyvtáros nénit.
Végül aztán csak elnyom az álom.
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2021. 12. 28. - 10:26:41 »
+1


Megtanulni sütőtök levest főzni
Kibékülni Lizzyvel és Abigailel
Apuval és Willel találkozni
Bátornak lenni
Zserbót csomó trükkre megtanítani
Jaspert sokat ölelgetni
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #3 Dátum: 2022. 01. 17. - 22:18:14 »
+1


Kedves papírszalvéta!

Ma összefutottam Jasperrel, és mind a ketten elég nyomin néztünk ki. Ugye hát, szakításon vagyunk túl meg minden, de mégis valahogy olyan furcsa vele minden. Azóta is csak rajta kattog az agyam, pedig ezt nem szabad. A volt legjobb barátnőm volt pasija és én is még nem is tudom, hogy túl vagyok e Teddyn. Voltam-e belé szerelmes? Tudom, hogy szerettem, de... jasperre ha most ránézek olyan helyesnek látom. Van egy halvány szeplő az orrán mondjuk és olyan szép hangja van. Meg a haja is olyan szépen ezüstösen szőke, és a kék szeme sem olyan hideg, mint ahogy eddig láttam.

Nem vagyok normélis, és én nem keveredhetek bele ilyesmibe, túlságosan... rossz ötlet és megint lehet csalódnék.
De valahogy olyan... olyan vörös leszek attól is ha csak eszembe jut.
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #4 Dátum: 2022. 05. 30. - 19:15:21 »
+1

s o p h i e  m o o d


* * *
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #5 Dátum: 2022. 09. 22. - 17:11:45 »
+1


a u t u m n m o o d


* * *
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #6 Dátum: 2022. 12. 13. - 14:06:35 »
+1


w i n t e r m o o d


* * *
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #7 Dátum: 2023. 01. 17. - 13:14:43 »
+1

Szia, kedves 2004! Egy kicsit lehetnél hozzánk jó, 2003 elég goromba volt, bár a végén nagyon igyekezett kompenzálni minket. Azért most sem leszek jó az újévi fogadalmakban, de talán, talán az apró lépéseken múlik az egész. Szóval megint csináltam egy ilyen kis listát. CSak, hogy lásd mennyire igyekszem.
De kedves 2004! Legyél rendes Jasperrel, jó?

Megtanulni sütőtökös lattét készíteni
Talán a nagyival egy kicsit jóban lenni
Sokat ölelgetni Jaspert
Nem félni az apró bogárkáktól.
Jó feleségnek lenni
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #8 Dátum: 2023. 05. 19. - 09:52:40 »
+1


Nyári tervek:

Jasperrel elmenni kirándulni, valami kellemes barátságos helyre. Most ééén spóroltam ráá!
Jaspernek főzni
Zserbót elvinni kutyakozmetikushoz
Ottaludni Elliotéknál.
Meglátogatni és hajó kirándulni apával meg öcsivel.
Jasper szüleihez elutazni egy hétre.
Sokat szeretni nyáron is Jaspert.  szív
Naplózva


Sophie Flynn
[Topiktulaj]
*****


Let's say sunshine for everyone

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #9 Dátum: 2023. 06. 28. - 07:45:33 »
0


Végre ki tudtam venni a szabad napom a büféből, annyira jó, nem korán kelni és bevonulni oda, hogy aztán mindenféle embereket kiszolgáljak. De Jasperért és a közös jövőnkért minden galleon nagyon is jól jön. Ma meg végre aludhattam reggel hat helyett fél hétig! Mennyire jó volt! Csak azért nem tudtam tovább, mert Zserbó sétálni akart. Ilyen a felnőtt élet, ha gyereke van valakinek? De legalább megint tudtam közösen reggelizni Jasperrel.
Ma biztosan meglátogatom Japsert a Mungóban, és nem fogok harmadjára is eltévedni! Motivált vagyok, meg minden. Délután megígérte, hogy elmegyünk Rose nénit meglátogatni Blackpoolban, és elmegyünk a strandra! Úgyis olyan rég nem ültem fel arra az óóóriáskerékreee! Bár, ha Jasper félni fog, nem megyek fel vele rá, este amúgy is szép, ha ki van világítva. Remélem addig sem lopja el Tarzan a fürdőruhámat, Jasper miatt Estherrel választottam valami menő felnőtteset, de azért viszem a cseresznyemintásat is.



Naplózva

Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2023. 07. 10. - 03:38:00
Az oldal 0.181 másodperc alatt készült el 42 lekéréssel.