+  Roxfort RPG
|-+  2003/2004-es tanév
| |-+  London
| | |-+  Abszol út
| | | |-+  Weasley Varázsvicc Vállalat
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában « előző következő »
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Weasley Varázsvicc Vállalat  (Megtekintve 2092 alkalommal)

Mrs. Norris
Maffiavezér
***


,, a T E J hatalom ,,

Nem elérhető Nem elérhető
« Dátum: 2020. 07. 11. - 19:18:20 »
0



Az üzlet roskadozik a szórakoztató, olykor kicsit bosszantó termékektől. Egyszóval: minden olyasmi kapható itt, amivel borsot lehet törni, meglehet úszni, meglehet viccelni. Ha nem akarod unalmasan tölteni a roxforti napokat, hát nem árt betérni ide még a tanév kezdetet előtt. Persze, ha esetleg elfelejtetted volna a Rókázó Rágcsát vagy az Orrvérzés Ostyát, hát most már bagolypostán keresztül is megrendelheted!
Naplózva

Merel Everfen
Boszorkány
*****


A Vérborz

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #1 Dátum: 2022. 09. 11. - 15:01:00 »
0

Ki gondolta volna, hogy pont én, aurortanonc helyett végül cukrász legyek? Nos. Egyes hatóságokkal még mindig állok annyi hadilábon a teljesítményüket illetően, hogy egyelőre nem adtam a nevemet még a Godrikos felvételihez, de kell aközben is csinálni valamit, hát megpróbálkoztam a Deranged Delicacies-nél, hogy felvesznek-e. Az iménti in medias részből gondolom ki lehet találni.
De nem csak a cukrászda maga a fura - ez nem ellenük szól, igazából a fő attrakciójuk, ami engem is bevonzott, - egyes vevők logikája is produkál néha sajátos bravúrokat, és még csak nem is a szórakoztató fajtából legalább. Például ne azon kötekedjen, hogy miért ilyen bizarr minden amit árulunk, mé nem tud egy rendes minyont venni, amikor a környék egyetlen, szándékosan és nyíltan bizarr ilyetén létesítményébe lépett be. Ott az összes másik lehetősége unalmas rendes minyonokhoz, ha az a szíve vágya.
Viszont mint eladó, nem is küldhetem őket vissza a Homályba ahonnan jöttek.
Ellenben nem tiltja meg semmi tudtommal, hogy a rendelésük mellé kedvesen csomagoljak nekik egy kis ingyen szerencsesütit. És mindig volt elég színésztehetségem egy hihető bájmosolyhoz. Már csak a "szerencse"sütik hiányoznak, és annyi vesződést nem ér a szabadidőmből a téma, hogy magam álljak neki a feltalálásukhoz, ha már úgyis létezik a Maximuláns termékcsoport. A többi egy kis kreatív átváltoztatás, hogy ne legyen a megérdemelt ajándék olyan egyből felismerhető, aztán sok szerencsét ahhoz, amit kaptál, az melyik fajtából készült.
Már csak a megfelelő polcokig kéne eljutnom, ami nem lenne olyan nehéz, ha nem most zúdulna be egy vevőtömeg, ami nem arra sodor, mint én magam mennék.
Megvannak a hátrányai is a hobbittermetemnek.
A trágyagránát-osztály irányában kötök ki helyette, környékén a Wállalat egy kissé túl lelkes, gyanúm szerint új alkalmazottjának, akit igazán áthelyezhetnének egy kellemesebb termékosztályra. Érteni tudom én a szorgalmát, de muszáj pont a bűzpatronokból tartania a példákkal szemléltetett kiselőadást? Elég könnyen felismerhető arckifejezésről, hogy a jelen áldozata sem épp ezen kínálat után érdeklődik, így gondolok egyet, és odafurakodok kimenteni.
-Köszönjük szépen, de a kishölgy itt a csábító parfümöket keresi, csak még nem ismerte ki magát az üzlet elrendezésében.
Apropó egyet lehet találni, ki kapja az első ajándék sütit, ha valaha betéved a Deranged-be...
Naplózva


Theresa McCarthy
Griffendél
*


~ Furkász Firkász ~

Nem elérhető Nem elérhető
« Válasz #2 Dátum: 2022. 09. 26. - 18:44:27 »
0

Annyira szép, gördülékeny napnak indult. Annyi volt a tervem, hogy amíg anya és Kira vásárolgatnak, én lelépek, és megnézem azt az új seprűt, amit kiállítottak a Kviddics a javából kirakatában. Még csak be sem akartam menni, csak megnézni - esélyem úgysem volt új seprűre. Mármint a seprűm viszonylag új volt, de ki vagyok én, hogy megcsaljam a családom márkáját.
Már majdnem odaértem a bolthoz, amikor belekeveredtem abba a tömegbe, ami Weasley-ék előtt volt - mindig. Próbáltam átevickélni a sok-sok boszorkányon és varázslón, de túl kicsi volt, és túl könnyű ahhoz, hogy ne sodorjon magával a tömeg. Egy lovagias iskolatársam még belém is karolt - azt hitte, én is a boltba tartok -, és amire feleszméltem, addigra már a boltban voltam.
A tűzzománc ablakokon tűzött be a nap, az előtérben pedig valami mágikus szökőkutat reklámoztak, így elég párás volt odabenn a levegő.
Egyet kettőt fordultam, és már beljebb is sodródtam, én meg egyre morcosabb voltam, mert egyáltalán nem a varázsvicc boltba készültem, és ez csak az időmet vesztegette. Ilyenkor, amikor elugrottunk az Abszol útra, nem volt sok időm, csak pár helyre tudtam beugrani - lehetőség szerint anyám és a húgom nélkül.
Már éppen indultam volna kifelé, amikor egy kedves lány elém tartott egy marék trágyagránátot.
-Kettőt fizetsz, hármat kapsz akciónk van a legújabb, igazán büdös trágyagránátjainkból! Próbáld ki. - nyújtotta felém az egyiket, és sikerült egy mélyet beleszippantanom a bűzbe.
-Merlinre! - kiáltottam fel. - Miből van ez? - kérdeztem, egyáltalán nem kíváncsiságból.
-Az üzleti titok. - vigyorgott rám titkolózón a lány. - Tessék... - már nyomta is a kezembe. - Ezek a legjobb minőségűek.
Már éppen nyomtam volna vissza a kezébe, amikor megjelent mellettem egy nálam pár évvel idősebb lány, és kihúzott a csávából:
-Köszönjük szépen, de a kishölgy itt a csábító parfümöket keresi, csak még nem ismerte ki magát az üzlet elrendezésében.
Én pedig azzal a lendülettel visszanyomtam az eladó lány kezébe a gránátokat.
-Huh, köszi szépen. - mosolyogtam rá a lányra. - Megmentettél. - Beleszagoltam a kezembe, fintorogtam, és az ismeretlen lány felé nyújtottam a kezem. - Atyaég, szerinted erre van valami szappan?
Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás:  


Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország



A google ekkor járt utoljára az oldalon 2021. 05. 30. - 15:23:36
Az oldal 0.124 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.